MAANDAG 16 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 R. K. FEDERATIE. Overzicht. Onze verwachtingen van Zaterdag zijn wel heel goed uitgekomen. Leonidas ver loor in Haarlem twee punten op T. Y. B. B., zoodat D. H. L. aan het langste eind trok en hiermede afdeelingskampioen werd. De strijd om de laatste plaats duurt nog weer voort, nu Lisse er niet in slaagde van Graaf Willem te winnen. H. B. C. tenslotte werkte zich naar de derde plaats door een overwinning op G. D. A. De stand in deze afdeeling is nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. D. H. L. 17 12 3 2 62—21 27 T. Y. B. B. 16 8 3 5 67—47 19 H. B. C. 16 8 3 5 35—42 19 Leonidas 16 6 4 4 4428 16 S. J. C. 15 7 2 6 47—52 16 G. D. A. 16 5 5 6 25—29 15 Gr. Willem 13 6 1 6 28—33 13 D. O. N. K. 14 3 4 7 24—34 10 Lisse 15 4 l 10 2162 9 D. E. M. 14 2 2 10 29—42 6 In de tweede klasse O boekte Spartaan opnieuw een nederlaag, maar ook de Leidenaars konden het niet tot een over winnen brengen. Zij bleven met 65 de minderen van de Duiven. Graaf Floris werkte zich ook weer wat naar boven door een overwinning op Excelsior. De uitslagen. Eerste klasse A. R. K. V. V. L.—V. V. H. 3—4; Sitt. Boys Ohèvremont 22; CaesarHelios 41; MarsanaO. V. C. 50. Eerste klasse B. R. K. T. V. V.—Gennep 6-2; Mulo— Union 3—2; D. E. V.—Venl. Boys 7—3; WilhelminaKolping 34. Eerste klasse C. S. D. O. U. C.De Zweef 51; 's-Hee- renbergV. D. Z. 24. Eerste klasse D. H. M. S.—E. M. M. 52; LimvioP. V. C. 0—5; WilskrachtY. V. Z. 41; R. K. A. V.—S. D. O. 3—2. Eerste klasse E. T. Y. B. B.—Leonidas 43; LisseGr. Willem 1-3; H. B. C.-G. D. A. 3—2. Tweede klasse O. Lenig en SnelSpartaan 62; Gr. Flo risExcelsior 54; DuivenLeiden 65. LISSE I—GRAAF WILLEM I 1—3. Als te ruim half drie scheidsrechter Paardekooper beginnen blaast ontspint zich direct een vurig spel en het laat zich aanzien, dat beide partijen er alles op zet ten om zoo spoedig mogelijk de leiding te hebben. Het terrein is nog al drassig en daarom zwaar te bespelen, doch Lisse heeft zich hieraan het eerste aangepast, zoodat de aanvallen van Lisse wel het ge vaarlijkst zijn. Graaf Willem laat zich ook niet onbetuigd, want zij bezorgt Mens in het Lisse-doel nogal werk, do--'- deze geeft voorloopig niet thuis. In de voorhoe de van Lisse wil het niet vlotten daar iedtr het alleen wil doen. Toch heeft de rechtsbinnen na een góed opgezetten aan val succes als hij met een hard schot over den vallenden Haagschen doelman heen schiet en zoodoende Lisse de leiding be zorgt (10). Lisse is nu niet meer te 1 °u- den, maar zonder succes om dce'fde re den. Verschillende corners worden geno men en dan is het rust. Na de thee hetzeT- de snel, tenminste in de eers'e 10 minuten, doch dan komt het betere technische spel der Grafelijken aan het woord. Schitte rende aanvallen worden opgezet en de achterhoede van Lisse moet alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Tenslotte kan Lisse zich niet meer losma ken en Graaf Willem's linksbuiten brengt met een prachtschot de partijen op gelij ken voet (11). Lisse ziet het gevaar in en stelt alles in het werk om het verloren terrein in te halen, doch er is geen samen spel en de Grafelijke achterhoede heeft niet de minste moeite om meester van het terrein te bliiven. Dan krijgt Graaf "Willem een corner te nemen, welke in een doel punt wordt