SPORT UIT DE OMGEVING VRIJDAG 20 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 EERSTE KAMER. 0NDERWUS-BEGR0 0TING. De Minister van Onderlijs, K. en "W., de heer Te.rpsfcra antwoordt den sprekers. Bij K. B. van 20 November jl. zijn verbeteringen aangebracht in het Buitengewoon Onderwijs. Bij de a.s. her ziening van de L. O.-wet hoopt spr. met een betere regeling te komen. Op deze be grooting is voor dit doel 120.000 gld. meer uitgetrokken dan op de vorige. Inzake het Voorbereidend Onderwijs merkt spr. op, dat het zijn taak niet is, alleen te letten op het onderwijsbelang, maar op dit belang in het raam der finan- cieele mogelijkheden. Spr. meent met een wettelijke regeling in verband met de finan- cieele omstandigheden, thans niet te mogen .komen. Spr. wil aangaande enkele door den heer Ossendorp genoemde gevallen nog wel een onderzoek instellen. Met de instelling van een Centraal Paedagogisch Instituut is spr. a-1 bezig ge weest. Er wordt gewerkt aan een statis tiek en spr. zou gaarne in overweging ne men, of er aanleiding is om van over heidswege samenwerking tusschen parti culiere vereenigingep. aan te moedigen. Instelling van een staatscommissie in zake het onderwijs aan volwassenen heeft in de Tweede Kamer slechts weinig in stemming gevonden. Hier was alleen de heer Ossendorp er voor. Spr. heeft in principe geen bezwaar tegen zoo'n com missie. Hij wil wel overwegen, wat nog verder te doen is voor de uniformiteit van de spelling. Spr. vreest zeer ernstig, dat als Espe ranto op de lagere school werd ingevoerd, de klachten' over de resultaten van het onderwijs zouden toenemen. Tegen toela ting van Esperanto op de middelbare scholen heeft spr. bezwaar, omdat daar tocb reeds drie talen moeten worden on derwezen. Tets anders is, of het wellicht bij het handelsonderwijs kan worden toe gelaten. Het resultaat van een onderzoek bij de Kamers van Koophandel is intus- schen ,dat Esperanto in de handelscorres pondentie niet of bijna niet wordt ge bruikt. Eenigszins vreemd vond spr. het, dat de heer Ossendorp, die t. a. v. het Espe ranto gewaarschuwd had tegen overlading van het onderwijsprogramma, zich een voorstander toonde van het Frie3oh als facultatief vak. Een incidentele wijziging van de L. O.-wet is daarvoor niet moge lijk- Wat het onderwijs in de kennis van den Volkenbond betreft, is spr. niet bereid den inspecteur aan te raden bepaalde boekjes aan te bevelen. De vrees van den heer Ser- rarens voor te gespecialiseerd onderwijs op de Nijverheidsschool te Eindhoven is ongegrond. Verbetering van het Natuurhistorisch Museum te Leiden door het bouwen van een tentoonstellingszaal is geraamd op 700.000. Spr. kan dat niet zco ge ring vinden. Intusschen is het plan niet afgevoerd. Spr. begrijpt niet, wat het be- teekent, of een museum onder de afd. Kunsten en Wetenschappen, dan wel on der de afd. Onderwijs ressorteert. Inzake de natuurbescherming zijn twee ontwerpen gereed gemaakt. Zij worden om advies in vereenigingen van voorstanderbe scherming gezonden. Ook een ontwerp-mo- numentwet is gereed; overleg daarover wordt nog met justitie gevoerd. Overneming van monumenten door het Kijk, in casu van het stadhuis tc Veere, zou er toe leiden, dat het Rijk een groot aantal gebouwen in eigendom kreeg, die aan hun natuurlijke bestemming zouden zijn onttrokken. Het hoofdstuk wordt z. h. s. aangeno men. Aan de orde is daarna gekomen hoofd stuk V (Binnenlandsche Zaken en Land bouw). TWEEDE KAMER DE ACCIJNS OP DE SIGARETTEN AANGENOMEN. Het heeft weinig gescheeld, of het wetje tot tijdelijke heffing van 