BINNENLAND KERKNIEUWS SPORT ACADEMIENiEUWS STADSNIEUWS Agenda ZATERDAG 21 MAART 1931 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 zit Ier van het Holl: Bloembollenkweekers Genootschap de aandacht op de belangen rail dit b&rijf. Jhr. Van Nispen tot- Seve- na e r sprak namens de vrienden van de nieuwe burgemeester, die den heer Van "Wijnlbergen toewenschten, dat hij in Lisse kans zou zien en die kans zou weten te be nutten om veel goed te doen voor anderen, en dat dit streven hem levens voldoe nnong en geluk zou schenken. De vader van den Burgemeester, mr. A. baron Van Wijnbergen dankte, ook namens zijn echtgenoote, voor de bui tengewoon harte'ijke ontvangst van zijn zoon en voor de raad hem in verschil lende toespraken gegeven. Verschillende sprekers hebben opmerkingen gemaakt over rechtvaardigheid en onpartijdigheid. Spr. verwacht, dat van den nieuwen burgemeester zal blijken in de praktijk, dat men over zijn rechtvaardigheid niet beducht behoeft te zijn. Zonder zichzelf op den voorgrond te willen stellen, gelooft spr. de bewijzen geleverd te hebben, dat- samenwerking van niet-Kabh. en Katholieken goed mo gelijk is. We vergeten niet de historie van de 16e eeuw, we zijn gebleven een theologiseerend volk en conflicten nu en dan kunnen niet uitb'ijven. Doch wij mo gen dankbaar ziju, dat wij daardoor niet geworden zijn een natie die voor het ge loof onverschillig is, maar bewaard heb ben, dat de meerderheid van ons volk het seloof in God en in Christus heeft be houden. Dit is de gemeenschappelijke grondslag der Christelijke groepen, dat wij vasthouden aan wat H. M. de Konin gin eens sprak: Le Christ a-vant tout! Deze tijd is een tijd van groot gevaar voor het. geloof. Laten de groepen, met ter zijde stelling van de verschillen, samen werken op de gemeenschappelijke grond slag. Spr. vertrouwt, dat zijn zoon in de zen geest in Lisse werkzaam zal zijn. Spr. hoopte tenslotte, dat de nieuwe bur gemeester de verwachtingen van zijn ouders in vervulling zal doen gaan en dat hij voor Lisse zal zijn een burge meester, zooals allen, zonder verschil van gezindte, van hem verwachten. Het slotwoord werd gesproken door den Burgemeester van Ls s die zeide, zich tot ta-ak te stellen voor iedere inwoner der gemeente, zonder onder scheid van welke gezindte of maatschap pelijke positie, open te staan ter behar tiging hunner belangen. Spr. dankte de sprekers voor hun hartelijke woorden. Spr. hoopte, dat het burgerlijk en ker kelijk gezag elkaar zullen vinden om sa men te werken aan het heil van de be volking. Spr. heeft nooit getwijfeld in Lisse spoedig thuis te zul'en zijn, maar na zulk een welkom en zulk een huldiging wordt hem het t'huis voelen wel bijzonder aan trekkelijk gemaakt. Spr. dankte ook voor de mooie bloe men, die de zaal sierden en besloot met de hartelijk, hartelijk, h a r t e l ij k ge meende uitroepLeve Lisse! Na deze huldiging kwamen alle genoo- digden met Burgemeester Van Wijnber gen kennis maken. De plechtigheid der installatie was hiermede ten einde. TWEEDE KAMER WIJZIGING VAN DE WONINGWET. De wijziging van de Wet op het Nota ris-ambt, die ten doel heeft, meerderen waarborg te verstrekken aan hen, die hun ne belangen aan notarissen toevertrouwen, en waarover Donderdag de Algemeene be schouwingen reeds waren gehouden, is zon der hoofdelijke stemming door de Tweede Kamer aanvaard na een debat over enkele amendementen van mevrouw Bakker Nort, die niet in behandeling zijn gekomen. Aan de orde is dan het ontwerp tot wij ziging van de Woningwet. De heer Van den Bergh (S.D.A.P.) zet de groote beteekenis van de Woningwet in 't algemeen uiteen. Spr. gevoelt geen enthousiasme voor dit ontwerp. De heer Vos (Lib.) acht het geen be zwaar, dat de bevoegdheden der gemeen tebesturen zijn aangenomen tegenover die van de particulieren. Mits daarmee niet te ver wordt gegaan. De bevoegdheden moe ten behoorlijk tegen elkaar worden afge wogen. De