UIT DE OMGEVING Agenda WOENSDAG 18 MAART 1931 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 verleenen aan dengene, die te goeder trouw vOOr 13 Juni 1930 maatregelen heeft getrof fen, om een geoctrooieerde uitvinding te gaan toepassen. Er kwam daarna nog een kleine strub beling bij de behandeling van een adres. De lieer K. ter Laan diende daarbij een motie in waarin de wensch werd uitgespro ken dat de Regeering een wijziging van de regeling der schadeloosstellingen in de On gevallenwet zou overwegen en waarin te vens inmiddels tot schorsing van de be raadslagingen over het adres zou worden besloten. Van meer dan één zijde werd er echter bedenking gemaakt tegen deze laatste toevoeging. De voorsteller legde de zen wensch neer in een afzonderlijke mo tie. Daar er voor een stemming niet ge noeg leden meer waren, kon er over deze motie gisteren nog niet worden gestemd. RIDDERORDEN. Een Christelijk-Historische motie. Voor de in April te houden algemeene vergadering der Chr.-Hist. Unie is de vol gende motie-Leiden ingediend: De Chr.-Hist. Unie, in algemeene ver gadering bijeen, constateerende, dat het verleenen van onderscheidingen en ridderorden door de regeering, op groote schaal, de onwaarach tigheid in de hand werkt, spreekt als haar overtuiging uit, dat tot het verleenen van onderscheidingen door de regeering alleen dan moest worden overgegaan, wanneer het verrichten van een zeer bijzondere daad daartoe aanlei ding geeft. De strekking en bedoeling van deze mo tie verdienen o.i. ongetwijfeld de aandacht. MR. J. L. M. MECKMAN. Nieuwe raadsheer in den Hoogen Raad. De Staatscourant van 17 Maart bevat het Kon. besluit, waarbij is benoemd tot raadsheer in den Hoogen Raad der Ne derlanden rar. J. L. M. Meckmann, rechter in de arrondissemntsrechtbank te Amster dam. Mr. J. L. M. Meckmann werd in 1S7S te Amsterdam geboren. Zijn voorstudie ge noot hij op het College der Eerw. Paters Jesuieten te Katwijk, waarna hij aan de Universiteit van Amsterdam ging studee- ren. In 1901 promoveerde mr. Meckmann hier op stellingen. Het eerst vestigde hij zich als advocaat te Bergen op Zoom, waar hij geruimen tijd zijn practijk waarnam. In 1900 werd mr. Meckmann benoemd tot griffier aan het Kantongerecht te Drutendrie jaar later reeds verwisselde hij deze plaats met die van substituut-griffier aan de Arrondisse- ments-Rechtbank te Haarlem, terwijl hij in 1914 rechter werd te Almelo. Sinds 1919 is mr. Meckmann rechter in de Arrondisements-Rechtbank te Amster dam, van welken post hij thans geroepen is tot de hooge functie in den Hoogen Raad der Nederlanden. TWEE MAANDEN LANGER GOEDKOOP R00KEN. Opcentenheffing Tabaksaccijns eerst met 1 Juni. Bij de tweede nota van wijziging van het Wetsontwerp iijzake aanvulling van de Leeningwet 1914 en heffing van opcenten op den tabaksaccijns op sigaretten wordt voorgesteld, de invoering der nieuwe hef fing in plaats van op 1 April, te stellen op 1 Juni 1931, daar verwacht wordt, dat voor het gereedmaken en distribueeren van de voor de uitvoering van de Wet benoodigde aanvullingszegels een zoodanige tijd ver- eischt, dat de invoering der nieuwe heffing veiligheidshalve niet vroeger gesteld moet worden dan op 1 Juni. Voorts wordt het wenschelijk geacht, met het oog op de ter uitvoering van de Wet uit te vaardigen voorschriften, dat de Wet zoo spoedig mogelijk na haar totstand koming in werking treedt, weshalve in het •ntwerp een nieuw artikel VIII wordt toe gevoegd, luidende: „Deze Wet treedt in werking met in gang van den dag na dien barer afkondi ging." EEN