SPQQR's MOSTERD Vergeef niet DONDERDAG 19 MAART 1931 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. WEER EEN ONGELUK OP EEN OVERWEG. VRACHTAUTO TE BLOEMBERG DOOR EEN TRAMLOCOMOTIEF VERMORZELD. De chauffeur licht gekwetst. Uit Mcppel wordt aan de „Tel." gemeld: Gistermorgen is op dien ombewaakten overweg te Bloemberg een vrachtauto van den Hardenberger Bacon Factory te Bar den-berg, beatuuird door den chauffeur J. Zwiggelaar, door de eerste tram Balkbrug- Meppel gegrepen en vermorzeld. De loco motief vloog uiit de rails en kwam boven op den auto in de sloot terecht. Dc chauffeur werd licht gewond. De materieele schade is aanzienlijk. Het ongeval gebeurde met de train uit Balkbrug, d'ie te 7.27 te Bloemberg arri veert. Het uitzicht, ter plaatse wordt be lemmerd door de boerderij vam de Wed. Prins en houtgewas. Deze boerderij is ge legen vlaik voorbij den driesprong Balkbrug- Wij k-Meppel. De chauffeur heeft blijldbaar door het lawaai van den auto en door den wind de tram, welke signalen gaf. niet hoo- ren naderen. De chauffeur, die naar de markt te Wol vega zou gaan, bemerkte pas op ca. 25 M. afstand de naderende tram; hij remde uit alle macht, doch kon den auto niet tijdig genoeg tot stilstaand krijgen, waarop hij vol gas gaf. om aldus te trachten zich nog te redden. De cabine was nog juist de tram gepasseerd; de laadbak van den vrachtauto werd evenwel door de locomotief precies in het midden gegrepen, welke laatste ont spoorde en met den auto tuas-chen twee lwjomen door in een sloot terecht kwam. De locomotief maakte een kwart slag naar links en kwam daardoor met den kop op den auto te liggen. De machinist van de locomotief, zekere Klinge, liad den auto eerst, op 20 M. afstand bemerkt en eveneens tut alle macht geremd, doen dit mocht niet meer baten. De auto, welke niet verzekerd is, vertegenwoordigt, een waarde van ca. I 3500. Van de locomotief zijn verscheiden platen losgescheurd, terwijl een stuk hout van den auto door een ijzeren plaat drong. Bo ten dien werden de beide koplampen vernield. Bij dezen ovrweg is reeds driemaal een ongeluk gebeurd. De politie uit Balkbrug, een rijks- en ge meenteveldwachter, stelden een onderzoek in, terwijl ook burgemeester Haspels ran Avereest ter plaatse was. Te halfdrie he denmiddag was het verkeer, dat thans door auto.bus.sen wordt onderhouden, nog steeds gestremd. Kort na het ongeval, zoo meldt de cor respondent van de „Tel." hadden wij een onderhoud met chauffeur J. Zwiggelaar, die bij het ongeval slechts licht gewond werd. Hij gaf de volgende lezing: Ik kwam met mijn nog bijna nieuwen zeswieligen vrachtautoo uit de richting Balkbrug. Op ongeveer vijfentwintig meter van den overweg zag ik plotseling de train van links komen. Bij het remmen bleek mij, dat de zware auto, welke gelukkig ongela den was, niet snel genoeg tot staan was te brengen en ik gevaar liep in de cabine ver morzeld te worden. Op het allerlaatste mo ment gaf ik nog vol gas, waarbij de bedoe ling om met de cabine vóór de tram langs te komen gelukte. De aanhangwagen werd in het midden door de locomotief gegrepen en voortgesleurd. De achterkant- van den laadbak sloeg togen een boom, rechts van de trambaan, de truck draaide naar links en de cabine wrong tusschen de locomotief en een boom door. Ik viel op zij en daar door juist ben ik er zoo goed afgekomen. Een schram aan mijn gezicht en pijn in mijn arm zijn het eenige letsel. Een