UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK LAND- EN TUINBOUW VRIJDAG 20 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouwcursus. Gisteravond had in de R.-K. school de laatste les der deze winter gehouden tuinbouwcursus en de sluiting dezer cursus plaats. De heer Nic. Bos, voorzitter van „Bloem- bollencultuur, opende de bijeenkomst met een woord van welkom te richten tot de vertegenwoordigers van „Bloembollencul tuur. Tuinbouwver. K. en O., en Bloembol lenteelt" waarvan deze cursus uitgaat. Verder de heer Grimmen als vertegen woordiger van den Rijkstuinbouwschool. Bericht van verhindering was ingekomen van den gemeente-secretaris en van Pas toor Schiphorst. Ook heette de voorzitter welkom de leeraren de heeren Allers (scheikundige), de Rooy (groenteteelt) en v. Klaveren (bloembollenteelt). Spr. gaf dan het woord aan de leeraren voor het geven der eindles waarmede allereerst de heer Allers aanving. Na deze lessen, waarbij de leerlingen flinke staaltjes van hun opgedane kennis aflegden, feliciteer de de heer Allers de leerlingen met het behaalde succes. Met uitzondering van een der leerlingen die thans niet aanwezig was, hadden n.l. allen een diploma verwor ven waarvan een drietal met de aanteeke- ning, dat ze het diploma met zeer veel vrucht verworven hadden, terwijl nog twee de aanteekening kregen „met veel vrucht". Spr. hoopte, dat allen van hun opgedane kennis zouden kunnen gebruik maken en hetgeen ze geleerd hadden, zouden onder houden door het lezen van vakbladen, con ferenties met oud-leerlingen die hier ter plaatse reeds een vereeniging hadden ge vormd, het houden van excursies, enz. Spr. bracht dan dank aan de vereeniigngen die deze cursus hadden bevordert en mede aan den heer Grimmen, verbonden aan den Rijkstuinbouwschool. De heer Grimmen, hierna het woord ver krijger. feliciteerde evenzoo de leerlingen en zeide te hopen, dat hetgeen hun is bij gebracht, hen in hun verdere leven tot steun moge zijn. Nadat een der leerlingen namens allen den leeraren had dank gebracht voor het hun gebodene zeide de heer Bos zich gaar ne te willen aansluiten bij de woorden van den heer Allers. Spr. brengt nog dank aan de leeraren voor hetgeen door ben is ge presteerd, aan het R.-K. Schoolbestuur -mor de goede medewerking door bet be schikbaar stellen van het schoollokaal, aan de genoemde vereenigingen voor den fi- nancieelen steun en ook aan het gemeente bestuur voor de steun en medewerking. Spr. wil er de leden nog op attent ma ken dat bij voldoende deelname ook a.s. seizoen weer een cursus gegeven kan wor den. Opgave hiervoor moet zoo tijdig mo gelijk ge-schieden bij den secr., den heer Noort. De geslaagden spoort hij aan vrien den en kennissen hiervoor aan te moedi gen. Spr. zegt dan de cursus voor geslo ten te verklaren. Tuinbouw. Nauwelijks is de lente in zicht, immers deze begint Zaterdag, en voelt men het aan dat deze naderend is, cn de zon straalt een heerlijke warmte uit, of de bedrijvigheid in de velden is daar. Het is opvallende hoe in enkele da gen alle hands aan dek gekomen zijn. Men begint zich -te haasten ten opzichte van het ontdoen van de bollen van hun winter- dek en ook met het bemesten en spitten van de landerijen voor de vroege aardap pelen en groenten is men met spoed be gonnen. Dat de vorst voor de landbouwers niet bijzonder gunstig is geweest, komt nu goed uit. De weilanden zijn in ongunstiger toestand als voor de vorst en het vee zal waarschijnlijk dit jaar niet vroeg het land in kunnen. We hebben Zaterdag lente; en lenteweer heben we reeds nu. Moge het nu zoo