UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN ZATERDAG 14 MAART 1931 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER Ruwe en Roede Handen door koude? door schoonmaak of ander werk? moet men vooral 's avonds inwrijven met Purol, dan zijn ze reeds den volgenden morgen weer gaaf en zacht, l'urol 111 doozcn van 30. 00 en ;»0 cl. Bij Apo'nt. en Drogisten TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen, verricht in den morgen van 14 Maart 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 673.6 te Akureyri. Laagste barometerst.: 741.te Haparanda Verwachting tot den avond van 15 Maart: Meest matige Zuidelijke tot Zuid-Wes telijke wind. Half tot zwaar bewolkt, aan vankelijk met weinig of geen regen, iets zachter. LUCHTTEMPERATUUR: 5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 6.29 uur tot Zondagmorgen 5.50 uur; van Zondagnamid dag 6.31 uur tot Maandagmorgen 5.48 uur. Hier ter stede is een nieuwe Tooneel- vereeniging opgericht, genaamd „Leid- sche Dill. Tooneelvéreeniging Shylock", waarvan het secretariaat gevestigd is Rijnsburgersingel 16 alhier. Voor den dienst in Ned. Indië is be stemd de heer R. L. Snijders, hoofdon derwijzer bij het openbaar lager onder wijs, alhier. MUZIEK ~r DE LEIDSCHE KUNSTKRING „VOOR ALLEN" Sluiting van hel seizoen. Niet beter kon „de Kunstkring' het seizoen hebben besloten dan met dezen Engelschen pianist. Harold Samuel, een volbloed artist. Wat ons in dezen voortreffelijken pianist zoo bovenmate bekoort, is zijn wonderlijk mooie en gave techniek, in dienst van bij uitstek poëtische charme en pianistische klaarheid. Hij bezit niet alleen een bewonderenswaar dige virtuositeit, maar ook een fijn besnaarde muzikale verbijzondering, een uitgelezen visie op karakteristieke innerlijkheden en stijlver- hcuding. Heerlijk is het uitlichten der klanken, het achterhalen van het immaterieele, dat het geluid den toon ontdoet van zijn stoffelijkheid; dat oplossende legato-spel, en die vloeiende toch tokkelende martellato's, in de maar even aansprekende pp's, met haar mezzo-voce- ontroeringen, de geheimen, de geniale fonke lingen van Samuel's klavierspel. Dan is er nog zijn stijlzuiverheid, de klare idéé van het werk, dat wij bij hem met zoo'n uitgelezen heid aantreffen. Wij denken hierbij vooral aan zijn Bach-prestaties. Want hoeveel interpre- teerende kunstenaars staan zóó boven het te spelen werk van Bach? Wie geeft Bach met een zoo groote coloristische verscheidenheid, met zoo'n weelderige gevoelswarmte en bij zonder individueele visie? Zijn inspireerende fantasie, die voortdurend werkende is, en door perfectie wordt bestuurd, geeft aan zijn Bach- vertolking een dichterlijke wijding en geeste lijke vulling, die men zeldzaam mag noemen. Zoo hoorden wij van dezen wijsgeerigen dich ter voor de pauze uitsluitend werken van Bach „Chromatische Fantaisie en Fuga", de „Fransche suite g. gr. t" en een drietal „Pré ludes met Fuga's" onovertrefbaar. De men- schen waren zoo getroffen door zijn suggestief, doorwrocht en innerlijk spel, dat men hem om dit muziekfeest bejubelde. Na de pauze gaf hij een vertolking van drie „Intermezzi" van Brahms en „Rhapsodie in Es gr. t". Ook hier weer de geestelijk gesoigneerde visie, klankvol, coloristische klaviervondsten en op graving van het schoone. Dan zijn vertolking van Debussy's The Children's Corner". Met zijn Debussy-vertolkingen beeft hij ons danig bezig gehouden. Wat geeft hij hier een eigen aardige heel aparte klassiek-moderne schoon heid te hooren. Hij was hier weer prachtig, maar bovenal hebben wij genoten van zijn in alle opzichten bewonderenswaard Bach-spel, dat wij tot in de diepste roerselen van zijn ziel hebben