Verzuim niet tijdens de schoonmaak UIT DE RIJNSTREEK MAANDAG 23 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 RIJNSBURG Bloemenhandel. De handel is de laatste dagen aanmerkelijk vlugger en de prijs der vroege tulpen is voor de meeste soorten ver hoogd. Dat geeft den kweeker weer moed, vooral tegen de nadering van 1 April, een zeer bekende datum bij de kweekers in verband met de aanbieding van de noodige accepten. Betaald werd voor tulpen per dozijn: Vuur baak 5085, Rose la Reine 3338, Rubra Max 4855, La Reine Max 6065, Couleur de Cardinal 6065, Witte due 3338, Pelikaan 70—75, Gele Prins 57—62, Curonne d'Or 68— 75, La Reine 4047, Prins van Oostenrijk 35 40, Prosperity 3439, Cram Brillant 2732 Witte Valk 6575, Ibis 5663, Flamingo 40 45, Theeroos 4652, Grand due 5460, Red Admiral 3842, Scharlet due 2729, Murillo 3640, Mr, v. d. Hoeff 7078, Mac Kinley 40 45, Rose Gris-de-lin 2528, William Cop land 3856, Proff. Rauwenhoff 5565, Wil liam Pitt 5565, Sanders 5055, Elisabeth 60 70, Le Notre 6269, Bartigon 6070, Vict, d Olivierre 6065. Narcissen per 100: Laurens Koster 1.60 1.80, Golden Spur 1.601.90, Emperor 1.50 180, Victoria 1.70—2, Sir Watkin 1.90—2.10, Ornatus 7590, Lucifer 801.00, Sion 2.00 2.40. Hyacinthen wit per bos 2934, id. rood en blauw 2629. Tuinbouw. Alhoewel de veilingen nog niet beëindigd zijn, is de aanvoer toch van weinig beteekenis meer. De prijzen zijn den laatsten tijd aanmerkelijk verbeterd. Vooral van uien is zulks in 't oog loopend. Waren deze den ge- heelen winter bijna onverkoopbaar, thans wordt gaarne 4.70 tot 5.80 per 100 K.G. be taald. Ook de andere winterartikelen als roode en gele kool blijven op dezelfde prijs van vo rige week. Ook fijne peen gaat graag weg te gen 1012 per 100 K.G. In de bloembollenbedrijven komt thans ook eenige bedrijvigheid vooral bij diegenen die de bollen van hun winterdek ontdoen. Met de bloemenprijzen gaat het tegen de verwachting in, de laatsten tijd heel wat beter en de ex ploitatie is met dit weer niet zoo kostbaar, STOMPWIJK. Harddraverijvereeniging. Het Bestuur der Harddraverij veresndgiTtg „Nooit Ge dacht" te Stom,pw ijk heeft op haar j.l. ver gadering besloten, wederom dit jaar twee kortebaandraverijen te houden, en wel op Woensdag 19 Augustus a^s. Dat de draverijen interessant zijn, be wijst jaarlijks de vol'talige inschrijving en de groote belangstelling. Den volgenden dag, Donderdag 20 Augus tus, zullen er volks- en kinderfeesten ge houden worden. Belangstellenden voor vermakelijkheden op het terrein worden er aan herinnerd, dat de inschrijving is opengesteld vanaf heden en gesloten wardt op 14 April a.s. Lees verder de Komeet. TER AAR. De Geitenfokkerij. De R.K. Geitenfok- ver. hield haar ledenvergadering in het oafé van den heer C. van Dam op het Kerk- pad. De Voorz. de heer A. P. Uijtewaal opent de vergadering. De secretaris Leest de notulen van de vo rige vergadering, welke zonder op- of aan merkingen worden gearresteerd. Dan brengt den heer C. van Ziaail een dui delijk verslag uit over de j.l. gehouden Bondsvergadering. De voorz. dankte den heer van Zaal voor zijn uitverige, juiste weergeving. Te vens werd medegedeeld, dat het van groot belang is, dat de geiten gecontroleerd worden, dan krijgt men een beter overzicht over het geheel, wat mede een aanleiding is om in ruime mate subsidie te krijgen. Door den heer L. den Haan werd verslag uitgebracht van de verzekering „De Geit". Eerst hoorden wij het verslag van de plaat selijke afd., gevolgd door de geheele verze kering, waaruit bleek dat er nog een batig saldo was. De heer Den Haan maakt van de gelegenheid gebruik om er sterk op aan te dringen, dat een ieder zijn geit ver zekert. De voorz. dankte den heer De Haan, voor zijn uitigbreoht verslag, en