MORGEN EERST NAAR WAALS WAALS WAALS i 2.90 2.50 19.50 38 ct. 2.50 37.50 1.49 2.95 9.50 4.30 5.60 2.95 18.50 19.75 5,50 HAARL.STRAAT 130-132-134-136 ACADEMIENIEUWS STADSNIEUWS Agenda VRIJDAG 27 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 iiMiliniiiiiiiiimiiiiiMiiiimiiinmiiillillllllllliiilllliillllllllillllllllllllllllltllMIMIMlIlliMi Witte Darres- jasschorten met revers of sjaal kraag, prima jeans Sportjassen van zware grijze dril Heerenmaten 6 Huiskamer- toelen met leer bekleed, per 6 stuks Restanten Thee potten en Koffie kannen. Theepot ten 55 ct. Koffie kannen 85 ct. Geborduurde Sloopen, mooie kwaliteit en afwerking Oamesparapluie's prima kunstzijde met moderne haken Salongarnituur 2 fauteuils en 4 stoelen met Mo quette bekleed compleet Restant partij Hoofdkussens gevuld met de al lerbeste Java- kapok Dienstboden Japonnen, kleur- echt keizerlinnen groote maten Tafelkleeden Wollen Moquette allernieuwste dessins en kleur stellingen Madrasgordijnen, kleurecht, moder ne dessins, maat 130 bij 300 c.M. per stel Ontbijtserviezen 10-deelig in goud lijn en decors Coupon Graslin nen 10 el 150 cm. breed, voor drie 2-pers. lakens per coupon Divankleeden Wollen Moquette en bijpassende dessins Divan met ver stelbare kop, ex tra groote maat prima stoffeering Wit laqué Medi cijnkastjes prima afwerking Koopt bij WAALS, het is Uw voordeel luiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiii ners gaat ontbreken, voor de massa, die steeds verder van het begin komt af ie staan, moet worden aangevuld door de ver standige reglementeering. En waar het Christus' wil is, dat Zijn maatschappij zóó blijft bestaan als Hij haar oprichtte, moet Hij ook willen wat voor het in standhouden ervan noodzakelijk is. Bovendien: dat „ju ridisch apparaat" valt mede. Naast juri dische bepalingen, die een maatschappelijke s-trekking hebben, vinden wij ethische voor schriften, die het welzijn der leden beoogen. Het zielenheil der léden, dat is de doelge- dachte, die leeft in dit rechtssysteem en aldus bewerkt dat Christus' geest er niet vreemd aan is. De macht der Kerk om ge boden te geven is een „eigen" macht, al zijn vele der voorschriften nadere bepaling van algempene natuurlijk behoorlijkheids normen of van positief goddelijk gebod. De Kath. wetgeving der Zondagrust en Zondag heiliging bv. vervat in can. 1248, is preci seering van een vage „natuurrechtelijke" norm. Maar positief kerkelijk recht. De kerkelijke wetgever kan dus soepel zijn Wat aangaat de Zondagrust behoeft de wet van Sinai geen maatstaf te zijn. de heer De Kok zeide. Het zou niet aan gaan, wanneer bijv. de tomatencultuur is verdubbeld en voor die verdubbelde cultuur geen afzet zou worden gevonden, het ont brekende maar door dé provinciale kas te laten aanvullen. Doch als uitzonderingsge val verdient dit voorstel aanbeveling. Het rente-percentage van 4.5 is stellig niet te hoog. Particuliere banken vragen veel meer. Het is niet geheel juist, dat invoering van glascultuur dit jaar niet meer zou ba lm. Dit geldt wel voor de aardbeien, maar niet voor sla of bloemen. Een aflossings-percentage van 25 pet. als norm. met afwijking in bepaalde ge vallen. acht spr. niet overdreven. De heer B o r g h o 1 s (Ged. Staten) ant woordt. dat de verlangens van den heer De Kok ten deze wel wat te ver zijn ge gaan. Van hem zijn we dat overigens niet gewend. Ten aanzien van den brief van den Ned. Bond van Fabrikanten van verduurzaam de levensmiddelen, waarvan Ged. Staten de leden in kennis hebben gesteld, zou spreker willen zeggen, dat, waar er twee kijven .twee schuld hebben. Tegen eenige soepelheid in de aflossings voorwaarden, hebben Ged. Staten geen be zwaar. In zooverre is dus de motie-Van Staal