BEEKMAN Spoor's gestampte Muisjes Om Honderd Duizend Dollar! DONDERDAG 26 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT rWEEDE BLAD PAG. 5 2334 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Op het trottoir aangereden door vrachtauto. Gistermiddag is de 57-jarige F. Zaayer uit Amersfoort op den Soesterweg aldaar door onbekende oorzaak op het trottoir aangereden door een vrachtauto der Bor- kulosche Exportslagerijen. De man werd, ernstig gewond aan het gelaat, naar het ziekenhuis overgebracht. Hij zal een der oogen moeten missen. De politie stelt een nader onderzoek in. Paard op hol geslagen. Landbouwerszoon ernstig ge wond. De jongste zoon van den landbouwer E. K. te De Krim botste met zijn wagen te gen een muur, doordat het paard op hol was geslagen. Hij werd van het voertuig geslingerd en zwaar gewond aan het hoofd opgenomen. Zijn toestand is zeer ernstig. CONDUCTEUR UIT DEN TREIN GEVALLEN. Het slachtoffer overleden. Door onbekende oorzaak is Dinsdag avond de conducteur der Nederlandsche Spoorwegen, de 36-jarige P. van Stuiven- berg uit Enschede, uit den trein, die om 23.01 uit Rijssen vertrok, gevallen. Met het hoofd kwam hij terecht op een stee- nen landingshoofd van de Reggebrug en werd met versplinterden schedel dood op genomen. Eerst bij aankomst te Almelo werd zijn verdwijning opgemerkt, waarna een onder zoek langs de lijn werd ingesteld en de on gelukkige werd gevonden. De man laat een vrouw en zes kinderen achter. Zieke vrouw uit brandend huis gered. Dinsdagavond omstreeks 7 uur is door onbekende oorzaak te Aalburg bij Heusden een felle brand uitgebroken in een groot huis, dat door drie gezinnen werd be woond. Het gebouw en de inboedels bene vens een vrachtwagen gingen totaal verlo ren. Vier kalveren kwamen in de vlammen om. Een vrouw, die ziek- te bed lag* werd met groote moeite en met levensgevaar door de buren gered. De eigenaar van het huis, de heer M., was tegen brandschade verzekerd; de bewoners waren echter niet verzekerd. - „Tel." Matroos door een vallenden laadboom doodelijk getroffen. Gisternacht om 3 uur heeft aan boord van het in de Lekhaven liggende Neder landsche stoomschip „Clyde" een zeer ern stig ongeluk plaats gehad, dat den 22-jari- gen matroos H. M. gewoond hebbende in de Korte Baanstraat, het leven heeft ge kost. Deze man was op het achterschip aan het werk, toen plotseling bij het strijken van den laadboom met behulp van een winch, de lummel van den laadboom opwipte. De boom sèhoot daardoor uit, botste eerst tegen een luchtkoker en trof vervolgens M., die tegen het dek geslingerd werd en bewuste loos geraakte. De „Havendienst 2", die al spoedig ter assistentie verscheen, bracht den ongelukkige naar het bureau van 'de Rivierpolitie, vanwaar een auto van den ge neeskundigen dienst hem naar het zieken huis aan den Coolsingel vervoerde. Daar bleek dat de man tijdens zijn overbrenging overleden was. Meisje verdronken. Dinsdagavpnd is het 4 M-jarig dochtertje van den heer P. Groot Jbz. te Andijk in een sloot achter de ouderlijke woning geraakt en verdronken. „DE VORST VAN GELEEN" BIJ DEN RIJKSARCHIVARIS. Mr. F. J. Leufkens; zich noemende von der Anstel von der Bruggen, genannt Leufkens, Von Merstein-Hoppel-Pricker- soheid-Amstelrode-Dammerscheid vorst en graaf van Geleen, leenbezitter van Dam merscheid en Werenhof, vertoeft, naar de „Tel." verneemt, op het oogenblik in de residentie, om zijn belangen bij de regeering te bepleiten. In eèn request aan den Mi nister van Binnenlandsche Zaken heeft de „vorst" nl. gesteld, dat de arrondissements rechtbank te Maastricht aan het testa ment van Maria Dorothea von Salm van 5 Sept. 1726 eens zijns inziens onjuiste ver klaring zou hebben gegeven. Het