LUCHTVAART VRAGENBUS ZATERDAG 14 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 OUD-BUR GEMEESTER DE WAAL MALEFÏJT. t Hedenmorgen te half 4 is overleden de heer J. H. de Waal Malefijt, oud-burge meester van Katwijk, oud-Minister van Ko loniën, oud-lid van Eerste en Tweede Ka mer. De heer De Waal Malefijt werd geboren te Overveen op 31 Januari 1852, was aan vankelijk vennoot in een zeepfabriek te Zeist. Aldaar werd hij in Augustus 1884 tot lid van den Raad gekozen en in 1887 als zoodanig herbenoemd. April 1890 werd hij benoemd tot burge meester van West-broek en Achttienhoven, welke betrekicing hij tot in 1903 vervulde. In 1392 nam hij zitting in de Prov. Sta ten van Utrecht voor het district Breuke- len, voor welk district hij in Juni 1897 naar do Tweede Kamer werd afgevaardigd. In 1901, 1905 en 1909 werd hij als Ka merlid herkozen. In 1903 werd hij gekozen tot lid van het college van Ged. Staten van Utrecht, in 1902 werd hij benoemd tot lid van het College van Bijstand bedoeld in art. 35 der Woningwet. In 1905 werd bij benoemd tot curator der Indische Bestuursacademie te 's Gra- vanhage. Den Oen Aug. 1909 werd bij benoemd tot Minister van Koloniën. In 1913 trad hij met de andere ministers als zoodanig af. Op 16 Oct. 1914 werd hij benoemd tot burgemeester van Katwijk. Tegen 1 Mei 1927 vroeg Hij aan H. M. de Koningin ont slag uit deze functie en sindsdien leefde de heer De Waal Malefijt als rustend bur ger te Katwijk a. d. Rijn. LEIDSCHENDAM. Hanze. Donderdagavond te S uur hield cie R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" te Leidschendam haar Jaarverga dering in het Patronaat.,De voorz. opende de vergadering met heb gebruikelijke ge bed en heette allen hartelijk welkom, in het bijZ-:ider mr. Bach, directeur van het Cen traal Hanzebureau. Na voorlezing der notulen, welke onver anderd worden goedgekeurd en na behan deling van enkele ingekomen stukken, ver krijgt mr. Bach het woord, die een keurige uiteenzetting gaf van de komende winkel sluitingswet. ')aar blijkt, dat deze wet aan de Gemeentebesturen het vficht geeft in totaal 21 dagen per jaar de wet buiten wer king te stellen, alsook in onvoorziene om standigheden handelend op te treden, is het voor de winkeliers v^n belang hiervan gebruik te kunnen maken. Daar men ech ter bij de bespreking hieromtrent nog geen bepaalde dagen kon vaststellen, wordt aan genomen te wachten, of de Gemeentebestu ren dienaangaande met voorstellen komen en zoo niet, dan voor elke gelegenheid, welke daarvoor in aanmerking komt, vrij stelling van de wet te verzoeken. Spreker had een hartelijk dankwoord van den voorzitter en een verdiend applaus der vergadering in ontvangst te nemen. Na enkele besprekingen wordt besloten het a.s. 20-jarig bestaan kerkelijk en feeste lijk te herdonken. In verband daarmede ging de vergadering accoord met een I-ja rige contributie verhooging van 2.De voorzitter stelt voor zoo mogelijk het feest op een Zondag te houden; hij zal echter nog met nadere voorstellen komen. Hierna brengen de secretarie en pen ningmeester hunne jaarverslagen uit, wel ke onder dank en applaus werden aan vaard. Naar aanleiding hiervan kwam de ge- .houden winkelweek in de Veenestraat lei- sprake en bleek, dat- verschillende winke liers ook voor een winkelweek waren, doch alleen voor de geheele Gemeente. De voorz. zegt toe binnenkort een bespreking dien aangaande te zullen houden. Door don zeereerw. heer Pastoor en mr. Bacb wordt den heer Scholtes in