overbodig. Met den heer Warnaar is spr. van mee ning, dat een rentevoet van 4.5 pet. niet te hoog mag worden genoemd. Indien de crisistoestand, waarvoor de voorgestelde credieten gelden, aanmerke lijke uitbreiding zou vinden, dan zouden Gedep. Staten zioh inderdaad afzijdig moeten gaan houden. Spr. hoopt, dat het voorstel zonder stem ming zal worden aangenomen. De heer v. Staal handhaaft zijn motie. De heer De Kok geeft den heer Van Staal in overweging, diens motie in te trekken .Spr. blijft van meening, dat de veilingen buiten de garantie dienden te worden gehouden, evenals in Noord-Hol land is geschied. De heer Hoffman betoogt nog, dat in de middeleeuwen de Katholieken reeds de rente hebben afgekeurd. Hij wenscht zoo zacht mogelijke voorwaarden. De heer B o r g h o 1 s antwoordt nog, dat Gedep. Staten nog weer overleg zul len plegen met de Regeering. De heer' Van Staal trekt zijn amen dement in. Het voorstel van Gedep. Staten wordt z. h. s. aangenomen. Te 3.40 wordt de vergadering gesloten. CONTACTCOMMISSIE VAK- CENTRALEN. De Minister van Staat, Minister van Binnen- landsche Zaken en Landbouw, jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, heeft giste ren op zijn Departement de Contactcom missie uit de 3 groote vakcentralen met een kort woord geinstalleerd. Deze commissie bestaande uit de heeren F. v. d. Walle (N. V.V.), .T. Th. Nijkamp (R.K. Werklieden verbond) en K. Kruithof (Chr. Nat. Vak verbond) heeft na de installatie aanstonds haar werkzaamheden met de betrokken afdeeling aangevangen. „De Tribune" uit de openbare leeszalen. Door den heer Van der Heide zijn aan den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen de volgende vragen gesteld: 1. Is het waar, dat de minister van zins is, het Rijkssubsidie aan de openbare Lees zalen in te trekken, als deze „De Tribune" ter lezing willen laten blijven liggen? 2. Zoo het antwoord op deze vraag be vestigend mocht zijn, vindt dit voornemen van den minister dan zijn grond in het ar tikeltje „Weg met het Kerstfeest" in het nummer van 23 December 1930 en in een plaatje in het nummer van 19 Januari 1931? 3. Mocht op deze vraag het antwoord be vestigend zijn, acht de minister dan zoowel het genoemde artikweltje als het bewuste plaatje moreel schadelijk? 4. En, zoo ook het antwoord op deze vraag bevestigend zou wezen, wil de mi nister dan mededeelen, welke de gronden van dit oordeel zijn en verder of de ge wraakte publicaties in wezen of in grond moreel schadelijker te achten zijn dan het geen sinds langen, tijd in „De Tribune" voorkwam? 5. Acht de minister zijn eiseh niet in strijd met art. 5 van de „Voorwaarden betreffende ole subsidieering van Rijks wege van Openbare Leestalen, enz.", dat voorschrijft, dat algemeene O. L. B. en al- geinee.ne O. U. B. het karakter van onpar tijdigheid behyoren te dragen en lectuur van elke richting dienen te bevatten? 6. En zoo bij uitsluiting van „De Tribune" er toch lectuur over het communisme en bolsjewisme in andere geest op de O. L. •/al blijven, wordt dan toch de bij art. 5 geëischte onpartijdigheid niet geschonden als de dagbladen van alle andere politieke partijen ter lezing mogen liggen, slechts niet heb dagblad van de Communistische Partij 1 EEN SOCIALIST ONTSLAGEN. Om zijn politieke overtuiging. Men schrijft uit Maastricht aan de „Tijd": De socialistische coöperatie „Glück Auf" in de mijnstreek had al 14 jaren in dienst een bakkersgezel de Boer. De mau, die in deze socialistische instelling vanaf 1 April 1926 voor zijn pensioen gestort had, kreeg een brief thuis, waarin werd mede gedeeld, dat hij tegen 27 December 1930 ontslagen was, maar dat hem nog vier we ken loon zonden worden uitbetaald. Ook zijn medegezellen stortte