DINSDAG 10 MAART 1931 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Nederlandsche spoorwegen. Chef vervoer. Naar wij vernemen heeft de heer F. M. F. E. Jo-riseen, ohef van den Dienst van het Vervoer, met ingang van 1 October a.s. pen sioen aangevraagd. Als zijn opvolger wordt genoemd ir. W. F. H. van Rijokevorsel, huoL...ispocteur, ohef van den goederen dienst. LAND- EN TUINBOUW HET BEHOUD DER WESTEINDER. PLASSEN. Naast de vele ideëele bezwaren, die te gen de drooglegging van de Westcinder- plusscn bij Aalsmeer aangevoerd kunnen worden, zijn er nog groote econmische be zwaren, aldus het „Handelsblad", voor den Tuinbouw. Om deze economische bezwaren een weinig toe te lichten, moeten we»u iets vertellen hoe een speciale Aalsmeersehe cultuur, de seringencultuur, bedreven wordt. 'Do sering wordt 0111 de twee jaar geforceerd. Na het forceeren w'ordt zij uit- gepoot op land, dat opgebaggerd is. Deze 'bagger nu wordt uit deze Westeinderplas- sen gehaald en het is juist aan dit vrucht bare slik te danken, dat Aalsmeer een pro duct voort kan brengen, dat nog niet ge ëvenaard wordt. Tevens zijn deze plassen dc voorraadschuur, waaruit de potplanten- kweeker zijn grond betrekt, benoodigd voor de honderdduizenden pot- en perkplanten, welke jaarlijks te Aalsmeer gekweekt wor den. Naast dit groote belang is er nog een van bcteekenis, nl. de invloed welken de plassen uitoefenen op nachtvorsten. Door de aanwezigheid van groote wateropper vlak! en, welke in voor en najaar onder in vloed van de zon een hoogere temperatuur aannemen, voorkomen deze des nachts een al te hevige afkoeling, want zoodra de temperatuur daalt, geeft de wateropper vlakte de warmte, welke zij overdag ge gaard heeft, weder aan de lucht af, en voorkomt de gevreesde nachtvorsten. Dit is mede een der factoren, welke er toe lei den, dat de seringencultuur zoo uitstekend gedijt. Waar op andere plaatsen vroeg iu 't voorjaar de seringen van nachtvor sten te lijden hebben, komt dit te Aals meer op het buitenland zelden of nooit voor. In den omringenden polder, welke ongeveer 5 M. dieper gelegen is, dan dit buitenland, komt het echter meermalen voor, dat er schade geleden wordt door nachtvorsten. Dan is er nog een voordeel aan het voort beslaan der plassen verbonden, ïi.l. bet niet of sporadisch voorkomen van ha gelbuien, wat voor een groot gedeelte toe geschreven wordt aan de gunstige invloe den, welke er van de groote wateropper vlakte der Westeinder plassen uitgaan, daar deze plassen als het ware niet zoo s;erk electrisch geladen zijn als het om ringende land. Daardoor wordt het land een grooter attractie en loopt Aalsmeer nieest-tl vrij van zwaar onweer. Dat dit voor den Aalsmeerschen kweeker een punt van belang is, zal iedereen, die daar een weinig bekend is, duidelijk zijn. Voor hon derdduizenden guldens glas liggen er op de rozen en trekkassen, en we mogen er niet aan denken, welk een ramp het zou w ezen, indien dit door zware hagelbuien gelroffen zou worden. Internationaal merk voor koelhuiseieren? Naar het ..Ned. Weekblad voor Kruide nieiswaren" verneemt, heeft te Keulen een bijeenkomst plaats gehad van eierenhan- delaren en directies van koelhuizen uit verschillende landen van F.uropa, ten ein de to komen tot een uniform herkennings- teeken voor koelhuiseieren. Is het blad wel ingelicht, dan ligt het in