STADSNIEUWS In „De Witte Zwaan" DINSDAG 24 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. S GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad van Leiden vergadert op Maandag 30 Maart. 1931, dee namiddags te twee uur, in het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen" (Steenscibuur 21). 'Tc behandelen onderwerpen: 1. Verordening, regelende de verdeeling van de gemeente Leiden in s temd k t rieten voor de verkiezing van de leden van den Gemeenteraad. 2. Verordening", houdende aanwijzing van de stemlokalen voor de stemdietrioten, waarin de gemeente Leiden is verdeeld voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, van de Provinciale Staten en van den Gemeen teraad. 3. Aanwijzing van leden van den Ge meenteraad. oni, zoo noodig, als plaatsver vangers op te treden van den Burgemees ter, als Voorzitter van het stembureau in het eerste stemd is-trict voor de stemming ter benoeming van de leden van de Twee de Kamer der Staten-Generaal, de Provin ciale Staten en den Gemeenteraad. 4. Benoeming van leden en plaatsver vangende leden van het stembureau in het eerste stemddstrict en van voorzitters, le den en plaatsvervangende leden van de overige stem/bureaux voor de stemming ter benoeming van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, de Provinci ale Staten en den Gemeenteraad. 5. Benoeming van een lid en c.q. van een plaatsvervangend lid van het hoofdstem- bureau in Kieskring III voor de verkiezing van de leden van den Gemeenteraad. 6. Benoeming ran vier schoolartsen, voor het tijdvak 1 April 19311 April 1932. 7. Voorstel tot overplaatsing van de on derwijzeres Mej. P. M. Aleman, van de school Vrouwenkerkstecg A naar de school Langebrug B. 8. Praeadvifes op het verzoek van Dr. A. Querido, om eervol ontslag als 2e genees heer aan de gestichten „Endegeest", „Voorgeest" en „Rhijngeest". 9. Voorstel om Burgemeester en-Wethou ders te machtigen eenige localiteiten van de Stads-Gehoorzaal van 27 tot en met 31 Mei a.s. kosteloos ter beschikking te stel len van het genootschap „Mathesis Scien- tia-rum Genitrix", ten behoeve van de te houden ja-arlijksche algemeene vergadering en van de tentoonstelling van werkstukken, door de leerlingen der school vervaardigd. 10. Voorstel tot onderhandsche verpach ting va-n de tolgelden aan het Zijhek, als mede het gebruik van het woonhuis c.a. aan den Zijldijk onder Leiderdorp en van de bruggelden aan de Zijl- of Spanjaards- brug, aan J. C. Hey. 11. Voorstel tot overneming in eigendom en onderhoud bij de gemeente va-n eendge strookjes grond en water, gelegen aan de Botermarkt, de Breestraat, de 'FAjn- en Schiekade, den Zoeterwoudschen weg en den Ouden Rijn. 12. Voorstel: a. om te verklaren, dat het gedeelte grond aan den Haarlemmermeer, groot pl.nr. 1 M2., kad. bekend Sectie K no. 2327 geel., niet meer voor den openiba-ren dienst is be stemd; b. tot verkoop van het sub a bedoelde gedeelte grond, aan D. S tijger; c. tot overneming in eigendom en onder houd bij de gemeente van een strookje grond aan den Haarlemmerweg, kad. be kend Sectie K no. 2328 ged. 13. Voorstel tot aankoop, in "liet belang van de Volkshuisvesting, van de perceelen weiland aan de Cronesteinkade en de Roo- denburgstraat, Sectie M, Nos. -1442, 4514 en 2156 alle ged., en tot beschikbaarstelling van de voor dien aankoop benoodigde gelden. 14. Voorstel: a. om, met intrekking van het Raadsbe sluit van 19 Novembev 1928, aan de afd. Lei den van de Vereeniging tot Verbetering van het Lot der Blinden in Nederland en zijne Koloniën, tot wederopzeggens een jaarlijfcsohe subsidie toe te kennen van ten hoogste 5000. b. aan de sub a genoemde afdecling tot wederopzeggens een geldleennng te ver- strefkken raai ten hoogste 2000.