UIT DE OMGEVING MAANDAG 16 MAART 1931 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 ATHLET1EK WEGWEDSTRIJDEN A.V.A.C. P. Gerbrands van Blauw-Wit wint het nummer 15 K.M., de wielrenner van Dijk de 3 K.M. Gisteren organiseerden de „Amsterdam- sche Veld-Athletiek Club" 'n tweetal weg wedstrijden, n.l. over 15 K.M., welke zeer goed gesla-agd zijn. Voor de 15 K.M., waar van het parcours officieel opgemete"n was, voor een eventueele record verbetering en dat liep tweemaal om de Sintelbaan, daar na langs Stadionweg, Amstelveenscheweg door de Kalfjeslaan, verder langs Amstel- dijk, Zuidelijken Wandelweg en Anistelveen- sche weg weer terug naar de Sintelbaan, waren 25 deelnemers, waarvan slechts een tweetal uitvielen. De overigen kwamen al len in goede conditie aan. Tusschen Ger brands (Blauw-Wit) en Mulder (AVAC), die direct den kop namen? werd gedurende den geheelen wedstrijd een zwaren strijd gevoerd. Het mocht tenslotte Gerbrands- gelukken in den tijd van 53 min. 59.2 sec. als eerste de finish te bereiken, op slechts korten afstand gevolgd door Mulder. De kleine taaie Bakker, die sedert korten tijd lid van AVAC is, werd derde, een plaats, waarop hij geabonneerd schijnt te zijn. Voor de 3 K.M. voor nieuwelingen ver schenen ruim 50 deelnemers aan den start. Deze loopers moesten 3 X om de Sintel baan heenloopen. De wielrenner Van Dijk, die reeds in verschillende andere wedstrij den van zich had doen hooren, wist heden beslag op den eersten prijs te leggen. De AVAC-ers Lodew'.jks en van der Meulen kwamen met klein verschil, resp. als twee de en derde aan. De publieke belangstelling voor deze wedstrijden was zeer groot, doch dank zij de medewerking der politie werd de start en de finish goed vrij gehouden, zoodat de loopers ongehinderd huns weegs konden gaan. Bij de 3 K.M. voor nieuwelingen deed zich nog een klein incident voor, een der deelnemers, die zonder dat de organisee- rende veieeniging hiervan in kennis was, trots verbod van zijn dokter aan dezen wed strijd deelnam, zakte, nadat hij ongeveer IX K.M. geloopen had, plotseling in elkaar en geraakte bewusteloos. Hij werd per particuliere ?uto weggebracht. De uitslagen van deze alleszins slaagde wedstrijden luiden als volgt: 15 K.M. Hardloopen: 1. P. Gerbrands (Blauw-Wit) 53 min. 2 sec.; 2. H. Mulder (AVAC) 54 min. 13.6 sec.; 3. W. Bakker (AVAC) 55 min. 4.3 sec.; 4. P. de Vries (AVAC), 5. H. Knol (West-Frisia); 6. E. Coenen (ODIN); 7. J. Stolk (AVAC), allen binnen 30 min. 3 K.M. klasse (nieuwelingen): 1. J. van Dijk (A.S.C. „Olympia) 10 min. 3.6 sec.; 2. J. Lodewijks (AVAC) 10.21; 3. H. van der Meulen (AVAC) 10 min. 22. 6 sec.; 4. J. Verkes (Turnlust-Haarlem); 5. J. Raape (Deutsche T.V.); 6. J. H. van der Meulen (AVAC); 7. A. Kluyskens (AVAC); 8. J. de Jong (AVAC); 9. G. van der Haak „Te wester"; 10. C. Boekhof (AVAC). KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. 