mo gen achterhalen. Het is een genot te hooren, hoe magistraal hij dezen als 't ware weet te registreeren, kleur behoudend en émotioneel. De fugatische uitbeelding der optredende mo tieven wordt als veelkeurig doorvlochten fili- g-ain en telkens hoort men 't essentieele aan- wuiven en wegzuchten; ook kan zijn toon doordaverd en hartstochtelijk oplaaien, naar gelang de gewaarwording dit vraagt, 't Was zeldzaam mooi. Geen wonder dat er daverend herhaald applaus was, wat den kunstenaar een toegift deed spelen, niet minder voortreffe lijk dan het overige van dezen zeldzamen avond. J. K. LEIDEN. AGENDA'S. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. Iv. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9, in de Presi dentskamer van het Gezëllenhuis. Zondag 7e en laatste Zondag die het feest van St. Joseph voorafgaan. Zondag. Tevens feest van den H. Cle mens Maria Hofbauer, Patroon der re traiteclub. Dit feest is verzet tot op het Beschermfeesfc wan St. Joseph. Zaal open van 12.302.30 uur en te 7 uur na het Lof huiselijke viering van den verjaardag van onzen Vice-Praeses H. v. d. Ven. Van 1 tot 2 uur zitting St. Joseph Spaar kas welke wordt waargenomen door de heeren P. van Bergen Henegouwen en P. Klein. Van 11.30 uur bibliotheek. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. Tevens 3e Maandag der maand, te 8.30 uur inschrijving nieuwe leden. 8.30 uur Esperantocursus op de boven zaal. 8.15 uur kegelclub Alle Negen. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van S tot 10.15 uur. Te half 9 op de bovenzaal aspirantencur- sus, deze cursus is verplichtend. 8.30 uur Bestuursvergadering Studieclub St. Petrus Canisius. Woensdag 8.15 uur receptie Lièdcrtafel Sebastian Schaeffer. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Van'8 tot 9 uur in de Bestuurskamer zitting R. K. Arbeidsbeurs voor Jongelin gen. Donderdag 19 Maart feestdag van den Hr Joseph in de St. Josephskerk te 7 uur H. Mis tot intentie van onze vereeniging. Men wordt verzocht zooveel mogelijk de H. Mis bij te wonen en te communiceeren. 8.30 uur prijsbiljarten. 8.30 Biljartcompetitie. Te 8.30 uur op de bovenzaal bijeenkomst voor de Studie en Dabatingclub St. Petrus Canisius. De spreker van dezen avond is onze Gezel A. van Cleef. Vrijdag 8.30 uur repetitie Symphonie Frans Schweitzer. Van 8—11 uur turnclub Oranje-Zwart. Lokaal Pieterskerkhof. '8.30'uur boekhoudcursus. School Pieters kerkhof. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. 8.15 uur Kegelclub de Poedelaars. Iederen Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Leesbibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Iederen Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de be- stuus&kamer. Verdere mededeelingen: Zondag 22 Maart a.s. begint de Pandoerwedstrijd. Gezellen zooveel mogelijk elke week spa ren voor de a.s. Retraite. R. K. PATR0NATENB0ND. (District Leiden). Secretariaat: Papengracht. Donderdag van 8 tot 9 uur R. K. Ar beidsbeurs voor onze Patronaatsjongens in het Gebouw der St. Joseph's-Gezelje.n- Vereeniging, Rapenburg 52, Telefoon 1168. ST. PETRUS-PATRONAAT Rapenburg 52. .(Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leerlingen van de St. Joseph's-Gezellen- Vereeniging Augustu? 