ORIGINEELE PASTOOR. Wij lezen in „De Volksmissionaris"; Hij was gestorven. Hierin was hij niet origineel, maar hij was het in zijn tes tament. Hij had bepaald, dat 2000 francs van het weinige geld, dat hij naliet, zou besteed worden aan de verspreiding van goede lectuur. En wel met deze clausule er bij: al zijn oud-parochianen konden, als ze wilden, een gratis-abonnement ne men op een goed katholiek dagblad. De nieuwe pastoor bood die abonne menten aan „ter herinnering aan zijn voorganger". Hij kon er een honderd-taJ plaatsen. Op het einde van het jaar zeiden de meesten der abonné's: „Wij houden onze krant". En zij betaalden toen zelf hun abonnement. De goede pastoor had zoo het middel gevonden om nog na zijn dood goed te doen aan zijn oud-parochianen. De Arbeidswet voor het slaqersbedrijf. De besturen van de R.-K., Chr. en Mo derne Bonden van arbeiders in het sla- gersbedryf, hebben lot den minister van Arbeid een adres gericht, in verband met de handhaving van de Arbeidswet. Het is, naar de besturen den Minister berichten, een groote moeilijkheid gewor den, dat b.v. in het derde district van de arbeidsinspectie geen processen-verbaal meer worden opgemaakt bij overtredtng inzake arbeidsduur en anderzins, op grond van het. feit, dat deze bij de rechterlijke instanties geen doorgang vinden. De besturen hebben den Minister in be doelde schrijven dringend om een audiën tie verzocht. WEER EEN TELEURGESTELDE. Het communisme in praktijk. Er is weer iemand gedesillusioneerd uit Sovjet-Rusland teruggekeerd. Do heer Jos. van Veen heeft een stu diereis ondernomen naar Rusland, en de tyrannieke behandeling, die hij daar on dervond, is voor hem aanleiding gewor den, naar we in „Het Volk" lezen, ora direct nadat hij in ons land was terug gekeerd, als lid van de Communistische Partij Holland te bedanken. Zóózeer had hij er genoeg van, dat hij telegrafisch zijn lidmaatschap der partij opzegde. Het Moskousdie despotisme had licun de bitterste ervaringen gebracht. We verheugen er ons natuurlijk over, dat de heer Jos. van Veen thans ook Moskou den rug toekeert, maar meer nog zouden we ons verheugen en God dan ken, als hij nu ook den weg terugvond naar de Moederkerk, die hij eertijds zoo droevig ontrouw werd. „Geld." B0KS-„VERT0 0NINGEN". „Is de mensch minder dan een stier?" Hot doodelijk geval, pas bij een boks- partij voorgekomen, heeft weer eens de aandacht op die soort „sport" gevestigd. Zoo schrijft mevr. WibautB(ex'denis) v. B(ellekum) in het „Volk" het volgende: „Is de menscli minder dan een stier1? Stierengevechten zijn in ons land ver boden, omdat wij het peil van bescha ving mcenen beieikt te hebben, waarop men het beneden de waardigheid van den mensch acht, vermaak te scheppen in deze vertooningen. Maar bokswedstrijden worden toege laten Bokswedstrijden behandelt de pers op denzeli'Jen voet als andere „sport". Bok sers worden „gekeurd" door mannen van wetenschap. Boksers worden toegejuicht, aangevuurd door een publiek, dat verzot is op sensatie en onverschillig omtrent eigen waardigheid. Als zoo'n bokser gedood wordt, zegt de pers: „De verslagenheid van het pu bliek was groot". Niemand zegt, dat het publiek schul dig is aan den dood van een mensch". Bij de schriftelijke behandeling der laatste gemeentebegrooting van Leiden is door een der Raadsleden aangedrongen op een verbod van bokswedstijden e. d. Blijkens' het daarop gegeven antwoord, achtten B. en W. een dergelijk verbod niet noodig. 