RECHTZAKEN UIT DE RADIO-WERELD In „De Witte Zwaan" VRIJDAG 20 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 DE MOORDZAAK-LANS. Nog een behandeling voor de malversaties te wachten? Zooals wij reeds mededeelden, aldus de „H. Crt.", heeft de gewezen procuratie houder G. J. van O., die in drie instanties heeft terechtgestaan wegens doodslag op zijn patroon, den heer F. C. Lans, en we gens malversaties. Vrijdag, onmiddellijk na zijn veroordeeling door 't Bossche Hof tot een gevangenisstraf van twee jaar en zee maanden, afstand gedaan van zijn recht op cassatie. Hij deed dit met het oogmerk, zijn straf onmiddellijk te doen ingaan en dus acht dagen eerder vrij te komen. Zaterdag ontving v. O. echter van de griffie van het Hof de mededeeling, dat de advocaat-generaal, mr. F. Couvée, geen af stand wenschte te doen van zijn reoht op cassatie en zich zijn beslissing dienaan gaande voorbehield. Blijkbaar overweegt de advocaat^gene- raal dus, tegen het veroordeelend gedeelte van het arrest cassatie aan te teekenen. Cassatie tegen het vrijsprekend gedeelte is niet mogelijk, omdat aan de meening van het Hof over het al of niet wettig en overtuigend bewezen zijn van den ten- lastegelegden doodslag niet valt te tornen. De stap van den advocaat-generaal zal ongetwijfeld algemeene verwondering wek ken en zou alleen dan gemotiveerd zijn, wanneer in het veroordeelend gedeelte van het arrest een grondbeginsel van het recht zou zijn geschonden. Voor v. O. heeft deze houding van den advocaat-generaal alleen dat gevolg, dat zijn straf met acht dagen wordt verzwaard. Het is toch geenszins aan te nemen, dat hem, ook al werd de zaak nogmaals ver wezen, voor de malversaties een zwaar dere straf zou worden opgelegd. SMAADSCHRIFT. Een redacteur van de „Telegraaf" heeft zich voor de Amsterdamsche Rechtbank te verantwoorden gehad ter zake van smaadschrift of eenvoudige beleediging, aangedaan aan den heer J. J. F. Kloppen burg, vroeger bankier te 's-Gravenhage. In het Ochtendblad van 5 Maart 1930 deed de redacteur in de „Telegraaf" on der de hoofden: „Drie of vier ton verduis terd?" „Praktijken van een bankier" en „De opzienbarende arrestatie van den heer Kloppenburg te Haarlem" een ar tikel opnemen, waardoor de heer Kloppen burg zich beleedigd achtte. Hij ontkende het opzet te hebben -gehad om de eer en den goeden naam van den heer Kloppenburg aan te randen. Hij vond het bericht voor genoemden heer niet plei- zierig, maar oordeelde dat het in het al gemeen belang moest worden geplaatst. Mr. J. de Vrieze, de verdediger, vroeg akte, dat hier een beroep op het algemeen belang wordt gedaan. Op vragen van mr. De Vrieze erkende de heer Kloppenburg, dat hij wederom te Haarlem met zijn vrouw, van wie hij ge scheiden is, samenwoont. Toch werd die echtscheiding niet slechts voor den vorm uitgesproken. Zakelijk en ideëele overwe gingen hebben er toe genoopt. Toen getuige de moeielijkheden zag aan komen, was hij bang, dat zijn vrouw fail liet verklaard zou worden. Ook had hij een bedrag van 500 per maand als alimenta tie voor zijn vrouw willen afzonderen. Dat er een passief van zeven ton was is waar, maar toen de scheiding werd aangevraagd, had getuige het gevoel, dat hij met zijn saneeringsplannen van de Provinciale Bankvereeniging wel zou slagen, in welk geval hij 500 alimentatie per maand ge makkelijk had kunnen betalen. Nadat een paar getuigen waren gehoord-, nam het O. M., mr. Massink, zijn requi sitoir. Hij achtte smaadschrift bewezen. Een beroep op het algemeen belang kan z.i. hier niet worden gedaan. Waar het systeem der wet bij smaad