ACADEMIENIEUW* 3 UIT DE OMGEVING TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN Advertentiën t WOENSDAG 11 MAART 1931 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER naar waarnemingen, verricht in den morgen van 11 Maart 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 770.6 te Akureyri. Laagste barometerst.: 743.1 te Wisby. Verwachting tot den avond van 12 Maart: Meest matige Noord-Westelijke tot Wes telijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Sneeuw buien. Lichte tot matige vorst des nachts. Oveidag temperatuur om het vriespunt. LUCHTTEMPERATUUR: 3.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 6.24 uur tot Donderdagmorgen 5.57 uur. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind hedenmorgen te 7.10 aan alle posten „Weest op uw hoede". werd om deze reden door den Paus in den ban gedaan, ofschoon hij in staat kundig opzicht gioofce nadeelen van zijn besluit zou kunnen ondervinden. Verder zij herinnerd aan het geval van Hendrik Vlll van Engeland. Indien de Kerk ooit een aannemelijke reden hèeft gehad om te schipperen dan was het wel met Hen drik Vill, toen deze dreigde heel En geland voor de Kerk verloren te doen gaan, indien de Paus zijn wettig geslo ten huwelijk niet wilde ontbinden. De Paus ontving zijn eisch in een tijd toen de Kerk in Europa aan alle kanten be dreigd werd door de Reformatie. En toch wist de Paus van geen wijken. Als Ver tegenwoordiger van Christus hier op aar de, had Hij geen keus. Dergelijke voorbeelden spreken zoo dui delijk, dat het wel eenige verbazing wekt toch nog altijd weer het oude sprookje van de ontbindbaarheid van het huwelijk te zien opduiken. Het valt dan ook moei lijk aan de goede trouw van dergelijke schrijvers te gelooven. Zoo haalde het dagblad „Het Vaderland" in Dec. 1929 het oude beestje nog weer eer.s van stal, door te verkondigen, dat de Paus, wat het huwelijk van Napoleon betrof, bezwe ken zou zijn voor de macht van de groo- ten der aarde. Kap. Gudde behandelde dit geval uit voerig, waardoor bleek dat de Paus Hij bevond zich in gevangenschap van' Napoleon geheel buiten deze kweslie is gehouden en dat de Kerkelijke recht banken in Frankrijk hun boekje te buiten zijn gegaan, door het huwelijk ongeldig te verklaren, daar alle huwe'iiksaangele- genheden van vorsten aan Rome zijn voorbehouden. Het staat wel vast, dat Fransche Ker kelijke rechters niet beginselvast hebben gehandeld. De Paus echter, zoo spoedig Hij van het geval hoorde, heeft onmid dellijk met de meeste kracht tegen deze uitspraak geprotesteerd, wat tot gevolg had. dat bij de voltrekking van Napo leon's tweede huwelijk de meeste Kardi naalszetels- onbezet waren. Door deze houding veroordeelden zij de daad van Napoleon. Tenslotte toonde Kap Gudde nog aan, hoe juist het standpunt der Kerk is ten opzichte van de onontbindbaarheid .van het huwelijk en welke treurige gevolgen het toegeven op dit punt veroorzaakt. In 'een jaar tijds hadden in Amerika 192000 echtscheidingen plaats, In Duitsch- land 36000; in Frankrijk 18000, terwijl in Sovjet-Rusland meer echtscheidingen uitgesproken worden dan huwelijken ge sloten. Hierdoor wordt het - huwelijk verlaagd bot. een mensch-onteerende instelling, ter wijl de wetenschap, dat het huwelijk een stap is voor het heele leven een ernstice aansporing inhoudt goed na te denken over hetgeen men gaat doen. Bezint voor gij begint, is een spreuk, die op vele dingen van toepassing is en zeer zeker waar het geldt een zoo gewichtige ge beurtenis als het aangaan van een hu welijk, omdat dit voor een groot deel het verdere levensgeluk van den mensch be paalt. Dat de Kerk dus alle reden heeft op dit punt onwrikbaar op Haar standnunt te staan, zal ieder nadenkend mensch moeten toegeven. Na deze duidelijke uiteenzetting wer den nog enkele vragen beantwoord, waar na- de moderator de bijeenkomst met ge bed beëindigde. Den volgerden keer zal de moderator een conferentie houden over de Theosofie ?e-n kwasi-reli'gieuse strooming, die, in onzen tijd zeer veel aanhangers telt. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n 5658. Firma Ponsioen en Zoon, Alphen aan den Rijn, v. Manders- ioostraat 40. Lood en zinkwerk; centr. ver warming; enz. N.V.: Wed. Th. Ponsioen— van Buuren, Alphen aan den Rijn. 2029. „De Leidsche Bouwvereeniging", Leiden, Rapenburg 10S, verhuren van wo ningen. De Statuten zijn gewijzigd: Wijz. handelsn. thans: Naamlooze Vennootschap De Leidsche Bouwvereeniging. 3053. Electro-Technisch Bureau D. Teske Leiden, Doezastraat 5. Handel in electrisch materiaal. Vest. Fil.: Oegstgeest, Burg. de Kempenaeratraat 69, dd. 6 Maart 1931. R.-K. STUDENTENVEREENIGING „SANCTUS AUGUSTINUS". In een huishoudelijke vergadering der R.-K. Studentetivereeniging „Sanctus Augustinus", geleid door den vice-praeses, den heer A. L. Bolle, werd medegedeeld, dat praeses Brückel bericht had gezonden als zoodanig te bedanken. In de volgende vergadering zal een nieuwe verkiezing plaats hebben. Onder de ingekomen stukken was een pamflet van Albert Kuyle, waarin deze zich keerde tegen de ïbanier waarop een katholiek dagblad^ reclame maakt. De ver gadering nam een motie van afkeuring over dergelijk geschrijf aan. Drie candjdaat-leden werden geïnaugu reerd. Tot R.S.B.-redactrice werd gekozen mej. L. M. J. Dufour, tot Annuarium redacteur de heer B. van Eyk. WERKL00ZENZ0RG. Een tridium voor de werkloozen. Op 18, 19 en 20 Maart zal in de Lodc- wijkskerk een triduum worden gehouden voor de werkloozen. Des morgens 9 uur zal een H. Mis mei predikatie en 's namid dags om 4 uur een lof met toespraak wor den gehouden. Do sluiting van het triduum is bepaald op Zondag 22 Maartdes mor gens 9 uur H. Mis in de. Lodewijkskerk met algemeene H. Communie waarna gemeen schappelijk ontbijt in den R.-K. Volksbond. De oefeningen worden gegeven door den eerw. pater H. Mulder O.F.M. Tot heden hebben zich reeds 100 werkloozen opgege ven voor bijwoning van het triduum. Na de laatste opgave zijn nog binnenge komen Collectebussen eigen gebouw 6.85 Proo.-club St. Petrus 10.— N.N. 1-- N.N. 5.— 2 oond thee, lectuur NN. 2.