SPORT RECHTZAKEN UIT DE OMGEVING dinsdag 3 maart 1931 de leidsche courant tweede blad pag. 7 BUITENL. BERICHTEN ongelukken. VIER KINDEREN ZWAAR GEWOND. Auto rijdt de stoep op. Een door een 22-jarige dame bestuurde auto te Aken reeds gisteren tijdens het middaguur eensklaps de stoep op en op een groep schoolkinderen in. Vier kinde ren werden dientengevolge zwaar gewond, tewijl een etalageruit werd verbrijzeld. Twaalf musici verdronken. Twaalf musici te Santiago, die hadden deelgenomen aan een concert, gegeven ter eere van den prins van Wales, zijn bij een aanvaring van hun boot op een meer ver dronken. Zeven anderen konden worden ge red. Scheepsongeval op den Donau. Bij de gemeente Dunavecse is op den Donau door een hevigen storm een roeiboot omgeslagen, waarin zich vier jongelui be vonden. Drie hunner zijn verdronken. NIEUWE ORKAAN OP DE FIDSJI- EILANDEN. Meer dan honderd menschen omgekomen. Gisterochtend is het eiland Yite-Levu Fidji-eilanden voor de derde maal binnen twaalf dagen door een orkaan geteisterd. Ditmaal zijn de Noord- en de Oostkust van het eiland verwoest. Ruim honderd perso nen zijn volgens de eerste berichten bij deze nieuwe ramp om het leven gekomen. Met betrekking tot het aantal slachtof fers van de vorige rampen wordt offioieel gemeld, dat tot dusver de lijken van 160 om het leven gekomenen zijn geidentificeerd. Onder hen bevinden zich ook vier Europe anen. Talrijke personen worden nog ver mist. De in den laatsten tijd telkens opnieuw geteisterde Fidji-eilanden vormen een groo- te, uit 255 eilanden bestaande groep, ten Noorden van Nieuw-Zeeland in den Groo ien Oceaan gelegen. Het grootste eiland is Viti-Levu, dat een oppervlakte van 10.397 vierkante K.M. bezit. De totale oppervlakte der groep bedraagt 19.214 "K.M. In 1921 bezaten de Fidji-eilanden een to tale bevolking van 157.266 zielen, van wie 3878 blanken. De inboorlingen waren vroe ger kannibalen, dooh de zending, die er sinds 1835 werkt., heeft aan. dezen barbaar- eehen toestand een einde gemaakt. Sedert 1874 vormen de eilanden een Britsohe kroon kolonie. Tegenwoordig verschijnen er zelfs verscheiden bladen in het Engelsch en in de taal der inboorlingen. De eilandengroep werd in 1643 door den Nederlander Tasman (naar wien ook Tas- manië is genoemd) ontdekt. Ook de beroem de Engelsohe ontdekkingsreiziger Cook bracht er een bezoek. Bekend werden de eilanden echter eerst na de reis van Du- mont d'Urville in 1827. IN DEN SNEEUWSTORM. Verkeersontreddering in Denemarken. Sedert Zaterdagavond wordt heel Dene marken geteisterd door een zwaren sneeuw storm, die overal groote verwoestingen aanricht. Op het eiland Seeland ligt de sneeuw op verschillende plaatsen 3 tot 4 M. hoog.'Op tal van plaatsen zijn de telefonische en te legrafische leidingen volkomen vernield. Het verkeer op de meeste lokale spoor banen en op alle electrisehe verkeersverbin dingen moest, worden stopgezet, daar de sneeuw metershoog ligt. Op Jutland en Fuenen heersehen gelijke omstandigheden. Dc exprestrein Kopenha gen-Jutland, is met 4 uur vertraging aange komen. Tusschen Aalborg en Kopenhagen zijn de telefoonverbindingen verwoest. Te Aarhus moest zelfs het tramverkeer worden stopgezet. Te Ra.nders heeft de sneeuwstorm groote overstroomingen veroorzaakt. In enkele straten staat het water in de woningen 1 M. hoog. Te Odesee heeft de storm hoog water