10 K.M. veldloop. Het persoonlijk en clubkampioenschap van Nederland veldloop over 10 K.M., wa-rvan de organisatie evenals altijd aan de Haagsche R. K. Athletiek Vereeniging „Graaf Willem II" is opgedragen, zal dit jaar op 29 Maart a.s. op het landgoed van den heer Prins te Wassenaar plaats vin den. Naast dit kampioenschap organiseert ge noemde vereeniging nog een 30-tal veldloo- pen n.l. 5 K.M. voor KNAU-leden klasse B, 3.5 K.M. voor KNAU-leden klasse C en 3.5 K.M. voor nieuwelingen, klasse D, waar aan door iederen sportbeoefenaar kan wor den deelgenomen. Inschrijvingen sluiten op 24 Maart bij den heer G. K. Loman, Paulus Potterstraat 357, Den Haag. SCHAATSENRIJDEN KON. NED. SCHAATSENRIJDERSBOND Buitengewone algemeene vergadering. Zaterdagmiddag had in het restaurant van de Amsterdamsche IJsclub een buiten gewone algemeene vergadering plaats van den Kon. Nederl. Schaatsenrijdersbond, onder presidium van den heer G. J. M. Couvée. Als eerste punt kwam op de agenda voor, een bespreking van de notulen van Je algemeene vergadering van 15 Novem ber jj. Een afgevaardigde van de Ainersfoort- sche IJsclub laakte deze reden om een buitengewone vergadering bijeen te roepen en diende een motie van orde in, om deze bespreking niet toe te laten, daar dit in strijd is met den goeden gang van zaken. Deze bespreking moet plaats hebben bij de behandeling van de notulen. De motie werd aangenomen met 60 stem men voor en 11 tegen. Het tweede punt van de agenda was, de benoeming van twee bestuursleden voor 't Zuiden. Dezelfde afgevaardigde van de Amers- foortsche IJsclub viel ook dit punt aan, daar er over dit punt reeds eerder een de finitieve beslissing was gevallen. Spreker diende een motie in, om ook dit punt van de agenda af te voeren. De motie werd eveneens aangenomen met 60 stemmen voor en 11 tegen. De aanvragers van de vergadering ont hielden zich uit protest van stemmen. Bij de rondvraag vroeg de vertegenwoor diger van Heerenveen inlichtingen over mededeelingen die in sommige dagbladen waren gepubliceerd omtrent het unfaire optreden van de rijders van den Kon. Ne l. Schaatsenrijdersbond tegenover de leden van de Vereeniging tot bevordering van het hardrijden op de schaats. De heer Adrian, van deze laatste ver eeniging, deelde hieromtrent mede, dat de offioieele rijders o.a. niet in een kleedka mer wilden komen met de leden van zijn vereeniging. De heer Heiden, die zelf als rijder in Oslo is geweest, deelde daarop mede, dat zij niet met bovengenoemde rijders te zamnn wilden zijn, omdat zij steeds lastig wer den gevallen door hatelijke opmerkingen. De heer v. d. Laer merkte naar aanlei ding van de opmerking van den heer Adrian op, dat hij in Oslo tegen de rijders van de Vereeniging tot bevordering van het hardrijden zou hebben geageerd, mede, dat hij op een desbetreffende vraag had medegedeeld, dat Je leden van de Vereeni ging tot bevordering van het hardrijden, slechts kwamen om te trainen, zoodat zij op de banen konden worden toegelaten. Een afgevaardigde van Nijmegen protes teerde tegen de wijze, waarop in de verga dering de punten van de agenda zijn af gevoerd, waarbij spr. opmerkte, dat dit al leen mogelijk geweest kan zijn, na voor afgaande besprekingen van het bestuur met leden. De afgevaardigde van Amersfoort ont kende dit evenwel. Een tweetal moties, ingediend door de afgevaardigde van Nijmegen, werden met groote meerderheid verworpen. Een afgevaardigde heeft vervolgens ge protesteerd tegen het bijeenroepen van een dergelijke onvruchtbare vergadering. Spr. zeide, op een volgende vergadering met voorstellen te zullen komen om aan de op positie de gelegenheid te ontnemen maar steeds buitengewone vergaderingen op te laten