schrift slechts in zeer lichte gevallen een geldboete toelaat, ziet spreker zich genood zaakt in een geval als het onderhavige ge vangenisstraf te vorderen. Hij eischte veer tien dagen gevangenisstraf. Uitspraak 1 April. a.s. Bij de Amsterdamsche Rechtbank is na mens den heer Kloppenburg ook een ci viele procedure aanhangig gemaakt tegen de N. V. Dagblad de „Telegraaf". Aan de Rechtbank wordt verzocht, dat de gepleegde daad is lasterlijk, althans be- leedigend, althans onrechtmatig, met bepa ling in het eerste of tweede geval dat het vonnis op kosten van gedaagde openbaar zal worden aangeplakt. Verder wordt verzocht den gedaagde te veroordeelen om ter vergoeding der scha de aan eischer te betalen een bedrag, na der op te maken bij staat en te vereffe nen volgens de wet. Ten slotte wordt gedaagdes veroordee ling in de kosten van het geding gevraagd. MOORDAANSLAG TE BL0EMENDAAL Woensdagavond 7 Januari j.l., omstreeks half twaalf had op den Bloemendaalsche- weg te Bloemendaal, nabij het eindpunt van de tram, een moordaanslag plaats op de 42-jarige mevrouw C., afkomstig uit Leiden. In Leiden hield de familie C. een stu dentenpension, maar sinds eenige dagen was de vrouw, in verband met oneenighe- den met haar man, naar de familie G. te Bloemendaal gegaan. Des avonds was zij naar Haarlem geweest om eenige bood schappen te doen. Toen zij met de tram weder naar Bloemen daal ging, werd zij aan de halte door haar echtgenoot opgewacht. Deze heeft haar ge volgd tot de woning van den heer G. aan den Bloemendaalscheweg, waar hij de vrouw twee ernstige steken in den rug heeft toegebracht, waarna hij op de vlucht is gegaan. Op het geschreeuw van de vrouw is de heer G. komen toeloopen, die haar hevig bloedend vond liggen. De dader maakte zich direct uit de voeten, maar werd den volgenden dag door de Leidscke politie gearresteerd. Het mes, een klein, niet dichtknipbaar dolkmes, waarmede de aanslag werd ge pleegd, werd door een particulier in een boschje aan den Potgieterweg gevonden en bij de politie gedeponeerd. De verhouding tusschen beide echtelie den, die eenige kinderen hebben en onge veer twintig jaar getrouwd zijn, was dik wijls ongunstig. De dader had eenigen tijd geleden ver klaard, echtscheiding te zullen aanvragen, doch nog veertien dagen geleden had hij verklaard van dit idee te zijn teruggeko men, zoodat dus de echtscheiding niet zou doorgaan. Mevrouw C. verkeerde eenige dagen in levensgevaar, doch dank zij haar sterk ge stel, herstelde zij langzamerhand. Gistermorgen stond de dader, de zeven en veertig-jarige electricien E. J. C., wo nende te Leiden, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Haarlem, te recht voor de Haarlemsche rechtbank. Bij het verhoor zeide verdachte, dat hij verschillende malen in een zelfde winkel was geweest om een vlijmscherp mes te koopen. Hij had de mes9en dan thuis op een stuk hout geprobeerd. Daar zij niet scherp genoeg waren, had hij er een extra laten maken, dat aan twee kanten gesle pen was. Met dit mes gewapend had hij zijn vrouw te Bloemendaal opgewacht, doch toen zij het huis niet bleek te verla ten, had de man zich vermomd, om zich onkenbaar te maken voor zijn vrouw. Toen deze op 7 Januari het huis verliet bracht hij haar ernstige steken met het mes toe. Verdachte zeide, dat hij het mes had ge kocht om de hand aan zichzelf te slaan. De Officier van Justitie eischte twee jaren Uitspraak 2 April. D00DELIJKE AANRIJDING TE ROTTERDAM. De chauffeur J. B. te Rotterdam is door de rechtbank aldaar veroordeeld tot een maand hechtenis met ontzegging van het recht een motorrijtuig