UITKEERING DRIEHONDERD GULDEN. 22ste Jaargang ZATERDAG 14 MAART 1931 No. 6846 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Bureaux: PAPENGRACHT 32, LEIDEN BUITENLAND is 9r° Dames ea. Ki nderkleed i ng STADSNIEUWS DE ABONNEMENTSPRIJS bedraagt bij vooruitbetaling Voor Leiden 19 cent per week f2.50 per kwartaal Bij onze Agenten 20 cent per week f2.60 per kwartaal Franco per post f2.95 per kwartaal Het Ge-llustreerd Zondagsblad is voor de Abonné's ver krijgbaar tegen betaling van 50 cent per kwartaal, bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent, met Geïllustreerd Zondagsblad 9 cent. TEL. INT. ADMINISTRATIE 935, REDACTIE 15 II GIRONUMMER 103003, POSTBUS No. 11 DE ADVERTENTIEPRIJS BEDRAAGT: Gewone Advertentiën 30 cent per regel. Voor Ingezonden Mededeelingen wordt bet dubbele van het tarief berekend. Kleine advertentiën, van ten hoogste 30 woorden, waarin betrekkingen worden aangeboden of gevraagd, huur en verhuur, koop en verkoop f 0.50. Heden keerden wij aan Mej. de Wed. NI. v. d. BERG te Breezand, wegens een haar Echtgenoat overkomen ongeval, den dood tengevolge hebbend, Drie honderd Gulden uit. DE DIRECTIE LEIDEN, 12 Maart 1931. V Katholiek en socialist Wij vreezen, dat er altijd nog enkele Katholieken zijn, voor wie het niet volko men duidelijk is, waarom ten slotte katho liek en socialist niet kan samengaan. Er worden door de socialisten laten we liever zeggen: door de S. D. A. P. hier te lande wenschen, programpunten naar voren gebracht, waarmede wij het feitelijk niet eens zijn, vanwege verschil van in zicht, niet direct samenhangend met het verschil in beginselen, en ook wenschen, waarmede wij het niet eens kunnen zijn, omdat onze beginselen zich daartegen ver zetten, omdat wij katholiek zijn. Maar in dit antwoord is de vraag, waar om katholiek en socialist niet .kan samen gaan, niet in haar diepste kern door schouwd. Een diep principieel antwoord op deze vraag is gegeven op een Marxistisch weekend verleden Zaterdag en Zondag te Amsterdam gehouden onder presidium van het Eerste-Kamerlid mr. Mendels! Daar erkende het Tweede-Kamerlid der S. D. A. P., de heer A. H. Gerhard, ronduit: „De socialistische beweging als beweging i9 geboren uit en door de vrijdenkers". Maar dieper nog ligt het antwoord op de gestelde vraag in de uitspraak van den sociaal-democraat S. de Wolff op hetzelfde weekend „Natuurlijk noemt spr. de religieuze opvattingen onvereenigbaar met het beginsel-program der S. D. A. P. Na tuurlijk wenscht hij niemand te weren als partijgenoot, maar het moet dui delijk worden uitgesproken, dat dit program staat op den grondslag van de causale opvatting van de geschiede nis, d.w.z. op den bodem van het histo risch materialisme, dat is in laatste instantie een deterministische levens opvatting. Het program der S. D. A. P. staat op* den bodem van het historisch materialisme, d.w.z. dat het alles wat geschiedt be schouwt als noodzakelijkerwijs voort vloeiend uit oorzaken van materieelen, van stoffelijken aard d.w.z. dat het geen vaste wetten van moraal erkent, dat het zich plaatst tegenover den Godsdienst. 