verband met zijn hooge onderscheiding als voor zitter van den Slagershond gefeliciteerd en gehuldigd. De vergadering verklaart zich niet con tent met de antwoorden van B. en W. op de vei zoeken van de vorige vergadering betreffende ventverbod, verkeersmaatregel en goedkoop lichttarief voor winkels, enz., waarop wordt besloten een adres aan de Raden te zenden. Als afgevaardigde voor de Voor jaar s- Bonds'vergadering wordt gekozen de heer G. de Groot, Hierna sloot de voorzitter te ruim 11 uur deze belangrijke vergadering met den christel ij ken groet, na allen dank te heb ben gebracht voor hunne aanwezigheid en voor de aangename besprekingen en dis- LEIMUIDEN. Kiesvereeniging Leimui den—Rijncaier- woude, De stemming voor de groslijst voor leden van den gemeenteraad zal ge houden worden op Zondag 22 Maart en op 29 Maart 1931 en wel voor Leimuiden en Rijnsaterwoude in de Zusterschool na dc Vroegmis tot de Hoogmis, na de Hoogmis lot halféén en van 34 uur; voor Bilder- Jam bij den heer Bart els van half twee tot alf drie en voor Kattenburg bij den heer I. J. Hoogervorst van half één tot kwart vcy één." Voor Leimuiden zijn zeven en !>k voor Rijnsaterwoude zijn zeven candi- daatlijsten ingeleverd. HILLEG0M. R.-K, Postmannen. Gisteren hield de afdeeling Hillegom en Omstreken van den Ned. R.-K. Bond van P. T. T.-personee! een ledenvergadering m hotel „Flora'' van den heer W. J. van Dril. In zijn openingswoord deelde de voorzit ter, de heer J. Heemskerk, na dep chr. gr., mede, dat hoewel er weinig van actie naar buiten gehoord wordt, er binnenskamers toch wel hard gewerkt wordt en dat we over het werk van de C. v. O. vrijwel te vreden kunnen zijn. Inzake het ledental van den Bond zegt spr. dat heb een verheugend verschijnsel is, dat dit aog steeds is in stijgende lijn. Ook het werkloozenvraagstuk wordt door spr. aangehaald en spr betreurde het, dat de Regeering nog maar steeds niet kan overgaan tot verkorting van den werktijd voor de brievenbestellers. Het onbillijke en onmogelijk wordt door ons niet gevraagd, aldus spr., maar de fi- nancieele toestand van het P- T. T.-bedriif toont duidelijk aan, dat lage tarieven de verkorting van den werktijd niet in den weg staan. Hierna werden de notulen gelezen en on der dankzegging goedgekeurd. Vervolgens deelt de secr. mede, dat de instelling van bet instituut besteller-voor man door de O. v. O. verworpen is met 9 tegen 2 stemmen, hetgeen dus een succes beteekent voor de bestellers Bondsraads leden. De voorzitter deelt vervolgens het resul taat mede, van de met den directeur van het kantoor Hillegom gehouden besprekin gen inzake verbetering der diensten van bet kantoorpersoneel aldaar. De heer Beijersberegn noemt het resul taat een succes voor de afdeeling en brengt den penningmeester, den heer van Bemmel hulde en dank voor het vele werk door hem gedaan. Vervolgens wordt de van 25 tot 28 Oc tober a.s te houden retraite besproken en geven zich 3 leden voor deelname op. Uit de besprekingen over het kleeding- vraagstub bleek voor de zooveelste maal weer duidelijk, dat de draagtijd van de uniform te lang is. Enkele der aanwezige bestellers toonden aan, dat hun kleeding versleten is ver vóór het verstrijken van den draagtijd. Den secr. werd opgedragen de betreffende directeuren hierover aan te schrijven. Nog werd breedvoerig gesproken over de vele ongerieven vap het kantoor te Hillegomventilatie ia er niets, kantoon ruimte en bestellers-kamer veel te klein, werkmateriaal