DE AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND SPORT Om Honderd Duizend Dollar! ZATERDAG 14 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 De aarde beefde. Macedonië is altijd een onrustig land geweest, d.w.z. in politiek opzicht. Doch nu is er de aarde ook al gaan gol ven. Een koude rilling liep over de heuvel en bergruggen en de velden sidderen. In het nachtelijk duister het was in den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. klonk gejammer en gegil uit de instorten de puinen der huizen en in panische schrik vluchtte het volk de velden in, waar het ondanks de koude bleef ronddolen. De verwoestingen in de getroffen streek, welke zich uitstrekt over drie staten, n.l. Joego-Slavië, Bulgarije en Griekenland, waren zeer groot. Duizenden huizen en ge bouwen zijn vernield vooral in de steden en dorpen van Joego-Slavië, zooals Gjelg- jeli en andere. Aanvankelijk meende men, dat het aan tal slachtoffers varieerde tusschen de 150 en 200, hetgeen al spoedig steeg tot 300, doch toen de bezinning weerkeerde viel het aantal slachtoffers erg mee. Desalniettemin is het gebeurde een ramp voor de toch al niet a! te best in de finan ciën zittende Balkanstaten. I n d i e. Oost is Oost en West is West, heeft eens een groot Indië-kenner gezegd, en deze twee zullen elkaar nooit ontmoeten. Toch heeft het er allen schijn van dat deze ontmoeting, in den zin van overeen stemming inderdaad heeft plaats gehad. Wij hebben er verleden week reeds op ge wezen. Intusschen blijkt ook wel, dat het doordringen van deze overeenstemming tusschen de Engelsche en Indische leiders tot alle lagen der wederzijdsche bevolking niet zoo opeens geschiedt. Hier en daar strekt de oppositie den kop nog op. Het is nog „a long way" voordat de nieuwe grondwet van het Britsch-Indische Dominion goed en wel is aangenomen- Uit de overeenstemming, bereikt tus schen lord Irwin en Gandhi, vloeit voort, dat ook de Indische Nationalisten verte genwoordigd zullen zijn op de a.s. nieuwe Bonde Tafelconferentie op Indisch gebied. Maar nu krijgen wij in de houding der Engelsche conservatieven een parallel te zien van de vroegere demonstratie der In dische Nationalisten. Dezen wilden vooi de eerste conferentie niet naar Londen gaan, de conservatieven willen niet naar In- dië voor de tweede. Indië is hun blijkbaar te ver van huis. In het Indische kamp laat de radicale richting zich inmiddels ook niet onbetuigd. Jawaharlal Nehru, de voorzitter van hel Congres, heeft te Allahabad verklaard, dat zijn partij slechts aan de nieuwe conferen tie zal deelnemen op voorwaarde dat In dië zoo onafhankelijk wordt dat het volle dig baas over zijn geldwezen en zijn leger is. Daar kan natuurlijk niets van komen. Het is er om te doen in de nieuwe consti tutie een middenweg tusschen de wenschen van Engeland en Indië te zoeken en die is met goeden wil van weerskanten wel vinden. Voorshands behoeft men er zich niet over te verontrusten, dat de extremis ten van weerszijden zich in het overvragen bevlijtigen. Komedie. Eenigen tijd geleden werd in Moskou een proces gevoerd tegen «enige leiders van de z.g. Industrie-partij, waarbij de beklaagden welke berouwvolle zondaren waren, dat zij alles bekenden, wat de Sovjets maar wilden. Het was prachtige propaganda, die dan ook behoorlijk werd uit gebuit. Het buitenland geloofde er echter geen woord van. Thans is te Moskou voor de tweede maal eenzelfde komedie opgevoerd, waarbij maar één ding verwonderlijk is; n.l. hoe de Sov jets kunnen -gelooven, dat er nog één mensch met hevséhs is, die dat voor zoete koek opeet. Het is het proces tegen de z.g. mensjewiki, oftewel sociaal-democraten. Nadat zij alles, wat los en vast was, hadden bekend en verschrikkelijke onthul lingen hadden gedaan, werden de beklaag den tot gevangenisstraffen veroordeeld n.l. zeven tot een straf van tien