ontwikkeling der gemeenten naar modern inzicht is door de wijziging op uitnemende wijze verzekerd. De Minister van Arbeid, Han del en N ij verheid beantwoordde de sprekers. Bij de artikelsgewijze behandeling wer den amendementen ingediend door de hee- ren Van den Bergh en Bongaerts. VERKIEZING PROVINCIALE STATEN. Verbinding van lijsten tot een groep. Ingevolge artikel 49 der Kieswet is op 20 Maart 1931 door den voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkie zing van de leden van de Provinciale Sta ten van Zuid-Holland, door plaatsing in de Staatscourant, ter openbare kennis gebracht, welke geldige lijsten van Can dida ten zijn ingeleverd. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat van 21 tot en met 24 Maart 1931 gelegenheid bestaat tot het verbinden van lijsten van candidaten tot een groep, door inlevering van de voor geschreven verklaring bij voormeld Cen traal Stembureau, adres Stadhuis, 's-Gra- venhage en dat de bij artikel 50, 4e lid, van de Kieswet, bedoelde loting zal plaats vinden op 25 Maart 1931 om 11.30 uur ten Stadhuize te 's-Gravenhage. DE SU IKERBI ETEN STEUN. Woensdag a.s. behandeling in de Tweede Kamer. De Tweede Kamer heeft gistermiddag besloten op voorstel van den voorzitter, om a.s. Woensdag bij den aanvang der vergadering aan de orde te stellen het wetsontwerp tot steun aan de suikerbie- tencultuur. WERKVERRUIMING IN DE SCHOENINDUSTRIE. De door de Federatie van Nederland- sche Schoenfabrikanten, de Federatie van Nederl. Lederfabrikanten, de Arbeiders organisaties, de schoenwinkeliersorganisa- ties en de organisaties van reizigers in de schoenindustrie in het leven geroepen com missie voor werkverruiming, ontving deze week op haar kantoor te Tilburg vertegen woordigers van de Nederlandsche dagbla den om het doel van de commissie uiteen te zetten en de medewerking te verkrijgen van de dagbladpers bij de verwezenlijking van haar plannen. De schoenfabrikanten zijn er zich van bewust, dat de huidige crisis, waardoor ook hun industrie sterk wordt getroffen, slechts kan worden opgelost indien zij zelf al het mogelijke doen om met, of desnoods zonder hulp der regeering tot verbetering te ge raken. De voorzitter van de Commissie, de heer Klijberg uit Waalwijk, gaf een overzicht van de ontwikkeling van de Nederlandsche Schoenindustrie die in den aanvang te kam pen had met een uitgebreide buitenland- sche concurrentie (vandaar nog de vreem de namen op Hollandsche schoenen). Op het oogenblik is de Hollandsche schoenin dustrie volkomen bij machte aan alle eischen van het heden ten dage zoo verwen de publiek te voldoen. In kwaliteit en prijs kan zij volkomen den toets van het buiten land doorstaan. In vele gevallen zelfs zal de Nederlandsche schoen aan den Neder- landschen drager meer voldoening schen ken dan de buiteniandsche, omdat uit den aard der zaak de Nederlandsche schoen be rekend is op het Nederlandsche klimaat en vooral ook op den Nederlandschen voet. De C. W. S. vindt het nobdig als eerste maatregel ter bereiking van het gestelde doel een merk te creëeren, dat binnenkort door alle Nederlandsche fabrikanten zal worden gebruikt, waardoor de kooper van Nederlandsche schoenen een waarborg zal hebben, werkelijk een Nederlandsche schoen gekocht te hebben. De heer Klij berg zette vervolgens de moeilijkheden uiteen, waarmee de industrie te kampen heeft. De export, die in de jaren voor den oor log steeds was toegenomen, werd in 1914 plots onmogelijk gemaakt. In de na-oor logsjaren is zonder succes gepoogd het ver loren terrein te herwinnen. De scherpe da ling der valuta in de omringende 'landen was oorzaak, dat in 1922 de import een dus- danigen omvang aannam, dat deze de Ne derlandsche schoenindustrie in een nood toestand bracht. Het toen uitgevaardigde schoenenwetje heeft in alle opzichten aan haar doel beantwoord. De prijzen van het schoeisel zijn gedaald in plaats van geste gen; de productie kon worden