— N.N. 200 pond bruine boonen en 200 pond groene erwten. St. Joseph Gezellen Vereeniging Rapenburg 52. Hedenavond geen repetitie Liederta- fel Sebastian Schaffer. Gistermiddag te kwart over vijf is de S3-jarige mej. P. K., huisvrouw van H in de Heinsiusstraat tengevolge van de gladheid geval'en, waardoor zij een schou derfractuur opliep. Zij werd door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Maandag is het de laatste dag geweest, dat men op net Bevolkingsbmeau zich kan overtuigen, of 'men al dan niet op de Kie zerslijst sotjvl. Een reeds' meerdere malen gedane her innering aan dezen datum is gisteren abu sievelijk herplaatst. Geboren: Jaqoba, d. v. A. Piket en M. H. de Haas. An-tonie, z. v. A. v. d. Dop en J. Pikaar. Corne'i®. z. v. C. W. Vermeer en M. K. Verschoor. Maria Jo hanna. d. v. J. Haas en H. C-. van Meche- len. Alwin Ri'lc. z. v. R. -H. van Os en J. M. va.n Onunerik. Eduard Theodorus C'hris'tn.. z. v. O. T. E. va.n Eijken en G. P. M. Koopman. Johan Hennan Hendrik, z. v. J. C. v. der Wilk on J. C. v. den TWc Hendrik, z. v. H. Schouten en M. F. v. der Steen. Elisabeth, d. v. J. F. Hartman en J. F. M. Aniba. Elisabeth Geert.racl. v. H. .T. P. v. der Hart en C. G van Houtey. Johanna Maria. d. v. IT. J. P. v. der Hart en G. G. van Houtey. Jacoba Anna, cl. v. J. G. W. Rijnders en P. A. Verhoeven. Maria-, d. v. J. IT. Sc mme ling en C. Droef. Joha.nne Louisa, d. v. L. Verwoerd en A. C. Grandia. Anna Alida, d. v. C. v. der Klauw en A. P. Hoogenboom. The odorus Jacobus, z. v. J. van Slinger'and en W. E. Wit. tem an. Rara Maria, d. v. J. Harland en J. Bcekhooi. Joannes Ludos Aloy. z. v. J. G.. A. Me ijs en M. J. Knijper. Meina. d. v. P. J. van Duuren en A. van der Lindev. Pie terne'la Theodora, d. v. A. Nagtegaal en W. C. van Weerlee. Joha.nne® Wiilbs. Maria, z. v. J. H. M. de Graaf en M. J. C. B. v. ürrhen. - Theo la ms Dirk Johannes, z v. T. D. Welling en M. F. Spierenburg. Elisabeth Margaretha, d. v. I. Dëvilee en W. M. van Kampen. Johanna, <1. v. A. J. do Later en J. Mo ns- houwer. Maria Theodora, d. v. F Don en T. H. Wijsman. Bernardus, z. v. B. A. Kennendie en A. H. W. Kijncnbung. Ad ri- anus Mach iel. z. v. G. Schouwenaars en IT. Wolf&en. Hendrik us, z. v. J. Bosman en M. E. v. Rossenberg. Christina. Johan na, d. v. J. P. la Lau en M. E. van Dam. Coma. Alida. Maria, d. v. J. v. Teylingen «n M. M. v. d'. Heemst. Pietemelilia. d. v. J. de Vink en P. Dijkhuizen. Elisabeth Jo hanna. d. v. P. J. Roem en M. Neuteboom. Piet erne'la, d. v. A. Vermond en J. M. Ligvoet- Johs. Albs. Jacs z. v. H. A. P. Thij^seen en H. C. We® el man. Nico la as, z. v. P. Sinteur en J. van der Linden. Gehuwd: H. L. de Haas jm. en J. M. v. Txel. j. d. F. de i.'ooij wedr. en M. T. v. Bottenburg jd. M. L. Kurpershoek jm. en A. C. Landman jd. G. Meijers jm. en M. W. Leget jd. S. Monteba jm. en P. G. Later veer jd. S. v. Odsr-en jm. en J. Blansjaar jd. J. Ruijter jm. en M. C. Freeke jd. N. dc Vogel jm. en A S. O ver meer jd. Th. v. Westbroek jm. en M Springer jd. LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen geneeskunde de heer G. F. A. van Woerkom (den Haag), candidaats-examen wis- en natuurkunde 'etter F, de heeren H. Jakobs (Den Haag) en E. C. II. Palm (Den Haag); id. voor het candidaats-examen wis- en na tuurkunde letter J. de heer H. J Kersten (Den Haag); id. voor het doctoraal-examen wis- en na tuurkunde