Om Honderd Duizend Dollar! Bij Hoofdpijn 4" LAND-EN TUINBOUW UIT DE OMGEVING WOENSDAG 4 MAART 1931 LETTEREN EN KUNST „MODERN". Henri Polak schrijft in het „Volk'' het volgende, waarin veel, waarmede wij ons graag vereenigen: Het-ligt ongetwijfeld aan mij, het is stel lig to wijten aan mijn achterlijkheid en conservatisme, maar er geschiedt tegen woordig veel, dat gezegd wordt onafschei delijk te wezen van dezen tijd, dat ik niet alleen niet kan bewonderen, doch dat ik zelfs niet begrijp. Zoo kan ik er maar niet achter komen, waarom het mooier en beter is te Bchrijven: 't, m'n, ze, we, 'n, in plaats van: het, mijn, zij, wij, een wel te ver staan: in gewoon próza, dus' niet in dia loog, in dagelijksche spreektaal. Sommigen schijnt het ge-'t 'en ge-'n nog niet mooi, of waarschijnlijk niet modern genoeg 'te zijn. Want niet lang geleden zag ik in een onzer dagbladen de volgende advertentie: Un modern jongmens zoekt kennis making met un ontwikkelde vrouw, tot uitwisseling van geestelike waarden. Op deze wijze voortgaande, zal weldra ieder schrijven zooals hij den klank der taal hoort, of meent te hooren, en zullen de wéinigen, die de vreemdsoortige gedach ten koesteren, dat de menschen behooren te schrijven zóó dat zij elkander begrij pen, naar muse-a van oudheden verwezen worden. Men is trouwens reeds bezig voort te gaan. Vele drukwerken zijn mij in de laatste verloopen maanden onder de oogen geko men, waaruit men alle hoofdletters 'had weggelaten. Alles was gezet, om een druk kersterm te gebruiken, uit onderkast. Zelfs zag ik reeds advertenties op deze wijze toegetakeld. Ik heb mijn best gedaan om te begrijpen wat daarin voor schoons kan gelegen zijn, of welk nut het heeft. Dooh ik ben daarin niet geslaagd gevolg van mijn verstarring in oude en verouderde denkbeelden, waarvan ik vergeefs poog mij te bevrijden. Evenmin begrijp ik, waarom onze mo derne beeldhouwers steeds en onveran derlijk wanstaltige caricaturen maken, als zij menschen uitbeelden. Zoo zag ik on langs een afbeelding van een nieuw werk van Hildo Krop, voorstellende een man en eenvrouw, ineengedrongen, gedispropor- tioneerde, gedrochtelijke gestalten, met plompe idioten-gezichten. Althans naar mijne bekrompen zienswijze. Want vol gens moderne opvattingen zal het wel een heerlijk kunstwerk zijn, even schoon als de Barricade of de Parapluienslag op de tentoonstelling van de S. K. K. Of als een gebouw volgens de beginselen van de „nieuwe zakelijkheid, dat er uitziet, alsof het gemaakt is van bordpapier en glas, grauw, verkillend nuchter en terugstoo tend. Te Londen heeft men verschillende beeld houwwerken van Epstein, die het in het scheppen van hetgeen velen voor- afgrij selijke gedrochten houden, wel het verst schijnt te hebben gebracht, met teer en verf bestreken. Misschien was de bedoe ling, de kunstwerken te verfraaien, hunne schoonheid te vergrooten, althans beter te doen uitkomen. Het is echter waar schijnlijker, dat de verwers willen doen blijken hoe weinig ingenomen zij waren met deze moderne kunst, in welk geval men hun behoorde te beduiden, dat zij op den verkeerden weg zijn en veeleer hun best moesten doen om de schoonheid en den diepen zin van deze dingen te leeren verstaan. Ik voor mij doe op dit stuk mijn uiter ste best. Tot nog toe echter zonder veel resultaat, zoodat ik er mismoedig onder word en leef in de vrees, dat ik gedoemd ben om negentig procent van alles, dat tegenwoordig kunst wordt genoemd, lee- lijk en soms zelfs weerzinwekkend te .be schouwen en het zonde te vinden er goede verf en bruikbare teer aan te verspil len." FEUILLETON Uit het Amerikaanseb van FRANK L. PACKARD. (Nadruk verboden). 