omgezet. Een prachtgoal (12) De strijd wordt nu uiterst snel. Toch dach ten we Lisse nog succes te zien hebben, doch het succes komt juist aan den an- de-en kant, als Kem^erman van C ~n-f Willem aan alle onzekerheid een einde maakt door met een mooi schot de leiding te vergrooten (31). Scheidsrechter Paar dekooper leidde behoudens een enkele fout naar ieders genoegen. De achterhoede van Lisse was goed te noemen in so- ige periodes zelfs best, de middenlinie* in haar verdedigende taak goed doch in haar voe dende taak slecht, behalve de linkshalf. De voorhoede is man voor man te egoistisch en daarmee is alles gezeg-5 Was er meer sa menspel geweest, dan was voor de rust >.e stand ho _ar geweest. DUIVEN I—LEIDEN I 6—5. De secretaris van de Elftalcommissie had er de voorkeur aan gegeven om het Elftal te laten gaan per autobus, daar het terrein van Duiven in Hilligersberg ligt en beter te bereiken is per auto, dan per spoor, maar je moet maar pech hebben want niet minder dan drie lekke banden en een motordefect hebben wij gehad, zoodat wij met behulp van tram en clubcar om streeks drie uur het terrein van Duiven- stein bereikten. Het is voor Leiden hee- lemaal een groote teleurstelling geworden, want met een 56 nederlaag moesten zij naar huis, alhoewel deze uitslag geflat teerd is, want een overwinning voor Lei den had een betere verhouding gegeven. Over den wedstrijd het volgende: Onder leiding van scheidsrechter A. Duivenstein stellen beide elftallen zich op. Leiden mist F. Goddijn, die wegens ziek te verhinderd was, maar daarvoor in de plaats hebben wij weer een goede kracht er bij gekregen, wat voor de vereeniging weer een vooruitgang kan wezen, daar hij gisteren al heel goed werk verrichtte. Het terrein is zwaar en glad, zoodat den spelers een zware wedstrijd te wachten stond. Leiden trekt direct ten aanval, maar dit levert geen succes op. Het spel blijft even op het middenveld en reeds na drie minuten, weet Duiven de leiding te nemen door een schot van den linksbuiten, dat de keeper wel vangt maar hi] laat den bal los en direct wordt deze door den mid- voor van Duiven in de touwen gejaagd. (10). Het spel golft heen en weer; van overwicht kan niet gesproken worden. Na twintig minuten maakte de Leidsche mid- voor uit een voorzet van den linksbuiten een keurig doelpunt (l1). Leiden gaat er direct weer op los en het spel is nog geen twee minuten aan den gang, of Leiden jaagt nummer 2 in de touwen. Leiden wordt overwegend sterker en er wordt keurig combinatiespel gegeven. Als de linksbuiten den bal toegespeeld krijgt weet hij zich schitterend door de verde diging te werken en den stand te brengen op 31. Dat is de Duiven te bar; ze zet ten alles op alles en in zeven minuten tijds weten zij twee keer het Leiden-doel te vinden. De druk op het Leiden-doel blijft aanhouden en uit een corner, die door de Duiven genomen werd, kreeg een van de backs den bal op zijn verkeerden schoen, en zet hem in eigen doel. (4—3). Een onge luk komt echter nooit alleen, want nog geen twee minuten daarna wilde de keeper van Leiden een bal, die hem onverwachts werd toegespeeld, weg stompen, maar hij werkt hem per ongeluk in eigen doel, zoo dat de Duiven goedkoop aan twee doel punten kwamen en direct een mooien voorsprong hadden. Met dezen stand komt de rust. In de tweede helft verwisselt Leiden van