UIT DE OMGEVING DINSDAG 24 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 12 HAARLEMMERMEER. Geboren: Roelof, z. van A. Nugteren en J- C. J. Thomas. Gerrit, z. van P. D. Schippers en M. Verhoeven. Gerrit, z. van J. Geers en M. Smit. Pieter. z. van P. Speelman en L. C'. Geluk. Gerrit z. en Adriaantje d- tweeling van T. van Es en M. v. d. Oever. Hendrik a Margaretha, d. van J. van Stam on M. M. Cardol. Morin us, z. van A. Ivlaassen en C. Hille- brand. Ondertrouwd: G. C. Alderden 23 j. en A. Treur 26 j. C. Lanser 34 j. en J. A. Smit 37 j. L. Smit 32 j. en J. H. M. Koridon 20 j. 0. Tales 27 j. en O. van Oostrom 31 j. J. dc Hooker 22 j. en S. Jonwker 23 j. Getrouwd: Chr. Odijk 2<3 j. en M. van Wijgerden 27 j. E. K. Neder veld IS j. en E. A. Euxens 19 j. P. J. Rollema 21 j. en I. G. J curing 24 j. F. Schalk 29 j. en G. A. Schering 23 j. Overleden: Necitje Schipper 59 j., geli. met D. van Tol. Gerrigje Verhoog 66 j., geh. met. K. Baartse. Geertje van der Linden 6 rand., d. van W. v. d. Linden en A. Sappee. Theodoras van der S'telt 67 j., geh. met. C'. Mesman. Willem van der Jagt 48 j., geh. met W. Bouwman. Wiero van der Pouw 75 j.. week. van M. Zu ring. Leonardns Alida Maria- lö mnd., d. van 0. J. de Boer en M. Clemens. Lonigje Moerman 14 j., d. van A. Moerman en J. Zwart. HILLEGOM. Brand. Zondagavond rond acht uur werd brand ontdekt in de Manufacturen zaak van den heer Van der Hulst aan dc Hoofdstraat alhier. De oorzaak is onbekend. Daar de bewo ners afwezig waren, werd de deur t-oegang gevend tot de poort, ingetrapt en boven een paar ruiten stuk geslagen. Daar in de kamer boven geen lucht kon komen schijnt daar alles verkoold. De trap brandde uit. In het dak werden gaten ge maakt. De brandweer opende met flinke stralen den strijd tegen de elementen. De ruiten boven schenen aanvankelijk tegen de groote hitte te kunnen; waren zij ge sprongen, dan was door luchtzuiging zeker* een groote ramp ontstaan. Thans bleef het tot boven bepaald, waar een enorme kwan tum water uitweg moest vinden door drup pelen en stroomen naar beneden op bed den en alles wat zich in den winkel en in de étalages bevond. Een en ander lever de een pijnlijk aanzicht. De schade voor al de waterschade is groot. Verzekering dekt de schade. KATWIJK AAN DEN RIJN. Oranjevereeniging. Gisterenavond hield de Oranjevereeniging haar jaarver gadering in de zaal van den heer Fennes. De voorzitter, de heer A. Wassenaar, open de de vergadering met een woord van dank aan allen die aan het schitterend welslagen der feesten hebben meegewerkt, pc secre taris, de heer J. v. Elk, las de notulen en het jaarverslag. Het ledental bedraagt 332. Het financieel verslag, nagezien door de heeren F. J. Luyteij en A. Haasnoot en in orde bevonden, gaf aan inkomsten en uit gaven een bedrag aan van 780.09 doch sloot met. een nadeelig saldo. De voorzitter gaf bij dit verslag nog een duidelijke toe lichting. De rekening van den penningm., deji heer F. v. d. Valk, werd goedgekeurd en hem werd dank gezegd voor zijn gele verd werk. Volgde bestuursverkiezing. De voorzitter was herkiesbaar en werd met bijna alg. st herkozen. De andere aftredenden wa ren niet herkiesbaar. In diens plaatsen werden gekozen'de heeren J. v. Elk en F. J. Luyten. Tot afgevaardigde voor de Harmo nie Katwijk was benoemd de heer A. v. d. Meij. Volgde het verslag van de versierings commissie waarvoor de heer Nic. Bos ver slag uitbracht. Een financieel overzicht gaf, als lid van deze commissie, de heer C. Hogewoning. Inkomsten 244.07, uitg. 236.08. Bij bespreking van dit punt werd besloten bij een volgend feest aan den-Bur gemeester als hoofd der politie te verzoe ken den verkoop