UIT DE OMGEVING Agenda SUPP051T0RIA MAANDAG 23 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 termiddag een onderhoud van meer dan een uur met elkaar gehad. Verzekerd wordt, dat Alba zich volkomen accoord heeft verklaard met het programma van de constitucerende Nationale Vergadering. Hij heeft echter verklaard, dat het blok der constitutionaliaten bovendien een pro gramma moet bestudeeren en voorstel'en dat een oplossing brengt van de dringend ste nationale problemen. SPANJE EEN RADIO-OORLOG. Bij de vele strijdpunten tusschen Litauen en Polen is nu ook nog een radio-oorlog ge komen. Sinds lang staat de Lilausche zen der te Kowno ter beschikking van den bond voor vrijmaking van Wilna, welke hem gebruikt, om onder de bevolking van% het Wilnagebied in de Litansche, Wit-Rus- sische en Jiddische taal propaganda te ma ken voor aansluiting bij Litauen. Van den anderen kant hebben de Polen te Wilna zelf een zender, welke met voor drachten in de Poolsche en Litausche taal voor de Poolsche belangen ijvert. De Polen willen nu aan den zender te Kowno de mogelijkheid voor propaganda in het Wilna-gebied ontnemen en voor dat doel te Wilna een zender van bijzondere sterkte bouwen. Dit nieuwe 6tation zal met detector-toe stellen 150 K.M. in het rond te nooren zijn, bij goed weer evenwel niet alleen in Litauen maar ook in Minsk (Wit-Rusland). In Litauen verwekt dit plan groote on rust. De officieuse „Lietuvos Aidas" eischt een spoedige versterking van den zender to Kowno, omdat anders het gevaar be staat, dat hij totaal onmogelijk wordt ge maakt door den Poolschen zender. RUSLAND. DE RUSSISCHE COMMUNISTEN. De arbeiders moeten 10 millioen offeren voor het leger. Naar de „Osservatore" uit Moskou verneemt, blijkt uit het jaarverslag van de Russische communistische partij, dat het aantal leden op het oogenblik twee millioen bedraagt, waarvan zich 650.000 in het afgeloopen jaar als lid hebben, la ten inschrijven. Volgens dit verslag bestaat 45 procent van het totale aantal leden uit arbei ders en de rest uit boeren en employés- terwijl het aantal aangesloten mijnwer kers ongeveer 8 pet. bedraagt. Ook al zouden deze cijfers juist zijn, dan wordt hierdoor nogmaals de alge- meene opinie bevestigd, dat een kleine minderheid haar tyrannieken wil door drijft tegenover een onmetelijke bevolking door zich van het bruut geweld der mo derne bewapening te bedienen. Het agentschap „Ofinor" deelt mede, dat de sovjetregeering op voorstel van de communistische organisaties van Le ningrad heeft bepaald, dat alle arbeiders, der sovjet-unie op 1 Mei as. een roebel zullen moeten storten voor het bewape ningsfonds van het roode leger. Deze actie zal worden gevoerd onder de leuze „Inzameling van den aanvals- roebel van I Mei". Op deze wijze hoopt de sovjet-regee ring den eersten Mei ongeveer tien mil lioen roebel bijeen te krijgen, die uit sluitend voor de bewapening van het roode leger zullen worden besteed en waa.rdoor het Russische volk in nog hechter boeien zal worden geklonken. HET JODENDOM IN RUSLAND. Groote hulpactie wegens heerschende nood. Met het oog op het komende Paasch- Teest is het Jodemdom in West-Europa begonnen met inzamelingen, om den Joodschen gemeen-ten in de sovjet-unie, welke aan de Joodsche gebruiken vast houden het meel te doen toekomen voor het bereiden van het ritueele brood. Daarenboven wordt echter