onvoldoende enz. enz. Een en ander is, en zal nog nader met den di recteur worden besproken, hoewel deze er weinig aan kunnen doen, omdat op ver bouwing van het kantoor gewacht wordt, aldus de voorzitter. Na nog enkele zaken in comité-generaal behandeld te hebben, werd de vergadering gesloten op de gebruikelijke wijze. LISSE. Kiesvereeniging. Gieteravond hield de R. K. Kiesvereeniging onder presi dium van den heer F. O. J. v. d. Eer den een tamelijk bezette vergadering, welke vergadering in hoofdzaak was be legd in verband met de candidaatstel ling voor de a.s. Gemeenteraadsverkie zing. Met het gebruikelijke gebed opent de voorzitter de vergadering en heette allen welkom op deze voor hen zoo be langrijke vergadering. De notulen wer den gelezen en vastgesteld. Hierna deel de de voorz. mede, hoe het verloop zal zijn bij de installatie van den nieuwen burgemeester. Hierna had de voorlezing plaats van do ingekomen candijaten. Er waren drie lijsten ingekomen en wel twee van de A- groep (arbeiders) bevattende de volgen de namen: A. II. Sohrama, O. Schramm, A. Th. v. Keeteren, H. v. d. Vlugt, L. O, Elfering en F. A. Buyssens en een lijst voor de B-groep ('burgers) mot de namen; C. Langeveld,L« Onderwater, P, C. Ro- mijn, J. Berbee Gz., G. J. Vreeburg en S. F. Barnliooru. Van een groot aantal bewoners van den Engel was bovendien een lijst ingekomen voor den heer P. G. Romijn. De plaatsen 1 en 2 zijn reeds de vorige week vastgesteld. De stemmingen zullen plaats hebben voor 3 en 4 op 17 Maart, voor 5 en 6 op 20 Maart, voor 7 en S op 24 Maart, voor 9 en 10 op 27 Maart terwijl het bestuur het recht vroeg en verkreeg om voor de laatste 4 de rangschikking bij loting uit te maken met dien verstande, dat als 10 er een is van de A-groep, 11 or een moet zijn van de B-groep. Een kleine gedachthenwisse- ling ontstond over de vraag, zullen we op het ptembiljet de groepen naast of onder elkaar zetten. Het bestuur kreeg hierin een vrij mandaat. Voor Lisse wor den .de stemmingen gehouden in den Volksbond van 'a namiddags 3 tot 9 uur en in den Engel bij den heer K. Verde- gaal op denzelfden tijd. Hierna volgde sluiting met gebed. Vrouwenbond, Gisteravond hiekl de R. K. Vrouwenbond een leerzamen onl- vikkelingsavond in het geheel naar de eiscben des tijds ingerichte gebouw van het Patronaat. De beschildering, uitge voerd door onzen plaatsgenoot den heer C. v. d, Aart, ie af. De presidente opende deze bijeenkomst mot gebed en heette de aanwezigen van harte welkom, in het bijzonder dr. F. G. M. Haase, die ons dezen avond zou bezighouden met ecnige zeer interessante films op hygiënisch gebied. De presidente verwelkomde de aanwezigen en gaf vervolgens het woord aan dr. Haase. Het is voor spr. een aan gename taak, voor de Vrouwenbond een causerie-avond te houden. Voor de pauze zaj spr. zich bezighouden met hygiëni sche films, terwijl na de pauze vroolijke films zullen worden vertoond. De ver schillende'films werden duidelijk geëxpli ceerd door spr. Veel is hier in onze ge meente voor de gezondheid tot stand gekomen, zooals de waterleiding en rio- leering, en zeer zeker de nieuwbouw waardoor vele krotwoningen verdwijnen. Zoo ir onze gemeente op hygiënisch ge bied niet ten achter gekomen. Er is een zeer strenge keuring op levensmiddelen. Nu krijgen wij een prachtig badhuis met kuipbaden. Met al deze verbeteringen is de taak van den dokter ter plaatse zeer verbeterd, In de pauze werden eenigo mooie prijzen verloot. Gekomen aan bet einde