MAANDAG 16 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 B.E.O. 14 9 4 1 45—25 22 Zeemeeuwen 15 8 2 5 39—20 18 U.V.S, 14 8 1 5 27—29 17 A.S.C. 15 7 3 5 38—25 17 L.F.O. 13 5 5 3 2220 15 .Schoten 15 5 3 7 4112 t2 Hillinen 12 4 4 4 27—20 12 Alphen 12 5 7 29—36 10 T.H.B. 16 3 3 10 23—54 9 Lugdunum 14 3 1 10 2444 7 Het Oosten. Er komt thans eerst recht spanning in Afdeeling III. Immers doordat zoowel He racles als P.E.C. verloren reap, met 32 en 30 van Tubantia en Wageningen, *\vam Go Ahead, dat een 20-overwinning behaalde op Z.A.C. weer aan den kop. De laatste wedstrijden zullen de beslissing brengen, maar wij moenen, dat de Deven ter Rood-Gelen de beste kansen hebben. Intusschen is de kans van Vitesse om de laatste plaats te ontloopen weer wat groo- ter geworden door de nederlaag van Z.A.C. Go Ahead 15 11 4 52—29 22 Heracles 16 10 2 4 49—35 22 P.E.O. - 15 8 4 3 4625 20 Enschede 16 6 5 5 32—28 17 A.G.O.V.V. 14 8 6 37—25 16 Wageningen 16 6 3 7 33—30 15 Tubantia 15 4 4 7 3645 12 Rob. et Vel. 16 5 1 10 35—57 11 Z.A.O. 16 3 4 9 2442 10 Vitesse 15 4 1 10 22—48 9 Het Zuiden. Het pleit in Afdeeling IV ten aanzien van de laatste plaats is thans ook bijna beslecht. Wilhelmina verloor n.l. van B.V.V. en heeft thans reeds een achterstand van 5 punten op H.V.V., hoewel met 2 wedstrij den minder gespeeld. P.S.V. verloor, haar kampioenschap ten spijt, met 53 van Willem II, terwijl N.A.C. een 41-overwin- ning behaalde op Eindhoven. P.S.V. 17 13 1 3 69—33 27 N.A.C. 16 9 4 3 48—38 22 N.O.A.D. 17 9 2 6 44—28 20 Willem II 15 8 2 5 52—47 18 L.O.N.O.A. 16 7 9 34—50 14 Eindhoven 14 5 2 7 27—38 12 B.V.V. 12 4 3 5 36—39 11 De Valk 15 5 1 9 28—44 11 M.V.V. 16 4 3 9 3033 11 Wilhelmina 14 3 11 23—41 6 Het Noorden. In het Noorden beten de leiders geducht van zich af. Velocitaa sloeg Be Quick met 51, terwijl Veendam met 100 won van Frisia. Friesland roerde zich goed en kwam door eon 43-overwinning op G.V.A.V. van de laatste plaats af, dank zij het feit, dat M.S.O. van Achilles verloor. De stand is hier: Velocitas 14 12 1 1 6118 25 Veendam 15 11 1 3 5418 23 Leeuwarden 16 9 3 4 5128 21 Achilles 16 7 1 8 39-43 15 G.V.A.V. 15 6 1 8 34—48 13 Alcides 14 6 8 31-40 12 Be Quick 15 5 1 9 33—37 J1 Frisia 13 4 2 7 21—46 10 Friesland 14 3 3 8 28-47 9 M.S.C. 14 3 1 10 25—45 7 De uitslagen. AFDEELING I. Eerste klasse. HFCHBS 43; 't GooiHermes DVS 3—1; ZFCVUO 4—4. Tweede klasse A. AlcmariaZVV 34ZeeburgiaTOG 2—3. Tweede klasse B. VeloxBaam 10—3; WAZand voort 3—1. Derde klasse D. DOSUW 43; Voorw.Vrienden schaar 34; AlphiaHVC 25; LSV Zeist 72; OlympiaUtrecht 90. AFDEELING II. Eerste klasse. FeijenoordHVV 20; EDOKFC 6—4; Blauw WitSparta 01. Tweede klasse A. BMTUnitas 6—4; HollandiaanSt. Hooger 21; XerxesQhick 54; VIOS DMC 32; VOCNeptunua 42. Tweede klasse B. DCLRFO 32; SVWOvermaas 33; ODSSVV 44; GoudaFortuna 33. Derde klasse A. LugdunumAlphen 24; BECSchoten 64; HillinenTHB 22; LFCZeemeeu wen 1—0. Vierde klasse A. ArchipelWaddinxveen 31; Bodegra venLeidsche B. 50; PostduivenCeleri- tas 1—5; RCLHDV 3—7. Res 2e klasse A. Fortuna 2SVV 2 36; HVV 3BMT 2 2—1; UVS 2—RFC 2 2—0. R e 8. 