gedacht aan een uitgebreide hulpactie voor de Joden ui de sovjet-landen, die zich, natuurlijk met uitzondering van de Joodsche com munisten, in een zeer moeilijke positie bevinden Volgens talrijke uit so-vj et-Rusland bin nengekomen particuliere berichten, wordt de groote massa der Joden in de sovjet landen tot de groep der „gedeclasseer- den" gerekend, die slechts met de groot ste moeite aan werk kunnen komen, bij de uitreiking van levensmiddelenkaarten achtergesteld worden enz. Te Berlijn is reeds een Joodsch comité eevormd, om een hulpactie op touw te zetten. RIJNZATERWOUDE. Stemming kiesvereeniging. Uitslag der eerste stemming voor de groslijst. Uit gebruld 69 geldige stemman. Op den heer A. H. de Boer 13 St., W. Compeer 61, N. Disse'.dorp 51, H. L. Heemskerk 17, H. X Heins 5, Chr. Verhaar 4, S. Visser 53, zoodat op de groslijst komt te staan W. Compeer ^o. 1, N. Disseldorp No. 2 en S. J. Visser No. 3. A.s. Zondag stemming voor- No. 4, 5 en -6. KATWIJK AAN DEN RIJN. Stemming candidatenlijst. Bij de gis teren gehouden stemming der R.K. Kiesver. voor No. I der definitieve lijst der gemeen teraadsverkiezing werd met bijna algemee- ne stemmen voor no. I gekozen de heer N. ,W. Grimbergen, aftredend lid. HILLEGOM. H. B. G. Vrijdagavond hield de aid. Hillegom van het Hollandsch Bloembollen kweekers Genootschap een ledenvergade ring in hotel Flora. De opkomst was aan vankelijk niet best, later bevredigend. De voorzitter, de heer D. Nieuwenhuis, opent met een woord van welkom, in 't bi zonder gericht tot den heer J. A. A. van Lierop, spreker van dezen avond. De secretaris leest nu de notulen, die onveranderd, onder dankzegging voor de keurige redactie, worden goedgekeurd en geteekend. Vorige keer was aangehouden verslag van den penningmeester. Dit gaf in ont vangsten plus kassaldo vorig jaar 242.55, uitgaven 57.75, saldo dus 184.80. De heeren P. N. Jonkheer en H. v. d. Vossen controleerden de bescheiden, die perfect in orde bleken, zoodat de penning meester onder dank voor zijn goed beheer werd gedechargeerd. Tot afgevaardigden ter Alg. Verg. wer den gekozen de heeren P. N. Jonkheer en H. v. d. Vossen, secundi de heeren C. Kra mer en P. Goemans Antz. Hierop volgde de behandeling van den beschrijvingsbrief. De punten 1 t.-m. 6 gin gen vlüg onder den hamer door. Bij punt 7 kwam het voorstel van het Hoofdbestuur in bespreking tot verhooging met 100 voor den heer Dix, redacteur van het Kweekersblad. Men besloot den afgevaar digden op te dragen vóór te stemmen, maar de manier waarop dit punt op de agenda was gekomen, achtte men niet tactisch. Het H. B. G. wordt in dezen voor een fait accompli geplaatst. Punt 8 vraagt machti ging aan 't hoofdbestuur te verleenen tot medewerking aan de stichting der Fede ratie van Bloembollenveilingen. De vraatg werd gesteld, of de zelfstandigheid van het Genootschap daardoor niet in het gedrang zou geraken. De vergadering besloot, de machtiging te verleenen, mits in de statu ten der federatie wordt opgenomen de be paling, dat de veilingen medewerken aan het 2 ct. per roede-fonds. Bij punt 9 vraagt het hoofdbestuur mach tiging tot uitbreiding van het Kweekers blad, in verband met de toetreding van de veilingen Hillegom, Beverwijk, Breezand. Men toonde zich bereid., de gevraagde machtiging te verleenen, mits het hoofd bestuur de verzekering geeft, dat het re dactioneel