de verdere in lichtingen aangaande het verzekerings wezen. Vervolgens werden de medailles uitge reikt aan de heeren L. Egberts, Joh. v. d. Boogaard en J. Zevenhoven. Voor den verkoop overtollige geitjes en bokjes waren drie inschrijvers, het hoogst was de heer J. de Bruijn voor den prijs van 26 cent per stuk, aan wie de gunning werd gegeven. Van de rondvraag maakte vele leden ge bruik, waarna sluiting door de voorzitter. VALKENBURG Schietwedstrijd. De Valkenburgsche Bur gerwacht hield haar jaarlijksche schietwed strijd met buks. Er werden geschoten 2 series van 5 schoten. De uitslag was als volgt: 1, H. Imthorn 184 p. 2. J, v, Egmond Dz. 177 p. 3. J. van Dijk 173 p. 4. P. Kort 169 p. 5. J. Heemskerk 161 p. 6. Joh. de Vries 154 p. 7. A. Barnhoorn 146 p. 8. P. Noort 144 p. 9. W. Russchenberg 144 p. 10. A. de Roode 142 p. De meeste rozen behaalde den heer H. Imt- WASSENAAR. Korenbond „St. Willibrordus". De jaarver gadering van den Korenbond „St. Willibror dus", gevestigd alhier, zal dit jaar gehouden worden op Donderdag 16 April in het Patro naatsgebouw te Oegstgeest. Na de behande ling van'de gewone agenda zal de heer Hat- tink van Den Haag, een demonstratie houden met graraofoonplaten waarop Gregoriaansche gezangen, gezongen door de Paters Benedic tijnen van Solemnes en die der Eerw. Paters Franciscanen te Venray. Hierbij zal tevens uit leg gegeven worden. Voor de leden der zang koren, aangesloten bij den Bond, n.l. Wasse naar, St. Willibrordus: W»vssenaar, G, Herder; Voorschoten, Noordwijk, Katwijk en Oegstgeest een doorslaande reden om dien avond vrij te houden. Uw handen ook vooral 's avonds in te wrijven met Parol, dan blijven ze, ondanks al het natte en ruwe werk, toch gaaf en zacht. PUROL doos 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 3197 OUD ADE Kiesvereeniging. De buitengewone alge- meene ledenvergadering door het bestuur in het café van den heer van der Hulst bijeenge roepen op Donderdag 19 Maart, des avonds te half acht, was druk gezocht. Behalve het vol ledig bestuur waren een 50-tal leden van de Par. Kiesvereeniging aanwezig, waaronder velen, die er een lastige reis van de Kaag voor over hadden gehad, om deze vergadering bij te wonen. De voorz., de heer UI jee, opende de bijeen komst met den christel. groet en sprak er zijn voldoening over uit, dat de vergadering zoo goed bezocht was. Spreker heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom en wel in het bijzonder den zeereerw. pastoor der parochie en een tweetal leden van het bestuur der Rijpweteringsche Par. Kiesvereeniging, die door het bestuur waren uitgenoodigd om van de be sprekingen van dezen avond kennis te nemen. Spreker sprak de wensch uit, dat de bespre kingen een ernstig en vooral een waardig ka rakter mochten dragen, en dat men zich niet door zijn gevoel zou laten leiden om dingen te zeggen, die voor anderen kwetsend konden zijn. De secretaris las daarna de keurig samen gestelde notulen' van de onlangs gehouden jaarvergadering, die zonder op- of aanmerkin gen werden goedgekeurd en vastgesteld. Dan deed de voorzitter voorlezing van een schrij ven van den heer van der Geest, wethouder dezer gemeente, waarin deze ter kennis van de kiesvereeniging Oud Ade brengt, dat hij, gezien zijn leeftijd, niet meer in aanmerking wenscht te komen voor een gemeenteraads zetel. Wethouder van der Geest betuigde ten slotte zijn dank aan de kiezers voor het in hem gestelde vertrouwen. Naar aanleiding van dit schrijven merkte de voorz. op, dat hij, het besluit van den heer van der Geest eerbiedigend, dezen noode zag heengaan uit den Raad en hij meende, dat een dankwoord van bestuur en leden der kiesver eeniging voor alles, wat deze verdienstelijke man voor het belang der gemeente heeft ge