sein van de locomotief heb ik niet gehoord, terwijl de 'boerderij, bewoond door de weduwe Prins, met het daarbij behoorende erf. begroeid met houtgewas, elk uitzicht belemmerde. De wagen is niet verzekerd. Machinist. Klinge, die thans reeds 3"ier en-twintig jaar op de tram rijdt en daarvan achttien jaar op dit traject, deelde ons mede raet de gewone snelheid op dit ge vaarlijke punt plus minus zes kilometer per uur te hebben gereden. Ik gaf, zeide hij, doorloopend signalen en zag circa 20 a 25 meter van den overweg komende den auto uit de richting Balkbrug naderen. Toen mij bleek, dat de wagen niet stopte, zette ik met kracht de remmen aan, doch door de droge rails gleed de tram, bestaande uit één personen- en drie goederenwagens, dooi en greep den auto in de flank. Door den schok ontspoorde de machine oogenblik- kelijk. Ik kwam te vallen, maar liep geen letsel op. Hoe het ongeval precies is ge beurd, weet ik dus niet. Wel verwonderde het mij, dat de chauffeur er zoo goed was afgekomen. In de 24 jaar, dat. ik aan de tram l>en, is mij nog nooit een ongeval over komen. tijdens de schoonmaak Uw handen ook vooral 's avonds in te wrijven niet Purol, dan blijven ze, ondanks al het natte eu ruwe werk, toch gaaf en zacht. PUROL doos 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 3036 HET DROEVIG AUTO-ONGELUK TE GR0ENL0. Nadere bijzonderheden. Omtrent het auto-ongeluk op den onbe- waakten overweg bij Neede wordt nader gemeld, dat de geestelijken op weg waren naar Neede. waar zij bij den pastoor ee:i conferentie zouden bijwonen. Op eenige meters va-n den overweg ge komen, bemerkten de inzittenden van de auto plotseling, dat een losse locomotief in volle vaart naderde. Hoewel onmiddellijk werd geremd, werd de auto gegrepen en ge heel vernield met het reeds vermelde droe vige gevolg. Het- uitzicht bij den overweg, die sinds het vorig jaar onbewaakt was, mag goed genoemd worden. Het. bericht, van het ongeval verspreidde zich als een loopend vuurtje door den gc- heelen omtrek en maakte diepen indruk. Van alle kanten stroomden belangstellen den naar de plaats des onheils. Uit. Groen- lo was spoedig hulp aanwezig. De beide ge wonden werden door dr. M. Wentholt ter plaatse voorloopig behandeld. Bij kapelaan Krabbeniborg kon de geneesheer slechts den dood constat ee-ren. Hierna werden deken Oosterixia» en ka pelaan va-n Soest- naar het- St. Vineentius- gas-thuis overgebracht. Ook het stoffelijk overschot vam den verongelukten kapelaan werd later in den avond hierheen vervoerd. De toestand der gewonden. Aanvankelijk liet de toestand van Deken Oosterbaan zich. zeer ernstig aanzien. Z. Eerw. heeft een arm gebroken en aan het hoofd een gapende wonde bekomen. Gistermorgen was de toestand der beide gewonden naar omstandigheden gunstig. De „Gelderlander" meldt, nog nader: De overweg, waar liet ongeluk gebeurd is, was sedert eenige maanden onbe waakt. Kapelaan Krabbenborg, die de auto eerst eenige weken geleden gekocht had, reed zeer voorzichtig en bij het naderen van den overweg was nog goed uitgekeken of er ge-en trein in aantocht was. Kapelaan Krabenborg had eenige dagen geleden met dezelfde auto, welke tweede- handsch gekocht was, een klein ongelukje gehad, dat. goed was afgeloopen. De Pastoors van Eibergen en Rekken waren juist in Neede gearriveerd, toen zij van het droeviee ongeluk vernamen. Wa ren zij later uit. hun plaats vertrokken, dan waren