Vreemde cheque's y. L en bankpapier. HET TORENDRAMA TE AMSTERDAM. Nieuwe bewijzen tegen verdachte. De instructie tegen den Haagsehen lei dekkerspa troon G. M., verdacht zijn com pagnon A. Arkenbout in den toren van de Gerardns Majellakerk op het Ambonplein te Amsterdam van het leven te hebben be roofd duurt nog voort. Dezer dagen is er volgens „de Nieuws bron" in deze zaak een verrassende wending geikomen. M. heeft n.l. aan een mede in het Amsterdamsohe huis van bewaring vertoe- venden gedetineerde een briefje ter hand gesteld, waarin hij dezen trachtte om te koopen tot het afleggen van een valsohe verklaring, waardoor de vermoedens tegen W. zijn gewezen knechtje, zouden worden versterkt. M. had dit briefje verstopt in een stuk brood, dat hij dik met boter, hem uit de oa.nt.ine verstrekt, had besmeerd. Tijdens het luchten trachtte hij dit stuk brood aan den medegedetineerde te overhandigen, hegeen een bewaker zag. Deze nam het brood in beslag en ontdekte het briefje, dat aanstonds aan den rechter-coimmissaris is ter hand gesteld. Diefstallen in Apeldoorn. Door de politie te Apeldoorn zijn giste ren aangehouden de 17-jarige keliner J. O. en de 20-jarige schilder G. V. U. beiden wo nende te Apeldoorn, verdacht van een twee tal inbraken in pakhuizen. Eerstgenoemde wordt tevens verdacht va.n diefstal van een 4-tal rijwielen waarvan twee te Deventer zijn gestolen en een heerenoverjas, welke eenigen tijd geleden uit de garderobe van een hotel te Apeldoorn is ontvreemd. Een drietal der heerenrijiwielen is reeds in beslag genomen, terwijl verdachte de ontvreemde overjas aan had. Distilleertoestellen in beslag genomen. Onder leiding van den inspecteur der Di recte Belastingen, Invoerrechten en Accijn zen te Winterswijk zijn met assistentie van den hoofdikomimies en den assistent twee distilleertoestellen in beslag genomen op een boerenhoeve, aan den binnenweg van Aalten naar Sinderen gelegen. Beide toe stellen waren nieuw, van moderne oomstruc- t-ie en ongebruikt; een der apparaten was gedeeltelijk verstopt onder en in een bed. Het andere Lag nog geheel ingepakt. De eigenaar van de hoeve verklaarde, dat een onbekende de toestellen bij hem had gebracht en ze binnen enkele dagene zou komen afhalen. TWEEDE BLAD PAG. 5 <r- m* wx* (Reclame) 3003 STORMEN EN OVERSTROOMINGEN. Volgens een bericht uit Moskou woeden op de Zwarte Zee weer zware stormen, zoodat het scheepvaartverkeer groote be lemmeringen ondervindt. Opnieuw zijn vele schepen gestrand. Uit Rabat wordt gemeld, dat de hevige regens van den laatsten tijd groote over stroomingen hebben veroorzaakt, zoodat zelfs het treinverkeer tusschen Fransch en Spaansch Marokko gestaakt moest worden. Door de hevige regens van den laatsten tijd en het smelten van de sneeuw zijn de rivieren in Joego-Slavië sterk gezwollen. De Save is buiten haar oevers getreden en heeft het land op sommige punten 10 K.M. ver onder water gezet. Een dorp moest door de bewoners wor den ontruimd. Ook to Belgrado moesten een dertigtal huizen door de bewoners worden verlaten. Droogte in Zuid-West-Afrika. De administrateur van het mandaat Zuid-West-Afrika heeft verklaard, dat de in Zuid-Afrika verspreide berichten ten aanzien van den hachelijken toestand der in het land overgeplante Angola-boeren overdreven zijn. Ongetwijfeld zullen er ge- reede klachten zijn geweest en zal een en keling den wensch hebben gekoesterd, weer naar Angola te mogen terugkeeren. Doch over het algemeen is de toestand lang niet ongunstig. In aanmerking genomen de ont zettende droogte, die het mandaatsgebied in 1930 heeft geteister*. De regenval is daar in het algemeen reeds gering, doch 1930 was het droogste jaar in de geschie denis van het gewest. In vele streken is geen mensch of dier meer te bekennen: al les is er uitgestorven. Daar komt bij, dat het diamantbedrijf, de belangrijkste bron van inkomsten, zwaar lijdt onder de de pressie en tal van mijnen hebben moeten sluiten. VAN DE IJSSCHOTSEN GERED. WOENSDAG 18 MAART 