KINADRUPPELS WOENSDAG 4 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 KATWIJK AAN DEN RIJN. Vereen. Oud-Leerl. Tuinbouwcursussen. De afdeeling Katwijk van den Ned. Bond van Oud-Leerlingen van Tuinbouwcursus sen hield in hotel De Roskam een leden vergadering. De voorzitter, de heer C. van Zijst, opende de vergadering en heette de leden hartelijk welkom. De 2de secr., de heer J. Heemskerk, las do notulen der vo rige vergadering, welko onveranderd wer den vastgesteld. Hierna ging men over tot bespreking van den beschrijvingsbrief van de Alge meene Vergadering van den Bond, welke te Haarlem zal worden gehouden. Tot af gevaardigden naar deze vergadering wer den benoemd de heeren O. van Zijst en A. Verhart en tot plaatsvervangers E. de Vries en J. Verbrugge. Het bestuursvoorstel om don volgenden winter een cursus in boekhouden of be mestingsleer te houden werd na uitge breide bespreking aangenomen. Het be stuur zal in deze zaak nadere inlichtingen inwinnen en op een volgende vergadering verslag uitbrengen. De heer G. v. d. Does nam op zich om op de volgende vergadering een vrij on derwerp in te leiden. Na rondvraag sloot de voorzatter mot een woord van dank de vergadering. OEGSTGEEST. Ziekenhuisverpleging. De ziekenhuis- verpleging „Draag elkanders lasten" hield gisterenavond een alg. ledenvergadering. De opkomst was zeer gering. Van de 1500 lenen waren er ongeveer 30 aanwezig. De 2de voorzitter, de heer B. J. v. d. Meenen, leiude de bijeenkomst. (De le voorzitter, de heer Joh. Uitenboogaard, had bedankt). In zijn inleiding gaf spreker een uiteen zetting van deze nuttige instelling. Ver der maande spreker aan de bewijzen van den bchandelenden geneesheer, dat opna me in een ziekenhuis noodzakelijk is, toch vooral tijdig in te leveren, om teleurstelling te voorkomen. De notulen der vorige vergadering wer den na voorlezing goedgekeurd. De heer Monteba, administrateur, gaf een financieele uiteenzetting, waaruit bleek, dat do financieele toestand niet gunstig is. Ontvangsten 2705.32, uitgaven 3316.30, nadeclig saldo 539.50. Dit is ge haald van de reserve, die nog slechts be draagt 3S8.65. Do voorzitter zegt aan de hand van dit rapport, dat er iets gedaan moet worden. Dc inkomsten moeten stijgen of de uitgaven verminderen. Het bestuur stelt voor het maximum aantal ligdagen te verlagen tot 25. Do heer Ivruisinga zou hij het gemeente bestuur willen aankloppen, waarvoor het bestuur nog niets voelt. Men moet trachten zich zelf te helpen. Dc heer Waale is het met het bestuur eens, doch wil nog verder gaan. De con tributie verhoogen en het max. aantal lig dagen verminderen. Spreker meent dit te moeten voorstellen tot verkrijging eener reserve. Verdere besprekingen brachten geen nieuwe gezichtspunten en werd ten slotte besloten alleen de contributie te verhoo gen en voor gezinnen dit te brengen op 6 cent per lid per week en voor hoofdelijke betalende op 8 cent per week. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren B. J. v. d. Meene en C. Kort, stelden zich niet meer herkiesbaar, en wer den gekozen dé heeren Kruisinga en Boo gaards. Tot voorzitter werd benoemd de heer Liebach. De heer Monteba had de bescheiden van den penningmeester nagezien en in orde bevonden. Bij de sluiting bracht de voorzitter dank aan de heeren Kort en Uitenboogaard voor hetgeen zij vanaf de oprichting in 't be lang dor vereeniging hebben gedaan en hoopte, dat de vereeniging zoo in groei sn bloei mag toenemen, dat ook de operatie- en andere kosten vergoed kunnen worden. RIJNSATERWOUDE. Vleeschkeuring. Ingevolge de vleesch- keuringswet