't Is duidelijk en eerlijk gezegd door een sociaal-democraat En toch toch zal het „Volk" nog we^ honderden keeren boos worden en heftig verontwaardigd zijn, als de Kerk verklaart, dat een katholiek wil hij katholiek zijn en blijven, niet kan zijn aangesloten bij de S. D. A. P. Dat mag -de Kerk niet verklaren. En.... eerlijke voormannen der S. D. A. P. zeggen het zelf! VAN HET VATIC A AN LITAUEN EN HET VATICAAN. Naar een oplossing van het conflict? De K.W.P. meldt uit Kowno: Dr. Zanlys, de gezant van Litauen bij het Vaticaan, zal dezer dagen in Kowno aankomen. In politieke kringen wordt erkend, dat deze reis van den gezant in verband staat met het conflict, dat tusschen de regee ring en de katholieken is ontstaan en ten gevolge waarvan een gespannen verhou ding is gerezen tusschen Kowno en het Va ticaan. Tot nu toe was men steeds zeer pessi mistisch gestemd omtrent de kansen voor •en oplossing dezer moeilijkheden, maar thans vernemen wij, dat men in regeerings- kringen van oordeel is, dat er spoedig een overeenkomst tusschen beide partijen worden gesloten. ERFLATING AAN DEN PAUS. Naar de „Tribuna" meldt, is te Livorno overleden Thomas Pate, kamerheer met kap en degen van den Paus. Hij zou, volgens het blad, zijn fortuin ten bedrage van 10 millioen aan Zijne Heilig heid vermaakt hebben en den H. Vader tot universeel erfgenaam en executeur-testa^ mentair hebben benoemd. DUITSCHLAND DUITSCHLANDS NIEUWE AGRARISCHE WET. Door Rijksraad goedgekeurd. L»e rijksraad heeft gisteren de nieuwe agrarische wet, welke o.m. de regeering lachtigt tot verhooging van de douane rechten op Agrarische producten, aangeno men. De Rijksraad verzet zich echter te gen het door den Rijksdag aangenomen amendement op de broodwet, alsmede te gen het eveneens door de Rijksdag aange nomen sociaal-democratische wetsontwerp tot vrijstelling van rechten van een contin gent bevroren vleesch. Vóór laatstgenoemd wetsontwerp spraken zich uit de vertegen woordigers vau Pruisen, Hamburg, Meck lenburg, Strelitz en Lubeck, daartegen de ertegen woovdigers van Thuringen, Sak- en en Lippe. De rijksminister van Voedselvoorziening Scbiele, verklaarde, dat de rijksregeennp reeds in September j.l. een voorste] heeft ingediend bij de betreffende commissie uit den Rijksdag, waarin middelen werden ge vraagd voor het beschikbaar stellen van goedkoop bevroren vleesch aan de minder bemiddelde klassen der bevolking. De mi nister 'zal er alsnog naar streven, dit voor- sted aangenomen te krijgen. Nu de rijksraa-d tegen de beide genoem de wetsontwerpen protest heeft aangetee- kena, kunnen zij slechts tot wet worden verheven, wanneer zij door den Rijksdag opnieuw worden aangenomen met een meerderheid van minstens twee derden, hetgeen echter niet waarschijnlijk wordt geacht. FRANKRIJK DE LUCHTVAART-AFFAIRE IN DE FRANSCHE KAMER. Interpellatie van Leon Blum. De Fransche Kamer heeft gisterochtend de debatten over de begrooting onderbro ken, om het regeeringsvoorstel te bespre ken betreffende de voortzetting der ex ploitatie van de luchtvaartlijnen der maat schappij Aeropo'stale. De rapporteur der luchtvaartcommissie de socialist Moch, oefende krachtige cri- tiek uit op het beheer der maatschappij, da-fc onder strengere controle had moeten staan. Renaudel bracht het door de finan- cieele commissie uitgebrachte gunstige rap port uit en voegde hieraan het voorstel toe tot het openen van de noodige credie- ten, die ter beschikking van het ministe rie van Luchtvaart moeten worden ge steld. De minister van Luchtvaart. Dumesnil, gaf een historisch overzicht van de lucht- vaartmaatschappij en vroeg de Kamer, onder zekere reserves, het door de