opgevoerd en de import liep van 16 tot 8 millioen gul den terilg, terwijl de uitvoer boven de twee millioen gulden steeg. De C. W. S. beschouwt het nemen van maatregelen ter handhaving en zoo moge lijk ter verhooging van den export, even eens als een onderdeel van haar taak. Voorts werd gewezen op de onbillijkheid van de werking van het invoerrecht, dat vrijwel fictief wordt. Aangedrongen zal worden op de omzetting van het ad valo- rumrecht in een specifiek recht op basis van de kracht en de beteekenis die destijds het 8 pet. ad valorunirecht had. De Hollandsche industrie is dus vrijwel uitsluitend aangewezen op het binnen- landsche verbruik en ondervindt op dat terrein zware concurrentie van de buiten iandsche fabrieken. Nog sterker voelen wij Hollandsche schoenfabrikanten, deze bui teniandsche concurrentie, zeide de heer Klijberg, doordat deze dikwijls zeer onge motiveerd in de hand wordt gewerkt door niet ter zake kundige artikelen in de groote pers. Spr. weerlegde dan uitvoerig de artikelen, die onlangs gepubliceerd wer den over een buitenlandsch grootbedrijf. Ondanks de groote mogelijkheden om te specialiseeren in de nabuurstaten, on danks het feit, dat de Hollandsche indus trie belangrijk hoogere fabricagekosteh heeft door de vele artikelen, die zij moet fabriceeren, kan zij ten volle concurreeren met het buitenlandsch fabrikaat wat prijs en kwaliteit betreft, dank zij de hooge las ten in het buitenland en dank zij de ge ringere winstnemingen in het- binnenland. De eerste stap in deze richting is gezet. Een groote collectieve reclame moet het Nederlandsche publiek bewegen Neder landsche schoenen te koopen. Deze reclame heeft bovendien ten doel het Nederland sche publiek op te voeden meer schoenen te dragen. Per inwjner wordt in Nederland verbruikt 0,95 paar schoenen, terwijl in de V.S. dit 2,68 en Tsjecho-Slowakije 2,60 paar per hoofd en per jaar is. NIEUWE PROEVEN VAN DEN HEER VERAART. Na 1 Juli permanent. Zooals indertijd reeds gemeld, had de heer A. Veraart het voornemen, nog één maal zijn proeven voor het neerslaan van wolken te herhalen, zoodra hij de beschik king kon krijgen over de nieuwe grootere vliegtuigen, waarover de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij sinds eenigen tijd beschikt. Nu de F. IX, het grootste vlieg tuig der K. L. M. hedenmorgen uit Indië is teruggekeerd, zal in den loop der maand April boven de Noordzee te Scheveningen een demonstratie worden gehouden, waar aan zullen deelnemen enkele toestellen van het type F. IX en F. XII, welk laatste type de nieuwste aanwinst vormt van de lucht- Gouden jubileum. J. VAN WINSEN. Het gouden dienstjubileum van Jan van Winsen, die vandaag den dag herdenkt, dat hij 50 jaar lang werkzaam is als tuin knecht op het Groot-Seminarie te War mond, is hedenmorgen met passende luis ter herdacht. Per auto werd Jan van zijn woning af gehaald en naar het Seminarie gereden, waar hij ontvangen werd in de ontvang zaal, door den President Mgr. H. J. M. Taskin, Professoren en personeel. Hier werd de jubilaris toegesproken door den President, die hem huldigde om zijn plichtsgetrouwheid, zijn betrouwbaar heid en eerlijkheid, 50 jaren lang betoond, en die zeide, dat de jubilaris in de 50 jaren de groei en bloei van het Seminarie heeft meegemaakt. De president van het Semi narie feliciteerde den jubilaris van harte en bood hem tenslotte als feestgeschenk een enveloppe met inhoud aan. Van de Professoren ontving de jubilaris daarna als cadeau een fauteuil en van het dienstpersoneel een foto van de kapel, die de jubilaris gedureinde die 50 jaren, zoo dikwijls met bloemen versierde. Namens het gemeentebestuur was de burgemeester aanwezig, die eveneens den jubilaris complimenteerde en mededeelde, dat het den Koningin behaagd had hem de bronzen eere-medaille wegens 50-jari- gen trouwen dienst te verleenen. Hiermede was deze huldiging ten einde. Hedenavond om acht uur zal de R. K. Harmonie „St. Matthias" den jubilaris een serenade brengen. Inbraak. Hedenmorgen ontdekte de politie, dat er inbraak was gepleegd in het „Zonnèhuis" alhier, daar eenige ruiten ble ken te zijn ingedrukt. De poiitie heeft aanstonds een onderzoek ingesteld. Wat er wordt vermist, kan nog niet worden vastgesteld, daar de eigenaar afwezig is. vloot der K. L. M. en van die der K. N. I. L. M. Het voornemen bestaat, een der toe stellen van Waalhaven te doen starten, om het mogelijk te maken dat ook belang stellenden vanuit Rotterdam aan de vlucht kunnen deelnemen. De overige toestellen vertrekken van Schiphol. De vliegtuigen hebben een stijgvermogen van pl.m. 5000 Meter; de ervaringen te Soesterberg en elders hebben geleerd, dat het gunstigste effect der proeven bereikt wordt, indien gevlogen wordt tusschen 3000 en 5000 Me ter, waar de wolken vooral in het voorjaar een groote hoeveelheid onderkoelde water druppels bevatten van min 10 graden tot min 20 graden Celcius. Met nadruk zij er op gewezen, dat het steeds in de bedoeling van den heer Ver aart heeft gelegen, om door het neerslaan van wolken de weldadige werking van den zonneschijn te verhoogen. Dat ditmaal de proeven nogmaals in den namiddag tus schen 5 en 6 uur te Scheveningen worden gehouden, vindt zijn oorzaak in de om standigheid, dat dit tijdstip het gunstigst i3 met het oog op de groote belangstelling, die in regeerings- en andere kringen voor deze demonstratie bestaat. Wij vernemen voorts, dat het in de be doeling iigt, na 1 Juli a.s. geregeld vluchten te houden in de vroege morgenuren, vóór zonsopgang, wanneer de waterdamp door de koude het meest gecondenseerd is, ten einde door het neerslaan van wolken de kans op zonneschijn gedurende den daf vermeerderen. Reductie op locale telefoongesprekken. Op de vragen van den heer Engels in verband met het verleenen van reductie op den prijs van locale telefoongesprekkei: heeft minister Reymer geantwoord, dat de reductie, welke wordt toegepast, geregeld is bij ministerieele beschikking van 14 Oct. 1929; deze regeling is 'bekendgemaakt 28 October 1929 in no. 7S1 van de Dienstorders van het Staatsbedrijf (een algemeen ver krijgbare uitgave) en vervolgens naar zijn inhoud medegedeeld in circulaires, die bij een ieder der aan dé Rijksnetten aange slotenen, de belanghebbenden, vóór het in werking treden van het tarief aan huis zijn bezorgd. Ten overvloede vestigt de minister nog de aandacht op art. 4, lid 9, van het Rijks- telefoonreglement, omdat de beperking van de reductie tot 9000 gesprekken nauw hiermede samenhangt; deze bepaling, ge maakt ter voorkoming van verkeersbelera- mering, houdt in, dat het voeren van meer dan 750 gesprekken per maand (dat is 9000 1 per jaar) het overschrijden van een grens is, welke de verplichting tot het nemen l van nog een aansluiting kan medebrengen. Pater H. de Greeve S.J. Pater H. de Greeve S.J. moet in op dracht van zijn overste in April en Mei eén studiereis naar Palestina ondernemen. Audiëntie. Z. H. E. de Bisschop van Haarlem zal volgende week alleen Dinsdag en Zater dag audiëntie verleenen. R.-K. Athletiek en Sportvereeniging Rood-Wit. Programma Zondag 22 Maart. Afd. Wandelsport. Voor onze wandelaars is een flinke marsch van 30 K.M. vastgesteld, de derde van de welbekende serie, welke zal leiden door de mooiste omgeving van Noordwij- ken en bosschen van Noordwijkerhout. Aangemoedigd door het mooie voor jaarsweer vertrekken we om 12 uur "vanaf Maresingel, hoek Haarlemmertrekvaart en dantiooelen. Afd. Voetbal. De voetballers spelen morgen tegen de Lisse-juniores. De wedstrijd vangt om 1 uur aan op het Leiden-terrein. Rood-Witte Duivels, doet wederom je uiterste best, toont je naam waardig en speelt als duivels een fair spel. We staan, wel aan de kop onzer, afdeeling maar er moeten nog heel wat puntjes binnenge haald worden. In de laatst gehouden bestuursvergade ring is de Technische Commissie als Volgt