1931 UIT DEN LEIDSCHEN RAAD. Het scheen Maandag in den Leidschen Raad alsof er niets anders meer bestond dan bewaarscholen. Vergeleken bij de bewaarschoolkwestie waren de overige agenda-punten niets; zij werden niet of ternauwernood bespro ken en zelfs de luchtbrug over de Groene- steeg ontlokte slechts korte opmerkingen, daar het toch wel vaststond, dat de Raad „over de brug zou komen" en de aan vrage van de firma v. Wijk zou toestaan. Hetgeen dan ook gebeurde; alleen de so ciaal-democraten stemden tegen. Te even drie uur werd daarna „de" kwestie aangesneden, die den Raad gedu rende den geheelen middag en den daarop volgenden avond zou bezig houden en zelfs de eerstvolgende vergadering zal den Raad opnieuw vereenigd vindend pratend over het bewaarschoolonderwijs. De kwes tie is gecompliceerd, deels doordat er geen wet is, welke vorm en grootte bepaalt van de gemeente!ij-ke steun aan dit onder wijs, zoodat er alle gelegenheid is om den befaamden schoolstrijd van het parlement in miniatuur na te bootsen in het stads- parlement deels doordat de scheidings lijn hier niet loopt tusschen voorstanders van het openbaar en voorstanders van het bijzonder onderwijs, maar de voorstanders van het bijzonder onderwijs het ook onder ling oneens zijn. Een zonderling mengelmoes van stroo mingen was daarvan het gevolg. Prin- cipieele tegenstanders van de financieele gelijkstelling zooals blijkbaar de Leidsche sociaal-democraten gingen mee met de Katholieken en aanvaardden de gelijkstel ling uit nuttigheidsoverwegingen; terwijl de Protestantsche groepen, die vroeger de gelijkstelling aanvaardden, er thans afkee ring van bleken. Want het eigenaardige bij deze bewaarschoolkwestie is, dat de finan cieele gelijkstelling, die vroeger diende om de bijzondere lagere scholen vooruit te hel pen, thans tot gevolg heeft dat het open baar voorbereidend lager onderwijs er door op de been wordt geholpen. Dat alles maakt de kwestie ingewik keld, vertroebelt het inzicht en het is dan ook niet te verwonderen, dat de raad verdeeld is, wanneer zelfs in het college van B. en W. geen homogeniteit is te vinden, waarvan het gevolg is geweest een dubbele voorlichting en een dubbel advies. Men kent den stand van de kwestie. Wij hebben gisteren nog ter geleide van het raadsverslag een korte uiteenzetting gegeven van hetgeen de meerderheid- van B. en W. (de burgemeester en de C.-H. en A. R. wethouders) voorstellen" en wat de minderheid wil, (de Katholieke wethou der van onderwijs en de liberale wethou der). De meerderheid wil alleen gesubsi dieerde bijzondere bewaarscholen vie dus neutraal bewaarschoolondeiwijs ver langt, moet maar een neutrale oijzondere school stichten en kan daarvoor subsidie krijgen de minderheid wil de gemeente openbare bewaarscholen doen oprichten waar dat noodig is, en het bijzonder be waarschoolonderwijs financieel met het openbare gelijk stellen. In het tot nog toe gevoerde raadsdebat traden als Kampioe nen voor deze twee richtingen op ien voor grond: de C.-H. oud-wethouder van onder wijs de heer Meynen, die het meerder heidsstandpunt huldigde, en de tegen woordige Katholieke wethouder van On derwijs, mr, Tepe, aan wien de minder- heidsvoorstellen te danken zijn. De heer Meynen herinnerde aan het be waarschooldebat van 1927, toen een ver hooging van de subsidie aan cie bijzon dere bewaarscholen ter sprake kwam en de leden der rechterzijde ook de Katho lieken stemden tegen uitbreiding van het getal openbare bewaarscholen (voor- stel-Sijtsma).En wat de heer Meynen slechts aanduidde, dat sprak de A.-R. kiesvereeni- ging in een motie duidelijk uit. n.l. een verwijt aan de Katholieken dat zij thans afwijken van het door de geheele rechter zijde steeds ingenomen standpunt: geen uitbreiding van de openba.'c, subsidie voor de bijzondere bewaarscholen. Hoe ongemotiveerd en ondoordracht het van de A.