dankte de presidente dokter Haase voor zijn aangename causerie, voorts- de leden voor hun stille aandacht en sloot deze bijeenkomst met gebed. WASSENAAR. Botsingen. Op den Rijksweg tegen over den Kevkdam zijn de auto's, bestuurd door P. uit Katwijk aan Zee en van der L. uit Oegstgeest met elkaar in botsing ge komen, doordat L. die den Kerkdam af kwam geen voorrang verleende aan P., die van rechts kwam. Beide auto's werden zwaar beschadigd en naar garage Riem ge bracht. Bij de Narcislaan is de wielrijder S. uit Leiden, die uit deze laan komende den Rijksweg wilde oversteken, gegrepen door een uit de richting Leiden komende auto, bestuurd door W. uit Etten. De laatste kon, niettegenstaande hij sterk remde en veel uitweek, een aanrijding niet voorko men. S. beliep een hersenschudding en hoofdwonden en werd na- door dr. Baart de la Faille te zijn verbonden, naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Geboren: Marion Johanna d. v. B. Broekema en M. O. Jonkheid. Maria Barbara d. v. J. S. J. Leewens en H. P. M. Vos. Overleden: Huberta Cornelia Jo hanna Vogels, 1 dag. Catfaarina Gerarda van Niekerk *22 j. Ondertrouwd: G. van Aken en E. Rijsterborgh. J. Langenberg en J. Waas dorp. A. Pasveer en J. Filips. W0UBRUGGE. Brand. Gisteravond brak omstreeks half acht brand uit in het ketelhuis van den tulpentrekker, den heer Hoogen- booin alhier. Het ketelhuis brandde ge heel uit. Tal van tulpen en ruiten gingen teloor, doh een en ander was verzekerd. NOOTDORP. Aanbesteding. Door B. en W. van Stompwijk werd aanbesteed het bouwen van een betonbrug op paalfundeering. Hiervoor waren 17 biljetten ingekomen, waarvan de laagste insohrijvers waren Ruigt en Angenent, aannemers- alhier, voor 9755. Kostelooze inenting. Vrijdag 20 Maart a.s. zal des namiddags drie uur, de gelegenheid zijn opengesteld tot kos- teooze inenting of herinenting. Trouw boekje of geboortebewijs medebrengen.' Herijk van maten en gewichten. De herijk van maten en gewichten zal voor de gemeente Nootdorp gehouden worden op Woensdag 25 Maart van half tien v.m. tot twaalf uur, en van een uur n.m. tot- half drie in het Raadhuis. Gevonden. Bij den heer D. J. Stee- neveld, Oudeweg alhier, is- inlichting te bekomen omtrent een gevonden da-mes- tasch met inhoud. GEMEENTERAAD VAN BODEGRAVEN Vergadering op Woensdag 11 Maart n.m. 2 uur. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter is de Burgemeester, Onmiddellijk bij den aanvang "der vergadering vroeg de heer Oldemans toestemming tot het stellen van vragen over steun verleening en armenzorg en over liet ophalen van vuil. Nadat de notulen zijn vastgesteld wordt deze toe stemming z. h. s. verleend. Ook krijgt de heer Mars toestemming tot het stellen van vragen over het aanbesteden en gunnen van de nieuwe dienstwoning aan de Oran jestraat. Onder de ingekomen stukken bevindt zich een groot aantal goedkeuringen van Raadsbesluiten wat niet te verwonderen valt omdat in drie maanden de Raad niet bijeen kwam. Bovendien bericht dat de be slissing over de begrooting 1931 nog niet is genomen en dat B. en W. de gebruike lijke machtiging ontvangen. Het gewone gedoe weer be gonnen. Hoewel dat jaar op jaar voorkomt en verleden jaar eerst in Augustus de goed keuring afkwam, zocht de heer Oldemans wat anders achter dit uitstel. Hij meent n.l. dat over de begrooting geen eindstem ming heeft plaats gevonden. De voorzitter (die tegenwoordig uiterst formeel is en geen enkel uitstapje buiten de agenda gedoogt) merkte