het voornemen der vertegenwoordigende landen, bij de resp. regeeringen aan te dringen om hetzelfde merk te gebruiken voor versche eieren, doch ter onderschei ding een andere kleur stempelinkt te kie- UIT DE OMGEVING LISSE. De installatie van Burgemeester Van Wijnbergen. De installatie in Lisse van den nieuwen burgemeeier zal plaats hebben 18 Maart aanstaande. Um half twee wordt de heer Van Wijn bergen van het station te Leiden afge haald door de beide wethouders en den gemeente-secretaris. Gereden wordt eerst naar het Raadhuis, waar een openbare raadsvergadering wordt gehouden. De loco- burgemeester, wethouder Tromp, zal hier den nieuwen burgemeester toespreken, hem de ambtsketen omhangen en hem de voorzittershamer overreiken. De vergadering wordt hierna geschorst. De burgemeester en de Raad maken in auto's een korte rondrit door de gemeen te, waarna wordt uitgestegen voor „De Witte Zwaan". In de zaal van dit hotel, waar vele ge noodigden aanwezig zullen zijn, (de Raad zaal is voor deze plechtigheid te klein) wordt de vergadering heropend en zal de nieuwe voorzitter een rede uitspreken. De openbare raadsvergadering wordt daarna gesloten, waarop vqor genoodigden gelegenheid bestaat den burgemeester toe te spreken. ZO ETER MEER—ZEG WA ART. Het rrond- en klauwzeer. Deed zich .ie laatste weken één enkel geval van mond en klauwzeer voor, dc ziekte breidt zich thans uit. Een landbouwer, die ver- lijnde van de besmettelijke ziekte kennis geven, werd door ambtenaren van den cterinairen dienst deswegen geverbali seerd. N00RDWIJK. Reddings-brigade. Gisteravond verga derde de Noordwijksclie Reddingsbrigade in Hotel „Centraal"', waarbij de opkomst zeer goed was. De Voorzitter, de heer Dr. Her- manides, sprak bij opening een bijzonder woord van welkom op dezen avond, omdat dit de eerste vergadering was in 1931, en daarnaast, de 16e Jaarvergadering der Bri gade. Aanvankelijk is het de bedoe'ing ge weest, aan dezen avond een meer feeste! ijk vertoon te geven, doch gezien de vele agen dapunten, vond spr. deze avond hiervoor minder geschikt. Toch wilde men dit 2e Lustrum niet ongemerkt voorbij laten gaan, zoodat het hier alleen geldt een uitstel, doch geen afstel. In het kort memoreerde spr. de oprichting der afd. destijds onder de volle medewerking van de Hoofdbestuur ders Biertee en Meijerink en al zijn de ver houdingen tussehen afdeeling en Hoofdbe stuur thans niet zoo vriendschappelijk, toch moest spr. dankbaar getuigen de voile me dewerking en steun in de oprichtingsjaren ondervonden. Bij een teruzien van deze 10 jaren kon de afdeeling bogen op een zeer werkzaam en actief leven, waardoor de Voorzitter zijn vertrouwen uitsprak, dat deze beleving ook in de toekomst zal be stendigd worden. De notulen werden onder dank voor vaststelling gearresteerd. Wegens ontstentenis van den len Secretaris wegens familieomstandigheden, behandelde de Voorzitter het lijvig dossier van ingekomen en uitgaande brieven, hetwelk een goed beeld gaf van het veelomvattende werk van dezen functionaris o m. kwam hierbij voor een schrijven van het bestuur „Ons Huis", met de mededeeling, dat het wederom een subsidie voor de Brigade had beschikbaar gesteld van 50.Begrijpelijker wijze werd deze aanbieding volgaarne aanvaard. De verdere stukken leverden weinig of geen besprekingen op en werd overgegaan tot het