veroorzaakt. Daar. gevaar bestaat voor doorbreken van den' dijk zijn alle be schikbare hulpkrachten ontboden, om het gevaar te keeren. Alle treinen van Kopenhagen vertrekken, voor zoo ver zij nog vertrekken kunnen, met groote vertraging. Aan de Engelsohe kust zijn tijdens den sneeuwstorm van gisteren verscheidene vis- scherssohepen vergaan, waarbij 19 vissehers om het leven zijn gekomen. Door den sneeuwstorm werden groote verkeers9to- ringen veroorzaakt, vooral in het midden van Engeland. Lawines en overstroomingen. Sedert Zondag sneeuwt het in de Allg-iu (Beieren) onafgebroken. In de dalen is 1/2, op de bergen 1 a 1 1/2 M. versche sneeuw gevallen. In het Formazzo-dal in de Italiaans oh e Alpen is van den Basedino-borg een groote lawine naar beneden gekomen, waardoor 6 arbeiders, die bij den bouw van een tunnel werkzaam waren, bedolven werden. Nadere bijzonderheden ontbreken nog, daar het te lefonisch verkeer gestoord is. Uit Coblenz wordt gemeld: Tengevolge va.n het smelten van de sneeuw in de laat ste doffen is er wederom in het Rijngebied overstr ooming s g e va ar o ntsta an Zoowel de Rijn zelf als de zijrivieren zijn sterk gezwollen en hebben op vele plaatsen dc laagst gelegen landen langs de rivier reeds onder water gezet. De Moezelscheepvaa-rt is verboden. Ook de scheepvaart op de Lahn is stopgezet. De Sieg en de Ahr voeren geweldige hoe veelheden water mee. In verband met, den hevigen sneeuwval vreest men nieuwe stij ging va-n het water. Lawine in Noord-ltalië. In het Formezze-dal stortte van den Bas- sedinoberg een geweldige lawine neer. waar door zes bij den bouw van een tunnel werk zame arbeiders werden bedolven. De tele foonverbindingen werden verbroken, zoo dat het zeer moeilijk is nadere bijzonderhe den te weten te komen. DU ITSCHE GEM.-BESTUREN OPGELICHT. Voor meer clan half millioen mark. Na het van kracht worden der wet op de aflossing van Duitsche leeningen, is de stad Dresden voor een betrekkelijk groot be drag opgelicht door het indienen van val- schelijk tot „oud bezit" omgewerkte obli gaties. Uit het politie onderzoek is gebleken, dat het indienen der stukken berustte bij een consortium, dat onder leiding staat, van een vermoedelijk in Nederland woon- ach'ig makelaar in effecten. Deze had door bemiddeling van in Berlijn wonende perso nen groote posten obligaties van Duitsche steden en provincies lateu aankoopen, die weer door tusschenpersonen naar Neder land werden gebracht. Het betreft obligaties niet alleen van Dresden en Leipzig, doch ook van Ber lijn, Hamburg, Dusseldorf, Munster, Stutt gart en andere plaatsen. In Nederland werden de stukken omgewerkt tot „oud- bezit", die beduidend honger berekend worden. Voor zoover tot dusver kon wor den vastgesteld, heeft de hoofddader in on geveer 100 gevallen Duitsche gemeente- en provinciale besturen opgelicht en heeft daarbij naar schatting een zuivere winst gemaakt van meer dan een half millioen mark. De_ aan de stad Dresden toegebrachte schade bedraagt onegveer R.M. 3S.000. Hiervan zijn echter reeds weer vrij groote bedragen terugbetaald. De stad Leipzig is voor ongeveer 120.000 mark bena deeld. Een schoonheidsvorstinnc naar 't cachot. Veel opzien heeft gisteren te Parijs ge baard de arrestatie van Mile. Yvonne Ta- ponier, die verleden jaar tot „Mis Paris 1930" werd gekozen. De jongedame schijnt nogal een lastig humeur te hebben