KERKNIEUWS LUCHTVAART MAANDAG 23 MAART 1931 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 een prachtsc-hot in een doelpunt voor Alphen omgezet (31). Het lot van L. F. C. is thans beslist, te meer nog wijl Broere vlak daarna zijn schot op doel met no. 4 ziet bekroond. Weliswaar tracht L. F. C. alsnog een enkele maal den achterstand te verkleinen, doch heeft daarmede geen succes, zoodat einde komt met een verdiende overwinning van Al phen. De scheidsrechter leidde goed. Lugdunum 1—Scheveningen I 0—3. Voor dezen wedstrijd had een kleine huidiging plaats, naar aanleiding van het behaalde kampioenschap der badplaats bewoners. Aanvoerder v. Well overhan digde met een toepasselijk woord, den Scheveningen-aanvoerder een fraai bloem stuk. Als we eens de kampioensploeg in oogenschouw nemen, valt direct op dat de achterhoede het sterkste deel der ploeg te noemen is. Twee uiterste trapvaste backs en daarachter een in goede stijl en resoluut spelende doel verdediger. In de halfline is de centerhalf de spil in de ware zin des woords. Ook de voorhoede heeft enkele goede spelers n.l. de vleugelspelers. Al met al een elftal dat het nog ver kan brengen. Haar tegenstanders in de a.s. pro motie zijn hoogstwaarschijnlijk de Hol- landiaan, de club van keeper Odijk, en The Bising Hope of O.N.A. Over de groen- witten zijn we nog steeds niet gerust. In de voorhoede vlotte het ook nu niet. De Roo die zich na 10 min. spelene verstapte, viel na de rust uit. De invaller speelde niet on verdienstelijk, doch is nog niet de aange wezen man. Midvoor Koolloos, die v. d. Laan verving mist de noodige durf, had in Soheveningen's midhalf echter z'n manne tje gevonden. Het backstel J. Bekkering- Jac. Neuteboom begon zwak doch herstelde zich spoedig en wist toen menige aan val te breken. Keeper v. d. Berg tenslotte behoedde z'n club voor een nog grootere nederlaag. Het spel verloop is zeer gauw verteld. Voor de rust zijn de bezoekers sterk in de meerderheid, en na vele ver- geefsche pogingen, weet de linksbinnen onhoudbaar te scoren 01. Nog voor de rust weet de rechtsbinnen den stand op 02 te brengen. Na de rust is het spel meer verdeeld geweest,'en' uitsluitend goed doel- verdedigen voorkwam doelpunten aan beide, zijden. Vlak voor het einde weet de midvoor een derde doelpunt te scoren. Het einde komt met een 30 overwinning der bezoekers. Scheidsrechter Gressie floot tot ieders genoegen. B. E. C. II—Alphen II 3—2. In een door de Delftenarcn zeer ruw gespeelden wedstrijd moest Alphen het anderspit delven. Scheidsrechter van Blerk trad tegen dit al te forsche spel der thuisclub zeer onvoldoende op, zoo dat het verwondering mag wekken dat deze. strijd zonder ongelukken verliep. B. E. C. trapt af. De eerste aanvallen zijn voor Alphen, maar de achterhoede van B. E. C. is in goeden vorm en voorkomt erger. Geleidelijk neemt B. E. C. he-t of fensief over en spoedig wordt Grobbe op de proef gesteld wat hem goed afgaat. B. E. C. blijft sterker en wanneer de rechtsbuiten hoog voor doel plaatst, kopt de linksbinnen in buiten spel conditie het leder in het net. Alphen pakt dan flink aan, maar de voorhoede moet steeds het loodje leggen tegen het zeer robuste spel der Delftenaren. Bij een daarop vol gende doorbraak van B. E. C. lost de rechtsbuiten en onverwacht scherp schot dat doel treft (20). Direct hierna komt de rust. In de tweede helff neemt Alpben het spel bijna geheel in handen. Toch komt het eerste succes weer voor de thuisclub, wanneer bij een doorbraak de linksbui ten van B. E. C. andermaal weet te sco ren (30). Alphen Wijkt nog geenszins ontmoedigd, want als na de aftrap de linksbuiten het leder te pakken krijgt, weet hij met een goed gericht schot den achterstand te verkleinen (31). De druk op het B. E. C.