2e klasse B. DFC 2Hermes DVS 2 24; Excelsior 3Neptunus 2 33; Sparta 3Olympia 2 14. Res. 3e klasse A. ADO 3—RVO 2 8—1; ASC 2—Delft 2 61; Concordia 2HVV 4 52; DHC 3 Alphen 2 14; VIOS 2BEC 2 81. AFDEELING III. Eerste klasse. WageningenPEO 30; ZACGo Ahead 0—2; TubantiaHeracles 32; Robur et VelocitasAGOVV 24. AFDEELING IV. Eersteklass e. BW-Wilhelmina 5—2; MW-NOAD 0-3; PSV—Willem II 3—5; NAC—Eindho ven 41. AFDEELING V. Eerste klasse. FrieslandGVAV 43; Veendam—Fri sia 100; Be QuickVelocitas 15; MSC Achilles 23. AJAX KAMPIOEN VAN AFDEELING 1. Door het gelijke spel van Z.F.C. tegen V.U.C. (44) kan Z.F.C. het puntenaanital van Ajax niet meer bereiken, en is Ajax dus kampioen van afdeeding I van de<n K.N.V.B. Amsterdam zal dois weer vertegenwoordigd worden bij de kampienswedstrijden van Nederland. Wij laten hieronder eenige bijzonderhe den volgen uit de geschiedenis van Ajax. Op 18 Maart. 1900 werd Ajax opgericht. Speelterrein had men over het IJ in de Buiksloterham. Het eerete elftal kwam uit in de 2e klasse van den Amsterdamsohen Voetbalbond. Het tweede jaar van het be staan der club speelde Ajax al in de eerste kilasse, een jaar later reedis in de derde klasse van den K.N.V.B. Direct- werd Ajax kampioen, de tegenwoordige secretaris van den Nederlandse hen Roeibond, de heer Schutte was dest ijds doel verdediger van Ajax en secretaris. In de tweede klasse van den K.N.V.B. boterde het niet zoo gauw, in 1907/1908 werd het kampioenschap behaald. Promoveeren kon Ajax echter niet in de kampicenscompetitie. In 1908 kwamen groo te veranderingen in Ajax, n.l. er werd ge combineerd met Hoila-nd, waaruit o.a. kwa men A. en F. Pelser. Eerst in 19101911 kon de promotie plaats hebben naar de eerste klasse na een ja-ren lange harden strijd met A.F.C., V.O.C. en anderen. Ajax ais eerste klasiser was niet veel bij zonders. Immers: steeds werd een der laat ste plaatsen op de coinpetielij-at ingenomen en zelfs volgde degradatie in het seizoen voor den oorlog. In 1914 werd de heer Grootmeijer secre taris; er volgde een aLgeheele reorganisatie van het elftal, ook vele interne aangelegen heden werden veranderd. Hoewel een aantaü malen kampioen van haar afdeeling kon Ajax niet promoveeren, eerst in 1916/1917 werd een gloriejaar der Am-ster damme rs. Op de algemeen© vergadering van den des-tijde nog N.V.B. werd Ajax bij keu-ze bot eerste kia®ser gepromoveerd in verband met de schitterende resultaten door de club behaald. Onmiddellijk werd Ajax kampioen der eerste klasse en kampioen van Nederland. Het spel dat Ajax toen vertoonde was spreek woordelijk goed, er was maa r een vereeniging in Nederland die voetbal kon spelen en dat was Ajax. Ook het volgend jaar werd het kampienschap van Nederland behaald. In 1917/1918 werd het spel wat minder. Tenslotte mem-oreeren we verder, dat Ajax kampioen werd der eerste klasse in 1921/ 1922, 1925—1926 en 1926—1927, 1927—1928 en 1929—1930. En tha-n-s wederom kampioen van Nederland. Wij zijn er van overtuigd, dat Aajax ditmaal in de kampioen&oompe- t-it-ie van Nederland betere successen zal behalen dan het vorige jaar. De tegenstan ders van Ajax zullen vermoedelijk zijn: Feyenoord, Go Ahead, Velocitas en P.S.V. Goede bekenden. Tenslotte zij nog te vermelden de talrijke internationale spelers, die Ajax heeft ge leverd, waarvan vooral De Natris en Gup- fedt wel tot de allerbesten behooren, zender aan de a-nderen ook maar iets te kort te d-oen. Alphia—H.V.C. 2—7. Na de nederlaag van H.V.C. vorige week tegen D.