keeper. Dat Leiden het daarna slechts tot twee doelpunten heeft kunnen bren gen, is grootendeels aan pech te wijten, want zij waren ver in de meerderheid, maar keener en dpelnalen brachten gere geld redding. Na vijftien minuten kriïtrt Leiden een penalty te nemen, die door den rechtsback keurig in het hoekje geplaatst werd (54). Aan weerskanten werd er nog een keer gedoelpunt, zoodat het einde kwam 65 in het voordeel van Duiven. Leiden II speelde gelijk tegen Alph. Bovs 55: een bevredigend einde. Leiden III verloor van S. J. C. met 82 De Lciden-junioren wonnen van S. J. C.- junioren met 32 onder protest. DIOC. HAARL. BOND. De uitslagen. Tweede klasse C. D. O. S. IOnze Gezellen II 21. Tweede klasse D. Lenig en Snel IIA. V. V. I 11. S. Lodewiik TSt. Bernardus I 52. G. D. A. II-V. V. L. I 0-6. Derde klasse F. Leiden TIAlph. Boys I 55; Teijlin- gen II—S. N. A. I n.g. Vierde klasse G. S. J. C. IV—Leiden III 8—2; Lisse IV S. N. A. II 1-4. Vierde klasse J. V. V. P. I-A. V. V. II 8-2. VijfdeklasseD. S. J. C. VBlauw Zwart III 30. Vijfde klasse E. A. V. V. Ill—D. H. B. III 6—2. Junioren-competitie District Leiden. Afdeeling A. V. V. B. IAlph. Boys I 32 «Leiden I S. J. C. I 3-2. Afdeeling B. V. V. B. IIA. S. 0. I 22: Teijlingen II—V. V. L. I 0-0. D. 0. S. I—Onze Gezellen II 2—1. Op een zeer zwaar terrein bond D. O. S. met één invaller den strijd aan tegen het complete O. G.-team. Van goed spel was geen sprake, en de D. O. S.-aanvallen zijn nog niet zoo gevaarlijk als die van O. G. welke een paar corners weten te forceeren, doch de D. O. S.-baoks zijn in DE HOCKEYWEDSTRIJD OM HET KAMPIOENSCHAP tusschen H. D. M. en Deventer, werd Zondag te Den Haag gespeeld en door de Hagenaars met 4—0 gewonnen. Een spelmoment. goeden vorm, terwijl ook de Koning zeer goed op dreef is. Bij een aanval heeft D. O. S. echter succes. Als de linksbuiten goed voorzet, schiet de midvoor onhoudbaar in. (10). O. G. komen steeds weer sterk opzetten, doch de achterhoede weet alles te retour- neeren. Met dezen stand komt de rust. Als weer is begonnen zitten de O. G.- menschen direct weer gevaarlijk voor het D. O. S.-doel, maar de Koning is in pracht- vorm, en weet vele gevaarlijke ballen uit zijn doel te houden. Ook D. O. S. onder neemt menigen aanval, doch de geforceerde corners leveren geen resultaat. Succes komt aan den anderen kant. waar bij een snelle aanval O. G. gelijk maakt (1l). Even later krijgt D. O. S. een penalty toegewezen en Bosman maakt geen fout (21. O. G. zwoegt om den gelijkmaker, maar steeds weer weet het achtertrio te redden, wat hun mer.ig applausje bezorgt. Dan vol gen van beide zijden nog vinnige aanvallen, maar de stand blijft ongewijzigd, zoodat D. O. S. werkelijk revanche heeft geno men. Nog even worden de leden herinnerd aan de jaarvergadering, op Woensdag 18 Maart a.s. des avonds half 8 in het clubge bouw. R. K. Sportvereeniging A. V. V. Zondag 15 Maart speelde A. V. V. I om 12 uur tegen Lenig en Snel II te Den Haag. Onder leiding van scheidsrechter Thoms wordt te ongeveer 12.15 uur aange vangen en ontwikkelt er zich direct een vlug spel en worden aan beide zijden mooie aanvallen opgezet, doch beide ver dedigingen zijn in goede conditie. A. V. V. zet eenige mooie aanvallen op en uit een daarvan weten zij spoedig de leiding te nemen (10). Alsdan kort daarop de A. V. V.