30 opcenten op den tabaksaccijns op sigaretten ware inge trokken. Bij de eindstemming was er een groote meerderheid, 55 tegen 17 (alleen socialis ten), en ook het wetsartikel, dat de 30 op centen vastlegt, is met bijna even groot stemmenverschil goedgekeurd, doch daar aan was een beslissing voorafgegaan, wel ke voor het wetje noodlottig dreigde te worden, n.l. de beslissing over het amen dement-Oud. Het amendement-Oud betoogde van de gelegenheid gebruik te maken om de 20 Leeningsfondsopoentcn welke worden ge heven van de grondbelasting, alleen voor de grondbelasting op de gebouwde eigen dommen, (evenals alle crisisopcenten) te doen voortduren tot en met 1933, doch die op de grondbelasting voor de ongebouwde eigendommen ten behoeve van den in nood verkeerenden landbouw reeds met ingang van 1932 te doen vervallen, dus dit jaar voor het laatst te heffen. Dit amendement beteekende evenwel, dat de 5 millioen, welke worden verwacht van de 30 opcenten op den sigaretten-accijns, zouden worden verminderd met 1 1/4 millioen. De Minister verklaarde dit amendement onaannemelijk. „De regeering kan nu geen inkomsten prijs geven", zeide Minister De Geer. Dr. Nolens zeide, dat de Katholieke Ka merfractie besloten had, tegen het amen dement te stemmen, los vau eenige minis- terieele pressie. Het amendement-Oud werd verworpen met 38 tegen 36 stemmen. Voor: links met de heeren Weitkamp (C.H.), v. Poll (R.K.), v. Disch (S.G.) en Zandt (S.G., waarna, zooals gemeld, het wetsontwerp met groo te meerderheid is aangenomen. Het wetje betreffende scheepsrampen op de binnenwateren heeft de meeste anti- rev. stemmen moeten missen (het is 727 aangenomen), omdat het amendement- Beumer, dat een jurist wilde als voorzit ter der commissie van onderzoek, niet is aangenomen. Hierna zijn gevoerd algemeene beschou wingen over het wetje, dat de waarbor gen voor hen, die belangen toevertrouwen aan notarissen, wil verstevigen. Er waren eenige wenschen en bedenkingen doch met de strekking konden de sprekers zich ver eenigen. Heden komen de amendementen, die de vrouw benoembaar willen maken tot no taris en tot waarnemend notaris, aan de orde. STEUN AAN DE SUIKERBIETTEELT. Verhooging der Rijksbijdrage van 4.— tot 4.50. Aan vullingsbepalingen voor de afvalproducten. Verschenen is de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer op het Voorloopig Verslag nopens het Wetsontwerp tot wij ziging van hoofdstuk V der Rijksbegrooting voor 't dienstjaar 1931 (uitkeeringen ten behoeve van verbouwers van suikerbieten). Hieraan is het volgende ontleend: De begrenzing van de Rijksbijdrage tot 4 berust, meer dan de andere in deze materie gebezigde gegevens, op een waar deering van abstracte elementen en geeft mitsdien meer dan die andere cijfers aan leiding tot verschil van inzicht. Vooropgesteld, dat de Rijksbijdrage op practische gronden moest worden begrensd, is in het bedrag van f 4 neergelegd een taxatie vaD het algemeen belang, verbon den aan het behoud van een zekere mate van bietencultuur in ons land. Het spreekt dus wel vanzelf, dat men, uitgaande van een taxatie, uitsluitend gegrond op over wegingen, ontleend aan het belang van het landbouwbedrijf, tot hoogere cijfers ge raakt. Nu de feiten zóó liggen, was eerder aan leiding, ernstig te overwegen, of een ver hooging van het maximum-bedrag tot 4.50 kan worden aanvaard, dan indien het om sluitende bewijsvoeringen ging. In aanmer king genomen den sterken aandrang in dio richting in het V.V. uitgeoefend, en de, den landbouw, meende de minister, zonder daarmede overeenkomende