van feeststokken niet meer toe te staan. Dit omdat enkelen zich niet ontzien met deze stokken de versie ring te beschadigen. De voorzitter deelde nog mede, dat de veieeniging thans het feestterrein in huur heeft. Bij het punt „bespreking over het te houden feest" kwa men de tongen los. Het. bestuur stelde voor om dit jaar, mede in verband met den min der gunstigen toestand der kas en gezien ook de minder goede uitkomsten van alle bedrijven, zich dit jaar te bepalen tot een kinderfeest, hetgeen trouwens ook volgens het reglement als nummer 1 genoemd diend te worden. Voorloopige datum is 1 Sept. Des avonds zouden groepsoptochten kun nen plaats hebben. Na lange discussie hier over, waarbij den wensch tot het houden van een volksfeest naar voren kwam, werd het bestuursvoorstel aangenomen. Hierna sluiting. LEIDSCHENDAM. Meisje overreden en zwaar gewond. Gistermiddag had op de Veursohe straat weg een ernstig ongeluk plaats. Een li- jarig meisje van den heer P. v. B. wilde spelenderwijze de straat oversteken achter een langs den weg staanden wagen om en werd toen gegrepen duor een auto van de firma v. d'. A. Hoewel de chauffcuj uit alle macht remde, werd de kleine een eind me- degesleurd en ernstig aan de beenen en het hoofd gewond. De kleine werd in de woning van den heer L. binnengedragen, waar spoedig geneeskundige hulp aanwezig was. De geneesheer achtte den toestand hoogst ernstig en kon weinig hoop geven. In hoogst ernstigen toestand werd de kleine naar St. Antoniushove vervoerd. Volgens ooggetuigen treft den chauffeur, die zeer overspannen was, geen schuld. DE KWAKEL. Noodlottig gevolg van steenen gooien. Zaterdagavond 1.1. werd het zoontje van den heer D. v. KI., dusdanig aan het oog getroffen door een steen, dat het ventje moest opgenomen worden in het academisch ziekenhuis te Leiden. „St. Genesius". De tooneelclub „St. Gcnesius" staat nu goed op pooten. Een huishoudelijk reglement is Zaterdagavond jl. vastgesteld. Een definitief bestuur is gekozen. Men koos de heeren J. v. d. Meer C. Voorn, A. Hoogenboom en H. Winter resp. als voorzitter, secretaris, penningm. en bibliothecaris. Stemming. Kiesvereeniging. Op de jongste vergadering van 19 Maart van de R. K. Kies vereeniging Uilhoorn II werden als candida- ten voor de groslijst van de gemeenteraadsver kiezing gesteld de heeren A. Hoogenboom, H. Klijn, Th. J. Könst, N. Nederland, Johs. Plas- meyer Jr.. A. Rekelhof. J. A. Schelling, P. Sitvast, E. Verlaan, A. Viasman, A. Voorn, en C. Th. Zaal. De heeren Hoogenboom, Schelling en Voorn wenschen alleen een plaatsvervan gende plaats op de candidatenlijst, dus de num mers 5, 6 en 7. Zondag a.s. heeft de groslijststemming plaats ia de R.K. School na de Vroegmis tot 9 uur, na de Hoogmis tot half één, en 's namiddags van 2.30—4 uur. N00RDWIJK. Gemeenteraad. De Raa<v zer ge meente vergadert Vrijdagmiddag te 2 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Me- dedeelingen. 3. Vaststelling notulen. 4. Aanvraag art. 72 L. O. Wet van R. K. Meisjesschool. 5. Goedkeuring begrooting schoolartsendienst. 6. Voorste] van B. en W. inzake subsidie R. K. Naai- en Knip- school. 7. Wijziging subsidie-regeling be waarscholen. 8. Vaststelling weezenlijst. 9. Voorstel tot deelneming in garantiefonds voor het „Florapark 1932 Noordwijk". 10. Verzoek N.V. A. Dorsmans Boekhandel om subsidie voor boekwerk „Noordwijk in den loop der Eeuwen." 11. Voorstel tot verkoop van de stoelen van de raadzaal. 12. Advies inzake adres Barhoorn be treffende bouwverg. v. d. Niet. 13. Voor ziening kantoorruimten gemeentediensten. 14. Wijziging omslag percentage kosten dienst Openbare Werken bij werken voor derden- 15. Aangaan nieuwe overeenkomst inzake fraude- en diefstal verzekering. 