alleen op dat de opmer king onjuist was, doek verbood, spreker over dat onderwerp verder te gaan, omdat het buiten de orde was. De heer Oldemans gaat toch door. De voorzitter valt hem in de lede en zoo was aanstonds het gewone gedoe weer begonnen. Afgewezen werden een verzoek van het Alg. Ned. Verbond over vreemde namen op huizen enz. en een verzoek van O, Sinallegange te Zwanimerdarm over hete verleenen van een gratis lokaal voor een Esperantooursus. De beeren Oldemans en Bn. Batelaan verklaarden dat zij wel voor het laatste verzoek zouden zijn, wanneer de inhoud van het schrijven zou doen ver wachten dat dit inderdaad een goede cur sus beloofde to worden. ƒ150.75 wordt beschikbaar gesteld voor •de Chr. school in de Meije ter aanschaf fing van nieuwe leermiddelen. De heer Beijen zal voorstemmen, doch hoopt, dat de andere leden ook zullen stemmen voor een verzoek dat binnenkort, zal worden in gediend tot verbetering van de O. L. school. De heer Oldemans attendeert den voor zitter erop, dat de heer Beijen buiten de orde is, waarop de voorzitter antwoordt, dat de heer O. door dat te zeggen, buiten de orde gaat. In vroeger dagen werd over zooiets niet gedacht, maar het onophoudelijke ge harrewar van de laatste jaren heeft ons een stroeve, onaangename, zeer formoele vergadering gebracht. De nachtwacht verdwijnt. Op zijn verzoek krijgt de nachtwacht J. van Kruil eervol ontslag als zoodanig. Zon der eenig woord van argumentatie stel len B. on W. voor het instituut der nacht wachten, dat eeuwen lang heeft bestaan af te schaffen en vragen gelden aan voor de benoeming van een vierden politieman. De Raad vereenigl zich daarmee zonder veel woorden. Alleen de heer Jongeneel vraagt of men later niet op hoogere kosten zal komen, omdat één politieman onvol doende zal blijken te zijn. De voorzitter meent, dat de nieuwe toestand aanzienlijk beter zal worden, ook voor het politiecorps van de oude. De rentevoet der belegde gelden bij de N.Y. Bodegr. Bankv. wordt gewijzigd van een vaste ontvangen rente van l pet, op een rente van 4 pet, wanneer de prolouga- Lierente gemiddeld 3 of hpoger is- én 3 pet. wanneer die rente beneden 3 is. Het Rijk biedt gronden aan op de z.g. gedempte kleine put, die do gemeente wil koopen op haar uitbreidingsplan te kunnen handha ven. De prijs varieert van 2.Ö0 tot 6.50. B. en W. vinden dezen prijs te hoog en stellen voor t.z.t. het uitbreidingsplan dan maar terug te brengen tot de goedgekeur de grens van 1920. Afgewezen wordt een verzoek van M. Nagevkerke en I. Hoogendoorn om de rooilijn in de Stationsweg zoover terug te brengen, dat deze komt in het verlengde van de gevels hunner woningen. B. en VY, ontraden inwilliging van dit verzoek en hebben voor den bouw der woningen een een dergelijk verzoek reeds afgewezen. Het bouwterrein is daar te ondiep om een der gelijk 'besluit te kunnen nemen, al zou dat ook voor de straat fraaier zijn. Zoo wordt ook besloten. Onbewoonbaar worden verklaard de wo ningen Buitenkerk 62 en Goudescheweg 7. Uit het rapport der gezondheidscommissie blijkt, dat zulks dringend noodzakelijk is, De heer Oldemans is teleurgesteld, dat niet veel 'meer woningen worden voorge dragen. Hij wil gemeentelijke woningen van een huurprijs-van 3.— tot 4.