gevoelens in aan het beginsel der regeling afbreuk te doen, te kunnen overgaan tot een verhoo ging van het maximum tot 4.50. Het door de Regeering gekozen stelsel eener garantie brengt met zich mede, dat de in redelijkheid na de thans heerschende crisis te verwachten suikerprijs de abso lute begrenzing van de Staatshulp moet vormen. De Minister is bereid, de regeling aan te vullen met de navolgende bepaling: In het bijzonder geval, dat in verband met den suikerprijs de garantie zou moe ten worden gekort en tegelijkertijd de ge zamenlijke opbrengst van pulp en melasse lager is dan 2.50 per 1000 K.G. bieten, wordt deze korting niet toegepast voor zooveel bovenbedoelde mindere opbrengst van pulp en melasse, berekend per 1000 K.G. bieten, de stijging van den suikerprijs, eveneens berekend per 1000 K.G. bieten heeft geneutraliseerd. DE AARDAPPE'PRIJZEN TE AMSTERDAM. Ingrijpen van de gemeente. Het Dinsdagavond gehouden comité-ge neraal van den Amsterdamschen Gemeen teraad heeft zich, na bestrijding van de zijde der liberalen, christelijk-historischen en ook communisten, vereenigd met een voorstel van B. en W., om crediet van 60.000 beschikbaar to stellen, teneinde maatregelen te treffen tegon de stijging van de prijzen van de aardappelen. Volgens het Hbl. ligt het in de bedoe ling een aardappel soort uit Limburg te doen invoeren en den grossiers van ge meentewege een bijslag te geven, waardoor het hun mogelijk zou zijn, deze aardappe len te verkoonen tegen den prijs, die 2 cent per kg. lager is, dan die van de aardappel- soorten, welke thans hier ter stede aan de markt worden gebracht. Centraal Gemeentelijk Melkbedrijf te Amsterdam? De Gemeenteraad van Amsterdam heeft hedenavond bijna zonder discussie goed gekeurd een voordracht om B. en W. te machtigen een commissie te benoemen, welke de taak heeft een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van de op richting en in stand houding van een Cen traal Gemeentelijk Melkbedrijf, zijn grond slagen en organisatie, alsmede den weg waarop het benoodigde kapitaal moet wor den gefourneerd. Aan hét Melkcontrolestation Amster dam („Héca") en het Melkcontrolebureau („Meba") zou gezamenlijk voor het jaar 1931 een subsidie van 20.000 worden toe gekend. Overleden tijdens het uitspreken van een rede. Woensdagavond is tijdens het uitspre ken van een propagandarede voor den bij- zon'deren vrijwilligen landstorm te Em- men plotseling overleden de heer J. de Bruyn, secretaris der gewestelijke land stormcommissie Drente en Noord-Overijsel te Kampen. Hij was reserve-officier en oud-hoofd der Christelijke n. 1. s. te Clazi- naveen, in welke functie hij 24 jaren werk zaam was, tot hij in 1927 als zoodanig werd gepensionneerd. In anti-revolutionaire krin gen was de overledene een bekende fi guur, die in 1913 onder meer candidaat was voor de Tweede Kamer voor het district Weststellingwerf. Na zijn pensionneering als schoolhoofd beijverde hij zich bijzonder voor de zaak van den vrijwilligen land storm. De overledene was tevens oud-diroc- teur der Christelijke Normaalschool to Coevorden. De nieuwbenoemde Nederland- sche gezant te Rome, mr. J. A. N. Patijn, heeft gisteren de residentie verla ten om zich naar zijn standplaats te bege ven. De gemeenteraad van Delft heeft een voorstel van een der leden tot afschaffing van de z a k e 1 ij k e bedrijfsbelas- t i n g met 14 tegen 12 stemmen ver worpen. Twee leden van den Rotterdamschen gemeenteraad hebben verzocht, ben in de volgende vergadering van den raad in de gelegenheid te stellen het college van bur gemeester en wethouders te interpellee- ren naar aanleiding van de ter zake van de onderhandelingen met de N.V. Nederland- sche Ford Aiitoraobielfab rie k gestelde vragen en heb daarop gegeven antwoord. Te Nijmegen is staking uitgebro ken bij do stucadoorsfirma van der Waar den en de Bruyn. Het conflict ontstond we gens. een meeningsverschil over het ver strekken van z.g. vacantiebonnen. De sta king staat onder leiding van den R.