en staat bekend als bui tengewoon temperamentvol. Eenigen tijd geleden was zij reeds bij een twist met haar verloofde door een der vensters van een huisboot in de Seine ge sprongen, wat natuurlijk haar eigen zaak was. Maar gisteren gaf zij bij een twist met haar verloofde, den jongeman eenige steken met een schaar en wierp hem pe per in het gezicht. Dat was erger. En toen zij met een taxi wilde vluchten was daar toevallig een politie-agent, die iets van haar optreden gemerkt scheen te hebben, haar aanhield en arresteerde. VOETBAL Nederlandsch Elftal—Charlton Athletic. Naar 5e „Sportkr." meldt, zal het Ne derlandsch Elftal op Woensdagmiddag 18 Maart, op het Sparta-terrein te Rotterdam een oefenwedstrijd spelen tegen Charlton Athletic, het elftal uit de 2de afdeeling der 1 gelsche competitie. SCHAATSENRIJDEN WEDSTRIJDEN TE DRONTHEIM. Thunberg wint. Zondag werden te Drontheim internatio nale schaatsenwedstrijden gehouden, waar aan ook werd deelgenomen door den we reldkampioen Thunberg (Finland). De uitslagen over de vier afstanden lui den: 500 Meter: 1. Thunberg (Finland) 43 sec. 2. Pedersen (Noorwegen) 43 sec.; 3. Nygren (Noorwegen) 44.6 sec. 1500 Meter: 1. Thunberg, tijd 2 min. 8.1 sec.; 2. Evensen .(Noorwegen), tijd 2 min. 24.6 sec.; 3. Blomqvist (Finland), tijd 2 min. 25.6 sec. 5000 Meter: 1. Blomqvist, tijd 8 min. 43 sec.; 2. Thunberg, tijd 8 min. 45.2 sec.; 3. Evensen (Noorwegen) tijd 8 min. 50.8 sec. 10.000 meter: 1. Blomqvist, tijd 17 min. 54.6 sec.; 2. Evensen, tijd 17 min. 57 sec.; 3. Carlsen (Noorwegen) 17 min. 58 sec.; 4. Thunberg. WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE BRESLAU. De Zesdaagsche te Breslau geeft leven- digen strijd te zien. Zaterdagmiddag en Zondag hadden verschillende jachten plaats die nogal verandering teweeg brachten. Vooral aan den ko. was de strijd hevig. Terwijl Tietz weeens een verwonding bij een valpartij den strijd moest opgeven, slaagde het koppel Pijnenburg— Schön er in de leiding te nemen en de stand luidde gisterenavond, toen na 73 uur ruim 2004 K.M. waren afgelegd.: 1. Pijnenburg—Schön 181 punten; 2. PreussRcs-ger 96 punten; op 2 <onden: 3. Van KempenRieger 126 punten; op 3 ronden: 4. Göhei—Dinale 112 punten; 5. Tierbach—S. 59 punten; 6 Braspen ning—Negru punten; 7. Kruger—Fun- da 63 punten; op 4 ronden: 8. Faudet Peix 97 ptfflten; 9. J ngekutz 46 punten. Het koppel Renaud Bühler en Thollem- beek 'jn uit de baan genomen. ZWEMMEN DE ROTTERDAMSCHE ZWEMSTERS UIT ZUID-AFRIKA TERUG. Een geestdriftige ontvangst op Waalhaven. Om half vier gistermiddag zijn de dames Braun, Huybers, Grendel en Oversloot, ver gezeld van mevrouw Braun. per vliegtuig aangekomen op het vliegveld Waalhaven. Des nachts om twee uur waren zij te South ampton geamiveerd, waar zij o.m. werden opgewacht door don heer Philipsen Jr., den verloofde van Zus Braun. Op Waalhaven werd het gezelschap op gewacht door honderden belangstellenden, die haar onmiddellijk na aankomst van het vliegtuig een ovatie brachten. De zwem sters zagen er zeer goed uit. Omstuwd door haar bewonderaars, zijn zij naar het restaurant van het vliegveld gewandeld, waar de O. D. Z.