er misschien meer slachtoffers te betreuren geweest, daar zij dan wel licht door de hen passeerende auto wa ren opgenomen. Pastoor v. d. Horst begaf zich, na het vernemen van het ongeluk, naar de plaats des onheils en diende Kapelaan Krabben borg de H. Olie toe. Kapelaan Krabbenborg, die sedert kort in Groenlo woonde en wiens ouders in het naburige Zieuwent woonachtig zijn, leidde in Eibergen de vastenmeditaties. In een zijner laatste meditaties bracht hij nog op aangrijpende wijze naar voren hoe een treinongeluk zoo spoedig een einde kon maken aan een leven. De weg EibergenNeede is een drukke verkeerswee, vooral nu, door de afsluiting van den Haaksbergschenweg, het verkeer over dezen weg geleid wordt. Het uitzicht op de banen aan beide kanten van den weg is zeer goed en tot heden zijn er geen ongelukken voorgevallen. Dikwijls gebeurt het echter dat een losse locomotief passeert op een tijdstip dat niemand verdacht is op een naderenden trein. De burgemeester van Eibergen had des avonds nog een kort. onderhoud met kape laan van Soest. Deze deelde hierin mede, dat de inzittenden van de auto op voldoen den afstand van den overweg goed hebben acht gegeven. Het uitzicht van den bestuur der is vermoedelijk belemmerd door een langs den weg staand schuurtje. Acht me ter voor de baan waarschuwde kapelaan v. Soest, kapelaan Krabbenborg, doch alhoe wel deze remde zat men voor den trein. Wat er toen verder gebeurd is, wist kape laan van Soest zich niet meer te herinne ren. Naar de „Tijd" verneemt-, zal Z H. Exc. Mgr. J. H. G. Jansen, Aartsbisschop van Utrecht, zich bij de plechtige teraardebe stelling van het stoffelijk overschot van den weleerw. heer J. H. Krabbenborg, ka pelaan te Groenlo, slachtoffer van de auto botsing op den overweg tusschen Neede en Eibergen. doen vertegenwoordigen door den secretaris van het Aartsbisdom, den zeereerw. zeergel. heer dr. J. A. Geerdink. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Jongetje overreden. Te Bleijerheide (gemeente Kerkrade) is een 3 1/2 jarig zoontje vam den mijnwerker W. door een bestel-au to van de firma S. uit Heerlen aangereden. De knaap bekwam ernstige verwondingen en werd per auto naar het- ziekenhuis overgebracht. Onder weg overleed het. kind reed®. Wagen in een sloot gereden. Een inzittende zwaar ge wond. Woensdagmiddag half vijf, reed een wagen met paard bespannen op den weg nabij Kwadendamnie. De wagen werd be stuurd door J. van 't Westeinde, inwoner van Kwadendamme, terwijl voorts op den wagen was gezeten Ch. Timmermans, paar denkoopman te 's Heer Arendskerke. Er werd vrij woest gereden, waardoor in eeu bocht de wagen in de sloot terecht kwam. Ch. T. kwam onder den wagen terecht en werd levensgevaarlijk gewond opgeno men. Hij inoest naar hel R.-K. Ziekenhuis te Goes worden overgebracht, waar hij ter plegiug is opgenomen. Men vreest voor zijn leven. Aan de gevolgen overleden. In het ziekenhuis te Oostburg is een elf jarig knaapje uit Groede overleden, dat verleden week door een auto werd aan gereden. De 60-jarige wagenverhurder M. J. van Zanten, die Dinsdagochtend voor zijn wo ning in de Zaagmolenstraat te R'dam bij het oversteken van de straat door een vrachtauto is overreden, is gisteren aan de gevolgen everleden. Heistelling omgevallen. Gistermiddag waren werklieden bezig met het plaatsen van een lichtzuil op het nieuwe pand van de firma Esders aan de Hoofdsiteeg te R'dam. De zuil