ZATERDAG 21 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Het auto-ongeval te Groenlo. De toestand der gewonden. Naar de „Geld Bode" meldt, heeft De- ben Oosterbaan Woensdagmiddag een ope ratie ondergaan, welke verricht werd door de doktoren Wentholt en Stuyt. Het bleek n.l. dat zijneerw. op het hoofd een wonde had bekomen van 20 tot 25 c.M. lang. Ge lukkig is de schedel niet aangetast en laat het zich aanzien, dat na de operatie, de wonde spoedig zal genezen, ofschoon een lidteeken zal achterblijven. Tevens constateerden de doktoren bij den Deken een ernstige polsbreuk, die, na gezet te zijn, hopelijk ook weldra zai ge nezen. De toestand van den kapelaan, A. M. v. Soest, is goed vooruitgaande. Hij heeft een enkel van den voet gebroken, die door de doktoren Wentholt en Stuyt in een ver band is gezet. De genezing zal 4 a 5 weken vorderen. Doodelijk ongeval. De landbouwer J. Zondag van Muilaren reed met een wipkar in het nabijliggende Noordlaren. Op deze kar zat de 74-jarige J. Renses uit Noordlaren, terwijl daarop tevens een bietenmolen stond. Op een ge geven oogenblik werd het paard schichtig door een naderende vee-auto: het sprong zijwaarts, met het gevolg, dat Renses door den schok van den wagen werd geslingerd en den bietenmolen op zich kreeg. De man is Donderdag in het Academisch Zieken huis te Groningen, waarheen hij met ern stige verwondingen was vervoerd, overle den. JONGEN TE WATER. Zeven minuten onder water. Donderdagmiddag is op den Buiksloter- weg te Amsterdam een schooljongen in het N.-Hollandsch kanaal geraakt. De jongen verkeerde in zinkenden toestand, doch een schipper, die juist passeerde, kon hem nog met een haak van den bodem van 't kanaal opvisschen. Niet minder dan 7 minuten had de jongen toen reeds onder water gelegen. De levensgeesten bleken echter nog niet geweken te zijn. De politie van het bureau Volewijkspark verleende de eerste hulp en slaagde er in door toepassing van kunst matige ademhaling de levensgees en weer op te wekken. De jongen is door den G. G. en G. D. naar het Binnengasthuis ver voerd. Man van watertoren gevallen. Te Hoogkarspel is de 18-jarige P. Oud uit Grootebroek van den in aanbouw zijn de watertoren gevallen. De ongelukkige viel van een hoogte van ongeveer 7 meter en overleed spoedig aan de gevolgen. Droevig slot van een vergadering. Te Emmen werd in hotel M. Groothuis een propaganda-avond gehouden van den Bijzonderen Vrij willigen Landstorm. De heer de Bruyn, secretaris van den Gewestelijken Landstorm, hield een pro- paganda-rede. Aan het slot werd naar de „Asser Crt" meldt de rede geheel onver wacht afgebroken, doordat de spreker zijn bewustzijn verloor. De vergadering werd direct gesloten en in allerijl werd de dokter ontboden. Helaas mocht geneeskundige hulp niet meer ba ten. De heer de Bruyn is niet meer bij gekomen en kort na- het in zwijm vallen overleden. Door een stier aangevallen. Te Westerhoven (N.B.) werd de land bouwer J. door een stier aangevallen. De man werd met een verbrijzeld been opgu nomen en moest naar het gasthuis te Eind hoven worden overgebracht. BRANDEN. Timmermanswerkplaats uitgebrand. De timmermanswerkplaats benevens machinale zagerij van D. Oord te Frie- sohe Palen, gemeente Opeterland, ge raakte gistermadda-g in brand. Alles is in vlammen opgegaan. Het grootste deel van Friesche Palen liep door de droogte en den onganstigen wind gevaar. Bij den handelaar Tuinstra was het vuur reeds op den zolder. Het rieten dak van de 80 meter verder gele gen boerderij, bewoond door W. v. d. Veen, eigendom van den heer K. te Lemmer, geraakte eveneens in brand. Maar met vereende krachten kon men het vuur op drie plaatsen stuiten. Vonken veroorzaken een boschbrand bij Heiloo. Tengevolge van vonken uit de locomo tief van een voorbijrijdenden trein ont stond gistermorgen half twaalf een bosoh brand te Heiloo in het Overbosch, dat deel uitmaakt van het