vanaf 1 April 1926 voor pensioen, maar het pensioenfonds moet nog altijd komen, de coöpèratie heeft aan pensioengelden een bedrag van ruim 22.000. De man werd ontslagen om redenen van bezuiniging en reorganisatie. Hij was ook lid van den socialistischen Bakkersgezel lenbond en had op het oogenblik, dat hij gewerkt had, trouw zijn contributie be taald. Begin Februari kreeg hij de mede- deeling, dat hij als lid van den bond was geroyeerd, tevoren was hij herinnerd aan de bepalingen van het reglement inzake achterstand contributie. Het gevolg is, dat de man, die gehuwd is, thans geen enkelen cent werkloozen-uitkeering ontvangt. De Boer, die nog niet zoo heel lang ge leden lid van de S. D. A. P. was en voor zitter ei\ secretaris van den bestuurders- bond en penningmeester van de plaatse lijke afdeeling van den socialistischen Bakkersgezellenbond, had het a-angedurfd uit de Partij te treden en volgeling te wor den van v. d. Ploeg en lid van de Soc. Dem. Volkspartij. Toen hij om redenen van „bezuiniging" en „reorganisatie" ontslagen was, had hij de bemiddeling van het hoofdbestuur van zijn Bakkersgezellenbond ingeroepen. Na een conferentie had hij aan het hoofdbe stuur van zijn bond gevraagd, of naar hun meening zijn ontslag verband hield met zijn politieke overtuiging. Daarop was als ant woord gegeven: „dat is boven niet uit drukkelijk gezegd". Ook 't afdeelingsbe- stuur mengde zich in de zaak, maar het ontslag bleef gehandhaafd, wat men ook wilde probceren. De man, met ruim 14 ja ren diensttijd en gehuwd,'werd ontslagen, terwijl de losse arbeiders en de onge- huwden met minder dienstjaren gehand haafd bleven. De man werd ontslagen wegens bezuini ging, terwijl het socialistische blaadje „De Werker" de resultaten der coöperatie gun stig noemt. De Boer heeft zich intusschen gewend tot den directeur der Werkloozenkas te 's-Gravenhage en zijn vordering op de ge storte pensioengelden gesteld niet in han den van het Socialistisch Bureau voor Ar beidsrecht, maar van een „burgerlijken" advocaat. Eigenaardig is nog, dat toen de man penningmeester van de afdeeling was, le den die meerdere weken achterstallig wa ren in het betalen van contributie, door den soc. Bakkersgezellenbond niet ge royeerd werden. Waarom wij dat alles schrijven? Omdat, wanneer onder gelijke omstan digheden een particuliere bakker of „ka pitalistische" onderneming had gehandeld als deze socialistische coöperatie, S.D.A.P. en N.V.V. moord en brand zouden geroe pen hebben en wanneer de Kath. Bak kersgezellenbond onder gelijke omstandig heden een lid had geroyeerd, braaf afgege ven was op het onchristelijke eener derge lijke handelwijze. Tegen de Kamerverkie zing 1929 heeft het socialistische persbu reau in de mijnstreek zulke „hartroerende" terreurverhalen de wereld ingezonden wel ke bijna alle door „De Tijd" en andere bla den ontmaskerd zijn en welke S. D. A. P. en N.V.V. nog zwaar op de maag liggen. Maar de theorie wordt ook hier niet ge dekt door de practijk. Het ontslag De Boer en alles wat er aan vastzit is een ergerlijk geval van terreur en een onmenschelijke daad. Maar een dergelijk terreur-verhaal zal men in „Het Volk" en andere socialisti sche bladen en blaadjes niet aantreffen. CRISISREGELING VAKBONDEN. Naar de „Tel." verneemt, is thans voor de volgende bonden de crisismaatregel der regeering van toepassing verklaard, waar bij de uitkeering met 6 weken zal worden verlengd: de fabrieksarbeidersbonden, met inbegrip van den R.