met hoofdvak scheikunde de heeren N. A. Brunt (Den Haag) en F. L. W. van Roos malen (Tilburg); id, met hoofdvak sterrekunde de heer J. J Raimoud (Groningen); id voor het doctgraal-examen rechtsgeleerd heid mej. C. A. de Zeeuw (Rotterdam) en de heer W. C. Korinck (Den Haag). NOORDWiJK. Klein Zwitserland. Al zuilen velen deze late koude minder prettig vinden, geldt dit toch niet vóór al'en en zeker niet voor het jeugdige gedeelte dor bevolking, dat men thans in vliegende vaart op de bobslede van de Steile hoogten in onze duinen ziet, glijden. Deze pret trekt honderden liefheb bers en clank zij de straatverlichting ziet men zc tot laat in den avond onder groot gejoel en pret mot 'loze attractie bezig. Geboren: Johannes. Simon, z. van J. de Haas en A. IIv. Oosten. Theodorus Cornell's Martinis, z. san H Th. v. Cour se n en A. C'. C. Blokker. Theodora An na.- d. van S. C v. ,1. Plas en A. C. Bnuman. Adriana Johanna, d. van W. Rodenburg en G. J. v. d.'Weijden. Overleden: \ivna Egbers, 54 jaar, gehuwd met C. de Groef. Jurriën Frede- rik Oosterhof, -15 jaar gehuwd met A. J. Smiit. Anna Maria Vink 68 jaar, wer. van A. Ruigrok. Cornelia Faas 93 jaar. wed. van J. W. Versteego. OEGSTGEEST. Aanrijdingen. -- Gisterenmiddag om on geveer half vijf had nabij de Postbrug oen aanrijding plaat'- tus&eheri een tweetal auto's', n.l. een vrachtauto en een personen auto. bestuurd d-oor Mevr. M. uit. Haarlem. De vrachtauto was breed beladen met riet. Bij het passeeren der poisoiienauto braken hiervan een tweetal ruiten Drie der vier dame® werden door ges scherven e -nst:g ge wond en mee.-'en door Dr. V. a"'hier worden verbonden. De perso -en-auto werd eenigs- /.'ns beschadigd. De vrachtauto is doorgere den en de politie heeft de zaak in verder onderzoek. Ter hoogte van de Deutzstraar op den Rijks.st.raatweg had gisterenmiddag om on geveer half ze« een aanrijding plaats. De oorzaak lag hierin, dal de bestuurder van een.vrachtauto niet v..'doende voor een per sonen-auto uitweek en daardoor-tegen een langs dien weg staanden boom opreed. De auto werd aan de voorzijde ernstig bescha digd en werd naar de garage, van de firma va.n den Ameele vervoerd ter reparatie. In den afgeloopen nacl;t is ter hoogte van de Pc-stbrug een personenauto van den heer T. uit Delft tengevo'«e van de g'adheid Vian d enweg in de sloot, gereden. De auto liep ernstige materieele schade op en werd door Jen kraanwagen van de firma van den Auieele uit de sloot getakeld en naar de Garage vervoerd ter reparat:e. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. VOORSCHOTEN. G e b o ren: Jan, z. v. P. Ka a ijk en J. J. de Graaf. Overleden: B. C. van Meigaarde-n, 78 jaar. Ondertrouwd: C. J. van Spa), 37 j en J. S. Oekhors't. 3-1 jaar. Ingekomen: M. van Aken, van Wassenaar. A. M. Bouwmeester, geb. Hiille-naar, van 's-Gravenhaze. D. II. Brom. van Barnevekl. Vertrokken: Jac. Th. Klink naar Schiedam. L. P. H. Haaksma en ge zin naar Oegstgeest. M. Scharróo naar 's-Gra venh? ge. A. Ha.: tmann naar Leiden. E J. M. Batenburg naar Emrond ann Zee. A. Ve oo en gezin naar Wasse naar. Berichten reeds m een groot deel onzer vorige op-age gepiaatst. OEGSTGEEST. Hooiberg