UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK VRAGENBUS VRIJDAG 27 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 Vergadering van den Gemeenteraad van Noordwijkerhout- op Donderdag 26 Febr. 1931 des namiddags te twee ure. Tegenwoordig alles raadsleden. Voorzitter: de Burgemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige zitting wor den onveranderd gearresteerd. Diverse decisies van Gedeputeerde Staten tot goedkeuring van raadsbesluiten worden voor kennisgeving aangenomen. Op de aanvrago van het Bestuur der H. Hart school in de Zilk om de benoodigde golden voor nieuwe schoolmeubelen en leer middelen, geraamd op 676.73, wegens toename van het aantal leerlingen wordt gunstig beschikt. Eveneens wordt gunstig beschikt op de aanvrage van do R. K. Hooger Burger school St. Bonaventura te Leiden om een bijdrage van 95.44 per leerling over 1929. Gaslevering. Aan de orde is thans de overeenkomst met de gemeente Leiden in zake gasleve ring in de Ziik. De voorzitter zegt, dat den zakelijken inhoud der overeenkomst ongeveer op het navolgende neerkomt. Er zal een nieuwe persleiding worden gelegd van af het bestaande transforma torhuis langs den Heerenweg om den Rui- genhoek naar de Zilk. In de Ruigenhoek zal een aftakking worden gemaakt tot de huizen nabij den ingang van den z. g. Eigenweg. De gasbuizen zullen worden ge legd tot aan de grenzen van Vogelenzang en Hillegom en zoowel in Groote als de Kleine Zilk. De gasprijs zal 0.01 per M3. meer bedragen dan te Noordwijkerhout, dus de prijs wordt in De Zi'k 0.12 per M3. Er kan zoowel op do persleiding als op de distributieleiding worden aangeslo ten. alleen* moeten degenen, die op de persleiding aansluiten, éénmaal een bedrag van 5.betalen als tegemoetkoming in de kosten van een regulateur. Deze gunsti ge bepaling geldt echter alleen voor hen, die tusschen 2 a, 3 maanden na den aanleg van het gas, aansluiten. Zij die later aan sluiten, zullen de volle kosten van den re gulateur, bedragende pl.m. 20.moeten betalen. Noordwijkerhout geeft aan Leiden de uitsluitende concessie voor de levering van gas en electriciteit in genoemde buurt schappen. stelt gratis grond ter beschik king voor het bouwen van e«=-n gashouder te Noordv. ijkerhout en voor l et l ouwen van een distribuiiehuis tc Zilk. tetwijl Noordwijkerhout tevens zorg draagt voor de herstrating van de Kerkstraat en de St. tacobstraat. •Thr. Gevers vraagt of Noordwijkerhout geen garar.'ie moet bellen. De voorzitter '.eentwoordt deze vraag ontkennend De heer A. H. van Noort kan mot het ga* niet dweepen. hij,vindt het. te duur. De heer van Parera is den voorzitter dankbaar voor dit voorstel. Hij doet hem veel gonoegon, dat de door hem gebouwde en nog te bouwen huizen aan den Heeren weg van gas kunnen worden voorzien. Het voorstel van B. en W. wordt daarna bij acclamatie aangenomen. Vastgesteld wordt eene verordening, waarbij als stemlokalen voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer, de Pro vinciale Staten en den Raad worden aan gewezen in stemdistrict I het. gemeentehuis; in II een lokaal der N. H. School; in III een VAN NOORDWIJKERHOUT lokaal in de R. K. School „De Voorzienig heid"; in IV een lokaal in de R. K. School in de Zilk. Geschenken voor het Gemeentehuis. Vastgesteld wordt een raadsbesluit waar bij diverse geschenken voor het nieuwe ge meentehuis onder dankbetuiging worden in nvaard. Ontvangen werden: Van de Coöperatieve Boerenleenbank, een groote olieverfschilderij in gouden lijst van den kunstschilder Tiele te Noordwij kerhout, voorstellende een vaas papavers; Van den heer J. W. Th. Knypers te Voorburg een gebeeldhouwden voorzitters hamer van