nog wat blijven. Jubileum. Maandag 23 Maart a.s. zal met 12 1/2 jaar geleden zijn, dat mej. S. C. E. van Mourik als hoofd van de bewaar school alhier werd geinstalleerd. In de 12 1/2 jaar dat mej. v. Mourik hier heeft gewerkt heeft zij de toegenegenheid en liefde van vele ouders en kinderen ver worven. De commissie van toezicht op het bewaarschoolonderwijs is steeds vol lof over haar werk. Voor mej. v. M. te Katwijk aan den Rijn werd benoemd was zij werk zaam te ZoetermeerZegwaard. Het zal mej. v. Mourik o.i. op 23 Maart niet aan be langstelling ontbreken. WASSENAAR. Brand in het veld. In het bloembollen land, gelegen achter de wasscherij raakte het bloembollendek dat over de bollen gespreid is, door onbekende oorzaak in brand. Door het personeel van de wassche rij werd het brandje gebluscht. Van een 7-tal bloembollenbedden waarin narcissen geplant, verbrandde het riet en werden de daarin staande bollen door het vuur be schadigd. Vrachtauto in brand. Op den Rijks straatweg ter hoogte van den Papeweg ge raakte een vrachtauto gemerkt G. 75818 in brand. De auto behoorde aan een expe ditiefirma van M. en W. uit Amsterdam en werd door den firmant bestuurd. In tijd van een oogenblik stond zoowel de auto als de lading bestaande uit allerlei stukgoederen in lichte Laaie. Met een straal op de waterleiding wist men bet vuur spoe dig meester te worden. Van een mederij- dende dame verbrandde een handtaschje met inhoud aan geld ter waarde van 40. Van de auto als van de goederen bleef niet veel van waarde meer over. De brand is wa'arschijnlijk ontstaan doordat een reser vebus met benzine is gaan lekken. Gevonden. 1 knot katoen, 1 kerkboek, l steenkolenzak, 1 duimstok, 1 gouden broche, 1 schroevendraaier, 1 eind touw, 1 kastlade, 1 jachthond, 1 haardplaat, 1 kin derhandschoen, 1 sleutel, 1 autoslinger, 1 auto-wielbeschermer, 1 paar handschoenen, 4 handschoenen, 2 dameshandschoenen, 1 postduif, 1 doos lijnkoeken, 1 haak van autobrug. H00GMADE. Volksbond. Deze vereeniging heeft haar maand vera gdering gehouden in café Opdam. De voorz. opende de vergadering met gebed, heette de leden hartelijk wel kom, verzocht den secr. de notulen voor te lezen, welke onder dank werden goedge keurd. Daarna werd het Bondslied gezon gen met pianobegeleiding van mej. Op dam; de voorz. zegde haar hiervoor dank. Uit het rapport van de verificateurs t>ieek, dat alles in de bes'e orde was bevonden, waarvoor hen en den secr.-penningm. door den voorz. dank werd gezegd. Daarna be sprak spr. de brandstoffenaankoop. Ook werd nog besproken om op de laatste vergadering van dit seizien een propagan- da-vergadering te houden met als spreker de heer van den Akker. Vervolgens werd door den afgev. van de gewestelijke verg. een keurig verslag uitgebracht, waarvoor hem door den voorz. dank werd gezegd. Van de rondvraag werd druk gebruik ge maakt; de vragen werden door den voor zitter naar ieders genoegen beantwoord. De heer C. H. v. d. Berg verzoekt nog, dat de leden, die deelnemen aan den Stil len Omgang a.s. Zaterdag op Zondag, zich allen zullen tooien met het insigne op den borst. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorz. de vergadering met gebed. Geitenfokkerij. Besloten is, om een controle te houden over de melk van de stamboekgeiten van de leden van de gei- tenfokver. De controle zal geschieden door den melkcontroleur den heer J. Borst, Hazerswoude, Groenendijk. De leden, die er aan wenschen deel te nemen, kunnen zich opgeven bij J. B. Borst. N00RDWIJKERH0UT. De weg naar Noordwijk. De B. B. N., Bond van Bedrijfsautohouders in Ne derland, heeft zich tot B. en W. van Noordwijkerhout gewend om te wijzen op den toestand van den weg, die loopt van Noordwijkerhout naar Noordwijk en wel in !t bijzonder bij den uitgang van Noord wijkerhout. Door de vele verzakkingen in de ber men van den weg zijn de bermen zoozeer gaan hellen, dat ongelukken niet kunnen uit'blijyen; vooral voor zwaardere vracht auto's. Een spoedig herstel is hier drin gend noodzakelijk en de B. B. N. roept daarom de medewerking van dat gemeen tebestuur in. SASSENHEIM. Gevonden. Rijwieltasohje ten name van S. J. van Egmond tasoh met mo- torgereedscka-p grijs zijden taschje met knipsluiting. Verloren. Scheermes. Nadere in lichtingen verstrekt de politie. Geboren: Leendert z. van N. v. d. Kwaak en B. O. Bette Dina d. van C. van der Ploeg en A. P. Sikking Cor nelia z. van C. den Hartog en E. A. M. Jansen. Gevestigd: S. G. Parmentier en gezin van Pijnacker S. Zuilhoff van den Haag G. van Zuijlen van Leiden' E. A. Zwetsloot van Voorhout J. Zwetsloot van Voorhout J. C. Janssen van Alkemade. Vertrokken: E. G. Huising en ge zin naar Rotterdam C. G. Wijntjes naar Voorschoten G. W. A. Soede naar Amsterdam. DE KWAKEL Schapenverkoop. Donderdag werden al hier bij café J. Leenders 49 stuks schapen ver kocht behoorendoe aan het R.K. Kerkbestuur. De opbrengst bedroeg 1749.50, circa 35 36 per stuk. Kooper: de heer D. Hakkenberg te Leiderdorp. WOUBRUGGE. Geboren: Cornelia Bertha d. van J. Huijgsloot en M. J. Koek. Overleden: M. S. Los, 76 p. wed. v. M. Kroes. LEIDERDORP. Ziekenverpleging. Woensdagavond hield de vereeniging voor ziekenverple ging in het gebouw achter de Protestant- sche kerk haar jaarvergadering. De voor zitter, de heer K. Mol, opende de ver gadering en wensohte allen hartelijk wel kom. Spr. gaf daarna het woord aan den secr., die de notulen las en een keurig jaarverslag uitbracht, dat onder dank werd goedgekeurd en geteekend. Daarna was de beurt van den penningm.; deze bracht ook zijn jaarverslag uit. De inkom sten bedroegen 2869.44 en de uitga ven waren 2136.34, zocdat er een saldo was te boeken van 733.10 De voorz. sprak zijn dank uit voor het goede be heer van den penningmeester. Daarna had de bestuursverkiezing plaats. De heer J. C. Meerburg werd met bijna al- gemeene stemmen herkozen als bestuurs lid. Toen kwam zr. de Gans, wijkverpleeg ster, aan de beurt en bracht verslag uit van haar gedane werkzaamheden .in het afgeloopen jaar. Door haar werden 2969 bezoeken afgelegd in 103 gezinnen; er werden er 26 behandeld met de hoogte- zon. Ook werden door haar 565 bezoeken afgelegd wegens tuberculose in 7 gezin nen. De rondvraag leverde geen bijzon derheden op. De voorz. bedankte de le den voor de opkomst en sloot daarna de vergadering. NOORDEN Besmettelijke veeziekte. Van dit jaar doet zich voor het eerst wèer een geval van mond en klauwzeer in deze gemeente voor, en wel onder het vee van den veehouder P. Boer aan het Woerdensch Verlaat. L. o. p.—s. o. s. Het Liefdewerk van Oud Papier Verkeert nogal in nood, En., oud papier is geen papier, Nee, oud papier is brood. 