t UIT DE OMGEVING RECHTZAKEN TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN Advertentiën. t VRIJDAG 27 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE CUUKAINl EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER naar waarnemingen, verricht in den morgen van 27 Febr. 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 770.1 te Haparanda. Laagste barometerst.: 745.0 te Memel. Verwachting tot den avond van 23 Febr.: Zwakke tot matige tijdelijk nog toene mende Westelijk tot Zuid-Westelijke wind. Aanvankelijk half bewolkt; later weer toe nemende bewolking met waarschijnlijk re gen. Zelfde temperatuur des nachts, later iets zachter. LUCHTTEMPERATUUR: 5.7 gri C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagnamiddag 6.03 uur tot Zaterdagmorgen 6.25 uur. verbinding AmsterdamRotterdam krij gen. Zeer overzichtelijk zet spr. het kruisings- 'pfobleem uiteen. Liefst moet men de oplos sing vinden in het z.g. circulatie verkeer, d.w.z. dat het verkeer genoodzaakt wordt langzaam en onder een stompe hoek het eiiwaartsche verkeer te kruisen. Dit kan ge schieden door middel van een platvorm in 't midden van de kruising. Voor kruising van primaire met secundaire wegen kan dit pla tvorm de ovaal vorm aan nemen (de lang ste zijde in de richting van de primaire weg. In plaots van de verkeersregel „Rechts gaat. voor" zag spr. graag de regel ingesteld da/fc het verkeer, dat een wending moet ma ken moet achterstaan bij het doorgaande verkeer, daar de eerste regel practisoh vaak zeer vele bezwaren heeft. Tenslotte wijst epr. op de nadeelen van de z.g. Lintbebou wing d.i. de bebouwing aan weerszijden van de groote verkeerswegen, welke bij zoowel uit verkeersoogpunt, als uit stedebouwkun dig oogpunt afkeurt. Met talrijke interes sante en expresse lantaarnplaatjes werd do lezing toegelicht. Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. Woensdagavond hield de H. K. en W. haar jaarvergadering in Huize Maria, waar bij de opkomst bevredigend was. De voorzitter, de heer Wessels, opende met een kort welkom deze bijeenkomst en deelde mede, dat secretaris en penning meester wegens ziekte verhinderd waren, evenzoo de heeren Diergaarden en Faas. Do notulen werden hierna ongewijzigd onuer dank vastgesteld. Inzake het besluit der laatstgehouden Bondsvergadering om te komen tot een reorganisatie, waarvoor een commissie was samengesteld,, deelde de voorzitter mede, dat thans het verslag dezer oommis sie was verschenen in het laatste nummer van het orgaan, met de vaststelling eener buitengewone vergadering op 12 April a.s. Het bestuur zal dit rapport nog nader be spreken en voor 12 April nog een leden vergadering uitschrijven. Ingekomen was een schrijven van het H. B., met de mededeeling, dat getracht zal worden tct oprichting van speciale vak scholen voor winkelbedienden, zoo moge lijk in samenwerking met de Hanze, Wan neer meer definitieve besluiten zullen worden genomen, komt het H. B. hierop nader terug. Een circulaire van bet H. B. inzake de wettelijke winkelsluiting wordt voor ken nisgeving aangenomen. Het jaarverslag van den secretaris was niet al te optimistisch saamgesteld, doch net verschiet in de laatste weken van het jaar stemde dezen functionaris hoopvoller voor de toekomst. Het zeer uitvoerig jaarverslag van den penningmeester gaf een duidelijk overzicht over de finantiën. Dit boekjaar Bloot met een klein batig saldo. De kasnazieners brachten lof uit voor het gevoerde beheer waarna de penningmeester onder dank werd gedechargeerd. Als kas-commissie werden benoemd mej. Goddijn en de hee ren Franken en Oostdam. De verkieizng wegens periodiek aftre den van mej. Roskamp en de heeren A. A. Devilee, J. C. M. Diergaarde en L. J. v. d. Meer had tot uitslag dat