in brand. (Jm 1] uuv heden morgen werd brand ontdekt in de hooiberg van den lieer A. Bakker aan de Kwaak. Spoedig werd water gegeven door de te Poelgeest 'gestaiionneerdc handspuit. Dc nieuwe motorspuit was ook spoedig ler plaatse en wist bet vuur spoedig te be dwingen. De kap van r'e hooiberg is uitge brand. De hrand is vermoedelijk veroor zaakt door vonken uit de schoorsteen van de boerderij. BINNENLAND. HET D0ÖDpl 1 'K ONGELUK IN DE BADKUIP. Omtrent het on ge vat in een badkamer •■lat bet leven kostte aan een 29-jarige Duitsche dienstbode, ui oe Willem de Zw'ij- -crlaan te 's-Grayenhage, op Zaterdag avond jl. vernemen wij nog, dat blijkens gehouden onderzoek in de badkamer een tekort aan zuurstof, ontstaan door onvol doende ventilatie in het vertrek, waar de geyser brandde, oorzaak moet zijn geweest dat de dienstbode haar bewustzijn verloor. Zij geraakte daarbij met het hoofd onder water en verdronk. WI6SELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.391'. Londen 12.11-' '30 New York 2.49.3S Parijs T>.76l/i0 Brussel 34 76 Zwitserland 47.991/2 Milaan 13.07 Madrid 27.35 Oslo 66.70'/o Kopenhagen 66.691/,, Stockholm 66.791/2 VVeenen t35.05 Boedapest 43.49 Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT van gisteren. De handel bewoog zich' l-cden weer in kalme banen. Desnie-temin droeg dc uffai- re toch een eenigszins levendiger karakter dan de laatste dagen doorgaans het geval was geweest. Groote omzetten vonden plaats in Unilevers, die daatbij een vaste houding ten toon spreidden. Philips en Aecoustieken weinig veranderd. Kunstzij de eerder gedrukt. In ülie's weiden Kon. Olies iets lager ingezet en onder beurstijd worden slechts kleine koersschommelingen meegemaakt. Voor Amei'ik. soorten schijnt eemg aanbod te bestaan. Voor Buikers be stond slechts .matige belangstelling. H. V. A.'s op een weinig gewijzigd niveau afge daan. Tabakken hadden een zeer beperk te markt. Suniatia-aandeelen onsystema tisch» genoteerd. Scheepv. volkomen ver onachtzaamd. Rubbers trokken nauwelijks ppnige a'tentie. Amerikanen op kleine schaal verhandeld. In Koperwaarden ging nog wel wat om, en ook voor Staal-aan- dce'en werd eenig interesse betoond. Ver volgens werden Unite 1 States Leather weer in een open hoek verhandeld, waar bij zich -opnieuw eenige vraag voordeed. De geldmarkt was zeer ruim. LAATSTE BERICHTEN LEO LAUER OVERLEDEN. Naar wij vernemen is dq bekende sport journalist Leo Lauer, die Zaterdagmiddag te Znndvoort' het slachtoffer is geworden v-n een auto-ongeval, hedenmorgen in het diaeonessenhuis le Haarlem overleden. Gis teravond werd hem een been geamputeerd, doch de oyer;:tie hee.'t niet meer mogen baten. De heer I eo Lnuer was 44 jaar oud. Hij was hoofdredacteur van „Auto-le ven'' en actief medowrker van „Soort in Beeld" en ve-schillende andere sportbla den en periodieken. Uitslaande brand te Utrecht. Hedenmorgen omstreeks tO uur is op de tweede verdieping van de Riichtschp Matras senfa.briek van D. Wijzenbeek aan -dc Gan zenmarkt te Utrecht een ui.slaande brand ontstaan. De vermoedelijke oorzaak is het wegwerpen van een brandende lucifer door een jongen. De verdieping