-doel blijft aanhouden. Spoedig dan ook verkleint van Wilge'n uit een rechtsohe voorzet den achter stand. Steeds meer nadert het einde en de thuisclub tracht thans door een zeer unfair spel waartegen de scheidsrechter in 't geheel niet optreed verdere doel punten te voorkomen, wat dan ook ge lukt. Het einde breekt aldus ongetwij- zigd aan. Amsterdam—Antwerpen. Het gemeentebestuur van Amsterdam heeft besloten voor den jaarlijksohen voet balwedstrijd AmsterdamAntwerpen, die ditmaal Zaterdag 28 Maart zal worden gespeeld een zilveren wisselbeker be schikbaar te stellen. Het Amsterdamsche elftal is als volgt samengesteld: Doel: J. de Boer (Ajax); achter: J. Diepenbeek (Ajax) en J. Lietzen (Blauw Wit); midden: Fijen (Ajax), W. Andries- •en (Ajax), P. de Boer (Blauw Wit); voor: Gerritsen (BI. Wit), P. Strijbos (Ajax), P. van Reenen (Ajax), Volkers (Ajax) en Van Es (D. W. S.). EngelandSchotland 21. De landenwedstrijd voor amateurs tus- schen Engeland en Schotland, te Stamford Bridge gespeeld, werd door de Engelsohen met 21 gewonnen. Een voetbalelftal in de gevangenis. In Duitschland heeft zich het volgende merkwaardige geval afgespeeld. Het eer ste elftal van de F. C. Hassenberg speel de eenigen tijd geleden met succes een uitwedstrijd, waardoor de heeren in eenigs- zins opgewekte stemming huiswaarts keer den. Onderweg werden verschillende café's bezocht, waaardoor de stemming nog op- gewerkter werd. Het gevolg was, dat de spelers onderweg een kwestie kregen met een wielrijder, dien ze van zijn fiets af trokken en mishandelden. De wielrijder diende een aanklacht in. De spelers kwa men voor den rechter, waarbij zij onder eede werden gehoord. Ze hadden echter besloten niet te zeggen wie de eigenlijke schuldige was, waarvan het gevolg was, dat ze allen valsche verklaringen aflegden De zaak kwam evenwel toch uit en nu volgde een aanklacht wegens meineed. De uitspraak is eenige dagen geleden geval len. Onder aanneming van verzachtende omstandigheden werden de spelers veroor deeld tot gevangenisstraf van 4 1/2 tot 6 maanden. Voorloopig zal de F. C. Hassen berg derhalve geen voetbalwedstrijden meer kunnen spelen. KORFBAL De uitslagen. Westelijke afdeeling. Eerste klasse Z. H. DKCHet Zuiden 41HKVDeetos 1—2. Derde klasse F. ReadyVitesse II 61. Oostelijke afdeeling. Eerste klasse A. Onder OnsOverschotje 21Hellas EKCA 10—2. Eerste klasse B. NaasAchilles 9—0; OSOranje Zwart 12—1; Ons Clubje -HKC 1—2. Noordelijke afdeeling. Eerste klasse. NIC—WK 2—2; Voorwaarts—WW MD HOCKEY FRANKRIJK—NEDERLAND DAMES 2-3. Te Parijs vond Zaterdag de hockeylan- denwedstrijd tusschen een Fransch dames elftal en een Nederlandsche damesploeg plaats. Met rust was de stand 11, het Hollandsche doelpunt werd gemaakt door de Gooispeeister Mcj. Hofland. In de tweede helft namen