-midvoor alleen op den keeper afstormt, wordt hij wel wat hardhandig op zij gezet, doch de scheidsrechter laat doorspelen. Voor de rust gebeuren er dan geen bij zondere dingen en met 10 voor A. V. V. komt de rust. Na de rust blijft de strijd gelijk opgaan A. V. V. heeft dan met pech te kampen, als tot tweemaal tegen den paal wordt ge schoten. Dit ontmoedigt A. V. V. wel eenigszins en L. en S. komt dan even op zetten en weet eindelijk met de hand den gelijkmaker in het net te deponeeren, hetgeen den scheidsrechter ontging (11). Beide ploegen werken dan nog hard om het winnende punt, doch de verdedigingen blijven meester van het terrein en met 11 wordt einde gefloten, waarmede L. en S. meer kreeg dan haar toekwam. Het 2e elftal speelde om 2.30 uur te Den Haag tegen V. V. P. I. Aanvankelijk ging het goed bij A. V. V. en was deze geenszins de minste, zoodat rust inging met slechts 21 voor V. V. P. Na de rust wilde het bij A. V. V. niet zoo best meer vlotten, zoodat V. V. P. nog viermaal bet A. V. V.-doel kon doorboren, waartegen over A. V. V. slechts één doelpunt stellen kon, zoodat V. V. P. met 62 de overwin ning behaalde. Het 3e elftal leverde beter werk en klopte D. H. B. III op eigen terren met 0—2. A. V. V. a wist met 52 van V. V. P.a te winnen, terwijl A. V. V. b met 10 verloor van Gr. Floris b. R. K. Sportvereeniging „St. Bernardus". Het is gisteren voor de junioren van St. Bernardus een spannende maar ook te vens een succesvolle voetbaldag geweest. Het tweede elftal der Junioren dat te I uur bezoek kreeg van het Jun. Elftal van A. S. C. uit Zoeterwoude, wisten na een vinnigen en spannenden wedstrijd met een gelijk spel 22 te eindigen. Het eerste elftal der junioren dat te 2.30 uur op eigen terrein moest kampen te gen de Junioren de Alphensche Boys I wis ten uit den strijd te komen met een schit terende overwinning van 32. Het eerste elftal dat op bezoek ge weest was te Rotterdam bij „St. Lodewijk" I moest zich na een zwaren strijd tevre den stellen met een 52 nederlaag, zoodat St. Lodewijk weer een kans meer heeft om kampioen te worden der afdeeling. R. K. Sportvereeniging Teijlingen. Eindelijk is er weer eens' op SAorthof gevoetbald, en al waren het ook maar Ju nioren, er was werkelijk nogal belangstel ling van het publiek. Na den junioren-wed strijd speelden het 1ste en 2de elftal ge combineerd wat wel de moeite waard was om te zien. Dat parti'tje heeft zeker wel goed gedaan, daar zij in geen 12 weken ge speeld hadden. A.s. Zondag gaat de reis naar Lenig en Snel. Wanneer de junioren om 1 uur den bal aan het rollen brengen, blijkt V. V. L. eeni ge invallers te hebben. V. V. L. was wel meer in de meerderheid doch de Teijlingen achterhoede kon alle gevaar keeren. Het was een prettig gespeelde wedstrijd welke onder goede leiding stond van den heer v. Velzen. Teijlingen TIS. N. A. I vond geen door gang daar S. N. A. wegens ziekte verhin derd was. R. K. Sportvereeniging V. V. L. V. V. L. I speelde een uitstekenden wed strijd te Loosduinen tegen G. D. A. II. Om 2.30 uur wordt onder uitstekende leiding van scheidsrechter Goudriaan afge trapt. Het spel gaat snel op en neer met V. V. L. een tikje sterker. Bij een V. V. L.