werd over de maand Februari ter gemeente-secretarie aangegeven: 4 var kens huisslachting, 1 koe bedrijfsslach- ting. Noodsla-ehtingen: 1 varkens tot 50 K.G. afgekeurd; 1 schaap afgek., 1 kalf afgek., 1 big afgek., 1 kalf en 1 varken voorw. goedgekeurd. Aan keurloon werd ontvangen 23. ren is bij Burgemeester en Wethouders ver gunning gevraagd tot het bouwen van een autogarage. Badgelegenheid Braassemermeer. De jachthaven en badgelegenheid van den heer R. Groenewolt alhier breidt zich gestadig uit. Wederom is door den heer B. Groene wolt vergunning gevraagd tot het bouwen van 10 badhuisjes. Van deze gelegenheid aan het Braassemermeer wordt dan ook zomers veel gebruik gemaakt. De bevolking. Volgens het Tellers- register is het voorloopige bevolkingscijfer door Burgemeester en Wethouders vastge steld op 712 inwoners. Geboren: Martinus, z. van M. van der Zwan en C. van Iperen. Overleden: Hendrikus. Johannes Wilh.elmus dc Wagenaar ij. G. Jansen echtgenoote van P. Schellingerhout 52 j. Bouwen. Door den heer J. van Ipe- Gevestigd: Cornelia Slootweg uit Ter Aar. Vertrokken: T. Groen en gezin naar 's Gravenhage. P. Sohellingerkout naar Wassenaar. W0UBRUGGE. Gevestigd: L. Bregman van Zeg- waart en M. Dircherl van Duisburg (D.). Vertrokken: B. de Bruin en gezin naar Alphen aan den Rijn. A. de Graaf naar Hillegom. J. Oldenkamp naar Am sterdam. E. S. Hooghiem naar Haren- carspel. LISSE. Turnvereeniging „Sparta". Gisteren avond hield de R. K. Turnvereeniging „Sparta" een vergadering voor haar leden. Deze vereeniging bestaat uit 44 leden en 40 aspirantleden. De Directeur, de heer L. P Bouwmeester, leeraar M. O. uit Oegstgeest is iemand die zijn vak verstaat, en de le den en aspirantleden reeds flink gevorderd heeft. De voorzitter opende de vergadering de zer vereeniging met den Chr. groet en heette alle leden van harte welkom. De notulen van de vorige vergadering werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Do voorz. zette uiteen het werk wat tot op heden is tot stand ge bracht. Een technische commissie werd in dien tijd benoemd, welke de opgelegde taak zeer nauwkeurig behandelde. Wij, van on zen kant, aldus spr. zullen steeds ons best doen om de vereeniging op zoo n hoog mo gelijk peil te brengen. De ver. is van plan een clubvLag te doen vervaardigen cd wel zoo spoedig mogelijk. Een uitvoering is niet mogelijk daar deze ver. nog zoo jeug dig is. Doch zij heeft zich voorgenomen om een avond te organiseeren voor de le den mei hunne ouders. Op dien avond zal dan de clubvlag aangeboden worden, en zullen diverse demonstraties ten uitvoer worden gebracht. Wanneer de leden zoo veel mogelijk de oefenavonden bijwonen, dan zal zeer zeker deze avond slagen en een stuk propaganda van ons werk naar buiten worden gedragen. De R. K. V. V. „Lisse", viert dezen zomer haar 10-jarig bestaan. Dit zal feestelijk worden Herdacht en wel niet medewerking van deze Turn vereeniging. Wij zijn in de toekomst van plan, de leden aan te bieden diploma's. Doch deze Worden niet zoo heel gemakke lijk verdiend: Al is het bestuur neg zoo actief, zonder de hulp der leden is Let tot niets in staat. Wij willen deze vereeniging nog grooter maken, aldus spreker, spoort uwe kennissen, vrienden en familieleden eens aan een oefenavond mede te -naken, wij zijn reer zcxer van meening dat lit voor ons de grootste teclame is. Wij moe'en bui ten onze vereeniging altijd het goede ver tellen, en alleen klachten uiten lan het bestuur. Wanneei wij in die richting wer ken, dan zal zeer zeker deze vereeniging groeien cn bloeien tot in lengte van