departe ment heeft den heer Leufkens verwezen naar den Rijks-archivaris, prof. Fruin, met wien hij een onderhoud heeft gehad. In dit onderhoud hebben partijen elkaar echter niet weten te overtuigen. D'e heer Leufkens stelt nl. dat Philips de Vierde het landgoed St. Jan's Geleen en de Heer lijkheid Geleen heeft verheven tot land en graafschap en de heer Fruin zou van meening zijn, dat Philips de Vierde daar toe de bevoegdheid miste. De heer Leuf kens antwoordde daarop, dat de Neder landers bij het tractaat van 1661 de Heer lijkheden Gel een en Schinnen, voor altijd hebben afgestaan in eigendom, superiori teit en souvereiniteit aan bedoelden ko ning. De heer Leufkens heeft een onderhoud met minister Ruys de Beerenbrouck aan gevraagd, welk onderhoud hoogstwaar schijnlijk Woensdagmiddag zou plaats hebben. De man met 1031 werkgevers. Den heer D. Jolles te Utrecht is door den Bond van Personeel in Overheids dienst, invaliditeitspensioen toegekend als bezoldigd bestuurder. In een gesprek over het werk, dat hij als zoodanig heeft ver richt, werd hem gevraagd, wat in zijn cir ca 30-jarig bestuurderschap, zijn pleizierig- ste moment is geweest. Het antwoord was „Ik heb nooit pleizierige oogenblikken ge had". Kijk eens, zei hij. Als bezoldigd bestuur der heb je veel'te veel bazen. Ik heb hier in Utrecht alleen al 1031 werkgevers, en die beschouwen -je allemaal als een wrijf paal. Ik durf gerust te zeggen, dat ik de eerste tien jaar veel aangenamer heb ge werkt, dan de laatste 10 jaar. In vroeger dagen was er nog wel eens waardeering Voor je werk. Toen ik de eerste loonsver- hooging bevocht, het was er een van 13 op 15 cent per uur, met een arbeidsverkorting van 66 op 60 uur per week, hadden de menschen mij wel een ovatie willen bren gen. En toen ik in 1920 een loonsverhoo- ging vari 8 per week' wegsleepte' vodï <fe minst bezoldigde groèpen,. hadden ze me haast de zaal van Irene uitgegooid, omdat ze het te weinig vonden. Postwissel vervalsching. Een ambtenaar der postei'ijen te De Bilt bemerkte, dat in den loop van den dag een postwissel was aangeboden, wel ke vermoedelijk vervalscht was. De wissel was echter reeds betaald. De politie werd hiermede in kennis gesteld; het mocht haar gelukken spoedig den verdachte te arres teeren en voor den burgemeester te gelei den. De aangehoudene bekende zich aan vervalsching schuldig te hebben gemaakt. Zelf had hij den postwissel van uit Utrecht aan zijn adres in De Bilt geadresseerd, het bedrag verhoogd en daarna geind. De verdachte is ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie. Een vierling. Te Harlingen is in het talrijk gezin van A. Zoolsma een vierling geboren. Moeder en kinderen maken het uitstekend. SPECIALE AANBIEDING CoQiCOstuuninjrriaat "55._«'65._ Tie. ifiexunle. ëtalcu^e lKOREVAAR^TRAATJ Bestrafte onnoozelheid. Bij een winkelierster aan den Snippe- lingsdijk te Deventer kwam een vrouw, die vroeg of men haar kon helpen aan gul dens met de beeltenis der Koningin voor zien van een dubbele kroon, terwijl zij ook vroeg naar bankbiljetten met de let ter K erop. De vrouw kreeg gelegenheid in het aanwezige geld naar het door haar ver langde te zoeken. Toen zij vertrokken was, bemerkte de winkelierster, dat zij uit haar kas een bedrag van f 25 miste. Het is haast onbegrijpelijk, dat een der gelijke doorzichtige truc nog een slachtof fer heeft kunnen maken. Uit Venlo's grijs verleden. In 1580 is de groote klok van de kerk van Blerik te Venlo in twee kanonnen om- gegoten. Verder wist men in dat jaar zoo veel metaal bijeen te krijgen, dat nog twee kanonnen ter verdediging van Venlo gego ten konden worden. De stadsrekening van 1580 bevat daaromtrent een post ten gun ste van meester