— bonwen. Wanneer B. en W. een regeling voorstel len voor de presentiegelden van de leden van de stembureaus wil de hoer Oldemans spreken over de plaatsvervangers die nog geen bericht van hun benoeming hebben ontvangen. De voorzitter verbiedt, dat, om dat dit niet aan de orde is. De heer Olde- maps meent van wel en spreekt, met ver heffing van stem door. De voorzitter valt hein in de rede. Het gewone spel. De heer Oldemans zegt, dat als de voor zitter den strijd met hem wil aanbinden, hij den handschoen opraapt. Geweigerd wordt een subsidieaanvrage voor een landbouwschool te Woerden, om dat ujt de resultaten van de school tc Alphen blijkt, dat een dergelijke school zichzelven kan bedruipen. De slacbthuisrechten. B. en VY. 6tellen tenslotte voor een kleine wijziging in de slachthuisrechten, n.l. voor een eenhoevig dier van minder dan 200 wordt verlaagd tot 4,Tevens stellen K.G, slachtgewicht, waarvoor het tarief zij voor de keuringsvorordening opnieuw vast te stellen om deze met een nieuwen datum te kunnen afkondigen. Schermutselingen. De heer Oldemans, dio na zijn laatst0 schermutseling reeds over alle voorstel len heeft laten stemmen, vraagt nu voor lezing van de geheele verordening. Dc voorzitter acht dit overbodig, omdat de verordening niet besproken, maar alleen opnieuw vastgesteld moet. worden. Na tuurlijk ontstaat er een heftige woorden wisseling. De heer Oldemans meent bet recht t.e hebben voorlezing te vragen. De voorzitter ontkent dat, er kan toch niets aan gewijzigd worden. De heer Oldemans zegt misschien wel wijzigingen te zullen voorstellen, waarop de voorzitter opmerkt, dat daarvoor geen gelegenheid zal zijn. Tenslotte beschouwt de voorzitter het ver zoek van den heer Oldemans als een voor stel en vraagt of dit gesteund wordt. Waar dat niet het geval is, wordt het niet behan deld. Het voorstel van B. en W. wordt nu met 10 tegen 1 stem aangenomen, „Paganisten!" De heer Oldemans interpelleer! nu aller eerst over de werkverschaffing. Daar wordt 2.50 per dag gegeven en 4 dagen ge werkt. wat veel te weinig is. Bovendien wordt er aan wegen gewerkt, wat, geen werkverschaffing ie. In Boskoop geeft men IS.J- 1.— voor elk kind. Hij verzoekt den voorzitter bij B. en W. een regeling ie willen voorstellen, waarbij meer wordt gegeven. Ook over de steunregeling is spr. niet voldaan. Er wordt willekeurig gege ven, vaak veel te weinig en zonder eenige regeling. Ook hiervoor vraagt hij de voor zitter een regeling bij B. en W. te wjllen indienen, Hij wijst op het voorbeeld van iemand die 8 weken werkloos w$s en zijn electrisoh licht niet kon voldoen. Op 24 Dcc. kreeg hij toen bericht, dat hij moest betalen en anders zou worden afgesneden. Spr, i» daarover zeer verontwaardigd. Hij zal par lementair blijven .hoewel dat tegenover „dergelijke paganisten aJs de heeren hier" moeilijk is. Tenglotte vraagt hij naar de vuilophaal dienst op de Rijnkade, waar het vuil steeds in het water wordt geworpen. De heer Mars spreekt, over het gunnen van de veldwachterswoning. De laagste in schrijver kreeg het werk niet gegund, aan vankelijk om don metselaar waarmee ge werkt. zou worden. Later kwam hij met een metselaar van buiten. Doch toen werd daartegen weer bezwaar gemaakt. Spr. meent, dat wanneer vaklieden van buiten zouden moeten worden uitgeschakeld, dat in het bestek moest staan. De vuilverwijdering. De heer Beijen had ook wat willen vra gen over de vuilverwijdering en veronder stelde, dat dit hetzelfde zou zijn als wat de heer Oldemans vroeg. Nu dat niet het geval is, zou hij wel graag enkele inlichtin gen ontvangen, over „de geschiedenis met Zwammerdam", d.w.z. de aangekochte boer derij onder Zwammerdam, waar de vuilnis belt zou worden