—; c. tot vaststelling van den desbetreffenden begrootiiigsstaat. 15. Verordening, houdende wijziging van de vrordeeing van 23 Mei 1912 (Gem. blad No. 18), op het Rijden. 16. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 23 Mei 1912 (Gem. blad Blad No. 11), houdende Reglement voor het Geref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis binnen Leiden. 17. Praeadvies op het voorstel van den heer Groencvéld, in zake beschikbaarstel ling van gelden ten behoeve van de bevor dering van het geven van goede volkswoor- stelingen op het gebied van zang. muziek en tooneel, tevens prae-advies op het ver zoek van het Mannenkoor „De Vereenigde Zangers", om een subsidie in de kosten van oen te geven concert. 18. Voortzetting van de behandeling van de voorstelen inzake de reorganisatie van het bewaarschoolonderwijs enz. 19. Motie van den heer Rcmiju, inxoke de toepassing van de Zondgaswet. 20. Praeadvies op het verzoek van de aid. Leiden van den Algemeenen Bond van Politiepersoneel in Nederland, om gelden beschikbaar t-e stellen voor een ten behoeve van het politiepersoneel in te stellen cur sus in motorkennis en een cursus in de Nederlandsoiie en moderne Uien. 21. Praeadvies op heb verzoek van de afd. Leiden van den Algomeenen Boud van Politiepersoneel in Nederland, om aan de hoofdagenten en agenten van politie als vergoeding voor het gepresteerde bij den stadhuisbrand, een bedrag san 25.uit te keeven. 22. Interpellatie van den heer Coster in zake de stroomspanning van he; i ;e orische net. Ontslag geneesheer aan de gestichten. B. en W. geven den Raad in overwe ging aan dr. A. Querido, op diens ver zoek, met ingang van 1 Juni a.s., eervol ontslag te verleenen uit zijne betrekking van 2en geneesheer aan de gestichten „Endegeest", „Voorgeest" en „Rhijn- geest". (Dr. Querido is benoed tot geneesheer aan de gem. geneesk. dienst te Amster dam). Kosteloos gebruik Stadsgehoorzaal. Het bestuur van het genootschap „Ma thesis Scientiarum Genitrix" verzoekt, evenals vorige jaren, ook nu weder het kosteloos gebruik van eenige localiteiten van de Stadsgehoorzaal, ten behoeve van het houden van de jaarlijksche algemeene vergadering en van de tentoonstelling van werkstukken, door de leerlingen der school vervaardigd, van 27 tot en met 31 Mei. Tol Zijlhek. Op 30 April a.s. eindigt de pacht van den tol aan het Zijlhek en van de brug gelden aan de Spanjaardsbrug. Pachter van genoemden tol is de heer L. Tyliuis voor 4.336 per jaar, en van de brug gelden de heer J. C'. Hey voor f 300 per jaar, te betalen aan de gemeente. In verband met de aanhangige onder handelingen met de Provincie Zuid-Hol land inzake overdracht van den Zijldijk en de Spanjaardsbrug, is het gewensc'ht, verdere verpachting van beide objecten slechts voor korten termijn te doen plaats hebben en dan nog slechts op dien voet, dat de gemeente zich het recht van tusschentijdsche opzegging voorbehoudt. Beide pachters hebben een aanbod tot continuatie gedaan, ieder zoowel voor elke pacht afzonderlijk als voor beide pachten tezamen. Met de Commissie van Fabricage zijn B. en W. van oordeel, dat het van den heer Hey ontvangen voor stel het meest aannemelijk is. Deze heeft zich bereid verklaard den tol aan het Zijlhek en de bruggelden van de Span jaardsbrug gezamenlijk te pachten voor de om van 4.400 en 300, gedurende den tijd van één jaar, met het recht der gemeente, om de overeenkomst zoo noo- dig met eene termijn van drie maanden tusschentijds te beëindigen. Onder de pacht, van de bruggelden zal niet meer zijn begrepen de brugwachterswoning aan den Lagen Rijndijk, omdat deze moet worden afgebroken ten