uitbrengen van het Jaarverslag, saamgestold door den 2e Secretaris. Gehou den zijn 7 be stuurs- en 3 ledenvergaderin gen, èen eursifs E.H.B.O. thans onder lei ding van Dr. Niekerk, een cursus en her halingscursus Morse seinen. De vele assis tent! es verleend bij ongevallen, waaronder enkele succesvolle reddingen werden hierin aan de vergetelheid onttrokken. Verder de succesvolle propaganda-avond >n Casino, door toedoen ran den Edelachtbare heer Burgemeester v. d. Mortel, waarbij de revue door den heer v. Zeist zorgde vóór een ba tig saldo van 1237.75, waardoor men in de gelegenheid was gesteld geworden, tot aanschaffing van een Brigadejvage» met uitrusting, zoodat thans de reddingsmidde len perfect in orde zijn en men met onver hoopte ongevallen steeds volledig klaar staat om hulp te kunnen verleenen. De in- komsten en uitgaven van den penningmees ter gaven aan een totaalcijfer van 2207.90. Het bestuursvoorstel om dit jaar 500.— te storten in de Verzekeringskas der afdeeling vond aller goedkeuring en is dit fonds hier door gestegen tot 2000.—. Na deze t rans actie. bleef er met het kasaldo vorig boek jaar inbegrepen, aan liquide middelen een bedrag van 43892 over, zoodat de fiuan- cieele toestand der afdeeling zeer goed mag genoemd worden^ De kas-eo.mmissie, ge vormd door de hoeren Vermeulen en v. d. WiiLk, had de bescheiden in correcte orde bevonden en de penningmeester werd on der dank voor zijn beheer gedechargeerd. In de nieuwe kas-commissie werden geko zen de heeren A. J. v. Kan Jr. en de Vlee'. De bestuursverkiezing, wegens periodiek af treden van de heeren J. v. Kan Sr. en S. Verloop had tot uits ag dat beide respec tievelijk met 33 en 24 stemmen werden her kozen. Als commandant van de nieuwe Reddingswagen, welke thans schitterend in orde is. werd aangewezen de heer G. v. d. Luijt, welke deze benoeming aanvaardde. Het verslag van den Hoofdleider en Hoofd instructeur, den heer D. Ltisohers, gaf een gedetailleerd overzicht van de reddings middelen en maakte gewag dat in het afge- lioopen jaar veel en goed geoefend is. Naar aanleiding van dit verslag we I'd alsnog be sloten een nieuwe „Summit" benzine-gas- lamp aan te schaffen. Met algemeene stem men werden hierna de Hoofdleider en in structeurs, benevens dé leiders, herkozen, terwijl als nieuwe instructeur weid benoemd de heer Joh. v. d. Bent. Als afgevaardigde naar de Bondsvergadering op 15 Maart te -Rotterdam werden herbenoemd de heeren v. d. Wilk en S. Verloop. Naar aanleiding der besprekingen herdenking 10-iarig be staan werd een feest-commissie geformeerd uit de heeren G. v. d. Niet, J. Zuiderduin, v. d. Wilk en J. v. Kan Jr., om een attrac tie-volle avond in elkander te zetten, welke in de eerste week na Paschen zal gehouden worden. Bij de rondvraag werd er nog de aan dacht op gevestigd, dat het nuttig en noo- dig is, dat in alle Hotels en Pensions, ge gevens moeten zijn om bij eventueele onge vallen direct in contact te kunnen kamen met de Brigade-leden. Besloten werd een aantal kaarten te laten dirukken en aan de desbetreffende inrichtingen te verzoeken, deze bij de telefoon-toestellen te mogen ophangen, terwijl de Voorzitter toezegde zoo noodig nadere besprekingen met den Directeur van het Postkantoor te houden. Naar aanleiding van het geopperde idee om aan de Gooiweg, Heerenweg en Lageweg een verbandkist