daan, hier alleszins op zijn plaats was. Deze woorden werden door een hartelijk applaus onderstreept. Nu kwam aan de ord" de behandeling van het voorstel der Par. Kiesvereeniging Roelof- arendsveen, de eigenlijke reden, waarom deze vergadering was belegd. De bespreking van dit voorstel, waarvan de inhoud bij een ieder bekend mag worden geacht, wijl het de vorige week in de pers is gepubliceerd, nam veel tijd in beslag en wij kunnen dan ook slechts de voornaamste punten uit de gevoerde discussie kier even belichten. Allereerst voerde de heer Obdam het woord, die in een zakelijk betoog den stand van zaken en de te verwachten re sultaten van de a.s. gemeenteraadsverkiezingen uiteenzette. Uit den geest van dit betoog en uit de woorden van andere sprekers, alsook uit de tenslotte gehouden stemming bleek wel duidelijk, dat Oud Ade niet kan meegaan met het voorstel, zooals dit door de Kiesvereeniging van Roelofarendsveen is geformuleerd. Uit dit voorstel toch blijkt, dat deze kiesvereeniging vóór alles eischt, datgene, waarop zij volgens haar stemmen-aantal recht heeft en bij dien eisch absoluut geen billijkheidsgevoel laat spreken. Integendeel, zij zou de elfde plaats op een eventueel unisone katholieke candida- tenlijst willen geven aan een door het lot aan gewezen candidaat, daarmee riskeerende, dat deze plaats, die bij één lijst niet als een vaste zetel mag worden beschouwd, ten deel zou kunnen vallen aan een candidaat uit een an dere wijk, zoodat de mogelijkheid zou kunnen bestaan, dat een dier wijken niet bereikte wat haar goed recht is. Inderdaad, als men dat te Roelofarendsveen een billijke verdeeling der zetels noemt, de voorwaarde, die aan het uit komen met één katholieke lijst was verbonden, dan moet het ons niet verwonderen, dat in Oud-Ade het begrip billijkheid anders wordt verstaan. We meenen dan ook gerust te mogen profeteeren, dat het voorstel-Roelofarends- veen te Rijpwetering en de Oude Wetering geen betere ontvangst zal ten deel vallen. Wat betreft de tweede conclusie van den heer Ob dam, deze was ons en meerdere aanwezigen minder sympathiek. Bij de kansenberekening kwam spreker n.l. tot deze uitkomst: als wij niet de uiterste middelen te baat nemen krijgt Roelofarendsveen zes zetels in den Raad en dat moet tot eiken prijs voorkomen worden. Immers, hoewel elk Raadslid de belangen van heel de gemeente dient te behartigen, schijnt Roelofarendsveen zoozeer op buurtpolitiek ge steld te zijn, dat het daarvoor elk billijkheids gevoel opzij zet. Liever zag spreker dan ook den geloovige Protestanten een zetel meer toegewezen, waardoor Roelofarendsveen zijn zesde zetel zou derven, doch de katholieke meerderheid in den Raad toch nog sterk ge noeg blijft. Daarom adviseerde hij de katho lieke kiezers van De Kaag hun stem uit te brengen op de lijst der Protestanten. De pas toor waarschuwde hiertegen echter, wijl door deze praktijk de verdeeldheid onder de Ka tholieken in onze gemeente nog grooter zou worden en de gevolgen, vooral met betrekking tot de wethouderskeuze wel eens funest zou den kunnen worden. Meerdere aanwezigen ble ken het op dit punt niet met den heer Obdam eens te zijn, waarom werd besloten eerst de ireeningen te Rijpwetering en Oude Wetering over deze materie te beluisteren en daarna nog een vergadering te beleggen. Tevens werd besloten om Maandag (heden) een vergadering te houden in De Kaag, ten einde de meeningen aldaar te vernemen. Tenslotte deelde voor voorz. nog mede, dat reeds één candidatenlijst was ingekomen en dat tot 1 April a.s. nog gelegenheid bestaat can- didaten bij het bestuur in te dienen. I Daar eindelijk de rondvraag weinig belang rijks opleverde, kon de voorz. te ongeveer tien uur deze buitengewoon geanimeerde vergade ring met een