allen mét alge- meene stemmen werden herkozen. Bij de rondvraag werd nog ter sprake gebracht de te voeren propaganda meer organisatorisch toe te passen. Nog kwam in bespreking het stichten van een porte feuille en Studieclub. Deze punten zullen op de eerstvolgende vergadering nog na der besproken worden. Onder dank voor opkomst sloot hierna de voorzitter deze vergadering met den Chr. groet. Handelsregister K. v. K. Wijziging: 2877. H. van Frank, Lei den, Haarlemmerstraat 109, Confectie. Wijz. handelsn. thans: A. van Frank. Vest. Fil.Heerlen, Saroleastraat 50, d.d. 1 Aug. 1930. Oph. Fil.: Eindhoven, Denier 61, d.d. 1 Oct. 1930. Nieuwe inschrijving: 5695. 't Ha venplein, Leiden. Haarlemmerstraat 274, café. E.P. v. Rosse, Leiden. Voor het Rijksexamen voor het bouwen en gebruiken van radiozenders is ge slaagd de heer H. M. van den Bos. De toegewezen roepnaam van zijn ra dio-station is P A 0 B O. INDIE SEDERT 1816 Voordracht prol. dr. H. T. Colenbrander. De reeks der Indische voordrachten aan de Leidsche Universiteit is voortgezet met een voordracht van- prof. dr. H. T. Colenbrander over het onderwerp: „Indië sedert 1816". Spr. behandelde in korte trekken de meest kenmerkende periodes sedert dat jaar; hij gaf allereerst een beschouwing over de jaren 1795 1816, waarin o.a. door het bewind der En- gelsch-Indische Compagnie groote «veranderin gen plaats vonden. De Engelschen waren ech ter op het behoud van Java niet zeer gebrand, de regeering geloofde niet sterk aan een ont wikkeling van dit eiland. Bij het tractaat van 1814 kreeg Nederland van Engeland terug, het geen dit rijk in 1803 op ons veroverd had. Sedert 1795 was er op handelsgebied veel veranderd. Naast de export vanuit Indië, bleek gekomen de import van Engelsche katoenen goederen, gevolg van de zich snel ontwikkelende textiel-industrie (uitvinding stoommachine). De katoentjes van Manchester verdrongen meer en meer de producten der Indische huisvlijt. Het was voor ons dus zaak, eveneens pro ducten in te voeren, wilden wij tegen de En gelschen met succes concurreeren, daar het onmogelijk was de Engelsche vaart uit te slui ten. Deze import werd gevonden in de produc ten der Belgische textiel-industrie (Gent, Lier, St. Nicolaas etc.), die onder Napoleon's be wind een groote Vlucht had genomen. Na zijn heengaan verloor dit land het afzetgebied bin nen Napoleons rijk en had er groot belang bij een nieuw exportland te verkrijgen. Een sys teem van differentieele rechten werd ingevoerd, waardoor de handel zich eenigszins herstelde. Sumatra moest nu de basis van een En- gelsch Archipelrijk worden. Onder het régime van den Engelschen G. G. Rafflés werd dit het streven, waarvan spr. ver schillende voorbeelden gaf. De E. 1. Compagnie stond op een hooger peil dan de O. I. C. De Engelschen beschouwden zich als landeigenaar en verzekerden zich van een landrente. Deze hervorming werd nu ook door ons ingevoerd. De financieele uitjjpmsten waren zóó allerdroevigst, dat de koning onte vreden werd en den eersten G. G. v. d. Capel- len terugriep. Diens opvolger moest de oorza ken onderzoeken als gevolg waarvan het z.g. „kolonisatie"-rapport ontstond, waarin van Ho- gendorp een groote hand heeft gehad. Hierin werd o.a. de uitgifte van woeste gronden aan Europeanen bepleit. De Minister van Koloniën Elout kon zich hiermee vereenigen, de koning echter niet. Deze droeg den jongen v. d. Bosch later gouver neur-generaal die o.a. reeds de Mij. van Weldadigheid had georganiseerd en met de or ganisatie van de West belast was geweest, op, een stelsel te ontwerpen. Resultaat hiervan was het „gedwongen cultuurstelsel", dat spr. uitvoerig schetste. Minister Elout had hiertegen diverse bezwa ren en trad af. Bij dit stelsel bleef het gou vernement