41) Met een ruk stond Teresa op. Ze voelde de kleur uit haar gezicht wegtrekken. Ze zag Dave Henderson,, zooals hij den eer sten avond had gestaan op den drempel van haar vaders kamer, toen hij haar zoo lang en wonderlijk had aangekeken. En toch was er niets krenkends in dien blik geweest. Ze hield den adem in. Ze leek wel gek Ze moest die gedachten van zich af gooien. Ze had nog een heeleboel te doen vannacht!ze moest haar hoofd keel en helder houden Ze dwong zich om aan andere, practi- sóhe, dingen te denken. Hoe lang zou het nog duren vóór de IJzeren Taveerne ge sloten werd en Dago George naar bed ging Ze vertrouwde Gago George niet.... Werktuigelijk liep ze naar het venstei en een oogenblik keek ze uit- over de som bere, schaduwige omtrekken van huizen en gebouwen, die donker silhouetteerden te gen den nachthemel. Eoen, in een plotselin ge gedachtenflits opende ze voorzichtig het venster, centimeter voor centimeier, ge luidloos. Zo leunde naar buiten. Ja, ze had zich niet vergistHet ijzeren platvorm van een brandgalerij liep als een soort gemeenschappelijk balcon langs haar ka- Wetenschappelijke Berichten ERICH WASMANN. t De groote kenner van het leven der mieren De orde der Jesuieten heeft, zooals wij gisteren melden, een van haar meest be roemde geleerden verloren in den persoon van den bioloog Erich Wasmann, die op 72 jarigen 'leeftijd te Valkenburg is overle den. Hij was de zoon van den Duitschen schilder Friedrich Wasmann, wiens wer ken door de kenners gezocht zijn. Na zijn studie in het Jesuietenconvict te Feldkirsch (Oostenrijk) voltooid te heb ben, trad hij in 1875 in de orde bij de Duitsche provincie. In het studiehuis der Jesuieten te Val kenburg was hij tot 1S90 professor in de philosophic. Reeds vroeger trok hem de studie der dierkunde bijzonder aan en in de tachtiger jaren studeerde hij vooral de entomologie. In 1884 kwam hij al uit met een studio over het instinct der die ren, naar aanleiding van waarnemingen aan bladrollers. Het werden vooral de mieren en de mie- rfengasten die zijn bijzondere aandacht hadden. In 1890 werd hij vrijgostcM van het pro fessoraat en kon hij zich gedurende genii- men tijd aan de Universiteit te Praag ge heel aan zijn geliefde studie wijden. Tij dens zijn verblijf aldaar gaf de geleerde student een werk uit over de samenge stelde nesten en gemengde koloniën der mieren. In '94 gaf hij uit eon critische beschrij ving van mieren en de mierengasten, in '99 vergelijkende studiën over het leven van mieren en hoogere dieren. Zeer interessant zijn zijn studiën over het- instinct der dieren en over de evolu tie-theorie. De eerste studie (getiteld „In stinct und Intelligenz ira Tierreioh) is ook door niet-vakgeleerden te volgen en geeft een goeden kijk op het vraagstuk in hoe ver dieren „verstand" hebben. Hij komt tot de conclusie, dat, hoe verbluffend de prestaties der dieren ook zijn, al hun ver richtingen zich als reflexen op blöotzinne- lijke waarnemingen laten verklaren. In den strijd