hartelijk woord van dank en den chr. groet sluiten. GEMEENTERAAD Aanwezig alle leden, Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester. De voorz. opent de vergadering met gebed. De notulen van de vorige vergadering worden na lezing zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. De voorz. doet o.m. mededeeling van inge komen stukken, w.o. schrijven van Ged. Staten der Prov. Zuid-Holland, waarbij worden toe gezonden exemplaren betreffende de regeling voor het verleenen van voorschoten aan tuin ders. Credielverleening aan noodlijdende tuinders. Het was noodig, dat de gemeenteraad zoo spoedig als doenlijk was een besluit nam om trent de toetreding tot deze garantieverleening Voorts is omtrent dit onderwerp nog een schrijven ingekomen van de Coop. Centr. Tuinb. Veilingsver. te Ter Aar, waarin met warmte wordt aanbevolen tot de garantiever klaring toe te treden. De voorz. deelt mede, dat hen op uitnoodi- ging van het Coll. van Ged. Staten te Ter Aar een vergadering heeft bijgewoond. Op deze vergadering heeft hij uitdrukkelijk gewezen op de moeilijkheid waarin onze ge meente komt te verkeeren, indien tot toetre ding wordt besloten, omdat in de andere dee- len dezer gemeente ook tuinders wonen die in nood verkeeren, maar van deze steunrege ling niet kunnen profiteeren, omdat zij hun producten niet in Ter Aar veilen. Aan deze omstandigheid is echter niets te veranderen, vandaar dat B, en W. voorstellen tot de garantieverleening toe te treden. Credieten zullen worden verleend tot een maximum van 700 per H.A.. De Raad zal zich voor 30 pet. van het voor schot garant moeten verklaren voor rente en aflossing. De heer Koot zegt, dat het met het aanvragen der credieten nog wel mee zal loo- pen. De heer Rietdijk vind het moeilijk om te bepalen wi^ solide is en wie niet. De heer Bernard zegt, dat in eerste instantie de veiling die zelf ook 10 pet. garant is, dit beoordeelt. De Raad besluit daarna tot de garantverkla ring toe te treden. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad daarna tot wijziging van de begrooting dienst 1930. Aan den heer Buskermolen wordt we derom verhuurd voor den tijd van 5 jaren een perceeltje rietland. Voorts verleent de Raad machtiging tot ver pachting en gunning van het vischwater der gemeente. Nadat de Rietdijk nog eenige vragen gesteld heeft omtrent 't bovengrondsche net in het Oosten, sluit de voorz. de vergadering. Ziekenhuisver pleging. De vereeniging voor ziekenhuisverpleging „Draagt Elkanders Lasten", vergaderde in het café van den heer J. C. van Graas. De voorzitter opende de vergadering en heette dc aanwezigen hartelijk welkom. Vervolgens kreeg de secretaris, de heer van Loon, het ioord voor het lezen der notulen van de vorige vergadering. Zonder op- of aan merkingen worden deze door de vergadering goedgekeurd. Vervolgens brengt de penningmeester, de heer P. de Jeu, verslag uit over het afgeioopen laar. De ontvangsten over het afgeioopen jaar hebben bedragen 2830,43 waaronder een ba tig slot van 1929 groot 1195.80. De uiigaven hebben bedragen 1025.62, zoodat er een goed slot aanwezig is van 1794.81. De heeren de Ren en J. M. Bijlemeer zien de rekening over het afgeioopen jaar na en bevinden deze geheel in orde. Op voorstel van het bestuur wordt besloten om leden die voor 1 Sept. van het Vereenigjngsjaar 18 jaar worden de contribu tie over het heele jaar te 'laten betalen, ter wijl die na 1 Sept. dien leeftijd bereiken de halve contributie verschuldigd zijn. De secretaris brengt daarna verslag uit over bet afgeioopen jaar. Het is over het algemeen een gunstig jaar voor de vereeniging geweest. Slechts 25 personen zijn voor rekening van de vereeniging verpleegd geweest. Op voorstel van den heer Jeu wordt besloten om het loon