UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK ACADEMIENIEUWS LAATSTE BERICHTEN TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN VRIJDAG 6 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER naar waarnemingen, verricht in den morgen van 6 Maart 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: *781.1 te Andaenes. Laagste barometerst.: 745.8 le la Coruna. Verwachting tot den avond van 7 Maart: Matige tot krachtige Oostelijke tot Noor delijke wind. Zwaar bewolkt tot betrokken Mogelijk eenige sneeuw. Matige '.ot lichte vorst des nachts, overdag temperatuur om het vriespunt. LUCHTTEMPERATUUR: 0.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagnamiddag 6.15 uur tot Zaterdagmorgen 6.09 uur. STORM WAARSCHUWINGSDIENST Geseind van De Bidt hedenmorgen te 7.40 uur aan alle posten: „Weest op uw hoede!" De Leidsche Winkelstand. Hedenmiddag heeft de opening plaats gehad van de geheel gerestaureerde en vergrooto magazijnen der firma Raumann en Teppema, Maarsmanssteeg 44a6 Door bijtrekking van perceel 4 zijn deze bekende magazijnen belangrijk uil ge breid en daarvoor heeft de firma een nieu we afdeeling geopend in regenjassen Een flinke étalage geeft een goed overzicht van hetgeen de firma in deze afdeeling brengt. Achter de etalage is de paskamer ingericht en verkoopruimte. Ook het oude gedeelte der zaak heeft een goede verbetering ondergaan. Alles is gerestaureerd, étalages zoowel als winkels. In het middenpand is nu de afdeeling hee renoverhemden en -dassen ingericht, in het hoekhuis de hoedenzaak. Het. geheel ziet er keurig uit. Vooral de stofvrije bergruimte voor overhemden en dassen mag genoemd worden. Een nieuwe Zeiss verlichting vervolmaakt het geheel, terwijl de stofvrije verwarming tevens een goede verbetering mag worden genoemd. Vermelden we ten slotte, dat de firma zich er op toelegt tegen zoodanige prijzen te verkoopen, dat niettegenstaande de ma laise tot koopen gedwongen wordt. Op de algem&ene jaarvergadering van de Vereeniging voor Chrst. Middelbaar On derwijs alhier, die gisterenavond onder voorzitterschap van Ds. Broeksma uit Rijns burg gehouden werd in de Chr. H. B. S. aan de Kagerstraat, bracht de secretaris verslag uit over het afgeloopen jaar Hier uit bleek, dat de school nu 170 'eerlingen heeft, verdeeld over 11 klassen. Het onder wijs gaat geregeld zijn gang en de uitslag van de gehouden eindexamens was zeer be vredigend. Ook het vers'ag van den pen ningmeester gaf geen aanleiding tot bijzon dere opmerkingen. In de vacature, die ontstond door het be danken van den heer J. W. Bakker uit Voorschoten, werd voorzien door de benoe ming van den heer S. W. Markusse, notaris alhier. Ds. J. Kouwenhoven. een der oprichters eneerste voorzitter van de vereeniging, sloot deze slecht bezochte, maar overigens goede vergadering op de gebruikelijke wijze. ALKEMADE. Gemeenteraadsvacature. Bij het be stuur dor R.-Iv. Kiesvereeniging is bericht ingezonden door het raadslid Jac. v. d. Geest Wzn., dat hij wegens hoogen leeftijd niet meer bij de a.s verkiezingen in aan merking wenscht te komen. OUD-ADE. Een ratten asyl. Dezer dagen werd de vloer van een varkensschuur op de boer derij van v. d. G. onder Warmond open gebroken. De werkman, die dat werk ver richtte, vond daarbij ook een rat ten-ver zameling van niet minder dan vijf en zestig stuks, die hij allen doodde. OEGSTGEEST. Bloembollencultuur. In „Zomerzorg" hield de afd. Oegstgeest en Omstreken van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur een algemcene vergadering. Als spreker trad op de heer K. Dilling uit Rotterdam met het. onderwerp: De freesmachine, en haar bewerking. De heer Dilling heeft in een gloedvol be toog als ervaren practicus in het land- en tuinbouwbedrijf de hangende crisistijden besproken en stelde op den voorgrond: 1. Nooit meer oorlog. 