commis sie uitgebrachte rapport goed te keuren. Onder groote belangstelling van de af gevaardigden nam vervolgens de socialis tische leider Leon Blum 't woord. Hij vroeg de regeering een uiteenzetting te geven omtrent de omstandigheid, dat de minister van Financiën, Flandin, die het wetsont werp heeft gecontrasigneerd, zelf heeft toegegeven juridisch adviseur te zijn ge weest. Men beweert, aldus Blum met na- druk, dat minister Flandin zich er niet toe zal beperken zich te verdedigen, maar ook zal aanvallen en daarbij eenige zijner col lega's in de regeering en in de Kamer zal betrekken, waarbij ook mijn naam werd ge noemd. Ik vraag daarom den heer Flan din, aldus Blum, mede te deelen, of hij zich niet wil verdedigen en daarentegen van plan is aan te vallen. In zijn antwoord zeide Flandin na ge wezen te hebben op de ongehoorde onbe schaamdheid van de geruchten, die om trent hem de ronde hebben hij nooit in eenig opzicht betrokken is ge weest bij de zaken van de Aéropostale. Flandin verklaarde verder, dat de be schuldigingen in verband met zijn relaties met Bouilloux-Lafont en interventies bij de regeering, ongegrond zijn, en hij protesteer de tegen de dictatuur van de verdenking. Hij beschuldigde de socialisten er va-n, dat zij elk oogenblik optreden als pleitbe zorgers in zaken van oorlogswinstmakers, die zij in politiek opzicht bestrijden. De sa botage, aldus besloot de minister, heeft thans lang genoeg geduurd. De rede van den minister werd met ap plaus begroet. Daarna nam de Kamer het oorstel aan, waarbij de regeering wordt gemachtigd een nieuwe overeenkomst aan te gaan met de Comnagnie Générale Aéro postale. Nadat de premier Laval, de kwes tie van vertrouwen had gesteld, verwierp de Kamer met 340 tegen 215 stemmen een amendement van Blum, waarin het wan trouwen jegens de regeering werd uitge sproken en het voor de luchtvaartmaat schappij aangevraagde crediet met één mil lioen francs werd verminderd. RUSLAND. INVOER-BEPERKING ALS REPRESSAILLE. Dreigement der Sovjet-regeering. De president van den Raad van Volks commissarissen, Molotof, heeft Donderdag op het_ Radencongres een slotwoord ge sproken. Hij verklaarde, dat de voornaam ste taak van de regeering ook verder de doorvoering van het vijfjaarplan en het voortzetten van de vredespolitiek zal zijn. Molotof zei verder: „Landen, welker uit voer naar de Sovjet-Unie zich in den loop van zeven jaren steeds heeft uitgebreid en die thans een anti-sovjet-campagne begin nen en onzen exporthandel trachten te on dermijnen, moeten niet rekenen \>p een ver dere ontwikkeling van hun handelsbetrek kingen met de Soyjct-Unie. De Sovjet- regeering zal daarentegen een dergelijke campagne beantwoorden met een beper king van den invoer uit dergelijke lan den". Het Radeneongres heeft na de verklaring van Molotof met algemeene stemmen 'n re solutie aangenomen, waarin de binnen- en buitenlandsche politiek der regeering wordt goedgekeurd. Het congres heeft aan de. regeering opdracht gegeven ook in de toe komst onwrikbaar vast te houden aan de vredespolitiek, de betrekkingen met de buitenlandsche mogendheden zooveel moge. lijk uit te breiden en tegelijkertijd de ver- dedigingspolitiek der Sovjet-Unie en de klacht van het roode leger zooveel mogelijk te versterken. Voorts heeft het congres de regeering gelast krachtige maatregelen "tè nemen tot beperking van den invoer uit