-R. kiesvereeniging was, om den Katholieken inconsequentie te verwijten, liet de heer Wilmer zeer duidelijk zien, door het verslag van zijn rede te citeeren, uitgesproken in de raadsvergadering van 20 Juni 1927. Letterlijk slaat daar als volgt: „Als spr. geen rekening had te hou den met de gemeente-financiën, dan zou hij ook zijn vóór absolute financiee le gelijkstelling, maar de fi nancieele gevolgen daarvan zouden op een gemeente als Leiden zeer zwaar drukken. Anders zou alles te zeggen zijn voor het denkbeeld van den heer Verwey; prin- cipieele bezwaren zouden daartegen niet aangevoerd kunnen worden." Hieruit blijkt, dat de Katholieken, wier woordvoerder de heer Wilmer was, erin- cipieele voorstanders waren van de uitbrei ding der gelijkstelling ook tot het terrein van het bewaarschoolonderwijs en dat zij slechts tegen stemden wegens financieele bezwaren. Het spreekt dan ook vanzelf, dat zij consequent blijvend, vóór gelijkstel ling zouden stemmen, wanneer die finan cieele bezwaren werkelijk werden wegge nomen. Het is den wethouder van onderwijs in derdaad gelukt een systeem uit te wer ken waardoor het openbaar bewaarschool onderwijs zóó wordt gereorganiseerd, dat het geheele plan van de financieele gelijk stelling zelfs belangrijk goedkooper uit komt, dan het stelsel van subsidieering, zooals de meerderheid van het college voorstelt. Het subsidie-stelsel toch zou de gemeente komen op een bedrag van 175.600, het schema der gelijkstelling wijst een eindcijfer aan van rond ƒ169.000. Nu kan men dat een optimistische bere kening noemen en meenen, dat de raad op den duur wel geen genoegen zal nemen met de thans in het minderheidsvoorstel uitge stippelde bezuinigingen of er op wijzen, dat het gemeentebestuur den bouw van bijzondere bewaarscholen niet in de hand heeft, maar vooreerst heeft de wethouder ook rekening gehouden met het geval dat er één of zelfs twee bijzondere bewaar scholen meer zullen worden gebouwd dan hij geraamd had en vervolgens kan mffh eventueele nog te nemen raadsbesluiten niet aan het thans voorgestelde schema tegenwerpen. Wat de raad later nog doen wil, moet hij zelf wetenhet komt er thans op aan of het schema ondanks de bezuinigingen acceptabel is en het wil ons voorkomen, dat daartegen geen ernstige bedenkingen zijn ingebracht. Althans tot nog toe; misschien gelukt het in de dagen, welke ons nog van de hervatting der dis cussies scheiden, om bezwarend cijferma teriaal bijeen te brengen. De wethouder van financiën moet nog aan het woord ko men. Dat zijn de financieele aspecten van het vraagstuk, en 't zijn juist deze financieele aspecten, die voor de Katholieken de cardo quaestionis vormen, de spil waarom het vraagstuk draait. Ook voor den heer Wilbrink is het vraagstuk geen pi'incipieele kwestie, maar een financieele kwestie en wellicht denken meerdere leden der A.-R. en C.-H.-groepen daar eveneens zoo over. Doch bij hen komt de principieele kant toch 'meer om den hoek kijken. Zij vragen zich af: waarom moet de overheid eigenlijk voor openbaar (neutraal) bewaarschoolonderwijs zorgen? Een wettelijke verplichting bestaat niet en wie neutraal onderwijs verlangt moet dat zelf maar doen, evenals wij, confessionee- len, dat reeds lang geleden gedaan hebben en nog doen. „De neutralen zijn niet voldoende geor ganiseerd om dat te doen", antwoordt daarop de heer Romijn. „En het gevolg zal practisch zijn, dat een groote groep ingeze tenen van het door hen ge wensch te be waarschoolonderwijs verstoken zal zijn", voegt wethouder Tepe er aan toe. Nu kan men over het organisatorisch vermogen der z.g. neutralen denken wat men wil, in ieder geval staat vast, dat, wanneer er neutraal onderwijs gegeven moet worden, de z.g. neutraliteit een be tere kans maakt, als dat onderwijs uitgaat van de overheid. In verband met het fei(, dat de discus sies van dit onderwerp nog niet geëindigd zijn, zullen wij het bij deze opmerkingen laten. H. G. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. AUTO DOOR EEN TREIN GEGREPEN OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. DE LEIDSCHE COURANT DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een begrafenisstoet in gevaar. Terwijl een begrafenisstoet Maandagmid dag den ombewaakten overweg te Maars- bergen overschreed, naderde iin volle vaart de sneltrein UtrechtArhem, welke daar te circa 13.45 passeeren moet. De machinist toonde, aldus het „U.D." zijn oplettendheid en wist, door zeer krach tig te remmen, terwijl hij onophoudelijk de signaaifluit. deed hooren, den trein tot stil stand te brengen, midden tusschen den stoet, gelukkig zonder ongelukken te ver oorzaken. De trein kon zijn reis met enkele minui ten vertraging voortzetten. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Motor tegen auto gebotst. De berijder gedood. Gisteravond kwam de heer D. A. Kerk hof, houthandelaar te Westendorp, op den straatweg tusschen Vasseveid en Doetin- ohem in botsing met een auto, toen hij op zijn motorrijwiel zat. De heer K. was op slag dood. Hij laat een vrouw en twee kin deren achter. De auto is beschadigd. Er wordt een on derzoek ingesteld. Autobestuurder door auto aangereden. Op den Boschdijk te Eindhoven is de heer M. uit Den Bosch, terwijl hij zijn auto uitstapte om de linkerlamp, die defect ge raakt was, na te zien, aangereden door een auto uit de tegengestelde richting-komen de. De heer M. werd zoodanig verwond, dat hij niet gehoord kon worden. De ohauffeur Th. C„ uit Eindhoven, verklaarde, dat hij door de esne brandende lamp van den auto misleid was. Hij had gedacht, dat het een motorrijwiel zijn zou. De aanrijdende auto reed na het ongeluk in een sloot, maar geen der inzittenden werd gewond. Schipper verdronken. Gistermiddag is de 18-jarige schipper B. de Beus te Montfoort onder het- varen van de schuit gevallen en verdronken. Vrouw verbrand. Gistermorgen tegen 12 uur bemerkten buren, dat er in een woning aan den Kla- re nda-lschen weg te Arnhem brand was ont staan. De brandweer was spoedig ter plaatse. De woning was gesloten, zoodat men zich met geweld toegang moest ver schaffen. In de keuken bleken esnige gor dijnen vlam te hebben gerat. De 73-jarige bewoonster, mej. H-, die alleen thuis was vond men gedeeltelijk verbrand, dood in de gang liggen. Een officier van gezondheid constateerde den dood. BRANDEN. Felle brand te Nijmegen. Een „drama". Het. volgende „drama" speelde zich gis ter af te Maasland. Een koe van den vee houder J. P. werd rustig langs den Nieu wen, weg geleid, zeer waarschijnlijk haar laatste wandeling makend. Maar de rust van de koe veranderde plotseling en het dier verkoos de gulden vrijheid. De koe rukte zich los, en draafde den weg af. Haar achtervolgers draafden haar na, De kce kreeg het weldra te be nauwd door haar achtervolgers en draafde een boeien-erf op. De strik werd langzamer hand toegehaald. De koe zag geen uitweg meer. Voor haar was echter een varkenesohuur, maar de ingang was evenwel te laag voor het groote koebeest. Teen kreeg de koe een idee. Het dier kroop voor haar achtervolgers het konden verhinderen, op de knieën in de steenen va-rkenssehuur. De koe was gevangen en kon er niet meer uit, althans niet meer op de ma-nier, waarop zij er in kroop. De veehouder heeft het dier voorloopig maar in het hok gelaten, om na te gaan, hoe hij de koe uit het hok zal verlossen. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Ernstig auto-omgeval bij Munster. Gisterenmorgen tegen half acht nader de een vrachtauto op den straatweg Bre menOsnabrück bij Miinster in Westfalen den spoorwegovergang bij Lemfoerde waarvan de afsluithekken niet gesloten waren, tengevolge waarvan een personen trein, die het station Lemfoerde naderde, den auto greep en vernielde. De chauffeur werd gedood en twee an dere personen werden zwaar gewond. De locomotief van den trein ontspoorde. Treinbotsing bij Marseille. In de nabijheid van Marseille is de Pa- rijsche sneltrein in volle vaart op een ont spoorden goederentrein ingereden. Verscheidene wagens werden beschadigd. Er werden acht personen levensgevaarlijk gewond. Het verkeer op het betreffende baanvak kon eerst na een onderbreking van tien uren worden hervat. ERNSTIGE TOESTAND BIJ M0NTAUBAN. Als gevolg der aardverschuivingen. De straatweg van Montauban naar Bor deaux is op verschillende plaatsen, hier cn daar zelfs over een lengte van drie kilo meter, door het versohuiven van leisteen totaal onbruikbaar geworden. Het kanaal, dat langs den weg voert, alsmede de spoorbaan, verkeeren in gevaar, wanneer het slechte weer blijft aanhouden. Alleen voor herstel van de aangerichte schade zijn minstens zes maanden noodig. 