jaar, de zeven anderen tot een van vijf k acht ja- Doodvonnissen werden niet opgelegd, omdat de binnenlandsche politieke toe standen al zoo geconsolideerd zijn, dat der gelijke vonnissen niet meer noodig zijn, schrijft men uit Rusland. Het liberale „Hbld." noemt dat „larie". Er worden in Rusland nog steeds door de Gepeoe mensjewiki en andere lieden, die het met de bolsjewistische opvattingen en methoden niet eens zijn, ter dood gebracht zonder eenigen vorm van proces. En er zou geen twijfel aan geweest zijn, of de lieden, die thans te Moskou hebben „te rechtgestaan", zouden hetzelfde lot hebben ondergaanals ze niet het geschikte materiaal hadden opgeleverd voor een pro pagandistisch proces. Zij hebben zich be reid getoond om alles te verklaren, wat van hen werd verlangd. Zoo kon men uit de bekentenissen van een aantal berouw volle zondaars een prachtige aanklacht vormen tegen de sociaal-democratie en de Tweede Internationale, die met allerlei slinksche middelen den opbouw van Rus land trachten te beletten en op een inter ventie van de kapitalistische landen in het „socialistische" Rusland aansturen. Als dat niet trekt, trekt niemendal. En in Rusland trekt het ontgetwijfeld. Men weet daar immers 'niet beter en wordt slechts eenzijdig ingelicht. Maar buiten Rusland is het natuurlijk alleen de domme communistische massa die aan de „beken tenissen" te Moskou gelooft. Niemand an ders hecht er eenige waarde aan, ook niet de communistische leiders die van al het te Moskou vertelde, voor hun propaganda ge bruik trachten te maken. Het ligt er dik op, dat men hier slechts met „maakwerk" te doen heeft. Men zou nog kunnen zeg gen, dat verklaringen tegenover verkla ringen staan en dat men aan de verschil lende tegenspraken van sociaal-democra tische zijde tegen de in Moskou gedane beweringen ingebracht geen grootere waarde behoeft te hechten, dan aan de be weringen der beschuldigden. Maar het gaat hier niet om eenvoudige verklaringen. De bekende Russische so cialist Abramowitsj zou volgens de beken tenissen der beklaagden te Moskou, in 1928 in Rusland zijn geweest. Diens bespre kingen en actie aldaar vormen eigenlijk de spil van de gèheele zaak die aan het proces ten grondslag ligt. Maar Abramo witsj kan nu onweerlegbaar aantoonen, dat hij in den tijd in de bekentenissen ge noemd, niet in Rusland kan zijn geweest waarmee dus wel bewezen is, dat de ver klaringen van de beschuldigden slechts op leugen berusten. Abramowiisj kan beëedigde verklaringen overleggen van verschillende getuigen, dat hij in Juli 1928 in een Mecklenburgsche badplaats vertoefde en hij heeft natuur lijk tal van getuigen die kunnen bevestigen dat hij in de eerste helft van Augustus deelnam aan het internationale socialisti sche congres te Brussel: de verslagen van dit congres, waar Abramowitsj het woord voerde, zijn in dat opzicht onwrikbare ge tuigen. Abramowitsj heeft verklaard, sedert 1920 niet meer in Rusland te zijn geweest. Juist voor den tiid waarin zijn actie zou vallen, waarover de Russische „bekentenis sen" loopen, kan hij de onweerlegbare be wijzen van de juistheid zijner bewering bij brengen. Terecht merkt hij dan ook in een artikel in de „Vorwarts" op, dat met dat alibi: „alle gedétailleerde schilderingen (van zijn actie) als verzinsels zijn ontmas kerd. Dan staat het vast, dat de beschul digden, om redenen, die we vooreerst niet nader willen onderzoeken, op deze zeer be- VOETBAL R. K. FEDERATIE. Overzicht. Het ziet er thans toch wel naar uit, dat het geen voe'ballooze Zondag zal worden. Gelukkig, zouden we zeggen, want de competitie heeft de laatste weken het eerst stagnatie ondervonden door het slechte weer. Een zoo volledig mogelijk programma is voor morgen samengesteld en wanneer dit kan afgewerkt worden zullen er nog enkele weken noodig zijn, alvorens de com petitie ten einde is. Maar