-vlag uithing. In de kleine ruimte, waar men opge propt bijeen stond, zijn de zwemsters door een reeks sprekers gehuldigd. De lieer Terdoir heeft haar namens de Kottcrdamsche zwemwereld toegesproken eu hulde gebracht voor de vele successen, benaald in tal van moeilijke wedstrijden, waarin haar zware handicaps-waren opge legd. Desondanks hebben zij zeer mooie tijden gemaakt, zoodat het Hollandsohe hart voortdurend heeft gejubeld bij het le zen van de berichten over haar prestaties. Deze waren voor een groot deel te danken aan de uitstékende zorgen van mevr. Braun. Van bijzondere waarde is echter de propaganda geweest, die zij voor de zwem- sport ebben kunnen maken. Bij deze woorden sloot zich aan de heer O. Blitz, secretaris van den Nederland- schen Zwembond. die er bovendien nog den nadruk op legde, dat de zwemsters t >k hebben gezwommen voor schoolkinderen. De verwachtingen, die de Nederlandsche Zwembond heeft gekoesterd zijn ten volle beantwoord en men hoopt, dat over eenige maanden bij de Europeesche kampioen schappen in Parijs het succes weer even groot zal zijn. Spreker knoopte daaraan don wenseh vast. dat mevrouw Braun dan weer als leidster zou optrede.n Achtereen volgens werden de zwemsters dan nog toe gesproken door mevrouw Volmer, secreta resse van O. D. Z., die bloemen aanbood, den heer Sprnitenburg. secretaris der Tech nische Commissie van den Nederlandschen Zwembond, die ook het propagandistische element in den tocht naar voren bracht en den heer Vijverberg, directeur van de Overdekte Bad- en Zweminrichting aan de Tuinderstraat te Rotterdam. De heer G. Blitz heeft zich dan nog speciaal als voorzitter van de zwemver- eeniging „Hrl IJ" te Amsterdam, tot mej. Huybers gewend. Mej. van Rongen heeft de dames namens de „Vervo"-girls met bloemen gehuldigd, waarna de heer Tor- doir de hoop uitsprak, dat de zwemsters in 1932 ook naar Los Angelos zouden gaan. Mevrouw Braun heeft bedankt voor de ontvangst, die ha -biker was. dan men verwacht had. Zij zeide, dat men veel ge noten had en dat men wat betreft de ont vangst verwend geraakt was. Het zwemmen was echter niet gemakkelijk geweest, of schoon de meisjes haar uiterste best had den gedaan, was het soms te vermoeiend geworden, vooral ook door de officieele plechtigheden, die echter zooveel mogelijk gecoupeerd werden, bijv. door het wegblij ven van avondfeesten. Toen in Pretoria de tijden wat achteruit liepen, was zij even bang geworden, doch spoedig bleek, dat de vermoeidheid overwonnen werd. Een volgende maal zal echter het program ma van te voren schriftelijk vastgelegd moeten worden, teneinde te overladen pro gramma's te kunnen vermijden. Mevrouw Braun vertelt. In eeii persoonlijk gesprek met de pers heeft mevrouw Braun nog verteld, dat de ontvangst zoowel door de clubs als door de gemeentebesturen buitengewoon hartelijk geweest was. Overal waren de burgemees ters aan de stations aanwezig. Eenmaal hadden zij ge-tead bij den Gouverneur van Rhodesia. Het zwemmen boocl echter moeilijkheden 'n de eerste plaats door de berekening der Hjden over yards, voorts door de andere temperatuur en tenslottp door de z.vare handicaps. De zwpmbanen waren echter prachtig en bovendien alle aangelegd van overheidsw ego. In Durban had men gezwommen io zee- a ter hetgeen de tijden belangrijk deed beter worden. Zns Braun heeft het beslp gezwommen, beefl geen enirele maal ver loren en in Ulenhaeen de 300-y ivds vrije slag in wereldrecordtijd gezwommen en in Dnhban de 509 yards vrije slag 1-5 secon de boven wereldrecordtijd. De ploeg had slechts één keer verloren, nl. bij de 4 v 50 