gedeelte van het Kweekersblad er niet bij inboet. Hierna werd een oogenblik gepauzeerd, waarna het woord gegeven werd aan den heer Van Lierop voor een causerie over: „De bemesting der bolgewassen". Ter in leiding behandelde spr. eerst de bemesting vroeger, waarbij men uitsluitend stalmest bezigde tot 3 a 4 kruiwagens per roe. Dit was vaak overdreven, waardoor verzuring van den grond ontstond en andere nadee- len. Thans wordt rekening gehouden met de behoefte der gewassen individueel. De substantie der gewassen: stikstof, phos phor, kali en kalk. Gewezen werd op de toevoeging van formeline, een en ander verduidelijkt door voorbeelden uit de prak tijk.- Daarna werd de vraag beantwoord: hoe brengen we de diverse benoodigde meststoffen in den grond. Nog werd aange toond het nut eener extra-kalibemesting. Ten slotte werd de behandeling uitsluitend met kunstmest besproken en gewezen op den voorlichtingsdienst, die hoe nuttig ook, te weinig wordt geraadpleegd. Hierop volg de een prettige gedachtewisseling. De voor zitter dankte den inleider voor het gebo- dene en hoopte, dat deze nog meermalen voor de vereeniging mocht optreden. Bij de rondvraag werd geïnformeèrd, of het Hoofdbestuur zou medewerken de z.g. landverraders te boycotten. De voorzitter meende, dat 't hoofdbestuur in dezen ze ker zijn plicht zou doen. Nog werd er op gewezen, dat volgens de bladen op de Hearing in Amerika geen pleidooi gehou den was voor den import van Narcissen, wat heel jammer is. De voorzitter adviseert een tip aan „de Narcis". Hierna sluiting. Personalia. Onze plaatsgenoot, mr. F. J. Gerritsen is benoemd tot rechtskundig administrateur-secretaris der Federatie van Bloembollenveilingen. Machineschrijven. oVor het diploma machineschrijven, systeem „Mercuriius" slaagden onze plaatsgenooten mej. S. Jansen en de heeren D. Stevens en H. Hollander. Zij werden opgeleid door den heer F. C. v. Lierop Jzn., leèraar alhier. Werkloosheid. Volgens de laatste opgave der Arbeidsbemiddeling bieden zich als werkzoekenden aan: 1 fabrieks arbeider, 1 snelpersdrukker, 1 broodbak ker, 1 chauffeur-monteur, 3 metselaars, 1 halfwas idem, 6 timmerlieden, 1 be- ton-timmerman, 1 betonwerker. 1 grond werker, 1 schilder, 5 opperlieden, 130 land-, tuinbouw- en bloemistarbeiders en 1 vr. kantoorbediende, totaal 154. Geboren: z. van A. UlteeMarijnis d. van E. C. GlasWeijers z. van C. C. BlokkerHogendoorn z. van A. M. SohramaEichmann z. van C. Seij- senerZandvliet z. van M. G. Rus manJonkman z. van M. Gerritsen Eeftink d. van H. C. A. Spierings Trompert d. van M. J. A. van Bour- gondienNclis z. van A. J. M. Blom Nagel. Ondertrouwd: S. Taylor en A. G. de Wreede. Getrouwd: W. P. Metz en C. ten Broeke. LEIMU IDEN. Stemming kiesvereeniging. Uitslag der eerste stemming voor de groslijst uit gebracht 195 geldige stemmen. Op de heer J. Bernard uitgebracht 175 stemmen, J. J. Hoogervorst 34, A. Hijdra 36, W. Koot Kz. 149, J. J. Straathof 36, H. Visser 133, P. M. v. d. Zon 22, zoodat op de groslijst komt te staan J. Bernard No. 1, \V. Koot Kzn. No. 2 en H. J. Visser No. 3. DE STILLE OMGANG. Mgr. Aengenent onder de deelnemers. Voor de tweede maal heeft dit jaar, het gouden jubeljaar van het genootschap de Stille Omgang duizenden en duizenden naar de Mirakelstad gebracht ter eere van Hem, Wien deze jaarlijks terugkeerende ontroerende hulde geldt. Buiten de duizende