Heilcosche bosoh, eigendom van de Vereeniging te behoud van natuurmonumenten. Het vuur ver spreidde zich over een oppervlakte van twee H.A., doch werd daarna door aanwo- nenden en voorbijgangers (met behulp van takken, zand enz.) gestuit. Reeds drie laar achtereen ontstond op dezelfde plaats eveneens door vonken uit een lo comotief brand. Brand in een confectiefabriek te Amsterdam. n een fabrieksgebouw aan de Nieuwe Achtergracht te Amsterdam, waarin eenige bedrijven gevestgi zijn, is gister middag brand uitgebroken op d derde verdieping, een fabriek van dames- en kinderronfectiekleeding van de firma Manbeim en Co. Een grozt aantal meisjes was er aan het werk. Hoe de brand is ontstaan wist niemand te vertellen; ieder heeft onmiddellijk een goed heenkomen gezooht door het trappenhuis, ook op de te verdieping, waarop zich eveneens werkplaatsen van de firma Manheim be vonden. Het gebouw staat in de onmid dellijke nabijheid van de hoofdwacht van de brandweer, die dan ook zeer spoedig met eenige motorspuiten aanwezig waB. De commandant van de brandweer, de heer Gordijn, leidde het blusscihings- werk. Het vuur had zeer snel om zich tieen gegrepen en heeft enigen tijd uit de vensters geslagen; toen 'e brandweer het meester was, was de confectiefabriek schoon uitgebrand. Zij was tegen brand schade verzekerd. Een drukkerij, geves tigd in de drie onderste verdiepingen, heeft veel waterschade gekregen. Nog een heidebrand. Nadat Vrijdagmorgen ter hoogte van de Vlasakkers te Amersfoort een heide brand heeft gewoed, welk feit er het zijne toe bijdroeg, ons te doen ge'ooven, iat de zomer inderdaad zijn intrede heeft gedaan, is te omstreeks kwart voor twaalf Dpnieuw een groote heidebrand uitgebro ken en wel ten Noorden van de Stom- pert in de nabijheid van de Utrechtsche waterleiding. Met behulp van militairen, de brandweren uit Amersfoort en Soester- berg was om ongeveer één uur het vuur bedwongen. Ongeveer 4 5 H A. heide is verbrand. Het was grond, behoorende tot de gemeente Soest en militair ter rein. Schuur met vee verbrand. Vrijdagavond te ongeveer zes uur fs do-or onbekende oorzaak brand ontstaan in de schuur van den landbouwer H. ter Haar aan de Weerselosche straat te Bor- oe. De brandweer, die spoedig ter plaat se was, kon niet verhinderen, dat een üwaalftal varkens en eenige kalveren een prooi der vlammen werden; Tijdens den brand deed zich nog een incident voor. De 20-jarige zoon van den landbouwer meende nog een paar var kens te kunnen redden. Toen hij bij de schuur kwam, kreeg hij een straal water :egen de beenen. Hierdoor ontstak hij zoodanig in woede, dat hij van het na- bijzijnd Kippenhok eenige pannen rukte en dze naar de brandweerlieden slingerde. Een hunner bekwam een snijwonde aan het gezicht en een ander kreeg eveneens ©enige schrammen. Een veldwachter die bij den brand aan wezig was, arresteerde den woesteling, terwijl men de grootste moeite had oan hem te kalmeeren. WERLOOZENRELLETJES TE 'S-GRAVENHAGE. Charges met de blanke sabel. Gisterochtend om half twaalf hadden in het centrum van Den Haag werkloozen- relletjes plaats, welke een oogenblik een ernstig karakter dreigden aan te nemen. Er was onmiddellijk veel politie op straat vanuit het bureau Prinsegracht. Met de blanke sabel werden de vele sa mengestroomde werkloozen uit elkaar ge jaagd, waarbij verscheidenen flinke klap pen opliepen. Aanleiding was het optre den van een vrouw aan het Bureau voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Zij protes teerde tegen de te lage werkloozenuitkee- ring, waarop de politie, na haar weigering om daor te loopen, haar naar het bureau Prinsestraat overbracht. Het groote aantal werkloozen, dat ïn de omgeving van het Bureau voor Maatschap pelijk Hulpbetoon aan de Prinsegracht steeds aanwezig is, trok onmiddellijk par tij voor de vrouw, met het gevolg, dat in een oogwenk de geheele omgeving op stel ten stond. Zoowel