-aanval wordt een penalty veroorzaakt, welke het eerste doelpunt voor V. V. L. op levert. Nog voor de rust brengt V. V. L. den stand op 20. Ook na de rust wordt er weer flink aangepakt het gebeele elftal is uitstekend op dreef, de achterhoede slaat alle aanvallen energiek af, terwijl ook de voorhoede zeer actief is, speciaal de mid voor welke dezen middag viermaal het doel wist te doorboren. Voor het einde aanbreek is de stand op 60 gebracht, waarmede V. V. L. tevreden kan zijn. Van de junioren hadden we beter ver wacht, want. een gelijk spel 00 tegen Teij lingen II junioren is niet best. Zij speelden echter met enkele invallers. Een volgende maal beter hoor. KON. NED. VOETBALBOND. Overzicht 't Is gisteren een goede wedstrijddag geworden. Bijna het geheele programma werd afgewerkt en het weer was uitermate geschikt voor voetbal. Het voornaamste gebeuren van gisteren was het feit, dat Ajax, zonder er gisteren zelf iets voor te doen (evenals vorige week P.S.V.), afdee lingskampioen werd. Het Westen. Het voornaamste uit Afdeeling I heb ben we reeds gememoreerd: het kam pioenschap van Ajax, een gevolg van het gelijke spel van Z.F.O. tegen V.U.C. De Hagenaars speelden gisteren een goeden wedstrijd, maar met hen kwamen ook de andere in degradatiegevaar verkeerende clubs in actie. Zoo wonnen 't Gooi en H.F.C. beide en het begint er voor Excel sior leelijk uit te zien, hetgeen blijkt uit de volgonde cijfers: gesp,gew.gel.verl. v.fc. pnt. Ajax 17 13 3 1 71—17 29 Z.F.C. 17 10 6 1 48—28 26 Stormvogels 17 6 6 5 32—27 18 Hermes D.V.S 16 5 7 4 36—37 17 D.F.C. 17 7 3 7 3513 17 H.B.S. 16 5 5 6 19—35 15 't Gooi 16 4 3 9 31—45 11 H.F.C. 16 3 5 8 20—37 11 V.U.O. 15 3 4 8 33—60 10 Excelsior 15 2 4 9 34—50 8 In de derde klasse C wonnen beide lei dende clubs met mooie cijfers. Alphia bleek niet opgewassen tegen de Amersfoortsche olub en zoo handhaaft deze haar mooie po sitie, terwijl Olympia van plan is tot het einde toe vol te houden, getuige de 90 op Utrecht. D.O.S. werkte rich naar de vierde plaats op door een overwinning op U.V.V. Voorwaarts had niets meer te win nen en verloor dus van Vriendenschaar. De stand is nu: H.V.C. 16 12 1 3 4822 25 Olympia 15 11 4 6927 Vriendensch. 15 D.O.S. 2 6 43—38 18 1 6 60—34 17 Alphia 16 6 4 6 46-45 16 U.V.V. 16 7 2 7 41—43 16 Utrecht 16 6 3 7 32—42 15 L.S.V. 16 4 5 7 32—46 13 Zeist 17 5 2 10 31—52 12 Voorwaarts 16 1 2 13 24—53 4 In de eerste klasse van Afdeeling II hielden de leidende clubs stand. Feyenoord sloeg H.V.V. met 20 en Sparta won met den oneven goal wel eenigszins onverdiend van Blauw Wit, dat daardoor leelijk in het gedrang komt, nu E.D.O. erin slaagde van K.F.C. te winnen. Men zie slechts de cij fers: Sparta 17 12 3 2 34—14 27 Feyenoord 16 12 2 2 4715 26 A.D.O. 17 8 3 6 41—35 19 Hilversum 18 9 1 8 31—29 19 K.F.O. 18 6 4 8 31—29 19 R.C.H. 15 5 2 8 29—37 12 H.V.V. 16 5 2 9 21—41 12 V.S.V. 16 5 2 9 22—27 12 BI. Wit 17 5 2 10 23—30 12 E.D.O. 16 5 1 10 24—40 11 In de derde klasse A is het pleit bijna beslecht. B.E.C. won met 64 van Scho ten en de Zeemeeuwen werden gekortwiekt door L.F.C. Ook onder aan de ranglijst loopt het spel ten eindeLugdunum verloor van Alphen en T.H.B. behaalde weer een punt, thans op Hillinen. De stand is: In het Stadion te Amsterdam werd Zondag onder groote belang stelling een voetbalwedstrijd BLAUW-WITSPARTA gespeeld, welke door de Spartanen met 10 gewonnen werd. De keeper van Blauw-Wit in een benauwde positie.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5