2. Nooit meer belemmering van den uit voer van land- en tuinbouwproducten zoo- als thans 3. Er moet over ons vak niet door an deren worden beslist. Met kracht wekte spr. de aanwezigen op om te zorgen dat de belangen van den land- en tuinbouw in de regeering worden behartigd door deskundigen. In het tweede gedeelte behandelde hij het gebruik van de freesmachine voor de bewerking van den grond en toonde daar bij een aantal lantaarnplalen ter verdui delijking. De waarn. voorzitter, de heer G. Lubbe Thzn. dankte aan het. einde de heer Dil ling voor zijn gehouden rede en stelde de aanwezigen in de gelegenheid vragen te stellen. Hiervan werd door verschillende leden gebruik gemaakt die door den heer Dil ling werden beantwoord. Na gehouden verloting van planten, sloot de voorzitter deze, voor de leden zeer belangrijke vergadering. WARMOND. Inbraak in de Kath. school. Hedennacht is ingbroken in de R. K. Par. Zusterschool alhier. De inbrekers hebben zich toegang ver schaft door indrukking van een der ramen in een der lokalen. De lessenaars der on derwijzers en onderwijzeressen waren alle opengebroken, terwijl het kleine geld, dat zich in sommige lessenaars bvond, is mee genomen. Voor het overige werd niets ver mist, zoodat het de dieven waarschijnlijk alleen om geld te doen geweest is. De politie heeft de zaak in onderzoek, doch tot nu toe ontbreekt elk spoor. Bij elkaar is voor een bedrag van ƒ4.ont vreemd. BODEGRAVEN. Volksbond. De R.-K. Volksbond afd. Bodegraven-Zwammerdam hield in het Patronaat een ledenvergadering. Aanwezig 8 bestuurs- en 33 gewone leden. De voorzitter, de heer S. Steenbergen, opende de vergadering met den chr. groet en heette allen welkom. De notulen worden voorgelezen en zon der aanmerking goedgekeurd. Door den voorzitter wordt mecledee'ing gedaan over de feestelijke herdenking van de Re- rum Novarum te Utrecht. Spr. moedigt de leden aan hieraan deel te nemen. Bij de verkiezing voor een li.i van de kascommissie werd gekozen in plaats van den heer A. Rietveld, die is afgetreden, de heer G. v. d. Molen. De geest. adv. hield daarna een inlei ding over de jongste encycliek van Paus Pius XI, handelend over het huwelijk. Do voornaamste punten werden duidelijk uit eengezet. Daar de tijd ontbrak deze ency cliek in zijn geheel te behandelen zal de eerw. spreker, de volgende keer het ande- "re gedeelte behandelen. De voorzitter zegt den spreker een woord van hart el ijken dank. Bij de rondvraag kwam de spaarkas voor aankoop van brandstoffen ter sprake. De leden werden, voor zoover zij nog geen lid zijn van de R -K. Kiesvereeniging aangespoord zich als lid aan te melden. De voorzitter dankte voor de aanwezig heid en sloot op de gebruikelijk wijze. ZOETERWOUDE. Kiesvereeniging. Woensdagavond hield de R. K. Kiesvereeniging „Ons Roomsche Vaandel" de jaarvergadering in het café van den heer L. Dolle. De voorzitter, de heer J. Schouten, sprak een woord van welkom en wenschte op deze eerste verga dering in het jaar aan alle leden Gods besten zegen, releveerde den afloop der Statenverkiezing en verzocht aller mede werking en steun voor het slagen van deze vergadering. Door den secretaris, den heer N. v. d. Poel, werden de notulen gelezen, welke on veranderd werden goedgekeurd. Uit het hierna volgende jaarverslag van den se cretaris bleek, dat het ledental is vooruit gegaan; ?