da~ gen. Aan de orde is bestuursverkiezing we gens bedanken van den tweeden secreta ris, den heer Jac. de Jeu. in zijn plaats werd gekozen de heer L. HaJfsöhepel, die zijn benoeming aannam, hetgeen met een woord van felicitatie door aen voorzitter werd beantwoord. Van de rondvraag werd door verschillende leden gebruik gemaakt, waarna deze vergadering met een woord van dank voor de prettige samenwerking door den voorz. met gebed gesloten verd. N00RDWIJKERH0UT. Stille Omgang. Maandagavond had in het patronaatsgebouw van Bint A ictor een vergadering plaats van het Genootschap van den Stillen Omgang, welke zéér goed bezocht was. De voorzitter, de heer E. Oostdam Jzu., opende de vergadering met den chr. groet, verwelkomde allen, maar vooral de eerw. geestelijken, waaronder de geest, directeur van het Genootschap, de eerw. heer P. Frigge, en verder het Leid- sche bestuur, de heeren Schrijvers, Schou ten en Bergsnia. Spreker sprak er zijn vreugde over uit, dat hij thans hier stond voor een vergadering van zijne leden der Stille Omgang. Een dubbele vreugde. Eer stens omdat de vereeniging hier in Noord- wijkerhout thans ruim 260 leden telt en omdat hun zijdelings en direct gebleken is, dat deze leden zich steeds stipt aan de regelen van orde gehouden hebben. Het hoofdbestuur had nooit een klacht. Ten tweede om de bijzonderheid van het 50- jarig bestaan der hernieuwde Stille Om gang. In 1881 immers nam een 3-tal Am- sterdamsche Katholieken het initiatief de Bedevaart om de H. Stedo te hernieuwen, nadat deze jaren lang achterwege was ge bleven. Eén van deze leden heeft het ge luk, dit jubeljaar nog te mogen medema ken en den groei van zijn werk, neen, van Gods werk, te mogen aanschouwen. Dit jubeljaar zal ook van de zijde der hooge geestelijkheid plechtig gevierd worden. Z.H. Exc. J. D. J. Aengenent zal in de Ca- tharihakerk te Amsterdam^ een Pontifi cale Hoogmis opdragen. Nog werd doof spr. herdacht het overlijden van het lid Joh. Smit, een trouw lid, plotseling over leden, na zich des morgens nog vercenigd te hebben met Jezus, die hij zoo dikwijls gehuldigd had door mede op te gaan naar Zijn Mirakelstad. Binnenkort zal het Ge nootschap voor zijn zielerust een H. Mis doen opdragen in de St. Josephkerk. Er werd verzocht deze H. Mis zooveel moge lijk te bomen bijwonen. Hierna las de secretaris, de heer W. Warmenhoven de fraai gestyleerde notu len der vorige vergadering, welke onder dankzegging door den voorzitter voor goedgekeurd werden verklaard. Hierna sprak pater Frigge zijn rede uit. 't Liefst van al deed hij dat voor ee:i vereeniging van den Stillen Omgang. An dere vereenigingen schatte hij er niet ge ringer om, maar toch deze alleen strekke tot meerdere eer van het H. Sacrament des Altaars. Welke priester zou dat niet gaarne doen In dezen bedorven tijd zijn mannen noodig van geloof en durf, waar dige kinderen der grijze Moederkerk. In ons genootschap vindt men die wel het meest. Gaarne sprak hij dus een opwek kend woord tot sterking van de liefde tot den Eucharistieken God des Altaren. Het opschift boven het kruis I.N.R.I., Jezus van Nazareth, Koning der Joden, was waarachtige waarheid, bedoeld als spot, maar waar. De spot-hulde voor den Gegeeselde „Ave, Caesar", Koning, ik groet U, was waar. 't Doord: „Ecce rex vester". ziedaar uw Koning,' gesproken door Pilatus, was waar. Christus' Koning schap bloeide op aan den kruisbalk op Gol- Dr H.NANNING'S EETLU51-0PWEKKEMD. 