olijven'hout; Van diverse personen gezamenlijk een zandsteonen plaquette met buste in relief van H. M. de Koningin, uitgevoerd door den beeldhouwer L. O. Wenckebach, alhier en geplaatst in de Raadszaal. Een bronzen lichtkroon in de Raadzaal; een bronzen bureaulamp op de Burgemees terskamer; een olieverfschilderij'van O. de Zeeuw met lijst in de Burgemeesters kamer. De voorschotten, te verleenen aan de di verse bijzondere scholen over 1931 worden vastgesteld Rondvraag Bij dc rondvraag stelt de heer A. H. van Noort de vraag, of de voorzitter al iets ge daan heeft naar aanleiding van het be sluit in dc vorige vergadering, dat de ge meente bereid is den weg naar de Leidsche vaart te reoonstrueeren en te onderhouden. Mits den benoodigden grond gratis aan de gemeente wordt beschikbaar gesteld. De voorzitter zegt, dat hij nog een ver gadering van belanghebbenden heeft bij eengeroepen, maar dat hij dit doen zal zoodra hem opgave is verstrekt van de personen, wier bijeenroeping wenschelijk is. Mogelijk kan de heer L. M. van Noort hem hierbij van dienst zijn. De heer L. M. van Noort zegt dit toe. Jhr. Gevers maakt de opmerking, dat de bermen van den weg langs de Lange Laan door de werkloozen tot op een breedte van 5.5 Meter worden afgestoken, terwijl de weg op den legger op 3.5 Meter, staat aangegeven. De voorzitter zegt, dat dit wel meer voorkomt. De weg moet toch een behoor lijke afwatering hebben. De heer E. Oostdam Jacqz. klaagt over de verzanding van dc haven aan den Buurtweg en over den slechten toestand van den inrij bij de losplaats aan die -ha ven. De voorzitter zegt, dat de vei zanding zal worden verholpen, zoodia de spuiter weder aanwezig Ï6. De klacht omtrent den inrij zal spreker onderzoeken. Dc lieer E. Oostdam voormeld klaagt tevens over het water dat langs den bitu- menweg aan den 's Gravendanischeu weg staat. Dc voorzitter zal dit onderzoeken. De heer Jhr. Gevers verzocht nogmaals het hek voor de pastorie der N. H. Ge meente te doen ververven. De voorzitter heeft den gemeente op zichter daar reeds op gewezen doch zal het nogmaals doen. Dc heer A. H. van Noort vestigt de aandacht op den inrij van dc losplaats aan de Zeestraat, die ook niet in orde is. De Voorzitter zegt onderzoek toe. Daarna wordt de openbare vergadering gesloten en overgegaan in geheim comité. OUD-ADE. Drinkwaterleiding. Gisteren had in 't café van den heer v. d. Hulst een bijeen komst plaats van ingezetenen uit het La- geland en Zevenhuizen betreffende de aan- sluiting aan heb drinkwaterleidingbedrijf De Drie Gemeenten. De vergadering werd geleid door den voorzitter van de stichting, den burgemeester van Alkemade, die het doel nader uiteen zette. Spra zou gaarne van de belanghebbenden willen vernemen, of de ingezet-enen er prijs op stellen water van hét bedrijf te betrekken, zoowel voor bedrijf als voor hun particuliere woning. Uit de besprekingen kon worden afgeleid, dat velen het een zegen voor het bedrijf achten, indien zij over goed drinkwater zouden beschikken, zoodat, met enkele stemmen tegen, den wensch te kennen werd gegeven, om in het Lageland en Zevenhui zen water te betrekken van het waterlei dingbedrijf De Drie Gemeenten. ROELOFARENDSVEEN. Oprichting van een R.-K. Tuinbouw school. Donderdagmiddag had in de Pancratiusaal alhier een vergadering plaats van L.T.B.-afdeelingen Kring De Veen ter bespreking eener oprichting van een la gere tuinbouwschool. Behalve de afdee- lingsbesturen uit De Veen en Ter Aar, waren op deze bijeenkomst aanwezig de gemeentebesturen van Ter Aar, Leimuiden en Alkemade, terwijl heb gemeentebestuur van Woubrugge had medegedeeld tot zijn spijt verhinderd te zijn. De vergadering stond onder leiding van den voorzitter van den R.