behoeve van de wegverbreeding ter plaatse. In plaats daarvan zal een tijdelijk, eenvoudig biug- waohtersposthuitje worden beschikbaar gesteld. Overname stukjes grond en water. In verband met ver- en bebouwing ter plaatse, moeten eenige strookjes- grond en water aan de gemeente worden overge dragen. B. en W. stellen den Raad mitsdien voor te besluiten kosteloos in eigendom en onderhoud bij de- gemeente over te nemen a. van C. van de Kemp. te Leiden, het strookje grond ter grootte van pl.m. 0.8 M2., gelegen aan de Botermarkt, hoek Kooi !a muieisteeg b. van D. J. C. Speet, te Haarlem c.s. het strookje grond, ter grootte van pl.m. 0-8 M., gelegen aan dc Breestraat, hoek Korte Diefsteeg; c. van de v «ülooze Vennootschap Bouw- en Expl'^ tie-Maatschappij van onroerende goederen „Ons Eigendom"^ ge vestigd te Leiden, het strookje grond en sloot, ter grootte vati pl.rn. 150 M2., ge legen aan de Rijn- en Schiekade; d. van de Naamlooze Vennootschap „Hollandsche Constructiewerkplaatsen", gevestigd te Leiden, het strookje grond en sloot ter grootte van pl.m. 230 M2., gelegen aan den Zoeterwoudschen weg; e. van A. W. van der PocL te Leiden, het strookje grond, ter grootte van pl.m. 0.8 M2.. gelegen aan den Ouden Rijn, hoek Hooglandsche Kerksteeg; f. van A. Mol en X. Mol, beiden te Leiderdorp, het strookje grond en sloot, ter grootte van pl.m. 30 M2., gelegen aan den Zoeterwoudschen weg; g. van N. Mol te Leiderdorp, het strookje grond en sloot, ter grootte van pl.m. 30 M2., gelegen aan den Zoeter- woudsohen weg; h. van H. E. Ohristiaanse, te Oegst- geest, het strookje grond en sloot, ter grootte van pl.m. 30 M2., gelegen aan den Zoeterwoudschen weg. Verkoop stukje grond. De heer D. Stijger is voornemens zijn perceel aan den Haarlemmerweg no. 43a te verbouwen en uit te breiden in dien zin, dat. de Zuidelijke gevel aan de Groen- oordst.raat komt te staan. Teinde een regelmatiger bouwterrein te verkrijgen, wenscht hij den gevel aan den Haar lemmerweg, die thans een knik vertoont, recht door te trekken. Daartoe behoeft hij de beschikking over een aan de gemeente toebehoorend gedeelte van den Haarlemmerweg, groot pl.m. 1 M2. Adressant is bereid voor deze strook, tegen den verkoop waarvan geen be zwaar bestaat, den gevraagden prijs van lo te betalen. In verband met de voorgenomen ver bouwing moet voorts het strookje groaid door belanghebbende aan de gemeente worden overgedragen. B. en W. 'stellen den llaad voor, dit goed te keuren. Vd»™, .n. Kinderkleeding Eirst kijkeni tnj f OENHAAG ROTTERDAM Alleen Hofweg 6 Hoogstraat hoek Spul 2947 UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 25 Maart. Huizen, 298 M. (Uitsl. NCRV.-uitzending). 8.008.15 Schriftlezing, 8.159.30 Gramofoonpl. 10.3011.00 Ziekandienst. 11.00—12.00 Concert. 12.0012.30 Gramofoonpl. 12.302.00 Concert. 2.002.30 Gramofoonpl. 2.303.00 Lczin van chr. lectuur. 3.004.30 Concert. 4.304.45 Gramofoonpl. 5.006.00 Kinderuurtje, 6.007.00 H. Pilon: „Onze weiden 7.007.30 Gramofoonpl. 7.308.00 Mr. H .v. Haerinjen: „Houdt de j jeugd buiten de politiek". 8.0010.00 Concert. Arnherasche Orl.esl- verecniging- 8.45—9.15 J. J. Wallen: „Het vaccinatie- vraagstuk". 10.00—10.10 Vaz Dias. 10.1011.30 Gramofoonpl. Hilversum, 1873 M. Uitsl. VARA-uitzending. 9.00 Gramofoonpl. 9.30 Orgelspel Joh. Jong. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 P. J. Kers: „Onze Keuken". 11.00 Gramofoonpl. 11.05 Dr. C. J. Heybroekd'Ancona: „De lichamelijke ontwikkeling van het schoolkind 11.35 Gramofoonpl. 12.00 Politieber. 12.15 Concert VARA-septet. 2.15 Gramofoonpl. 2.25 Vrouwenuurtje. 3.15 Gramofoonpl. 3.20 H. Lindeman: „Een gulden ontvangen is een gulden uitgeven". 