de Fransche dames de leiding, doch het was weer mej. Hofland, die gelijk maakte. Even voor het einde slaagde mej. Hofland erin liet winnende punt voor Nederland te maken, waarmede Holland verdiend won. Jhr. Quarles van Ufford leidde als Ne derlandsche scheidsrechter den wedstrijd. Er was matige belangstelling. DeventerH. D. M. 20. Zaterdagmiddag werd te Deventer de kampioenswedstrijd gespeeld tusschen De venter en H. D. M., welke tegen de ver wachting in door Deventer werd gewon nen. In de eerste helft, doen zich een ge- 'lijk opgaand spel ontwikkelde brak Hop pe van Deventer snel door, waarna Bieedveld onhoudbaar insloeg. Na de rust waren de Deventer-aanvallen ge vaarlijker dan die van hun tegenstan ders. Blom zond een effectvolle push in, waarbij de bal onhoudbaar in het doel verdween. Met 20 kwam het einde. Frankrijk—Duitschland 2—3. Te Colombes vond gistermiddag voor 1200 toeschouwers de hockey-landenwed- strijd plaats tusschen Duitschland en Frankrijk. Na het 22 gelijke-spel tegen Nederland was men benieuwd hoe deze landenwedstrijd zou afloopen. Tot aan de rust ging het spel gelijk op, de stand was toen 11. De Duilsohers slaagden er ten slotte in een moeizame 32 overwinning te behalen. Engeland—Ierland 5—3. De internationale hockey-wcdstrijd tus schen Engeland en Ierland is gisteren te Birmingham met 5—3 door de Engelschen gewonnen, die met rust steeds met 21 de leiding hadden. BADMINTON OXFORD—CAMBRIDGE. Cambridge wint met 2.5 lengten. Zaterdagmiddag is onder buitengewone belangstelling de jaarlijksche roei wedstrijd gehouden tusschen de achten von Oxford en Cambridge. Het was schitterend weer, toen bij Putney-Bridge het sein voor ver trek werd gegeven. Cambridge won den wedstrijd met 2.5 lengten. Tijd 19 min. 26 sec. Mede door het mooie voorjaarsweer was de belangstelling voor de historische boot race tusschen de twee grootste Engelsohe Universiteiten weer buitengewoon groot. Langs beide oevers van de Thames van Putney Bridge tot Mortlake stond het zwart van de toeschouwers, terwijl het water aan de kanten wemelde van gepa- voiseerde schepen met belangstellenden. Even voor halfdrie liggen beide ploe gen aan de start, Oxford in de donker blauwe shirts aan den Noordkant, den Middlesex-oever, en Combridge in het lichblauw aan den Zuidelijken Boei, bij den Surrey-oever. Tc halfdrie weerklinkt het startschot. Beiden ploegen zijn snel weg. Er wordt een hoog tempo geslagen van ongeveer 35. Toch is de slag van Cambridge forscher en gestadig loopt de lichtblauwe ploeg uit. Bij Hammersmith Bridge heeft Cam bridge al en halve lengte voorsprong, die bij het schoolschip, als er twee mijlen zijn afgelegd, is vergroot tot 1.5 lengte. Het tempo is iets rustiger gewotden. Cambridge roeit vlot en soepel. Oxford slaat moeilijker en schijnt lichtelijk ver moeid. Bij Chiswick Steps, na 2 3/4 mijl, is Cambridge uitceloopen tot 2 lengte voorsprong, terwijl als de 3.5 lengte ge- pasceerd is. Oxford een kleine 4 lengten achter ligt. Dan zet Oxford er eer. spurt in en ziet inderdaad kans een flink stuk in te loopen. Als de viermijls-bcei gepasseerd wordt is het verschil nog slechts 2.5 boot lengte. Dan zet ook Cambridge de spurt erin. De afstand is te kort c-m weer op nieuw uit te loopen en 7,00 gaat Cambrid ge als