roepen. Nadat door enkele leden nog van de ro dvraag was gebruik gemaakt, werd de vergadering gesloten. PAARDENSPORT ZUID HOLLANDSCHE JACHTVER. Springconcoursen op Meyendel. Zaterdagmiddag was Meyendel weer het centrum der hippische belangstelling. Er waren vier springconcoursen uitgeschre- schen voor paarden, die gereden werden door leden der Z. H. J. V., hun echtgenoo- ten, inwonende dochters of minderjarige zoons. De uitslag der wedstrijden was volgens het „Vad.": I. Springconcours over 8 hindernissen, niet hooger dan 1 M., voor deelnemers, die nooit uitkwamen en een officieel spring concours vijf deelnemers reden een fout loos parcoursbij het overspringen was de le prijs voor Ph. Pander met Figaro 2 ft.de 2e en 3e W. M. Driehuizen met Domburg en baron van Lynden, beiden 4 ft.; 4e Engelbrecht 4 ft.; 5e Duinstallen met Marion 6 ft.; 6e Wentges met Pieter 2 fouten*; 7e J. A. Ruys met Lotte 2 ft., Se mevr. de Bruyn met Maritza 2 fouten. II. Springconcours over 10 hindernissen, waarbij paarden uit de 1ste, 2de en 3de klasse zijn uitgesloten, evenals paarden, uit de 4de klasse, die reeds een lsten, 2den of 3den prijs gewonnen hebben. Afd. A. 1ste prijs de heer Gaerthe met Clowntje; 2e majoor H. baron van Voorst tob Voorst met Mauringh 3e P. W. van Renswoude met Jimmy II; 4de Oranje stallen met Beëlzebub5de Ph. Pander met Figaro; 6e W. M. Driehuizen met Domburg7de J. A. Ruys met Lotte 8ste mevr. Crommelin met Tom9de M. Suyck met Cleveland; 10de Engelbert met White Jack. Het parcours was lang niet gemak kelijk er kwamen veel bochten in voor en de z.g. „muizenval", een smalle doorgang, aan het eind waarvan een hek gespron gen moest worden, maakte veel paarden angstig. Afd. B le H. Roedl met Gawan 2e A. van der Vlugt met Moritz 3e G. L. Kep- per met Vignette. In dit springconcours werd op tijd gere den; en de springfouten werden omgezet in tijd b.v. een fout met de voorbeenen kostte 30 seconden. Een snelle ruiter kon dus fouten herstellen door zeer vlot te rijden. Het 3de programmanummer was bar rière-springen: 6 hindernissen waren op ongeveer 10 1/2 meter afstand geplaatst hoogte 1 M., 1 M., 1.10 M., 1.10 M. 1.20 en 1.20 M. Er waren elf inschijvers. De heer Gescher met Bodega en Tijl, mej. Roderwald met Radja en mej. Paupit met Gitane maakten bij den eersten keer geen fout. Er werd nog tweemaal overgesprongen. Toen wa ren de hindernissen tot 1.40 M. verhoogd en werd de uitslag: 1ste de heer Gescher met Bodega, 2de en 3de dezelfde met Tijl en mej. Pauptit met Gitane; 4de mej. Ro derwald met Radja5de en 6de de heer Pander met Figaro en de heer Roedl met Gawan, gereden door mej. Pauptit. De middag werd besloten met een con cours voor Sauts couples: le mej. Roder wald en de heer van der Vlugt 2e mej. Pauptit en de heer Kepper 3e gravin van Limburg Stirum en mej. Eschauzier. De voorzitter R. F. C. baron Bentinck, reikte de prijzen uit hij huldigde de deel nemers, dankt mevrouw Gescher voor den door haar aangeboden ruooien prijs en zwaaide den heer van Hoboken weer al len lof toe, dien ftij zoo dubbel en dwars verdient. DAMMEN Het persoonlijk kampioenschap van Nederland. De resultaten van de gisteren om het persoonlijk kampioenschap van Nederland dammen luiden als volgt: Vos remise met De Haan; Ris remise met de Graag; Pol man