't Is wel papier, maar niet alleen, Waait 't is papieren geld, En daarom is het L. O. P. Op oud papier gesteld. Dat oud papier heeft het heel graag, Liefst van ons allemaal, Dat oud papier wordt dan gepakt, Geperst in baal na baal. Dat oud papier wordt dan verkocht Per honderd kilogram, En zoo verschaft het menigeen Een dikke boterham. Maar 't Liefdewerk van Oud Papier Gaat bijna op de flesch, En daarom galm ik in uw oor L. O. P. - S. O. S. Uw oud papier is oud papier Voor u, dat is een feit, Maar voor veel and'ren is het licht In dezen donk'ren tijd. Ho«5 zwaarder nu uw voorraad is Hoe lichter in dat uur Is het in 't somb're harte van Het L. O. P. bestuur. Bewaar daarom uw oud papier, En doe er ook wat mee, Uw oud papier is oud papier, Maar niet voor L. O. P. Dat L. O. P. vraagt oud papier, Want het verkeert in nood, En oud papier is geen papier, Want oud papier is brood. TROUBADOUR. ALPHEN AAN DEN RIJN Auto ongevallen Omtrent het ongeval in de Emmalaan waarbij een rijwiel door aanrij ding geheel werd vernield, vernemen we, dat degene, die de auto bestuurde, welke de aan rijding veroorzaakte, zekere V. was uit Ter Aar en dat de aangebrachte schade door ver zekering wordt gedekt. Door P. V. werd bij de politie aangifte gedaan dat door de bestuurder eener luxe auto een afscheidingshek van zijn tuin, gelegen aan den Steekterweg, werd stuk gereden. Te gen de bestuurder, afkomstig uit Wassenaar, zal waarschijnlijk wel proces verbaal volgen. Rijwiel gevonden. Voor het perceel, be woond door den heer K. aan de Stationsstraat werd een onbeheerd staand rijwiel gevonden, Inlichtingen zijn te bekomen bij de politie. Vernieling. Door de bewoners der Hor tensiastraat werd aangifte gedaan van de ver nieling van een ruit zijner woning. De Alphensche Bank. In de 18 dezer ge houden Algemeene Vergadering van Aandeel houders van de Alphensche Bank N.V. te Al phen a. d. Rijn, werden de balans met ver lies- en winstrekening over het afgeloopen jaar goedgekeurd. Een bedrag van 11.000 werd bij de extra reserve gevoegd, waarna de statutaire en extra reserve samen 187.500 groot zijn. Een bedrag van 7.684.03 werd op de gebouwen rekening afgeschreven, waarna deze voor 1 te boek staat; 2000 werd bij het Ondersteu ningsfonds voor het personeel gevoegd. Het di vidend werd bepaald op 8 pet. De heer L. C. Jongenburger werd als com missaris herkozen. Jubileum. Gisteren herdacht onze plaats genoot T Nomen den dag, dat hij gedurende 25 jaar werkzaam was bij de firma F. P, Bos ec Zn. De jubilaris werd ten zijne huize ge complimenteerd door zijn patroon die hem als blijk van sympathie een gouden horloge aanbood. Namens bet kantoorpersoneel werd de heer Nomen toegesproken door den heer v Egmond onder aanbieding van een bim- bam-klok. Voorts ontving de jubilaris nog tal van blijken van belangstelling in den vorm van bloemstukken en anderszins. Gevestigd: van Barneveld: M. J. Kui pers, Bloemhofstraat 2a Wilnis: H. Knop- perts, dienstbode, Kortsteekterweg 28 Bo degraven: W, van Dam en gezin, veehouders- knecht, Verl, Aarkade 18 Boskoop: C. van Tol en gezin, boomkweeker, Groeneweg 18a Leiden: J. B- Samsom, Wilhelminastraat 51 Abcoude-Baambrugge, P. Oosterloo, veeh.- knecht, Achtermiddenweg 8 Velsen: Kinde ren Kroon, Raadhuisstraat 44. Vertrokken: naar Delft, Wassenaar- Willemstraat 31eW.H.R:H. aodrdw aodrdww straat 462, W, H, Roggeveen Amsterdam, Sioterweg 785, J. Schellingerhout 's Gra- venhage, Wesselstraat 343, A. van Wilgen Waddinxveen, T. Deelstra en gezin Lei- muiden, A. Bek en gezin Leiden, Heeren gracht 104, J. Smit en gezin Rijnzater- woude, J. Bekkema Lange-Ruige-Weide, J Vos en gezin Bodegraven, J. van Els- wijk en gezin Duitschland (Wetsfalen), J, M den Hollander Rotterdam, Zweedestraat 5c II, H. Zweeris Hazerswoude, G. M. Wol vers en gezin Oegstgeest, A. Bauer Lei den, H. Rijndijk 220, D. Bauer en gezin Baarn, Mauvestraat, J. Tuinenburg en gezin Bodegraven, A. Bergshoeff en gezin, Wierden, H. W. den Boon BODEGRAVEN. Stille Omgang. Voor deelname aan den Stillen Omgang hebben zich 79 per sonen aangemeld, een aantal