«1 nieuwe leden zijn in 3930 in geschreven, zoodat het totaal aantal be draagt 916 leden. Dit goed gestelde ver slag werd besloten met een woord van dank tol den voorzitter, tot het bestuur en tot allen die aan het werk der Kies vereeniging hadden medegewerkt. De voor zitter dankte den secretaris voor dit ver slag en voor het vele werk door hem ver richt. en sprak den wensch uit, dat hij nog vele jaren deze functie zal mogen ver vullen. Wegens ongesteldheid van den penning- meesier werd door den heer C._W. de Jong het finantieel verslag uitgebracht, saldo vorig jaar 37.49. inkomsten: aan contri butie 325.15, rente 3.12, diversen 9.01, totaal 337.28. Uitgaven: totaal 214.78, batig saldo 122.50, alzoo totaal in kas 219.09. Door een commissie, bestaande uit de heeren Th. Opdam, G. v. d. Poel en W. M. v. d. Salm, werden de boeken en beschei den nagezien, waarna door eerstgenoemde werd gerapporteerd dat alles keurig in orde bevonden was. De voorzitter dankte de commissie en vooral den penningmees ter voor de vele werkzaamheden door hem verricht, waarna besloten werd dit verslag goed te keuron. Door den heer H.J. van Mil werd ver slag uitgebracht als afgevaardigde naar de Kamer-centrale Leiden, terwijl door den heer C. G. van Es verslag werd gegeven van de prestaties der R. K. Propaganda- club St. Paulus. Beide verslagen werden onder dank goedgekeurd. Bij de verkiezing voor afgevaardigde naar de Kamer-C'entrale werd herkozen de heer A. C. Paardekooper. terwijl inplaats van den heer H. J. van Mil, welke door zijn bestuurslidmaatschap der Kanter Cen trale geen afgevaardigde meer kan zijn werd benoemd den heer C. P. J. Paarde kooper; als plaatsvervangers werden aan gewezen de heeren L. Bosman en P. van Rijn. Als afgevaardigde naar de Staten- Centrale werden benoemd de heeren Jac. van Leeuwen Az., W. Hoograad en H. J. van Mil en als plaatsvervangers de hee ren C. W. de Jong, L. v. d. Valk en L. J. van der Zon. Als afgevaardigde naar de propaganda- club St. Paulus, werden herbenoemd do heeren C. G. van Es en A. van der Krogt. Het volgende agendapunt „Mededeelin- gen over de cardidaatstelling voor den Gemeenteraad". Door bet bestuur was besloten met 14 candidaten uit te komen. Door de leden waren 8 candidaten ingediend, terwijl het bestuur daarbij nog 6 personen had aange zocht, waarvan op de eerste plaats de af tredende leden. De heeren M. Th. Kompier en J. C. Stadhouder hebben bericht, voor een even tueel e herbenoeming niet in aanmerking te willen komen. De voorzitter wenschte van deze plaats een hartelijk woord van dank te richten tot den heer Kompier die gedurende 29 jaren, waarvan ruim 25 jaren als wethouder, op .waardige wijze de ge meentebelangen heeft gediend. Steels was hij bereid wanneer van hem iets gc- viaagd werd zijne medewerking te verleu nen. Een lange reeks van jaren in welver diende rust zij hem van harte toe gc wenscht Ook tot den heer Stadhouder, welke ter vergadering aanwezig was, werd een op recht woord van dank gesproken voor tic vele moeite welke hij zich getroost had in het belang der gemeente. De heer Stadhouder dankte den