over do ontwikkelingsleer stond Wasmann in de voorste rij om de materia listische richting van Haeckel en Bölsche met de wapenen der exacte onderzoekings methoden te bestrijden, waarbij hem zijn philosophische scholing zoo bijzonder ge schikt maakte om de sophistiek der al te snel getrokken conclusies bloot te leggen. Men vindt zijn opvattingen in het werk „Die moderne Biologie und die Entwicke- lungstheorie". Zijn Berlijnsche voordrachten over dit onderwerp in 1907 gehouden, hebben heel wal stof opgejaagd in de kringen der ge leerden over de heele wereld. Haecke- liaansch materialisme en monisme werden door hem tegelijk in gebreke gesteld voor de verklaring der natuur. In zijn werk „Der Karapf und das Ent- vickelungsproblem in Berlin" vindt men een heldere uiteenzetting van de, in de de batten met vakgeleerden uiteengezette kwesties. Zoowel dit werk als dat over in stinct en verstand in het dierenrijk zijn nog altijd aanbevelenswaardige lectuur v. ieder, die eenigszins in de groote vraag stukken van het dierenleven georiënteerd wil zijn. Deze en de meeste zijner andere wer ken zijn bij Herder in Freiburg versche nen. Wie een volledig overzicht wil hebben van de studie van den geleerden bioloog zal meer vinden in het bekende tijdschrift „Stimmen aus Maria Laach", waaraan hij bijna 50 jaar lang heeft medegewerkt. Erich Wasmann was behalve een groot geleerde ook een man, die met vriend en vijand op de beminnelijkste wijze omging Met zijn evenknie op murmicologisch ge bied, den ongeloovigen professor Forel te Ziirich, stond hij in geregelde betrekking. Zij kruisten den degen op hun vakterrein, maar waardeerden elkaar over en weer bij zonder. In Limburg, waar hij geruimen tijd zijn mer en die van DaveEén moment bleef ze nog kijken en toen ging ze terug naai haar steel. Het is nog te vroeg, fluisterde ze in zich zelf, en met haar kin in de handen ge steund, zat ze weer in haar stoel en staar de in de zwarte duisternis. De derde gast. Bookie Skarvan, de dikke man in de taxi die op een stompje sigaar kauwde, leunde achterover in de kussens en wreef vol welbehagen zijn mollige, wecke han den. Met bagage en alherhaalde hij in zich zelf. Het kan niet mooierIk weet nu waar ze uithangtDe „IJzeren Ta veerne" he 1 Laat het verder maar aan Bookie over! Er is geen haast bij.... ik heb vijf jaar geduldig gewacht.... op vijf minuten of desnoods vijf uur komt het nu niet aan Terwijl de taxi zich voortspoedde naar het adres dat hij den chauffeur had gege ven, vervolgde Bookie halfluid de alleen spraak. Die kleine meid weet zoo zeker als wat waar de duiten zittenWat had ze een haast om den ouden man goed en wel be graven te krijgenAl hun hebben en hou den voor een appel en een ei verkocht, om maar zoo gauw mogelijk weg te kunnen komen en toen het huis gesloten Dat was immers onnatuurlijk Maar ze had haastkolossale haast, of mijn naam is geen Bookie Skarvan. Waaróm had ze haast Dat zal ik je vertellen, ouwe jongen, vervolgde hij zijn monoloog. Wat Nicolo Capriano wist, wist z ij ook. En Ni- colo was er de man niet naar om honderd duizend dollar zijn neus te laten voprbij gaanAls je het mij vraagt, heeft Ni- DE LEIDSCHE COURANT en ziek door gevatte koude, alsmede bij pijnen van velerlei aard, zullen een van de hieronder genoemde Mijnhardi's Poeders U spoedig helpen: Mijnbardt's