1887—September 1920). Zaterdag. Leesbibliotheek van 8 tot 9 u. Zondag te 8 uur in de St. Lodewijkskerk de H. Mis voor de zielerust van den heer G. Vrins als bestuurslid van het St. Petrus Patronaat. Het bestuur eu leden worden verzocht de H. Mis bij te wonen en te communiceeren. Zondag van 11.30 uur bibliotheek. Half 5 conferentie, contributie betalen spaarkas en ontspanning. ZIT A-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandscbe meisjes op Zondag en Woensdag van 8—10.30 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 810.30 uur. SINT FR ANC ISCUS LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 910 uur H. Mis met predikatie 1010.15 uur ontbijt; 10.15—10.45 uur bij zonder godsdienstonderricht ter voorberei ding voor de Isle H. Communie, 10.15 11.30 uur ontspanning. Afd. I 5.306 uur Lijdensmeditatie 6.006.30 uur Lof, 6.30 7.30 uur ontspanning; Afd. II, III en IV, 6.308.30 uur ontspanning Afd. I. Maandag 5.306.30 Spaarbank eu biblio theek. 8.00—9.30 uur Handteekenen. Dinsdag 6.13— 7.3C Vlecht- en Cartonna- gewerk7.30—8.45 Lijn, projectie- en ina- chineteekenen; 8.459.00 Recreatie. Woensdag 4.305.45 uur Vlecht en Ivar- tonagewerk; 6.457.30 Zang; 7.30S.00 Lof. van 8.008.30 uur recreatie afd. I, II, III; afd. I tot 9 uur. Donderdag van 8.30—9.45 uur Lijn-, Pro jectie- en Ma chinct eekenen. Van 9.4510 uur Recreatie. Vrijdag van 7.30—8.45 uur Bouwkundig teekenen, Sloyd, van 8.459 uur recreatie. Zaterdag 6.00—7.00 Gymnastiek jongste afdeeling; 7.00—8.00 idem hoogste afdee ling; 8.00—10.00 Recreatie, afd. I. R. K. DA-MES GYMNASTIEK-VEREEN. „KLIMOP". Vrijdag. De lessen worden gegeven als volgt 4.30—5.30 Kleuterstukje (meisjes van 8 lot 10 jaar). Adspiranten: 5.306.30 uur groep I 6.457.45 groep 11. 89 uur groep III en leden. Aangeven nieuwe leden Utrechtsche ST. ANT0 NI US-PATRON A AT Zondag geen zangrepetitie om 11 uur, doch om half 5, waarna ontspanning, zes uur congregatie. Maandag half 7 groepsvergadering, 7 uur jongste afdeeling; 7 uur groepsverga dering hoogste afdeeling, waarna schul deren. Woensdag 6 uur groepsvergadering, waarna postzegelclub, 8 uur gezellen. Zaterdag 7—S uur als gewoon. DE GRAAL. Eiken avond tusschen 7 en S uur gele genheid om zich in te laten schrijven als lid van .,De Graal." Vooral op Maandag en Donderdagavond tusschen 7.30 en 8 uur gelegenheid oxn „Wijze Miertjes" te plakken. Eiken avond, behalve Woensdags, wordt met de verschillende groepen het massaal spreekkoor ingeoefend. Verder zal er van nu af aan op Maandagavond van 7s uur en op Zaterdagavond van 79 uur een Volkszangclub gegeven worden. Voor deze eerste weken is het vooral de bedoeling gezamenlijk een aantal leuke liedjes te leeren, om bij het uittrekken te zingen. Zij, die hieraan mee willen doen wor den verzocht zich zoo spoedig mogelijk op te geven. En tot slot: willen alle meisjes, die op den 2en Paaschdag mee mogen naar Am sterdam vóór Maandagavond de brief kaart inleveren, waarop vermeld staat: haar naam, adres, 't koor waartoe zij be- hooren, en de maat voor de tunica. Van nu af aan zijn op 't Graalhuis, Hooi gracht 31, toegangskaarten verkrijgbaar (van 2.00f 0.75), voor de uitvoering van het Massaal Spreekkoor door de Graalmeisjes in het Stadion te Amster dam op 2den Paaschdag. Bij genoegzame deelname, waarvan men nu reeds bijna verzekerd is, zal voor een goedkoope reisgelegenheid gezorgd wor den. Wie hiervan gebruik wil maken wordt verzocht uiterlijk vóór Zaterdagavond 28 Maart naam en adres op te geven. INGEZONDEN STUKKEN Oproep tot de ingezetenen van Leiden en Omstreken. De eerste verkooping van het Brokken- huis vond plaats einde October 1930. Sinds dien mochten wij circa 260 personen hel pen; zeer zeker een bewijs, dat het Brok- keuhuis in een behoefte voorziet en in be langrijke mate er toe kan medewerken het leed van velen te verzachten. Hoewel wij geregeld van goederen voor zien worden, blijft de vraag nog steeds groo- ter dan het aanbod, zoodat wij tot ons leed wezen, nog voortdurend 'velen moeten teleurstellen. Hieronder zijn enkele gevallen, die drin gend. hulp behoeven, onder meer twee oude vrouwtjes, n.l. een van 