Amsterdammers, die nu stille omgingen in gebed en overweging, warerl er wederom ook duizenden uit de provincie, die tegen geen moeilijkheden, geen reis en geen gemis van nachtrust op zagen om deze tweede ommegang opnieuw tot een stille, zwijgende, maar daarom juist welsprekender hulde te maken. Er waren nu tallooze deelnemers uit Utrecht, Haarlem en Noord-Holland, die met de deelnemers uit Amsterdam een in drukwekkende stoet vormden van pl.m. 40.000 menschen. Onder de deelnemers waa ook Haarlem's Kerkvorst Mgr. J. D. J. Aengenent, die met zijn secretaris, den zeereerw. heer Th. Pi- chot in den stillen nacht de ommegang volbracht. Om zes uur in den morgen las de Bis schop een H. Mis in de kerk van het Ba- gijnhof, waarna hij per auto naar Haar lem terugkeerde. OEGSTGEEST. Kiesvereeniging. De R.K. Kiesvereeni ging kwam Vrijdagavond in St. Wilïiibtrord in vergadering bijeen. De belangstelling was iéts grooter dan de vorige maal. Er waren nu ongeveer 40 leden aanwezig. De Voorzitter, de heer L. J. van Douveren, leid de deze vergadering en meende dat deze vergadering eigenlijk een voortzetting was der vorige bijeenkomst. Spreker deelde o.a. mede betreffende de a.s. gemeenteraads verkiezingen en hoopte, dat de besprekin gen zullen worden gevoerd in Christel ijken zin. Het bestuur zal zich beschouwen als uit voerder der besluiten, die de vergadering neemt. De 'notulen worden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken waren 11 can didate nlijsten voor leden van den Gemeen teraad. In alphabetische volgorde: de hee ren A. J. Döfferhoff; Adr. Driessen, L. v. E^sen, A. H. v. d. Hulst, B. J. M. Kortmann, J. H .Kuiken, C. T. J. Paardekoper, J. W. v. d. Post, H. W. Riibenikamp, J. Smit Jr. en J. A. Verkuilen. De voorzitter stelt de eandid-aatbespre- king aan de orde. De heer W. den Boer vindt bespreking niet noodag, omdat de oandidaten allen aanwezigen bekend zijn. AUeen over de beer L. v. Eisen wemsoht spreker eenige inlichtingen, die door den voorzitter welwillend werden gegeven. De heer J. v. Elk zou op No. 3 van de offici- eele lijst, gaarne een orb eider zien geplaatst. De heer J. van Noord spreekt zich ook uit voor een arbeider op een verkiessbare plaats. De heer C. T. Paardekoper wensoht eenig advies bij de stemmingen, waarbij de heer van Noord zilh aansluit. De heer Blonk is tegen advies, al blij ven de kiezers natuurlijk vrij, het heeft giroo- te invloed op de stemming; bovendoen ver hoogt. het. geven van odvies de verantwoor delijkheid van het bestuur. De heer C. T. Paardekoper zou advies wilen over drie ca/ndidaten; de heer van Noord over zes. De heer J. v. Elk wijst nogmaals op de wensohelijkheid van een arbeider in den raad en ook bij de plaatsvervangers. De heer Blonk meent, dat men, niet, om dat men arbeider, middenstander of la-n- bouwers is, raadslid moet zijn, och alleen omdat men voldoende capaciteiten heeft, die funrtie naar behooren te vervullen en citeert een desbetreffend artikel uit de Maasbode. De heer Den Boer verklaart zich tegen advies; ook al omdat het bestuur onvoltal lig is. Het pro en contra over bestuursadvies wordt nog nader besproken, doch geen nieuwe gezichtspunten worden aangehaald., waarna de voorzitter de meeniing der ver gadering vraagt. Bij stemming blijkt, dat de vergadering met 10 tegen 26 stemmen tegen advies is. Het bestuur meent, dat ze eventueel