UIT DE RIJNSTREEK DINSDAG 17 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 DE A. R. K. A. TE LEIDEN vierde Zo ndag baar koperen bestaansfeest. Hier boven een kiek van be stuur en feestcommissie. GEMEENTERAAD STOMPWIJK—VEUR SASSENHEIM. Feestavond R. K. Volksbond. Zondag en Maandag hield bovengenoemde ver- eeniging haar jaarlijksche feestavond in het K. S. A.-gebouw. De voorzitter, de heer J. Kortekaas, opende deze met den Chr. groet en heette alle aanwezigen, die in zoo grooten getale waren opgekomen, hartelijk welkom. Het verheugt spr., dat zcovelen gehoor hebben gegeven aan de oproep om in de laatste dagen van den vastenavond nog eens bij elkaar te zijn. Want al heerscht overal malaise, een ge paste ontspanning zooals deze mag niet worden onthouden. Voor de uitvoering van dezen avond is weer de onderafdee- ling „St. Pancratius" aangezocht, welke de aanwezigen eenigen tijd gezellig zou bezighouden. Spr. vraagt clementie, want kort voor de uitvoering stond de vereeni- ging voor dit grootc bezwaar, dat de vroegere regisseur de vereeniging heeft verlaten. Hierna werd door alle aanwezigen het strijdlied gezongen, waarna het scherm werd opgehaald voor een sociaal-spel in 4 bedrijven getiteld „De Eikeboom" door G. Nielen. Dit sociale stuk werd op zeer verdienstelijke wijze naar voren gebracht. Van het eerste tot het laatste bedrijf zal niemand zich hebben verveeld, daar het spel steeds de aandacht boeide en de leu ke uitvallen van verschillende spelers de lachspieren in beweging brachten. Gedu rende de pauze werd door de onderafdee- ling „Hulp in Nood" een verloting gehou den voor versterking van de kas. Door den voorzitter van „H. in N." werd bekend ge maakt, dat in bet afgeloopen jaar aan verschillende behoeftigen de nood is ge lenigd door middel van versterkende mid delen en brandstoffen. Voor de verloting waren verschillende mooie prijzen beschikbaar gesteld; eenige jonge dames brachten de lootjes aan den man. Gedurende de pauze was „Vineta" er om deze aan te vullen met vroolijke nummers. Het geheel mag schitterend geslaagd ge noemd worden, en heeft den geheelen avond in beslag genomen. Polder. Op Dinsdag 24 Jan. zal in „Het Bruine Paard" een vergadering wor den gehouden, van de z.g. Roode Molen polder. Bij de verschillende punten van de agenda wordt ook vermeld verkiezing van een voorzitter wegens aftreden van den heer E. J. Speelman. STOMPWIJK. Wit-Gele Kruis. Het Wit-Gele Kruis wil in de maand Maart een herhalings cursus organiseeren Eerste Hulp bij On gelukken. De heer Kortman Jr. heeft ver klaard als leider te willen optreden. Deel nemers aan dezen cursus gelieven zich zoo spoedig mogelijk op je geven bij den eecretaris der vereeniging, den heer J. van Maren. WARMOND. R. K. Muziek en Tooneelvereeniging „St. Mathias". Onder zeer groote be langstelling gaf de R. K. muziek-, too- noel- en Zangvereeniging' „St. Mathias" alhier een vastenavond-uitvoering in Ho tel de Zon. De voorzitter, de heer C. Zwetsloot, heette alle aanwezigen harte lijk welkom, inzonder den eerw. heer pastoor. Spreker deelde mede, dat van den beschermheer, den edelachtb. heer A. J. Schölvinck, een sohrijven was ont vangen waarin deze mededeelde, jot zijn spijt verhinderd te zijn deze uitvoering bij te wonen. Hierna werd een begin ge maakt met de afwerking van het muziek programma. Wij zouden te veel in herha ling treden wanneer wij over de muziek, door Mathias dezen avond gegeven, weer eens de loftrompet zouden steken. Het zij genoeg mode te deelen, dat alle stuk ken wéder keurig werden uitgevoerd. Voor het Fausj;-ballet in 7 deelen willen wij een uitzondering maken, want hier konden we weer eens genieten van de fijne muziek, die alleen Mathias ons ge ven kan. Alle partijen waren keurig ver zorgd en allen te zamen vormden zij een harmonisch geheel, zuiver van klankge halte en passend van voordracht. Wij wil len hier dan ook een woord van hulde aan den eminenten directeur, den heer G. Dik, niet onthouden. Na afloop werden twee