96 jaai* en een van 90 jaar, dewelke wij gaarne van een bed met matras zouden willen voorzien. Aan biedingen worden ingewacht bij: mevr. Manders, Oegstgeesterlaan 12, Tel. 292. Hoewel alle goederen welkom zijn, bren gen wij onder uwe aandacht, dat voor deze vrouwtjes stroomatrassen ongeschikt zijn. Wij vertrouwen geen tevergeefsch beroep op uwe medewerking te doen, en rekenen er stellig op, dat wij sjioedig in staat zul len zijn, deze beide vrouwtjes tc helpeu. Stichting „Het Leidsclie Brokkenhuis" Mr. P. A. VAN TOOREXBURG, voorz. J. W. CAHEN, W. Singel, 50, seer. KATWIJK AAN DEN RIJN. R.K, Kiesver. Maandag a.s. houdt de R.K. Iviesvereeniging haar jaarvergade ring, die in verband met de a.s. Gemeente raadsverkiezing niet onbelarT::k is. Een aansporing aan de daniesleden om de ver gadering te bezoeken, lijkt ons niet over bodig. Meestal zijn de leden der Propagan da club, die uit- dames bestaat, de eenigen van het vrouwelijk geslacht die de vergade ringen bezoeken. Tuinbouw. Maart roerde de afgeloo- pen week in hevige mate z'n staart en bracht hierdoor een betemering in den gang drijvigheid in den tuinbouw doch de vorst drijvigheid io den tuinbouw doch de vorst en sneeuw deden al'les stil staan, tot scha de van vele arbeiders die noodgedwongen het werk moesten beëindigen. In den groen- beniiandl is het zoo goed als afgeloopen. De veilingen zijn beëindigd wegens te gerin gen aanvoer. Thans moet dus een aanvang gemaakt worden voor het. nieuwe seizoen, 't Is be hopen dat. het werk spoedig nor maal za lizijn en met de werkzaamheden lean worden voortgegaan. ALKEMADE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Maandag namiddags om 2 ure. 1. Onderzoek van den geloofsbrief van het benoemd verklaare Lid van den raad H. van FAjn. 2. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van een perceel grond en water van de wed. P. van der Meer al hier en tot aankoop van een perceel water van de familie Bontje te Nieuw-Wetering. 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om over te gaan tot wijziging van de verordening tot aanwijzing van een stem lokaal voor elk slemdistrict in de gemeente voor de verkiezing van leden voor de Twee de Kamer der Stalen-Generaal, de Provin ciale Staten en den Gemeenteraad. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot oekening van een verhoogd voor- scho aan de Woningbouw vereeniging ..Al keniade" in verband met den plaats gehad hebbenden bouw van 12 arbeiderswoningen te Roelofareudsveen. 5. Bespreking oprichting van een R.IC. Tuinbouwschool te Roelofarendsvcen. 6. Verhuring van de woning, staande te R'OclofareiKls'veen en plaatselijk gemerkt B 445. 7. Benoeming van een lid van het stembu reau in stem district. V. Vaoature J. de Vet te ,-en aanwijzing van een voorzitter voor ditst cnibu reau. 8. Benoeming lid van de commissie tot wering van school verzuim, vacature J. de Vette. Aanbeveling van Burgemeester en Wet houders le. C. E. M. Jagers; 2e. J. A. W. Verkleij. 9. Benoeming van een lid van het Alge meen Bungei ijk Armbestuur van Alkemadc. Vacature J. d-e Vette. Voordracht van Burgemeester c/i Wet houders le. H. van Rijn; 2c. C. E. *M. .Ligere. 10. Wijziging van de genieentebogrooting, dienstjaar 1930 en 1931. 11. Vaststelimg van het kohier-hondenbe lasting, dienstjaar 1931, 12. Ingekomen stukken en mededeelingen. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De aanvoer uit de wanne kassen gaat iets verminderen. Deze vermindering zal echter spoedig worden aangevuld met tulpen uit de warenhuizen. Aan „Flora", waar men do eerstelingen op elk gebied steeds kan aantreffen, werden ook reeds tulpen uit de warenhuizen ge veild. Btod Admiral ging voor 0.32f 0.