is geheel uit gebrand, doch dc brandweer wist door krachtig optreden verdere uitbreiding te voorkomen. De brand gng gepaard met een enorme rookontwikkeling, die tot ver in den omtrek ie zien was. Bij het in veilig heid brem-en van de voorraden in do be neden verdie- 'in ge 11 raakte één persoon door de rook bedwelmd. Hij kon echter tijdig uit het brandende perceel worden gehaald. De schade, die vrij aanzienlijk is. wordt door verzekering gedekt. Oplichting en ve-du stering door een advocaat. De gewezen advocaat en procureur Mr. E. P. M. alhier, kwam heden voor hei Haag- sohe Gerechtshof in Verzet van het door het Hof gewezen vonnis, waarbij hij wegens op licht Mig en verduistering is veroordeeld to-t één ja ai? gevangenisstraf. Door verd. die thans verschenen was, werd uitstel van dc behandeun-g verzocht op grond dat niet zou zijn nageleefd art. 410 W. v. Strafvordering, omdat de aanzeg ging van het door d-en officies van Justitie ingesteld beroep, niet binnen drie dagen aan zijn woonplaats zou zijn geschied. De procureur generna merkte naar aan leiding hiervan op. dat verd. steeds een an dere woonplaats heef en het dus voor den veldwachter moeilijk is hem te vinden. De verdediger zei Ie niet het belang in te zien voor verd. om de zaak uit te stellen. Dc president Jhr. Mr von Wei-ber hekel de de wijze waarop Mr. M. wederom tracht te uit te stellen. U moest U schamen"', zei-Je de president bet tweemaal boe. „Ik zal het Hof de zaak voorstellen dc uit te stellen niet tot over een maand, doch to morgen." Na in Raadkamer beraa Vaagd te heb ben stelde het Hof de zaak uit tot heden middag twee uur. Russische enormiteiten. MOSKOU, 11 Maart. (V. D.). -- Bij de voortzetting van de Congreszitting ver- blaarde Molotof gisteravond, dai de Sov jet Unie in 1930 voor een half millioen roe bel minder had uitgevoerd dan in 1913. Het is toch nooit iemand ingevallen te bewe ren, dat Rusland door zijn uitvoer dc we reldmarkt bedreigde. De beschuldigingen van duinping en de onware geruchten over dwangarbeid bewezen, dat cle buitenland- sche pers haar normaal verstand bij de be- oordeeling van Russische aangelegenhe den kwijt raakt. Rusland was een vrij lancl(waar een ieder zakelijk zijn mee- BIOSCOPEN. Casino: Voor volwassenen. Luxor: Voor volwassenen. Triano: Afgekeurd. ning ever de feiten kan uitspreken. Molotof geloofde niet, dat Europa zich makkelijk van do economische crisis zou herstellen. Men diende rekening te houden nier. m*n nieuwe groei der revolutionaire beweging. De tegenstellingen werden juist in dezen tijd van crisis te groot. Russische petroleum naar China. .SJANGHAI. 11 Maart. (V. D.). - Tns- schen de Sovjet-petroleumtrust en dc Chi- neesche Kwnngwha Petroleum Mij. i* een contract tot stand gekomen, waarbij de Chineesche maatschappij Russische petro leum en benzine koopt en voor de distribu- tie in China zorg" draagt. Het is echter de vraag of de Chineesche regeering haar goedkeuring aan dit contract zal hechten. Zoolang de onderhandelingen over de her vatting der handelsbetrekkingen tusschen Rusland en China - nog hangende zijn, be staat dc mogelijkheid, dat de Chineesche regeering een dergelijk contract onwettig zal verklaren. Van Engelsche en Ameri- kaansche zijde worden pogingen in liet. werk gesteld om de Chineesche regeering tot een dergelijk besluit te beïnvloeden. Weer een nieuw kabinet in Peru. NEW VORK, 11 Maart.'