in Torens! raat als in de Prinsestraat en tusschengelegen zijstraten bleef 't tot ruim twaalf uur zeer rumoerig, doch de politie slaagde er in, door onmid dellijk krachtig optreden, ernstiger te voor komen. MALVERSATIES TE MONSTER. Door den betaalmeester van een veilingvereeniging. Naar wij vernemen zijn dezer dagen on regelmatigheden geconstateerd in de boek houding van den- betaalmeester der Vei lingvereeniging „Zwartendijk" te Monster. Er zouden verschillende betalingen, door de kooplieden voor de veiling gedaan, niet zijn verantwoord, terwijl de gelden ook niet in de kas aanwezig zijn. Dit. is thans uitgekomen, na een controle door een ac countant van het Centraal Bureau van Veilingen in Nederland. Hoe groot het bedrag is, dat op deze wijze door den betaalmeester werd achter gehouden, heeft men nog niet kunnen vast stellen. Het onderzoek duurt nog voort De betaalmeester N. d. B. was sinds eer jaar in dienst. Hij heeft Donderdag zijn woning veria ten en was des avonds nog niet terugge keerd. DE GEOPENDE POSTZAK. Vermoedelijk weinig schade. Omtrent de verdwenen en later weer ge vonden postzak te Dud-Gastel, wordt na der gemeld, dat hier sprake is van een kleine dépêchezak, waarin hoogstens een paar dozijn brieven en couranten verzon den werden. Hieronder was slechts één aangeteekend stuk, waarvan men de waar de nog niet kon vaststellen. Het is nog niet uitgemaakt of de zak tij dens het rijden uit den wagen is gevallen, dan wel of hij uit den wagen gestolen of gegooid is. In ieder geval is het hoogst onwaar schijnlijk dat de schade groot zal zijn. MOORDAANSLAG IN EEN TREIN. De -dader te Eindhoven gearresteerd. Gister-en heeft in den trein tussohen üss en 's-Hertogenbosdh een moordaan slag plaats gehad door een 37-jarigen timmerman v. d. E., vroeger woonachtig te Eindhoven, die juist daags te voren uit de gevangenis- was onts'agen, waar hij een half jaar wegens rijwieldiefstal had doorgebracht. v. d. E. heeft een medepasagier met een mes ernstige verwondingen toege bracht, o.a. in den hals. De trein is door gereden naar 's-flertogembosoh, waar het slachtoffer naar het ziekenhuis ie- ver voerd. De ongelukkige kon eenige aanwijzin gen c-mtrent den dader geven, doch raak te daarna bewusteloos. De dader heeft kans gezien over Til burg naar Eindhoven te reizen. Teen hij echter het station Boxtel passeerde, werd hij daar herkend door een medereiziger uit den trein Oss-'s-Hertogenbcisch, die van den moordaanslag reeds op de hoog te was en gezien had, dat v. d. E. mei het slachtoffer aan het station te Oss in gesprek was geweest. De stationschef te Boxtel werd gewaar- jcuhwd, doch daar geen politie op het perron aanwezig was, kon de man niet gearresteeid worden. De stationschef sein- waar intusschen ook reeds verzeok om aanhouding met opgave van het signale ment van den dader uit 's-Hertogenbosch was binnengekomen. Bij aankomst van den trein te Eindho ven om kwart voor zes werd de dader door de recherche onmiddellijk herkend ;waag verleende assistentie. De voorraad beien naar buiten. De s-puit van Beetster- hout en de machinerieën in de timmerfa- en na fouilleering op het perron gearres teerd. De arrestant is naar het politiebureau overgebracht en is te negen uur o-p trans port gesteld naar 's-Hertogenboeöh. Van de politie te 's-Hertogenbosch ver- Qeemt de „Ms«b." nog, dat het slachtoffer J. H uit Eindhoven onder den invloed van sterken drank verkeerde, ozodat uit sijn verklaringen heel weinig positiefs viel op te maken. De snede in den hals bleek, hoewel ernstig, niet levensgevaarlijk te zijn. DE ZEE, DIE TROK Alleen in een roeiboot een nacht op zee. Met het Duitsche s.s. „Imbros" is giste ren te Rotterdam in de haven aangeko men de 15-jarige loopjongen J. Dijkhuizen uit Scheveningen, die een wel zeer wonder lijk en niet minder angstig avontuur be leefd had. De jongen was Donderdagavond met een roeibootje in de