Herman Potgieter voor het gieten van twee kanonnen. Ze wogen samen 5775 oude ponden. Toen de krijgsklaroenen niet meer schal den werden de Venloteche kanonnen voor vrediger doeleinden aangewend. Toen de scheepvaart op de Maas zich ging uitbrei den, achtte men het wenschelijk de kanon nen op de Maaskade rechtop in den grond te zetten. Ze staken slechts ruim een hal ven meter boven den grond uit. Zoodoende konden er schepen aan gemeerd worden. En als meerpaal hebben ze ongeveer twee eeuwen dienst gedaan. Nu zijn '<ïeze stukken uitgegraven en Tiebben eenverrassing-opgeleverd, want ze bleken veelgrooter te zijn, dan men ge dacht had. Een is lang 3.45 M., doorsnede achter 48 c.m., voor 25 c.m., kogelgat 12 c.m.; No. 2 is 2.60 m., doorsnede achter 33 c.m., voor 24 c.m., kogelgat 6 c.m.; No. 3 is 2.70 m. doorsnede, achter 33 c.m., voor 25 c.m., kogelgat 12 c.m., No. 4 is 2.60 m., doorsnede achter 37 c.m., voor 22 c.m., ko gelgat S c.m. Ze liggen thans op de bergplaats, in af wachting van nadere bestemming. Niet onmogelijk is het, dat ze na- verloop van eenigen tijd in .het Klein Park zullen opge steld worden. Een kostbare beenbreuk. Het gebeurde op den Rijkswijkschen weg, den praohtigen weg tusschen de Residen tie en het nog steeds niet geannexeerde Rijswijk. Het was 's morgens half tien; dan is de gedurige drukte van den grooten trek naar de Lavelbrug reeds voorbij. Want om negen uur sluit een stipt portier de hek ken der groote gebouwen, en dan moet je binnen zijn. Zoo werd de weg bevolkt door moeders met voor het meerendeel sehreeu- UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 27 Febr. Huizen, 29S M. Algemeen programma. 8.009.15 Gramofoonplaten. 10.0011.30 Gramofoonplaten. 11.30—12.00 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.00—2.00 Concert K. R. O.-orkest. o. 1. v. Joh. Gerritsen. 2.002.45 Kookpraatje mej. Lauuers. 3.151.00 Gramofoonplaten. 4.005.45 Concert. Mia Tibbe (piano)., Louise v. Wijngaarden (viool), H. v. d. Bosch (alt) en J. Wagemakev (cello). 5.456.00 Max K. Gerisch: „München en het Beiersche Hoogland". 6.45—7.15 Engelsche les. 7.15—7.45 A. J. A. C. van Delft: „Uit Brabant's Centrum". 7.458.15 Gramofoonplaten. „Der Nuss- knacker", Tschaikowsky. 8.1510.15 Hoorspel „Vier Dames Du- vernis", Hofstadtooneel. 10.1511.15 9de Symphonie in D-moll, Beethoven (Gramofoonplaten). ca. 9.00 Vaz Dias. 11.15—12.20 Gramofoonplaten. (Ketelby). Hilversum, 1875 M. 9.00 Gramofoonplaten. 10.00—10.15 Morgenwijding V. P. R, O. 10.15 Concert V. A. R. A.-septet o. 1. v. Is. Eijl en Ziekenuurtje. 11.30 Concert V. A. R. A.-septet. 12.302.30 Concert. Nwe. Amsterd. Orkest Vereen. 2.303.00 Schooluitzending. 3.004.00 Concert A. V. R. O.-Kwintet. 4.00 orgelspel Joh. Jong. 4.30 Mevr. A. de Beer Plomp: „Het in richten van een poppenhuis. 5.15 Concert V. A. R. A.-orkest o. 1. v. H. de Groot en Dubbelmannenkwartet „Excelsior" o. 1. v. Berendse. 6.50 Actueele Berichten van het N. V. V. 7.05 Causerie door W. H. Vliegen. 7.30 Politieberichten. 7.45 Gramofoonplaten. 8.00 Catechisatie door ds. F. W. J. v. d. Kieboom. 8.30 Concert. Sopraan, strijkorkest. 9.00 Prof. dr. L. Lindeboom: „Typen v. Godsdienstig leven". 9.30 Concert (vervolg). 10.00 Berichten Vrijz. Godsd. Persbureau 10.05 Vaz Dias. 10.15 A. J. D. van Oosten uit' eigen werk 10.45 Concert (slot). 11.00—12.00 Gramofoonplaten. Da v entry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Concert. 12.50 Orgelconcert. I.50 Gramofoonplaten. 2.45 Uitz. voor scholen. 4.50 Orkestooncert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing en Nieuwsberichten. 7.00 Piano-recital door E. Isaacs. 7.20 Lezingen. 8.05 Concert. Militair Orkest. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 „Requiem Maas" van F. d'Erianger Koor, orkest, solisten. 10.55 „Variations on an old Theme" II.2012.20 Dansmuziek. „11 a d i o - P a ri s", 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten. 9.20 Concert. Orkest en solisten. 12.50 Gramofoonplaten. 4.05 Kinderuurtje. 5.05 Concert. 9.05 Concert. Orkest en solisten. Langenberg, 473 M. 6.207.20 Gramofoonplaten. 9.3510.35 Gramofoonplaten. 11.30 Gramofoonplaten. 12.251.50 Concert. Orkest en alt-zan- geres. 7.058.05 Concert. Mannenkoor en or kest. 9.05 Orkestconcert, viool-soli. Daarna Berichtenen tot 11.20: Militaire muziek. K a 1 u n d b o r g, 1153 M. 11.201.20 Orkestconcert. 2.004.00 Orkestconcert en zang. 4.005.00 Kinderuurtje. 7.307.50 Orkestconcert. 1 7.509.20 „De Ingebeelde Zieke". Blij spel in 3 bedrijven van Molière. 9.3510.30 Orkestconcert. Zee sen, 1635 M. 5.4011.20 Lezingen. 11.2012.15 Gramofoonplaten. 12.151.20 Berichten. 1.202.20 Gramofoonplaten. 2.203.50 Voordracht. 3.504.50Concert. 4.508.00 Voordrachten. 8.00 Orgelspel door Prof. Fr. Heitinann. 9.30 Berichten en daarna Orkestconcert. 8.20 Syinphonieconcert. Orkest en solist wende spruiten, door op een order loopen- staken. De botten van een op vele plaat sen gebroken been. En nog deed de man de reiziger, door fluitende slagersjongens reinigende dienstboden en door de burgers, die in de gemelijkheid van dezen naargees- tigen morgen de sluitsteenen waren. En dwars door deze mistroostigheid heen spetterde het dwaze geronk van een snellen Harley en signaaldo-*een claxon. Maar de weg was glibberig en het gevaar voor slip pen groot. Zorgeloos echter tufte de rijder sneller dan de tinkende tram. Misschien reed hij de lente tegemoet. Een ongeluk ligt in een klein hoekje en in dit geval op een gladden steen. De man slipte. Hij slipte met hevig gekraak, hetwelk niet alleen van den Harley, maar ook van 's heeren onderstuk afkomstig was. Een argeloos voorbijganger schiet ontsteld toe. Zijn ver bijstering groeide hevig, toen hij bemerkte, dat op meerdere plaatsen door de broek van het slachtoffer de botten naar buiten moeite om overeind te komen, alsof geen pijn hem kwelde. Op dit moment sprak hij echter het verklarend woord: „Vefd daar is me mijn kunstbeen gebroken. Indien de Eerste Hulpdienst door een hulpvaardige mensch gewaarschuwd is ge worden, behoefde deze geen dienst te doen. Indien gij, voordat het verlossend woord werd gesproken, medelijden hebt gevoeld met het slippend slachtoffer, gij zijt thans gerustgesteld. Gij behoeft slechts deernis te hebben met een verbrijzeld kunstbeen, dat ongetwijfeld door een nieuw zal worden vervangen. «Tijd". Slecht Geweten. Men schrijft uit Grijpskerk aan hel „Hbld." Dezer dagen reed een meelhandelaar op de fiets met een zakje meel voorop naar het dorp. De meelhandelaar is een zeer recht schapen man, volgens velen niet slim ge noeg om oneerlijk te zijn. Daar zag hij twee marechaussees aankomen waarop de schrik den man om"'het eerlijke hart slaat. Hij durft dezen met passeeren." Heel luid weer klinkt plots rijn stem: „O man, wat is hei glad, ik kan haast niet rijden hier," en tegelijkertijd draaide hij een zijstraatje in. De marechaussées wandelen door en zien, komend op de bewuste gladde plek, tot hun verbazing, dat het daar in 't geheel niet glad is. Een van hen keek toevallig om en zag uit het straatje den meelhandelaar te voorschijn schieten. Zoo gauw kon hij daar nooit een boodschap hebben gedaan. Als goed marechaussée deduceerend en combi neerend, roept hij: Halt, afstappen! De meelhandelaar staat met de handen zwaai end, zenuwachtig te roepen: „Ja heeren, ik zit er in; jullie hebt me gesnapt, ik zit er in. De marechaussées inspecteercn man en rijwiel en vragen: waar zit je in; jc hebt een reflector, een bel, goede remmen en een fietsplaatje." „Ja, maar dat is al twee jaar oud." De man kreeg zijn procesverbaal. (Historisch). FEUILLETON Uit bet Amerikaansch van FRANK L. PACKARD. (Nadruk verboden). 