M. estafette in Preloria. waar men de be«te Zuid-Afrikaansche zwemsters bij elkaar ge haald had. Tn Zuid-Afrika wordt geen schoolslag gezwommen Men begint a! di rect met crawl, waardoor mej. Huybers. specialiste in net schoolslagzwemmen. bh' de estafette een zware handicap had. Toch is zij erin geslaagd de twee records van schoolslag van Ellen King te verbeteren. Hoe zwaar men hel soms had, 'o'ijkt irt hp; volgende: Na gezwommen te hebben in Dü'-Sio. erd per auto gereden naar Pie'cr Ma- litzburg, waar 's avonds weer ge'aommen werd. Vandaar ging men 's nach's on. halftwee per trein naar Dundee, v aar den vozende" dag al weer gezwommen moes» worden. Herhaaldelijk maakte men derge lijke vermoeiende dagen mee. Per auto zijn de zwemsters van liet vliegxe'd Waalhaven naar huis gebracht. SCHAKEN De competitie van den Nederl. Schaakbond. In groep B Noord der 2e klasse won de BoskoopSche Schaakclub „Inter Nos" met 5 1/24 1/2 van de schaakclub „Messema- ker" te Gouda. Deze uitslag en die van L. S. O. IIDisc. Disc. IV (welke vermoede lijk 3 1/26 1/2 zal worden) hebben in den onderlingen stand belangrijke wijzigingen gebracht. Deze stand luidt nu aldus; ;esp. gew. gel. verl. v.t. tot. Disc. Disc. IV L. S. G. II 3 H. West.kw. II 3 Inter N. I (Bsk.) 4 II. Arb. Sch. II 4 Messenm. I (G.) 4 18 —12 1 16 —14 4 1 16 —14 4 2 20 —20 4 3 10.5—20.5 2 3 10.3—19.5 0 OM HET WETELDKAMPIOENSCHAP EENSTOOTSCADRE. Soussa winnaar na barage met v. Belle. De verdere uitslagen van hot tournooi te Marseille luiden: pnt. brt. h.s. gem. Dommering 300 29 SO 10.31 Agassiz 242 28 28 8.61 De Doncker 300 31 38 9.67 Corty 201 30 44 9.70 Soussa 300 15 101 20.— Moons 207 14 40 11.73 Van Belle 300 37 65 7.87 Gasparin 266 37 26 7.18 Soussa 300 24 77 12.50 Gasparin 171 23 29 7.45 Van Belle 300 22 26 13.62 Moons 106 21 28 5.04 Corty 300 27 79 11.11 Agassiz 232 27 40 S.59 De Doncker 300 23 64 13.04 Dommering 154 23 44 6.69 De eindstand werd hierna als volgt: gew. p. pnt. brt. h.ès. gem. Van Belle 6 2092 154 80 11.36 Soussa 6 1926 174 101 11.06 Moons 4 1807 170 76 10.62 De Gasparin 4 1846 201 72 9.18 De Doncker 4 1860 205 75 9.07 Corty 2 1777 208 79 8.58 Donnnering 2 1353 217 80 6.23 Agassiz 0 1190 192 40 6.09 Van Belle en Soussa eindigden dus met een gelijk aantal gewonnen partijen, zoo dat een barrage-partij noodig was, welke door den Egyptenaar gewonnen werd. De uitslag luidt: Soussa v. Belle Jubileumwedstrijden „Excelsior" (Lisse). Onder zeer groote belangstelling speel de in café „Dc Duif" Excelsior I en Haar lem Noord I. Excelsior speelde dezen wed strijd zeer fraai en won verdiend met 150 carb. Het geheele verloop is als volgt: pnt. brt. h.s. gem. P. Duivenvoorden Jr. 143 26 19 5.50 R. Lunenburg 150 26 30 5.76 G. C. Degger H. Abbink 150 38 19 3.84 136 38 20 3.31 Ant. v. d. Berg Chr. Bottelier P. Duivenvoorde Sr. 150 37 23 4.05 Th. Klooster 71 36 7 1.91 Excelsior I 593 carb., Haailem Noord I 443 car. TOEPASSING VAN HET MELKBESLUIT Vervoer van aardappelschillen. Het kantongerecht te Leiden heeft veroordeeld tot drie gulden boete subs, twee dagen hechtenis iemand ter zake van het vervoer van melk, aardappelschillen en andere afvalstoffen op één wagen. De rechtbank te 's-Gravenhage gaf in hooger beroep ontslag van rechtsvervol ging en achtte art. 37 Melkbesluit niet van toepassing. De officier van justitie teekende cassa tie aan. Gisteren is