eerste door de finish in den tijd van 19 minuten 34 seconden. Oxford was 2.5 bootlengte achter. WATERSPORT De kampioenschappen. Te Noordwijk zijn de eerste wedstrijden voor de kampioenschappen badminton ge houden. De uitslagen van de eerste ronden van de verschillende nummers zijn als volgt: Heeren-enkelspelen, eerste ronde: A. Simmons laat mr. C. Punt 159, 159, G. Vos slaat J. van Steeden 1510, 156; F. Vaughan slaat W. Blaisse 153, 150; J. Woltman slaat A. Vos 157, 152; Jhr. J. den Beer Poortugaal slaat R. Ivor Jones 152, 153; Mr. Stikker slaat W. Haug- ha nl52, 154. Dames-enkelspel: mevr. Boenders slaat mevr. Ivor Jones 112, 114; mevr. van der Laan slaat mej. Withaar 114 113. Heerendubbelspel: G. Vos en E. den Hoed slaan jhr. den Beer Poortugaal en J. Henny 153, 1413. 155; A. Vos en J. de Haas slaan J. Woltman en J. van Ste den 18—17 15—10. Gemengd dubbelspel: mej. Withaar en Simmons slaan mevr. Boenders en Jhr. den Beer Poortugaal 1512, 154. SCHERMEN Landenwedstrijd DenemarkenNederland. Reeds lang heeft men onderhandeld over het houden van een landen wedstrijd Dene markenNederland, en men is nu einde lijk tot een resultaat gekomen. Reeds zeer spoedig, namelijk 28 en 29 dezer, zal de wedstrijd in Kopenhagen plaats hebben onder eere-voorzitterschap van den Ne derlandsche gezant aldaar, ridder van Rap- pard. De drie door het ministerie van De fensie afgevaardigde Nederlandsche scher mers zijn H. B. de Vries, A. Abrahams en E. Stront. DAMMEN Om het kampioenschap van Nederland. Zaterdag en gisteren zijn te den Haag damwedstrijden gespeeld voor de zesde en zevende ronde om het persoonlijk kampioenschap van Nederland. De uitslagen der wedstrijden van Za terdag waren; Poman wint van Raman i (20); van de Graag wint van Kuyer (2-0). De wedstrijden van gisteren hadden tot resultaat: Vos wint van Polman (20); Rustenburg wint van Kuyer (20); van Dartelen remise met de Graag (11). Rustenburg heeft thans de leiding met 11 pt. (een wedstrijd meer gespeeld dan de overigen); van Dartelen 9 pt.; De Graag, Polman en Raman ieder 8 pun ten; Vos 7 pt.; Ris de Haan en van Mil ieder 5 punten en Kuyer 2 punten. WANDELSPORT Nieuw snelheidsrecord voor motorbooten. In den bocht van Miami (Florida) heeft Commodore Garwood met zijn rece-boot „Miss-America" een nieuw wereld-snel heidsrecord voor motorbooten gevestigd. Hij bereikte een snelheid van 102 mijlen per uur. Het door den verongelukten Sir Henrv Segrave gevestigd record bedroeg 98.78 mijlen per uur. SCHAKEN ALJECHIN—DR. EUWE. De eerste partij na 30 zetten remise. Zaterdagmiddag vond onder groote be langstelling in de Militiezaal te Amster dam de eerste consultatiepartij plaais tusschen Aljechin, wereldkampioen en den Nederlandschen kampioen dr. Euwe. Aljechin speelde met. wit en werd bij gestaan door jhr. van den Bosch, dr. Euwe door den heer tl. Weenink. Na 30 zetten was de partij remise. De tweede partij. Gistermiddag om twee uur werd met de tweede partij in den consultatiewed- 5-trïjd tusschen Aljechin, wereldkampioen sa dr. Euwe aangevangen. Aljechin ppeel- 3e nu met zwart en werd bijgestaan door j'hr. van den Bosch. Euwe speelde met wit en werd bijge staan door H. Weenink. Om zes uur werd de partij, die een le vendig karakter droeg, na dertig zetten afgebroken. Behalve