Hoofdpjjn- poeders. Grieppoeders. Verkoudheids- pooders. Kiespijnpooders. Hoestpoeders. Maagpoedei'6, Kheumatiekpoeders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Lot bij het koopen hieropPrijs per poeder 8 ct. en p. doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist. 2580 verblijf gehad heeft, had hij met verschil lende van onze landgenooten aangename betrekkingen. Niettegenstaande zijn wan kele gezondheid en omvangrijke studiën hielp hij nog gaarne anderen bij hun werk. In latere jaren had hij zijn verblijf in Luxemburg waar hij zich temidden van zijn geliefde mieren-koloniën geheel aan zijn verdienstelijk, hoog-wetenschappelijk werk kon wijden, tot roem zijner orde en tot eer van den Schepper en Heer der Weten schap, die hem zal beloonen voor zijn geduldig vorschen en zijn strijd voor de waarheid. „Msb." colo Dave Henderson gelukkig gemaakt met die bom, om dat jongmesch uit den weg te krijgen en dat is hem drommels goed gelukt. En toen heeft hij zelf de duiden in de wacht gesleept Da-ve is, na dat hij uit de gevangenis kwam, bij nie mand anders geweest dan bij dien ouden bommengooier.en dènzelfden nacht is hij. uit elkaar geploftNeen, Bookie, ouwe jongen, jc bent op het goede spoor, hoor! En natuurlijk heeft hij dat fortuin niet in huis gehouden, dat was te gevaa, lijk; dc oude rot wist wel"wat hij deed waarschijnlijk heeft hij het hier in New- York ergens in veiligheid gebracht of Da ve had dat zelf al eerder gedaan en Nicolo heeft hem het geheim ontfutseld waar het zat. In elk geval is. die kleine meid er nu achter aan als dc vos achter de kippen.... De taxi stopte en dit maakte een eind aan Bookie's gemompelde overpeinzingen. De chauffeur opende hei portier. We zijn er, kondigde hij aan. Het etablissement waar de taxi hem af leverde zag cr niet bepaald aanlokkelijk uit: het was een vuile, verwaarloosde Chi- neezenkroeg van de soort die hij uit San Francisco maar al te goed ke 'e. Maar hij liet zich door het uitwendige van dc. ge legenheid niet afschrikkenhij wist dat, de schunnige gelagkamer de man die hij hebben moest zijn tenten had opgeslagen, een van de geduchtste bandieten-aanvoer ders van New-York, Cunny Smeeks, alias „De Schorpioen". Als hij dien tot mede werking aan zijn onderneming kon bewc gen, dan was dc slag zoo goed als zeker gewonnen en Baldy Vickers had hem 'n in troduce voor den machtigen New-York- schen „collega" meegegeven. Achter het vervëloozè buffet lummelde een gore Chinees en dezen overhandigde Bookie een gczegelden brief met op- UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 5 Maart. Huizen, 298 M. 800 KRO., 10.00 NCRV. 11.00 KRO. Na 2.00 N.C.R.V. 8.009.15 Gramofoonpl. 10.0010.30 Zang NCRV. Dameskoor. 10.3011.00 NRCV. Ziekendienst. 11 0011.30 Orgelconcert (Gramofoonpl). 11.3012.00 Godsd. halfuurtje. Pastoor Perquin. 12.00—1.30 Concert KRO.-trio. 1.302.15 Gramofoonpl. 2.153.15 Handwerkcursus. 3.153.45 Vrouwenhalfuurtje. 4.005.00 Zickenuurtje. 5.006.30 Concert, 6.306.45 J. Westerhoud: „Heb nieuw verschenen reisprogramma-boekje". 6.457.00 Knipcursus. 7.007.30 K. Sluis: „Het broeden en op fokken van kuikens". 7.308.00 Vragenhalfuurtje. 8.008 50 Concert (NCRV). 8.500.10 Mr. A. Slob: „Landelijke Rui tersport". 9.1010.00 Concert. (Vervolg). 10.0010.10 Vaz Dias. 10.1010.30 Vervolg conoert. 