van den bode op 5 pet. van de op te halen contributie te stellen. De heeren A. van Loon en P. de Jeu wor den weder tot bestuursleden gekozen. Beide heeren nemen hun benoeming aan. Bij de rondvraag wordt overwogen of het noodig is om ongemiddelde personen op kos ten der vereeniging naar het ziekenhuis le ver voeren. Tenslotte wordt besloten om het bestuur vrijheid te geven om naar bevind van zaken te .handelen. De voorz. sluit daarna deze vrij talrijk bezochte vergadering. Geboren: Joannes Wilhelmus z. van G. Senne en A. J. van Velzen. Dina Adriana en Gerarda Martina d. van M. A. van der Meijs en.< W. Post. VOORSCHOTEN Plaatselijke Inkomstenbelasting. In de rangschikkingslijst van de circa 1100 gemeen ten stand de gemeente Voorschoten in den loop der laatste 5 jaren als volgt aangegeven: Bij een inkomen van 2000: 192627, volg nummer 266; 1927—28: 252; 192829: 234; 1929—30- 184; 1930—31: 175. Bij een inkomen van 5000, resp. volgnummer: 227, 207, 190, 150 en 127. Hieruit blijkt, dat de belasting naar het inkomen in deze gemeente, in ver houding tot andere gemeenten steeds is ge daald. RIJKSWEG AMSTERDAM—DEN HAAG. Het gedeelte over Sassenheim. In de Mom. v. Antwoord op het Voorl. Verslag der Tweede Kamer over het ont eigen in gson.twer p voor aanleg van een nieuw weg vak in den Rijksweg bewesten Oegstgeest, merkt de minister van Water staat oip, in de Mem. van Antwoord betref fende de begrooting voor het Wegenfonds voor het loopende dienstjaar bereids de redenen te hebben aangegeven, die er hean toe leidden, den aanleg van een nieuwen weg 's-GravenhageAmsterdam over Sas senheim te bevorderen, en uiteengezet, waarom geen sprake kan zijn van een ver binding 's-GravenhageAmsterdam be oosten Leiden in de plaats ran eerstge- öoemden weg. Met dit- standpunt is niet in strijd de uiting van den minister bij de mondelinge beraadslagingen betreffende genoemde be grooting, dat hij zijn houding nog niet be paald had ten aanzien van een verbinding 'sGravenlhage beoosten Leiden door de HaarlemmermeerAmsterdam (niet langs Sassenheim, zooals in het Voorl. Verslag is gemeld), omdat later in geval ran aanleg va.n laatstgenoemd tracé ovengenoemde ver binding over Sassenheim haar he-sta an«r echt zal behouden, zoodat de aanleg van het wegvak OegstgeestBasse nh e imHaar- lenvmermeer niet vooruitloopt op de beslis sing ten aanzien van een verbinding be- ooslen Ledden. Voor de in het Voonloopig Verslag door verscheidene leden uitgesproken groote bevreemding, dat rekening is gehouden met een aansluiting nabij de Pos tb rug op den (bedoeld zal zijn „een") in voorbereiding zijnden nie-uwen Rijksweg beoosten Sas senheim door den Haarlemmermeer naar Amsterdam, bestaat dan ook naar 's mini sters meening geen aanleiding. De minister stemt in met de meening ran andere leden, dot, welke route voor de verbinding tussc-hen Amsterdam met 's-Gra- venhage en Rotterdam ook gekozen wordt, een betere verbinding tussohen de Po«t- brug en het Ha'agschc Schouw in elk geval dringend noodig is. Om daartoe te geraken, strekt het wetsontwerp, hetwelk, ten over vloede nog opgemerkt, geen betrekking heeft op een weg SassenheimHaarlem mermeerAmsterdam. Het. nieuwe wegvak zal evenwel ook in zoodanige verbinding passen. Er is dan ook geen reden tot opschorting van de bethandeling ran dit wetsontwerp, totdat de volledige plannen in zake de ver binding van Amsterdam met- 's-Gra venha- geen 'Rotterdam bekend zijn, zooals ver scheidene leden meenden. Bij het noemen van de nieuwe hoofd ver bindingen in de Mem. van Toelichting heeft allereerst voor oogen gestaan de meergenoemde weg beoosten Sassenheim door de Haarlemmermeer naar Amsterdam en is ook gedacht, aan een mogelijke nieuwe verbinding van Oegstgeest naar het noor