Ü.S. zijn de bezoekers er thans in geslaagd Alphia met 72 te kloppen. H.V.C. had over het geheel het beste van het spel en wist dit in een behoorlijk aan tal doelpunten uit te drukken. Omstreeks 2 uur wordt begonnen. Direct na aftrap komen de bezoekers onstuimig in den aan val, waardoor zij zich in de eerste minuten reeds de leiding verschaffen. De voorhoede des thuisclub komt dan ook een woordje meespreken en een schot van den midvoor scheert rakelings de bovenlat. De aanval len der bezoekers hebben meer succes, als bij een voorzet van links, de rechtsbinnen van de gelegenheid gebruik maakt voor do tweede maal te scoren (02). De thuisclub tracht nu enkele malen den achterstand te verkleinen, doch deze pogingen falen. H.V. C. heeft meer succes, als hare linksbuiten tegen de paal schiet verdwijnt den bal an dermaal in het Alphia-net (03). Niet ont moedigd speelt de thuisclub verder. Zij for ceert eenige vinnige aanvallen, waarbij zij eens uit een voorzet van links door haar midvoor het genoegen heeft den achter stand te verkleinen (13). Zulks is voor Alphia aanleiding om wat beter aan te pakken en als H.V.C. eens in het straf schopgebied hands maakt, weet de midhalf der thuisclub de vrije trap in een doel punt om te zetten (23). Weldra komt daarna de rust. Na de thee schijnen beide ploegen het kalm op te nemen en aan beide zijden wo- U een weinig belangrijke vertooning te zien gegeven. Toch komt H.V.C. weer spoedig aan de beurt om den voorsprong te vergrooten. Achtereenvolgens brengen links- en rechts-buiten der bezoekers den stand op 25. Alphia speelt nu een verlo ren strijd. Weliswaar tracht zij nog den achterstand, te verkleinen, doch succes blijft uit. H.V.C. weet intusschen nog tweemaal het net te vinden, waarna weldra het einde komt met een verdiende overwinning der bezoekers. Lugdunum—Alphen 2—4. Wie gisteren dezen wedstrijd hebben bij gewoond, zullen in het eerste half uur wei nig gedacht hebben, dat hier twee nagenoeg la. .tgeplaatsten van de ranglijst tegen elkander stonden. Het was een zeer aan trekkelijk somwijlen zeer goed spel en het was jammer, dat de rest van den wedstrijd deze goede momenten voor een groot deel wegvaagde. De bezoekers wonnen dezen wedstrijd en we mogen wel zeggen ver diend. Dat zij een 20 achterstand zelfs in een 42-voorsprong wisten om te zet ten, pleit voor hun kunnen. Lugdunum won den toss en zij koos de zon in den rug. Toch zij de gasten dade lijk in den aanval, terwijl het eenige minu ten duurde, voordat de groenwitten inge speeld waren. Hun eerste aanvallen lever den bovendien geen succes op, voorname lijk doordat zij zich in den buitenspelval lieten lokken. Het spel ging zeer snel op en neer, maar de backs bleven de situa tie meester. Na een kwartier kwam onver wacht het eerste doelpunt voor Lugdunum, toen Hes9eling den bal tegen een voor hoede-speler aantrapte en de Roo het leer voor de voeten kreeg (10). De thuisclub slaagde er zelfs in den voorsprong te ver grooten, toen Vermond goed- voorzette en van der Laan inkopte, waarop de keeper der gasten door de zon misgreep (20). Al phen pakt dan wat beter aan en reeds den ken we hem te zien doelpunten, als de bal keihard van de paal terugspringt. Dat ont moedigt Alphen evenwel niet, en als de bal uit een aanval weer goed is ingeschoten, stopt van der Berg het leer onvoldoende en Binnenkamp schiet in (21). Van der Laan ziet zich op zijn beurt een mooie kans ontgaan, als hij hard tegen de paal schiet. Binnenkamp trekt er dan alleen tusschen uit en scoort den gelijkmaker (22). Er is dan nog geen half uur