(V. D.). Naar uit Lima wordt gemeld, zou de cri'is in Peru wederom definitief ten einde zijn en de bestaande geschillende opnieuw zijn bij gelegd. De Zui 1 Peruannsche leilei Sa- ma nez Ocampo is per vliegtuig te Lima aangekomen en zou als voorloonig presi dent met de vorming van een niéuw kabi net zijn belast. De Britsch-lndische legeruitgaven. LONDEN. 11 Maart. (V. D.). In de Indische Wetgevende Vergadering leed de regeering een nederlaag doordat met 36 tegen .43 stemmen een voorstel werd aan genomen om de legeruitgaven met 100.090 roepies te verlagen. Dc regeeringsvertegen- woordigers deelden mede, dat de burger lijke ongehoorzaamheidscampagne on dc moeilijkheden aan de grens voornamelijk in het Noord-Westen in hol jaar 1930 525.000 pond sterling hadden gekost. Zware sneeuwval In Beieren. MUXCHEN, 11 Maart. (V. D.). In de Beierscbe Allgan is tengevolge van den sneeuwstorm van den afgeloopen nacht de 'in de laatste dagen gevallen sneeuw tot enorme hoopen opeengepnagd. Bij Kempten werden de daken van 6 boerderijen door een zoo zware sneeuwmassa bedekt, dat zij zijn ingestort. De tejmperatuur be weegt zich in de buurt van 10 graden on der nul. Ook le Munchen is weer zeer veel sneeuw gevallen. AMSTERDAM, 11 Maart. Vee. Ter vee markt waren lieden aangevoerd255 vette kalveren: ie kwal. 90—100 cent, 2e kwal. 8288 cent, 3e kwal. 7080 cent per kg. levend gewicht; 90 nuchtere kalveren 7 13 per stuk; 650 Varkens: Vleeschvar- kens, wegende van 90110 kg. 51-52 cent. zware 50—51 cent, vette varkens 47—49 cent. Aangevoerd aan het abattoir 7 wa gens geslachte runderen uit Denemarken. WOERDEN, 11 Maart. Kaas. Aantoer: 28 partien. met rijksmerk le kwal. 39 42.5 rent, met rijksmerk 2e kwala 3638 cent. Handel matig. VOORSCHOTEN, 10 Maart. Vrije vei ling. Prijzen: kippeneieren 3.80—5.90, eendeneieren 4.50—5.00 per 100 stuks; kippen 1.201.40, konijnen 1.50—2.00, duiven '520 cent per stuk. VEUR, 10 Maart. Eierenveiling. Annge voerd20510 kippeneieren 4.256.60 en 421 eendeneieren 4.805.60 per 100 stuks 9 ganzeneieren 2022 cent per stuk; -17 kippen 1.00—2.20, 28 konijnen 0.30—2.60 en 17 duiven 23—3? cent per stuk. NIEUW VFNNEP, 10 Maart. Eierenvei ling E. N. V. Aanvoer 13792 eieren. Prijzen 13149 kippeneieren 3.90—5.40 en 632 een deneieren 3.504'.S0 per 100 stuks: 12 ganzeneieren 16 cent per stuk; kippen 1.352.10 per stuk. lianen f 1.75 per stuk, opgehouden. Handel vlug, eieren grooten aanvoer, lagere prijzen. II—IWlil IIIMIB I 1 II I Nog treurende over het verlies van mijn beminde Echtgenoot en Vader, trof' mij wederom een nieuwe slag door liet overlijden van ons geliefd eenigst Dochtertje en Zusje BERNARDINA CORNELIA VAN LEEUWEN in den aanvalligen leef- I tjjd van bijna 0 jaar. B Uit aller naam Wed.C.C. v. LEEUW EN- I v. r». Hulst i Lkihek, 10 Maart 1931 I Nieuwstraat 29. Eenige%fn algemeene kennisgeving. 2818 B

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3