10.3011.30 Gramofoonpl. dracht dien met spoed aan Cunny Smeeks te overhandigen. Een zilveren dollar-ètuk zette den indolenten zoon van het hemcl- schen Rijk tot een voor zijn doen ongewo- nen spoed aan. Bookie Skarvan bekeek, terwijl de Chi nees weg was, met critischon blik het stel letje bezoekers dat. hier verzameld was, hangende tegen de bar of gezeten aan wan kele tafeltjes: dobbelende Chineezen on actieve leden van de New-Yorksche misda- digerswereld bijeengeraapt van alle vol ken der groote Moeder Aarde. Hel mi lieu onderscheide zich niet noemenswaard van wat hij op dit gebied in Frisco kende. Zijn geduld werd niet langer op de proef gesteld. Baldy Vickers „geloofsbrief" scheen voldoende legitimatie, want toen de Chinees terugkwam, wenkte hij Bookio. Skarvan onmiddellijk om niet hem mee te gaan. Er volgde een wandeling door smal le, donkere gangetjes, waar het kwalijk rook, langs glibberige keldertrapjes, tot Bookie's geleider halt hier voor een deur. Hij klopte en op een roep van binnen deed hij de deur open, liet Bookie binnen gaan en sloot do deur weer achter zich. Bookie Skarvan bevond zich in een niet groote, eenvoudig-gemeubelde, maar merk waardigerwijze hoogst, zindcli 1 kamer. Een elcctrischc hanglamp verlichtte het vertrek; aan de middentafel zat een man in wien Bookie direct Cunny Smeeks, alias „Dc schorpioen" herkende. Het was zoo'n opmerkelijk type, dat, na de beschrijving die Bal Vickers van hem gegeven had, een vergissing was buitengesloten Cunny Smeeks was abnormaal klein van stuk, in verhouding tot zijn krachtige figuur maar even abnormaal breed van schouders zijn breede kop stond als gemetseld op een korten stierennek, zijn haar was van agres sief rood, waartegen het blauwgrijs van DERDE BLAD PAG. 9 2.25 Uitz. voor scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing en berichten. 7.00 Pianospel door Elsa Karen. 7.20 Lezingen. S.Oa Concert. 9.10 Lezing. 9.25 Vervolg concert. 10 05 Niouwsber. en lezing. 10.4012.20 Dansmuziek. (11.20 en 12.25 c.a. verkiezingsuitslagen). Brussel 508-5 en 33S2. M. 508.5 M.: 5.20 Dansmuziek. 6.20 Kinderuurtje. 7.20 Gramofoonpl. 7.50 Gramofoonpl. S.20 Concert. Orkest en solisten. 338.2 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.20 Kinderuurtje. 7.20 Gramofoonpl. 7.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert. Orkest en solisten. 9.50 Orkestconcert. „R a d i o - P a ri s", 1725 M. S.05 Gramafoonpl. 12.50 Gramofoonpl. 1.25 Gramofoonpl. 4.05 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert. 9.50 Kamermuziek. zijn onbarmhartige oogen merkwaardig contrasteerde. De bandietenkoning stond op en kwam zijn bezoeker met uitgestoken hand tege moet. Een vriend van Baldy Vickers is een vriend van mij, zei hij met een sinister soort hartelijkheid. Hij wees naar de di van, die niet ver van de tafel stond, Boo kie nam plaats en Cunny zette zich weei op den stoel bij dc tafel. Wat drinken?, vroeg de gastheer kort. Neen, dank je wel. Ik doe beter met. vanvond niet. te drinken. Bookie grinnikt terwijl hij dat zei. Ik heb nog een en ander te doen, zie je.... De schorpioen knikte. Zooals jo wilt. Laton we dan maar met een lot de zaak komen. Baldy schrijft dat jullie met je tweeën een goed zaakje meent, te kunnen opknappen. Waarmee kan ik jul lie van dienst zijn? Het is een lange, ingewikkelde geselde