dubbel zoo groot als gewoonlijk. Deze maal zal Bo degraven en Zwammerdam dus flink ver tegenwoordigd zijn. De reis gaat 's avonds kwart voor 12 over Leiden, Haarlem en 's morgens teerug over Utrecht. De St. Nicolaaskerk ie voor deze af deeling aan gewezen. Bij aankomst, half één, lof met predicatie, daarna rondgang, vervolgens H. Mis en algemeene H. Communie. De raad der gemeente kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van den burgemeester, den heer BocLdens Hosang. Na opening met gebed Averden de notulen van de vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. Medegedeeld werd dat Ged. Staten heb ben goedgekeurd de begrooting voor het dienstjaar 1931 en het Raadsbesluit tot ver huring van een perceel tuingrond aan M. van Zaal. Onder de ingekomen stukken was o.m. een dankbetuiging Apan de gemeente werkman Boer voor zijne benoeming als zoodanig en een dankbetuiging van het. Dep. Rijnzaterwonde van het Nut voor de ver leende subsidie. Ingekomen was een a-erzoek van den Gemeenteraad van Arneiuuiden om adhaesie te betuigen aan zijn request, gericht aan H.M. de Koningin, houdende wijziging te willen be voel eren der Lager Onderwijswet, opdat de lichamelijke oefe ning niet meer op de dorpsscholen verplicht gesteld worde. Een en ander werd voor ken nisgeving aangenomen. Aan den heer Kars- semeijer te Nieu w veen, herkeuringsveearts, werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als zoodanig en in diens plaats benoemd de heer P. H. Diessen, directeur van het slachthuis te Uithoorn. Het bestuur van de onderaf deeling „Al phen" van de Alg. Ned. Politiebond had een verzoek aan den Raad gericht om haar subsidie te verleenen groot 20.ter be strijding va.n de kosten voor het houden van cursussen. B. en W. deelden den Raad mede dat gelijtktijdig een aanschrijving van den Commissaris der Koningin was ingekomen tot het treffen van maatregelen, opdat de wetenschappelijke speurlcunst door de ge meentepolitie beoefend worde en stelden den Raad daarom voor de gevraagde sub sidie te verleenen, omdat dan op de minst kostbare wijze aan den wensch van Z.E. wordt voldaan. Op dit verzoek werd door den Rlaad gunstig beslist. De periodiek af tredende leden Aan de oommissie tot Avering van schoolverzuim werden daarna herbe noemd. Bij punt 8 van de agenda stelden B. en W. voor een Commissaris in de woning- bouwvereeniging te benoemen en droegen ter benoeming anoor Ie de heer L. Tondu en ten 2e de heer P. van Ruiten. Eerstgenoem de werd benoemd. VerA'olgens werden op voorstel van B. en W. herbenoemd de peri odiek aftredende leden der Commissie van aanslag voor d Rijksinkomst onbelast ing, de heeren J. J. Kapteijn, P. F. Noordam, A. D. H. Heenk en C. W. Lieverse en idem voor leden der Commissie Aan Toezicht op het lager onderavijs de heeren Th. Bosman, G. van Straalen, C. vain Rijn en J. Jan .sen. Daarna kwam im behandeling het voor stel tot het bepalen van de p'aats waar hei openbare schoolgebouw voor Hoogmade zal Avorden gebouwd. De voorz. deelde mede dat reeds eerder tot het bouwen Aan een nieuw schoolgebouw aldaar moest, worden overgegaan, doch werd vertraagd doordat Ged. Staten de mogelijkheid hadden toege zegd dat de gemeente de woning, bewoond door S. J. van der Heer, in eigendom zoude NIEUWKOOP Volkstelling. Uit de gehouden volkstel- link bleek, dat alhier op I Januari j.l. woon achtig waren 1625 vrouwelijke en 1770 man nelijke personen, totaal 3395 personen. Geboren: Petrus Johannes z. van A, Vieanen en W. G. Kolenberg Maria Theo dora d. van J. Pieterse en Th. A. v. d. Zwet Theresia