gespeeld. Het laat ste kwartier volgt er een inzinking en on veranderd breekt de rust aan. Binnen tien minuten na de hervatting weet Alphen door twee goede kansen te gebruiken een voor sprong van 42 te verwerven, maar tot verdere doelpunten kwam het niet, terwijl het spel bij lange na niet het gehalte van voor de rust vertoonde. L.F.C.Zeemeeuwen (10). Schreven wij in ons overzicht van Za terdag dat L.F.C. wel eens de kampioens kans van de Zeemeeuwen kon verkleinen, wij hadden toch niet gedacht, dat de wit- hemden de sportieve „Meeuwen" met 10 naar Zandvoort aan de Zee zouden sturen. Inderdaad is door L.F.C. deze overwin- nings^goal volkomen verdiend, ondanks het harde ploeteren van de gasten. Vooral de linksbuitenman heeft voortdurend den aan val geleid, niet onverdienstelijk was daar bij hun open spel, maar voor 't doel gena derd, schoot men meestal nerveus-zenuw achtig naast of over. Benauwde oogenblik- ken hebben zeer zeker de „Zeeumeeuwen"- keeper Duffels bezorgd. De eenigste goal, welke de „Meeuwen" na de rust maakte was helaas „buitenspel". Nieuwenhuis speelde als invaller de rol van midhalf Segaar op keurige wijze. In de middenlinie speelde Neuteboom een volhardende partij van 't begin tot het einde. Het backstel Heyniansvan der Plas was in t-opvorm, daar was geen door komen aan. Siebert was de meest produc tieve in de voorhoede, terwijl K. Segaar als midvoor geen kans zag het vlugge spel bij te houden. Direct na de aftrap naderen de withem- den het doel der Zeemeeuwen, Siebert zet met een keurige boog voor, de keeper wringt zich door de aanstormende spelers, en het gevaar is geweken. Duffels krijgt on middellijk tegenbezoek, en een corner brengt niet het gewenschte resultaat. Vol actie wordt aan beide zijden gespeeld. Siebert ziet een moment kans om in zijn eentje keurig op te brengen, doch schiet naast. Een vrije schop voor Zeemeeuwen en een minuten lange insluiting volgt, totdat back Heymans de noodige opluchting brengt. Een verdienstelijk schot van den rechts- j binnen kan Duffels nauwelijks keeren. Zeemeeuwen neemt een oogenblik het spel geheel in handen, de voorhoede combineert I prijzenswaardig, maar het beslissende mo- ment blijft achterwege. Legio corners, toe- I gewezen aan de Zeemeeuwen, helpen niets, j Nagtegeller krijgt nog een prachtkans, doch i kanjert over de doellat. Het backstel Hey- i mansvan der Plas weten door hun su bliem spel hun doel zuiver te houden, waar door de rust met blanken stand ingaat. Na de hervatting komt direct de eerste goal. Wanneer de rechtsbuiten een afgeme- t enschuiver zend, is van Leeuwen degene die den keeper uit zijn tent lokt, en met een kalm schot is het 10 voor L.F.C. Een tegenvaller voor de Zeemeeuwen. Vol acti viteit spelen de withemden en de achter hoede der Zeemeeuwen moet bij een aan val zelfs het leder oorner werken om een doelpunt te voorkomen. Een bijna zeker goalt-je stompt Duffels uit den hoek weg. L.F.C. loopt telkens in het buitenspel-valletje. De Zeemeeuwen doen hun uiterste best om den gelijkmaker te scoren. Bij een scrimmage schiet de rechtsbuiten plots in, een onhoudbaar doel punt, Gejuich bij de Zeemeeuwen! Dit ver stomt wanneer de scheidsrechter dit doel punt wegens buitenspel annuleert. De laat ste minuten treedt het Zeemeeuwen-elftal overweldigend op; L.F.C. moet tot het uiterste verdedigen. Zoo verstrijkt onder hevige spanning de tijd, totdat