-10, Sarlet duo bracht 0.200.24 p. dozijn °P- Uit de warme kassen per dozijn tulpen: La Riene Max 0.390.42. Vict d'O'i- vierre J p.50—0 55. Vuurbaak ƒ0.450.50. Rose La Reine 0.2S—ƒ0.31. Couleur do Cardinal 0.450.50. Rubra Max 0.40 0.45. Pelikaan 0.380.45. Couronno d'br 0.580.64. Gele Prins 0.50. La Reine 0.25—0.28. Ibis 0 35—0.40. Prins vaal Oostenrijk 0.30ƒ0.33. Pros perity 0.290.31. Graan Brillont 0.24— 0 30. Witte Valk 0.40—0.45. Flamingo 0.310.35, Peach Blossom 0.40— 0.45. Theeroos 0.340.38. Murillo 0.28—ƒ0.32. Mr. v. d. Hoeff 0.550.64. Mac ICimley 0.400.44. Rose Gris-de- lin 0.230.26. Sanders 0.450.50. William Copland 0 400.44. Rartigon 0.55ƒ0.60. Proff. Rauwenhoff 0.60 0.65. Le Notre f 0.540.60. William Pilt 0M-f 0.65. Elisabeth 0.64—f 0.70 Narcissen per 100: Victoria 1.20— 1.30. Golden Spur 1.20f 1.40. Emperor f 1.101.30. Ornatus 0.65—080. Sir Wabkin 1.101.20. L. Koster f 0.90— 1.10. Sion 1.50—1.80. Lucifer 0.70— f 0.80. Hyacinthen rood en rc.se per 100: 3.90—4.10. Idem wit 4.10-4.20. Hya- cinthen wit per bos 0.290.32. Idem rood 'en blauw 0.21 0.24. Tuinbouw. Een Idrijve verhooging is er in de groeiit-eprijzen waar te nemen. Ver moedelijk werkte het. winterweer van dezen week daartoe mee. Zelfs de uien toonden een verhooging en er werden er zelfs ver kocht voor 2.5Ó per 100 K.G., sinds enke le maanden een ongekende prijs doch die evengoed nog verliesgevend is voor den tuinder. Ook de hooge prijzen voor roode kool, 0.28tot 0.35, voor 1ste kwaliteit bleven gehandhaafd en voor fijne peen was er evenzoo goede vraag met prijzen van 9.tot 12.per 100 K.G. Gele kool ging van 15.tot. 19.50 in de goede kwaliteit. Een nieuwe politieke partij. Dezer da gen is alhier opgericht een Christelijke ar beiderspartij. Voor de a.s. Gemeenteraads verkiezingen is al een groslijst opgemaakt waarop voorkomen de volgende namen: Nic. van Duyn, C. V. Smits, D. Kralt en A. v. d. Brink. WARMOND. Zeldzaam jubileum. Morgen is het 45 jaar geleden, dat de heer A. Cozijn in dienst trad van het be stuur van den Zwanenburgerp,older als wa- termoelnaar. De heer Cozijn is vooral bij de watersportliefhebbers geen onbekende figuur. Gedurende de jaren dat hij'in dienst van den polder was, heeft hij steeds tot groote tevredenheid van het bestuur zijn functie waargenomen. Deze dag zal vo-T de jubilaris ongetwijfeld niet onopgemerkt voorbij gaan. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Trianon: Afgekeurd. Luxory Voor volwassenen. ZOETERWOUDE (H. Rijndijk). Aanrijding.Gisteravond ometreeks 6 uur wilde het 8-jarig zoontje van den heer Vr., stroohandelaar alhier, van achter een rijtuig den weg oversteken, doch werd de juist pas- seerende auto van Gebrs. E. le Leiden gegre pen. In bewusteloozen toestand werd het ven tje bij zijn ouders binnengedragen. Dr. de Bruyne, die spoedig ter plaatse was, verleen de eerste hulp. Dit ongeval, wat zich ernstig liet aanzien zal, naar wij hopen, nogal goed afloopen, LAATSTE BERICHTEN Buurman en Cornclisscn. De fabriek, wel ke één verdieping hoog is, brandde tot aan het kantoor toe uit. Achthonderd paar schoenen werden eveneens een prooi der vlammen. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Een communisten-overval. BERLIJN 14 Maart. (V.D.) Gistermiddag werd een 40-jarige timineriuAn, die deel uitmaakt, van de socialistische Arbeiter- wehr bij het verlaten van zijn werk door drie mannen cn twee vrouwen overvallen. Met een stok werd hij door een der man-' nen op het hoofd geslagen, zoodat hij bloe dend op den grond viel, waarop hij zijn revolver greep en een aantal schoten cp zijn aanvallers loste. De 30-jarige commu nist Krüger werd daarbij zoodanig in cle buik gewond, dat hij