dan zitten we wel in de maand Meil In de eerste klasse E. is voorloopig de kwestie van de onderste plaats van het meeste belang. Daarvoor komen theoretisch nog vier clubs in aanmerking nl. Graaf Willem, D. O. N. K., Lisse en D. E. M. Deze vier clubs komen morgen nu juist tegen elkaar in het veld en er hangt dus veel van de resultaten af. Zoo beschouwd zouden we geneigd zijn de kansen der ontvangende clubs hooger aan te slaan, en dat zijn juist weer de twee laagstgeplaatsten. Lisse ontvangt nl. Graaf Willem en D. E. M. het Goudsche D. O. N. K. De ontvangende vereenigingen zullen er ongetwijfeld alles op zetten om de zoo noodige punten te bemachtigen, maar de tegenstanders zullen zich zeker heftig ver- weren. Van de twee overige wedstrijden is T. Y. B. B.Leonidas van het meeste belang, omdat Leonidas nog steeds een klein kans je heeft op het kampioenschap, indien nl. het protest van D. H. L. zou worden ge wonnen. De Rotterdammers zullen er Vs alles op zetten om die kans te behouden. T. Y. B. B. kan echter alle hoop in rook doen vervliegen, temeer wiil D. H. L. ook nog twee punten kan behalen. H. B. C. tenslotte kan thuis winnen van G. D. A. In de tweede klasse O eaat Leiden op bezoek bij de Duiven. We behoeven er eigenlijk niet meer aan te herinneren, dat de positie van Leiden precair is geworden. De 1"etste wedsDivl moe'en noodzakelijk overwinningen opleveren, om het dreigen de degradatiegevaar af te wenden. De Rood-Zwarten dienen daanT>ede_ terdege rekening te houden. Dan alleen is het mo gelijk nog eenige goede resultaten te boe ken. R. K. S. V. „Leiden". Voor a.s. Zondag zijn voor alle vier de elftallen wedstrijden vastgesteld. Het weer is nu van dien aard, dat wij geen voorspellingen durven maken, zoo dat wij volstaan met mede te deelen, waar de verschillende eftallen spelen. Het 1ste elftal gaat naar Rotterdam om „Duiven" te bekampen; vei trek van af Doezaswaat om 12 uur met autobus. Het 2de elftal krijgt de Alph. Boys thuis, aanvang wedstrijd half drie. Het 3de elftal gaat naar Noordwij'k om S. J. C. te bekampen, aanvang wedstrijd half drie; vertrek 1.20 uur per tram. Onze junioren krijgen de S. J. C.-ju- nioren op eigen terrein; aanvang wed strijd 1 uur. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eersteklasse A. R. K. V. V. L.—V. V. H.; Kimbria—Val kenburg; Si', t. Boyc Chèvremont; Caesar Helios; VolhardingR. K. O. N. S.; MarsanaO. V. C. langrijke punten allen hebben gelogen...... dan vervalt de geheele bewijskracht van de verklaringen der beklaagden en daar mee het geheele proces." In Rusland heeft het echter zijn dienst gedaan en zal het, daar het voor de ge luidsfilm is opgenomen, ook nog verder dienst doen voor de propaganda ten behoe ve van Stalin en zijn genoot en. Eerste k 1 sse B. R. K. T. V. V.Gennep; MuloUnion; D. E. V.Venl. Boys; WilhelminaKol- ping. Eerste klasse C. N. E. O.—Achilles; S. D. O. U. C.—De Zweef; 's HeerenbergV. D. Z.; Quick P. H. Eerste klasse D. H. M. S.-E. M. M.; Limvio-P. V. C.; Wilskraohtr-V. V. Z.; R. K. A. V.-S.D.O. Eerste klasse E. T. Y. B. B.Leonidas; LisseGraaf Willem; H. B. C.G. D. A. (2.30 uur); D. E. M.-D. O. N. K. Tweede klasse O. Lenig en SnelSpartaan; Graaf Floris Excelsior; DuivenLeiden. DIOC. HAARL. BOND. R.K.S.V.D.O.S. D.O.S. krijgt morgen de gelegenheid om revanohe te nemen, op de onverdiende ne derlaag tegen de reserven van On-ze Gezel len uit Haarlem. Gemakkelijk zal dit wel niet gaan, doch maar weer flink aangepakt*, goed samengespeeld en schieten op het juiste moment, dan wordt zeker een goed resultaat bereikt; aanvang half 3. D.O.S. gaat O.V.V. II met een bezoek vereeren. Van den uitslag kunnen we wei nig zeggen, doch we hopen van harte, dat het voor beiden een aangename wedstrijd wordt; aanvang half 3. De D.O.S.