het sein van den arbiter het einde laat weten. De scheidsrechter leidde goed. FrankrijkDuitschland 10. De einduitslag van de Zondag te Parijs onder groote belangstelling gehouden lan- denwedstrijd FrankrijkDuitschland luidt I 10. De ruststand was eveneens 10 voor de Franschen. D.H.C. 111—Alphen II 1-4. Op een zeer zwaar doch bespeelbaar ter rein stellen om 2 uur beide elftallen zich op. Onder leiding van scheidsrechter van Wijngaarden trapt Alphen af en de eerste aanval der bezoekers heeft reeds direct succes. Wanneer de achterhoede van D.H.C. den aanval van de Alphen-voorhoede af slaat, belandt het leder bij den rechtshalf v. d. Hoek, die ineens inschiet. Geheel niet ontmoedigd speelt D.H.C. verder en de achterhoede der bezoekers wordt daarna danig op de proef gesteld. Het wekt dan ook geen verwondering, wanneer na een kwartier spelen uit een voorzet van rechts, de linksbinnen den stand gelijk maakt (1 1). Hierna behoudt D.H.C. het beste van het spel, maar de verdediging van Alphen houdt stand, zoodat do rust onveranderd aanbreekt. Na hervatting blijken de rollen omge keerd. Alphen neemt nu weldra het spel in handen en uit een voorzet van haar linksbuiten, maakt G. Jansen van de ge legenheid gebruik keurig te doelpunten. Onstuimig bnjven de bezoekers aanvallen, het is een bijna voortdurende strijd tus schen de D.H.C.-achterhoedo en Alphen- voorhoede. Toch zijn de D.H.C.-uitvallen lang niet ongevaarlijk, maar de verdedi ging van Alphen grijpt steeds op het juiste moment in. Er zijn pl.m. 30 min. gespeeld, als bij een aanval van Alphen, haar mid voor in botsing komt met den D.H.G'.-kee- per, het leder belandt hierdoor bij den linksbuiten Mulder, die den bal in het ver laten doel schiet (31). Voor de Delftena- ren is nu het pleit beslecht. Daarenboven demonstreert Alphen nu een keurig open spel, dat de thuisclub nogmaals noodlottig wordt. Even voor het einde volgt een keurige voorzet van den rechtsbuiten der bezoekers, die even keurig door van Wilgis wordt ingekopt (41). Weldra blaast de scheidsrechter, die uitstekend voldeed, het einde van dezen in goede verstandhouding gespeelden wedstrijd. De Engelsche wedstrijden. De resultaten van de demi finale om de F. A. Cup in Engeland luiden als volgt: BirminghamSunderland 20; West Bromwich Albion—Everton 10. Beide favorieten zijn dus geslagen. De cup-final in het Wembly Stadion gaat thans tusschen Birmingham en West Bromwich Albion. Verder valt nog te melden de be langrijke competitie-uitslag Aston Villa- Arsenal 51. Arsenal heeft thans nog de leiding op Aston Villa met twee winstpunten meer en een wedstrijd minder gespeeld. GYMNASTIEK KON. NED. GYMNASTIEK VERBOND. De jaarvergadering. Zaterdagavond en gisteren werd te Am- sterdam de jaarlijksche algemeene vergade ring gehouden van heit K.N.G.V., onder voorzitterschap van mr. N. Gro-enewegen. De besituursverkiezing ging niet door. Er moest een nieuwe voorzitter gekozen wor den wegens bedanken van mr. N. Groenen wegen, doch bij de candiidaait-bespreking geen enkele afgevaardigde zijn oandidaa-t het eerst wilde noemen. De diverse vooretellen lokten heel wat dis-cussies uit. Allereerst werd met 37 tegen 13 stemmen, het voorstel aangenomen om de Bondsver gadering voortaan te doen bestaan uit de leden van het Bondsbestuur en uit één af gevaardigde per vereenisjlng. (Thans koimen de vertegenwoordigers der kringen ter ver