voorzit ter voor zijn welgemeende woorden en sprak den wensch uit dat ook in de toe komst mannen met karakter de gemeente belangen zullen behartigen. Hierna werden bekend gemaakt in al- phabetische volgorde de candidaten voor de groslijst: A. van Bennekom, Th. Berg, Th. Bergers, J. P. de Bruijn, J. A. de Groot C. van Haastregt, tl. J. van der Krogt. Jac. van Leeuwen Az., H. F. Noordman. L. Onderwater, A. C. Paardekooper, Th. Tijs- sen. C. R. van Velzcn en G. Verhoogt. De stemming voor de volgorde, welke reglementair volgens het puntenstelsel moet geschieden, zal gehouden worden ver moedelijk op den laatsten Zondag in April of op Zondag 3 "Mei, dit zal nader worden bekend gemaakt (de officieele candidnaf stelling wordt gehouden Dinsdag I? Mei). Punt 8 der agenda: ..Voorstel van het bestuur inzake activiteit van de Federatie van R. K. Staten Centrales in Z.-H. Na eenige toelichting door den voorzitter werd besloten aan het bestuur van den Staten- Kieskring Leiden te verzoeken op de eerst volgende vergadering van den Staien-Kies- kring te willen behandelen het volgende voorstel ..De vergadering van den R. K. S'aten- Kieskring Leiden verzoekt het bestuur: lo. de activiteit van de Federatie van Provinciale Kieskringen op te wekken; 2o. te bevordeien: a. dat het reglement der Federatie wordt herzien of een c oncept-reglement wordt ontworpen, waarbij rekening wordt go- houden met de door het clapelijksoh be stuur der R. K. Staatspartij in 1926 en in November 1930 gezonden circulaire be treffende de vee'züdigéj samenstelling voor de Provinciale Slaten; .b dat bedoelde wijziging of concept daarna in de Provinciale Kieskringen zal worden behandeld en tenslotte in de Fe deratie wordt vastgesteld. c. dat door de Federatie regelen worden vastgesteld betreffende dc verkiezing voor de candidaten \oor Provinciale Staten, welke' in de reglementen der Kieskringen moeien worden opgenomen. Toelichting. Lie Kiesveiceuiging te Zoc- terwoude meent thans met dat voorstel te moeten komen: lo. omdat wanneer men werkelijk eene veelzijdige samenstelling wenscht, dit al leen tot zijn recht kan komen wanneer door de Federatie regelen dienaangaande zijn vas'gesteld; 2o. omdat blijkbaar geen enkele Provin ciale Kieskring in Z. H. bij de candidaat- stelling der definitieve lijst rekening heeft geohuden met genoemde circulaire van de R. K. Staatspartij; 3o. Omdat, wanneer thans hierin niet wordt voorzien, aan een verandering van het stelsel voorloopig niet gedacht zni worden lo. dat na de verkiezingen het mee=t geschikte tijdstip is ten aanzien van dit punt, omdat wanneer kort voor de verkie zingen dit veranderd zou moeten worden, persoonlijke of groepsbelangen van invloed zouden kunnen zijn. Rondvraag. De heer P. Overdevest meende dat voor de stemming volgens het puntenstelsel goede inlichtingen moeten worden gegeven om dit voldoende tot zijn recht te laten komen. De voorzitter gaf daarna nog eens een uiteenzetting van het stelsel en deelde mede, dat op dc op- roepingskaarten de noodige inlichtingen zullen worden gegeven, maar verklaarde tevens dat de kennis omtrent dit stelsel wel mee viel. De kiezers en kiezeressen weten vrij goed wat of ze willen. Wij hebben dit meer malen kunnen constateeren. Nadat de aan wezige candidaten waren vertrokken en door den voorzitter was verzocht een za kelijke bespreking, werd de gelegenheid gegeven tot aanbeveling van gemeento- raadscandidaten. Door