te doen plaatsen is men in onderhandeling getreden met de K.N.A.C., welke besprekingen thans nog loopende zijn. Alvorens te sluiten reikte de Voorzit ter nog een 1-tal diploma's en bondsinsicnes uit- en wel Diploma B aan den heer J. Was sing en de Diploma's A aan Mej. C. Was sing en de heeren Jo v. d. Bent en Jac. Meijers. Het toepasselijk woord van den Voorzitter werd door allen met applaus on derstreept. Nadat de heer Meijers dank had gebracht aan het bestuur voor de door hen verschafte mogelijkheid tot oefenen en aan den heer Luschen voor diens voorlichting en medewerking, sloot de voorzitter deze zeer geanimeerde bijeenkomst, ZEGWAART. Botsing. Op het Lage Einde had Maandagavond half tien, tussehen een auto en e.en rijwiel een botsing plaats. Door de gladheid van den weg kwamen zij met el kaar in aanraking. Beide voertuigen be kwamen geringe malerieele schade. Dorschmachine verbrand. Maandag avond omstreeks 8 uur werd er brand ge meld op den Zegwaartschenweg. Op het erf van den landbouwer M. is door onbe kende oorzaak een dorschmachine van de coöperatie „De Tijdgeest" in brand ge raakt. Deze stond bij een tas gedeeltelijk gevuld met stroo. Nadat het stroo goed met water was gedrenkt, is men met em mers water begonnen de brandende ma chine te blusBchen. Deze blussching is met succes toegepast. De brandweer, die uit gerukt was, kon halverwege terugkeeren. Het uitgebrande karkas is door een trac tor van het erf op een stuk land gebracht. De oorzaak van don brand is onbekend. Z0ETERMEER Personalia. Dezev dagen herdacht de heer C. Slootweg, dat hij voor 25 jaar in dienst trad van de firma S. en A. J. Noor- dam te Zegwaart. Door de firma werd hij gecomplimenteerd. Lage melkprijs. Door .een concurren tiestrijd van eenige melkslijters profiteeren thans de medegebruikers. De melk wordt thans uitgepint tegen 8 cent per Liter. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. GEMEENTEZAKEN. Ter verschaffing van werk stellen B- en W. den Raad voor over te gaan tot den aanleg van een plantsoentje met vij ver tussehen de Molenvliet en de Spoor- haven beoosten den in aanleg zijnden weg. De kosten worden begroot op f 8500.— B. en W. stellen voor de verordening op de inrichting van café s e.d. zoodanig te wijzen, dat aan B. en W. de bevoegd heid wordt gegeven, om, vvanneer de be langrijkheid der inrichting daartoe aan leiding geeft, van de eisohen der veror dening. voor zooveel noodig, ontheffing te verleenen. De commissie van de water- en lioht- bedrijven stelt voor over te gaan tot de invoering van een vastrechttarief voor de levering van gas door het gasbedrijf der gemeente. Het is de bedoeling dat naast 't thans geldende tarief van 9 cent per M3. wordt geschapen de mogelijkheid om het gas ook af te nemen tegen het in te voeren vastrechttarief. Bij de opstelling is de Commissie ge komen tot tweeërlei tarief. Het eene, waarbij de prijs per M3. is gesteld op 7 cent; het andere waarbij die prijs op 5 cent is bepaald. Het vastrecht bedraagt per periode van opname (ongeveer 6 we ken, n.l. 8 per jaar) voor hot eerste ta rief f l.