gadering). Het bestuursvoorstel om elke af gevaardigde één stem te geven, werd met groote meerderheid verworpen, waarbij zich het eigenaardige voordeed, dat het gehee'-e Bonickdhestuuir unaniefn tegen zijn eigen voorstel stemde. In aansluiting hierop werd zonder toestemming het voorstel van H. J. Robertsen aangenomen om de afgevaardig den per vijftig leden hunner vereeniging één steim te geven, met een maximum van drie stemmen. Als proef zuilen, op voorstel van den heer Galliard (Groningen), de reis- en verblijfkosten der afgevaardigden, door alle Bondsverec nagingen, al of niet ter verga dering aanwezig, hoofdei! ijk worden ge- dra,gen. Ieder Bondslid, die aan wedstrijden of betoogingen wil deelnemen zal in het bezit moeten zijn van een geldig diploma, waar op een portret van den bezitter meet zijn geplakt. Leden, die aan een Ronds/kampi oenschap willen deel romen zullen m; "stens één jaar lid van den Bond moeten zijn. Zonder stemming werd 't voorstel Gronin gen aangenomen, cm in Boudsverband op te nemen, dat Junior-leden, van 16 tot 18 jaar oud, behalve stem-, alle rechten zullen krij gen en daartegenover de helft der bonds- cootribuitie zullen mceten betalen. Personen boven 18 jaar worden lid met onbeperkte rechten en moeten de volle oomtributie be talen. Dames boven 30 jaar en he enen boven 35 jaar kunnen overgaan naar die Senior- af clee'ingen, waarvan eveneens de halve contributie betaald moet worden. Tot adspi- rant-en in den Rond worden gerekend meis jes en jongens van 12 tot 16 jaa.r, die aan den kring hoogstens 0.25 per jaar zullen moeten betalen. Dit geld zal uitsluitend voor adspiranteniwerk mogen worden be steed. De contributie voor de leden blijft voor 193l op 2.vastgesteld. De functie van tweeden voorzitter wordt opgeheven, terwijl uit het reglement komt te vervallen, de bepaling dat de jaarverga dering in Amsterdam moet. worden gehou den. Het voorstel om leden van niet-konink lijk goedgekeurde vereenigingen voortaan ook als gewone leden met volle rechten in het. Bonds, verbond op te nemen, ontlokte geen tegenspraak. Nadat de voorste1 len van het RcMsbe- stuur waren afgehandeld kwamen de uit negen deeien bestaande reorganisatie-voor stellen van Groningen, aan de orde. De belangrijkste punten hiervan waren, de op heffing der kringen met wederinstelling van Gewesten, het niet toelaten van berceps- mensohen tot het Rondsbestuur en aiLg af gevaardigden van de Ronds verga dering h&b aftreden van het Bondsbestuur, het ophef fen van „Het Turnblad", benevens het be noemen van een gesalarieerden administra teur. Over de Gewestelijke indeeling werd lang gesproken, doch over het algemeen bleken de afgevaardigden voor deze indeeling niets te gevoelen. Met s'echts drie stemmen voor werd dit voorstel verworpen. Het. zelfde lot ondergingen ook de andere Grooingische voorstellen De punten betreffende het uit sluiten der beroepsonenschen, verwekten bij de talrijke vakmenschen en ook bij niet vaikime.ms'ohen, veel verontwaardiging. Toch was men het er over het algemeen we-1 over eens, dat de nieuwe voorzitter geen „rak man" moet zijn. ZEILEN KON. NED. ZEIL- EN ROEI- VEREENIGING. DE JAARVERGADERING. De heer D. Goedkoop Dzn. tot voorzitter benoemd. De Koninklijke Nederlandsche Zeil- en Roei vereeniging kwam Zaterdagmiddag in het. Amstel-hotel te Amsterdam in jaarver gadering bijeen onder voorzitterschap van den heer