1.30 p. fl. dia. Daar kocht Hij allen vrij. „Ja, ik ben Koning van een rijk óp deze aarde, maar niet van deze wereld", had Hij Pilatus ge antwoord. En Hij is het, die over alles en alles heerscht. In het hemelsch paradijs wordt Hij omringd door millioenen Enge len, zonder ophouden toegezongen: „Ho sanna in Excelsis'V Diezelfde Koning nu heeft z'n troon op aarde. Hij troont op onze altaren, verbor gen onder broodsgedaante. Wij gelooven dat. Met St. Thomas zeggen ook wij „Mijn Heer en mijn God". Voor hem moeten alle knieën zich buigen. Vele echter schreeu wen als de Joden: „Wij willen Hem niet als Koning". Zij verklaren Hem den oor log, ontrooven Hem Zijn geliefde zielen in een schrikbaren eed van de grootste haat. „Wie niet met Mij is, is tegen Mij", sprak Jezus. Wie niet Zijn volgeling is, is een volgeling des Satans. In dezen tijd vooral wordt Hem veel oneer en verguizing, hoon en smaad aangedaan. Zijn vijanden rusten niet, ook Zijne onderdanen rusten niet en brengen Hem hun eerbied, hulde en eer herstel. En een van die uitingen van hul de is de Stille Omgang. In het jaar 1345 had het Mirakel te Amsterdam plaats. Na algemeene bekendheid daarvan volgde al- gemeene opgang naar de Wondere Plaats. Echter deden tijdsstormen deze geestdrift verwaaien. 50 jaren geleden herstelde men de tradi tie, eerst weinigen in getal, later aan groeiende tot honderden, tot duizenden. Dan, in de nachtelijke stilte kunnen wij zoo devoot bidden, samen bidden, om Je zus te brengen de hulde, die Hein toe komt. Deze afdeeling zal ook dit jaar weer ter bedevaart gaan. Nog nooit is een enkele klacht over hen geuit. Moge 't zoo blijven, heengaande, daar zijnde en terugreizende. En moge God onze goede wil en onze daad van geloof en durf loonen hier en hierbo ven. Applaus. Terstond hierna dankte de voorz. den eerw. spreker voor zijne woorden. Vóór de rede van P. Frigge had het zangkoor van St. Victor gezongen „Ave yerum" en „Gebed". Thans liet het op zeer verdienstelijke wijze het Mirakellied'' hooven aan de vergadering. Hierna pauze. Na de pauze werd besproken de rege ling van de a.s. Stille Omgang op 14-15 Maart. Als orde-commissarissen zullen weder optreden de heer A. H. v. Noort, J. v. Dijk en C. v. d. Klauw. Kaarten zijn verkrijgbaar Zaterdag a.s van 68 uur in 't patronaat en Maandag a.s. 79 uur bij Wed Brama. Bij de heeren W. Warmen hoven en B. Broekhof tot Donderdag avond 12 Maart) S uur. De trein vertrekt om 12 minuten na middernacht. Een kwartier voor 11 wordt in St. Victor een kort Lof gecelebreerd. Verdere regeling oji de biljetten. De afd. Monnikendam deed verzoek tot gebed voor herstel der economische crisis, gaande van Centraalstation naar de kerk. Om 6.27 vertrek van Centraal-station en om 7 06 wederom te Noordwijkerhout. Pater Frigge richtte tot de zangers een woordje. Voor een goeden samenzang wordt eerst gerepeteerd. Men krijgt dan een kaart, zonder welke men geen toegang tot het zangkoor zal hebben. Van de rondvraag maakte de heer Schrijvers gebruik om enkele woorden van hulde en felicitatie te brengen aan be stuur en leden en geestelijkheid voor hun werkzaamheden en welwillendheid. De heer J. v. Dijk informeerde over het in- Amsterdam-blijven in verband met de feestvergadering, enz. Een en ander werd door Pater Frigge tot aller tevredenheid verklaard. De heer Th. Opdam, wilde de datum van de te lezen H. Mis meer be kend gemaakt zien. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring onder dankzegging aan het Leidsche bestuur, de eerw. geestelijken, de zangers en verdere aanwezigen, voor hun presta ties en groóte opkomst. SASSENHEIM. Aankoopvereen. „Ons Belang". Vori ge «eek hield de Coöp. Land- en Tuinb.