't Wordt echter o.i. hoog tijd, dat de plaatselijke overheid overal deze soort „sport'-vertooning gaat verbieden. DE N. Z. H. TRAMWEG MAATSCHAPPIJ. Driemaandelijksche conferentie. Gistermiddag had plaats de driemaan delijksche conferentie met de Vakorganisa ties in de Directiekamer der Noord-Zuid- Hollandsche Tramweg Maatschappij. Als het meest belangrijke onderwerp kwamen het eerst aan de orde de eischen, welke sinds Juni 1930 gesteld worden voor eene eventueele bevordering van een am bachtsman 2e klasse tot ambachtsman le klasse. Na ampel overleg verklaarde de Directie zich bereid, om voor de genoemde bevorde ring voorloopig te handhaven het examen, hetwelk omschreven wordt in het Regie verbonden worden de geldelijke vergoeding, slagen voor dit examen zal evenwel niet ment Dienstvoorwaarden 1924; aan het die verleend wordt aan hen, die met gun stig gevolg afleggen het examen, vernield in de desbetrefefnde Dienstorder van Juni 1930. In de vorige conferentie had de Directie medegedeeld, dat het voornemen bestaat, om binnen afzienbaren tijd over te gaan tot invoering van tariefwerk in de werk plaatsen der Maatschappij. Van personeels- zijde werd aan de Directie verzocht, om bij de vaststelling van de tarieven zich te laten voorlichten door eene tariefcoinmi.-*- sie, zooals bij de Nederlandsohe Spoor .ve gen gebruikelijk is. De Directie had bezwa ren, om het verzoek in te willigen ten op zichte van de eerste vaststelling der tarie ven, doch verklaarde zich bereid, om zich bij eventueele wijziging van de tarieven, bijv. door een of meer vertegenwoordigers van de desbetreffende personeelsgroep te doen voorlichten. Op een becrekkelijke vraag van de zijde der Vakorganisaties verklaarde de Directie, dat nog geen be slissing omtrent een bepaald tarief stelsel is genomen. Vervolgens werd de meening geuit, dat bij de bevordering van Bureauambtenaar tot Commies-titulair niet overeenkomstig het Reglement Dienstvoorwaarden waa ge handeld. De Directie verklaarde, dat dit juist was, doch lichtte toe, dat zuks een ge volg was van de omstandigheid, dat inder tijd op verzoek van- en in overleg met de betrokkenen was besloten, om de voren bedoelde bevordering niet als eene buiten gewone te beschouwen, doch als eene auto matische, sindsdien vastgelegd in eene bijzondere regeling. Gevraagd werd, om in navolging van de bestaande regeling bij de Nederlandsche Spoorwegen een toeslag op de lage pen sioenen te verleenen. De Directie deelde mede, dat over het hoofd wordt gezien, dat de 9 betrokken oud-personeelleden een gering pensioen genieten als gevolg van het kleine aantal dienstjaren, hetgeen weer een gevolg is van de omstandigheid, dat deze personen op gevorderden leeftijd in dienst van de betrokken Maatschappij waren ge komen, welke omstandigheid zich thans bij de N. Z. H. T. M. niet meer kan voordoen. Vastgesteld werd, dat die bijslag van de Nederlandsche Spoorwegen niet wordt ver leend aan personen met gering aantal dienstjaren als in het onderhavige geval en dus geen beroep op die regeling van de Nederlandsche Spoorwegen kan worden gedaan. De Raad dezer gemeente kwam heden morgen ie 10 uur in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: burgemeester Gouverneur. Afwezig de heeren v. Zonneveld en H. Warnaar. Voor de bespreking van het punt werkverschaffing bestond groote belang stelling op de publieke tribune. Na opening der vergadering, werden de notulen goedgekeurd. Hierbij betuigde de heer Verkley zijn dank, dat aan v. Zoem tegen zulke goedkoope voorwaarden elec- trisch licht was verschaft. B. en W. hadden bezwaren ingediend bij Ged. Staten, dat de gemeente Voorhout water