te besturen voor den tijd van een jaar. Verd. heeft als bestuur der van een vrachtauto van de firma Al lan en Co. op 14 Aug. 1930 op de Kruiskade te Rotterdam den voetganger S. G. v. d. B. aangereden, die kort nadien aan de gevolgen is overleden. In deze zaak, welke thans in hooger be roep voor het Haagsche Gerechtshof dien de, werden drie getuigen en de inspecteur van politie J. W. J. Moerman, als deskun dige gehoord. Verd. verklaarde niet geweten te heb ben, dat de remmen slecht functionneer- den en heeft veel spijt van het gebeurde. De procureur-generaal, mr. de Visser, stelde voor de opgelegde straf in een voor waardelijke om te zetten met handhaving van de ontzegging. De verdediger sloot zich bij het mild re quisitoir aan. Arrest 1 April. Over een firma-naam. Bij beschikking van de arrondissements rechtbank te" 's-Gravenhage is de N.V. Fornuizenfabriek v.-h. C. P. Meys Lzn., ge vestigd te Scheveningen Duinstraat 1618, veroordeeld om binnen een maand, nadat deze beschikking in kracht van gewijsde zal zijn gegaan, den tot dusver door haar gevoerden handelsnaam te wijzigen in dien van Naamlooze Vennootschap Fornuizen- fabriek Duinstraat. Deze veroordeeling ge schiedde op verzoek van de Firma P. J. Meys en Zoon, fornuizenfabrikanten geves tigd te Scheveningen, Wassenaarschestraat 13, bij verzoekschrift ingediend door haar procureur mr. Perquin en op grond, dat laatstgenoemde den naam Meys voor haar handel in fornuizen eerder gebruikt had dan bovengenoemde N.V. De N.V. Meys werd voorts veroordeeld om ingeval van overtreding van dat bevel aan de Fa. Meys als schadevergoeding te betalen de som van 50 voor elke overtre ding en/of voor eiken dag, dat die overtre ding voortduurt. De termijn om in cassatie te gaan bij den Hoogen Raad is thans onge bruikt verstreken, zoodat de beschikking van de rechtbank in kracht van gewijsde is gegaan. UITVOERING VAN DE TARWEWET. Van welingelichte zijde wordt opge merkt dat mededee'ingen omtrent de sa menstelling van de Commissie van Ad vies voor de uitvoering van de Tarwewet en omtrent een eventueel vaet te stel len maalpercentage in dit stadium als voorbarig zijn te beschouwen, aangezien omtrent de samenstelling van de Com missie eeerst iets kan worden medege deeld, zoodra de bevoegde macht in staat zal zijn om daaromtrent een be slissing te nemen, terwijl wat de bepa ling van het maalpercentage betreft, ge wacht dient te worden op de vaststel ling van den algemeenen maatregel van bestuur, die daaromtrent richtlijnen zal aangeven. Omtrent de kwestie van de levering van bloem aan de bloem verwerkende in dustrieën (met inbegrip van de brood bakkerijen, die tevens het banketbakkers bedrijf uitoefenen) vernemen wij uit goe de bron, dat het in de bedoeling ligt de regeling van de distributie van de voor deze bedrijven benoodigde onvermengde bloem zooveel mogelijk in overleg met belanghebbenden vast te stellen en de uitvoering der regeling, behoudens de ver- eischte controle, zooveel mogelijk aan hen over te laten. Zeer waarschijn'ijk zal de oprichting noodig zijn van een Centraal distributie bureau. Omtrent deze aangelegenheden zullen dezer dagen besprekingen worden gevoerd met vertegenwoordigers van or ganisaties der belanghebbenden. „Msbd." Programma's voor Zaterdag 21 Maart. H u i z e n, 298 M. 8.009.15 Gramofoonpl. 10.0011.30 Gramofoonpl. 11.3012.00 Gods. Halfuurtje Pastoor Per quin. 12.001.30 Concert KRO-sextet o. 1. v. P. Lustenhouwer. I.302.30 Gramofoonpl. 2.303.00 Voor de jeugd. 3.004.30 Kinderuurtje. 4.455.00 C. H. Habels: „Een praatje over radiostoringen". 