was in een stelling opgehangen. Plotseling is deze in elkaar gezakt. Dc tuien beletten het neer storten en braken den val. Betrekkelijk langzaam kwam de stelling met de zuil op het. 8 meter lager gelegen platte dak te recht. Twee werklieden, die aan den voet na de stelling stonden hebben den val meegemaakt. Het zijn de 20-jarige B. v. M. uit de Verb ra akst ra at en de 27-jarige J. S. uit de Zwarte Paardenstraat. Eerstgenoem de heeft schaafwonden a^n linkerarm en been opgeloopen; de ander is met schaaf wonden over het gehee'e lichaam en met lichte kneuzingen van het linkerbeen in het ziekenhuis aan den CooLsingel opgenomen. BRANDEN. Dienstmeisje in brand geraakt. Woensdagmiddag ongeveer half vijf is in een woning aan de Jozef Israëlslaan te 's-Gravenhage het daar in betrekking zijn de Duitsche dienstmeisje C'. F. in brand ge raakt.. Met zeer ernstige brandwonden aan het onderlichaam is het meisje door den Geneeskundigen Dienst naar het zieken huis aan den Zuidwal aldaar gebracht. Jongen in brand geraakt. De zestienjarige J. P. te Eindhoven, gooide een flesch benzine om: deze vatte plotseling vlam, waardoor de kleercn van den jongen in brand geraakten. Met ern stige brandwonden werd hij in het R.-K Ziekenhuis opgenomen. Boerderij afgebrand. Vee in de vlammen omgekomen. De kapitale boerderij van J. Verhoef te Den Horst is tot den grond afgebrand. Een twaalftal koeien, 2 paarden, zes vaarzen, kalveren en klein vee kwamen in de vlam men om. V. was laag verzekerd. kBI—M— Een Duitsch zeeman opgelicht. Te Rotterdam hebben een tweetal Duit sch ers op geraffineerde wijze een landge noot opgelicht. Zij zochten contact met Duitsche zeelieden, wier vertrouwen zij wis ten te winnen. Zoo vernamen zij natuurlijk ook naam. woonplaats en adres hunner nieu we kennissen. Zoodra deze weer vertrokken waren, stuurde zij telegramen aan de op gegeven adressen, waarin dringend om toe zending van geld aan een bepaad logement wercl verzocht. In het bewuste logement wachtten zij dan het geld op. Op deze wijze is het hun gelukt van de vrouw van een Ha-mburgsch zeeman twee honderd Mark los te krijgen. Toen de zaak uitlekte is de politie van een en ander in kennis gesteld en deze heeft thans de beide individuen opgespoord en in verzekerde bewaring gesteld. Drie wagons ontspoord. Gisteravond te omstreeks zes uren zijn drie wagons van een ijlgoederentrein op het traject HeerenveenWolvega op ongeveer 200 meter van Wolvega ontspoord. Het ver keer op deze lijn werd tijdelijk verspeld, terwijl dat over hef. andere spoor ongestoord doorgang kon vinden. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De materieele schade is niet zeer groot. Winkeldief te Rotterdam betrapt. Op zeer verrassende wijze viel gisteren dc 54-jarige winkeldief A. S. te Rotterdam in handen van de politie. Hij kwam in de Eerste Middellandstraat den winkel binnen van den winkelierster E. W., zoogenaamd om daar wat te koo- pen. De juffrouw herkende in hem onmid dellijk den man, die ook Zaterdag jl. reeds bij haar in den winkel was geweest en na wiens vertrek zij een voorwerp van de toonbank had gemist. Zij lette nu dus extra goed op en werkelijk bemerkte zij, dat hij weer een plateel inkt.stel wegnam. Zonder een woord te spreken verliet de winkeljuf frouw de zaak, den man in den waan la tende alsof zij niets had gezien. Aan den buitenkant sloot zij de deur af en tevens waarschuwde zij een paar