denis, antwoordde Bookie. Maar laat ik beginnen met, je te zeggen en Baldy zei dat hij dat ook al in de brief had gezet dat je niets voor niets behoeft te doen, tenminste als alles gaat zooals wc denken. Als het Inkt is or een aardige duit voor je mee te verdienen... eu als het niet luktwel dat is 't risico van het vak moet je maar denken: dat zal je wel eens vaker overkomen zijn In orde. hoor!, verklaarde de schorpioen coulant. Als er wat verdiend wordt zal ik mijn deel krijgen en ik ben bij voorbaat te vreden met de verdeeling die Baldy Vickers maken zal. Het-is niet dc eerste keer, dat we zaken doen. Kom voor den dag met jp geschiedenis, brave man (Wordt vervolg GR0ENTENVERV0ER NAAR DU ITSCHLAND. Direct tarief wordt waar schijnlijk in Juli ingevoerd. Verlaging van de vrachttarie ven in overweging. Wij vernemen dat de voorbereiding van de invoering van een direct tarief voor het vervoer per spoor van groenten, fruit en aardappelen van Nederland naar Duitsch- land thans zoover gevorderd is dat ver wacht mag worden dat het op 1 Juli in werking zal kunnen treden. De groentenexporteurs zullen met ge noegen vernemen dat het tarief niet uit sluitend zal gelden voor wagonladingen, maar ook voor kleinere partijen. Bij de berekening die voor de vaststel ling van dit nieuwe tarief worden gemaakt en die heel veel tijd vergen omdat voor het groote aantal Neclerlandscke en Duitsche stations telkens weer afzonderlijke afstan den zoowel op het Diiitsche als op het Ne- derlandsche traject gelden, wordt voor het Nederlandsche traject gebruik gemaajti van het speciaal tarief voor het Duitsche van het, zoogenaamde Not. tariff. Bij de voorbereiding van het tarief is uitgegaan van den opzet, dat de goedkoop ste vrachten moést,eu "worden berekend óver den kort sten afstand tusschen twee stations. „Goedkoopste" dan te verstaan in het verband van het bestaande tarieven stelsel. Evenwel zijm do beraadslagingen op dit punt jiog niet geëindigd en,'.wij mee- nen te weten dat daarbij ook het punt van tariefsverlaging onder de oogen zal wor den gezien. Hoewel het op dit oogenblik nog te vroeg is om op dit punt positieve mededeelingen te doen, meenen wij toch dat de spoorwe gen, hoewel zij natuurlijk allereerst op eigen belangen hebben te letten, niet on gezind zijn om op het punt der tarieven tegemoetkoming te betoonen. De belan gen der exporteurs en dér spoorwegen zijn op sommige punten met elkaar in overeen stemming. Meermalen heliben de groenten- exporteurs geklaagd dat zendingen die te klein waren voor wagonladingen te veel aan vracht kostten. Hlft nieuwe tarief zal ook deze. partijen opnemen. Dat zal ten bate zijn van de exporteurs, die in de ta bellen van het nieuwe tarief met één oog opslag kunnen lezen welke vracht zij ver schuldigd zijn naar een Duitsoh station, maar ook in het belang van de spoorwegen zelf, die op het gebied van het vervoer van groenten en aanverwante artikelen een ge duchte concurrentie ondervinden van de vrachtauto. „Hblcl." Hilversum, 1375 M. UitsL AVRO-Uif-zending. S.00—9.50 Gramofoonpl. 10.00—10.15 Morgenwijding. 10.3012.00 Concert AYR O-kwintet o.l.v. F. Lupgens. 12.302.00 Concert door hot orkest van hot Lyxor Palast te Rotterdam o.l.v. Mare. Velt. 2.002.30 Vrouwenhalfuurtje. 3.004 00 Naaicursus. 4.00—5.00 Ziekenuurtje. 