-K. Diocesane Land- en Tuinbouwbond rector Kok uit Haarlem, die nadat hij alle aanwezigen een hartelijk welkom had toegeroepen, een uiteenzetting gaf van het doel der op te richten tuinbouwschool. Dezo school is te onderscheiden van de landbouwwintercur- sussen en landbouwwinterscholen. Zij is een dagschool met 4-jarigen cursus. De leer lingen bezoeken die school het eerste jaar twee dagen, het tweede, derde en vierde jaar een dag per week en zijn de overige dagen in de practijk. Het rijk betaalt het salaris van het onderwijzend personeel, de installatie van het schoolgebouw en zorgt voor de verdere exploitatie. Leerlingen van alle gezindten moeten tot deze sohool wor den toegelaten. Het is de gewoonte dat de gemeenten zorg dragen voor schoolge bouw en schooltuin. Et' wordt een school geld van de leerlingen geheven, hetwelk va rieert van 5 tot 60. Deze gelden zijn bestemd om verdere uitgaven, met onder wijs en schooltuin verband houdend, te bestrijden, welke door het Rijk niet worden vergoed. Het urgentieprogram van het Kon. Landbouwcoraité beschouwt het on derwijs als een van de voornaamste mid delen om de tuinders door de crisis heen te helpen, omdat het meer economisch in richten der bedrijven een van de voo»~ naamste doeleinden is van do lagere tuin bouwscholen. De gevraagde subsidie moet dus, alsdus de voorz., als een direct voor deel voor den tuindersstand worden ge acht. De vraag is echter waar moet deze school worden opgericht. Ter Aar en Roe- lofarendsveen vormen beide belangrijke tuinbouwcentra, zoodat naar de meening van den voorz. het wel tusschen een van deze twee zal gaan. Ter toelichting deel de de voorz. nog mede, dat 6 jaar geleden door de afd. Roelofarendsveen reeds was aangedrongen ora aldaar een tuinbouw school gesticht te krijgen, vandaar dat de voorz. gemeend had de vergadering hier te moeten uitschrijven. Spr. zou gaarne het gevoelen van de vergadering verne men, welke do beste plaats voor deze school zal wezen. De burgemeester van ïer Aar wijst er op, dat Ter Aar zeer zeker, als centrum de aangewezen plaats voor deze school zal wezen, ok de burgemeester van Leimuiden is het hiermede eens, want do gemeenten Leimuiden en Ter Aar en ande re daarachter gelegen gemeenten zijn door het water van .Alkemade geseheiden. De burgemeester van Alkemade bepleit warm de oprichting van een school in de Veen, vooral nu het initiatief van de Veen is uit gegaan. Volgens zijn meening zal de Raad tegen dc voteering der gelden geen be zwaar maken, tomeer nog als uit de an dere gemeenten ook leerlingen naar deze sohool worden gezonden, zoodat de omlig gende gemeenten naar verhouding van het aantal leerlingen in de kosten helpen bij dragen, hetgeen z-i. niet. meer dan billijk is. Verschillende leden voeren hierover het woord, waarna met algemeene stemmen het besluit wordt genomen, dat getracht zal worden de lagers tuinbouwschool te Roelofarendsveen gevestigd te krijgen. Wanneer nu de omliggende gemeenten een behoorlijk contigent leerlingen naar deze school zenden, dan bestaat de moge lijkheid dat binnen afzienbaren tijd ook te Ter Aar een tuinbouwschool zal kunnen worden opgericht. De geestelijk adviseur van de afdeeling Roelofarendsveen van den L. T. B. wensch- te het bestuur dier afdeeling geluk met het reeds op heden behaalde succes, bracht dank aan het gemeentebestuur van Alkemade voor den toegezegden steun en richtte nog eenige waardeerende woorden tot den burgemeester van Ter Aar voor de sympathieke woorden hier in deze verga- dering geuit, want de burgemeester van Ter Aar heeft in deze vergadering een zeer humaan standpunt