-K. Bouwvakarbeidersbond en den Alg. Ned. Stucadoorsbond. Wij vernamen nog, dat on der deze staking ook valt het werk aan het nieuwe gebouw der R.-K. Universiteit aan den Bijleveldsingel. Het aantal werkloozen te Am sterdam vermindert eenigszins. In Januari waren er 24.412. Dit schrikbarend groot ge tal is in Maart met 1241 gedaald. TOERISME Motortoeristenweek aan Gelre's Zuidzoom. Door de Federatie van de Vereenigin gen van Vreemdelingenverkeer, omvatten de de plaatsen Oosterbeek, Renkum, Door- werth en Wolfheze, is van 12 tot en met 16 Mei a.s. eene Motortoeristenweek ge organiseerd. waaraan verschillende wed strijden verbonden zijn. Wij noemen o.m. een sterrit en betrouw- baarheidsrit voor Auto's en Motorrijwielen, een concours d'elegance voor Auto's, een stervaart en wedstrijd voor Motorbooten, een behendigheidswedstrijd voor Auto's en Motorrijwielen, een wedstrijd voor Sport en andere Vliegtuigen en een Bloementen toonstelling. Een groote internationale gondelvaart zal worden gehouden op den Rijn, waarvoor deelnemers uit alle oorden worden ver wacht, terwijl de avond is bestemd voor een schitterend lichtfeest-vuurwerk, waar bij ook de ontstoken Meivuren in de Be tuwe te zien zullen zijn.. Een Bal-Costumé enconcerten op ver schillende plaatsen zullen zorgen voor eene geanimeerde stemming. Meer dan eenige streek in ons land is de Zuidelijke Veluwezoom een oord waar de vreemdeling zoo gaarne toeft. Men vindt daar niet alleen een keur van auto- en wandelwegen, doch de heuvel reeks, die zich uitstrekt langs den rechter Rijnoever, geeft hem de uitgezochte gele genheid zijn blik uit te zwaaien over de groene landouwen der nooit volprezen Be tuwe. Hier zal zijn blik zich in de Meimaand kunnen vergasten aan de niet te evena ren pracht van de bloeiende boomgaar den. Dat dë Federatie V.V.V. dan ook een buitengewone toevloed van vreemdelingen verwacht, behoeft wel geen nader betoog. Nadere gegevens omtrent deze Motor toeristenweek en voorwaarden voor deel name zulen op aanvraag gaarne worden verstrekt door het secretariaat van V.V.V., adres: Dreyenscheweg N 10, terwijl verder inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij den secretaris van de Perscommissie, KATWIJK AAN DEN RIJN. Gemeenteraadsverkiezing. Door de Aniti-Rev. Kiesvereenaging zijn op de gros lijet voor de gemeenteraadsverkiezing ge plaatst de volgende namen, plaatst de volgende namenJ. P. Bebker, R. van Delft, Joh. Korpelshoek Czrn, T. Noort, J. van der Perk, G. van der Perk, P. Ravensibergen Gzn., J. Slingerland, P. Slingerland en A. Wassenaar. De vaststel ling van de officieele candidatenlijist werd verdaagd. N00RDWIJK. Hollands Glorie. De reeds goed be kende film, Hollands Glorie, welke in de op dracht van de Veilingonderneming de Ho- ba ho is samengesteld, is ook deze week in Hotel Royal afgedraaid en niemand zal er spijt van hebben gehad, deze film te heb ben bijgewoond, daa-r deze naast een flinik reclame-object, ook een getrouwe weergave is van de behandeling en verwerking on zer- bloembollen. Deze avond, uitgaande van Bloembollen cultuur, werd door den heer J. v. d. Wilden geopend, die zijn vreugde er over