16. Verhuring tegenterras aan den Noord-Bou levard aan G. F. Noorda. 17. Advies op adres Alg. Ned. Verbond inzake reclame- belasting. 18. Woonforensenbelasting. 19. Vaststelling kohier hondenbelasting 1931. Gemeentezaken. Door Burgemeester en Wethouders is aan de N.V. Mij. „Huis ter Duin" vergunning verleend voor het ma ken van een tunnel onder de Huis ter Duin straat door, ter verbinding van de aan weerszijden van dien weg gelegen terrei nen van het Huis ter Duin. De openbare begraafplaats te Noord wijk aan Zee za'. voortaan iederen Zater dagmiddag van 1 tot 5 uur voor het publiek geopend zijn. Dit beteekent een groot ge rief voor de 'ngezetenen. Burgemeester en wethouders stellen aan den raad voor de noodige gelden be schikbaar te stellen voor het inrichten van een nieuw leslokaal wegens uitbreiding van het aantal leerlingen bij de R. K. Meisjes school in de Bronkhorststraat. De stemming voor den gemeenteraad is door Burgemeester en wethouders be paald op Woensdag 3 Juni aanstaande. Het aanbrengen van een gasverwar- ming in de in aanbouw zijnde openbare school is na gehouden inschrijving opge dragen aan de firma Reekers alhier. Burgemeester en wethouders stellen den raad voor de subsidieregeling voor de naaischolen zoodanig te wijzigen, dat aan de R. K. Naaischool een subsidie zal wor den verleend van 7.50 per leerling voor den dagcursus en 6 per leerling voor den avondcursus. In de Vrijdag aanstaande te houden vergadering van den gemeenteraad zal naar wij vernemen worden behandeld een voorstel van Burgemeester en wethouders om vast te stellen een belastingverordening voor het heffen van een woonforensenbe lasting met een zeer matig heffingstarief. Het beringste belastingbedrag is 75 per jaar en het hoogste 350 per jaar. De werkloosheid. Het aantal' werkloo- zen in onze gemeente bedraagt thans nog 140 tegen 266 in de vorige week. N00RDWIJKERH0UT. Dienstplicht De ingeschrevenen der lichting 1932 en de tijdelijk ongesehikt- verklaarden der lichting 1931 moeten ge keurd worden te Noordwijk in het Juve naatsgebouw, van Limburg Sti rum straat 16a, op 27 April a.s. Het succes tier Radio. Eenigen tijd geleden werd alhier bij het omspitten van een stuk land een portefeuille gevonden, inhoudende een aanzienlijk bedrag aan bankpapier. Aangezien het vermoeden rees, dat de poriefeuille in een stal verlo ren was geraakt en zoodoende met dc mest op liet 'and was terecht gekomen, werd de vondst door middel van de radio kennis gegeven aan eventueel belangheb benden. Thans vernamen we van de politie dat de portefeuille in handen van den rechtmatigen eigenaar is gesteld, die op hei radiobericht was afgekomen. WARMOND. Stemming Kiesvereeniging De Zondag in de R.K. Kiesvereeniging gehouden stem ming voor candidaten van den gemeente raad had tot resultaat, dat de vijf zittende Raadsleden wederom candidaat gesteld werden. De volgorde, waarip de namen op de lijst zullen worden geplaatst, kon door het stembureau nog niet bekend worden gemaakt- Zondag wordt dc stemming ge houden voor de plaatsvervangende leden. GELUKWENSCH. Hoogma's Kerk zal dra herrijzen Uit de ramp van puin en stof. Allen zullen God luid prijzen, Jub'lend met het hemelsch hof. Welk een lot bracht ons in rouwe! Welk een droefheid, welk een smart! Om het krakend Kerkgebouwe, Kromp ineen ons bloedend hart. Weldra staan in nieuwe glansen Muren, g'heel het Kerkgebouw, Weldra geuren feesttijkranscn, 't Feestlied klinkt voor klacht en rouw. Heer, bewaar deez' nieuwen tempel, Voor uw heil'gen dienst, bereid, Sier het front met godd'lijk stempel: 't Woord van onvergankelijkheid. W. J. J. VAN