ingenomen, door aan Roelofarendsveen de voorkeur te ge ven. Spr. hoopte dat ook de gemeente Tor Aar zeer spoedig in het bezit kan gesteld worden van een lagere tuinbouwschool, en dat dan deze beide scholen vele en goede vruchten voor de toekomst zullen mogen afwerpen. Na een dankwoord van den voorzitter werd deze zeer belangrijke bijeen, komst gesloten. Woningbouwver. Gisteren had een al gemeene ledenvergadering plaats van de Woningbouwvereniging „Alkemade" te Alkemade. Tegenwoordig waren 9 loden. De voorzitter riep de leden een woord van wel kom toe. Het verheugde spreker dat de le den thans aan het verzoek van het be stuur gevolg hadden gegeven door deze ver gadering te bezoeken aangezien de laatst.» ledenvergaderingen steeds slecht werden bezocht. Na een toelichting van den heer Hölscher over de oorzaak hiervan wei-den de notulen van de vorige vergadering gele zen en onveranderd vastgesteld. Aan de orde werd thans gesteld punt 1 der agen da: Vaststelling balans, verlies- en winst> rekening over 1930 en begrooting voor 1931. De secretaris-penningmeester licht deze stukken nader toe. Uit deze toelichting blijkt dat op Blok A (16 woningen) over het jaar 1930 een winst is gemaakt van ƒ516, 63. Op blok B (24 woningen) werd over 1930 een verlies geleden van 3139.04 en op blok C (12 woningen) een winst van 174.90. Deze laatste woningen werden in gebruik genomen op 11 November 1930. Uit de balans blijkt dat de vereeniging op 31 December 1930 aan gebouwde eigendom men een bezit had van 173.231. 79, waar tegenover staat een schuld aan de gemeen te van 172.111.84 wegens verstrekte geld- leeningeu. De huurachterstand op genoem den datum bedroeg 176.75. Het tekort op het onderhoudsfonds bedroeg 1686.35. Het totale verlies op complex B. bedroeg na aftrek der ontvangen bijdragen van Rijk en Gemeente 232S,45. De totale winst op complex A bedroeg op 31 December 1930 3114.53. Besloten werd om het nadeelig saldo van het onbebouwd terrein te Rijp- wetering groot 1528.18 geheel af te schrij ven van bedoeld winst zoodat deze winst op genoemde datum dag nog bedraagt f 1586.35. De winst op complex 0 bedraagt in totaal 174.90. Hoewel de vereeniging dus nog met. verlies werkt is de toestand niet zoo ongunstig als zich oorspronkelijk liet aanzien en bestaat gegronde hoop dat over eenige jaren' dit verlies is wegge werkt en aan de aandeelhouders weder di vidend zal kunnen worden uitgekeerd. Als commissie van Onderzoek voor balans-, vet- lies- en winstrekening worden door den voorzitter aangewezen de heeren G. Höl scher en C. Straathof, welke heeren ver klaren deze benoeming aan te nemen. De begrooting voor 1931 wordt na toelich ting door den voorzitter vastgesteld over eenkomstig het door het bestuur aangebo den ontwerp. Het salaris van den secreta ris-penningmeester en den huurophaler worden verhoogd in verband met de uit breiding van hot aantal woningen-. Alsnu komt ter sprake het voorstel om de weg langs de woningen in de Goog aan de gemeente in onderhoud over te dragen. De voorz. zegt, dat deze weg meer en meer een publieke weg is geworden. Er is langs bedoelden weg straatverlichting aan gebracht. Do leveranciers berijden dezen weg geregeld met hun auto's enz. Het on derhoud vordert dan ook steeds meer uit gaven, vandaar dat het bestuur thans.met het voorstel komt om aan de gemeente ver zoeken dezen weg in onderhoud over te nemen. Met algemeen© stemmen" wordt hiertoe besloten. Alsnu stelt de voorzitter aan de orde punt 2 der agenda: benoeming van 2 be stuursleden. De heer Bakker, die aan de beurt van periodieke aftreding is wordt bij acclamatie herkozen en verklaart zich deze benoeming te zullen laten