5.006.00 Gramofoonpl 6.006.15 Sportpraatje. S. P. J. Borsten. 6.166.45 Journ. Weekoverzicht. P. de Waart. 6.457.15 Esperanto-cursus. 7.157.45 Causerie door dr. J. v. Kranendonk Duffels. 7.458.00 Gramofoonpl. 8.009.00 «Concert. Arnh. Ork. Vereen. (N. C.R.V.) 9.009.30 Arie Post: „Humor uit het Ma rine-leven". 9.3010.15 Vervolg concert. 10.15—10.25 Vaz Dias. 10.2511.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. Uitsl. VARA-uitzending, 9.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Uitz. voor Arb. in de Continu-bedrij- 12.00 Politieber. 12.15 Concert VARA-septet, 2.15 Ons huis een tehuis door T. Landré. 2.25 Cursus Duitsch P. J. Bol. 3.15 „Der Jasager", schoolopera van Kurt Weill. 4.50 Radio-Volksuniversiteit. 5.20 Uitzending door de VPRO. 6.20 Literair halfuurtje Am. de Jong. 7.00 Concert. 7.15 SDAP. kwartiertje. 7.30 Politieber. 7.45 Vervolg-concert van 7.00. 8.00 Populair programma. II.0012.00 Gramofoonpl. Da ven try, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 1.20 Orkestconcert. 2.203.05 ca. Verslag van de Boat race Ox ford-Cambridge. 3.40 Verslag van de Rugby-match Schot landEngeland. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Zang door D. Stevens (sopraan). 6.35 Berichten. 7.00 Sportber. 7.05 Orgelspel 7.20 Lezingen. 7.50 Concert door Kwintet. 8.20 Koorconcert. 9.20 Berichten. 9.40 „The Scoop". Detective-verhaal. 10.05 Derde bedrijf van de Opera „Tosca**» van Puccini. 10.3512.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. 4.05 Kinderuurtje. 4.50 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonpl. 9.05 Liederen-voordracht. 9.50 Concert. Guitaar-orkest en solisten. 10.20 Gramofoonpl. Langenberg, 473 M. 6.207.20 Gramofoonpl. 9.3510.05 Gramofoonpl. 11.30 Gramofoonpl. 12.251.50 Orkestconcert. 4.205.20 Concert. 7.20 Vroolijke avond. Daarna: Berichten en tot 10.50: Dansmu ziek. 10.5012.20 Gramofoonpl. Kalundborg, 11.53 M. 12.0512.35 Gramofoonpl. 2.20 Kinderuurtje. 2.504.50 Orkestconcert, en declamatie. 7.208.20 Orkestconcert. 8.459.00 Liederen bij de luit. 9.1510.05 Orkestconcert. 10.0511.35 Dansmuziek. Brussel, 508.5 e n 338.2 M. 508.5 M.: 5.20 Concert door Kwintet. 7.20 Gramofoonpl. 7.50 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert. 9.20 Concert. Inleiding en toelichting door Th. Fleischman. 338.2 M.: 5.20 Dansmuziek. 7.20 Gramofoonpl. 7.50 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert. Causerie. Z e e s e n, 1635 M. 5.401.20 Lezingen, berichten enz, 1.202.20 Gramofoonpl. 2.203.50 Voordrachten. 3.504.50 Concert. 4.506.50 Lezingen. 6.50 Orkestconcert. 7.50 „Gruess an den Fruehling", Agnei Miegel. 8.20 „Revue vom Fruehling", vroolijk hoor spel. Daarna vroolijk programma. 9.35 Berichten en daarna tot 11.50 dansmu ziek. STEUN AAN TARWEVERBOUWERS. Overleg met landbouworganisaties. Op de vraag van het Tweede Kamerlid Braat betreffende het nemen van maatre gelen van Regeeringswege tot het verlee- nen van steun aan de tarweverbouwers van het oogstjaar 1930. heeft Minister Ruys de Beerenbrouck, Minister van Staat, Mi nister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw geantwoord, dat over de vraag of, en, zoo ja, in hoever de tarwe-oogst 1930 in de uitvoering van de Tarwewet 1931 zal kunnen worden opgenomen, overleg wordt gepleegd met verschillende land bouworganisaties. Wanneer dit overleg zal zijn beëindigd, zal de Minister zijn stand punt ten deze kunnen bepalen. Liturgische bijeenkomst van meisjes studenten. In de Goecle Week wordt evenals vorige jaren een liturgische bijeenkomst voor meisjes-studenten te Zwolle gehouden, welke aanvangt Woensdag 1 