123 opvarenden van de „Viking" weten de kust te bereiken. Na- urenlang op de ijsschotsen te hebben rondgezwalkt en na ontzettend te hebben geleden, zijn thans kapitein Kean en 122 leden der bemanning van den robbenvaar- der „Viking", die nabij White Bay is ver gaan, op het Horse-eiland aangekomen. Springend van schots tot schots slaagden zij er in, den vasten wal te bereiken; ve len hunner, onder wie ook de kapitein, zijn ernstig gewond. Het verheugende bericht van de redding dezer menschen is verzonden door miss Bartlett, een achttienjarige marconiste, die i tot de weinige bewoners behoort van het eenzame rotseiland. I Ook de eerste berichten over het vergaan van de „Viking" werden door haar verzon den en omdat zij begreep van hoeveel be lang het was voortdurend met de buiten wereld in contact te blijven, is zij geduren de 24 uur onverpoosd op haar post geble ven. Zonder zich rust te gunnen bleef zij naar de zee en naar het pakijs turen, om vap het lot der schipbreukelingen op de hoogte te blijven en om hulp te seinen. Dank zij haar, konden ten spoedigste hulp schepen worden uitgezonden en andere maatregelen worden genomen. Miss Bartlett vertelde, dat zij Zondag avond omstreeks negen uur een hevige ontploffing hoorde op de wijde ijsvlakten, maar door de duisternis kon zij niets zien. Eerst tegen den dageraad zag men de nog brandende resten van het Bchip in de verte. Toen zag men ook de overlevenden, die op de ijsvelden een wanhopigen strijd voerden, ten einde het eiland te bereiken. Gistermorgen vroeg seinde miss Bartlett, dat men op 7 K.M. van de kust een soheepje had gezien, waarin zich zeven menschen bevonden, van wie er vijf ernstig gewond schenen; het bootje trachtte het eiland te bereiken. Het is inmiddels aan gekomen. De eilandbewoners doen al het mogelijke om de geredden bij te staan. Er wonen ech ter slechts enkele gezinnen op het eiland, zoodat het onder dak brengen van allen groote moeilijkheden met zich brengt. Dengenen, die het ergst gewond zijn of door uitputting van den afgeloopen dag zwaar ziek zijn, heeft men in de eerste plaats een goed onderkomen verschaft. Daar zich op het eiland slechts geringe voorraden levensmiddelen bevinden, kan men allen geredden slechts spaarzaam van I voedsel voorzien. Er is dan ook dringend 1 gevraagd om toezending van levensmidde len en om medische hulp, die echter eerst tegen den avond werd verwacht. Op een ijsschots in de nabijheid van het eiland ligt een lid der bemanning met een ernstige beenbreuk; men heeft hem ech ter nog niet kunnen bereiken. Kapitein Kean heeft over de ramp ver klaard: Ik bevond mij op de commando brug, toen plotseling de vreeselijke ontplof fing op het achterdeel van het schip plaats had, waarschijnlijk door een onvoorzichtig heid bij de behandeling van kruit. Ik werd van het schip op het pakijs geslingerd en ernstig gewond, en kreeg den indruk, dat het schip in stukken werd gereten. In het duister zag ik om mij heen beweginglooze gestalten op het ijs liggen en van alle kan ten weerklonk hulpgeroep. Degenen, die zioh op het voorschip bevonden, konden het veege lijf bergen, maar door den brand, die op do ontploffing volgde, heeft niemand iets van zijn bezittingen in veiligheid kun nen brengen. DRIE GEESTELIJKEN HET SLACHTOFFER. Een Kapelaan gedood, Deken en Kapelaan gewond. Gisteravond te omstreeks half zes* is op den onbewaakten overweg van den locaal- spoorweg NeedeEibergen een automobiel, bestuurd door den