welgevallen. De voorz. brengt den heer Bakker dank voor het genomen besluit. De heer Bakker is steeds een ijverig bestuurslid geweest en heeft do vereeniging steeds van goeden raad gediend, het verheugt den voorzitter dan ook ten zeerste dat de heer Bakker teruggekomen is van zijn voornemen ora zich wegens zijn leeftijd en drukking werk kring niet meer herkiesbaar te stellen. Spreker hoopt dat de heer Bakker nog vele jaren lid van dc vereeniging moge zijn. De heer Bakker dankt voor de waar deerende woorden hem door den voorzit ter toegesproken. Vervolgens is aan de orde de benoeming van een bestuurslid in plaats van den heer C. l'Ami, welke als zoodanig heoft be dankt. In zijn plaats wordt met algemeene stemmen gekozen den heer C. Straathof, welke verklaart deze, benoeming aan te nemen. De voorzitter wenscht den heer Straathof geluk met zijn benoeming en spreekt den wensch uit dat de heer Straat hof de bestuursvergaderingen trouw moge bijwonen. De heer Straathof dankt den voorzitter voor zijn waardeerende woor den. Bij punt 3 der agenda geeft de voorzitter een uitvoerige toelichting van de woning bouw te Kaag. De architect hiervoor is de heer C. van Damme, te Hoofddorp. Er zul len acht woningen worden gebouwd. De woningen worden verhuurd tegen een huurprijs van 4.60 per week, in het dorp De Kaag bestaat zeer groot gebrek aan goede arbeiderswoningen zoodat men niet bevreesd behoeft te zijn dat de woningen niet verhuurd zullen worden. Nadat de heer Hölscher nog enkele in lichtingen heeft gevraagd, welke door den voorzitter worden beantwoord, sluit de voorzitter de vergadering met een woord van dank aan de leden voor hun trouwe opkomst. RIJPWETERING. J. de Vette, t Alhier is na een korte ongesteldheid overleden dc heer J. de Vette in leven lid van den Raad dezer gemeente. De over ledene heeft gedurende 8 jaren het raads lidmaatschap bekleed. Verder was hij lid van de commissie t-ot wering van school verzuim. Als het betrof de behartiging van deze belangen was hij altijd trouw op zi.u post en nimmer verzuimde hij een verga dering. Hij ruste in vrede. ALPHEN AAN DEN RIJN Jubileum. Onder veel blijken van belang stelling herdacht gisteren onze plaatsgenoot K. J. J. van den Burgh den dag, dat hij ge durende 25 jaar als typograaf werkzaam was bij de firma N. Samson, alhier. De jubilaris werd toegesproken door een der firmanten, den heer J. B. Samson, onder aanbieding van een zilveren horloge benevens enveloppe met inhoud. Het personeel der machine-zetterij \ereerde hun collega met een kanarie met kooi. Fiets gevonden. Door onze plaatsgenoot B. werd een onbeheerd rijwiel gevonden. Inlich tingen zijn te bekomen bij de politie. Aangereden. Gistermiddag bij het uitgaan der school werd aan den Oudshoornschen weg het dochtertje van M. door mej. W. aangere den. Het kind bekwam een hoofdwonde, welke door dr. v. W. werd gehecht. Gevestigd: van Sassenheim; M. van Dig gelen, kleerm.kn., Raadhuisstraat 249 Lei den, Anna C. Croon, dienstbode, Steek terweg 230 Gameren P. A. van Ballegooijen, vee- liouderskn., Kromme Aarweg 3 Mijdrecht, L. Bakker, betonwerker, Visserstraat 5 Her- kingen P. Bruggeman, betonwerker, Visserstr. 