3.35 „Maak het zelf" door C. SchaakeVer kozen. 4.25 Gramofoonpl. 4.30 Voor de kinderen. 6.00 Onderwijsfonds v. d. Binnenvaart. Mandoline-cursus Joh. B. Kok. 7.00 M. J. Brusse: „Mijn leven onder de menschen". 7-30 Politieber. 7.45 Uitz. v. d. Nederl. Vereen, v. Fabrieks arbeiders. 8.45 „De klucht van de koe", van Bredero. Door het Groot Volkstooneel. 9.30 Jan van Zutphen „Vrouwenhulp aan „Zonnestraal". 9.45 Concert VARA-orkest. 10.45 Vaz Dias. 11.05—12.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Gramofoonpl. 1.05 Orgelspel. I.35 Orkestconcert. 2.45 Voor scholen. 3.50 Concert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing cn Nieuwsber. 7.00 Zang door J. Armstrong en Joan Coxon 7.20 Lezingen. 8.20 Concert. 9.20 Berichten. 9.35 Vervolg concert. 10.40 Lezing. 10.55 Berichten. II.0012.20 Dansmuziek. ,,R a d i o - P a ri t", 1723 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. I.25 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 9.05 Gramofoonpl. 9.20 Orkestconcert. L a n g e n b e r g, 478 M. 6.207.20 Gramofoonpl. 9.3510.35 Gramofoonpl. II.30 Gramofoonl. 12.251.50 Concert. Orkest en sopraan. 4.205.20 Orkestconcert. 7.05—7.35 Koorzang. 7.35 Orkestconcert m. m. v. solist. Daarna: Berichten en tot 11.20: Dansmuziek K a 1 u n cl b o r g, 1153 M. 11.2012.35 Orkestconcert. 2.204.20 Orkestconcert en voordracht. 5.10—5.40 Gramofoonpl. 5.407.50 Orkestconcert. 7.407.55 „Familien Hansen" van J. Locher 7.558.40 Orkestconcert. 9.05—9.20 Zang. 9.3510.10 Kamermuziek. - 10.1011.50 Dansmuziek. Brussel 508.5 en 3382. M. 508.5 M.: 5.20 Dansmuziek 6.20 Gramofoonpl. 7.20 Gramofoonpl. 7.50 Gramofoonpl. 8.20 Heruitz. van Londen (Daventry). 338.2 M.j 5.20 Orgelconcert. 6.20 Gramofoonpl. 7.20 Gramofoonpl. 7.50 Gramofoonpl. 8.20 Militaire muziek. 9.20 Vervolg militaire muziek. 9,50 Dansmuziek. Z e e s e n, 1636 M. 5.40—11.20 Lezingen. 11.2012.15 Gramofoonpl. 12.151.20 Berichten. 1.202.20 Gramofoonpl. 2.203.50 Lezingen. 3.504.50 Concert. 4.507.20 Lezingen 7.20 Concert. 8.00 Lezing. 8.20 Concert uit Daventry National. 9.20 Berichten en daarna tot 11.50 Dansmu ziek. Aankoop grond. De gemeente heeft de hand kunnen leggen op de perceelen bouwterrein aan de Cronerteinkade en de Roodenburger- straat. Voor dit terrein, dat met inbe grip van den voor straat bestemden grond een oppervlakte heeft van rond 15800 M2., wordt een prijs gevraagd van 35000.—. Met het oog op de ligging van de per ceelen in de onmiddelijke nabijheid van de bebouwing, achten B. en W. aan koop voor de gemeente gewenscht. Ook de gevraagde prijs is h.i. aannemelijk. B. en W. stellen den Raad voor, tot den aankoop te besluiten. Ver. tot verbetering van het Lot der Blinden. Het bestuur van de afdeeling Leiden der Vereeniging tot verbetering van het Lot der Blinden in Nederland en zijne Koloniën verzoekt de haar toegekende subsidie ad 1500 per jaar, voor het jaar 1931 te verhoogen tot 5000, even als bij vaadsbesluit van 19 Mei j.l. iok geschiedde voor het jaar 130. Het bestuur heeft voorts verzocht aan de vereeniging een geklleening te ver strekken, teneinde in de behoefte aan kasmiddelen te voorzien. Hoewel in den verkoop van de werkstukken een niet onbeteekenende verbetering is gekomen, zoo i*' toch iri den voorraad niet-verkoebte werkstukken bij voortduring nog een vrij groot bedrag vastgelegd, waardoor de vereeniging gebrek heeft aan bedrijfska pitaal. Met. een bedrag van 2000 zal de vereeniging zijn gehopen; dc rente ware te bepalen op 4 pet. B. en W. stellen voor, aan deze ver zoeken te voldoen. Schoolartsen. Tegen inwilliging van de verzoeken van de heeren II. P. Veldhuyzen, W. J. Simons, A. J. B. Poortman en J. A Schreuder in hunne betrekking van schoolarts te bestendigen en zulks voor het tijdvak van 1 April 1931l April 1932 bestaat bij B. en W. geen bezwaar. FEUILLETON Uit het Duitsch ADOLF HERZOG. 