April. Vóór 26 j Maart moet men zich opgeven bij mej. Jo j Vonk, Wil te Singel 51, Leiden. De vertrekkende leeraar: „Wie wil mijn herbarium erven?" „Mag ik dat hebben, meester?" „Ik wist niet, dat jij je voor botanie interesseerde". „Ik niet, maar mijn konijnen wel." FEUILLETON Uit het Duitsch ADOLF HERZOG. HOOFDSTUK I. Vanavond komt de nieuwe, bromde de huisknecht van de apotheek annex groot handel in drogerijen „De Witte Zwaan", terwijl hij met veel bereddering zijn kleine lamp in orde maakte. Daarop stak hij een houtspaander aan de oude kachel aan, maakte licht en zette zich wijdbeens op zijn met zaklinnen overtrokken stoel, om zorgvuldig een ganzeveer door zijn pijp te halen. Nadat hij ook deze verrichting tot zijn eigen groote tevredenheid had vol tooid, leunde Theodor Winter, bijgenaamd Dores, behaaglijk achterover in zijn stoel bovengenoemd, blies dichte blauwe rook wolken uit zijn zooeven-gereinigde pijp en wijdde zich aan het overpeinzen van de aanstaande groote gebeurtenis. Vanavond komt de nieuwe, herhaalde hij diepzinnig Als het maar niet zoo'n windbuil is als die verdraaide vorige leer ling, die de laan is uitgestuurd! Hij wiegde genoeglijk zijn hoofd heen en weer en spuwde eens op den grond. De provisor, zette hij zijn gedachten voort, meneer Rose, had dat jongetje wel liever willen houden, die luistervink, die babbelaar! Nu kan hij zelf voo^ alles zorgen. Een doodgewone man, die meneer Rose, niets bijzonders aan, maar Onze Lieve Heer heeft hem met een mooien naam in den wieg gelegd. Nu kun je eens zien hoeveel men tegenwoordig op namen aan kan. Mijn naam heeft die akelige ke rel, die Rose, verbasterd of het een kluw- tje in-de-war-geraakt touw isDoresAls of van de schepping af ooit een een chris- tenmenscb Dores geheeten heeft! Als het niet jammer was geweest van de goede betrekking, dan had ik het me waarachtig niet laten welgevallen. Hij wond zich nu werkelijk op. Hij gooi de de pijp in een hoek en mopperde in zichzelf. Maar plotseling bezon hij zich weer. Och wat, bromde hij, kwaad-zijn maakt leelijk. Ik heb me vandaag al ge noeg geërgerd, dat die slungel, die Han nes, me voor een vrijen Zondag heeft opge licht! Ieder half uur heeft die vent een feest in de familieAls zijn moeder niet een kleintje gekregen heeft, is zijn groot vader gestorven. Ik zou wel eens willen weten hoe vaak zijn oudelui getrouwd zijn geweest, dat hij er een familie op na houdt als een vorstEn hij is toch maar een doodgewone loopjongen. De gedachte aan het geweldige verschil in rang tusschen zichzelf en Hannes gai hem zijn gevoel van eigenwaarde weer hee- lemaal terug na de doorgestane ergernis sen. We zullen 's 'n beetje muziek gaan maken, zei hij glimlachend daar wordt 'n mensch zijn stemming altijd beter van. Hij stond op, keek triomfantelijk naar de vier kale muren van den huisknechtzol der en beklom langzaam en plechtstatig een, soort kippenladder, om even later door een luik op den slaapzolder te verdwijnen, dien hij met den laopknecht Hannes ge meenschappelijk bewoonde. Hij tastte in het donker naar zijn kast, rommelde on der oud ondergoed tot hij een étui o^- vischte en opende met innig welbehagen de sloten. Zoo'n klarinetje filocofeerde hij, ter wijl hij het instrument uit zijn bewaar plaats nam, is voor den musicus, wat de jenever voor een drinker en voor meneer Friedrich de apotheek is. Hij zette het speeltuig aan den mond, blies zich de wangen bolrond, werd zoo rood als een biet en blies opnieuw, zonder iets anders uit het instrument te krijgen dan een klaaglijk gekerm. Opeens hield hij op, stak twee vingers in