- aankoopvereeniging „Ons Belang" G.A. te Sassenheim haar joarlijksche algemeene ledenvergadering. Zooals gewoonlijk was de opkomst der leden weder gering. Do voorzitter, de heer W. War ca ar, opende met een woord van welkom de vergadering en verzoekt den secretaris voorlezing der notulen der voorgaande le denvergadering, gehouden 27 Maart 1930, welke onveranderd worden goedgekeurd. Hierna werd door den secretaris het jaar verslag uitgebracht, waaruit bleek, dat het afgenomen kwantum meststoffen weder is gestegen. Ook het ledenaantal is steeds vooruitgaande en met enkele uizonderin- gen werden alle meststoffen van het „Cen traal Bureau" G.A. te Rotterdam betrok ken, waarvan wij in het algeloopen jaar de meest welwillende medewerking mochten ondervinden. Met dank aan den secreta ris werd het jaarverslag voor kennisge ving aangenomeu. De rekening en verantwoording over het boekjaar 1930 sloot met een voordeelig sal do, dat aan het reservefonds werd toege voegd. De rekening werd in zijn geheel, met al gemeene stemmen goedgekeurd. Op deze vergadering waren wederom eenige aan vragen tot lidmaatschap binnegekoraen; met algemeene stemmen werrl besloten tot toelating. Verkiezing bestuurslid Aftredend is de heer W. Warnaar (voor zitter). Met op één na algemeene stemmen werd de heer W. Warnaar herkozen. Verkiezing van een lid voor de commis sie van toezicht. Aftredend is de heer S. Verdegaal, die niet terstond herkiesbaar is. Met alge meene stemmen werd gekozen de heer J. van Konijnenburg te Noord wijk. Door den voorzitter weixl den heer S. Verdegaal hartelijk dank gebracht voor de aangena me en zakelijke wijze, waarop hij zich in deze driejarige zittingsperiode heeft voor gedaan. Bij dc rondvraag werd een uitvoerige bespreking gehouden over het artikel kalkmergel en besloten werd, naast een voldoend gehalte aan koolzure kalk, steeds een hooger gehalte aan fijnheid te eischen, hetgeen de gebruikers ten goede komt. Hierna sloot de voorzitter met dank de vergadering. WASSENAAR. Tuinbouw en Plantkunde. Dinsdag avond hield de afdeeling Wassenaar van de Kon. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde in het Dorpshuis de rnaan- delijksche ledenvergadering. Door den voorzitter, den heer Polderman werden de aanwezigen hartelijk welkom geheeten in het bijzonder den heer W. Zoetemelk die dezen avond een lezing zal houden. De 2e secretaris, de heer J. van Vugt, la-s de uitgebreide notulen der vorige ver gadering voor. Hierop werd door den penningmeester, den heer D. Th. Buys, rekening en ver antwoording gedaan van het door hem gevoerde geldelijke beheer over 1930. De totale inkomsten bleken met het saldo van vorige jaren te hebben bedragen 925.82, de totale uitgaven 668.75, zoo dat er een batig slot is van 257.07. Verder deelt deze spreker mede, dat het ledental 89 bedraagt, en verder wordt het door hem betreurd dat dit getal hein zeer klein voorkomt, dit kan veel grooter zijn en vraagt maatregelen te beramen om hiertoe te geraken. Ook vindt hij het jammer dat van de ingekomen contribu ties' 50 pet. moet worden afgedragen aan het hoofdbestuur. Dit is oorzaak dat een plaatselijke vereeniging bijna niet in staat is zich een kas te vormen. Tot commissie om de bescheiden van den penningmeester na te zien worden benoemd de heeren F. Berg en Boescho- t«n. Hierop doet de le secretaris, de heer A. de Gans, voorlezing van een keurig verzorgd jaarverslag. Hierin kwam tot uiting de prettige onderlinge verhouding in deze afdeeling, voorts een opsomming van de gehouden lezingen, cursussen, enz. Ook werd medegedeeld dat de. afdee ling Sohoolwerktuinen onder .leiding van den heer van Barneveld prachtig werk maakt. Vervolgens doet de voorzitter mededee- ling dat uit de vereeniging een reisclub werd opgericht en een bestuur gekozen bestaande uit de heeren W. Zegwaard, voorz.; A. v. d. Sohand, secr. en J. van Vugt, penningmeester. Hierop wordt aan de leden die gedu rende het afgeloopen jaar het grootst, aantal punten wisten te behalen voor de keuring op punten, t.w. D. de Gans met 409; J. Heijselaur met 143; A. H. Aart-se met 78; J. H. Lourens met 31; J. D. Sohnitzler 22 en W. Zegwaard met 20 punten, prijzen ter hand gesteld in ver houding met de behaalde punten. Tot jury om het dezen avond ingezun- dene te keuren werden hierop benoemd de heeren D. de Gans, A. F. van Zetten en J. Albers. Na de pauze brengt bij monde van den heer van Boesc-hoten de commissie gun stig verslag uit van het nazien der be scheiden van den penningmeester. Hierop brengt de heer de Gans ver slag uit van de gehouden keuring. Een 2e prijs met 44 punten werd toegekend voor een inzending Begonia, Cyclamen, Zi neraria en een vaas met Antirium met 10 punten, beide inzendingen van den heer A. H. Aartse. Ter opluistering was mede aanwezig een collectie getrokken Darwintulpen in pot benevens diverse soorten crocussen in pot, ingezonden door den heer W. Boekee Tzn. uit Zoe- terwoude. Tenslotte verkrijgt de heer W. Zoete melk het woord tot het houden van zijn lezing over het snoeien van houtachtige gewassen. Deze lezing die zeer interessant en leerzaam .was, temeer daar vele soorten van houtgewassen afzonderlijk werden be sproken en behandeld, werd met groote aandacht gevolgd. an de ge'egenheid tot het stellen van vragen werd hierop nog door eenige leden gebruik gemaakt en "hierdoor ontstond een aangename ge dachten wisseling en werd de theorie vele malen aan de praktijk getoetst. Hierna werd deze vergadering door den voorzit ter onder dankzegging voor de opkomst gesloten. Bloembollencultuur. Dinsdagavond heeft de afdeeling Wassenaar van de Al gemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur een vergadering gehouden in café van der Zalm. De voorzitter, de heer A. Versteeg, heet de aanwezigen welkom. Hij wijst er op, dat de kweekers thans een slechten tijd doormaken. Spreker herinnert zich slechts eenmaal een dergelijke crisis te hebben meegemaakt, n.l. in het begin van den oorlog. Allerwege spreekt men van malai se. Algemeen gebruikt men dit woord. Jammer is hot, dat er daarom thans nog menschen zijn, die de gevolgen van dezen tijd nog verergeren. Spr. doelt op het geen door enkele Nederlanders in Ame rika is gepubliceerd, ten einde den in voer van Narcissen tegen te houden. Spr. laakt dit optreden zeer en geeft de ver zekering, dat, wanneer in deze afdeeling dergelijke menschen zouden zijn opgeno men, hij niet zou nalaten hunne verwij dering voor te stellen. Hierna doet de penningmeester, de heer A P.. Ruigrok, rekening en verant woording. Dö inkomsten hebben bedra gen 6S.30, de uitgaven 62.10, zoodat er een batig slot is van 6.20. Door twee leden wordt de rekening nagezien en in orde bevonden. De voorzitter brengt den penningmees ter dank voor het gevoerde beheer. Hierna is aan de orde de vei kiezing van een voorzitter. De aftredende func tionaris zegt, dat hij van oordeel is> dat het voorzitterschap moet worden toever trouwd aan een jongere kracht. De'stemming wijst uit dat de lieer A. Versteeg met groote meerderheid van stemmen als voorzitter is herkozen. Op en vraag van den heer Klooster man. of hij zich deze herkiezing laat wel gevallen, zegt de heer Vei steeg dat hij met