5 Papekop, H. J. Th. Maaijen, koopman, Acbtermiddeweg 6. Vertrokken: naar Vinkeveen en. Waver- veen, P. Folkersma, Vinkeveen en Waver- veen C. A. J. Vermcij Den Helder, K. Hoog- hiem 's Gravenhage, 2e Adelheidstraat 256 C. J. Wortman Leiden, L. Rijndijk 45a, C. Steenbergen, wed. A. Mansfelder Rotterdam Delfshaven, S. de Vries Nieuwkoop, T. Bek- kema. AARLANDERVEEN. Verbetering eierhandel. Bij de laatste ge houden eierenveiling alhier, werd voor het eerst de electrische eierschouwer in gebruik genomen. Bedrog in den eierhandèl is op de veiling alhier nu geheel uitgesloten. Dit is voor de eierbandelaren van groote beteekenis. Ook zijn hier reeds eier-inzenders, welke gestem pelde eieren afleveren en zich op deze wijze een goede naam weten te oogsten. Bond van oud-leerlingen. Deze week hield de bond van oud-leerlingen van landbouw- wintercursisten zijn laatste winterlezing. in de 'zaal van den heer N. Delfos. Hiervoor was ge- noodigd de heer ir. A. A. Neeb, rijksland- bouwconsulent. Daar voor dezen avond geen speciaal onderwerp was gekozen, was er voor ieder gelegenheid vragen te stellen, waarvan veel gebruik gemaakt werd. Verschillende be langrijke onderwerpen werden besproken. Bij sluiting door den voorz. werd dank ge bracht aan den heer Neeb voor zijn belang rijke adviezen aan de aanwezigen. LEIDERDORP School wegens griep gesloten. De O. L. School alhier is wegens griep onder het per soneel gesloten, NIEUWKOOP Consumptie-ijs. Aan M. van Koert, B. van der Weijden alhier en G. van den Helder te Noorden is door den Keuringsdienst van Wa ren te Leiden de verklaring als bedoeld in art. 7 van het consumptieijs-besluit voor het berei den van consumptieijs geweigerd, omdat de ruimten niet voldoen aan de eischen, gesteld in art. 6 van bovengenoemd besluit. Ongeval. Gistermorgen had de arbeider V alhier, werkzaam aan de gemeentelijke werk verschaffing het graven van een vaart het ongeluk zich met een graaf zoodanig in zijn been te steken, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Liet de verwonding zich aanvankelijk erg aanzoen, later bleek, dat het toch nog al mee viel. Waterleiding. Naar wij vernemen worden onderhandelingen gevoerd met de R.K. Kerk besturen van Nieuwkoop en Meije-Zegveld over den aankoop van een perceel grond op het eind van het Meije-pad onder deze ge meente, om daarop de watertoren te plaatsen. Kiesvereeniging. Dezer dagen vergader de de R.K. Kiesvereeniging in het Patronaals- gebouw. De voorz. opende de vergadering met den chr. groet, heette allen hartelijk welkom en deelde mede, dat het doel van de vergadering was bespreking der candidaten van den Ge meenteraad. Hierna werden de notulen gelezen en onver anderd vastgesteld. Vervólgens maakt de voor zitter bekend, dat op de gecombineerde be stuursvergadering is besloten wederom de lijs ten te verbinden en wel zoo, dat Noorden no. 1 op de lijst komt en verder om de beurt. Hierna werd meegedeeld, dat er candidaten- lijsten verkrijgbaar zijn bij den secretaris. De heer v. Leeuwen vraagt, of het mogelijk is dat de heer Verhagen nog lid van de ver eeniging kan worden, waarop de voorz. ant woordt, dat het raadslid Verhagen geen lid van de vereeniging kan worden als hij vooraf niet bedankt als raadslid, omdat hij op voor keurstemmen erin is gekomen, wat in strijd is met het reglement. Nu wordt voorgesteld om vast te stellen, dat een candidaat minstens een jaar lid van de vereeniging moet zijn; welk voorstel met meerderheid van stemmen wordt aangenomen. Breedvoerig werd besproken een ploegen- stelsel, waar de heer Domsdorf veel voor voelt De voorz. acht dit voor Nieuwkoop overbodig, daar alle standen tamelijk vertegenwoordigd zijn. De heer v. Houten is tegen bet stelsel en zou hier geen tegenstander van zijn als de middenstand en boeren ook maar eens ter ver gadering kwamen, maar hier moet altijd het zelfde ploegje de zaak klaar maken. Hierna vraagt de voorz. hoeveel candidaten erop de lijst moeten voorkomen. De heer Ver haar stelt voor acht candidaten op de lijst te plaatsen, wat wordt aangenomen. Na nog enkele besprekingen werd de verga dering op de gebruikelijke wijze gesloten. NOORDEN