toch nog advies kan uitbrengen, waarop de heer Blonk zegt, dat dan de verantwoording door deze uitspraak, nog grooter wordt. Vervolgens worden de leden der stem- bureaux benoemd. De voorzitter deelt nog mede, dat aa.n „Duinzicht" volgens besluiten eener vorige vergadering geen stembureau meer zal zijn, doch dat de iniwoners van Duinzicht nu naar „St. Wilibrord" zullen komen. De heer den Boer wijst er op, dat wan neer de Eerw. Zusters in het patronaat ko men stemmen, de zaak waar het omgaat wederom hetzelfde blijft. Bij de kiezers zal dit stellig ontevredenheid verwekken. Te „Duinzicht" heeft men advies noodig en wie „Duinzicht" wint, dat is de man. Spreker wijst op hetgeen de heer J. van Noord bij een vorige vergadering heeft ge zegd, toen de heer v. Noord de wensohelijk heid van het verwijnen van 't stem bur au op „Duinzicht" bepleitte. De bewoonsters van „Duinzicht" stemmen niet zelfstandig. Een stem telt daar voor 50. Wensohelijk zou het zijn, dat „Duinzicht" niet kwam stem men. De voorzitter zegt, dat allen lid der kies vereeniging zijn. Men kan ze t-ooh niet wei geren. De heer Paarekoper meent, dat genoemde kwestie een argument is voor bestuursad vies, wat wordt ontkend. De voorzatter dankt de aanwezigen voor de aangename wijze, waarop de discussies zijn gevoerd. Met eenige vrees was spreker naar deze vergadering gegaan, doch het is hem bij zonder meegevallen. Hierna sluiting. Tal van extra-treinen brachten weer de deelnemers naar Amsterdam, waaronder ook een tramtrein met 500 Volendammer- visschers. Ook uit de omgeving van Leiden namen weer verschillende afdeelingen aan den omgang d£el. Alphen aan den Rijn was er met 125 deel nemen», Hillegom met 800, Lisse met 350, Roelofarendsveen en omliggende plaatsen samen met 600 personen. Nieuwkoop met 40, Oegstgeest met 60 en Noordwijk met 175 deelnemers. Alle kerken van Amsterdam waren reeds voor het ochtendgloren propvol en in vele kerken werden na elkaar twee diensten, gehouden. De organisatie^ van dezen Stillen Omgang was perfect. Zoo perfect, dat men van de draden die haar in handen hadden niets zag of hoorde. En toch liep alles zoo bui tengewoon goed van stapel, zoo ordelijk en ingetogen, dat men respect moet hebben voor zulk een organisatie. Was het ven- tersgilde de vorige week veel te luidruch tig met het aanprijzen van zijn consumptie artikelen, thans zag met daar gelukkig niets van en werd de devotie niet gestoord. Amsterdam deed waarlijk op godvruch tige .wijze den Stillen Omgang. NOORDWIJK. Ouderavond. Vrijdagavond is, uit gaande van het Patronaat, een ouderavond gehouden in het. Juvenaat, waarbij als spre ker optrad kap. v. Zon uit Lisse. De diroc- teur van het Patronaat, kap. Heemskerk, opende dezen avond met den chr. groet en verwelkomde de aanwezige ouders en de heeren commissieleden, die steeds op de bres staan, wanneer het 't belang van het Patronaat aangaat, doch in het bijzonder kap. v. Zon, den populairen jongensvriend uit Lisse, en last not least de mandoline club, welke het vroolijke gedeelte van de zen avond zou uitvoeren. Waar het voor spr. de eerste ouderavond is, welke hij in Noordwijk medemaakt, wilde hij deze ge legenheid gaarne benutten, om even in dankbare herinnering te brengen, het vele en uitstekende werk ten opzichte van het Patronaat, door zijn voorganger kap. Hesp verricht, waardoor het Patronaat te Noord- wijk met zijn onderafdeelingen op een zoo'n hoog peil is gekomen, dat het gerekend mag worden onder de beste, waarvoor spr. zijneerw. hulde en dank bracht, (applaus). Na een vroolijk muzieknummer der mando lineclub verkreeg kap. v. Zon het woord, die tot, het onderwerp had gekozen: .'