dit beroep voor den Hoogen Raad tegengesproken door mr. L. Wéyl, uit Leiden, die zeide, deze kwestie van groot belang te achten voor melkhan delaren en melkveehouders. Door het ont vangen van schillen van de klanten sparen zij e>en groot bedrag aan veevoeder. Plei ter betoogde, dat versche aardappelschil len niet kunnen worden beschouwd als „af val". Hel O. M. zal 16 Maart a.s. concludeeren. Onschuldig gevangenisstraf ondergaan? De Hooge Raad behandelde heden het revisievèrzoek van J. B., die door de Am- sterdamsche rechtbank was veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, wegens diefstal van een baal manufacturen uit een spoorwegwaggon aan de Czaar Peterstraat te Amsterdam op 13 Januari 1927, ten na- deele van deu expediteur Kaars aldaar. B. heeft inmiddels die gevangenisstraf ondergaan. Onlangs echter zou aan het licht zijn ge komen, dat B. aan den diefstal onschuldig was en dat hij zijn straf zou hebben te wij ten aan valsche getuigen verkla ringen. Een van de getuigen zou n.l. tegenover mr Schorlesheim te Amsterdam hebben ge zegd, dat B. onschuldig had gezeten, een uitlating die hij ook jegens zijn (getuige^) vrouw zou hebben gedaan. Diezelfde ge tuige, evenals B. destijds in dienst bij de firma Kaan, werd wegens diefstal van sopra ter waarde van 8500 in den winter 1928'29 veroordeeld tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf. Bovendien zou zijn gebleken, dat de bedoelde getuige op den dag, waarop de baal manufacturen was gestolen, ter plaatse had moeten zijn, dooh zich elders had bevonden. Voor de rechtbank zou bij de behande ling van de zaak-B. een andere employé van de firma K. gezegd hebben, dat hij B. hal zien voorbijgaan, omstreeks 4 uur op ge noemden datum, met een baal, gemerkt als de vermiste, op een wagen, terwijl eerst bedoelde getuige onmiddellijk zou hebben verklaard, dat B. de pleger van den dief stal moest zijn. De procureur-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Tak, heeft dc kwestie laten on derzoeken door de Amsterdamscho politie, wier hoofdinspecteur, de heer J. F. van Slobbe, dit onderzoek heeft geleid. Eerst genoemde getuige zou volgens dat onder zoek thuis hebben gezegd: „Daar gaat cr weer een onschuldig", en tegen mr. Schor lesheim: „B. is onschuldig veroordeeld; daar weer ik van". Mr. Tak concludeerde, dat de zaak zou worden verwezen naar het Gerechtshof te Amsterdam, teneinde na te gaan of hier een vrijspraak dan wel een veroordeeling had behooren plaats te hebben. Mr. Bruyn, het revisieverzoek toelich tend, achtte de verklaring van den getuige, die B. met de baal zou hebben zien rijden, valsch en twijfelde aan de mogelijkheid dat iemand in het voorbijgaan de merk letters op de baal zou hebben kunnen on derscheiden. Voorts zou de eerstgenoemde getuige later hebben gezegd: „Rooie Jaap (zekere S.) zou er wel meer van weten". Waar die getuige zooew] tegenover zijn vrouw als bij mr. Schorlesheim had ver klaard, dat B. onschuldig was veroordeeld, daar kan dit z.i. niet anders beteekenen dan dat die getuige wel weet w i e de ware schuldige is. De Hooge Raad zal omtrent het revisie- verzoek op 30 Maart beslissing nemen. LISSE. Diamanten huwelijksfeest. De heer K. W. Smink en mej. T. van Duin hopen II Maart a.s. hun diamanten huwelijksfeest te herdenken. St. Barbaravereeniging. Gisteravond hield de Barbaravereeniging haar jaarver gadering in het gebouw van deu Nod. R.K. Volksbond. De voorz., de heer W. Spren- gers, opende deze vergadering met gebed en heette de aanwezigen van harte wel kom. De secretaris lashet jaarverslag, waar uit het volgende wordt aangestipt. 