voorbijgangers. Dezen haalden op haar verzoek een poli- tie-agent en spoedig volgde de arrestatie van den gauwdief. S. is aan het bureau Witte de Withstraat in bewaring gesteld. Intusschen leverde een huiszoeking nog verrassende resulta ten op. Bij fouilleering had men reeds 20 paar sokken, enkele doozen sigaretten en wat snuisterijen op hem bevonden. doch uit zijn woning kwamen nog voor den dag parfumerieën, fleschjes eau de Cologne, borstels, zeep, tandenborstels, theemutsen, tandpasta en busjes sardientjes. Al deze artikelen zijn in beslag genomen. Bij zijn verhoor bekende 8. zich her haaldelijk aan winkeldiefstallen te hebben schuldig gemaakt. Geldwisselen. Gisteravond is bij een slager iin Delf sha ven een brutale diefstal gepleegd. Twee vreemdelingen, vermoedelijk Zuid-Amerika nen kwamen bij hem voor één gulden koo- pen en betaalden met een bankbiljet van 300. De slager ging in zijn achter den win kel gelegen kantoortje, om wisselgeld te halen. Een van de mannen ging met hem mee; met gebaren legde hij uit de slager kon hun taal niet verstaan dat hij liefst klein geld terug wilde hebben. De slager heeft zooveel mogelijk aan dit verzoek vol daan. Toen de vreemdelingen weg waren miste de slager een bedirag van 320 uit. zijn kas. Hoewel deze diefstal onder zijn oogen moet zijn geschied, kan hij niet begrijpen, hoe do man. die met hem mee is gegaan, daar leans toe heeft gezien. De politie stelt een onderzoek in, wat zeer wordt bemoei lijkt door de omstandigheid, dat de slager slechts, een vaag signalement van de man nen kan opgeven. HET JOLIGE CONDUCTEURTJE. „Kom maar binnen in me wafelenkraam Wij lezen in de „N. R. Crt-.": De eene conducteur is de andere niet. U moet geenszins denken, dat deze stel ling de vrucht is van langdurige overpein zing. Maar iets diepzinnigers viel me niet in, terwijl ik naast een bejaard conduc teurtje het centrum vormde van 't pak mensehen, dat 's middags vijf uur altijd in de antichambre onzer nieuwe tramwagens naar adem staat te snakken. Gewoonlijk doen wij dat zwijgendditmaal echter heersehle er ongewone vroolijkheid. Het welgeluimde conducteurtje verhoogde de stemming met zijn kortswijl. Ik zei u reeds, dat hij en ik het middel punt waren van het on-ontwarbarc winter- jassengcknoebel in 't tramalkoofje. Zie, dat ik mij niet bewegen kon, was uit ver keerstechnisch oogpunt van geen belang. Maar dat hijklein mannetje.... vast geschroefd zat tusschen die hoog boven hem uitgetorende ruggen, zoodat hij zon der periscoop, niet in staat was een blik op de buitenwereld te werpen, veroorzaakte wel degelijk moeilijkheid. Niettemin wist hij deze met. ongewektheid te overwin nen. Zich met verheffing van stem wendend tot degene, die de buitenkorst van dezen menschelijken paté vormden, informeerden hij: „Ken het, heeren hiermede zeker heid willende erlangen, of zijn voertuig wel all gegadigden had ingeladen. „Ja", zei hulpvaardig het koor. „Rijen Jan riep vervolgens het vinding rijke conducteurtje tot zijn bestuurder, die in het erkertje stond, en we startten en we vielen en bloc een halve meter achter uit. „Hou je maar an mijn vast", ried ons het conducteurtje, „dan valt het altijd mee". Och, wat was dit. een prettig ritje. Het conducteurtje wendde zich tot een kaasbleeke juffrouw, die gelijktijdig met een blozend meiske in ons gezelschap was geperst, geboord, geschoven. „En de dame De dame reikte hem haar knipkaart met gemelijk