4) Hij zelf had nog maar weinig contact met. haar gehad. Toen zij op een keer den leerling met een briefje naar een vrien din wilde sturen, had hij haar nuchter-be- leefd verzocht, dit in zoo'n geval eerst hem even te vragen. Hij zou haar dan, als liet maar ecnigszins mogelijk was, graag den loopjongen of Dores ter beschikking stellen. Voor een jonginensch, dat iets van liet zakenleven moest leeren, was er voor al in den balanstijd wel wat beters te doen. Ze had hem toen stom-verbaasd aangeke ken en hem zonder een woord te zeggen, den rug toegekeerd. Dat iemand haar in haar eigen huis det wet durfde voorschrij ven, en nog wel een „ondergeschikte" want als zoodanig beschouwde ze Baren feld dat was voor haar een te nieuwe sensatie, dan dat ze in staat was den be drijfsleider direct met een vernietigend antwoord af te straffen. Sindsdien had ze geen notitie meer van hem genomen; hoogstens beantwoordde ze met een stug knikje zijn groet, als ze 's middags en 's avonds aan tafel gingen. Den vorigen dag echter had zij zich weer verwaardigd een paar woorden tot bem te richten en die ontmoeting wilde hem nu maar niet uit zijn gedachten. Hij was uit het kamertje gekomen, waarin de nieuwe leerling zou worden gehuisvest en dat tusschen zijn kamer en die van den provisor lag, in het verblijf van het. personeel, dat zich in een gebouwtje op de binnenplaats bevond. Bij het inspecteeren van het kamertje was het hem opgevallen, dat daar haast geen meu bels stonden. Een oud bed, een kleeren- kast, een houten pakkist, die als waschta- fel dienst deed, vormden het uiterst karige meubilair. Hij ging naar de vrouw des hui zes en vor.d haar met Lisa in de huiska mer. Mevrouw Marianne Friedrich telde juist de wasch na Lisa zal behagelijk in een grooten stoel bij het venster en was verdiept in een roman. Mevrouw, begon hij, ik hoop dat ik u niet stoor. U moet zeker mijn man hebben, was het vriendelijke antwoord. Neen, zei hij, aangenaam getroffen door den toon van haar stem, het was mij juist om de vrouw des huizes te doen. Zij keek hem verrast aan. Mijn man zorgt voor alles, dat weet u. Ze zweeg plotseling. Het was pijnlijk voor haar, haar eigen onmacht zelfs in huishoudelijke aangelegenheden te moeten bekennen. Mevrouw, ik kom met. een verzoek met betrekking tot de kamer van den jongen Pfalzdorf. Misschien kunt u nog een Da*r meubels missen, een tafel en een stoei, dat de jongeman het zich eon klein beetje huiselijker kan maken. Hij komt in een absoluut vreemde omgeving. Voor iemand, die zoo heelemaal alleen staat als hij, is er veel aan gelegen een beetje prettige ka mer te hebben. Hij moet er de beste jaren van zijn jeugd doorbrengen. Mevrouw Friedrich werd verlegen. Dat is nu eenmaal de gewoonte van mijn man, zei ze, en zonder hem kan ik daartoe geen opdracht geven. Maar, mevrouw, de jeugd heeft be zorging van de huisgenooten behoort toch niet bij de zaak....; dat is toch het de partement van de huisvrouw. Maarmaarmijn man, ziet u, mijnheer Barenield, wil niet, dat de jon gelui na afloop van hun werk nog lang op blijven, om te lezen of te werken, anders had ik al lang voor wat meubels gezorgd. Mijn man meent, dat ze anders hun dag taak niet behoorlijk kunnen verrichten. Ze moeten dadelijk naar bed, vindt hij. Maar, mevrauw, de jeugd heeft be langstelling voor allerlei dingen: dat merkt u toch ook aan uw eigen kinderen. De zaken gaan voor, antwoordde ze snel. Barenfeld was verbluft. Het was alsof hij den chef hoorde sprekenMevrouw was niets anders dan de