STRAELEN, Pastoor. TER AAR. De Tuinbouw. Een nieuwe lente en een nieuw geduid 's Schijnt dat we mogen hopen. Al eeni- ge dagen echt „lenteweertje", waarschijn lijk 'n voor schot op de twaalf mooie dagen die Maart ons naar de aloude verwachting schuldig is; we zouden heusoh er geen be zwaar er tegen hebben als Maart zioh ver telde, en over zijn getal heenging. Vijf mooie dagen al, 't is inderdaad een nieuw geluid, nadat we bijna drie verrel ja ars niet. anders dan gekletter van den regen of het. huilen van de wind hebben gehoord. Ter Aar een nieuw geluid. Men kan niet meer spreken ran drie veilingen. Neen, er is gegroeid ééne veiling, die momenteel 390 leden telt. Wij weten alle hoe lang er gede libereerd is, voor dat een veiling mogelijk was. Thans is 't allen bekend, dat één vei ling meer voordeelen kan brengen, als drie, ja zelfs belangrijke voordeelen en hier ran zijn zeker de Tuinders doordrongen, be- w list- Kan men dit niet direct voelen, dan toch indirect- Voorbeelden aanhalen is misschien toch wel overbodig, nemen we het gelijke" veilen". De Koopman vond dit somtijds wel eens wat- Hij had de gelegenheid in troebel water te visschen. Verder het inzet ten van de eerste partijen, kortom de voor deelen zijn er bij de vleet- Een nieuw geluid Wat kan nu met de ééne veiling veel ge daan worden, om „Ter Aar" op hooger peil te brengen, onze alo-mibekende goede repu tatie terug te winnen. Dit kan door goede kwaliteit te leveren, waar aan den handel bieden, die prima in orde is. Dit kan, daar we over een bodem beschikken, diegóede vruchten voort brengt. Kwaliteit, wij moeten wijd en zijd bekend staan hiervoor, de markt moet reik halzend uitzien, of er producten aange voerd zijn uit Ter Aar, dan zal het. goed gaan. Wij kunen goede kwaliteit leveren. Dezer dagen zijn we er getuigen van geweest, m e-t onze levering van de eerste spinazie. El ders dong Ter Aar mee in de hoogste prij zen van de aangevoerde partijen. Hier kan men trotseh opgaan. Het is een feit: we hebben en kunnen goecle kwaliteit leveren. Vooruit dan. Het is voor den tuinder een voordeel. Hij krijgt hoogere prijzen, en voor de veiling eveneens. Hij veilt goede waar, waar een koopman op aan kan. Voor het bestuur van de nieuwe veiling met de directie wacht een groote taak, om alles in goede banen te leiden, vooral de eerste jaren, maar met de hulp en steun der tuinders, zal zij er zich er wel doorheen weten te slaan. Een nieuw geluid Het heerlijke zonnetje met. haar wanne stralen, uitgietend over de nog kale volden, doch herschapen in beteelde velden. Het is opvallend hoe in enkele dagen alle hands aan dek gekomen zijn. Men is zich gaan haasten om cle erwten, die al zeer groot waren geworden, op regels te plaat sen. De eerste hand is aan de ploeg gesla gen, begonnen zijn de tuinders met nieuwen frisschen meed, en onverdroten ijver, en menigeen zal zich afvragen wat zullen de uitkomsten zijn. Ja. dit is een vraag die nog heel ver ligt. maar laten we moed houden, voor alles „de moed". Een nieuw geluid Laten we hopen dat na- afloop van de campagne allen een nieuw geluid hooren. Een geluid, dat een ieder tot tevredenheid strekt, en dat de inkomsten milder zullen zijn als het afgeloopen jaar. Een geluld, dat wij God 'dankbaar zijn, voor zijn zegen over onze arbeid en ger/in- nen geschonken, dan zal dit- een schoon ge luid zijn. De eerste veiling. Maandagmorgen werd de eerste veiling gehouden van de nieuwe Ooüp. Centrale Tuinbouw veilings- vereeniging Ter Aar en Omstreken G. A. De vlag wapperde boven het gebouw. Er heerschte al een groote drukte. Er waren verschillende oude kooplui aanwezig en tevens verscheidene tuinders. De