een toren en vier pionnen had dr. Euwe nog een zwarte looper. Aljechin had een paard. Hoewel de partij vrijwel op remise stond, be sloot men de wedstrijd om acht uur voort te zetten en te J beëindigen. Na de hervatting kwamen beide spe lers fn tijdnood te zitten, van den Bosch en Aljechin het meest. Zij speelden het klaar om in vijf minuten zeven zetten te maken Na. 45 zetten was de stand, dat Aljechin drie pionnen en een toren over had, tegenover Euwe twee pionnen en te ren. Van de drie pionnen van zwart was de h-pion een vrije, die echter werd ge houden door Wits witten toren. Twee pionnen werden hierna in ge zamenlijke consultatie afgeruild, waarna een buitengewoon moeilijk eindspel ont stond. Tot ruim twaalf uur speelden bei- le schakers nog door, doch Aljechin zag in dien tijd geen kans om theoretisch tot ?en winst oplossing te komen. De partij werd afgebroken, vermoedelijk neemt Weenink den stand in studie om theo retisch na te gaan of in dezen strijd, waarin Aljechin een pion meer heeft, tenslotte voor zwart winst op moet leve ren. DE COMPETITIE VAN DEN NED. SCHAAKBOND. L.S.G. I—Disc. II. De belangrijkste ontmoeting in dit sei zoen vindt morgenavond alhier in „In den Vergulden Turk'' plaats tusschen bovenge noemde club. L.S.G. moet in elk geval win nen, om zijn kansen op het- kampioenschap te behouden, maar dan zijn die kansen ook bijzonder goed, daar dan het aantal bord-punten beslist, D.D. III, de andere concurrent heeft e-r waarschijnlijk minder; één wed-s-trijduiitslag is nog niet bekend. L.S.G. zal waarschijnlijk zoo sterk moge lijk uitkomen. Een partij wordt op verzoek van den Baagschen s-peler reeds heden avond gespeeld in oafé Neuf, het speello kaal, van Philidor, n.l. de partij van het derde bord, tusschen W. H. Bosscha (L.S.G.) ^n G. W. J. ^i-ttersteijn (D.D) „De Antilopen". Gisteren werd door bovengenoemde af deeling van de R. K. At hl. en Sportver. „Rood Wit" de 3e groep wandeling geloo- pen over een parcours van 30 K.M. Zeer jammer was het, dat slechts zoo weinig leden aan deze wandeling deelnemen. De afwezigen hebben niet alleen een gezel lige middag gemist, dooh tevens een goede training voor de Vierdaa-gsohe, welke weer aanstaande is. Om 12 uur verzamelden zich een zes tal leden, waarbij zich later nog een 7e aansloot bij de Haarlemmerweg en begaf zich in de richting Warmond. Steeds de Trekvaart volgend werd naar Noord wij k- binnen gemarcheerd, vanwaar de tocht langs Leeuwenhorst- naar Noordwijker- hout werd voortgezet. Hier werd voor de eerste maal een half uurtje gerust en daarna werd in de rich ting Ruigen hoek verder gewandeld om via het Keukenhof bij Lisse weer den straatweg te bereiken. Nu werd de tocht voorbgeze' door Lisse sn Sassenheim, waar nog een kwartiertje werd gepauscerd, om weer langs de Trekvaart om 18 uren het punt van uit gang te bereiken. Allen waren zeer voldaan over deze forsche marsch, welke ondanks de min der gunstige weersgesteldheid toch een goed verloop had. De thuisblijvers hebben ook hier weer, evenals in zoovele andere gevallen, on gelijk gehad. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De Competitie. De uitslag van den wedstrijd S. D. O. I—Kl. Rustoord II voor de 2e kl. L. B. B. luidt: L. Turk (Kl. R.) 125 29 33 4.31 Mazurel (S.D.O.) 121 28 13 4.32 J. Opdam 125 33 18 3.78 C. Schouten 121 32 17 3.78 H. S. P. Vrijburg 107 30 21 3.51 W. Penseel 125 30 23 4.16 Th. Schrama 125 49 9 2.55 R. Kante been 124 48 14 2.58 VLIEGMACHINE TE WARSCHAU NEERGESTORT. Een doode, twee gewonden. Tijdens hot verrichten van een proef vlucht met een nieuw vliegtuig stortte de constructeur boven een der voorsteden van Warschau met zijn toestel omlaag. De ma chine bleef enkele oogenblikken in de tele foondraden hangen en kwam toen op straat neer. De bestuurde? was op slag dood, terwijl twee voorbijgangers, twee broers, door aanraking met een der vleugels, levensge vaarlijk werden gewond. AUSTRALISCH VERKEERSVLIEGTUIG VERMIST. Er waren zes passagiers en twee piloten aan boord. Naar men meldt is een Australisch ver keersvliegtuig Zaterdag in een zwaren storm geraakt. Het vliegtuig wordt sedert dien vermist. In het vliegtuig bevonden zich behalve de twee piloten zes passagiers. s Alle nasporingen waren totdus ver vrucn- teloos. ONDERZOEK NAAR DE RAMP BIJ PISA. Oorzaak nog niet vastgesteld. De commissie, belast met het onderzoek naar de vliegramp bij Marina di Pisa heeft den Italiaanschen minister van Lucht vaart Balbo een eerste rapport doen toe komen over het ongeval. Hieruit blijkt, dat de overblijfselen van het vliegtuig ver spreid waren over een afstand van 600 meter. Een deel van de resten van het toestel werd op den oever, een ander deel in zee gevonden. Het stoffelijk overschot der vliegers heeft men nog niet kunnen ontdekken. Bevestigd wordt, dat een der aviateurs nog beproefd heeft met een parachute zijn leven te redden. Onder de cc vonden voorwerpen bevindt zich, zooals be kend, ook de tuniek van kolonel Madda- lenahet kleedingstuk vertoont scheuren in de mouwen en den rug. Het onderzoek van de overblijfselen der vliegmachine heeft aan het lioht gebracht, dat de ramp noch aan een ontploffing noch aan brand toe te schrijven is. Het meest waarschijn lijk is wel, dat een defect aan den motor is ontstaan, waardoor de propeller los ge raakte, wal liet los laten van andere dee- lèn der machine ten gevolge heeft gehad. KI. Rustoord 2 punten; S. D. O. 0 pnt. De uitlag van den wedstrijd O. G. A. D. O. voor de 2e kl. L. B. B. luidt: A. A. Bijleveld (Ado) 125 20 29 6.25 Slimmers (O.G) 52 19 14 2.74 v. Rijsdam 125 31 16 4.03 Verstraaten 123 30 16 4.10 Schuurmans, res 125 80 13 1.56 Boom 117 79 10 1.48 Randeraat 125 70 11 1.72 Brugman 112 69 11 1.62 A. D. O. 2 punten; O. G. 0 ïunten. De uitslag van den wedstrijd D. O. S. i LV't Gr. Laken II voor cle 2e kl. L. B. B. luidt: N. N. ('t Gr. L.) 49 35 8 1.40 U. P. Fasel (D.O.S.) 75 35 10 2.14 P. La-gas, res, 43 21 7 2.04 1 J. Chrispiju 75 21 17 3.57 J. de la Rie 65 3i 10 2.03 D. v. Tongeren 75 32 15 2.34 j B. Brandt 75 41 7 1.82 S. de Water 56 40 14 1.40 i D. O. S. 2 punten; 't Gr. L. 0 punten. Heb wedstrijdprogramma voor de L. B. B. voor deze week luidt: 24 Maart: 4e kl.: S. D. O. III't Gr. Laken II; T. O. G. II—L. U. T. O. IV. 2 Maart: 4e kl.: de Kroon IIID. O. S. IV. 26 Maart: 2e kl.: Kl. Rustoord II O. G. Voor de comp. N. B. B. word ges-peeld: 25 Maart: RoyalS. D. O. TWEE VLIEGTUIGEN OMLAAG GESTORT. Uit Pretoria wordt gemeldEen leer ling-vlieger, Maritz Kruger geheeten, is gisterochtend met zijn toestel in botsing