Josephina d. van C. J. Groenen dijk en C. M. Pieterse. Overleden: K. Janmaat 65 j. Provinciale Commissie uit de veilingen. De Prov. Comm. uit de veilingen in Zuid-Holland hield gisteren haar jaarver gadering in een der zalen van „De Kroon" Spui, den Haag. De voorzatter, de heer J. Barendee te Poeldijk bracht in zijn openingsrede het bestaansrecht dezer vereeniging ter sprake en wijst op de groote opkomst wat mede als een bewijs van groote belangstelling in de organisatie kan worden aangemerkt Ver- der® herinnert spr. aan de ongunstige resul taten i.n den tuinbouw in het afgeloopen jaar en wijst op het steeds grooter aantal be.em- meringen bij den uitvoer. Een gevaar is mede de ongebreidelde uitbreiding in den tuin bouw. Spr. zegt niet gewoon te zijn in mi neur te spreken en hoopt da® ook dat. zich nog een mee\raller zal voordoen hetgen een aangename verrassing voor velen zou zijn. Den laatsten tijd brachten verschillende pro ducten een goeden prijs op. Als dat een voorteeken is voor het verloop in dit jaar dam is er reden om optimistisch te zijn. Moge een herhaling van hetgeen in 1930 gebeurde, achterwege blijven. Voortgezet opbouwend werk kan alleen verkregen wor den door gezamenlijk optrekken. Uit het jaarversdag dat de secretaris hierna uitbracht, vernamen wij dat de om zet van de Zuidholla-ndsohe veilingen in 1930 ruim 49 millioen is geweest of 476000.meer dam in 1929. Die meerdere omzet is voornamelijk een gevolg van de in tensieve cultuur. De financieel© oommissie OA-©r 1930 bracht een alleszins gunstig ver slag uit. De balans geeft als eindcijfer 2S18.42, de exploitatierekening 2605.31 en de begrooting voor 1931 een bedrag van 2800.Deze rekeningen en begrooting worden ook door de vergadering z.h.st. goedgekeurd. Tot verificatie-commissie voor 1931 wor den benoemd de besturen der veilingen te Delft, Quintsheul en Vinkeveen. De drie af tredende bestuursleden, de heeren J. Ba- rendse te Poeldijk, S. Bol te Ba.rendrecht en J. O venhorde te Rotterdam worden met alg. st. herkozen. Tem opzichte van punt 8 der agenda, be spreking over het eenmalige fust, zegt de voorzitter dat over deze aangelegen'hid is geconfereerd met een zevental kooplieden- VAN WOUBRUGGE kunnen verkrijgen. Nu dit echter niet moge lijk blijkt is het Gemeentebestuur in onder handeling getreden met de Erven Sprongh over aankoop van een terrein, "gelegen ten noorden van deze woning. Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 der Lager Onderwijswet stelden B. en W. voor als nu een terrein aan te wijzen. Ter bespreking van dit punt ging de Raad over in geheime zitting. Na herope ning werd z.h.st. bedoeld terrein aangewe zen. Bij punt 12 verleenen crediet tot aan schaffing motor spuit, deelde de voorz. mede dat het College van B. en W. met de brand meesters bij de firma Bikkers een Fordsipuit gedemonstreerd heibbem gezien. Van deze spuit gaf Weth. Boot een deskundig oA-er- ziebt omt rent de constructie. Met aiig. stem men werd het crediet. verleend. Bij het voor stel aankoop grond a-oor noodislachtgebouw, Amoeg de heer Tondu of het niet mogelijk is dat op de bestaande toestand wondt doorgegaan omdat toch, volgens spr. mee ning, wettelijk aan de eiscben welke de vleeschkeurimgswet stelt, is voldaan, door het hebben va. een noodslachtgebouw in de buurtschap Hoogimade. De heeren Van Ruiten en Noordam sloten zich hierbij aan. De voorz. gaf nadere inlichtingen, hetgeen hierop neerkwam dat één Aan tweeen moet geschieden, nJ. of te Woubrugge een nood slachtgebouw of alle nood slachtingen moe ten naar de buurtschap Hoogmade ver