die landen, die trachten den Russ-ischen buitenland- schen handel te verlammen, onder voor wendsel, dat de uitgevoerde producten door middel van dwangarbeid zijn verkregen. Met voldoening heeft het congres ten slotte de tenuitvoerbrenging van het vijf-jaren plan geconstateerd en het noemt het loo- pende jaar van beslissende beteekenis voor de verwezenlijking van dit plan, waardoor de fundamenten der Sovjet-republieken nog hechter zouden worden BRITSCH-INDIE AANSLAG OP DEN MAHARADJA VAN IDAR. Uit Ahmedabad wordt gemeld, dat of den maharadja van Idar een aanslag is ge pleegd, toen deze een autotocht maakte. Slechts door tijdig ingrijpen der politie kon erger voorkomen worden. Talrijke per sonen zijn gearresteerd. Onder de onderdanen van den vorst heerscht reeds sedert jaren .groote ontevre denheid. Zij beklagen zich over het feit, dab de maharadja de belangen van het land verwaarloost en de bevolking buitensporige belastingen oplegt. Wd OEN KAAG ROTTERDAM Alleen Hofweg 6 Hoogstraat hoek Spui 2947 Dit nummer bestaat uit vijf bladen waaronder geïllustreerd Zondags blad. HET STADHUIS-VRAAGSTUK. Andere plannen gevraagd. Aan den Raad der gemeente Leiden is vol gend adres verzonden: Geven met verschuldigden eerbied te ken nen, ondergeteekenden, dat zij kennis genomen hebben van het bij den Raad aanhangigeplan, om het Stadhuis met behoud van den oudeh gevel op te bou wen volgens het ontwerp van den heer Dudok, dat ook volgens de toelichting van den heer Dudok de beschikbare ruimte aan de Bree- straat door ligging in het centrum der stad nog steeds de aangewezene plaats is voor den herbouw, dat volgens adressanten dit plan niet past in de voor Leiden juist 200 karakteristieke omgeving van Vischmarkt en Korenbeurs, ter wijl huns inziens bij aanpassing der omgeving aan het volgens bovengenoemd plan te bou wen Raadhuis, zooals de heer Dudok in zijn toelichting aangeeft, juist het typische ka rakter der oude stad, althans ten deele, ver loren zou gaan, dat volgens ondergeteekenden een beter bij de omgeving aansluitend plan wel degelijk tot de mogelijkheden behoort, dat in een moeilijke opgave als de onderha vige, welker oplossing voor Leiden van zoo overwegend belang is, het dringend gewenscht is de plannen van andere bouwkundigen te leeren kennen. Redenen, waarom zij den Raad in overwe- ging geven, alsnog eenige architecten uit te noodigen een plan tot bebouwing van het be schikbare terrein tusschen Breestraat en Vischmarkt in te dienen. Hetwelk doende enz. In alphabetische volgorde: K. L. J. Alber- dingk Thijm (Lodcwijk van Deyssel), Eere voorzitter Ver.- Ned. Letterkundigen, Haar lem; Prof. G. André de la Porte, Leiden; L. M. G. Arntzenius, Kunstredacteur Telegraaf, Amsterdam; Paul Arntzenius, Kunstsschilder, Den Haag; Dr. G. H. Arndhardt, Bouw- en Woningtoezicht, Amsterdam, Secretaris; Prof. Dr. H. J. F. W. Brugmans, Pres.cur. van het Gymnasium, Amsterdam; A. Brugmans, Gro ningen; Prof. Dr. J. A. J. Barge, Leiden; Prof. Mr. D. van Blom, Leiden; Mevr. E. van Blomvan der Goot, Leiden; W. J. J. C. Bij- leveld, Leiden; M. G. Bon, Notaris, Leiden; Dr. J. R. de Bruine Groeneveldt, Leiden; Prof. Dr. H. P. Blok, Oegslgeest; Dr. D. J. Blok, Oegstgeest; Prof. Dr. H. Burgers, Amsterdam; Mevr. G. M. BurgersPleyte, Amsterdam; Prof. Mr. L. G. M. Baas Becking, Leiden; Prof. Dr. H. Blink, Den Haag; Henri Borel, Letterkundige, Den