-K. steenfabriekarbei dersbond. de transportarbeidersbonden, de textielarbeidersbonden, de metaalarbei dersbonden, de sigarenmakers- en tabaks bewerkersbonden, de handarbeidersbon den, de bonden in de kleedingindustrie en de meubelmakers- en behangersbonden. Over een verzoek van de bouwvakarbei dersbonden hierbij ook te worden opgeno men, moet nog worden beslist. VAKKUNDIG BUREAU NED. R.K. GRAF. BOND. Gewestelijke Vergadering Den Haag. Zaterdag 28 Februari zal het „Vakkundig Bureau", de technische oentrale van den R.K. Grafisohen Bond, een Gewestelijke Vergadering houden in Gebouw „Amicitia", West einde 15, Den Haag. Tot die vergadering zijn uifgenoodigd de Besturen der afdeelingen Den Haag, Rot terdam, Dordrecht, Delft, Leiden, Schiedam, Gouda, Boskoop, Woerden en Alphen a. d. Rijn. Deze komen om 2 uur met het be stuur van het Vakkundig Bureau bijeen. In deze vergadering zal de heer Jos. Musters een inleiding houden over: Taak der afdee- lingsbesturen inzake de Vakontwikkeling. De besturen der Studieclubs in genoemde afdeelingen zijn eveneens tot deelname aan deze vergadering uitgenoodigd. Om 5 uur wordt een vergadering gehou den met de leden van den Ned. R.K. Grafi sohen Bond, uit boven vernielde afdeelingen. In deze vergadering zal de heer Willem Nieuwenhuizen, letterkundige te Amster dam, een kunstzinnige causerie houden, ter wijl de heer G. J. Jong zal spreken over het onder werp: Op hooger plan. Verwacht wordt, dat vele leden aan de persoonlijk tot hen gerichte uitnoodiging gevolg zullen geven. Steunmaatregelen voor de teelt van gerst. Dezer dagen hielden het Dagelijksch Be stuur en het Hoofdbestuur van den Kath. Nederlandsche Boeren- en Tuindersbond een vergadering te Utrecht. Op voorstel van den N.' C. B. werd be sloten tot de crisis-commissie-Lovink het verzoek te richten een onderzoek in te stel len naar dc mogelijkheid, om, evenals dit voor tarwe is geschied, ook voor de teelt van gerst steunmaatregelen te treffen. Gewezen werd op het feit, dat een steeds omvangrijker wordende hoeveelheid b u i- tenlands'cfc vleesch' hier té lande wordt ingevoerd, waardoor de Nederland sche vee- en vleeschprijzen sterk worden gedrukt. Met name werd genoemd de in voer van Deensch Vleesch. Medegedeeld werd, dat de drie céntrale landbouworga nisaties reeds besloleïi hebben zich te de zer zake in verbinding te stellen met den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw. Naar aanleiding van de gedaebtenwis- seling, welke den laatsten tijd in verschil lende persorganen is gevoerd over het denk beeld van de vorming van een Departement van Volkswelvaart of Economische Zaken (combinatie van Landbouw, Hanedl en Nij verheid), kwam het bestuur na een uit voerige gedachtenwisseling tot de conclu sie, dat de belangen van den land- en tuin bouw alleen behoorlijk veilig ges-leid zijn wanneer de hartiging ervan wordt opge dragen aan een minister, die als voornaam ste taak de Staats z'org voor den landbouw heeft Het bestuur zal der halve, zooals voorheen, bij voortduring blij ven aandringen op de instelling van een af zonderlijk Departement van Landbouw. In art. 123 en 124 der Z ie k t e w e t 1929 is de instelling voorzien van een fonds ter voorziening tegen ziekte, eenerzijds ter voorkoming van ziekte en anderzijds voor geneeskundige behandeling tijdens ziekte. De kosten van dit tweede gedeelte van het fonds komen geheel ten laste van de werk gevers. Met de invoering van art-. 