levert in de gemeente Sassenheim. De gemeente Voorhout verzocht thans voor enkele gevallen dit toch goed te vinden. Aan de eer is nu voldaan, zoodat B. en W voorstellen dit verzoek in te willigen tot wederopzeggens toe. Medegedeeld werd, dat aan de firma Werkhoven is gegund de levering van een Chevrolet met opbouw voor 3600. De heer v. Breda vroeg inlichtingen, waarom deze wagen dezen keer niev aan een an dere firma was gegund, welke inlichtingen de voorzitter verschafte. De kosten der werk verschaffing. De voorz. deelde mede, dat de kosten der werkverschaffing bedroegen over Decem ber 1760. van Jan.44 Maart 5389, waarbij komt een paar duizend gulden uit keering aan de werfcloozenkassen. Volgens den wensch van den Raad zijn de boomen voor de parochiekerk gerooid het bleek dat bijna geen enkele gaaf en ge zond was. Door het. Rijk zal het trottoir met 1 M. worden verbreed, en een nieuwe rij boomen zal worden geplant. Garantiebesluiten voor leeningen van bet. ©lectriciteitsbedrijf HillegomLisse— Sassenheim werden vastgesteld. De heer v. Breda drong aan op het verstrekken van meerdere inlichtingen aan den Raad ovet het electriciteitsbedrijf. Wordt het recht van den Raad niet een beetje miskend? De voorz. bestreed deze opvatting aan de hand van de statuten van het bedrijf. Bij de opmerking van den heer Van Breda sloten zich meerdere heeren aan. Een parkeerterrein midden in 't dorp. Verkoop oude Herv. school. De wensch is geuit, dat het speelterrein voor deze school tot parkeerterrein zou worden inge richt. B. en W. hebben besprekingen gy- voerd met het bestuur der Herv. Kerk, dat, zooals bekend, plannen had tot ver bouwing der kerk. Deze plannen bleken echter wegens de hooge kosten onuitvoei- baar. Het bestuur der Herv. Kerk heeft zich thans bereid verklaard, wanneer het eigenaar is geworden van de school, het hek voor de school 2. M. terug te zetten. De gemeente moet ƒ100 in de verplaatsing van het hek bijdragen. De heer Speelman meende, dat er geen aanleiding bestond, nu de kerk niet ver bouwd wordt, om de school aan het kerk bestuur te verkoopen. Het achteruit-zetten van het hek is wel een verbetering, maai niet voldoende. De voorzitter antwoordde, dat op hei schoolgebouw de last drukt, dat het uit sluitend gebruikt mag worden voor ondei- wijs-doeleinden. En daar zit de gemeente mede. Weth. Warnaar lichtte toe, dat de ver breeding niet gering iser komt een ge schikte plaats, waar auto's kunnen staan midden in 't nauwe dorp. Het schoolgè- bouw vraagt onderhoud, en daarom is 't economischer het gebouw voor de getaxeei- de 10.000 te verkoopen. Weth. Bader kan zich niet vereenigen met de geringe verbreeding. Wanneer de auto's op de straatweg blijven staan, blijft het een bezwaar. Het is dringend noodig, dat een parkeerterrein midden in het dorp zal komen. Spr achtte de eenige oplossing, dat het hek 1 M. van de gevel wordt ge plaatst. Spr. kan zijn stem aan dit voor stel niet geven. De heer Van Breda zeide, dat geen kera- bestuur kan dulden, dat een parkeerter rein vlak voor eenkerk wordt aangelegd. Het kerkbestuur is in deze de gemeente zooveel mogelijk ter wille. De Herv. kerk kan ook aan de andere zijde worden uit gebreid. Weth. Bader antwoordde, dat het be zwaar dat de godsdienst-oefeningen ge stoord worden, onjuist is. Er is Zondags kerk, doch dan wordt het terrein door de kerkgangers gebruikt. De heer v. d. Voet achtte dit geen plaats voor een parkeerterrein. De uitrij is on handig. Met de onderhandelingen met het kerkbestuur staat men op 't doode punt; het kerkbestuur kan