Scheveningsche haven gaan roeien en ha-d zich, daar de zee zeer kalm was, buiten de pieren begeven. Daar is hij waarschijnlijk door een van de ver raderlijke stroomingen afgedreven en steeds verder zeewaarts gevoerd. Den geheelen nacht van Donderdag op Vrijdag heeft de jongen alleen op zee rond gedobberd. Men kan zich voorstellen, welk een uitkomst het voor hem geweest moet zijn, toen er ten slotte gistermorgen om streeks tien uur een stoomschip opdoemde. Door ie roepen en met zijn armen te «waaien, wist de jongen, die radeloos was van angst, de attentie te trekken van het scheepsvolk, dat hem ten slotte met boot en al op ongeveer 15 mijl uit de kust, aan boord heeft geheschen. Het schip heeft daarna zijn reis naar Rotterdam vervolgd en na al zijn omzwer vingen is de jongen behouden aan wal ge bracht. Op het bureau van de rivierpolitie te Rotterdam heeft men gezorgd, dat hij uaar de ouderlijke woning te Scheveningen werd overgebracht. Een oude schuld gedelgd. Te Budel (N. Br.), vond de slager V. op zijn toonbank een enveloppe, die een be drag van 30 bleek in te houden. Een ano niem schrijven, dat bijgevoegd was, deelde mede, dat dit bedrag diende tot aanzui vering eener vóór dertig jaren gemaakte schuld bij den vader van den slager. Tragisch sterfgeval. Dezer dagen zou het echtpaar F. E. Bakker—-Sfids te Schiermonnikoog zijn diamanten huwelijksfeest vieren. Voorbe reidingen voor het vieren van dit zeld zaam jubilé waren reeds getroffen. Voor al op een klein eiland als Schiermonnik oog is een zestigjarige echt vereeniging een weinig voorkomende bijzonderheid. Den dag echter vóór dat het blijde feit herdacht zou worden, werd de bruidegom ziek en reeds den volgenden dag, juist >p den zestigsten huwelijksverjaardag, is hij overleden. Het eiland is zeer onder den indruk van dit treffend sterfgeval. Voor de slachtoffers van de „Noordpool". H. M. de Koningin heeft aan den voor zitter van het comité voor de teraardebe stelling van de slachtoffers van de „Noord- pool"-ramp, burgemeester Dommisse te Maassluis, een belangrijke gift doen toeko men. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. HUIS TE LYON INGESTORT. Vier -dooden en drie gewonden geborgen. In het stadsdeel Perrache te Lyon is Donderdag een huis van vijf verdiepingen ingestort. Het huis zou worden afgebro ken en er waren negen arbeiders aan het werk. Er zijn tot dusver vier dooden en drie zwaargewonden geborgen. De toestand- van deze laatsten is hopeloos. Het donde rend gemeld, waarmede 't gebouw instort te, was ver in den omtrek hoorbaar en ver oorzaakte overal cnosternatie. Het red dingswerk wordt door politie en brandweer verricht. De oorzaak van het instorten van het huis wordt gezocht in het feit, dat de ar beiders veel materiaal op de bovenste ver dieping hadden opgestapeld, waardoor overbelasting is ontstaan. Twee der arbeiders, die nog onder de puinhoopen liggen, heeft men thans ont dekt. Een hunner kon reeds geborgen wor den; hij is zwaar gewond. De tweede ligt nog bedolven, al is men nader bij de plaats gekomen waar hij ligt. Men is er in ge slaagd hem zuurstof toe te voeren en haast zich zooveel mogelijk bij het uitgraven. De beide andere arbeiders, die nog vermist- wórden, zullen wel als verloren moeten worden beschouwd, aangezien men zelfs de plaats waar zij zich bevinden, nog niet heeft kunnen bepalen. TREINBOTSING IN BELGIE. Gisteravond kwam nabij Ronse in Oost- Vlaanderen een personentrein in botsing met een goederentrein. Naar verluidt zou den twee passagiers zijn gedood en negen tien gewond, van wie de meesten ernstig. Het treinongeluk te Etampes. Een der bij het spoorwegongeluk te Etampes gewonde personen is na een ope ratie gestorven. Het parket heeft reeds gisternacht een aanvang gemaakt met het onderzoek. De bedienden van de restauratiewagen verklaarden, dat zij het gevoel hadden ge had, alsof de zware restauratiewagen op het oogenblik