124 is ge wacht totdat de Ziekenfondswet zal zijn tot stand gekomen. In verband nu met het voornemen, dat schijnt te bestaan, om het ingediende ontwerp-Ziekenfondswet in be handeling te nemen, besloot het bestuur, zoo mogelijk te zamen met de beide andere centrale organisaties, de regeering er met nadruk op te wijzen, dat de economische moeilijkheden, waaronder het bedrijfsleven niet het minst in den land- en tuinbouw thans gebukt gaat, niet gedoogen thans de reeds op de bedrijven drukkende lasten nog te verzwaren. In den ouderdom van 73 jaar is te 's-Gravenhage overleden de heer P. B r e- d i u s, oud-algemeen directeur der N.V. Twentsche Bank. De overledene was Rid der in de Orde van den H. Gregorius den Groote en Ridder in de Orde van den Ned. Leeuw. De plechtig H. Mis van Requiem zal plaats hebben Maandag te half 10 uur in de kerk van den H. Pachalis, Wassenaar- scheweg te 's-Gravenhage, waarna de be grafenis van uit de kerk op de begraaf plaats Buitenveldert te Amsterdam. Op 68 jarigen leeftijd is te Rotterdam overleden de bekende notaris H. A. W. Weve, een vooraanstaand Katholiek, die voor het Katholieke leven te Rotterdam veel heeft gewerkt. Heden viert dokter Diamant te 's-Hertogenbosch zijn 25-jarig artsjubileum. De heer Diamant, van 1906 tot 1910 arts te Hoek van Holland, heeft zich groote ver- j diensten voor het reddingswezen verwor- i ven. LEIDEN. Bevorderd Tot doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld: „De kritische waar de voor vet bij de diëetbehandeling vol gens- Petrön" de heer F. Gerritzen gebo ren te Nijmegen. tot "Arts de heeren A. R. Best (W a s- s e n a a r) en L. A. v. Hoeke (R'dam). Geslaagd Doctoraal examen Ind. recht de heer Lie Oen Tjeng (Leiden); Econ. cand. examen Ind. de heer H. L. van Romondt (den Haag); Arts-examen eerste gedeelte de heeren H. F. Veldere (R'dam). A. A J.. Sohuer- man (Leiden) en L. C. Breebaart (den Haag). DE GRAAL. De inwijdingspleohtigheid van de Graal a.s-. Zondag zal het volgende verloop hebben: Z. D. H. Mgr. Aengenent arriveert om 5 uur per auto uit Haarlem. De uitgenoodigde gasten worden uiter lijk kwart voor 5 verwacht. Onmiddellijk na aankomst van den Bisschop zal de inwijding van het huis plaats hebben, waarna mgr. zal worden verwelkomd. De Graalmeisjes verzamelen zich om half zes preciee- in de zaa-1 van de Eerw. Zusters van de Pelikaanstraat en trek ken tegen 6 uur gezamenlijk met hare leidsters op naar het Graalhuis aan de Hooigracht. Daar de ruimte niet groot genoeg is om gasten en meisjes te zamen te bren gen, zullen de genoodigden dan vertrek ken om plaats te maken voor de Graal- leden. Deze zullen langs mgr. defileeren en het is het voornemen van den Bis schop, om eenigen tijd te midden van de Graalleden te vertoeven, en te zeven uur weer per auto te vertrekken. DE RECHTSMACHT DER KERK. Over dit onderwerp sprak gisteravond pater Mr. E. van der Helm O.F.M.., Direc teur van het Willibrorduscollege te Katwijk, in het Klein-auditorium der Leidsche Uni versiteit. Al is de aard van Christus' levenswerk religieus en het doel spiritueel, het feit dat Hij Zijn werk vastlegde in een organisatie en wel zoo, dat er zijn, die krachtens goddelijk recht hebben te besturen, naast hen, die hebben te gehoorzamen moest leiden tot vorming van een rechtssysteem. Het vastleggen der verhoudingen tusschen beide klassen en tusschen de leden onder ling moest een „personenrecht" in het leven roepen. De plaats van deze maatschappij midden in de wereld en het aangewezen zijn op menschelijke middelen gaf het be staan aan een „zakenrecht". Even natuur lijk volgde een „procesrecht" en een „straf recht". Is dit „juridisch apparaat", wat de Kath. Kerk hanteert, tegen den geest van Chris tus? Wij staan hier voor een gewoon ver schijnsel wat dus ook de stichter der Kerk heeft voorzien dat n.l. wat aan de spontaniteit van de kleine kern van begin- LEIDEN. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vincenfcius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. Vrijdag, Ver. „Nederlandsoh Fabrikaat", voordracht prof. ir. J. Klopper, Nutsgebouw. 