remise met Rustenburg; Ramon re mise met van Dartelen. De stand op heden is: Van Dartelen 5 pnt. (uit 5 partijen); de Graag 5 (5); De Haan 4 (4); Kuyer 1 (3); van Mil 3 (4); I Polman 5 OL: Raman 7 (5); Ris 3 (4); Rus tenburg 7 (6); Vos 4 (5). KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. De uitslagen der 5de ronde zijn als volgt Eerste klasse. Afd. 1: LammensOptendrees 02 Afd. 2: Teleng— Knoppert (regl.) 20 Gaste laars—Meincma 20 Afd. 3: v. d. BoschMolenaar 11 DekkerK-leer 02 Eppcnga—Bergman 02 Tweede klasse. Afd. 1: E. Sladek—C. Klinkenberg Sr. 02 WaalsDreef 20 Afd. 3: TeunisseTeleng 20 Eerste klasse. Afd. 1: gesp. gew. rem. verl. pnt. Bernsen 4 2 2 6 de Jeu 3 2 1 5 Optendrees 3 1113 de Water 2 1 12 Lammens 4 4 In deze klasse vervalt de, deelname van den heer van de Wijngaard wegens ziekte, terwijl een gespeelde partij tusschen de H.H. Optendrees en de Water ter arbitra ge is opgezonden, zoodat de uitslag van den wedstrijd de Jeude Water als laatste partij deze afdeeling doet beëindigen. Afd. 2: gesp. gew. rem. verl. pnt. Meinema 5 3 2 6 Gastelaars 3 2 1 5 J. Klinkenberg 3 2 1 5 Kleyn 3 1113 Teleng 3 1113 Knoppert 5 5 In deze afdeeling hebben de heeren Gastelaars en Teleng een arbitrage-partij, terwijl nog eenige uitgestelde wedstrijden deze week zullen worden gespeeld zoodat de einduitslag in deze afd. welke een zeer spannend verloop heeft, immers bier zijn toch nog 3 candidaten, de volgende week kan worden tegemoet gezien. Afd. 3: Bergman Kleer Molenaar Eppenga v. d. Bosch Dekker H. Rietbergen 121 41 17 2.95 D. G. v. d. Voort 125 41 17 3.04 P. Horree 84 35 14 2.40 H. P. v. Amsterdam 125 35 18 3.57 P. Schouten 125 40 16 3.12 G. v. d. Berg 61 39 12 1.56 Kr.o.t. 1 en D. O. S. 1 punt. De uitslag van den wedstrijd de Kroon 2D. O. S. 4 voor de 4e ld. L. B. B. luidt: gesp. gew. rem. verl. pnt. 4 3—16 3 3 6 De uitslag van den wedstrijd T. O. G. I O. G. voor de 2e kl. L. B. B. luidt: J. Slimmere (O.G.) 120 46 13 2.60 J. Bouman (.T.O.G.) 125 46 14 2.71 B. Boom 67 41 9 1.63 J. Tuks 125 41 12 3.04 J. Brugman 90 54 8 1.66 J. Mulder res. 125 54 11 2.31 De 4e partij door T. O. G. gewonnen B. Schouten C. Schouten C. P. Fasel (D.O.S.) 05 35 6 1.85 0. van Rijs (de Kr.) 75 35 10 2.14 J. Chrispijn 75 30 19 2.50 C. Guyt res. 33 29 5 1.13 D. van Tongeren 74 44 12 1.68 N.N. 75 44 15 1.70 S. de Water 75 34 8 2.20 C. de Niet res. 65 33 11 1.96 De Kroon 1 en D. O. S. 1 punt. De uitslag van den wedstrijd Poort v. Cleef 3—A. D. O. 2 vooi de 4e kl. L. B. B. luidt: J. Schuurmans (A.D.O.) 36 24 9 1.50 L. A. v. Itereon (P.v.Cl.) 75 24 10 3.12 J .J. Wortman 30 20 8 1 50 J. J. de Roo 75 20 13 3.76 C. Krap 22 15 4 1.46 H. de Roo 75 15 14 5.00 N. N. 42 38 8 1.10 P. Roman 75 38 10 1.97 Poort van Cleef 2 en A. D. O. punten. In deze afdeeling heeft de heer Reek zich teruggetrokken, terwijl ook de uitge stelde wedstrijden, zooveel mogelijk in de komende week zullen worden gespeeld. Tweede klasse. Afd. 1: gesp. gew. rem. verl. pnt. C. Klinkenberg 3 3 6 v. d. Wijngaarden 3 2 1 5 Dreef 4 112 3 E. Sladek 4 1—32 Waals 4 1—32 In deze afdeeling resteert slechts de wedstrijd Klinkenbergv. d. Wijngaarden zoodat de beslissing in deze afd. dus reeds is gevallen. Afd. 2: gesp. gew. rem. verl. pnt. Huisman 3 2 1 5 C. Klinkenberg Jr. 3 2 1 5 J. Dreef 3 12 1 