uitsprak, dat een zoo groot aantal blijk gaven van hun belangstelling. In het bijzonder ver welkomde hij den heer W. v. d. Laan, die namens de Directie van Ho'baho dezen avond zou leiden en sprak den wensoh uit, dat deze avond er toe zou bijdragen tot nog meerdere bekendheid van Hollands Bloem bollenhuis. De heer v. d. Laan het woord verkrijgend, was verrast een zoo groote menigte aan te treffen, om de film te komen zien, welks naam is ontleend aan de culturen, welke voor onze streek van zoo groot belang zijn en aan zooveel duizenden hier een bestaan verschaffen. In korte trekken besprak spr. de handel in bloembollen van vroeger en thans, de pogingen van veilingkringen om de handel te verbeteren en te vergemakke lijken, welke echter bijna allen mislukken, totdat de huidige Direotie van Hobaho hierin een groote verbetering heeft ge bracht, door een veiling te stichten eerst in de bovenzaal van Hotel Rfoyal, daarna in haa-r grootsche eigen gehouwen. Thans bij haar 10 jarig bestaan, is deze onderne ming voor onze streek een zeer groote be teek enis, daar toch zij den grondslag heeft gelegd voor een beter veilingwezen, dat thans burgerrecht heeft, verkregen en in een groote behoefte voorziet, niet alleen voor de exporteurs, doch ook voor de kweekers. Hierna werd de 2000 M. lange rolprent af gedraaid waarvan zeker voor het geheele bollen vak een propagandistische strekking uitgaat. Bij afloop bracht de heer v .d. Wil de dank aan den heer v. d. Laan en aan de Directie van Hobaho, voor de prachtige en leerzame film door hen vertoond. R0EL0FARENDSVEEN. Jaarverslag D.O.S, Woensdagavond hield D.O.S. haar 4de Jaarvergadering, welke druk was bezocht; ook de Elftalcom- misie was tegenwoordig. De Voorzitter opende met de Ghr. Groet, waarna de secre taris de notulen der vorige ve-rgadering las, welke werden goedgekeurd. Hierna volgt het jaarverslag, waarin werden gememo reerd de prestaties der spelers en de wer ken der vereeniging en waaruit blijkt dat D.O.S. I lang niet de minste in zijn klasse- zijn. D.O.S. I staat op de zesde plaats in de klas, terwijl D.O.S. II zelfs 2 of 3 staat. De vereeniging verkrijgt steeds meer dona teurs, wier getal de honderd reeds is gepas seerd, terwijl het ledental de laatste weken weer groot-er wordt-. De uitvoering van dezen winter heeft veel propaganda ge-r maakt, waaruit veel donateurs zijn ge komen. Daarna volgt- financieel verslag va.n de penningmeester den heer v. Ruiten. Spreker geeft een duidelijke uit een zet tig van al de inkomsten en uitga-ven,welke beiden niet weinig waren. De heeren C. v. Ruiten en P. de Koning ver'-'o arden na inzage dat al les in orde wa-s bevonden, waarna de voorz. den heer v. Ruiten dank brengt voor zij-n beheer der gelden. Hierna volgt bestuursverkiezing, de hee ren C. Böoker, voorz., T. Wesselman, com missaris, H. v. Klink, secretaris traden peri odiek af, terwijl er "één vacature was. Een parig werd ec-hter het oude bes-tuur herko zen, terwijl voor de vacature P. v. Ha-me ren en C. v. Diemen al-s candidaat werden gesteld. Eerstgen-oernde werd gekozen met 14 tegen 5 stemmen. Hierna kwa-m bespre king elftalcommissie. Over dit punt voerden verschillende spie kers het woord, waarna H. v. Klink a-ls 5de oomll-issaelid wordt toegevoegd. Bij de rond vraag kwam naar voren om eens of 2 maal in de week oefenen. Na eenige dis-cu-ssie weid dit op één middag per week gesteld, n.l. Woensdag. Ook werd gesproken over Junioren, waar over het bestuur mededeelde, dat deze zich op kunnen geven, en eveneens des Woens dagsmiddags kunnen vcet-ballen. Het