aanvoer viel ook niet. tegen. Er waren 289 kisten spinazie, 7 kisten sla, bloemkool en radijs. De directeur de heer P. A. Post, heette de kooplui welkom, memereerde de fusie van de veilingen, en deelde enkele bepalin gen mede, die later ook aan de andere kooplui zullen warden bekend gemaakt. De eerste kooper kreeg een kistjes siga ren, de volgende ook. De eerste kooper was Th. Verkleij van Nieuwkoop en de volgende G. Sohreurs. De prijzen waren niet zoo bijzonder hoog. De spinazie liep van 81 naar 39 cent per kist van 4 kilo. De sla bracht op 6.9010.40. Radijs 6.001.20 en de bloemkool 6 cent per stuk. De kwaliteit was goed. Woensdag verwachten wij wel een groo- tere aanvoer. Zaterdagmiddag te 3 uur kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen Voorz. burgemeester W. Keijzer, aanwezig alle leden. De voorz. opent de vergadering met gebed, waarna de notulen onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen zijn procesverbaal van kasopne- ming van den gemeententvanger. Begrooting 1932 en rekening en verantwoording over 1930 van de Avondvakteekenschool, enz. Alle stuk ken worden voor kennisgeving aangenomen. Tot voorz. van het Hoofdstembureau wordt ambtshalve de voorzitter benoemd en tot plaatsverv. voorzitter en leden de heeren van Heiningen en Borst, Voor stembureau O, L, school worden benoemd als voorz. de heer van Heiningen en als plaatsverv. voorz., leden en plaatsverv. leden de heeren van Delft, Borst en Lamboo. Voor stembureau Patronaat wor den benoemd als voorz. weth. Weerdenburg en als plaatsverv. voorz., leden en plaatsverv. le den d eheeren Blonk, de Koning en Raaphorst, Tot leden der Commissie tot wering van schoolverzuim, der Schattingscommissie en de Commissie van het Plaatselijk Schooltoezicht worden z.h. st, alle zittende heeren herbe noemd. Vernieuwing van de Kerkslootbrug. De voorz, deelt mede, dat B. en W. naar aanleiding van de opdracht in de vorige ver gadering met de verschillende eigenaars heb ben geconfereerd en tot een oplossing zijn ge komen. De heer Raaphorst merkt hierbij op, dat z.i, de eigenaars wel wat weinig geven. De voorz. zegt. dat B. en W. blij zijn, dat men tot een oplossing is gekomen, daar men groote moei lijkheden heeft gehad en de brug wordt nu toch eigendom der gemeente. Het voorstel wordt hierna z. h, st. aangenomen. Bij het voorstel tot het verleenen eener bij drage terzake voorgenomen reconstructie enz. van den Kostverloren- en Wilsveenschen weg in de gemeente Stompwijk zet de voorz. een en ander duidelijk uiteen en hij is er ten zeerste voor een bijdrage te geven en mede werking te verleenen. De wethouders waren er aanvankelijk geheel tegen, doch bij nader ir.zien hebben deze voorgesteld 500 bij te dragen. De voorz. doet een beroep op de leden in ieder geval een van beide voorstellen aan te nemen. De heer de Koning zegt noch met het eene noch met het andere voorstel accoord te kun nen gaan en zet in deze zijn meening uiteen: z.i. is de Kostverloren weg geen belang voor de gemeente Veur. De heer Borst kan de gedachten van Ged. Staten niet begrijpen, daar verschillende ge meenten, welke hierbij belang hebben, niet ge noemd worden: een gemeentebelang vindt hij het niet, ofschoon hij een bijdrage van 500 niet zooveel vindt. De voorz. zegt, dat hierover reeds een con ferentie is gehouden, waarbij alle belangheb benden, ook de door den heer Borst bedoelde gemeenten, genoodigd waren, welke echter verklaarden hierbij geen belang te hebben. Na lange besprekingen wordt het voorstel verwor pen en zullen B. en W. Ged. Staten adviseeren inzake de door den heer Borst bedoelde ge meenten. Een nieuw uitbreidingsplan. Benoeming deskundige voor