A. Sladek 3 12 1 Dit is de eindstand zoodat de heeren Huisman en C. Klinkenberg Jr. in de hoofdklasse der 2de klasse zullen uitkomen Afd. 3: gesp. gew. rem. verl. pnt. Bey 4 3 1—7 A. Klinkenberg 4 3 16 Teunisse 4 2 115 v. d. Wijngaarden 3 1113 Teleng 5 1 4 2 Zaalberg 4 1 3 1 BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie. w. n. o. T. O. G. 2 en O. G. 0 punten. De uitslag van den wedstrijd S. D. O. I L. U. T. O. I voor de 2e kl. L. B. B. luidt: N.N. res. (Luto) 75 37 14 2.02 I. Mazurel (S.D.O.) 125 37 18 3.37 86 32 11 2.68 125 32 18 3.90 L. van Keeken 98 40 22 2.45 R. Kantebeec 125 40 21 3.12 De 4e partij is door L. U. T. O. gewonnen gegeven wegens tijdgebrek. S. D. O. 2 en L. U. T. O. 0 punten. De uitslag van den wedstrijd Kr.o.t.D O. SS.,2 voor de 2e kl. L. B. B. luidt: C. Hendriks (D.O.S.) 125 34 15 3.67 J. Westerbeke (Kr.o.t.) 115 33 12 3.48 ALKEMADE. G e b r e nMaria Adriano, dochter van J. Th. van Goozen en M. Loos. Camelia Maria, dochter van J. A. van der Geest en E. H. Koelewijn. Pieter, zoon van S. van Beek en A. Noordam. Overleden: Johanna Jacoba Ouve- lier,geh. met P. Vlugt, 74 jaar. E'isa- beth Koolstra, geh. met N. D. W. Kool 53 jaar. Willem Rijnsburger, >58 jaar. Ca- tiharina Heetman, 88 jaar. LISSE. Fiets gestolen. Alhoewel vanwege het R. K. kerkbestuur achter de woning van de naast de kerk wonende heer War merdam een rijwielbewaarplaats is ge maakt, zijn er toch altijd nog welke him rijwiel, als zij even in de kerk vertoeven, tegen het hek naast de kerk plaatsen. Dat is voor eventueele zwijntjesjagers gemakkelijkij. Dit ondervond Zaterdag morgen de heer H. P. Zwetsloot alhier. Hij had zich te half acht even in de kerk begeven en zijn fiets tegen het hek geplaatst. Toen hij na een kwartiertje terugkwam was zijn fiets verdwenen. Volkstelling. De voorloopige uitkom sten van de algemeen te volkstelling betref fende het aantal inwoners dezer gemeente is vastgesteld en bedraagt in totaal 8433, waaronder 4299 mannelijke en 4184 vrou welijke pesronen. Wegenverbetering. De Looeterweg en de Akervoordeelaa-n onder deze gemeente zullen worden voorzien van een t-ermacweg- dek, welk werk door B. en W. is opgedragen aan de N.V. Bouw- en Aanneming-Maat schappij te Busoum. TER AAR. Kiezerslijst. Volgens de kiezerslijst bedraagt het aantal kiezers voor de Twee de Kamer 1603, voor de Provinciale Staten 1577 en voor den Gemeenteraad 1543. Geboren: Bernard us, zoon van B. Sas senv. d. Zwaan. Cornelia Maria Gijs- berta, dochter van S. J. ran Smoorenburg Kelder. Overleden: Pietei-nclla Boekensteijn 60 jaar, echtgen. van G. Vis. Kiaartje de Vos, 68 jaar, wed. van H. Spek. Ingekomen: G. A. Maas van Eind hoven. H. Morgenrood van Sassenheim. C. Roos van Terschelling. J. Visechar ran Genemuiden. K. B. Scbnieder van Amsterdam. Vertrokken: H. v. d. Starren naar Woubrugge. C. Verloop naar Pumierend. N00RDWIJKERH0UT. Geboren: Thomas Abraham Jczef, z. v. C. F. Bemelman en J. A. E. Koot. Jo hannes Ja-cobus, z. v. J. J. Lammere en A. J. Aart-man. Petrus Jacobus Johannes, z. v. J. W. Ruigrok en C. C. M. van Emmerik. Floris Jacobus Joseph, z. v. N. Meeuwen oord en M. C. Xulkes. Johannes Gabriël Joseph, z. v. W. Th. Hulsebcsch en H. E. lUuigTok. Helena, d. v. Johannes A. ran den Berg en P. Jansen. mhenwp 4kdvvPamavbgk mhw hrd hrd d