35) Zijn geaacnien gingen terug naar Nicolo Capriano en van den ouden Italiaan kwa men ze op diens dochter. TeresaDave had Teresa niet vergetenhij had er ook geen moeite voor gedaanHij verlangde er naar om Teresa weer te zienh- herin nerde zich niet dat ooit te voren een meisje op die manier in zijn geest rond gespookt had. Hij was niet verliefd op haar.... dat was natuurlijk onzin, zei hij tegen zichzelf, maar hij was er zich volko men bewusfc van dat haar raadselachtig gedrag den laatsten avond, toen ze hem op zoo'n eigenaardige manier had laten weg gaan, hem herinnerde en prikkelde en kwelde. Hij had een gevoel alsof ze hem de deur van haar afwezigheid voor den neus had dicht gegooid, en hij verlangde er naar om haar weer te zien.... jacent» op een keer.... mettertijd dan.... Vreemde luchtkasteelen doemden in Da ve's geest op. De oude Italiaan had gezegd dat hij zich beter voelde. Misschien wilde Nicolo Capriano wel in Australië gaan wopen of in Zuid-Amerika, of misschien zelfs wel in Europa Met een schokken van de schouders wierp Dave deze zonderlinge gedachten van zich af en ging het station binnen. Hij nam bij het bagagedepot zijn handkoffer in ontvangst, stopte het onschuldig-uit- ziende pakje met de bankbiljetten er in en zocht een taxi opl Dat was de veiligste en de gemakkelijkste weg om bij Dago George te komen, vooral omdat hij geen •flauw idee er van had hoe groot, de af stand was naar de woning van den Italiaan. Chatham Square, zei hij tegen den chauffeur voor hij instapte. Daar moet iemand wonen die Dago genoemd wordt en daar een logement of zooiets derge- lijkt houdt. Ik weet niet precies waar het is, maar u zult het waarschijnlijk wel kun nen vinden. Zeker, verklaarde de chauffeur welwil lend, in het vooruitzicht van een extra fooi voor het uitvoeren van deze ietwat vage opdracht. Stapt u maar in. De taxi zette zich in beweging en Davè Henderson leunde achterover in de kus sens. Een gevoel van opluchting kwam over hem; de spanning scheen te wijken, de spanning van de dagen sedert hij uit San Francisco was weg gegaan, sinds de gevangenispoort weer voor hem was open gegaan, de spanning van de vijf lange ja ren achter ijzeren tralies en gegrendelde deuren. Het geld was nu van hemab soluut en onbewist van hem.... het was daar in den kleinen koffer bij zijn voeten Het beteekende het einde van een bitte ren strijd, het blijde einde. Hij kon zich de luxe permitteeren er nu eens zijn ge mak van te nemen. En bovendien was hij doodmoe Hij wilde nu niet aan Milman denken, omdat dit hem ergerde en zijn aangenaam gevoel van ontspanning bedierf. Hij wilde eigenlijk aan heelemaal-niets denken hij strekte zich behaaglijk zijn beenen uit.hij wilde genieten van de rust. De toekomst, Nicolo Capriano, Teresa, dat kon allemaal tot morgen wachten. Eerst moest hij eens lang en rustig slapen, dit zou de eerste nacht zijn waarin zijn slaap niet gestoord werd door gejaagde en angstige droomen en plotseling met schrik wakker worden Hij stak een sigaret aan en rookte met welbehagen; keek met belangstelling uit heb raampje naar het drukke verkeer van de vreemde stad. Hij behoefde alleen maar de brief aan Dago George te laten zien om onderdak voor den nacht te vin den met het gevoel voor het eerst sinds langen tijd van absolute veiligheid. Na een langen rit door straten die hij niet kende, stopte de taxi. Dave had gele genheid gehad op te merken, dat de wijken waar de auto door reed, steeds van war minder gehalte