*j voor het tweede f 3.75., Voor de toepassing dezer tarieven wordt de afname van gas voor huishou delijke en voor industrieele doeleinden afzonderlijk gehouden. Deze tarieven ziju^verdcr zoodanig ge steld dat voor tarief A bij een gebruik van meer dan 75 M3. gas per 6 weken de voordeden van het vastrecht tarief boven het thans geldende eenheidstarief, zich doen gelden, terwijl zulks onder ta rief B. het geval is bij eene afname van meer dan 90 M3. per 6 weken. B en W. zijn met de Commissie van Bijstand van meening dat bij deze tarie ven inderdaad de mogelijkheid verwacht mag worden van toeneming van het gas verbruik. B. en W. stellen voor de gemeenterei- niging weer voor een jaar te gunnen aan M. van Essen voor de som van f 5800. onder voorwaarden dat ook de Heeren weg in het rayon wordt opgenomen. Op een verzoek om subsidie voor poli- t'ie-cursussen te organiseeren door den Alg. Ned. Politie Bond, stellen B. en W. voor dit jaar afwijzend te beschikken, omdat de begrooting reeds is vastgesteld. Voor den aanleg van den g e p r o- ject eerden provincialen weg, Oostelijk van het Aarkanaal stellen B. en W. voor eenige perceelen weg en berm aan de Aai dijk aan de Provincie over te dragen voor de somma van 1. in totaal. Bij de behandeling der begrooting is gesproken over de eleotrische straat- blokken. B. en W. deelen den Raad mede, dat vier van de vijf klokken thans goed loopen. Het in orde bren gen van de klok in de Prins Hendrik straat ral een bedrag van 200.— vor deren. B. en W. stellen den Raad voor in de kom der gemeente vaste stop plaatsen voor autobussen aan te wijzen. HAZERSW0UDE. De Raadverkiezing. Met de a.s. ge- meenteraadsverkieing zullen de A.R. alhier met twee lijsten uitkomen, aangezien er tussehen Dorp en Rijndijk geen samen werking was te verkrijgen. NIEUWVEEN. Kiesvereeniging. Vrijdagavond a. s. zal in de Kath. School, de ledenjaarverga dering gehouden worden van de R. K. Kiesvereeniging. Op de agenda vinden we o.m. vermeld: voorloopige bespreking van de gemeenteraadsverkiezing alsmede de verkiezing van een nieuw bestuur, daar het oude dit jaar in zijn geheel af moet treden. Ongetwijfeld zullen allen het belang van een flinke opkomst ter vergadering inzien. STADSNIEUWS Bij het door de Vereeniging van Spraak leeraren te Amsterdam gehoudan examen is geslaagd als leerares mej. J. de Thonars, al hier. Begin van brand. Hedennacht te 12 uur bemerkte de chauffeur van Stadsverkeer van der Heyden, dat er in perceel Lindestraat 40 A, gewoond door den 39-jarigen P. J. K., op de bovenkamer brand was uitgebroken Hij wekte de bewoners en bij onderzoek bleek, dat er waschgoed in de ka mer was opgehangen en een der lijnen was gebroken. Daardoor was het waschgoed op de kachel terecht gekomen en in brand geraakt. Reeds was ook een gordijn en een daken van een bedje in brand geraakt. Door tijdig ingrij pen kon de heer K. zijn dochtertje uit bed halen en in veiligheid brengen. Onmiddellijk was ook de brandweer ge waarschuwd, die met een motorspuit ter plaatse verscheen. Zij behoefde echter geen dienst te doen. wijl de bewoners het vuur reeds met eenige emmers water hadden gebluscht. Terwijl men nog in de Lindestraat was, kwam er bericht binnen over een brand in de Lakenhal. Dit bleek gelukkig slechts een loos gerucht, De stoker had n.l een tweede vuur voor de centrale verwarming aangemaakt, hetgeen buitengewoon veel rook uit den schoorsteen deed komen. Van brand bleek gelukkig geen sprake. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n. 55. K. van der Plas, Kat wijk aan Zee, Weeshuisstraat 18. Timmer- en metselaarszaak. Uittr. E.: K. van der Plas, Katwijk aan Zee, d d. 1 Maart 1931. Wijz. han- delsvenoot, thans: Gebrs. van der Plas. 5222. Coop. Groenten-, Fruit- en Bloemen- veilingsvereeniging „Leiden en Omstreken", G A. Leiden, Zoeterwoudsche weg 2. De secreta ris: M .Th. Laken, is thans: scretaris-penning- meester. Nieuwe inschrijvingen. 5704 ^Ge broeders van der Plas. Katwijk aan Zee, Zuid straat, timmer- en metselaarszaak. E.: J. van der Plas, Katwijk aan Zee en P. J. v. d. Plas, Katwijk aan Zee. 5706. Garage „Zuiderkwartier". Maan en Franse. Katwijk aan Zee, Varkevisserstraat 19 Venn.: J. Maan, Katwijk aan Zee en H. J. Franse, Katwijk aan Zee (H. V.). De ingezetenen worden gewaarschuwd tegen een persoon, die met een schriftelijke aanbe veling, onderteekend „Tukker" ondersteuning zoekt los te krijgen op aanbeveling van per sonen, die daarvan niets weten Donderdg 19 Maart is het 100 jaar ge leden, dat mr. J. R. Thorbeeke benoemd werd tot hoogleeraar aan de Universi teit te Leiden. Namens de Leidsche Se naat zullen reetor en secretaris op dien dag een krans hechten aan het standbeeld van mr. Thorbeeke te Amsterdam. CANDIDAATSTELLING VOOR DE PROVINCIALE STATEN. In den Kieskring Leiden zijn heden, ter secretarie der gemeente Leiden, de volgende candidatenlijsten ingediend: R. K Staatspartij. H. Bader, Sassenheim. E. J. M. H. Bolsius. Leiden. B. N. Loerakker, Hillegom. H. L. van Delft, Warmond. F. J. M. Haase, Lisse. G. P. G. van Leeuwen, Wassenaar. M iddenstandspartij. M. Bouterse, Rotterdam. C. van den Engel, Delft. J. G. D. de Geus, Rotterdam. J. M. J. van Dort, Rotterdam. Rev. Soc. Partij. B. Lansink. 's-Gravenhage. W. F. Dolleman, 's-Gravenhage. Jac. Rijpkemn, 's-Gravenhage. L. de Bolster, Leiden. L. W. Muller, Leidschendam. G. van Loon, 's-Gravenhage. A. Menist. Rotterdam. W. Smid, Dordrecht. D. Groeneveld, Rotterdam. Partij voor het recht. Alb. van der Me ij, Leiden. Anti-Revolutionnaire Partij. W. Warnaar, Sassenheim. G. A. de Bruijne, Leiderdorp. Mr. C. Beekenkamp, Leiden. H. F. P. Simonis, 's-Gravenhage. W. F. C. Dors, "s-Gravenhage. J. C.M. Berm geb. v. Hagen, Rotterdam R. van Opstal, Rotterdam. C. J. Hoevenaar, Rotterdam. W. de Zeeuw, 's-Gravenhage. Chr. Hist. Partij. H.'van Boeyen, Voorburg. PP. J. Brunt, Woerden. Ant. van Egrnond, Koudekerk. Jac. Wilbrink, Leiden. G. Braat, Zevenhuizen. W. Boer, Bodegraven. C. Koren, Alphen aan den Rijn. A. J. van Gene vink, Oegstgeesl. J. van der Endt, Gouda. B. van Eesteren, 's-Gravenhage. P. Hoogenboom, Zwammerdam. M. H. de Reede. Leiden. J. de Zwaan, Leiden. A. E. S. Nijkel, Boskoop. Ph. J. Idenburg, Wassenaar. K. W. van Breda, Sassenheim. A. P. Tolk, Alphen aan den Rijn. W. A. Boot, Woubrugge. M. C. Siezen, Hillegersberg. S. J. Hogerzeil, 's-Gravenhage. Vrijheidsbond. A. G. Bosman, Leiden. J. Overvoorde geb. Gordon, Wassenaar. D. Timmermans, Oegstgeest. J. M. van Til, Lisse. D. Th .Ruys, Wassenaar. R. van den Ende, Voorschoten. A. W. Molenaar, Wassenaar. Jhr. W. K. von Weiier, Wassenaar. P. F. van Santen, Noordwijk. S. D. A. P. D. A. van Eek. Leiden. J. J. van Stralen, Leiden. J. Tjalsma, Leiden. Gemeentelijke Aankondigingen TER-INZAGE-LEGGING LIJSTEN VAN CANDIDATEN. De voorzitter van het hoofdstembureau in den kieskring III (Leiden) maakt be kend, dat de bij hem ingeleverde lijsten der Candida ten, gesteld voor de op 22 