Overleden: Helena C. Th. Peters, 3 weken.Joh nan es J. Rob ij ns, 82 jaar, wo- nende te Amsterdam, j Huw. aangifte en huw.: geen. KATWIJK. IN MEMORIAM OUD-BURGEMEES- 1 TER DE WAAL MALEFIJT. Zooals we Zaterdag nog konden be richten is op dien morgen overleden de heer J. H. de Waal Malefijt, oud-burge meester onzer gemeente. De heer de Waal Malefijt leefde de laatste jaren als rustend burger in de gemeente en liet zich in het openbaar met de politiek niet meer in. Dat neemt njet weg dat de politiek in en buiten de gemeente en al wat er, vooral in eigen plaats, voorviel, z'n belangstelling had. Toen vorig jaar z'n gezicht zoodanig ver minderde dat het hem onmogelijk war het gebeuren te volgen, besloot hij nog tot een operatief ingrijpen waardoor het hem weer mogelijk was te lezen en te schrijven. Zijn hooge leeftijd was wel een der voornaamste redenen waarom hij zioh uit dc politiek 'terugtrok. In Oct. 1925 had hij reeds ontslag ge nomen als lid der Eerste Kamer, omdat de daaraan verbonden werkzaamheden voor hem te bezwaarlijk waren gewor den. De heer de Waal Malefijt behoorde tot de oude garde. In den strijd om .het beginsel heoft hij een werkzaam aandeel gehad. Jarenlang heeft hij in do govecht-s- ïinie gestaan als er gestreden moest wor den voor de erkenning en de toepassing van de Christ, beginselen. Hij was niet iemand die zich op den voorgrond drong. Het was hem niet om de eerste plaats te doen. Maar al drong hij zich zelf niet op den voorgrond, toch heeft hij vele ja ren lang een leidende positie ingenomen, en werden hem belangrijke posten toe vertrouwd. Jarenlang heeft hij het lager en hooger onderwijs gediend. Behalve de vele functies die we reeds vermeldden, war hij lid van het Centr. Comité v. A R- Kiesvereenigingen, curator van dc V rije Universiteit. Alle deze functies vervulde hij met de meeste nauwgezetheid. Als een donderslag uit den helderen hemel kwam Maart 1927 de mede leeling van hem dat hij tegen 1 Mei da.v. aan H. M. de Koningin ontslag had aange vraagd. Zelfs de wethouders wisten van hetgeen de burgemeester besloten was te doen, niets af. Geen wonder dat de raad toen perplex stond. Op vooibeeldige wij-ze had hij 12 X ja-ar de raadszittingen ge leid, en mede om zijn groote kundigheid ten opzichte van finaneieele zaken, en ora zijn schitterend en zuinig beheer der ge- meentefinanciën, had hij een groote be kendheid. Op 29 April 1927 liad ..in hofc gemeentehui! te Katwijk a. d. Rijn de huldiging plaats van den jubileerenden en tevens scheidenden burgemeester. Bij die gelegenheid werd den burgemeester door een commissie uk de burgerij een door den kunstschilder Zoetelief-Troiup ge schilderd portret van hemzelf aangebo den. Aan deze huldiging werd toen door bijna geheel de burgerij doelgenomen. Op de raadszitting van 27 April had burge meester de W. Malefijt reeds officieel af scheid genomen van den Raad. In zijn afscheidsrede bracht spr. naar voren dat hij van de 175 vergaderingen die den raad sinds zijn optreden gehouden had, er nimmer een gemist had, doch dat toen een geregeld voortgezette en ingespannen arbeid zooals het belang der gemeente van den burgemeester eischt, hem zwaar begon te vallen. En, zeide hij, de man is er voor het ambt en niet het ambt voor den man. De samenstelling van den raad had in