korten tijd later over leed. De tweede arbeider werd in het been getroffen, de anderen konden vluchten. De gewonden en do beide vrouwen werden later gearresteerden bicken eveneens'com munisten te zijn. De timnierman, die de schoten losle, Pelz genaamd, is in een zie kenhuis opgenomen. Een rr.illioen aan juweelen gestolen. PALM BEACH (Florin) 14 Maart (V. D) Dieven hebben den directeur van het filiaal van de juwelierszaak v. Charlton en Cy. uit New-York overvallen en hem ge dwongen de sleutels van de safe af to go- ven. De roovers konden ongestoord werken en zonder dat alarm kon worden gemaakt zijn zij ontsnapt met een buit van de zeld zaamste diamanten en kostbaarste juwee len. Volgens' mededeeling van de bestuur ders der onderneming zou het gesbolene bij nauwkeurige berekening een waarde van ongeveer 1 millioen dollar vertegen woordigen. De Arabische boycot tegen de Joden. JERUSALEM. 14 Maart. (V. D.). Hef Arabisch Comité, dat de Arabieren heeft opgeroepen tot het voeren van een boycot actie tegen de Joden, heeft thans nadere mededeelingen gedaan omtrent do uitvoe ring van de boycot. De Arabieren mogen aan de Joden alles verkoopen behalve land omgekeerd mocen Arabieren van Jolen al leen maar land koopen. Uitdrukkelijk wordt echter verder alle vijandelijke actie of ge welddadig optreden tegen de Joden verbo den. Mljnontploffing in Tasmanië. LONDEN 14 Maart. (V.D.) Tengevolge van een Ontploffing iri de mijn te Laun- ceaton in Tasmanië werden 4 mijnwerkers gedood, die zich op hot moment, van de ontploffing aan de ingang van cle mijn be vonden. W1SSELNOTEERING EN A MSTE RDA M (Niet officieel). Berlijn 59.393/, Londen 12.12' New York 2.49b'., Parijs 9.76'3's Brussel 34 78 Zwitserland 42.99'/2 Milaan 13 07 Madrid 26.80 Oslo 66.73' a Kopenhagen 66.7 D/.> Stockholm 66.80'/2 Wee nen 55.06 Praag 7.39 Boedapest 43.50 BEURSOVERZICHT De beurs had hedenmorgen een uiterst stil voorkomen en zelfs de fondsen, die de vorige dagen nog eenige bedrijvigheid ten loon hadden gespreid, werden nu nog slechts op beperkte schaal verhandeld. Al leen Unilevers gaven nog eenige levendig heid ie aanschouwen. Aku's waren vast, terwijl de overige Indus! ricelen prijshou dend waren. Philips en Rubbers waren iels lager. Kon. Olie vast. Suikers golden iels hooger. Scheepv. zoo goed als geheel on veranderd. Amerikanen lager. De vluchten naar Indië. Bij de IC. L. M. is bericht ingekomen, dat de PH.AFL hedenmiddag te 17.13 uur te Bandoeng is gearriveerd. De PH.AFL is op Donderdag 5 Maart uit Amsterdam vertrokken en heeft de vlucht naar Indië dus binnen 10 dagen volbracht. Brand in een schoenfabriek. Gisteravond is te Nijmegen brand uit gebroken in de schoenfabriek der firma LEIDEN, 14 Maart. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter (con trole) 1.65, prima boerenboter 1.60 1.70, goede boerenboter 1.451.55 per kg. Aangeoverd 40 achtste en 12 zestiende va ten, wegende 933 kg. Handel goed. Eieren. Totale aanvoer 5873 stuks. De prijzen waren: kippeneieren 4.005.30, en eendeneieren 4.50—5.00 per 100 stuks. Handel goed. Turfmarkt van 9 tot en inet 14 Maart Aangevoerd 100.000 stuks lange turf, prij zen 89 per 1000 stuks. ALPHEN a. d. RIJN, 12 M art. Eeieren- veiling. Aanvoer 16388 stuks. Prijzen: kip peneieren 4.20—5.00 en eendeneieren 4 •tot 4.30 per 100 stuks, Melkveiling. Aanvoer 8000 Liter. Mid- denprijs 6.10. BOSKOOP, 13 Maart. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Iladley 1.20 1 1.70; Diversen: Cerasus Hisakura I f 1.10—6.80, Prunus triloba 0.80—1.30, Gerbera 53 cent; Cerasus Hisakura TT j 2.504.00, Primula 811 ccln, Anemone 23 cent, Cerasus Rosea II 2.002.90.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3