Haag; M. J. Bauer, Kunst schilder, Amsterdam; C. Baard, Directeur Ste delijk Museum, Amsterdam; Dr. P. C. Boutens Letterkundige, Voorzitter Ver. v. Ned. Let terkundigen, Den Haag; Dr. H. J. Boeken, Amsterdam; Prof. Mr. W. A. Bonger, Amster dam; Mevr. Ina BoudierBakker, Letterkun dige, Utrecht; Frans Bastiaanse, Letterkundi ge, Hilversum; Mr. F. F. Beukema, Groningen; Mr. J. Bothenius Lohman, Burgemeester van Assen; Mr. L. Brender Brandis, Gem. secr., van Assen; Jhr. Dr. D. J. den Beer Poortu- gael, President v. d. Rechtbank, Assen; Jhr. A. W. den Beer Poortugael, Voorzitter v. d. Kunstkring, Amersfoort; Prof. Dr. E. A. D. E. Carp, Leiden; Prof. Mr. R. P. Cleveringa, Lei den; Mr. H. M. A. Coebcrgh, Notaris, Leiden; A. Couvee, Leiden; Prof. D. Cohen. Amster dam; Mr. Frans Coenen, Letterkundige, con servator Willet-Holthuy: en Museum, Amster dam; Dirk Coster, Letterkundige, Bennebroek; Mr. Jozef Cohen, Letterkundige, Dir. Lees zaal, Groningen; Dr. H. P. Coster, Archivaris, Groningen; Mr. O. J. Cluysenaer, Pres. Arr. Rechtbank, Winschoten; Dr. E. H. la Chapelle, Assen; Prof, Dr. B. D. Eerdmans, Leiden; Mr. A. van der Eist, Leiden; Dr. M. Engers, Rector Gymnasium, Zwolle; Prof. Dr. P. J. Enk, Groningen; Mr. W. C. Feitkamp, Leiden; Jhr. Jan Feith, Letterkundige, Den Haag; Mr. A. W. Frentzen, Leiden; Prof. Mr. Dr. H. Fryda, Amsterdam; P. J. Fontein, Leiden Dr. H. E. van Gelder, Directeur van den Dienst v. Kunsten en Wetenschappen, Dir. Ster. Mus Den Haag; Ds. Joh. Groot Enzerink, Leiden; G. Gerlings, Bankdirecteur, Leiden; Mej. E. M. Gerlings, Leiden; Prof. Dr. H. D. van Gel der, Leiden; B. M. Goslings, Conservator Ko loniaal Instituut, Amsterdam; Prof. Dr. J. H. Gosses, Groningen; Mevr. J. GossesKey, Groningen; J. Geesink, secr. Ver. v. Overijs- selsch Regt en Geschiedenis, Zwolle; D. Han- nema, Directeur Museum Boyraans, Rotter dam; Mr. J. C. van Hasselt, Subst. Off. v. Just., Zwolle; Prof. J. van der Hoeve, Leiden; Ir. J. J. Hoek, Dir. N.V. Wernink's Beton- Mij., Leiden; J. W. Henny, Hoofdred. Leidsch Dagblad, Leiden; Auguste Heyting, (Gust van Elring), Letterkundige, Secr.-Penningm. van den Bond van Ned. Tooneelschrijvers, Den Haag; Paul Huf, Tooneelspeler, Amsterdam; Mevr. C, M. van HilleGaerthe, Letterkun dige, Den Haag; Jhr. E. J. Th. k Th. van der Hoop van Slochteren, Burgemeester van Slochteren; Mej. Halbertsma, Secretaresse Pictura, Groningen; Jhr. Dr. A. W. van Holthe tot Echten, advoc. en proc., Assen; Frits Hop- man, Letterkundige, Red. Kunstzaken N, Rott. VOORNAAMSTE NIEUWS BUITENLAND. Naar een oplossing van het conflict tus schen Litauen en het Vaticaan? De Rijksraad heeft de nieuwe Duitsche agrarische wet goedgekeurd, BINNENLAND. Overleden is te Katwijk aan den Rijn de heer J. H. de V/aal Malefijt, oud-minister van Koloniën, oud-lid van de Eerste en Tweede Kamer, en oud-burgemeester van Katwijk. (Omgeving 4de blad). De regeering is voornemens de opcenten op den tabaksaccijns op cigaretten te laten voldoen door opplakking van aanvullings zegels. Tweede Kamer (3de blad). De procuratiehouder van den heer Lans door het Hof te Den Bosch vrijgesproken van den doodslag en ter zake van verduiste ring en valschheid in geschrifte veroordeeld tot twee jaar en zes maanden gevangenis straf met aftrek van preventief. (Rechtza ken 3de blad). Een vrachtauto te Goor geslipt; twee dooden. (Gem. Ber. 3de