eigenaar van den grond. Twintig jaar hebben v. d. Bosch's denkbeelden Indië beheerscht. Aanvankelijk waren de resultaten zeer gelukkig, zoodat v. d. Bosch 6poedig tot groote uitbreiding overging. Hij kreeg dictato riale macht, gevolg van de kosten van den Belgischen opstand, die groote remises uit In dië wenschelijk maakten. De gedwongen cul tuur van suiker, indigo, koffie, peper, etc. brachten groote inkomsten voor het moeder land en uiterst scherpe maatregelen werden ge troffen, om deze opbrengsten zoo hoog mogelijk te doen zijn. Daarvan werden de inlanders het slachtoffer, terwijl zij den particulieren handel doodden. De opbrengst bedroeg millioenen, maar zij kwam niet ten bate van Indië, terwijl men de Buitengewesten op schromelijke wijze verwaarloosde. Er kwamen dan ook teekenen, dat men zich mede door talrijke andere nadeelen op den verkeerden weg bevond. G. G. Fachussen is dan de eerste, die alarm slaat. Tot heilzame beginselen (vrije cultuur) moest noodzakelijk teruggekeerd worden. Transse v. d. Putte als bestuurder naar In dië gegaan en als gefortuneerd man terugge keerd heeft het gewaagd deze proef te ne men. Als minister van Koloniën in het tweede ministerie Thorbecke ontwikkelde deze een fabuleuse werkzaamheid. Uit zijn ontwerp „cultuurwet" ontwikkelde zich de „agrarische wet", waarbij o.a. de woeste gronden voor de bergcultures in erfpacht werden afgestaan (ver huring op lange termijn). Het in werking treden van het Westersche particuliere kapitaal bood onmiddellijk groote voordeelen. Het budget zag er spoedig geheel anders uit. Het batig saldo voor het moeder land (ieder jaar ongeveer 12 a 18.000.000 gul den) verviel evenwel, niet slechts door de kosten van den Atjeh-oorlog, maar in hoofdzaak omdat men inzag, dat dit aan Indië zelf ten goede moest komen. Ook nu zal niemand er meer aan denken, het saldo niet voor de be hoeften van Indië aan te wenden. De groote eer voor een algeheele reorgani satie en afronding van het Indische rijk komt wel toe aan v. Heutz, onder wiens bewind het verzet geheel gebroken werd. Toonde men zich voordien niet tegen de moeilijkheden opgewassen, was omstreeks 1860 Atjeh steeds het groote struikelblok geweest, in de jaren 18901903 en 19041909 greep v, Heutz resp. als legercommandant en als gouver neur-generaal stelselmatig op het juiste oogen- blik op de goede wijze in. Spr. besprak uitvoe rig de voortreffelijke hoedanigheden van v. Heutz en wees op het reusachtige verschil van Jndië vóór 1909 en na dat jaar. Sinds 1918 tenslotte, doet zich het groote probleem voor van de verhouding van Indië ten opzichte van den Volkenbond. Er is een nieuw tijdperk met geweldige eischen aange broken. Vragen als „de Indische autonomie Indië los van Plein en Binnenhof, in het bijzon der wat betreft het maken van wetten voor In dië etc, leggen op de schouders der toekom stige regeerders een zware taak. Indië kan en wil niet langer object zijn en Nederland dient zijn houding daartegenover te bepalen. Het verleden, dat licht en donker, begrip en onverstand toonde, waarschuwt uitdrukkelijk tegen een abdicatie van deze taak. Het is een schoone taak, die de toekomst oplegt. Wij be hoeven in ons beleid niet voor andere Rijken onder te doen: daarvan Indië te overtuigen, niet met een preek, maar met de daad, is een gebiedende eisch. SASSENHEIM. BEZOEK VAN PRINS HENDRIK. Bezichtiging van het Raadhuis. Hedenmiddag bracht Z. h'. H. Prins Hen- adrik een bezoek aan deze gemeente. De Prins was vergezeld van zijn adju dant, den heer Termeytele en werd op het Raadhuis ontvangen door Burgemeester en Wethouders, den gemeente-secretaris en het oudste raadslid, den heer J. Soeelman. De Pnns beziclnigde met groote be langstelling het nieuwe gemeentehuis. Ter