3.00—6.00 Concert door Ivovaes Lajos en zijn orkest. 0.006.30, Sportpraatje door H. Hollan der. 0.30—7.00 Dr. Rene do Clercq spreekt over „Don Quichotte" van Cervantes. 7.00—7.30 Engelscli voor gevorderden door Fred Fry. 8.00—8.15 Gramofoonpl. S.159.00 Concert. Marek Weber eu zijn orkest. 9.009.30 Mr. Dr. J. de Vrieze: „Ameri- kaansche Reisindrukken". 9.30—10-15 Concert door het Concertge bouworkest o.l.v. Dr. Willem Mengelberg en m.m.v. L. van Tulder (tenor). 10.1510.30 Nieuwsber. Vaz Dias. 10.30—12.00 Gramofoonpl. Daventry, 1551.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.201.20 Orgelspel door 11. Foort. 1.302.1 Kerkdienst. WARMOND. Raadsverkiezing. Thans nu He tiid van candidaatsfcelling voor de R. K. Kiesver- eeniging is verstreken, blijkt, dat in totaal 14 candidaten zijn ingeleverd waaronder de 5 aftredende leden. Thans zal bij een nader te houden stemming de ranglijst worden opgemaakt. Geboren: Gerardus Petrus Adrianus, z. van W. van Winsen en J. H. Spiering*. Cornelis Antonius Matthias, z. van P. Vergeer en A. M. de Haas. Geertruida Cornelia Thercsia, d. van A. van Tonge ren en A. Nederhof. Adrianus Pet,rus, z. van J. van Leeuwen en J. M. v. d. Geest. Johanna Cornelia, d. van J. Th. Koek en J. P. v. d. Meer. Gehuwd: J. J. v. d. Horst en M. A. Scliavenmaker. Overleden: Catharina Komen 38 j. J. Koblenzwey 93 j. H. Meyer 75 j. Langenberg, 473 M. 6.20 Gramofoonpl. 9.35 Gramofoonpl. 11.30 Gramofoonpl. 12.25 Orkestconcert. 4.20 Operetteconcert. 7.05 Orkestconcert, rhapsodiën sen. Hierna tot 10.35 concert en v.. 11.20 gramofoonpl. Kalundborg, 1163 M. 11.20 St rijkconcert.: 2.20 Orkestconcert. 7.20 Wekelijksche revue. 7.30 „Hanen". Dialoog v. Lucianos vau Samosata. 8.001.20 Radio-bal. Dansmuziek. Z e e s e n, 1635 M. 5.4011.20 Voordrachten. 11.2012.15 Gramofoonpl. 12.151.20 Berichten. 1.202.15 Gramofoonpl. 2.153.50 Lezingen. 3.504.50 Concert. 4.507.50 Lezingen. 7.50 Symphonieconcert. 9.35 Berichten en daarna tot 11.50 dans muziek. Correspondentie: De abonné, die ons dezer dagen vroeg naar het Co- mans-schema, dat hem niet was toege stuurd, wordt verzocht nogmaals naam eu adres mede te deelcn, of het schema aan ons bureau te komen afhalen. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Voor sommige soorten was er de laatste dagen een kleine prij.s- verhooging waar te nemen. De prijzen der Darwinnon blijven nogal constant. Betaald werd, tulpen per dozijn: Lc Notre f 0.60— 0.G5, Sanders f 0.450.50, Couronne d'or f 0.540.59, Rose La Reine f 0.260.31, Ti- tiaan f 0.10—0.45, Pelikaan f 0.40—0.45, Couleur de Cardinal f 0.500.55, Prins van Oostenrijk f 0.310.33, La Reine f 0.28 0.31, Gele Prins f 0.510.65, Cram. Brillant f0.26-r0.29, Witte Valk f 0.40—0.45,. Rubra Max f 0.43—0.47, Flamingo f 0.30—0.34, Mu- rillo f 0.30—0.34, Theeroos f 0.36—0!39, Mr v. d. Hoeff f 0.550.60, Rose Gris-do-lin f 0.23—0.26, Azalea f 0.400.45, Mac Kin- ley f 0.400.44, Peach Blossom f 0.400.45, Bartigou f 0.600.65, William Copland f 0.400.44, Victoir d'Olivierro f 0.600.65, William Pitt f 0.600.65, Elisabeth f 0.B5-- 0.70, Narcissen per 100: Sion f 2.102.20, Victor f 1.401.60, Sir Watkin f 1.101.20, L. Koster f 0.901.10, Ornatus f 0.600.65. Hyacinthen wit per 100: f4.4.20, idem wit per bos f 0.280.32, idem rood en blauw per bos f 0.240.28.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9