werden en kort voordat de rit teneinde was, had hij glimlachend bij zichzelf de opmerking gemaakt dat Dago George's gelegenheid vermoedelijk wel wat minder in „standing" zou zijn dan het. St. Lucian Hotel waar hij juist vandaan kwam De chauffeur opende het portier: ik zou zeggen dat u hier bent waar u wezen wTlt, kondigde hij aan. Een enkele blik bevestigde de mededec- ling van den chauffeur. Op een niet zeer zindelijk venster van een vertrek dat. ver moedelijk de gelagkamer was, stond ge schilderd DE IJZEREN TAVEERNE. Eigenaar: Georges Vardi. Georges'Vardi zoo heette Dago George, herinnerde Dave zich, Nicolo Capriano had het hem gezegd. Hij stapte uit, betaalde den chauffeur en toen de auto weggereden was, bleef hij een oogenblik op de trottoir staan om het huis van Dago George eens te bekijken. Het was niet groot en bestond uit een verdieping gelijkvloers en twee étages. De gelagkamer, die een aparten ingang had, grensde aan een slop terzijde van het ge bouw. Naast den ingang van den gelag kamer lag een andere deur, die wijd open stond en toegang gaf tot een kleine hall, welke zooals Dave aan het linksche buiten raam kon zien, in het restaurant voerde, waar aan verscheidene kleine tafeltjes be zoekers een laat diner gebruikten. Op de eerste verdieping waren een paar ven stens verlichtdaar boven lag alles in het donker. Het zag er niet govermatig welvarend en comfortabel uit, vond Dave, maar aan den anderen kant, het was precies de soort gelegenheid, die hij op bet oogenblik noo- dig had. Hij stapte den ingang van het restaurant binnen. In de hall liep juist een Italiaan- sche kellner met een morsig en bevlekt wit jasje aan. Dave richtte zich tot hem. Ik moet Dago George spreken, deelde hij mee. De kellner knikte. Ik zal den baas roepen, antwoordde hij. Dave had nu gelegenheid om het établis sement van Dago George ook van binnen te bekijken. Het was ongetwijfeld oor spronkelijk een gewoon woonhuisgeweest De trap bevond zich aan den rechterkant, aan den voet er van was een doorgang naar de gelagkamer. Aan zijn linkerhand was het restaurant, dat hij van buiten af al gezien had. Vóór hem lag de smalle hall, vrij diep en uitloopend op een gesloten deur met een bovenlicht er in en onder de trap schenen zich ook nog een of meer ge heimzinnige toegangswegen te bevinden. misschien de ingang van de keuken, die wellicht in den kelder lag, want de kellner was in die richting verdwenen. De deur met het bovenlicht aan het ein de van de gang ging open en een lange, hoekige man met een mager gezicht en donkere huidkleur en haren, kwam te voorschijn. Ik ben Dago George, richtte hij zich tot Dave. U verlangt me te spreken Hij sprak het Engelsch vrijwel zonder accent uit; zijn stem klonk beleefd en di plomatiek vriendelijk, echt de stem van een hotelhouder die zijn gasten op hun gemah wil zetten, dacht Dave. Dave Henderson nam zijn handkoffer op en liep in de richting van Dago George. Hij stak zijn hand in zijn binnenzak om eten brief van Nicolo Capriano tc. voorschijn te halen, maar hij trok zijn hand weer te rug. Hij wilde het verschil eens zien tus schen de ontvangst van een volkomen vreemde en die van jemand die kwam met geloofsbrieven van den ouden bonimenko- ning uit San Francisco. Ik zou hier graag een kamer hebben voor een paar dagen, zei hij. AhGeorge's gezicht drukte beleefde spijt uit. Dat is jammer, ging hij voort., maar ik houd tegenwoordig geen hotel meer. Vroeger wel. Het restaurant brengt veel meer in en de kamers boven, die ik voor private diners verhuur nóg meer. Het spijt me vreeselijk dat ik u moet afwijzen, maar als ik geen kamers heb,heb ik geen kamers, nietwaar? (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5