niet verder gaan. De heer Schrama betreurt het, dat met meer is bereikt dan 2 M. verbreeding. Er zal nog geschipperd moeten worden mei het kerkbestuur, voor spr. zijn stem aan dit voorstel kan geven. Vele vrachtauto's gaan over do breedte van 2 M. uit. De heer Bisschops wees er op, dat ook voor Ivath. kerken parkeer-terreinen ge maakt worden, o.a. te Hillegom. Spr. wilde dit voorstel aanhouden tot de volgende vergaderingen, met vooraf ruime toelich- NOORDWIJK Afsluiting Voorstraat De Voorstraat zal wegens vernieuwing afgesloten zijn vanaf 19 Maart tot en met 4 April a.s., voor al het doorgaand rijverkeer. Het verkeer zal in dien tijd geregeld worden over H. Geestweg, v. Limburg-Stirumstraat, Pickéstraat, Vinken- laan en Beeklaan. Voor dit doel zullen ver- VAN SASSENHEIM ting en situatie-teekening. De heer van der Geest vond de gegeven verbreeding niet zoo kwaad, indien niets meer te bereiken is. De heer Verkley wenschte het voorstel nog aan te houden, waartoe z.h.s. werd be sloten. De aanvrage van A. H. de Ridder voor een voorschot ingevolge de Landarbei- derswet werd na bespreking goedgekeurd. De verkoop-prijs van den grond in de Kooibuurt werd vastgesteld op 1 en aan den Menneweg op 1.50 per M2. Na uitvoerige bespreking werd besloten aan den heer v. Nieuwkoop grond te ver koopen voor den prijs van f 4 per M2. Besloten werd geen premie te verhalen op de arbeiders voor verzekering ingevol ge de Ziektewet. De begrooting schoolartsendienst werd zonder bespreking vastgesteld. B. en W. stellen voor de gereserveerde gelden voor de asch-schuur, een bedrag van 3600, te beleggen in aand. Bank v. Nederl. Gemeenten. Besloten werd het weiland in dc Kooi buurt publiek te verhuren. Een zij-weg van den Menneweg werd genoemd Kooilaan. Voor straten in de om geving van de Beukenlaan, zullen boomen namen worden verzonnen. De heer v. Bre da bepleitte vogelnamen in het park Ter Leedc. De werkverschaffing. Van de vakorganisaties was een adres in gekomen inzake verlenging werkverschaf- fing. De voorz. zeide, dat de gerneenite een ge meenschappelijke regeling heeft met omlig gende plaatsen. Bovendien meent spr., dat de tijd er thans niet meer om vraagt. Zoo lang- werkverschaffitng noodig is, dragen B. en W. daarvoor zorg. De heer Schrama betreurt het, dat ondanks ad-vies der wer-ld-oozen-coanmissie voor de Bollenstreek, toch met Maart velen zijn ont slagen. Spr. bepleitte verlating van de da tum, waarop de werkverschaffing ophoudt (thans 16 April). De organisaties verzochten de werkverschaffing langer te doen duren dan 3 dagen per week; spr. gelooft, dat dit een bescheiden wensch is. Tevens wordt verzocht, ook de ongehuwden aan do werk verschaffing te doen deelnemen. Spr. vraagt den Raad de wenschen van de organisaties in te willigen. De heer Van Breda zegt, dat de zorg voor de wer-klioozen de geheel e Rb. ad bezig houdt. Dat sommige werkgevers hun personeel ontsloegen, is een gevolg van de slechte toestand der bedrijven. Spr. meent echter, dat men voor de duur der werkverschaffing niet met handen en voeten gebonden is aan de intercommunale overeenkomst.. Laat de heer Schrama niet. voorstellen komen, hoe de ongehuwden, d-ie geen kostwinner zijn, geholpen kunnen worden. Wat zegt de werklooze-ncommissie van dit adres. De heer Speelman gelooft ook, dat 15 April heel wa.t menechen werkloos zullen blijven. Spr. ziet reedis een betere toekomst dagen in de komende jaren. Ligt het niet op den weg van onze gemeente-, cm overleg te plegen met de nabuur-dorpen over ver lenging der werkverschaffing. In de ge