blad). De motorschepen op de Zuiderzee uit het ijs bevrijd. (Gem. Ber. 3de blad). Courant, Rotterdam; Dr. C. J. A. van lter- son, Leiden; Dr. M. A. Ittmann, Den Haag; Dr. N. Japikse, Directeur Kon. Huisarchief, Den Haag; Dr. C. de Jong, Dr Gymnasium, Leiden; Dr. Murk Jansen, Leiden; Dr. Edward B Koster, Letterkundige, Den Haag; Willem Kloos, Letterkundige, Den Haag; Mevr. Jean ne KloosReyneke van Stuwe, Letterkundig», Den Haag; Mr, Dr. L. G. Kortenhorst, Algem. Secr, R.K. Werkgeversver., Den Haag; Th, M. Ketelaar, Lid Tweede Kamer St. Gen., oud- Wethouder van Onderwijs, Amsterdam; Prof. Dr. L. Knappert, Leiden; Mevr. Knappert Mac-Gillavry, Leiden; A. Krantz, Leiden; B. F Krantz, Leiden; Dr. L. B. Krantz, Oegst geest; Prof. Dr. A. Kluyver, Groningen; Prof. Dr. J. H. Kern, Leiden; Prof. Dr. N. J. Krom, Leiden; Mr. R. E. Kielstra, Amsterdam; Dr. J E. Kroon, Leiden; Dr. A. Kist, Leiden; Prof. Dr. Otto Lanz, Amsterdam; S. J. Le Poole, Leiden: G. Le Poole, Leiden; Dr. C. S. Lechner, Leiden; J. C. G. Lamster, Kol. Insl. Amsterdam; C. Lekkerkerker, Kol. Inst. Am sterdam; R. U. Landweer, Pres. Best. Museum Groningen; %Prof. Dr. J. Lindeboom, Gronin gen; Mr. J. Linthorst Homan, advoc. en proc., Assen; Mr. H. P. Linthorst Homan, oud- Praeses Studenten Corps Leiden, Assen; Mr. van Leyden, Gem. Secr., Zwolle; Frans Myns- sen .Letterkundige, Amsterdam; Johan de Meester, Letterkundige, Rotterdam; Jacob Mees, Lid van de firma R. Mees en Zonen, Rotterdam; Prof. Dr. E. Meyers, Leiden; Prof. Dr. J. W. Muller, Oegstgeest; G. Mes dag, Bankdirecteur, Groningen; Mr. Ch. A. E. Maitland, Rechter Arr. Rechlb., Winschoten: Mr. A. G. Mentzel, Griffier der Staten, Assen. Mej. Dr. E. Neurdenburg, Lectr. Univ. doe. moderne Kunstgeschiedenis, Groningen; Dirk Nijland, Kunstschilder, Wassenaar; M. Nij- hoff, Letterkundige, Amsterdam; Mr. J. G. Nijsingh, advocaat en procureur, Zwolle; Kas- per Niehaus, Kunstcriticus. Schoort; Henri Polak, Letterkundige, lid van de Eerste Ka mer der Staten Gen., Laren; Mr. P. A. Pijn- acker Hordijk, Dijkgraaf, Hoogheemraadschap van Rijnland, Leiden; Prof. Dr. J. Prinsen Jr., Amsterdam ;Prof. Dr. J. L. Palache, Amster dam; Dr. H. A. Poelman, Rijksarchivaris Gro ningen en Drente; Prof. Mr. C. L. van der Pot Groningen; J. E. van der Pot, Dir. Leeskabi net, Rotterdam; Ds. M. J. Punselie, Leiden; Ds. J. A. Prins, Em. Pred., Leiden; Prof. Mr. Dr. H. W. Posthumus, Amsterdam; Mr. L. J. Plemp van Duiveland; Eere-voorz. Ned. Jour nalistenkring, Den Haag; Prof. Dr .L. Polak Daniels, Groningen; Mevr. Polak Daniels Pleyte, Groningen; Prof. Mr. Dr. Leo Polak, Groningen; Herman Poort, Letterkundige, Groningen; Dr. J. Riemens, Herv. Pred., Lei den; Prof. Dr. A. G. Roos, Groningen; Jhr. Mr. A. M. Snouck Hurgronje, Secr., Gen. Dep v. Buitenl. Zaken, Den Haag; F. Schmidt De- gener, Directeur Rijksmuseum, Amsterdam; Mevr. J. A. SimonsMees, Letterkundige Den Haag; L. Simons, Letterkundige, Leider Wereldbibliotheek, Den Haag; Dr. J. F. M. Slerck, Letterkundige, Bloemendaal; Mevr. Jo SterckProot, Letterkundige, Bloemen daal; J. H. Speenhoff, Letterkundige, Haar lem; J. F. X. Sanders, Dir. N.V. Stoomzeep- fabr., Leiden; C. M. Sijthoff, Dir. Haagsche Courant, Den Haag; Prof. Dr. G. A. S. Snij der, Amsterdam; Mr, J. A. van Sonsbeek, Ad vocaat cn Procureur, Amsterdam; Mr. Dr. J.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 1