van het ongeluk op an dere rails oversprong. Dit zou het vermoeden bevestigen dat een wissel teruggesprongen is. De wissel wachter van Etampes kan geen bijzonder heden mededeelen en de ingenieurs heb ben zich nog niet over het geval uitge sproken. In den restauratiewagen bevonden zich op het oogenblik van de ontsporing 42 per sonen. Nog wordt uit Etampes gemeld: In het ziekenhuis zijn reeds twee gewonden be zweken, zoodat het aantal dooden thans 7 bedraagt. Van eenigen der ongeveer twintig ernstig gewonden is de toestand zorgwekkend. HET LIEFDEWERK OUD PAPIER. WAT HET BEDOELT TE ZIJN EN WAT HET ZIJN KAN, ALS IEDER MEEWERKT IN DEZE ZORG. VOLLE TIJDEN. De prijs van het papier is laag. Wij zouden ons misschien iets te sterk uitdrukken, als wij zouden zeggen: het L. O. P. verkeert in levensgevaar, maar dat het in zorgvolle omstandigheden verkeert is een droevig en onbetwistbaar feit. U weet wat het is, niet waar, u weet wat L. O. P. wil zeggen: Liefdewerk Oud Papier. Het is dit L. O. P., dat zoovele bloeiende afdeelingen telde en nog telt, dat nu, wat de Leidsche afdeeling betreft, in zorgvolle omstandigheden verkeert, terwijl dit eer lijk gezegd toch niet moest. Want het L. O. P. is een van die in stellingen, die goed doen, veel goed, zon der daarvoor ook maar ooit bij anderen aan te kloppen, zonder ook maar ooit te speculeeren op andermans beurs. Het is geen instelling, die leeft van liefdadigheid, maar een die leeft voor liefdadigheid en dat is een groot verschil. Geld wordt er door dit Liefdewerk niet gevraagd, nooit, ook nu niet. Goederen evenmin, niets van waarde, niets, wat de menschen zelf nog zouden kunnen gebruiken, maar alleen, dat gene waarmee zij geen raad weten, oud pa pier als kranten, doozen, pakpapier, school schriften, schrijfboeken en alles, wat op de naam papier aanspraak kan maken. Dat geeft men weg, meer niet en het wordt nog aan de deur afgehaald. Even een te lefoontje, 985, en de mannen van het L. O. P. komen. Misschien wel eens niet di rect, want iederen middag om half twee gaan zjj de stad in om oud papier op te halen en als men dan in den middag telefo nisch bericht geeft, kan het natuurlijk wel eens gebeuren, dat men een of twee da-gen wachten moet. En kijk, dan gebeurt het wel eens, dat men met dat oud papier, die rommel, geen raad' weet en boos wordt, om dat het niet direct wordt weggehaald-. Maar nu vraag ik u: is dat wel eerlijk. Ik maak een vergelijking. De vuilnisman komt uw deur voorbij en leegt uw vuilnis bak en voor het weghalen van al die afval betaalt u uw belasting, want daarvan wordt toch de reinigingsdienst onderhou den. En dan moet u nog de vuilnisbak buiten aan de deur zetten, want bij u aan bellen doet hij niet en als de bak niet bui ten staat, gaat hij voorbij. Zou het dus niet redelijk zijn, als wij het L. O. P. ook iets betaalden voor het weghalen van ons oud papier zij bellen wel aan in plaats van boos te zijn, als zij niet aanstonds bij de eerst telefonische oproep verschijnen? Nu verkeert dit Liefdewerk in onze stad in nood. Dat mag niet! Wij weten wel, dat dit niet te wijten is aan de Katholieken, die minder actief in het verzamelen van oud papier zouden zijn geworden, wij weten wel, dat dit ligt aan de tijdsomstandigheden, waarin het oud papier zooveel van haar waarde heeft ver loren. De prijs is 35 pet. gedaald en wat dit be- teekent bij een jaarlijksche opbrengst van nu, ruim 300.000 K.G., is gemakkelijk na te gaan. Maar wij weten ook, dat wij zelf den in vloed van deze verslechterde tijdsomstan digheden kunnen neutraliseerendoor de opbrengst 35 pet. te doen stijgen. Dat moet, wil het L. O. P. in Leiden behouden blijven. En dat het Liefdewerk Oud Papier in Leiden moet worden behouden blijkt noodzakelijk uit het feit, dat in deze tij den van werkloosheid het 'hoofddoel van L. O. P. is en blijft werkverschaffing en dat het dan ook in onze stad ieder jaar ruim 6000 