meente Saissenlieim is nog wel werk te vin den. De voorzitter gaat prat op de verklaring, dat het bij de zes gemeenen voorzit, zo,oveel mogelijk werkgelegenheid te vinden. De on gehuwden zijn uitgesloten, omdat de hoofden van gezinnen voorgaan. Men moet echter niet denken, dat men maar eindeloos werkveruiming kan vinden. B. en W. zullen gaarne oon-feieeren met de co-mimlissie. Al is 't ook dat reglementair de werkverschaffing eindigt 16 April, B. en W. zijn bereid zoo lang er werkloozen zijn, deze te werk te stellen. De heer Van der Geest acht het. geen be zwaar in beginsel te besluiten, dat na 16 April de werkverschaffing wordt voortgezet. Laat B. en W. doorgaan, zooals zij dezen w-initer gedaan hebben. De voorzitter antwoordde, dat, wanneer het noodig is, B. en W. na 16 April op den- zelfden vcet met. de werkverschaffing zul len doorgaan. De heer Schrama repliceerde. Spr wilde er den nadurk opleggen do-t ook voor de categorie ongehuwden gezorgd moet wor den. Besloten werd daarna op het adres in de volgende vergadering te beslissen. De bewoners van de „Zuid-hoek" vragen in een adres om de electriciteit-s-prijs te be palen, gelijk aan het overige gedeelte der gemeente. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken. De heer Verkley hield een warm pleidooi voor inwilliging. Op het adres werd afwij zend beschikt. Aan de R.K. H.B.S. te Leiden werd een subsidie ran 92 verleend. Bij de rondvraag vroeg de heer v. d. Geest of ook de Kastanjelaan herstraat wordt. De voorz. antwoordt, dat B. en W. een rapport afwachten van den genieeniteo-p- zichter, welke straten verbetering behoe ven; de Kastanjelaa-n komt zeker in aan merking. Op een vraag van den Bisschop ant woordde de voorz., dat het zwembad in middels zal worden uitgebaggerd. Hierna sluiting. schillende richtingsborden worden geplaatst. Onderscheiding. Aan den heer P. Bedijn, badmeester alhier, is door den burgemeester de bronzen eerepenning voor menschlievend hulpbetoon uitgereikt, toegekend bij K.B. van 2 Februari 1.1. Deze onderscheiding is aan den heer Bedijn toegekend, voor het redden van een heer en een dame uit zee, op 28 Augustus 1930, die zich in verdrinkingsge vaar bevonden. Het mocht den moedige red der gelukken beide behouden op het strand te brengen. LEIDEN. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibüotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur. Woensdag. Vergadering R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbe dienden, Huize „Maria", Pieters- kerkkoorsteeg, aanvang 8.15 uur. Woensdag. Excursie A.R.K.A. Sterrewacht, 8 uur. Woendag. Dioc. Ver. van R. K. Onderwij zers „St. Augustinus", den Burcht, 6.30 uur. Woensdag. Vergadering van propagandis ten der R. K. Arbeidersbeweging, Bondsgebouw 8.15 uur. Donderdag. R. K. Vereeniging van gezins hoofden, den Burcht, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Maart a.s. waar genomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, telefoon 136, en A. J. Donk Doezastra-at 31, telefoon 136. LISSE Personalia. Tot onderwijzeres aan de R.K. Meisjesschool van de parochie „St. Aga tha is benoemd mej. A. P. Th. Diedenhcven van Rotterdam. Tot onderwijzer aan de Ned. Herv. School alhier is benoemd de heer H. Wiers- ma, van Sneek. 