Ernst Crone. Onmiddellijk na de opening deelde de voorzitter mede, dat de beer D. Goedkoop Dzn., als eenig candidaat, tot voorzitter ge kozen was. Spr. wendde zich met eenig© hartelijke woorden tot den nieuw-gekozen© en verklaarde, dat de Koninklijke met het volste vertrouwen de leiding in de han den van den heer Goedkoop gaf. De heer D. Goedkoop verklaarde zijn benoeming tot voorzitter zeer te waardee- ren en zegde gaarne toe, alles te zullen doen wat in zijn vermogen lag om de Ko ninklijke te leiden. Vervolgens verzocht hij den heer Crone zich met de leiding dezer jaarvergadering te willen blijven belasten. De notulen en jaarverslagen van den se cretaris, Baron S. v. Heemstra, den pen- nigmeester N. J. Vlaming en van haven commissarissen, uitgebracht door ir. Loeff, werden goedgekeurd. Het batig saldo be droeg ƒ637.63 en den, penningmeester werd décharge verleend. Vervolgens werd de Batavia-wisselbeker uitgereikt aan den heer C. N. Hin, die met zijn jacht de „Beatrijs", op zoo voortref felijke wijze de Nederlandsche vlag in het buitenland vertoond had, n.l. in de wed strijden CuxhavenHelgoland. Deze be ker, door de Bataviasche Jachtclub in 1929 ter beschikking gesteld van de Koninklijke als wisselprijs voor hen, die zich op water sportgebied bijzonder hebben onderschei den, was door het bestuur eenstemmig voor de eerste maal aan den heer Hin toege kend. Als wedstrijddata werden verder goed gekeurd 2 en 3 Mei: Openingstocht naar Volendam. Als bijzonderheid zal ditmaal daarbij geen wedstrijd gezeiid worden, doeh gevaren worden in vlootverband als admi- raalzeilen. 9 en 10 Mei: Nacht wedstrijd. 1214 Augustus: Roei wedstrijden op den Amstel. 3031 Augustus: Zeilwedstrijden Zuider zee. Do aftredende bestuursleden werden by enkele candidaalstelling .herkozen. WIELRENNEN DE BERLIJNSCHE ZESDAAGSCHE. Schön—Pijnenburg aan het hoofd. De jachten in het Sportpalast te Ber lijn zijn niet van de lucht. Gistermiddag werd er weer een ontketend, die drie kwar tier duurde. Er werden door de verschil lende koppels in totaal niet minder dan 30 winstronden geboekt. Het koppel Van Kempen-Ehniers heeft zich van de eerste inzinking hersteld en nam vier winstron den voor zijn rekening. Daar echter ook de andere koppels winstronden boekten, heeft het nog steeds 5 ronden achterstand. Zoo wonnen Krüger-Funda, Tiet-z-Thollem- beeck, Göbel-Dinale en Schön-Pijnenburg elk drie ronden, Baudet-Marcillac 2 ron den, de overigen, met uitzondering van Pieuss-Resiger, een ronde. Om halfzes gaf de Franschman Bouche- ron den strijd op. Hij had met zijn partner Wolke reeds 15 ronden achterstand. Om zes uur gistermiddag was de tsand: 1. Göbel-Dinale 103 p., Schön-Pijnen burg 94 p., 3. Rieger-Maxinsky 38 p. Op 2 ronden: 4. Tietz-Thollembeek 44 p., 5. Preuss-Resiger 33 p. Op vijf ronden: 6. Van Kempen-Ehmers 70 p., 7. Krüger-Funda, 36 p., 8. Mantel- Nickel, 35 p., 9. Kroll-Miethe, 35 p. Op zeven ronden: 10 Baudet-Marcillac 44 p., 11. Van Hevel-Van Bruggenhout 35 p. Op zeven ronden: 12. Dorn-Lehmann. Tijdens de spurts in het avondklassement slaagden Pijnenburg-Schön erin, de leiding te nemen. De stand der leidende koppels is thans: 1. Pijmenburg-Schön. Op een ronde: 2. Göbel-Dinale. Op twee ronden: 3. Rieger-Maxinsky. Op vier ronden: 4. Tietz-Thollembeeck. Op zes ronden: 5. Van Kempen-Ehmers. „De Crt."

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6