be stuur hoopte dan ook, bij het 5 jarig best-aa-n met een flink Junioren elftal voor den dag te kunnen komen. De toestand van het- terrein wordt even eens besproken, om h-et terrein te verbete ren. Den Geestelijken adviseur, die zoo plotse ling uit ons midden ging, wordt dank ge bracht, voo-r alles wat Zijn Eerw. voor de vereeniging heeft- gedaan, terwijl den wensoh wordt geuit dat hij spoedig weer hersteld mag zijn. De voorzitter spreekt tot slot- een opwek kend woord tot de leden, om allen de ver eeniging zooveel mogelijk t-e steunen. Dan is hij ervan verzekerd, dat D.O.S. bij haar vijfjarig bestaan zal kunnen bogen op twee of drie flinke elftallen, terwijl hij dan hoopt dat D.O.S. I of II tevens met een Kampi oensdiploma voor den dag zal ko-men. Hier na sluiting met C-ihr. groet. TER AAR. St. Jozef-gezellen. De alhier zoo bloei ende vereeniging van St. Jozef Gezellen, heeft dit jaar haar Patroonsfeest gevierd. Woensdag-avond waren a-lle leden natuur lijk present; dit zij-n er ruim 70. De Senior, vol enthousiasme over de zoo groote opkomst, opende de bijeenkomst met het Koipingsgebed, heette bijzonder den Vice Praeses va-n harte welkom en schetste het leven van den H. Jozef, den trouwen werkman, den grooten heilige, en vraagt een bijzondere vereeri-ng voor hem, vooral in deze droeve tijden. Dan vergast d-e Vice Praeses on-s op ver schillende decla-ma-t-ie's, o.a. gedichten van Guido Gezelle, een fra-gment van de „Para dijsvloek" van Alf. Laudy, welke bijzonder in de smaak vielen. De Christus-film werd niet gegeven, daar hij niet voorradig was en zal nu volgende week vertoond worden. Na de voorzang gezongen te hebben uit de Kolping-sbundel, was het officieele ge deelte geëindigd en werd de rest van den a vond in ontspanning doorgebracht. Don derdagmorgen den Pat-roosdag van den H. Jozef, waren alle leden present in de H. Mis. Eenige leden van de Gezellen zongen de Misgezangen op voortreffelijke wijze, met begeleiding van het orgel, dat in handen van den Senior was, dus in veilige handen. Onder de H. Mis gingen allen ter Hl Ta fel en tot slot werd de voorzang gezongen. Dit was het einde va-n den feestdag van de Gezellen, die op schitterende wijze geslaagd is en waaraan alle leden hebben deelge nomen. RIJNZATERWOUDE. Gemeenteraadsverkiezing. De stem ming voor leden van den gemeenteraad is door Burgemeester en Wethouders voor deze gemeente bepaald op 10 Juni e.k. Gemeentelijke Aankondigingen Drankwet B. en W. van Leicjen brengen ter algemeene kennis, dat J. A. H. Th. van Duuren, weduwe van J. C, Hoogeveen, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van vergunning voor den verkoop van sterken drank in hel klein voor gebruik ter plaatse van verkoop of elders in het perceel Korte Mare no. 4, alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZF.N, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 19 Maart 1931. Uitloting Geldleeningen B. en W. van Leiden brengen ter alge kennis, dat bij de op 17 Maart 1931 gehou den uitloting van obligatiën in de geldleenin gen der gemeente Leiden, de navolgende obligatiën zijn uitgeloot: a. van de 3 pet. geldleening van 1896, groot 1.069.000.— de nummers: 58, 74, 105, 443, 448, 562, 591, 606, 648, 706, 717, 735, 771, 859, 870 en 988, elk 1000.—; b. van de pet. geldleening van 1904, groot 500.000.de nummers: 21, 133, 141, 173, 223, 233, 393, 398, 448 en 477, elk k 1000.—; c. van de 3J^ pet, geldleening van 1906, groot ƒ890.000.de nummers: 33, 60, 81, 185, 208, 236, 257 272, 286, 364 461, 491, 592, 593, 598. 606, 617, 682, 723, 759, 813 en 825, elk k 1000.