-Leden worden erop attent ge maakt, dat de vogende jv*eek de verplichte jaarvergadering wordt gehouden, de datum wordt per convocatie bekend gemaakt. R.K. Sportvereeniging A.V.V. Indien het weer thans medewerkt, zulilen Zondag alle A.V.V. elftallen in actie zijn. Het le elftal speelt reeds te 12 uur tegen L. en S 2 te Den Haag. Wij gelooven wel, dat het le elftal hier succes behalen kan, indien men tenminste den tegenstander niet onderschat en er goed wordt aangepakt en samengespeeld. Wij rekenen in elk geval op één puntje. Het 2o elftal speelit om 2.30 uur tegen V.V.P. I te Den Haag. Dit wordt een zwa re wedstrijd voor het 2e elftal, daar .V.P. zijn kampioenskans zal willen behouden en dais alles zal doen om beide punten thuis te houden. Wij vertrouwen, dat de 2e elf- talers allen hun best zullen doen een zoo goed mogelijk resultaat te bereiken in een mooie en faire wedstrijd. Het 3e elftal speelt eveneens te 2.30 urn- te Den Haag tegen D.H.B. 3. Wij geven hier de 3e elftallers een goede kans op de overwinning, mits de zaken serieus worden aangepakt en men tot het einde volhoudt. De Juniorenelf ballen spelen beide thuis en wel A.V.Va om 2.30 uur tegen V.V.Pa en A.V.V.b. om 1 uur tegen Gr. Floris. Wij re kenen op mooie wedstrijden en zoo mogelijk een paar puntjes. R. K. S. V. „Meerburg", Zoeterwoude. Morgen komen van „Meerburg" alleen de beide juniorenelftallen in het veld. Het eerste speelt om 2.30 uur op eigen terrein tegen Lisse II, het tot nu toe geslagen elftal uit afdeeling B. Waar ook Meerburg I nog goede kampioenskansen heeft, staan er morgen dus twee kam pioenspretendenten tegenover elkaar, wat er dus op wijst, dat het geducht spannen zal. Wie winnen zal, is een open vraag, die wij niet durven beantwoorden. Het tweede juniorenelftal gaat naar Stompwijk, om aldaar S. N. A. I te ont moeten. We kunnen de Mecrburgers geen kans op succes geven, maar hopen, dat ze zich terdege inspannen zullen, om de nederlaag zoo klein mogelijk te houden 1 De wedstrijd O. V. V. IMeerburg I, die vriendschappelijk op het O. V. V.- terrein gespeeld zou worden, is door ziekte van eenige O. V. V.'ers tot latere datum uitgesteld, gaat dus morgen niet door! R.K. Sportver. „St. Bernardus". Aa. Zondag zijn voor da-ie van d« vier elftallen van „St. Bernardus" wederom wedstrijden vastgesteld. Het programma luidt als volgt: Te 1 uur op eigen terrein de Jun. V.V.B. II tégen de Jun. van A.S.O. uit Zoeter woude. Te 2.30 uur eveneens tihuis Jun. V.V.B. I tegen Jun. „Alphensche Boys I" uit Al phen aan den Rijm Heb Eerste elftal zal zich in den strijd moeben begeven tegen het Leidsehe elftal der afdeeling, nJ. ..St. Lode wijk I" te Rot terdam en wel te 2.30 uur, zoodat het ver trek is vastgesteld op uiterlijk 1 uur, te rekenen vanaf het terrein. Daar voor het eerste elftal een overwin ning wel niet mogelijk zal zijn, moeten de spelers er tooh voor zorgen, dat de neder laag zoo klein mogelijk zal zijn en dat kan, als alle spelers hun uitersten best doen, maar dan ook op sportieve wijze. Voor het tweede elftal ia geen wedstrijd vastgesteld. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse B. Vitesse I—N.B.C. II; H.D.O. I— T.J.B.B. II; Concordia IIndia I. Tweede klasse O. Alliance I-B.S.M. I; D.S.S. I—H.B.C. I; Santpoort IIVootrix I; D.O.S. I Onze Gezellen II. Tweede klasse D. H.V.C. I—V.A.C. I; Lezig en Snel II- A.V.V. I (12 uur); G.D.A. II—V.VX. I; St. Lode wijk ISt. Bernardus I. Derde klasse E. V.V.F» ID.S.S. II; H.B.O. IV—Lisse III (12 uur). Derde klasse F_ Leiden IIAlph. Boys I; Teylingen II S.N.A. I. Vierde klasse G. SJ.C. IVLeiden III; Lisse IV-S.N.A. II (12.30 uur); O.V.V. II-D.O.S II. Vierde klasse J. Wilhelmus IV1Kb.va I; V.A.C. IID.H. B. I; V.V.P. IA.V.V. II; Veio I—Westlan- dia II. Vijfde klasse D. AlphaBoy* III—A.S.C. II; S.J.C. V— auw-Zwart III (12 uur); Alpli. Boys II St. Bernardus II (12 uur. Vijfde klasse E. D.H.B. III—A.V.V. III. Junioren-Competitie District Leiden. Afdeeling A. V. V. B. IAlphensche Boys I 2.30 uur; Leiden I-S. J. C. I. Afdeeling B S. N. A. IMeerburg II; Teijlingen II V. V. L. I Meerburg ILisse II 2.30 uur V. V. B. II—A. S. C. I. Z-z-zeg, w-wil je mme 'n plezier d-doen eri m'n vrouw opbellen en zeggen, d-dat z-ze niet op me behoeft te w-wachten. FEUILLETON Uit het Amerikaansch van FRANK L. PACKARD. (Nadruk verboden). 