den hulp en steun der leden st voorzitterschap weder zal aanvaarden. Hij dankt den leden voor het in hem gestelde vertrouwen en hoopt zijn beste krachten aan de afdeeling te geven. Vervolgens wordt medegedeeld, dat een schrijven is ingekomen van de Tuinb'ouw- vereeniging Wassenaar en Omstreken, waarin wordt medegedeeld, dat op 10 Maart a.s. de heer Volkersz, Rijkstuin- bouwconsulent te Lisse een lezing met lichtbeelden zal houden over de cultuur van bolgewassen. De leden van Bloem bollencultuur worden uitgenoodigd daar bij tegenwoordig te zijn. De voorzitter is erkentelijk voor dit verzoek en geeft den leden in overweging deze lezing, welke ongetwijfeld belangwekkend zal zijn, te gaan hooren. Hierna memoreert de voorzitter de ge slaagde tentoonstellingen welke in dit seizoen zijn gehouden. Een veelheid van nieuwe soorten is aangeboden, zooveel, dat men zich onwillekeurig afvraagt, waar dit. heen gaat. Hij hoopt, dat de oude, beproefde soorten in trek zullen blijven. Bij de rondvraag wordt aangedrongen op het zenden van een convocatiebiljet aan de leden. Het bestuur zegt zulks toe. •Gevraagd wordt of het mogelijk is de film van Hobaho hier ter plaatse te la ten draaien. De voorzitter meent, dat zulks moge lijk is en zegt daaromtrent onderzoek toe. Hij acht het gewenscht tot deze voorstelling do leden van andere ver eenigingen op tuinbouwgebied uit te noo- digen. Door een der leden wordt in overwe ging gegeven een algemeene protestactie op touw te zetten naar aanleiding an de houding, door Nederlanders m Ame rika aangenomen inzake den invoer van Narcissen. Na eenige discussie wordt besloten een motie samen te stellen, waarin afkeilting over deze houding wordt uitgesproken en tegenmaatregelen worden gevraagd. Ten slotte wordt gevraagd of het bestuur maatregelen denkt te nemen tegen het verbod va-ii varen met motorbooten in de watering. De voorzitter meent, dat voor deze vereeniging geen groote belangen op het spel staan. Hij wil voorhands eon afwachtende houding aannemen. Hierna wordt de vergadering onder dankzegging aan de leden voor hun aan wezigheid gesloten. Binnenbrandje. Ten huize van den heer V. aan de Zijllaan ontstond een bin nenbrandje, doordat gordijnen in aanra king waren gekomen met den brandenden haard. Het mocht een agent van politie, dio toevallig passeerde, gelukken met emmers water eiger te voorkomen. Botsing. Op den Rijksweg nabij het viaduct is een uti, bestuurd door S. uit den Haag, geslipt en tegen een paal op gebotst. Met materieel© schade liep het ongeval af. Grar.aat gevonden. Op het sfaud on der deze gemeente is een ongesprongen granaat gevonden. Door de militaire politie zal het worden verwijderd. Geboren: Johannes Nicolaas, z. van A. P. Bunnik en W. M. van Leeuwen. Boudine Catharina, d. van N. A. Berkhout en C. J. Moree. Alida Helena, d. van A. L. Oudshoorn en G. Reus. Maria Johan na, d. van P. W. Lubbe en A. C. van der Velde. Jacobus Johannes Cornelis, z. van L. C. van Esmond en J. J. Noor der- meer. Robert Anne Siberdinus, z. van L. de Blécourt en C. van der Veen Vonk. Elisabeth Maria Johanna, d. van W. J. A. Bovelander en M. C. Pauli.. Ondertrouwd: G. van Ba vel en M. R. Westra. Overleden: N. Th. Raulino 72 j., echtgenoot van C. Nieuwkerk. J. van Yperen 51 j., eohtgenoote van H. Vije. Petronella Adriana Oosterveer 79 j., onge huwd. E. Th. Landré 75 j., echtgenoot van E. J. M. Tap. Het slot van uw nieuwe roman is prachtig, meneer Paulsen. Zeer vereerd. En hoe vindt u het eerste hoofdstuk Zoover ben ik nog niet gekomen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10