den, gelegen tussohen den bestaanden Rijksweg 's-GravenihageHaarlem en de zeekust, welke ook in overweging is. Een weg van het. Haagsohe Schouw door de dui nen naar Scheveingen behoort met tot de bedoelde hoofdverbindingen. Aangezien de traverse door Oegstgeest voor het hier voorkomende drukke rijwiel- verweer, ook na de totstandkoming van den nieuwen weg, niet geschikt, is te achten, zullen afzonderlijke rijwielpaden op het nieuwe wegvak niet nvogea ontbreken. De aanleg van zeer eenvoudige parallel wegen zal evenmin vermeden kunnen worden. GEMEENTERAAD VAN NIEUWKOOP ALPHEN AAN DEN RIJN. Gevonden voorwerpen: portemonnaie met inhoud, 1 idem, 1 parapluie, lipssleu- tel, vouwsokaartje cn een rolletje centen. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter de Bur gemeester. Medegedeeld werd, dat voor het dorp de rijksmaohtiging werd verleend aan G. Groen voor de radio-distributie-oentra- le en deze hoopt, nog vóór Juli te kunnen beginnen; voor Noorden is deze ten name van den heer Splinter vervallen. He t Bestuur van de Christelijke land bouwschool to Woerden vraagt subsidie. Geen enkel kind uit de gemeente gaat er nog school, dus meenen B. en W. dit ver zoek te moeten afwijzen. Na disoussie aan genomen. Een tiental schippers registreerden een klacht aan den raad, omdat zij door B. en W. gepasseerd waren voor levering van koolasoh aan het Meije-pad. De Gemeente- Opzichter toonde aan, dat voor dergelijke klacht geen reden aawnezig was. De Stichting Drinkwaterleiding De elf Gemeenten vraagt vergunning tot het leg gen van het buizennet. Een zevental voor waarden worden daaraan verbonden. De rekening van de Gezondheidscommissie over 1930 wordt goedgekeurd. Het Gemeentebestuur van Arnemuiden vraagt adhnesio te betuigen op een adres aan de R'ogeering om het onderwijs in li chamelijke oefening, dat in 1936 verplach ten wordt en veel kosten zal vorderen om wille daarvan uitgesteld te krijgen. B. en W stellen voor dit te doen, hetgeen de heer Stam als een revolutie plegen op de regee ring beschouwt. Met de stemme?, tegen van re heeren Stam cn Splinter wotdt het voor stel vam B. en W. goedgekeurd. In het k? achter ie f van het G.E.B. wordt geen tusschengroep ingevoerd bij een af name van 100500 K.W.U. Het ontspanningsbearijf. Het boegezouden verslag van het Ont- glnningsbedrijf over 1930, met de daarin ipgenomen voorsteken betrelL nie sa>lari- eering en benoeming had blijkbaar de in stemming van alle leden zelfs zoodanig dat de heer Stam de Commissieleden een pre sentiegeld wilde toekennen. Toegeicht wordt, dat de Gemeentewet in baar huidi- gen vorm hiervoor een sta in den weg ra, doch gelukkig zoodra de aangebrach te wijziging van kracht is, kan dat wel. Een voorstel van B. en W. om geen ziek tepremie te vorderen van de men schender werkverschaffing en dit tevens uit te strek ken tot allen, die voor de Gemeente werken (momenteel slechts één) wordt goedgevon den. De tol op het Meije-pad. De volgende mededeeling is een opluch ting voor alle leden. Op 22 Maart wordt de tol opgeheven op het Meije-pad, het publiek werd blijkbaar reeds ongeduldig. De vaart ve rbinding tusschen Zuid- en Noordeinderplas, de hartewensch van ieder rechtgeaard Xieuwkooper, vormde thans een punt van bespreking. Getracht zal wor den van de eigenaars bij minnelijk overleg de medewerking te verkrijgen en hiervoor heeft Mr. A. Korver te Alphn aan den Rijn een verklaring geredigeerd, wat aller goed keuring wegdraagt. De besturen der bijzondere scholen vra gen een voorschot op de vergoeding voor de instandhouding, waarop zij aanspraak ma ken. De berekening wordt voorgelezen en op 9.87 per bind heeft men recht. Wordt toegekend. De bewoners van Achttien kavels krijgen geen licht, dit was de clou en groote. te- Ie