eere van dit; bezoek wapperden de vlaggen van het gemeentehuis; in het ge bouw was een eenvoudig versiering met inheemsche bloemengcwassen aange bracht. V NOORDWIJK. Stille omgang. Hedenavond houdt de afd. Noordwijk van het Genootschap De Stile Omgang een belangrijke vergadering in het Juvenaatsgebouw. Als spreker voor deze avond zal optreden de Zeereerw. Heer Rector- Reynen, oud-kapelaan dezer paro chie. Ook zal het Parochiaal Zangkoor en kele Liturgische gezangen uitvoeren, waar tevens de reisgelegenheid voor de bedevaart zal besproken worden, verwaoht het Bestuur zeker aller opkomst. DE MOORDZAAK-LANS. DE ADVOCAAT-GENERAAL EISCHT 15 JAAR. Heden werd voor het Gerechtshof te Den Bosch de behandeling van de moord zaak Lans voortgezet. De advocaat-generaal begint met zijn requisitoir, waarin hij een uitvoerig over zicht geeft van de voorgeschiedenis van den moord. „Hij komt tot de conclusie, dat de dader iemand moet zijn, die geregeld in het gebouw werkzaam was en dus de wa pens wist te liggen, die hij gegrepen heeft. Spr. beschouwt de verklaringen der des kundigen en construeert in verband daar mede de wijze van vermoorden door den dader toegepast. Spr. gaat nu de feiten na, om het bewijs tegen verd. te construee- ren. Is Lans vermoord om beroofd te worden? Neen, want er is comedie ge speeld door een schijndiefstal. Er is niets meegenomen, dan juist alleen een cheque boekje. Hier volgt alleen al de aanwijzing uit, dat verd. de dader is. Want hij had er belang bij door zijn verduisteringen dat couponboekje mee te nemen. Wat het mes betreft, dat zoek was, het was voldoende scherp om Lans den hals af te snijden. De sleutels, die aan de brandkast hingen, wa ren vochtig daar was bloed aan geweest, door de bebloede handen van verdachte. Toen hij terug kwam geraakten de sleutels met bloed bevlekt. De vijl is in het kistj gevonden en dat wijst er al weer op, dat de dader in het perceel bekend was en geen wapens heeft meegebracht. Spr. gaat uitvoerig na, dat uit alle aan wijzingen blijkt, dat verd. v. O. de moord op Lans heeft gepleegd. In dit verband wijst spr. er op, dat verd. erop uit was, zoo spoedig mogelijk de zaak van Lans over te nemen. Spr. rekent uit, dat in een zoo kort tijdsverloop, als waarop de ge tuigenverklaringen wijzen, geen vreemde inbreker kan zijn binnen gekomen en alles zich reeds had afgespeeld, toen juffrouw Lans nhar haar vader kwam zoeken. Een zware aanwijzing tegen verd. is de sleutel van het achterhek, waarmede hij niets te maken had en die hij in bewaring geszeven heeft aan zijn schoonzuster. En hierbij komt nog het bewijs van den politiehond, die aantoonde dat de dader het perceel door het achterhek verlaten heeft. Alle aanwijzingen tezamen geven spr. de over tuiging, dat verd. de moordenaar is. Wie twijfelt er nog aan de schuld van dezen verd., vraagt spr. zich af. De advocaat-generaal wendt zich dan tot verdachte en zegt: „Toen je fraude uitlek te; heb je gehoopt, dat je patroon je nog eens vergeving zou schenken. Nadat er gesproken is en Lans heen wilde gaan, was je in strijd met jezelf en kwam het vreeselijke oogenblik. Toen heb je Lans op het hoofd geslagen; toen heb je de telefoon afgezet, toen heb je Lans met een mes afgeslacht". Verdachte staat op en zegt: „Ik heb Lans niet gedood. Dat zijn valsche verkla ringen". De president legt verd. het zwijgen op en zegt, dat hij straks gelegenheid zal krijgen tot Bpreken. De advocaat-generaal komt dan tot de eisch en vraagt wegens voortgezet!e ver duistering en valschhcid in geschrifte en wegens doodslag veroordeeling van verd. tot 15 jaar gevangenisstraf, zonder afüek van preventieve hechtenis. Hierna is het» woord aan den verdedi ger mr. Kokosky uit. Amsterdam. (Verdachte was door de Rotterdamsche