zijn mond en haal de een propje watten te voorschijn, dat hij door zijn ingespannen blazen en zuigen, in- plaats van liefelijke tonen aan het instru ment had ontlokt. Hij realiseerde zich dat hij contrabande ontdekt had. Een oogen- blik was hij sprakeloos. En daarop brak de woede in een niet te stuiten stroom los. Himmelkreuzdonnerwetterjij vlegel, jij schooier, jij stuk helsch gebroed is er dan iets veilig voor je? O jij bandiet, als ik je hier had, dan zou ik je een roffel op je kalfsvel slaan, dat er barsten en deuken in kwamen al stond de keizer er in hoogst eigen persoon naastIk zou je als een gans volstoppen met dezelfde watten waar mee jij mijn klarinet volgestopt hebt, o jij.. ..jij.... Ja, wat is er?, schreeuwde hij opeens door het luik naar beneden. Ben je heelemaal doof vandaag, Do res Het lijkt waarachtig wel of je wat in je ooren gestopt hebt Mijn ooren zijn niet verstopt, maar mijn klarinet, God beter 't, mopperde Do- Wat kan mij je klarinet schelen Kom beneden Ik wou dat Hannes er ook zoo over dacht, zei de huisknecht bij zichzelf. Maar ik zal dien jongen man nog wel het een en ander vertellen. Goeien avond, Jette, wat is er aan de hand De provisor laat je vragen Wat moet die rooie salmander nou weer Rooie salamander. Dat zal ik zeg gen Dores rekte zijn veertigjarige huis knechtgestalte uit en lachte medelijdend. Dus je wilt me verklappen Je kunt naar de pomp loopen De vroolijke, struische keukenmeid gaf zich niet zoo gemakkelijk gewonnen. Ik hoef niet van iedereen praatjes af te wachten, hoor. En van jou heelemaal niet. Je doet waarachtig of je verkeering met me hebt! Nou, nou; wat niet is, kan nog ko men, stelde Dores haar gerust. Daarop pakte hij haar bliksemsnel om het middel en gaf haar een zoen, die klap te en klonk. Dus, was wilde die rooie salamander van me? herhaalde hij dood leuk. De keukenmeid was heelemaal buitan zichzelf om de brutaliteit van Dores, die ze inwendig overigens heelemaal niet zoo vrééselijk vond. De rooie salamander, herhaalde ze nu ook vertrouwelijk, zei dat je direct bij meneer moet komen. Anders niet? Zeg maar dat ik kom. Jette bleef staan. Zeg, Dores? Ja? Meende je dat daarnet? Wat? Van de verkeering? Maak dat je wegkomtbrulde Do res, terwijl hij met zijn pijp een beweging maakte of hij haar wilde slaan. Maar vóór hij zich er van bewust was, had Jette de deur, die tusschen haar en haar aspirant- verloofde was, al dichtgesmeten. De aspi rant-verloofde schudde van het lachen. Vrouwvolk! Dat mankeert er nog maar aan Hij nam een roskam van een spijker aan den muur, borstelde daarmee over zijn haar, zijn snor en baard en zijn klee ding en slenterde uit zijn armoedig ka mertje in het achtergebouw over de ruime, hobbelig-geplaveide binnenplaats, langs de magazijnen van drogerijen en chemica liën en de gemetselde kelders naar heb „heerenhuis" toe. Engelbert Friedrich, apotheker en groot handelaar in drogerijen en chemicaliën, zat in zijn oud-Frankischen stijl ingerichte, met bruin behangsel vervroolijkte woonkamer in den kring zijner huisgenooten. Hij was een tamelijk groote, gezette man in heb begin van de vijftig met een langen, zwar ten baard, zwart linnengoed en zwarte nagels. Hij droeg jaar in, jaar uit dezelfde versleten vettige gekleede pas, waaraan regelmatig de knoopen ontbraken, zoodat in den omgang met zijn geachte cliënfèle dit .kleedingstuk als een toga om zijn lichaam fladderde en hij voortdurend zijn vinger in ieder knoopsgat afzonderlijk stak om te suggereeren dat hij bezig was ziji jas dicht te knoopen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 13