8.15 uur. Dinsdag, Genootschap van den Stillen Omgang, St. Jozef-Gez. Ver., 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 Febr. tot en met Zondag 1 Maart a. s. waargenomen door apotheek: C. B. Duijster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 523. VEREENIGING TOT BEV0RWERING DER BOUWKUNST. Lezing H. W. 0. de Bruin. In de groote Nutszaal heeft gisteren avond de yereeniging tot bevordering der Bouwkunst alhier haar 234ste vergadering gehouden. Na een kort openingswoord en de lezing der notulen werd dadelijk het woord gegeven aan den spreker van de zen avond, de heer H. W. O. de Bruin, se cretaris van dc Wegencommissie van den A. N. W. B. en de K. N. A. C. om te spre ken over het onderwerp „Over de verbete ring van het net van hoofdverkeerswegen in ons land". Spr. wijst allereerst op de ge.veldigc toename van het automobielverkeer, de oorzaak, dat wegenverbetering noodzake lijk is geworden. We waren wat dit betreft weliswaar steeds achter bij andere landen, maar gaan den laatsten tijd aardig voor uit, mede dank zij de w egen'ootasting, die aardig wat opbrengt. Het wegenbeheer was eenige jaren gele den nog zeer verdeeld. Er waren Rijks-, Piovinciale en Gemeentewegen. Spr. zal zich tot de eerste beperken. Minister Lelie trachtte door zijn wetsontwerp een belang rijke stap in de goede richting te doen. Door den oorlog bleef dit wetsontwerp ech ter liggen. Na den oorlog was het de A. N. W. B. die een wegencommissie bijeen riep om dit. werk weer aan te vatten. Toch ging 't nog niet hard. Totdat de A. N. W. B. de zgn. noodklok-vergadering hield en een brochure uitgaf, waarin aan getoond werd hoe groot de besparing zou zijn bij een goede wegverbetering en een belasting werd gepropageerd voor alle wegverbruikers, temeer daar verschillende Provincies al een dergelijk belastingstelsel hadden tot groote schade van het snelver keer. Tenslotte werd door het Ned**rlandsch Wegencongres een voorstel in dien geest gedaan en kwam de wegbelasting tot stand Het geld was er dus. Nu kwam het er ech ter op aan de gelden tusschen Rijk en Pro- cincie te verdeelen en een indeeling te maken om het Rijks- en Provinciale wegen plan. Op een toelichtende kaart wijst spr. dan de verschillende nieuwe te maken en te verbeteren wegen aan. Intusschen zal met de bruggen de meeste spoed gemaakt worden omdat de tijd daarvoor zeer gun stig is- Op de oorspronkelijke staat van het Rijkswegenplan stond een wegbreedte van ongeveer 5 a 6 M. aangegeven. Hierbij werden de wegen wel wat te veel op de zelfde wegbreedte gesteld, wat niet geheel juist is. Er moeten enkele wegen zijn, die superieur zijn. Er is daarom op aange drongen, (lat de wegen in verschillende categorieën worden ondergebracht. De hoofdwegen moeten vooral zoo goed moge lijk zijn, dus zoo weinig mogelijk wegkrui- singen en bochten met geringe straal enz. Het herziene plan heeft behalve bij Utrecht en Amersfoort geen belangrijke wijzigingen in het wegennet gebracht. Wel is alles ruimer en royaler opgezet. De vele bochten, kruisingen, kommen der Gemeenten, zijn soms oorzaak, dat beter een geheel nieuwe weg wordt aangelegd, dan dat op het oude tracé wordt voort gebouwd. Als voorbeeld van een dergelijk geval, wijst spreker op den weg Amster dam—Baam. Er is voor het. Rijkswegenplan een serie Normaalprofielen aangenomen. Daaronder zijn er van 43 M. kruisbreedte. Dit zijn de hoofdverkeerswegen met weg voor snel verkeer, met parallelwegen voor loeaalver- keer, rijwielpaden en voetpaden. De meer gewone profielen zijn met 12 M. weg breedte, wat in vele gevallen, bij inferieu re wegen, teruggebracht kan worden tot 6 M. Een derde profiel voor wegen met uit sluitend snelverkeer, wegen, waarop dus geen locaal verkeer behoeft te worden toe gelaten, tal waUioLt rechtstreeksche

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2