60) Dave's armen waren nu als stalen boeien gesloten om het lichaam van den aanval ler en sloten zich steeds dichter, maar de armen van den ander sloten zich even dicht om hém. De duizeligheid trok weg uit Daves hoofd, terwijl hij met den an der worstelend heen en weer zwaaide. Die kerel was sterk, dat was een feitEen ge zicht, een gemeen, ongeschoren gezicht, loerde in dat van Dave. Een paar maal zwaaide hij heen en weer en toen was het alsof hij een oogenblik bleef hangen, in ba lans met het tegenwicht van den ander. Over zijn schouder zag Dave een andere man, een man die wreed lachte, een ge drongen man met vuurrood haar, met een stierennek en onbarmhartige oogen. Maggot en Cunny, de „Sohorpioen", het kon niet andersDus er was daarnet wel degelijk iemand aan de voordeur geweest, toen hij gemeend had geluid te hooren: dit edele tweetalEn over een paar minuten zouden cr nog meer komen.... de politie! Het evenwicht was weer verbroken. Ze worstelden nu weer, heen en weer wanke lend in eikaars metalen omarming.... hun hoofden lagen zoowat op eikaars schouders Dave zag de spieren in den nek van zijn te genstander als dikke, purpere koorden. Af en toe tijdens dezen strijd op leven en dood I ving een Dave een glimp op van den rood- harigen man, die zich vooralsnog van het gevecht niet veel scheen aan te trekken. Hij raapte het pakket bankpapier van den grond op, bekeek het aandachtig, liet het weer vallen, liep op het lichaam van Bookie Skarvan toe, en knielde er naast. De krankzinnige worsteling ging voort. De beide mannen wankelden en slingerden en waggelden heen en weer, draaiden rond in duizeligmakende cirkels, bonsden tegen den muur aan en vlogen er weer vandaan, zonder dat de greep van een van beide verslapte. Maak den kerel af Het was de stem van den „Schorpioen" die eindelijk nog van iets anders notitie scheen te nemen dan van het pak bank papier en van het lichaam van Bookie Skarvan. Ik kan niet-, grauwde Maggot, verdui veld, waarom help je me niet een handje'? Met een uiterste krachtsinspanning trachtte Dave zich te bevrijden, maar het eenige resultaat van zijn poging, dat hij mèt Maggot in een hal ven cirkel rond tolde en met hem op den grond neer- bonkte. Nu zag hij de „Schorpioen". Deze was uit zijn geknielde houding naast Boo kie's lichaam opgestaan en hield een re volver in de hand. Vooruit dan maar, Maggot! Laten we de groote schoonmaak maar voortzetten, nu hij er zelf mee begonnen isAls we niet net op tijd waren gekomen, was hij er met de duiten, vandoor geweestDe „Schor pioen" bracht de revolver in den aanslag. Wring je op zij, Maggot, dan gaat hij er I aan. Er was een duivelsche bedreiging in de oogen en in de stem van het ineengedron gen roodharige monster. Als hij n u Mag got maar houden kon, flitste het door Do ve's hersens. Het kwam er nu op aan, niet om zich uit den greep van den schurk los te wringen, maar juist om hem stevig in zijn armen te houden, tusschen zichzelf en dien roodharigen kleinen duivel. Maggot worsfelde als een bezetene* om vrij te komen. Het zweet gutste van Dave's voorhooft! en liep hem over het gezicht. De harde, meedoogenlooze oogen van den „Schorpioen" kwamen nader, nader; het was alsof ze dansten en een kring vorm den van bleeke lichtpuntjes. Ze cirkelden maar steeds door en Maggot was Dave's schild. De vechtende mannen worstelden woest heen en weer; de spieren van Dave's armen kraakten. Toen klonk er een schot. Er suisde iets rakelings langs