.Het bovennatuurliike element in de o^voedin^"". De opvoeding der kinderen, zoo zeide spr. is van nature opgelegd aan de ouders, zoo wel wat hun lichamelijke als hun geestelij ke opvoeding aangaat. Vooral on het laf ste wilde spr. den nadruk leggen, want in de wereld wordt het woord van de H. Schrift: „Wat baat het den mensch als hij de geheele wereld wint en schade lijdt aan zijn ziel", veelal omsced'-eoid dit voortsprui tend uit te weinig godsdienstzin. De taak van de ouders is er voor te zorgen een kuisch en godsdienstig geslacht opj te voe den. Hier is voor noodig, dat het boven natuurlijke element van een mensch moet worden ontwikkeld, door het biibrenven van liefde tot God en tot onze moeder de. H. Kerk, niet alleen door woord, doch voo«- al door ons goede voorbeeld. Vooral het laatste is noodig om de kinderen boven natuurlijk op te voeden en met parool „mijn kind aan Christus en Christus aan mijn kind", zal de opvoeding uwer kinde ren. zoo verricht de parelen vormen aan üw hemelsche kroon. De directeur dankte spr. voor zijn schit terende rede, hetwelk met applaus werd onderstreept. Na een tractatie gaf de mandolineclub nog enkele nummers ten beste, waarvoor hun en den directeur, den heer Polman, een dankbaar applaus werd gebracht. Met enkele opwekkende woorden tot niede- leving en medewerking met het Patronaat sloot de eerw. directeur deze goedgeslaag de ouderavond. KATWIJK AAN ZEE. Bollenpelsters. Ieder uit Katwijk en de omgeving weet hoe in de maanden Juni Aug. van hier uit een groot aantal meisjes om bolden te pellen. Men weet ook op wei- naar Sassenheim—LisseNoordwijk gaat om bollen te pellen. Men weer ook op wel ke wijze en hoe luiidiraohtig zulks dikwijls gaat. Deze ergernis gevende wijze van ver voer heeft de aandacht van overheidsper sonen getrokken, die thans maatregelen overwegen om dit op een amdere wijze te doen plaats hebben. Men is met de voorbe reiding al zoover gevorderd dat verwacht mag worden dat in het a.s. bolienseizoen geen aanstoot meer zal worden gegeven. Zeer waarschijnlijk zal het vervoer voortaan in autobussen plaats hebben en een en an der zal te voren goed georganiseerd wor den. Hulde aan Ds. Kalman die hieraan de eerste stoot gaf. WASSENAAR. Personalia. Tot adviseur voor de schatting van de huurwaarde der drank- localiteiten in deze gemeente is benoemd de heer W. M. P. Lagema-n alhier. Begin van brand. Door een agent van politie en een brandwacht werd Zon dagmiddag een vuurtje ontdekt aan den Windlustweg. Toen beiden ter plaatse waren gekomen laaide 't vuur hoog op. Het bleek dat 'n partij hooi en stroo en ander afval in brand stond, terwijl het vuur zich begon mede te deelen aan een rietmat tusschen twee perceelen geplaatst Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden j Gezien het verzoek van: a. de firma J. J. Gijzenij en Co. om ver gunning tot het oprichten van een bewaar plaats van lompen cn beenderen in het perceel Koestraat Nis. 3, 5 en 7 b. de firma W. A. F. Marijt en Zonen om vergunning tot het oprichten van een bewaarplaats en drogerij van wol en zou- terij van