voerd. Weth Boot wees daarbij op verschil lende niet goed te keuren toestanden en op de belangen der veehouders in het dorp. Het voorstel werd evenwel niet ondersteund en ingetrokken. Bij de rondvraag roeg Weth. Lieverse in lichtingen over de werkzaamheden van den gemeente'werkman in verband met ander werk, verricht door tijdelijk aangestelde krachten, zooas doodgraver, klokluider, enz. en over aangelegenheden betreffende licht en waterleiding te Hoogmade. De heer Tondu bracht het voetpad Zuid einde ter sprake. Spr. zeide geen scherpe oritiek op het beleid van B. en W. te willen uiten, doch zag gaarne dat dit College als machthebbend lichaam optrad, voorname lijk bij de uitvoering A'an aanbesteed werk. Voorts vroeg deze of bedoeld College al met een plan bonden komen tot onbewoon- baarverklaring van daarvoor in aanmerking komende woningen en een plan tot stra tenaanleg op het wondngbouwt©trein. De heer Noordam vroeg inlichtingen over de overdracht weg aan de Provinciale in verband met het onderhoud \nan dien weg en besprak tevens het wenkloozeuvraag stuk. Spr. was van meening dat de gemeen te te gemakkelijk werkloozen aannam. Na dat de voorz. de vragers had beantwoord wenschte Weth. Boot nog het woord over het gezegde van den heer Tonde, gericht aan het Ooilege van B. en W. Deze kon de opmerking van den heer Tondu begrijpen en onderstreepte deze mee- ninig, omdat ©enige toestanden noodzak©] ijk verbetering behoeven. organisaties. De kooplieden ste'len er prijs op dat besloten werd dit fust bij den ver koop der producten toe te geven. De voor zitter zegt het standnunt van het bestuur uiteen dat is, uniform eenmalig fust en een heidsprijs van 0. 20. Dit punt zal ook op de agenda van de groep veilingen uit den Ned. Tuxnbouwraad in de vergadering te Utrecht volkomen. Verschillende sorekers voeren hierover het woord. De houding der kooplieden wordt in deze betreurd en het bestuursvoorstel, uniform fust, prijs 0.20, wordt aangenomen. Vervolgens komt aan de orde de hand having van het vorig jaar genomen besluit om minimumprijzen voor verschillende tuin- bouwnroducten vast te ste'en zooals zulks in enkele krmcen van veilingen reeds ge bruikelijk is. Voor sommige producten, zoo a's bosneen van den kouden errond uit Kat wijk, uit Ket'wiik aan den Rijn wordt deze. minianumnrijs iets gewijzigd. Bij het punt voorstel om nat.o-escheurde en z.r.n. toma ten vanaf 1 Juli viet meer te veilen wordt op voorstel van Roelof arends veen besloten dat zulks niet zal gelden voor late stookto- maten. Bedoeling, dat alleen hiervoor mede alleen uitgesloten zijn tomaten a-an een klei nere maat dan 35 m.M. Het bestuur krijst machtiging om ten aanzien van beide vori ge punten bij overtreding boete toe te pas sen. Ook punt 12, bespreking van wensche- lijkheid om de veilingslbesturen bevoegdheid te geven om zeer sVcbte nf z.g. waarde- looze producten uit de veiling te houden, lokt nogal d'sioussies uit. Een definitief be sluit wordt ten opzichte van dit punt niet genomen doch de vergadering was vrijwel algemeen Anan oordeel dat de plaatselijke besturen in deze streng hebben on te tre den. Voris inar is hierdoor de goeden naam van het Hollands olie product in het buiten land meermalen geschaad. Bii beboeting door overtreding moet het bestuur echter od jurirische rechtsgrond steunen door het beshiit eener vergadering. Na rondvraag sluiting dezer belangrijke vergadering. „Zoo'n hondje moet j'e ook koopen, An na, die is practisch. Die kunnen de kinde ren allen tegelijk aaien."

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10