gebaar. „Twee?" vraagt het conducteurtje. „Eén blaft, de dame. „Mensch, ik doch, dat dat perzikkie je dochter was". Men grinnikt. Het perzikkie wordt een tomaatje efl knikt energiek van nee. Men lacht. Halte Er komen meer menschen. Uit de diepte in ons midden klinkt zijn vriendelijk noodende stem: „Kom maar binnen in me wafelenkraam. •gaat u maar in de voorkameren tot een meneer, die meer als appendix dan als pas sagier meerijdt: „Kom u een beetje meer na' binnenstel je voor dat je d'r af slaat, als je nog niet betaald heb'heb' de maatschappij 'n stropach, meneer, wees zoo goed en kijk s of er nog iemand meemoet". „Nee „Rijen Jan." Jan rijdt. De halte Kruisstraat roept ons conducteurtje af, of hij een brrilofts- voordracht ging zingen.... „Ken het, heeren Het koor: „Ja!" „Rijen Jan hoe prakkezeere we dat nou. dar. ik effe in de achterkamer kom om de cen ten? Ik haal me buik opken je de grauwe-erwten niet zoo hooren rammelen... ja raeheer, nou zitten we samen in de knellang niet het genoegen gehad u op me wagen te zienLetten de heeren die op dc stoep staan, nog effies op m'n winkel Op 't Stationsplein elboogt hij zich zoo rap hij kan door het tochtige middenver- trek en zijn bariton zingtStaatsion Delft- scho Poorrrt.de heeren voor 5.32 uit stappenen beenen maken. :t Was vreesclijk gezellig en 't is mij een raadsel, wat de menschen in Rotterdam toch altijd tegen de tram hebben. De kostbare antieke deur. Het gebeurde een dezer dagen te Mui den. Onder het opgeschoven venster van de woonkamer van een veehouder stak een opkooper van „oudheden het hoofd naar binnen en riep: Zestig gulden geef ik voor de mooie ouwe canapé, die daar staat. Nu is een bedrag van 60 voor een niet gehéél nieuwe canapé geen al te verwerpe lijk bod en de kenner van oudheden werd uitgenoodigd binnen te komen. Maar niet zoodra had hij een voet in huis geet, of hij sloeg een bewonderende» blik op een deur (welke als versiering eenig snijwerk ver toonde) en gaf den bewoner van het huis de verzekering, dat die deur „met dat snij werk", waarde had. Hij wou haar dan ook koopen Maar die deur was moeiiijk ie ver wijderen Doch zulke kleinigheden brengen een opkooper als die, welke zich te Muiden be vond, niet van zijn stuk. Weet u wat u doet? U hakt de deur uit dien muur, als u d'r maar niet bescha- digt, want denk 'r om, 't is een kostbaar stukU laat 't gat voor mijn rekening dichtmetselen en ik geef u 50 hoort u goed vijftig gulden toe Accoord De bewoner had er niets op tegende transactie werd dus gesloten. Inmiddels had de koopman met speuren de oogen rondcegluura en hij had terwijl hij zoogenaamd zijn volle aandacht aan de deur wijdde mooi oud zilverwerk ont dekt, dat hij terloops in het gesprek be trok. Wel aardig goedje, dat ouwe spul. Wil 'k óók wel meenemen, als u d'r niet te voel voor vraagt. En in het vooruitzicht van het onver- wacht-zoete winstje, dat canapé en deur opleverden, vroeg de eigenaar er inderdaad een niet-hoogen prijs voor. Het mooie zil verwerk verdween dan ook in de zakken van den opkooper. De deur en de canapé zet u maar klaar, die kom ik over 'n paar dagen met. 