huiden in het perceel 2e Looier straat Nis. 7375 c. de firma W. A. F. Marijt en Zonen om vergunning fot het oprichten van een klopperij, drogerij en bewaarplaats van huiden in het perceel Kijfgraoht No. 25; d. H. A. Lonnée om vergunning lot heb oprichten van een inrichting voor de be reiding van verpakte geneesmiddelen op de perceelen gelegen aan den Zoeterwoud- schen Singel tusschen de perceelen plaat selijk gemerkt 7 en 8; e. Jacobus Marijt om vergunning tot het oprichten van een ploterij, zouterij van huiden, drogerij en opslagplaats van wol in het perceel 2e Looierstraat No. 9b. Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinder wet Geven hiermede kennis aan het publiek dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zatertïag den 4en April e.k. des voormiddags te half elf uren in het perceel Breesrtaat 125 (Bu reau van Gemeentewerken) gelegenheid zal wordengegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeente bestuur of een zijner leden zijn verschenen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat- J. Janson, te Stompwijk, een verzoek heett ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholvrijen drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in heb perceel Morschstraat No. 55, alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEX, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 23 Maart 1931. LEIDEN. Dinsdag, De Hanze, „In den Vergulden Turk", 8.30 uur. Donderdag, Leidsche Kimstvereeniging, Breestraat 81, 8 15 uur. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 Maart a.s waarge nomen door apothetk W. Pclle, Ivort Ra penburg 12, telef. 594. Dr. H.NANNING's (Zetpillen legen aambeien.) flj2stukV V 3196 Met enkele takken gelukte het 't vuur spoedig te dooven. Een ingesteld onder zoek bracht aan het licht, dat een zoon tje van den heer R. de aanstichter was van dit vuurtje. Bij niet tijdige ontdek king had het giroote onheilen kunnen vei oorzaken. SASSENHEIM. Uitslag stemming. Gisteren is de laatste stemming gehouden van den Oden tot en met 12den candidaat voor den Gemeenteraad. Uitgebracht zijn 301 stemmen; geldige stemmen 24S, van on waarde 53. De uitslag is resp. voor de no. 6, 7, 8, 9, 10, 11 en 12: G. Boe fel 192, 52, 20, 22, 33, 51 en 51; J. A. A. v. d. Geest 108, 32, 20, 12, 12, 25, 39 en 12; G. A. Langeveld 10, 21, 43, 37, 56, 55, 26 en 12; H. Otto 8, 18, 49, 90, 47, 22 en 11; H. H. Rotteveel 17, 53, 53, 39, 60, 20 en 4; S. C'. Rotteveel 12, 49, 50, 36, 30, 54 en 17; N. v. d. Zwaan 74, 23, 13, 9, 10, 19 en 100. De nummering is dus a's volgt: J. v. d. Geest 6, N. v. d. Zwaan 7, Oh. Rotte veel 8, H. Otto 9, S. Rotteveel 10, G. A. Langeveld 11 en G. Boekel 12. Volksbond. Dinsdag 24 Maart houdt bovengenoemde bond een boetpliohtige ledenvergadering, waarin een propagan- darede zal worden uitgesproken door.den weleerw. heer Verhoofstad, oud-kap. der parochie. VOORHOUT. Geboren: Jacobus Gerardus Maria z. van W. H. Ottenheim en C. C. van den Nouland Johanna Hendrika d. van J. van Egmond en J. B. Vink Hen- drikus Cornelia z. van J. A. van Gent en H. J. van Staveren Adrianus Gerar dus z. van A. J. Langelaan en H. J. ówetsloot. Gevestigd: J. Meijer uit Voorburg L. F. Soherbeijn uit Hoofdschout A. Peschier uit Noordwijk C. S. Venne uit Leiden C. B. H. van der Starren uit Waddinxveen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2