Rechtbank veroordeeld tot 15 jaar gevan-. genisstraf (eisch was 20 jaar). Het Gerechtshof te 's-Gravenhage. waar bij verdachte en O. M. in beroep waren gegaan, veroordeelde tot 20 jaar gevange nisstraf. Bij arrest van den Hoogen Raad weid dit arrest verwezen en de zaak verwezen naar het Gerechtshof te 's-Bosch). LAATSTE BERICHTEN DE AUTOBUSRAMP BIJ BLERIK. Eisch tot schadevergoeding bij de Ned. Spoorwegen. De slachtoffers van de autobusramp te Blerik bij Venlo. waarbij vier personen ge dood en meer jlan tien licht en zwaar ge wond werden, hebben evenals de autobus ondernemer een eisch tot schadevergoeding ingediend tegen de Ned. Spoorwegen. AIb verdediger van de belangen der slachtoffers zal optreden mr. de Groot uit Den Haag. Prins Hehdrik naar Oldenburg. Z. K. H. Prins Hendrik is voornemens zich voor eenige dagen naar Oldenburg te begeven teneinde tegenwoordig te zijn bij de bijzetting op Maandag 2 Maart van het stoffelijk overschot van een overleden Groothertog van Oldenburg. DE ORKAAN OP DE FIDJI-EILANDEN. Tot nog toe 245 dooden. NEW-YORK, 27 Febr. (V.D.) De orkaan, die op de Fidji-eilanden heeft gewoed, heeft, thans blijkt, grooter verwoestingen aangericht dan men aanvankelijk dacht. De plaatsen Sigatoka, Lautoka en Ba zijn ge- geheel vernield. Tot nog toe heeft men 245 dooden geteld. Een reusachtige stormvloed vergrootte den omvang van de ramp. Groote kudden vee werden door de Rewa-rivier meege sleurd. Op het spoorweg trajet Ba-Lauto- ka werd een personentrein uit de rails ge worpen, waarbij talrijke reizigers zwaar gewond werden. Drontheim weer „teruggo loopt". OSLO, 27 Febr. (V.D.) Met 8032 stem men besloot het Ode 1stLng gisteren de stad Dronitheim, die verleden jaar was omge doopt in Nidaris, voortaan wederom Trond- hjem te noemen. Men zal zich herinneren, dat de bevolking der stad indertijd heftig tegen de omdooping had geprotesteerd en het besluit heeft dan ook in Trondjhem groote vreugde gewekt. Onlusten te Sonderburg. KOPENHAGEN, 27 Febr. (V. D.) Te Sonderburg in Noord-Slees wijk hebben gisteren ernstige onlusten plaats gevon den. Ondanks het overheidsverbod verza melden zich eenige honderden commu nisten, die met flesschen en steenen ge wapend, naar het Raadhuis trokken, waar het tot een botsing kwam met de politie, die het Raadhuis beschermde. Er werd hardhandig opgetreden en de po litie moest van den gummistok gebruik maken. Eerst laat in den avond slaagde zij er in de orde te herstellen. W1SSELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.26 Londen 12.1 l]/g New York 2.49fijg Parijs 9.7"l IA Brussel 34 76l/2 Zwitserland 48. Milaan 13.05i/2 Madrid 26.071/2 Oslo 66.70 Kopenhagen 66.72i/2 Stockholm 66.75 Weenen 55.05 Praag 7.381 /2 Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT. De stemming was heden vast. Suikers hadden de leiding in verband met het be richt, dat de regeering den Ind. Volksraad zal voorstellen een uitvoerverbod op Sui ker in te si ellen en slechts bij schriftelijke aanvraag toestemming voor export te ver- leenen en wel tct een kwantum vastgesteld in het Chadbourne-plan. H. V. A.'s be haalden een avance van circa 20 pet. en ook de minder courante soorten konden aanmerkelijk hooger prijzen noteeren. De handel in Industrieelen was zeer beperkt. Philips enkele pets. hooger. Unilevers een 5-tal punten hooger en kwAincn dus bo ven 200. Aku's kwamen weer boven 70. Ford-aandeelen opnieuw hooger. Accous- tieken op peil. Op de Olieafd. waren Kon. Olie goed prijshoudend; de buitenl. soor ten waren nagenoeg onveranderd. Rubbers iets drukker verhandeld. De tendenz was niet ongunstig en alle soorten trokken wat aan. Tabakken op peil zonder meer. Van do Mijnwaarden ging wat om in Alg. Ex- pliraties, die daarbij iets opliepen. Scheepv. verwaarloosd. In sommige Yankee-waarden ging het druk toe. In Anaconda's en Beth lehem Steels ontstonden groote hoeken en de stemming was willig. LEIDEN, 27 Febr. Kaas. Aanvoer 37 par tijen. Ie sort Goudsche kaas ƒ3740, 2e soort 3336, le s. Leidsche kaas 3741. Handel voor Leidsche kaas matig. Gewogen: 15 par tijen, 534 stuks, 4346 K.G Goudsche kaas 28, Leidsche kaas 9. 