Kapelaan J. H. Krab- benborg uit Groenloo gegrepen door den trein, die te omstreeks half zes uit Neede naar Eibergen vertrekt. De auto werd een eindweegs medege- sleurd en is geheel vernield. Kapelaan Krabbenborg was op slag dood. De pastoor J,. P. P. Oosterbaan, Pastoor-Deken van Groenloo, werd zwaar gewond aan hoofd en armen en kapelaan A. M. v. Soest, even eens uit Groenloo, die ook in den auto ge zeten was, bekwam minder ernstig letsel. De beide gewonde geestelijken zijn per zie kenauto naar het ziekenhuis te Groenloo vervoerd. Het lijk van kapelaan Krabben borg werd een nabij gelegen woning bin nengedragen. De burgemeesters van Neede en Eibergen waren spoedig na het gebeuren van het vreeselijk ongeluk ter plaatse om in hun kwaliteit van hulpofficieren van justitie een onderzoek in te stellen. Nader meldt men ons, dat ook het lijk van kapelaan J. H. Krabbenborg naar het ziekenhuis te Groenloo is overgebracht. De toestand der beide geestelijken, Pas toor Oosterbaan en Kapelaan Van Soest, was na aankomst in het ziekenhuis te Groenloo naar omstandigheden betrekke lijk gunstig. Beiden zijn bij kennis. De bij dit tragisch ongeval omgekomen priester, kapelaan J. H. Krabbenborg, werd in 1900 geboren. In 1926 werd hij priester gewijd. Kort na zijn priesterwijding volgde zijn benoeming tot kapelaan te Beek bij Didam, terwijl Z.Eerw. sinds het vorige jaar te Groenlo werkzaam was. De beide gewonde geestelijken, Pastoor- Deken J. J. P. Oosterbaan en Kapelaan A. M. van Soest, zijn resp. 53 en 35 jaar oud. De door hen bekomen verwondingen ble ken minder ernstig te zijn dan zij zich lie ten aanzien. Gisteravond was hun toestand goed. Te Nijmegen heeft gisteravond 9 uur een felle binnenbrand gewoed in de wening vlak naast het Olympaia-theater aan de Lange Burchtstraat. De bewoners, de heer de Vies en echfcge- noote, hadden om acht uur, het winkels! ui- tingsuur, de woning verlaten. De beneden verdieping, waarin een sigarenwinkel is ge- vesigd, alsmede de achterkamer, zijn geheel uitgebrand. Ook ran den grooten winkel voorraad is niets gered. De oorzaak va-n den brand is ombekend. Alles wa6 verze kerd. Loopknecht sticht brand. Te Deventer werd een begin van brand ontdekt in een perceel aan de Kleine O ver- straat, waarin is gevestigd een chemische wasscherij. De politie had het vermoeden, dat hier opzet in het spel was en zij ver dacht daarvan een ontslagen l-oopknecht. Uit een ingesteld onderzoek kwam aan het licht, dat deze loopknecht zich ook had schuldig gemaakt aan verduistering ten na- deele van deze wasscherij en het bleek, dat hij er op een fiets van zijn gewezen patroon vandoor was. De opsporing ran den man werd verzocht-. Het gelukte de politie te Lonneker hem al daar te tirresteeren. Woning afgebrand. Gistermorgen is te Zeddam de woning van Derksen totaal afgebrand. De oorzaak is ombekend. De schade wordt door verzeke ring gedekt- Korenmolen verbrand. Te Beek (gem. Bergh) is de korenmolen van den heer itjijers in vlammen opgegaan. De vermoedelijke oorzaak is kortsluiting. Verzekering dekt de schade. Boerderij afgebrand. Gisteren is te Raalte de boerderij ram een landbouwer afgebrand. Het vee werd ge red, doch een groot deel van den inboedel, alsmede een luxe auto, werden een prooi der vlammen. De boerderij was laag verze kerd, de inboedel niet. SMOKKELAARSBENDE OVERVALLEN. Zes personen aangehouden. In het z.g. Wormdal, onder den rook van Kerkrede, is een dei laatste nachten een uit twaalf personen bestaande sniokke.aars- bende door drie in hinderlaag liggende be ambten aangehouden. Er ontstond een al gemeen sauve qui peut. Zes smokkelaars werden gearresteerd, terwijl de overigen konden vluchten, verschillende schoten wer den hen ma,gezonden. De buit bestond uit rijiwie.en, 125 K.G. koffie, 4000 sigaretten en een groote hoeveelheid levensmiddelen in Kerkrede en grenswiinkels gekocht. Per vrachtauto werd da contrabande maar een douanekantoor gebracht.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5