Kiesvereeniging. Woensdag heeft de R.K. Kiesvereeniging haar jaarvergadering gehou den. De voorz., de heer Th. Maurits, opende de vergadering, heette allen welkom, in 't bijzon der den eerw. heer pastoor. De notulen wer den gelezen en onveranderd vastgesteld. Hier na werd uitgebracht het jaarverslag, wat met een woord van dank werd goedgekeurd. De penningmeester gaf een prachtig overzicht van den financieelen toestand; saldo 1929 5.56, aan geinde contributie in 1930 en ook vrijwil lige bijdragen 88.75, dus samen ƒ94.31, uit gaven ƒ47.68, batig saldo 31 Dec. 1930 ƒ46.63 Een woord van dank werd den penningmeester gebracht. De controle-commissie bracht ver slag uit, dat alles in orde was bevonden. Voor de controle 1931 werden benoemd de heeren P. de Jong, B. Kuit en P. Pieterse Wzn. Medegedeeld werd. dat 7 candidaten-lijsten zijn ingekomen; 2 voor groep A, 2 voor groep B en 3 voor groep C. Er is een schrijven ingekomen met eenige punten tot het samenstellen van een R.K. ge- meeenteprogram,' Hier werd druk over gehan deld. Eenige waren van meening. dat dit le laat was, daar de candidaten dit hadden moe ten weten, voordat zij hun candidatuur aan vaardden. Bij de gehouden stemming waren van de 60 aanwezige leden 53 voor het gemeente-program en 7 tegen. Wegens het vergevorderde uur kon men daar moeilijk meer aan beginnen. Zoo werd besloten, dat op 11 Maart weer een le- 1 denvergadering zal worden gehouden om het gemeente-program in elkaar te zetten. Di» is dan nog voor de verkiezing voor de groslijst, die op 15 Maart zal plaats hebben. Van de rondvraag werd geen gebruik ge maakt, De voorz. dankte de leden voor hun opkomst en het gezellig samenzijn en sloot de "vergadering met den chr. groet. raag: Een kind vun pij is tegen pokken reeds ingeënt. Ik heb wegens dc drukte toen geen- bewijsje ontvangen. Nu 7al het kind naar de school moeten en dan moet ik, meen ik, dat bcwijs'je hebben. Kunt li mij zeggen waar ik mij zou moeten ver voegen om dat briefje] Antwoord: Vervoeg u aan het bu reau, waar uw kind indertijd is ingeënt. V raag: Is u bekend een R.K. Gesticht voor pas geboren kinderen? Antwoord: Uw vraag is wel wat kort om tn beantwoorden. Wat is uw be doeling] Wend u iels uitvoeriger tot Mcn de Wed. C. Smits-de Wit, Secretaresse der Marg. v. Cortona-Stichting, Rapenburg 32, Leiden. Vraag: G. te N. Antwoord: Een minderjarige kan niet zonder mede-weten van zijn wette]ijken ver tegenwoordiger (vader of moedei) geen rechtsgeldige overeenkomsten aangaan. U kunt daarvoor niet worden aangesproken. Vraag: Welk is het juiste adres van de filmmaatschappijen te Hollywood? Antwoord: Te Hollywood bevinden zich meerdere filmmaatschappijen als dc Paramount, Warner Bros, Metro Goldwvn e.a. Indien L' de naam van eon dezer maat schappijen op het adres schrijft met verdere adresseoring Hollywood Californië Zuid- Anierika is dit zeker voldoende. raa g: Hoe moet ik uit oen japon, van zware glimmende zijde, een si ik vlak ver wijderen? An woord: Borstel de vlek goed uit; helpt dit niet, dan de vlek doordrukken met water met azijn, zoo noodig de ge- heele japon wassphen. Vraag: Ik heb mijn zeenileereu hand schoenen bij de kac-hel gedroogd. Nu zijn ze zoo gekrompen, dat ik ze niet meer aan kan. Antwoord: Wagch de handschoenen opnieuw in zeepsop en voeg een paar drup pels slaolie hieraan toe. Rek de handschoe nen en laat ze op niet te warmen plaat drogen. Als de handschoenen bijna droog zijn kunnen ze zacht gewreven worden. Vraag: Hoe moet een vetvlek uit een grijze gummiregenjas verwijderd worden? Antwoord: Verwijder de vlek met tetra, daar benzine rubber oplost.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 11