aan loonen uitbetaalt, aan menschen o.a. die met kleine re venbaantjes te weinig verdienen om van te leven en zoodoende bij het L. O. P. een mooie aan vulling vinden en dus een goed en mensch- waardig bestaan. En het geld, dat na uitbetaling van loo nen jaarlijks overblijft, wordt geheel en al onder instellingen van liefdadigheid ver deeld. Moet zulk een instelling nu ver dwijnen? U moest eens gaan zien naar de berg plaatsen op de Oude Rijn 7779, waar alles binnenkomt en zorgvuldig wordt gesorteerd in kranten, wit, schrijf, leerbord, stroobord en dat alles apart bijeengepakt in balen van gemiddeld 250 K.G. Ruim honderd zulke balen stonden er deze week weer voor verzending gereed en toch moet er nog meer komen, het klinkt veelfeischend, maar het kan gemakkelijk. Het is geen liefdadigheid, die van u ge vraagd wordt, het is slechts medewerking, een klein beetje medewerking. Is het zoo moeilijk omn i e t te bel len als u 2 K.G. oud papier in huis hebt. 2 K.G. speciaal te laten weghalen kost geld en dat is toch niet de bedoeling van het L. O. P. Maar goed, als u dan zoo graag ook die kleinere hoeveelheid oud papier kwijt wilt zijn, heb er dan ook iets voor over, als het bij u wordt weggehaald. Geef daarvoor iets en het L. O. P. zal u gaarne van dienst zijn. Maar dan nog, bewaar het, zoo dat mo gelijk is, bewaar het, tot het de moeite en de kosten loont. U doet dan een goed werk, dat u niets kost en indien u dat wilt, kunt u dan als tegenprestatie altijd nog iets geven. Vooral in dezen tijd van werkloosheid is het L. O. P. zoo op zijn plaats. En om dit Liefdewerk te behouden zond de se cretaris van L. O. P. een circulaire aan de correspondenten in de omgeving, waar uit wij gaarne iets aanhalen, omdat de ken nis daarvan ook voor onze lezers dienstig is. „Wanneer we de uiterste zuinigheid be trachten op de onkosten, is het mis schien mogelijk, onze werklieden aan den gang te houden en aldus het hoofd doel „Werkverschaffing" te bestendigen. Wij vragen daarvoor de medewerking van u allen en geven u de volgende raad in overweging. Zamel zooveel papier als mogelijk. Stuur het ons gratis b.v. door iemand, die eigen auto of rijtuig tot zijn beschikking heeft en zoo dat niet mogelijk is, per schipper of vrachtrijder aan den laagst mogelijken vrachtprijs. Wanneer, zooals wel anders, drie- of viermaal per maand gezonden werd, bewaar he even en stuur die hoe veelheid in één keer. Voor zendingen van 50 K.G. of kleiner kan geen vracht betaald worden, want dan moet er geld bij. Helpt ons dus dezen moeilijken tijd- doorworstelen, opdat wij onze Afdeeling kunnen handhaven...." Er wordt dus gevraagd onze hulp, onze medewerking. Medewerking om iets, wat voor ons waar deloos is, om te zetten in levend kapitaal, in dagelijksch brood. Zou die instelling moeten verdwijnen? We behoever slechts te bewaren wat we kwijt willen en dat dan te geven aan het L. O. P. Dat is het goede werk, waarmede we zelf nog zijn gebaat. Laten we dus allemaal samen wat af spreken. lo. We gooien geen snipper oud papier meer weg, maar bewaren alles voor het L. O. P. 2o. Als we een flinke hoeveelheid bij elkaar hebben vragen we het weg te ha len, eerder niet. 3o. Wie overtuigd is, dat hij voor deze praestatie iets behoort te betalen, hij doe dit uit zich zelf en geve, wat hij denkt, dat noodig is. (Penningmeester Th. Bergers, Mare 12). Het bestuur zal de onkosten zooveel mo gelijk drukken, do uitgaven bestrijden en zoo zal door aller samenwerking het L. O. P. blijven en weer bloeien als voorheen. Het L. O. P. in Leiden moet blijven be staan. Het ma-g niet verdwijnen. Nu niet en nooit. En daarom sparen wij ons oud pa-pier alsof het goud was. Want het beteekent goud. Goud in de huisgezinen van hen, die daarvan leven. Goud in de harten van hen, die belan geloos daaraan medewerken. Dubbel goud dus! Achttien karaats!

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9