den heer -M. Heij ker werd als een zeer geschikt candidaat aanbevolen de heer A. C. Paardekooper. De heer Stadhouder meende er op te moe ten wijzen, dat het van groot belang was, wanneer ernstige aandacht geschonken werd aan een arbeidscandidaat, den beer C. v. Haastregt, terwijl hij gaarne zijn plaats zag innemen door een man met ken nis van zaken, den heer .T, P. de Bruin. De heer Jac. v. Leeuwen Johz. verzocht de eerste nummers bij de stemming uit te brengen op de eerste plaats on de altre dende leden. De voorzitter onderstreepte de woorden van den heer v. Leeuwen en vroeg ook de aandacht op de eerste plaats voor de af tredende leden. Hierna volgde een woord van dank voor de waardige wijze waarop deze vereaderinc was verloopen, waarbij de voorzitter ver zocht, dat ook de aanwijzing van de volg orde der candidaten in denzelfden #geest zal geschieden. Op de gebruikelijke wijze werd de vergadering gesloten. AAN DE KATHOLIEKE KIEZERS! Zooals reeds in de aankondiging van liet Gemeentebestuur van Leiden, voorkomen de in de Leidsche Courant van 55 Febr. 11. is.medegedeeld, bestaat er uiterlijk tot er» mot Maandag 9 Maart a.s. voer een ieder gelegenheid op het Bevolkingsbureuu der gemeente (Bovenzaal van de Sociëteit „Amicitia", Brcestraat 78S0) te gaan zien of zijn (haar) naam voorkomt op do kie- zierslijst voor het dienstjaar 19311932. Het bestuur van de Algem. R. K. Pro- pagandaclub .,Dr. Schaepman" vestigt op deze gelegenheid nogmaals de aandachten noodigt alle Katholieken dringend uit van de geboden gelegenheid gebruik te maken. Indien uit ieder gezin slechts één per soon zich- de moeite wil getroosten even naar genoemd Bureau te gaan, heeft hij voor zich en de zijnen gelegenheid de kie zerslijst le controleeren. Zulks ter voorkoming van eventueele abuizen of verzuimen en niet minder tot een zoo groot mogplijke opvoering van ons Roomsche Kiezerscorps. Denkt aan t'e aanstaande verkiezingen voor de Provinciale Staten en Gemeente raad. Namens het Bestuur, Mr. H. F. A. DONDERS, Vooizitter. H. LOM BERT, 1st e Secretaris. S ationsweg 8a. LEIDEN. - Bevorderd tot doctor in de Letteren en Wijs begeerte, op proefschrift, getiteld: „Leo Sjes- tcw s protest tegen de rede". De intellectueeie biografie van een Russisch denker, de heer J Suys, geboren te Groningen. Geslaagd is voor hjrt arts-examen eerste ge deelte de heer C. J. v d Stadt (Goor). Bevorderd tot arts de heeren H M. J W J. Kortman (Zoeter wou de). L. P. G. G. Ie Cocq d'Armandville (Den Haag) en I. L. H. Wilkens (Den Haag). D0CDELIJK ONGEVAL. Hedenmorgen ongeveer kwart voor 12 heeft op de Heerengraeht voor het Odéon Theater een ernstig ongeluk met doode- lijken afloop plaats gehad. Op dat uur kwam een ongeveer 65 jarig vrachtrijder met een mestkar van de brug Bezuidenhout dp Heerengracht oprijden. Door een of andere oorzaak schrok lint paard en sloeg op hol. De voerman tracht te het di'*r te houden door de teugels om den pols te wikkelen. Midden op de Hee rengracht week het dier uit voor een van tegenoverges elde richting komende tram. Ongelukkigerwijze brak echter de boom. Het paard trok in zijn vaart den koetsier van do bok. Deze kwam te vallen en ont ving van het dier een lievigen slag legen het hoofd waardoor dc hersenen naar bui ten traden. Van alle kanten schoot men toe om hulp t.e bieden doch dc man bleek op slag te zijn gedood. De Gem. Gen. Dienst vervoerde zijn lijk naar het ziekenhuis aan den