27 Febr. Vee. Runderen 704, kalveren 316, schapen 768. Stieren 14: 100315, kalf- en melkkoeien 253: 225395, Vare koeien 109: 190—330, vette ossen 323: 230—490, sch, a. d. h. 5894 ct. Pinken 5. Handel matig, vlug en stug. Vette kalveren 12: 59135, 100135 ct., nuchtere kalveren 304: 6^1 V Handel graag. Vette schapen 618: 26—42, Wfida schapen i50: 2030, handel vlug en traag. Mestvarkens 883: 1636, Londensche varkens 30, sch. a. d. h. 3436 ct., Zouters 30: sch. a. d. h. 36—>38 ct. Handel matig. Biggen 891: 611, paard an 9: 120235, Bokken en geiten 2. ALKMAAR, 27 Febr. Kaas. Aanvoer 52.000 K.G. Fabriekskaas kleine 0.67, Fabrieks- kaas commissie 0.34, Boerenkaas commissie 0.32. Handel goed. LEEUWARDEN, 27 Febr. Vee. Stieren Enter 176 80—200, 320 vette koeien: 190—360, 724 melk- en kalfkoeien 170370, 162 pinken: 90160, 32 vele kalveren 45115, 670 nuchtere kalveren: 611, 288 vette schapen 2538, 27 weide schapen 2433, 1075 vette varkens 30 85, 74 mageree varkens 1830. 226 biggen: 8 13, 13 bokken en geiten, 47 paarden, totaal aanvoer 3861 stuks. 27 Febr. Zuivel. Sleutelkaas 0.230.53, Nagelkaas 0.24, Goudakaas 0.260.68, Edam merkaas 0.370.67. Aanvoer 28.346 stuks. Mijn- boter 1.501.451.34, Veilingboter 1.391.32 Aanvoer 10<'3, 24'6. Commissie 1.55. 27 Febr. Eieren. Aanvoer kipeieren 44.000 K.G. Prijs 45,5 ct. per stuk. Handels- prijs 0.750.82,5 per K.G. Eendeieren aange voerd 400 K.G. Prijs 5,5 tot 6 ct. per stuk. Han- delsprijs 0.70QJJ5 per K.G WOUBRUGGE, 26 Febr. Eierenveiling Aanvoer 3956 stuks. Kipeieren 5.756.80, eendeieren 5.406.85, ganzeneieren 10 ct. p. st. Handel vlug. AARLANDERVEEN. 26 Febr. Vrije veiling. Aanvoer 5377 eieren. Kipeieren 4.606.50, Eendeieren 5.105-30, kaas 35 ct. per pond. Boter 8085 ct. p. p. VEUR—LEIDSCHENDAM, 24 Febr. Vrije veiling. Aanvoer 15147 kipeieren. Prijs 5.656.60. 417 eendeieren: 5.506. Kippen 0.401.60, konijnen 1.402.65, Duiven O.2O-7O 33. ZEVENHOVEN, 26 Febr. Eierenveiling. Aantal 5655. Prijs kipeieren 5—6.10, eend eieren 4.755.25. Kaas 0.350 39 per p. Duiven ƒ0.150.30. Paardenvleesch ƒ0.40— C.41 per pond. Kool 10 ct. per stuk. lieden overleed, tot onze diepe droefheid, na een kortstondige ongesteld heid, voorzien van de H.H. Sacraiuenteu der Stervenden, mijn geliefde Man en der kindereh zorgzame Vader JOHANNES DE VETTE, in den ouderdom van 66 jaren. 2374 Wed. F. M. DE VETTE- Bokst W. J. F. M. DE VETTE C. J. A. DE VETTE ADR. CA TH. COR. DE VETTE Rijpwetering,25Febr. '31 Eenige en al gem een 0 kennisgeving. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Maandag 2 Maart, 's mor gens te 9 ure, in de Parochiekerk O. L. Vr. Geboorte te Rijpwetering, daarna begrafenis op hot R.K. Kerkhof aldaur, Heden overleed tot onze diepe droefheid, geheel onverwachts, zacht en kalm gesterkt door het H. Sacrament des Oliesels, onze ge liefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer 2402 PETRUS JOHANNES PREENEN, Weduwnaar van ELISABETH MARIA SWINKELS. Uit aliei naam: C. E. PREENEN. Sassenheim, 27 Febr. Rijksstraa'twe^g 39. De H. Uitvaartdienst zal plaats hebben op Dinsdag 3 Maart a.t. te 9 uur in de Pan- cratiuskerk te Sassen heim, waarna de be grafenis. Eenige en algeraeene kennisgeving. MANUFACTUREN. Nette jongen gevraagd om in het vak te wor den opgeleid. 2392 VAN CLEEF Haarlemmerstr. 172-174 Tel. 1633.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3