samengesteld: P. J. Verhoef, voorzitter; W. Stijnman, secretaris G. van Brussel en G. van Oerle. Deze commissie zal in den loop der vol gende week vergaderen, waar als belang rijkste punt zal worden behandeld, de on derlinge wedstrijden, jaarfeestvieringen, een uitgebreid programma voor het aan staande zomerseizoen. Aanmelding nieuwe leden uit-sluitend aan het secretariaat P. J. Verhoef, Steen- straat 1. LEIDEN Geslaagd: cand. examen Godgeleerdheid de heeren A. v Wijk (Den Haag) en J. D. Michom (Den Haag): taalk. cand. examen indologie de heer J. v. d Broek (Den Haag); cand. examen klass. letteren mej, A. v. Rijn- bach (Leiden). Examen van Apothekers-assistent: mej. P. E. F. K. de Bruijn Prince (Utrecht). VOORNAAMSTE NIEUWS BUITENLAND. Verklaringen van Colijn over het mis lukken der economische conferentie. De vroegere Duitsche rijkskanselier Herman Müller overleden. BINNENLAND. Moordaanslag in den trein tusschen Oss en Den Bosch. (Gem. Ber., 3de blad). Malversaties door den betaalmeester van een veilingvereeniging te Monster. (Gem. Ber., 3de blad). Gemeentelijke Aankondigingen Alg. R. K. Propagandaclub „Dr. Schaepman" Aan de Katholieken van Leiden en Omstreken. L. S. De talrijke katholieke radio-luisteraars in Leiden en Omstreken hebben gedurende de laatste maanden herhaaldelijk kunnen genie ten van de uitzendingen door den K.R.O. van de in verschillende plaatsen van ons land ge geven concerten door het K.R.O.-orkest en solisten. Afgezien van de muzikale genietingen waren zij ook en'meer nog oorgetuige van het heerlijk enthousiasme, dat op die uitzendavonden op laaide en velen ongetwijfeld de verzuchting deed slaken: „wanneer zal in Leiden eens zulk een avond worden gegeven?' Eenzelfde gedachte deed ons bestuur pogin gen aanwenden om tot een dergelijken uit- zendavond in Leiden te geraken. Welnu, tot ons en ongetwijfeld tot uw aller genoegen kunnen wij thans mededeelen, dat onze pogingen met succes zijn bekroond ge worden. .Zooals reeds in dit blad in een korte me- dedeeling is bekend gemaakt, zal op den avond van Vrijdag, 10 April a.s. voor de Katholieken van Leiden en Omstreken aan de reeds lang gekoesterde wenschen en verlangens worden voldaan. Niet alleen meer via radiotoestel en luid spreker maar persoonlijk zullen wij gaan ken nis maken met het zoo verdienstelijke K.R.O.- orkest en diens sympathieken dirigent, den heer Johan Gerritsen. De groote zaal van onze stadsgehoorzaal, waarin reeds verschillende andere omroep organisaties optraden, zal dan getuige zijn niet alleen van de muzikale prestaties van ons eigen katholiek omroep-orkest, en van een zeer bekende soliste, maar eveneens van het uitbundig roomsch enthousiasme en de groote schare van luisteraars, die dien avond haar ge heel zullen vullen, temeer omdat ook niemand minder dan de voorzitter van den K.R.O., de zeereerw. heer pastoor Perquin, het woord tot ons zal voeren. Voor heden volstaan we met de mededee- ling, dat het u geboden programma een alge heel succes waarborgt en dat de leden en do nateurs van den K.R.O. dien avond de voor keur zullen genieten. Op vertoon van de lidmaatschapskaarten van den K.R.O. worden twee toegangsbewijzen (tevens programma) afgegeven tegen betaling van slechts 0.60 per persoon, met inbegrip van de stedelijke belasting. In den loop van de volgende week zullen wij nadere mededeelingen omtrent plaats en tijdstip, waar en waarop deze toegangsbewij zen zullen worden uitgereikt. Houdt derhalve dien avond vrij, opdat er voor niemand eenig beletsel zij op te gaan naar de Stadsgehoorzaal. Namens het bestuur: Mr. H. F. A. Donders, Voorzitter, H. Lombert, le Secretaris. J. L. van Heteren, Corr. K.R.O. Afsluiting Morschsingen. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat het geeelte van den Morschsingel, gelegen tus schen de Gevangenlaan en den Morsch- weg in verband met de verbreeding van dien singel, met ingang van heden voor het verkeer met rij- en voertuigen, zal zijn af gesloten. Afsluiting Heerenstraat. Burgemeester en Wethouders van Lel den brengen ter algemeene kennis, dat het gedeelte van de Heeren straat, gelegen tus schen den Zoeterwoudschen Singel en de Leliestraat, in verband met rioleeriugs- werkzaamheden, met ingang van Maan dag 23 Maart a.s., tot na'dere aankondiging voor het rijverkeer zal zijn afgesloten. Bedoeld verkeer zal worden geleid langs den Zoeterwoudschen Singel, den Larame- schansweg en de Leliestraat. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de doktoren De Jager, Janssens, Veldhuizen en Hovens Gréve. De Geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, Tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Maart a.s. waar genomen door de apotheken: G. F. Tteiist, Steenstraat 35. telefoon 136. en A. J. Donk Doezastraat 31. telefoon 136. Is het einde van de wereld nabij? Deze vraag wordt in de laatste dagen dik wijls gesteld bij de telkens vele natuur-rampen die de wereld treffen zooals overstroomingen, vulcanische uitbarstingen enz. Ik ga boven staande vraag niet beantwoorden, maar ik wil u wijzen op slachtoffers van een andere ramp, en daarvoor uw hulp vragen. Gij allen kent de „Margarita van Coriona-stichting", die hulp verleent aan de ongehuwde moeders en hun kinderen, niet alleen lichamelijke hulp, doch vooral geestelijke hulp om te verbeteren en voor verdere val te behoeden. Misschien kunt gij u moeilijk indenken hoeveel goeds daar wordt uitgewerkt en wij kunnen het u niet zeggen, want wij moeten werken in stilte en veel verbergen in het belang onzer patiënten. Ruim 12 jaar bestaat de „Cortona-stichting", en heeft honderden moeders en kinderen ver zorgt. Het vorig jaar verbleven in onze inrich ting 17 moeders en, 41 kinderen met respectie velijk 1254 en 6092 verpleegdagen. De meisjes kunnen maar weinig betalen en meerdere ma len moeten wij ze geheel kosteloos opnemen. Steunt ons door uw gaven, opdat wij ons werk kunnen voortzetten. Gij doet daarmee een goed werk en ge moogt rekenen op den dank van velen die wij helpen en op 't loon voor uw naastenliefde. Pater G. DOLLE. „St. Raphael". Donderdagavond hield de afd. Leiden van Spoor- en Tramwegpersoneel „SL Raphael" een zeer goed bezochte ledenvergadering in het gebouw van den R.K. Volksbond. Na opening der vergadering door den voorz. met den chr. groet werden de notulen der vo rige vergadering gelezen en onveranderd goed gekeurd. Na eenige mededeelingen van ver schillenden aard worden de ingekomen stuk ken behandeld, o.ra. een gewijzigde regeling van het Z. en O.-fonds der Ned. Spoorwegen en ook de a.s. verkiezing voor het Onderling Ondersteuningsfonds der N. Z. H. Getracht zal worden in het bestuur van dit fonds in het complex Leiden een zetel te doen bezetten door „St. Raphael". Ook werd verslag uitge bracht over de gehouden conferentie van de organisatie met de directie van de N. Z. H. op 17 dezer, waarin op eenige punten succes was bereikt. Inzake de gehouden conferenties van de directie der Ned Spoorwegen met den per- soneelraad op 24 Februari en 9 Maart j.l. in zake bespreking rust- en diensttijden was de vergadering ten zeerste teleurgesteld over hel v.einig bereikte resultaat, omdat over het al gemeen de diensttijden worden gehandhaafd en zelfs groote kans bestaat, dat op verschil lende stations de diensttijden voor meerdere groepen van personeel worden opgevoerd tot 114 uur, door deze van art, 86 onder 89 te brengen. Het H.B. zal dan ook worden ver zocht met alle kracht te blijven ijveren voor de doorvoering van den gemiddelden acht- urendag. Door de kascommissie werd verslag uitge bracht over de boeken en kas van den pen ningmeester en hem een woord van lof ge bracht voor zijn keurig beheer. Niets meer aan de orde zijnde, werd deze gced geslaagde vergadering te ruim half elf door den voorz. met den chr. groet gesloten.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2