papegaai van haar man Hij boog zwijgend, mompelde nog een paar woorden '«er verontschuldi ging en ging de kamer uit. Toen hij de trap afging, hoorde hij, dat iemand hem riep. Hij bleef staan en keek om. Het was Lisa. Langzaam kwam ze de trap af. Meneer Barenfeld, zei ze, zonder hem aan te zien. Als u weer zoo iets hebt, raad ik u aan u tot mij te »nden. Het zat heuseh niet tekort doen aan uw waardig heid. U is werkelijk heel vriendelijk, juf frouw Friedrich. antwoordde hij en er klonk iets als lichte spot in zijn stem. Vooral als u er op gesteld is, dat uw wensch snel vervuld wordt, ging ze voort zonder van zijn opmerking notitie te nemen.' Persoonlijk ben ik er heelemaal niet op gesteld, antwoordde hij Ik ken den leerling in 't geheel niet. Maar nog maals mijn dank. Nu keek ze hem vlak in het gezicht. Bent, n misschien weer boos. dat ik mij met dingen bemoei dat mij niet aan gaan, of denkt u dat ik bij den nieuwen leerling in een goed blaadje wil komen om hem stilletjes als boodschappenjongen te kunnen gebruiken. U kunt mij anders heel goed iets dergelijks toevertrouwen, meneer Barenfeld, ik zal het heusch niet aan de groot? klok hangen. Daarop liep ze hem voorbij en slak de binnenplaats over naar het bijgebouw, waar het personeel gehuisvest was, om zelf het kamertje van den nieuwen leer ling te inspecteeeren. Een uur later zag Barenfeld Jctte en Dores een tafel en een stoel uit den oertijd over dc binnenplaats sjouwen. Dit op zichzelf weinig beteeke- nende voorval ging hem nu weer door de gedachten. Hij had zich tot nu toe zoo weinig in vrouwennaturen verdiept, dat ook deze hem een raadsel was. al was het dan een schoon raadsel. Barenfeld nam zijn hoed in de hand. Hij kreeg het warm. Daarop keek hij op zijn horlogeja, het was hoog tijd om naar het station te gaan en in snel tem po liep hij naar de stad terug. Toen hij op hei perron kwam, klonk hem een krachtig: „Goeden avond, meueer Baren feld", in de ooren. Drommels Hannes, hoe kom jij hier Ik dacht dat je naar je zuster was! Daar ben ik ook geweest, meneer Ba renfeld. maar ik ben wat vroeg wegge gaan om de bagage van den nieuwen leer ling te dragen. En Hannes liep, zijn pet in de handen samen rollend, achter de bedrijfsleider De reizigers stapten uit den trein en stroomden naar den uiiganrr. Het scherpe oog van Bnrenleld monsterde de menschen één voor één; toen ging hij plotseling op een jongeman af, die nog bezig was zijn bagage uit de coupé te halen. Meneer Pfalzdorf] sprak Barenfeld hem aan. Het jongnienseh nam dadelijk zijn hoed af en Barenfeld keek in een intelligent, knap gezicht. Mijn naam is Pfalzdorf. bevestigde hij. Ik ben blij dat ik u direct gevonden heb. Barenfeld, bedrijfsleider bij de firma Engel bert Fried-rich. stelde de a nder zich voor. Van ha-rte welkom, meneer jifalzdorf. Is dat uw bagage l .Ta, veel is het, niet Met weinig bagage is hel gemakkelijk reizen, verklaarde Barenfeld vriendelijk en hij voegde eraan toe. terwijl hij op een vi oolkist wee*, die de jongeman bij zich had: Doet u aan muziek - Mijn vader was dirigent. Dio heeft mij al heel jong vioolspelen geleerd. Vooruit Harvnesbeval Barenfeld den loopknecht, die de bagage reeds met een touw had saamzebonden en over den schuil der had gegooid. Den koristen weg naar huis Hij wilde toch maar liever niet langs den Rijn gaan. zooals hij eerst van plan was geweest. Was hij misschien bang dat de vi sioenen. die hem op den heenweg hadden gekweld, zouden terugkomen of zae hij aan de open gelaa t «trekken van Heinrich Pfalzdorf, dat deze jonge ziel geen indruk ken \an buiten behoefde om te weten wat goed en mooi was? (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9