het ontwerpen van een nieuw uitbreidingsplan. De voorz. zet een en ander duidelijk uiteen, terwijl B. en W. voorstellen te benoemen de heer Kloot Meij- burg. De heer de Koning kan met de benoeming van den heer Kloot Meijburg accoord gaan. Hij vraagt, waar het vorige door den heer Groenewegen gemaakte uitbreidingsplan is ge bleven, waarvoor toch ook 1500 kosten zijn gemaakt, welke kosten nu toch zijn weggegooid Wanneer nu besloten wordt tot het ontwerpen Filmavond. Deze week werd er een filmavond gegeven in het Pal.ranaalsge- bouw, uitgaande van de plaatselijke Bloem bol! e n k w e ekersvere-e n. De Voorz„ de heer Joh. Rekelhof. opende de bijeenkomst met een hartelijk woord van wellkom aan de aanwezigen, dde flink opgekomen waren. Hierqtp nam de de heer W. v. d. Laan van Voorhout het woord, die eerst in grove trekken het een en ander mededeelde aan gaande het bollenvak. Verder legt spr. uit, hoe de „Ho'baho" op het idee gekomen is, om dit jaar te demon- streeren met deze film van de veiling, welke veiling dit jaar haar 10-jarig bestaan ge vierd heeft. De film was werkelijk mooi en ook zeer leerzaam. Eerst kregen we het massale bedrijf ran de „Hobaho" te zien. daarna het bloembol len bedrijf in werking. Een nieuwe attractie was wel de muziek bij de film, wat wij hier ter plaatse nog niet hebben meegemaakt. We gelooven wel, dat dit eren een s in den smaak is gevallen. Bij elkaar genomen was het een mooie avond, en de heer Joh. Rekelhof dankte den heer v. d. Laan voor de vertooning ran deze film. Personalia. De hoofdkantonnier in dienst van den Provincialen Waterstaat, de heer P. Verboom, heeft den dienst met pensiaen verlaten. De heer Verboom heeft een werkzaam leren achter den rug. Inenting. De inenting zal alhier plaats hebben, Woensdag 25 Maart, des voormid dags 9 uur, in de R.K. Bewaarschool te Lange ra ar. en ten huize ran Dr. Quartel. Aanbesteding. Bij de gehouden aanbe steding van een poortgebouw op de nieuwe begraafplaats was laagste inschrijver voor 2353.00 C. Akerboom. De raming door den architect was 2350.00. VAN VEUR van een nieuw plan, zal alles bij elkaar pl.m. 5500 kosten. Hij is van meening, dat de schuld hiervan wel eenigszins ligt bij Ged. Staten, daar zij telkens het plan hebben doen herzien. Hij wil den heer Kloot Meijburg be noemen, wanneer Ged. Staten voor een groot deel in de kosten bijdragen. De voorz. merkt op, dat de schuld niet ge heel ligt bij Ged. Staten, daar het plan tel kens door allerlei omstandigheden moest her zien worden, b.v. door het aanleggen van de electr. tram, enz.; z.i. zullen Ged. Staten ze ker genegen zijn te helpen, als het noodig is. De heer de Koning wil gaarne eerst eens wat nader weten. Ook hadden z.i. de noodige wijzigingen wel in het bestaande uitbreidings plan kunnen worden aangebracht. De heer Borst had in denzelfden geest willen spreken: hij wil een voorstel doen, dat wan neer Ged. Staten b.v. 25 pet. bijdragen, Veur de zaak niet zal stagneeren. De heer Blonk vraagt, of in het bestaande plan niet de noodige wijzigingen kunnen wor den aangebracht, terwijl de heer Raaphorst vraagt, of het zoo noodig is een specialiteit te benoemen, daar de grondslag toch reeds is ge legd. De voorz. zegt, dat de vaste basis ver valt en men een geheel nieuw plan hebben moet. Na lange besprekingen wordt het voorstel teruggezonden naar B. en W., terwijl deze aan Ged. Staten het voorstel van 25 pet. zullen voorleggen. B. en W. stellen voor het raadsbesluit d.d. 23 Januari 1931 (aanvulling bouwverordening] in te trekken en met een geheel nieuwe bouw verordening te komen, welk voorstel z. h. st. wordt aangenomen. Het voorstel tot deelneming in maatschappe