gevestigd en waartegen Zwammerdam nu bezwaar maakt.. De voor zitter aoht dit een nieuwe vraag en stelt voor den heer Beijen gelegenheid te geven deze te stellen. Wordt toegestaan. De voorzitter zegt, dat de bewoners van de Rijnkade steeds him vuil in den Rijn werpen, z.g. omdat dit niet wordt gehaald. Komt de ophaler echter, dan is er geen vuil. Wat de dienstwoning en de belt be treft, daarover wil spr. na de vergadering wel inlichtingen geven. Deze zaken zijn niet voor publieke bespreking geschikt. Dp lieer Oldemans ziet daar geen bezwaar in. De voorzitter zegt echter, dat B. en W. niet bereid zullen zijn de inlichtingen nu te geven. Dan zullen die in de volgende vergadering komen. De heer Beijen wil graag en publieke in lichtingen hi de volgende vergadering èn in besloten vergadering na de sluiting. Al dus besloten. De heer Oldemans vraagt antwoord op ziju vragen betreffende de steunregeling. De voorzitter beschouwde deze meer als opmerkingen, doch de vrager beschouwt ze als verzoeken aan den voorzitter per soonlijk. Deze zegt nu, die voor zichzelf ie zullen overwegen. Hierna sluit hij de ver gadering. 8ritsch vliegtuig neergestort. Een groot Engelsoh bombardementsvlieg tuig is Donderdag neergestort en terecht gekomen in een tuin in liet plaatje Bed fort in Middlesex. De maubiue werd zwaar beschadigd. De staart van het vliegtuig word een eindweegs over de straat ge sleurd. De bestuurder bekwam sleohls lichte verwondingen. V raag: Is de H. Landstichting lederen dag te bezichtigen? A n t w o o r d: Wij meencn van ja, maar u kunt informeeren bij den Overste van het Gezelschap van Maria, pater E. Bremen, te Nijmegen, die voor rondleiding van de bezoekers zorgt. Verder maken wij u er opmerkzaam op, dat we oïUtrent reizen per trein geen in lichtingen kunnen geven. V aagï Welke is de beste weg per auto van Wassenaar naar Oldenzaal. Hoeveel K.M.? Antwoord: Wassenaar, Leiden, Al- phen aan den Rijn, Woerden, Utreohl, Je Rildt, Amersfoort, Hoevelaken, Voorthui- zeri, Oud- en Nieuw-Milligen, Apeldoor i, Teuge, Deventer, Kolmschate, Holten, Mar- kclo, Goor, Wieije, Delden, Hengelo, Olden zaal. Afstand 193 K.M. V raag: Kun u mij een middel opgeven om ringworm te verwijderen in het aange zicht? Jodium-tinetuur helpt niet. Antwoord: Wij raden u aan een dok ter, liefst een huidspecialist te consul- teeron. Vraag: Bestaat er tegenwoordig nog gelegenheid om b'j de spoorwegen een be trekking te krijgen, b.v. als wagenvoerder op de electrisuhe treinen? Zoo ja. tot «ion moet ik mij dan wenden? Antwoord: Of er behoefte bestaat aan dergelijk personeel weten wij niet, maar wend u tot de directie der Ned. Spoorwe- gen to Utreoht met opgave van vroegeren werkkring, leeftijd enz. V raag: Welke afstand is grooter: van Leiden naar Loohem, of van Lochein naar Tilburg? Antwoord: Leiden—Locbenj is 153 K.M., Lochem—Tilburg 140 K.M. V raag: Wat is de kortste weg niet een auto van Leiderdorp naar Buitenpost (Fries-land)? Hoeveel K.M.? Antwoord: Leiderdorp, Alphen a. d. Rijn, Woerden, Utrecht, de Bildt. Amers foort, Nijkerk, Putten, Harderwijk, Hier- den, Nunspeet, Doornspijk, Elburg. Olde- bi-oek, Zwolle, Rouveen, Staphorst. Meppel, Ha velt e, Frederikeoord, Wilhelmina s Oord, Noordwolde, Boy!, Elslo, Malckinga, Molenbuurt, Ureterp, Drachten, Opeind?. Rottevalle, Barghlem, Buweklooster, Hu:- kema, Opeinde, Augusthiusga, Blauwvet laat, Lutjepost, Buitenpost. Afstand pl.iu. 250 K.M.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 15