die 12X jaar een groote wijziging onder gaan. Slechts 3 leden die in 1914 bij de installatie tegenwoordig waren, maakten nog deel uit van het toenmalige college. Het bevolkingscijfer bedroeg in 1914 11948, terwijl dit bij het heengaan van burgemeester de W. M. was toegenomen tot 14861. Van hetgeen in die 12 X j&ax onder burgemeester de W. Malefijt verrioht is geworden noemen we de aankoop van het grondencomplex in „De Koestal', de stichting van de Kat/wijksoho Bouwver. die mtusschen meer dan 200 woningen bouwde, de aankoop der gronden lange den Commandeurslaan dat een prachtver- betering was, bestrating van de Sluis- weg, Sandtlaan en niet te vergeten de verbetering van den weg Wassenaar KatwijkNoordwijk. De aankoop der gronden voor de berghaven, de verlichting der gemeente waarbij we vooral noemen de sluiting van het contract met Leiden voor de electriciteitsvoorziening, de plan nen tot het verkrijgen van een zee-haven, de steunregeling voor werlceloozen, de gezamenlijke vleeschkeuringsdienst met Rijnsburg en Valkenburg, aankoop van Domeingronden voor uitbreiding der ge meente, verbeteringen bij het punt Was- senaarscheweg-Coirunandeurslaan, de aan koop van panden voor het maken van een nieuwe verkeersweg de v. Egmond- straat, het besluit tot het bouwen van een nieuw genieentehuis welk besluit binnen enkele maanden zal worden uit gevoerd. De nachtdienst bij de telefoon, die in een groote behoefte voorziet, bet van gemeentewege aanschaffen van sproeiwagens en veegmachines, den bouw van het Ziekenhuis bij de tol ten dienste der Katwijksohe Ziekenverpleging, de aanleg van den nieuwen verkeersweg de Molen t uin weg, idem van liet Zuidelijke rijwielpad aan den Zeeweg, de plannen voor den bouw van den nieuwen brug aan de Turfmarkt, het afzanden en ega- liseeren der duingrondon ton Zuiden van Katwijk waar thans het Zuiderkwartier bestaat. Het bijzonder onderwijs had zijn volle sympathie en het aantal scholen is tijdens zijn bestuur met eenige toege nomen. De oorlogs-jaren brachten veel beslom meringen mee en kostte ook schatten gelds. Dit verzwaarde voor hem de taak niet onbelangrijk doch aan de ontwikke ling der gemeente kon evengoed nog vol doende aandacht worden geschonken. Zijn kennis in finaneieele aangelegen-he den kwam vooral in dit tijdperk de ge meente ten goede. De gemeente heeft aan oud-burgemees ter do Waal Malefijt veel te danken. H. M. de Koningin beloonde zijn ver dienste door hem te benoemen tot Ridder in de Orde van den Ned. Leeuw. Schenke God hem het loon zijn trouwe diens! knechten toegezegd. Zijn nagedachtenis zal bij de bevolking van Katwijk in hooge eere blijven. De begrafenis zal plaats hebben op de Alg. begraafplaats te Katwijk- a. d. Rijn op Woensdag a.s. nam. te 2 uur. Personalia. Tot onderwijzeressen aan de chr. school Goeman Boreesiusstr. werden benoemd de dames M. Veltman en S. H. v. Linschoten alsmede tot onderwijzer de heer L. F. de Weija, thans allen werkzaam aan de chr. school Julianastr. Aan deze school werd inmiddels benoemd tot onder wijzeres (t.) Mej. G. C. v. Vliet van Schoonrewoerd. Gemeenteraadsverkiezing. Naar wij vernemen stelt de heer M. Meijer (C'.-H.) zich voor de a.s. gemeen! eraii.1*verkiezing niet meer herkiesbaar als raadslid.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7