lijk kapitaal N.V. Bank voor Ned. Gemeen ten, wordt na een opmerking van den heer Borst, z.h.st. goedgekeurd. Voorstel naar aanleiding van adres Gemeen teraad Arnemgiden (betr. Onderwijs lichame lijke oefening). B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken en geen adhaesie te betuigen. De heeren Borst en Raaphorst vinden lich. oefening juist zeer noodig; zij kunnen met het voorstel wel accoord gaan, doch waar waar schijnlijk spoedig deze oefening verplichtend zal worden gesteld, vertrouwen zij, dat B. en W. in deze paraat zullen zijn, wat de voorz. toezegt, waarna het voorstel z.h.st. wordt goed gekeurd. De Boschlaan. Voorstel inzake overname Boschlaan. B. en W. zijn voor overname dezer laan. Er worden hiervoor nogal enkele besprekingen gevoerd. De Heeren kunnen echter met het voorstel ac coord gaan, doch zij wenschen niet de hooge kosten hieraan te maken, welke voorgesteld worden, doch de laan op behoorlijke wijze op te knappen. De voorz. zegt toe, dat B. en W. de laan op zoo goedkoop mogelijke wijze be hoorlijk zullen herstellen, waarna het voor stel z. h. st. wordt aangenomen. Een vraag is ingekomen van den heer Raap horst over Rijksbijdrage voor huisvesting van groote gezinnen bij eventueel noodig zijnde verbouwing. Hij meent, dat men 300 bijdragc van het Rijk krijgen kan. De voorz. zet aan de hand van de ministeri- eele circulaire deze zaak uiteen, waarbij bleek, dat dit niet zoo eenvoudig is voor deze bij drage in aanmerking te komen, zoodat het zelden voorkomt. Wanneer het zoo gemakke lijk was, zouden B. en W. voor groote en be hoeftige gezinnen hiervan reeds lang gebruik gemaakt hebben. De heer Raaphorst zegt te begrijpen, dat het niet zoo gemakkelijk is en verklaart naar ge noegen te zijn beantwoord. De voorz. noodigt de leden uit op Donderdag 26 Maart a.s. op de feestpropaganda-vergade- ring van den bijzonderen Vrijwilligen Land storm in het Patronaat, waarna hij onder dank de vergadering sluit. VOORHOUT. Gemeenteraadsverkiezing. De ter mijn, waarbinnen bij het bestuur der R. K. Kiesvereeniging „Eensgezindheid", candidaten konden worden - ingeleverd voor de groslijst der a. s. gemeenteraads verkiezing, is op Zondag 22 Maart geslo ten. Gisterenavond heeft de loting plaats gehad voor de volgorde der candidaten op de groslijst. De candidaten, gerang schikt naar de volgorde, zijn: 1. H. J. Oostdam. 2. P. v. d. Nouland. 3. G. C. Prins. 4. F. M. Angevaare. 5. A. v. d. Vlugfc 6. Andr. de Groot. 7. G. Witte man. 8. II. J. Vester. 9. P. L. v. d. Hulst. 10. W. v. ci. Laan. 11. J. A. van Gent. 12. J. L. Nijs- sen. 13. J. H. v. d. Voet. 14. M. van Dam. 15. W. v. d. Ploeg. 16. L. v. d. Geer. 17. P. A. van Reisen, 18. H. Bakker. 19. C. v. V elzen. SASSENHEIM. Personalia. Onze plaatsgenoote Mej. Joh. Gerits, thans fröbelonderwijzeres te Albenes, is met ingang van 1 Mei a.s. be noemd tot hoofd der Fröbelschool te Hon- selersdijk. VEUR. Landstorm. Donderdagavond te 7.30 uur zal in het Patronaat een feest-propaganda ver gadering gehouden worden van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm. Het programma luidt: Opening door burge meester W. Keijzer. „Het Wilhelmus". Rede van den heer Th. F. M. Schaepman, die het plaat selijk comité zal installeeren. Rede van den heer R. Bordewijk, res. Ie luit. voor speciale diensten. Uitreiken van de brevetten voor Konings- schutters en Scherpschutters aan leden van afd. Voorburg en Leidschendam door den heer J. P Boots, commandant van het Landstormcorps „Zuid Holland West". De redevoeringen zullen afgewisseld worden met muziek van de Harmoniekapel „St. Ce cilia" te Leidschendam.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 12