Zuidwal waar de schouwing plaats had. Door het gebeurde ondervond het tram verkeer groot e stagnatie. De mestwagen, welke gekanteld was werd door de kraan- wagen weggehaald. Intusschen zette be reden politie het terrein af en regelde het op dat uur drukke verkeer ter plaatse. Te water gereden. Hedenmorgen is tp Axel aan de ka"t van het kanaal Axel-Sassing een fiets met actentasch gevon len. Men ging aan h dreggen en vond "het lijk van P. G., verze keringsagent, wonende te Axel. Men denkt aan een ongeluk. Brand in rijwiel- en radiolabriek. Gisteravond brak door onbekende oorzaak brand uit in de rijwiel- en radiofabriek van den heer K. Cremers te Tegebn. De brand weer van het Missiehuis te Steyl was spoedig ter plaatse. Het woonhuis van den heer Cre mers kon behouden blijven. De fabriek brand de geheel uit. In de fabriek waren nog een 400 a 500 tal rijwielen aanwezig, benevens verschillende radio-toestellen en vele onder- deelen. Dit alles werd een prooi der vlammen. De schade, die zeer belangrijk is, wordt door verzekering gedekt. Hevige stormen aan de kust van Nieuw- Schotland. LONDEN, 6 Maart (V.D.) Gedurende eenige dagen heerschen hevige stormen aan de kust van Nieuw-Sehotland. De zee is buitengewoon woest en golven, zooals men nog nooit heeft gezien, slaan over de ku>t en richten groote schade aan. In het stadie Digby sloegen^ de golven over de kade muren en vernielden eenige huizen en stra ten. Te Halifax was de zee zoo woest, dat de golfslag in de haven sterk genoeg was, om eenige dokken belangrijk te beshadigen. Het. voor de kust van Nieuw Schotland gelegen Duivelseiland, dat bewoond woult door 75 mensohen, verkeert in een netelige positie. Tengevolge van het ongekend ruwe weer zijn groote stukken van de zanddui nen, die het eiland tegen de zee bescher men, afgeslagen, zoodat. de bewoners, die gisteren nog met Halifax konden telefo- neeren, het ergste vreezen. Ongeregeldheden in Indïë. LONDEN, 0 Maart (V.D.) Uit Bagaloio wordt gemeld, dat na afloop van een voet balwedstrijd zich het gerucht verbreidde, dat de stadsmoskee érnstig was bescha digd en dat oen groot aantal Mohamme danen was ontvoerd. Er ontstonden op 'net voetbalterrein ongeregeldheden en een ernstige vechtpartij, waarbij een honderdtal personen en een aantal politieasen'en werden bet rokken.'Ook in andere doelen van de stad kwam het. tot ongeregeldheden, die echter niet van ernstigon aard waren, zoodat de politie, die extra surveilleerde, de orde gemakkelijk kon herstellen. Er wer den in totaal 25 personen gearresteerd. Van de verspreide geruchten bleek niets waar te zijn. LEIDEN, 6 Maart. Vee. Aangevoerd: 655 runderen, 319 kajveren, 1254 schapen, 1056 varkens, 1145 biggen, 11 paarden en 8 bok ken en geilen. Prijzen: 5 stieren 135ton 279 kalf- en iue!kk«,ei«* 230—390, handel flauw: 95 varekoeien 185335, handel vlug: 261 vette essen en koeien 225—135 schoon aan de laak 56—93 cent, handel stug; 15 pinken; 14 ve te kalveren 60— 125, schoon aar. de haak 100—130 cent, en 305 nuchtere kalveren 612, handel traag; 1054 vette schapen f 27—14, handel vlug ;200 weidesohapen 2132, handel traag; 975 mostarkons 11-35, 30 Urn- de n-sch© 34317 cent en 45 Zout eis 3710 cent per kg. levend gewicht, handel matig: 1145 biggen 0—12; 11 paarden 120—215 8 bokken en geiten 4—12. Kaas. Aangevoerd 49 partijen. Be steed werd voor: le soort Goudsclie kaas 3812, 2o soort 35—37 en 1" soort Leidsche kaas 3712 per 50 kg. Handel voor Goudsche en Leidsche kaas matig. Aan de Stadswaag gewogen: 27 partijen, 975 stuks 7789 kg. Goudsche kaas 40 par tijen en Leidsche kaas 9 partijen. VOORSCHOTEN, 5 Maa-t. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren 4.305.50, eendeneieren 5.205.70 en ganzenete en 12.00—14.00 por JC0 stuks; kippen 1.30, duiven 26 cent en konijnen J 1.002.40 per stuk. ZOETERWOUDE, 5 Maart. Veiling „Zcrg en Vlijt". Aangevoerd: 2659 kippen eieren f 4 (>0-6.3C en 158 eendeneieren 5.40f;.oo per 100 stuks: 1 konijn 2.00 en eenden 1.30 per stuk. WOU BRUGGE. 5 Maart. Vrije veiling Aanvoer eieren 4489 st'-ks. Kipeieren 4.50— 5.80, eendeieren 55.15. Boter 1.761.80 per K.G. ZEVENHOVEN. 5 Maart. Vrije vei'ing Aanvoer eieren 6627. Kipeieren ƒ4 605.89, eendeieren 45, kaas 36—37 ct. Der pond. Paardenvleesch 4041 ct. per pond ALKBAAR, 6 Maait. Kaas. Aanvoer: 52 stapels, zijnde 62.000 kg. Fabriekskaai kleine f 37.50, Fabriekska is commissie 35, en Boerenkaas k'eine 35.— per 50 kg. Handel goed. LEEUWARDEN, 6 Maart. Vee. an ge voerd 190 ent ei stieren 80—200, 65 twen- terstieren 200—400, 485 vette koeien 1902-365 68—83 cent per kg.: 1071 melk en kalfkoeien ISO380 per s;uk, 220 pin ken 90—160; 55 vette kalveren f 45115 721 nuchtere kalveren 712; 365 vei te schapen '2538; 40 weidesehapen 21 33; 1035 vet Ie varkens f 30—85 pc sl uk, 36—41 cent per kg., zouters 37—39 cent id.; 70 magere varkens 2030 cent |>er kg.; 213 biggen 8—13 perstuk: 27 bokken en geiten,. 22 paarden. Totale aanvoer 4589 stuks. Kaas. Sleutelkaas 3312 cenr. nagel- kaas 2122 cent, Goudakaas 2766 rent, Edammerkaas 30—67 cent. Aanvoer 29516 Eieren. Kippeneieren aangevoerd (46000 kg., prijs 4—5.5 cent per s'uk, han- delsprijs f 0.75—0.825 per kg.; eendeneieren aangevoerd 500 kg. prijs# 5.56 rent per stuk; handelsprijs 70—85 cent per h*z. Boter. Mijnboter f 1.511.451.3-2, en veilingboter 1.441.31 per kg. \anvoer derde. 24 zesde en 1 twaalfde vaten. Commissie 1.52. WISSELNUTEERINGEN AMcSTEllDAM (Niet officieel). Berlijn 69 30i/2 Londen 12.11 New York 2.49' 2 Parijs 9.7 Brussel 34 78 Zwitserland 4*.031,'., Milaan 13.071/j Madrid 26.65 Oslo 66.74 U, Kopenhagen 66.74' •Stockholm 66.8 U/2 Weenen S3.05 Praag 7.39 Boedapest 43 49 BEURSOVERZICHT van gisteren. De affaire op de beurs had wederom wei nig te beteekeroen en de stemming was ge drukt. De teleurstellende gang van zaken in Amerika, de passeering van dividenden van tal van maatschappen aldaar, mankt het Ned. publiek huiverig iets van bet eeke nis te ondernemen, noch a la trausse noch k la baisse. Aanbod van zeer geringe om vang leidt dan ook ad spoedig t< t ©en koers daling. De belangstrlinz voor Rubbers was bijna weer geheel verdwenen; de koersbe- weging «as zeer onregelmatig; A'dam Rub bers in doorsnee zoo goed als onveranderd, doch de minder courante soorten werden weer wat hooger, dan wat lager genoteerd. Kon. Olie eenigszins lager. Tabakken had den van aanbod te lijden en de ncteeringen leden wederom belangrijke verliezen. Toen de verkoopen uitgevoerd waren, kon voor enkele soorten een herstel doorzetten. Tn .Suikers ging het zeer kalm toe. H.V. A. s iets lager, evenals de andere aandeelen. Aku's trokken eenige belangstelling; de no teer iv>g liep terug. Unilevers beneden 200. Philips iet» lager, doch herstelden zich I tegen het slot. Alg. Exploraties aangeboden. Amerikanen meerendeels lager.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3