unstelling van het volgende punt. Het kest veel te veel en de belanghebbenden zelf toornen niet er wat extra voor over te hebben, zelfs ga-randceren zij nog niet eens een bepaalde afname. Een bedrag van 2000 a fonds perdu daar zou de raad wel aan willen, doah een offer van circa, 700 per jaar voor 8 4 10 gezinnen was al te bar. Voor de zooveelste maal de beplanting ran de Stationslaan. Op het randje af, met 6 tegen ft stemmen werd de beplanting van den Oostelijken berm goedgekeurd. Craiiet voor de tuinders. Aan de orde kwam nu het bekende tuin- derscre liet voor de tuinders, die hun pro ducten brengen naar de veiling in Ter Aar. Het getal is hier slechts gering, liet over- groote getal gaan naar Vinkeveen. De raad nam het gemoedelijk op. Ter Aar, Nieuw- veen en Leimuiden hadden ook reed® toe- gesterad en met altremeene stemmen ging dit voorstel er door. Benoemd worden nu dc leden voor het hoofdsteraibureaux en van de drie stembu- aux. B. en W. hebben een voorstel uitgewerkt en wel om een reductie inzake hot school- geldterief te veil oenen van 20 pOt. bij het 2e kind, dat in de gemeente ter school gaat. van 40 pCt. bij het 3o, van 60 pOt. bij het 4s kind cn meer kinderen vrij. Dit zou op de 5 huidige kohieren een schade beteeke- nen van 534,70 op het. totaalbedrag van 3234.50. B. en W. st ellen bij toegezonden v&e-adivies voor deze verminderde op brengst niet te verhalen, dit kon wel op de i'ükcmetcivbe'. Log gelegd wordens waar deze toch zo cv eel Lager wordt. De raad keurt het. voorstel goed. Indertijd verleende de Raad een ere diet van 2500, waarvan de helft uit de reser ve van het Ontginnings'bedrijf ten behoeve van een werkverschaffing met ate objecten het maken van een vaart en de verbetering van het Meije-pad. Voor eerste is betaald 2066.75 er. voor laatste 360.50, dus het geld is op. Dc vaart door het gemeenteland Is voor de helft gereed of wel 300 M. lengte. B. en W. vragen opnieuw 2000, wat wordt goedgevonden. De werkverschaffing Loopt schijnbaar goed, niemand maakte althans aanmerkin gen en het Meije-pad zou reeds veel verbe terd zijn. Een precair punt kwam thans aan de orde. De hee-r Stam wil de kermisvermake lijkheden althans op Zondag bij wedstrijden en dergelijke bij verordening verbieden. De vergunning welke de voorzit!r hiervoor tel- kenjare verleende, zou in strijd zijn met bet. besluit van den raad indertijd om de ker mis af te schaffen. B. en W. hebben hierover uitvoerig prae- advies uitgebracht. B. en W. kunnen om verschillende redenen geen termen vinden ter zake een voorstel te doen. Na discussie wordt het prae-advies van B. en W. goed gekeurd. Tegen de heeren Koole, Breed ijk en Stam. Na rondvraag volgt sluiting der vergade ring. - BOSKOOP. Gemeenteraadsverkiezing. In de ge houden vergadering van de Chr. Hist. Kiesvereeniging is de volgende candida tenlijst samengesteld voor de a.s. Gemeen teraadsverkiezing: 1. P. Loef Azn, 2. A. Abbenbroek (beide heeren aftredend), 3. W. van Bergen, 4. K. R. Eiberbroek, 5. D. de Bruijn, 6. C. v. d. Kaaden, 7. W. v. d. Heerik, 8. C. Ellerbroek, 9. H. J. Heijmans Sr., 10. A. van Tol Johzn. Gevonden voorwerpen. 2 heerenrijwie len, 1 kussendekje bewerkt, 1 dames para pluie, waschgoed linnen, 2 rolletjes bor- duurwal, 1 paar heerensokken, 1 pal van een zware autokling. Inlichtingen politiebureau 's Zaterdags middags tusschen 2- 3 uur. Geboren Cornells Arie, zoon van C. A. Metselaar en M. Xichot Johanna Petronclla. dochter van Th. Koolmees en P. van Sohaik. Ondertrouwd: E. Bolderdijk en J. Hoogendoorn. Overleden: Gerrit de Groot 81 j. ZEVENHOVEN. Gemeenteraadsverkiezing. Door B. en W. is bepaald dat op Woensdag 17 Juni de raadsverkiezing zal worden gehouden.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 11