'n karretje halen, klonk het tot afscheid uit den mond van den snel vertrekkenden bezoeker. Reeds den volgenden dag werd dc kost bare deur van haar plaats verwijderd. Het gaf heel wat drukte en rommel in de wo ning, vooral toen de open ruimte weer inoest worden dichtgemetseld, maar geld verzoet véél en dus mopperden de be woners niet. De deur met het kostbare antieke snij werk weid voorloopig ter zijde gezet, niet. te ver van de voordeur verwijderd, want zou de man met het ka ret je haar niet spoe dig mét de canapé komen weghalen? Doch de kooper van het mooie oude zilverwerk is geheel niet meer komen oo- dagen ten slotte heeft men de kostbare deur maar een plaatsje op zolder gegeven. Later is nog gebleken, dat dezelfde koopgrage „antiquair" bij een anderen in woner van Muiden eveneens een canapé heeft gekocht en wel voor den prijs van f 40. Daar scheen echter niets van 's mans gading te zijn, zoodat hij zonder iets ver trokken is. De canapé zou hij ook daar later komen halen. „Tel."' BUITENL BERICHTEN ONGELUKKEN. TEGENSTRIJDIGE BERICHTEN OVER „VIKING"-RAMP. Nog 18 a 28 vermisten. Over het aantal personen, dat ten ge volge van de ramp der „Viking" nog wordt vermist, komen tegenstrijdige berichten binnen. Vast schijnt te zijn, dat het aantal vermisten tusschen de 18 en 2S varieert. De van St. Johns uitgezonden bergingsvaartui gen hebben het wrak van de „Viking" be reikt, waar zij nog drie personen in leven vonden. Men vreest, dat de vermiste personen zijn omgekomen of in het gunstigste geval zich op het drijfsijs bevinden. De kans op hun redding wordt echter elke minuut geringer. Een stoombóot met dokters en verpleeg sters aan boord heeft het Horse-eiland bereikt, waar de geredden zich bevinden. Er bevonden zich tevens levensmiddelen aan boord, waaraan de uitgeputte drenke lingen zoo'n groote behoefte hebben. Blijkens nadere berichten werden de draadlooze S.O.S.-seinen van het Horse eiland niet uitgezonden door een lS-jarig9 marconiste, doch door een marconist, Bartlett geheeten, aan wiens inspanning de redding der vele opvarenden mede te danken is geweest. Zooals reeds gemeld, heeft de beman ning van het bergingsvaartuig in het wrak van de „Viking" nog drie overlevenden ge vonden. In den achtersteven, die dooi de ontploffing van de rest van den robben- vaarder was gescheiden, vond men de drie mannen bijeen. (Sargent, het vierde lid van de groep film-operateurs, die zich aan boord bevond, zat op het wrak neerge hurkt; de andere twee mannen, een stuur man en een telegrafist lagen dicht in dc nabijheid. Volgens ontvangen berichten waren zij meer dood den levend, toen de redders hen vonden. De telegrafist heeft ■beide beenen gebroken en heeft vreesclijk van de vorst te lijden gehad. Men hoopt thans, dat het aantal dooden bij de ramp niet meer dan twintig, zal be dragen. Op ijsschoten heeft men vo^"f" drie overlevenden gevonden en m veiligheid gebracht. Ook zij hadden vreeselijk van de koude geleden. Nabij de plaats des on heils vond men verder het lijk van een der opvarenden. SCHIP OP DE ROTSEN GEL00PEN. Acht opvarenden vermist. Het kleine stoomschip „Citrine" uit Glasgow is gistermorgen bij fvaap Bradda, ten Zuidwesten van het eiland Man, op de rotsen gelooi&m. Gevreesd wordt, dat de tien opvarenden zijn omgekomen. Het schip is geheel omgekanteld. Een redidngs- vaartuig zoekt naar de vermisten. Nader wordt gemeld, dat twee schip breukelingen er in zijn geslaagd de kust te bereiken, zoodat het aantal vermisten nog acht bedraagt. Het is niet bekend of de schipbreuk moet worden geweten aan den heerschenden zwaren mist. De twee over levenden brachten den nacht op de rotsen door.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6