Dave's wang. De wreede stem lachte. Maggot schreeuwde in een mengeling van wilde woede en vrees. Verwensohte idioot 1 Je zult me nog ra ken Maak je maar niet ongerustbij het vol gende schot gaat hij er aan Het krankzinnige gevecht, het zinlooze draaien en wentelen ging weer door en de „Schorpioen" kreeg geen kans om te schieten zonder gevaar te loopen zijn bra ven vriend te raken. Toen, plotseling en voor het eerst, kwam er geluid over Dave's lippen. Teresa Het was alleen maar een glimp dien hij kreeg, misschien was het wel verbeelding, dacht hij eerst. Een glimp in de gang, waarin het lichtschijnsel uit de kamer viel, een glimp van een gestalte op de trap die over de balustrade leunde.... een meis jesgestalte met een spierwit gezicht.... een glimp van twee handen die zich m doodsangst en wanhoop de leuing omknel den. TeresaEr kwam een wee, misselijk-ma- kend gevoel over Dave, terwijl hij de wor steling met niet verminderde kracht voort- te. Teresa! Als hij haar maar hier buiten kon houden, als zij tenminste van hier uit maar niet te zien was geweest! Het kon nu niet lang weer duren. Er was geen twij fel aan. Maggot was aan het eind van zijn krachten, zijn greep begon te verslappen, de man was door vrees bevangen, vrees voor een ongelukkig schot van den „Schor pioen" De roode boosdoener lachte, luid en ge meen. Hij had zijn kansDave zwaaide Maggot voor zich uit, maar de zonderlinge bochten waarin de inbreker zich wrong, hadden hen gevoerd naar den hoek, dien de schrijftafel vormde met den muur. Als hij zich omdraaide" kon de „Schorpioen" hem bereiken van het andere einde van het bureau en hem haast aanraken met de monding van zijn wapen. Ik hèb hem, Maggot!, schreeuwde de „Schorpioen", nu heb ik hem.... De woorden eindigden in een verschrik ten kreet. Het zweet liep Dave Henderson in de oogen; hij kon de dingen maar vaag onderscheiden.... hij had een onwezenlijk visioen van een tenger figuurtje dat als een wervelwind de kamer kwam binnen stuiven, een figuurtje dat zich bukte over het pakket bankpapier, het weggriste en dan weer ijlings naar de openstaande deur stormde. Toen vuurde de „Sohorpioen". De revol ver was niet gericht op Dave maar in de richting van de deur. Het slanke meisje wankelde zwaaide heen en weer op haar I beenen, maar ze herstelde zich onmiddel- 1 lijk en liep verder en over haar schouder klonk haar stem, een beetje stamelend en onzeker maar toch dapper: Ikik dacht, dat hij liever dat had dan jou, DaveHet was de eenige kans. Maak je maar niet ongerust over mij De kronkelende vechtersbaas in Dave's armen werd met kracht weggeslingerd en kwam met een harden bons op den vloer terecht. Het was niet zijn eigen kracht, het was de kracht van den waanzin, waar over Dave Henderson op het oogenblik be- sohikte. Hij sprong naar vorenTe resa had in haar vlucht de trap al bereikt de „Schorpioen", die haar achterna gevlo gen was, was halverwege de gang. Dave zag niets meer.... alleen een roodharig beest, dat rende, rende. Er was geen huis meer en geen hall en geen trap of wat-t-er- wercld dan ook; alleen dat roode monster dat ge-en genade zou kennen en dat hij met zijn eigen handen in stukken zou scheu ren Opeens was het alsof er een vurige vlam voor zijn oogen danste, een wild gehuil loeide in zijn ooren. Toen grepen zijn han den een spartelende massa en nu pas drong het tot zijn besef door dat hij boven aan de trap aangeland was. Dat besef kwam, toen hij de gestalte van een vrouw onbe weeglijk dwars over het portaal zag liggen. Hij lachte, zooals een krankzinnige lacht en de spartelende massa schreeuwde in zijn ijzeren greep, schreeuwde toen hij haar met titanenkracht ophief boven zijn hoofd. Toen slingerde Dave Henderson haar van zich afze plofte omlaag en bleef liggen aan den voet van de trap (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 13