April a.s. te houden stemming Ier verkiezing van de leden van de Provinciale Staten, ter ge meentesecretarie (Rapenburg 12), voor eeir ieder ter inzage zijn nedergelegd. De Voorzitter van het Hoofdstembureau voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUïZEN. Leiden, 10 Maart 1931. Agenda LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend s avonds van 7.30—8.30 uur. Woensdag. R. K. Rijtuig- en Wagenflia- kerspatioonsver., kring J eiden, Concordia, 5 uur. Woensdag. R. K. Metaalbewerkcrsbond, Bondsgebouw, 8 uur. Donderdag. Jaarvergadering R. K. Kiesver. Den Burcht, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Maart a.s. waarge nomen door apotheek: M. Boekwijt, Visch- markt 18, tel. 552. T. Groeneveld, f.eiden. C. M. Sirnnnsz. Wassenaar. P. H. Fijma, Hillegom. Staatk. Ger. Partij. A. J. Kersten, Rotterdam. P. Zandt, Delft. J. W. van Hondt, Herkingen. G. Bergshoetf, Alphen aan den Rijn. H. v. Rossum, Melissant. C. H. Overduin, Leiden. J. van den Berg. Dordrecht. J. P. van der Hoogen, 's-Gravenhage. D. van Leeuwen, Alphen aan den Rijn. G. Tromp, Lisse. A. M. Hoogendijk, Ouderkerk a. d. IJsel A. Vlasblom Jr., Delft. J. Alewijn, Rotterdam. A. Bgc, Bleisw ijk. A. G. Ligthart. Vlaa rtlingen. R .Mol, Rotterdam. Ant. Bos Mz., Zoetermeer. J. Hoogendoorn, Woerden. on, eveldt. Ridderkerk. B. Schouten, Capello a. d. IJsel. Herv. Ger. Staatspartij. G. H. Alblas, Den Haag. G. Nieuwenhuijzen, Den Haag. C. Keus, Den Haag. K. Elderiuk, Vianen. G. van Zanten, Rotterdam. G. J. van Tongeren, Hillegersberg. P. Alkema, Gouda. J. Lamens, Zegwaart. L. Ie Crintre. i.c; - endam (Stompwijk) L. J. Ph. Dane, Leiden. J. H. Looman, Leiden. J. G. van Es, Lieden. F. Eikerbout, Leiden. R. Ouwehand, Katwijk aan Zee. T. S. Goslinga, Leiden. C. Eggink Jr., Voorschoten. H. yan Zonneveld, Sassenheim. K. Brug, Leiderdorp. Plattelandersbond. A. Braat, Hekelingen. W. Johs. de Jong, Ouderkerk a. d. IJsel. P. J. Rosenboom, Bodegraven. J. Michielen, Zwammerdam. A. B. Knol Jzn., G oude rak. K. C. Schelling, Hekelingen. C. van Schouwen, Piershil. H. van den Ende Bzn., 's-Gravenzande. W. Dam Rzn., Ridderkerk. J. F. Heijkamp. Waddinween. Communistische Partij. Louis II. de Visser, 's-Gravenhage. C. Frenaij, Schiedam. W. H. Reuderink, Rotterdam. H. van Weizen, Leiden. G. Hiemstra, Rotterdam. A. v. d. Vegt, Rotterdam. J. Snaauw. Rotterdam. C. de Groot, 's-Gravenhage. C. II. v. Woggehim, Delft. H. Nab, Overschie. L. C. v. d. Meer, Rotterdam. .T. M. van Beek, 's-Gravenhage. Nat. Bond voor Land- en Tuinbouw. M. Speelman, Hoogvliet. Adr. van der Tholen, Barendreclit. L. B. van der Slikke, Zwijndrecht. A. Broere Jzn., Lekkerkerk. L. Los, Zwijndrecht. C. Nell, Wassenaar. J. W. Scheffers, Maasdijk. W. Samson, Leiderdorp. C. de Klerk, Alblasserdam. Vrijz. Dem. Bond. J. Kortland, Schoonhoven. M. D. Horst, Leiden. H. Hijman. Wassenaar. M. Hannedijk, Strijen. Tr. P. F.' van der Wallen. Brielle. G. van Lange. Waddinxveen. H. W. B. van Tta'he-v. Embden, Leiden. J. F. de Reu, Leiden. C. H. Hagedoorn, Gouda. Chr. Dem. Unie. A. P. Jungcurt, 's-Gravenhage. Li F. Massizzo, 's-Gravenhage. R. v. d. Burg, Gouda. G. J. Perfors, Oegstgeest. B. van Koordennen, Schiedam. P. do Knegt, Rotterdam. H. de Nie, Rotterdam. L. C. Sederel, Rotterdam. J. J. Geitz, 's-Gravenhage.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2