gekomen met een andere machine, die eveneens door een leerling-piloot werd be stuurd. Beide toestellen stortten omlaag. Maritz Kruger kwam bij het ongeluk om het leven, terwijl de andere leerling-vlie ger wonder boven wonder aan den dood ontsnapte. Stoffelijk overschot van Damonte gevonden. Het lijk van den tegelijk met Maddalena en Cecconi bij Marina di Pisa verongeluk ten vlieger Damonte is Zaterdagnamiddag door een visschersvaartuig aoht mijlen buiten de kust in "de golf van Spezia ge vonden. De beide beenen ontbraken. Z. H. EXC. MGR. BUCKX. Een feestgave van zijn geboorteplaats. Op 9 Juni a.s. hoopt Z. H. Exc. Mgr. dr. J. Buckx, Apostolisch Vicaris van Fin land te Helsingfors, zijn 25-jarig priester feest te vieren. Ofschoon Mgr. bij die gele genheid niet in zijn geboorteplaats zal zijn, hebben de parochianen van Born (L.), zoo lezen we in de „Msb.", gemeend dozen dag niet onopgemerkt te moeten laten voorbijgaan. Besloten is een huldeblijk van alle parochanen aan Mgr. aan te bieden en wel een verguld zilveren bisschopskan met bijbehoorenden schotel. Vier wapens zul len er in gedreven worden, n.l. dat van Mgr. zelf, het wapen van Born, het Ned. wapen en dat van Finland. HET AUTO-ONGEVAL BIJ NEEDE. De begrafenis van kapelaan J. H. Krabbenborg. Zaterdagmorgen te 10 uur had in de Parochiekerk van den H. Callixtus te Groenlo de plechtige uitvaartdienst plaats van dev. weleerw. heer J. H. Krabbenborg, overleden tengevolge van het auto-onge luk, dat Dinsdag j.l. op een onbewaakten overweg bij Neede plaats lrad. Nadat Vrijdagavond onder klokgelui het stoffelijk overschot van het St. Vincontius gasthuis naar de kerk was overgebracht en daar was opgebaard, trokken honder den, zelfs velen uit aangrenzende gemeen ten, al biddende langs het lijk van den zoo beminden overledene. 's Avonds werden in de stampvolle kerk de Metten en den volgenden morgen voor den aanvang van het H. Misoffer de Lau den gezongen. Meer dan 50 Eerw. heeren geestelijken, waaronder o.m. de vertegenwoordiger van Z. H. Exc. Mgr. den Aartsbisschop, de zeer- eerw. heer dr. J. A. Geerdink, woonden de plechtigheid bij. Vele studie-vrienden en klasgenooten waren tevens aanwezig. De groote St. Callixtuskerk was Lot in alle hoeken gevuld met geloovigen ook uit de omgeving, als Eibergen, Zieuwent Beltrum, terwijl bovendien een deputatie uit de pa rochie Beek, waar kapelaan Krabbenborg vroeger stond, aanwezig was. De zeereerw. heer H. F. van de Horst, pastoor te Beltrum, droeg de H. Mis op, daarbij geassisteerd door de weleerw. hee ren G. Blankenheijm, kapelaan te Arnhem, en Th. W. van Dijk, kapelaan te Over- dinkel. Na de H. Mis hield de zeereerw. heer H. F. van de Horst een indrukwekkende predi katie, waarin hij zich in aangrijpende woor den wendde tot de familie, het werkzame leven van den overleden, zoo eenvcgidigen, edelen priester schetste en woorden van deelneming richtte tot de parochianen van Groenlo. Onmiddellijk daarna had de begrafenis plaats, waarbij behalve de vele eerw. hee ren geestelijken, ongeveer 1500 personen te genwoordig waren. De bcaardingsplechtigheid waarbij het kerkkoor de gezangen uitvoerde, geschied de eveneens door den Zeereerw. heer H. F. van de Horst. „Msbd."

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7