10 Jaar Ho-Ba-Ho. Op 18 April 1931 zal het 10 jaar geleden zijn, dat de veiling Holland's Bloembollenhuis alhier werd opge richt door haar huidige directeuren, L. J. Ho- man, H. Bader en D. Hogewoning. Men stelt zich aan Hollands Bloembollen huis voor dit 10-jarig bestaan te herdenken en het staat wel vast, dat de vele personen die met deze veiling in connectie slaan, van hun zijde belangstelling zullen willen toonen. „Wbld. v. BI." Katholieke Jonge Middenstands Vereeni- ging. Op de twee laatste vergaderingen van deze vereeniging hield pater Bouman'uit Huize Pius een lezing over de geologie en wel speciaal over de geologie van Nederland. Spr. behandelde op zeer duidelijke en animeeren- de wijze dit moeilijke onderwerp. Den tweeden avond behandelde spr. spe ciaal het ontstaan van ons land. 'Het waren leerzame avonden. De gemeenteraadsve-kiesing. Gistermid dag had vanwege'de R.K. Kiesvereeniging de stemming plaats voor de rangnummer 3 en 4 voor de candidaatstelling voor den gemeen teraad. In stemdistrict I (dorp) werden uit gebracht 609 st., van onwaarde 9. Hiervan verkregen S. F. Barnhuis 2. J. Berbee 0, C. Langeveld 346, L. Onderwater 8, P. Romijn 83, G. Vreeburg 2, F. Beyssens 0. L. C. Elfe- ring 1, A. Th. v. Resteren 11, M. Schrama 132, C. Schrama 10, H. v. d. Vlugt 4 st. in slemdistrict II (Engel) werden uitgebracht 271 st., van onwaarde 4. Hiervan verkregen C. I.angeveld 9, L. Onderwater 5. P. C. Romijn 240, A. H. Schrama 8, en C. Schrama 5 st., zoodat C. Langeveld met 355 st. op no. 3 en A. H. Schrama met 140 stemmen op no. 4 werdt geplaatst. Hinderwet. Ter gemeentesecretarie ligt ter inzage een verzoek van de N.V. Petroleum Maatschappij „The Texas Company" te s Gravenhage om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten van een onder- giondsche petroleumbewaarplaats met aftap inrichting op het perceel plaatselijk gemerkt Prinsessetraat no. 24, kadastraal bekend in sectie D no. 3191. Op Maandag, den 30sten Maart a.s., des namiddags om 3 uur is ter secretaris de gele genheid opengesteld tegen dit verzoek be zwaren in te brengen. Dienstplicht. De keuring van de dienst plichtigen van de lichting 1932 heeft voor deze gemeente plaats op Vrijdag 1 en Zater dag 2 Mei a.s. De keuring geschiedt te Hille gom, gebouw Openb. Werken, Jhr. Mock- -kade. Roodvonk In de week van 8 tot en met 14 Maart 1931 is binnen deze gemeente een geval van roodvonk geconstateerd. VOORHOUT. Dienstplicht, De keuring van de dienst plichtigen van de lichting 1932 dezer ge meente heeft plaats op 25 April a.s. te Noord- wijk in het Juvenaatsgebouw, v. Limburg-Sti rumstraat 16a, aldaar. Kiezerslijst. In aansluiting met ons be richt, dat de kiezerslijst dezer gemeente 1220 stemgerechtigde kiezers bevatte, kunnen wij thans mededeelen, dat hieronder 1200 gerech tigd zijn voor de Statenverkiezing en 1151 voor die der gemeenteraadsverkiezing. Personalia. De heer L. J. van der Geer, hier, is geslaagd voor het examen Bouwkun dig teekenaar. Hij was leerling van de Am bachtsschool te Leiden. WARMOND. Gevonden. Bij de politie is aangifte ge daan van het vinden van een bankbiljet van 10 en een rijwielbelastingplaatje 1931, ter wijl tevens aangifte is gedaan van het verlie zen van een zilveren livrette horloge. Verbetering Warmundastraat. Waar thans door het Rijk een bijdrage is toegekend tot een maximum van 5932 voor verbetering in casu bestrating van de Warmundastraat is het te voorzien dat hiermede grootst moge lijke spoed zal worden betracht, zoodat het niet uitgesloten is, dal, wanneer de stof- periode komt, wij voor dit euvel gevrijwaard zullen zijn. Lente op komst. In het bekende ooie vaarsnest op de buitenplaats Oegstergeest, zijn gistermiddag de bewoners, na hun bui- tenlandsche reis, teruggekeerd, om er weer tijdens den zomer le vertoeven.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2