2 huis houdelijke en 5 bestuursvergaderingen zijn gehouden. Er zijn niet minder dan 18 loden grafwaarts gedragen. Ook is men tot op richting gekomen van een corps jonge dra pers. dat reeds eenmaal dienst heeft ge daan. Uit het verslag van den penning meester blijkt, dat van een ontvangst van 2095.23 en een uitgme van ƒ1151.61 een batig saldo viel te boeken van f 913.62. Voor beide uitgebrachte jaarverslagen sprak de voorz. zijn dank uit. Namens de verificateurs was een schrijven ingekomen van den heer C. Schrama, dat de boeken en bescheiden prima in orde waren be vonden. Bij monde van den heer Schrama werd een eere saluut gebracht aan den ijverigen penningmeester, en stelde de heer Schrama voor deze een gratificatie te doen toekomen. De voorz. zegt, dat de penningmeester 10 pet. van de te incas- seeren kwitanties geniet. Medegedeeld werd dat het bestuur een onderhoud heeft gehad met het R.-K. Armbestuur. Het betreft do oude menschen, die geen lid zijn van deze vereeniging en geheel voo» kosten van het R.-K. Armbestuur worden begraven. Dit brengt groote kosten met zich mede. Het bestuur heeft daarom be sloten voor den tijd van 3 jaren, oude men schen welke in Huize Pius vertoeven te begraven op kosten van deze ver. Voorts werd wederom de draagpenning vastge steld op 2.50. Ook werden nog eenige rue dedeelingen gedaan, wat betreft de begra fenissen bij de parochiekerk van de Engel en de Kaap. De heer C. Schrama stelde de vraag, of de voorz. er geen groot gevaar voor deze vereeniging in ziet, daar zij het arbeidsveld zoo ver uitbreidt. Gaat het corps dragers er wel mede accoord De voorz. zegt, dat de menschen van de Kaag voorloopig begraven worden in de parochie van de H.H. Engelbew. Aan de orde was de bestuursverkiezing wegens periodieke aftr. van 2en voorz., len seer, en 2en comm. Daar er geen candi- datenlijsten zijn binnengekomen, werden deze heeren alle weer herkozen. Hierna sluiting. Rectificatie. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de gebroedrs Boot, die een mooie inzending hadden op de Patronaats bloemententoonstelling, geen St. Joseph gezellen zijn, doch leven van het Patro naat. Hun is voor deze proeve van „huis broei' een zilveren medaille toegekend. SASSENHEIM. Gasverbruik. In het afgeloopen jaar bedr-oeg het gasverbruik in onze gemeente bij een aantal inw. van 520S, 577.642 kubieke Meier, waarvan 34S.741 kub. Meter over ge wone Gasmeters en 225.299 kub. Meterover penningmeters. Voor straat verlichting werd verbruikt 1610 kub. Meter en voor eigen gebruik van dc gemeente 1962 kub. M. Het verlies over 1930 bedroeg 26.531 Kuib. M. of 4.39 pOt. van de productie. Er zijn thans 1.00-1 meters in gebruik, waarvan 512 peroningmeters. Ter vergelij king zij nog medegedeeld dat in 1920 bij een aantal inwoners van 3.708 321.283 Kub. M. gas werd verbruikt, zoodat naast een toe name van de bevolking met 40 pOt. over de laatste lOjaren een vermeerdering van het gasverbruik staat van 80 pOt. Gemeenteraadsverkiezing. De verkie zing voor den Raad dezer gemeente is vast- gesteld op Woensdag 24 Juni.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7