—; d. van de 4 pet. geldleening van 1911, groot 2.000.000, de nummers: 36. 139, 144, 167, 182, 240, 253, 306, 346, 376, 381, 431, 438, 456, 468, 491, 535. 544, 594, 606, 665, 693, 701, 870, 894, 904, 978, 995. 1109, 1173, 1208, 1210, 1279, 1317, 1368, 1385, 1428, 1449, 1497, 1508, 1549, 1575, 1612, 1722, 1730, 1759, 1790, 1804, 1887, 1910, elk k f 1000.—; e. van de 4% pet. geldleening van 1914, gioot 2.200.000, de nummers: 49, 102, 17.4, 185, 209, 303, 322, 382, 405, 431, 447, 468, 571, 583, 642, 675, 697, 757, 766, 823, 868, 874, 935, 936, 989, 995, 1001, 1019, 1020, D.06, 1178, 1201, 1209, 1248, 1315, 1319, 1392, 1412, 1431, 1449, 1460, 1515, 1682,-1710, 1739, 1756, 1891, 1925, 1947, 1984, 2014, 2028, 2057, 2085, 2154, elk k f 1000.—; f. van de AY, pet, geldleening van 1917, groot 800.000.de nummers: 2, 53, 79, 90, 152, 175, 187, 206, 356. 367, 410, 429, 444, 452, 464, 589, 613, 641, 650 en 683, elk k 1000.—. Deze obligatiën worden 1 Juli 1931, met de tot dien datum verloopen rente, afgelost en houden met dien dag op rente te dragen, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 19 Maart 1931. Overtreding verordening op den keurings dienst van vee en vleesch. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het bepaalde bij artikel 44 der Verordening van den 27sten Maart 1922 (Gemeenteblad No. 13), op den Keurings dienst van Vee en Vleesch, brengen ter openbare kennis, dat: lo. Leonardus Jacobus van der Kley, wonende Voorschotenscheweg No. 162 te Voorschoten, op den 2den September 1930 werd bekeurd wegens het, hebben van ziek vee op de markt, en dat hij deswege op den 20en October 1930 werd veroordeeld tot 20 boete of 10 dagen hechtenis; 2o. Paul Hendrik Hintzbergen, wonen de Koningstraat No. 36 te Leiden, op den 28en October 1930 werd bekeurd wegens het in voorraad hebben van ongekeurde ingevoerde vleeschwaren, en dat hij des wege op den 15 December 1930 werd ver oordeeld tot 5 boete of 3 dagen hechte nis 3o. Bartholomeus Arnoldus van Ulden, wonende Nieuwe Rijn No. 46 te Leiden, op den 28en October 1930 werd bekeurd we gens het in voorraad hebben van onge keurde ingevoerde vleeschwaren en dat hij deswege op den 15en December 1930 werd veroordeeld tot 5 boete of 3 dagen hech tenis; 4o. Petrus Verdegaal, wonende Ka naalstraat No. 133 te Lisse,, op den 28en October 1930 werd bekeurd wegens het ver voeren van ongekeurde ingevoerde vleesch waren, en dat hij deswege op den 15en De cember 1930 werd veroordeeld tot 5 boe te of 3 dagen hechtenis 5o. Johannes Jacobus van Tongeren, wonende Haarlemmerweg No. 38 te Leiden, op den 9en December 1930 werd bekeurd wegens het vervoeren van vleesch anders dan op zindelijke wijze, en dat hij deswege op den 7en Januari 193] werd veroordeeld tot 2 boete of 1 dag hechtenis. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRTJEN Secretaris. Leiden, 20 Maart 1931. LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Maart a.s. waar genomen door de apotheken: G. F. Re ijst, Steenstraat 35, telefoon 136, en A. J. Donk Doezastraat 31, telefoon 136. WASSENAAR. Het ontslag van prof. dr. J. R. Slote- maker de Bruine. Gisteravond had in de zaal voor Ohr. Belangen te Wassenaar de aangekondigde gemeentesamenkomst plaats waarin de Kerkeraad nadere mededeelin- gen deed van de reden voor het ontslag aan den Wassenaarschen hulpprediker, prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine. De ruime zaal was stampvol cn velen moesten zich met een staanplaats in de vestibule tevreden stellen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2