tooneelstukjes opgevoerd. „De Brief', tooneelspel in twee bedrijven werd prachtig opgevoerd en de rol van Pa^er Willemse gecreëerd door J. van Stijn, dwong bewondering af. Een ieder weet hoe moeilijk het is een rol van een geestelijke te vertolken, maar hier raakte de rol van Pater Willemse de volmaakt heid. en wij overdrijven niet, ale wij zeg gen dat hier voor beroepstooneel niet werd ondergedaan. Doch ook de hoofd rol vertolkt door J. Sikking was praohtig en keurig verzorgd terwijl als steeds C. Paardekooper de tooneelisf bij uitne mendheid was. In de „Kwakzalvers" verdienen een bijzonder woord van lof de heer A. Kop pers en J. Heijmans. De talenten op fcoo- neelgebied van eerstgenoemde zijn te overbekend om hierop nog nader in te gaan. Een tooneelstuk, voor een groot ge deelte gedragen door den heer A. Kop pers waarborgt ons een prettigen avond. Wij zijn Mathias dankbaar voor dezen gezelligen en genotvollen avond en wach ten met spanning op de Paaschdagen, waarin de damestooneelclub ons zal ver gassen op tooneelspel waarbij zij er ze ker naar zullen streven de heeren den loef af te steken. Ook ditmaal zorgde het Warmonds Muziekensemble onder leiding van den heer G. te Wiel voor prettige en vroolijke muziek tussohen de bedrijven, hetgeen naar wij zagen zeer in den smaak der aanwezigen viel. LEIDEN. DE HEER C. KLAY. hoofdagent rechercheur van politie, die morgen 25 jaar bij de Leidsche politie werkzaam zal zijn. De jubilaris zal morgen middag te 2.45 uur in het theorielokaal van het Politiebureau gehuldigd worden. DE KWAKEL. Voorschotten. Tot uiterlijk Woensdag 18 Febr. a.s. zijn ter secretarie te beko men de formulieren om voorschotten ten behoeve van akkerbouwers en tuinders. HAARLEMMERMEER. Geboren: Pieterne-lla, d. van H. F. vam der Meer en J. P. van Einden. Wil helm ina Catharina, d. van D. Meijer en W. C. Weselius. Leonardos Wilhelmus, z. van F. A. van der Maden en A. Kreike. Hendrik, z. van P. J. Ploeg en A. Nieuw- dorp. Izaak, z. van P J. de Koker en L. J. Gortzak. Hubreoht z. van J. de Kooker en J. Koor des. Joseph us Jaco bus, z. van L. van Andel en M. M. van Buij- ten. Theodora Cornelia, d. van D. J. Vas tenhout en A. Th. Sohreurs. Adriaan, z. van L. C. Go ulo o ze en A. Grootenbroer. Wilhelmina Petronella, d- van B. van der Zwan en C. J. de Braak. Lanvbert.us Pie- ter, z. van L. Groene woud, overl. en H. de Jong. Johannes, z. van J. Meolhuijsen en A. Schulp. Elisabeth Jannigje, d. van M. J. Drolsback en C. van der Sloot. Ondertrouwd: J. Riodenburg 29 j. en A. G. G. van der Beek 24 j. G. Kroon 24 j. en G. Roubos, 22 j. Gehuwd: J. Maliepaard 26 j. en A. H ooi us 22 jaar. O v e r 1 e d enOorneia Eveleens 72 j., geh. met J. Gro&scurt. Cornells Joliannes Bos 48 j„ geh. met H. C. Nell. Nicoiaar Blom 83 j., geh. met K. Geerkinik. ALPHEN AAN DEN RIJN. Vaandelwijdingsfeest van „St. Deus Dedit". De afdeeling Alphen aan den Rijn van den R.-K. Landarbeidersbond vierde gis teravond feest en daar was waarlijk wel reden voor. Deze betrekkelijk kleine af deeling was in het bezit gekomen van een vaandel, hetwelk dien avond door den Hoogeerw. Deken plechtig zou worden ge wijd. Even half acht werd de feestelijke bij eenkomst door den voorzitter, den heer J. v. d. Tol, met den chr. groet geopend. Spreker heette vervolgens de aanwezigen w.o. behoorden de Hoogeerw. Deken, ka pelaan Koopman, de Bondsvoorzitter A. J. Loerakker, hoofdbestuurder Dekker, bene vens het bestuur van den R -K. Volks bond hartelijk welkom, om daarna zijn openingswoord te besluiten met een krach tige opwekking aan de aanwezigen tot trouw vergadering bezoek. Nadat geza menlijk bet Bondslied was gezongen, had door den Hoogeerw. Deken de wijding van het vaandel plaats. Na deze plechtigheid nam de Deken het woord om een woord van gelukwensch te richten tot de leden van St. Deus Dedit. Spr. schetste vervol gens de beteekenis van een vaandel voor een vereeniging. Door de inzegening van dit vaandel heeft St. Deus Dedit een pa troon-heilige verkregen. Deus Dedit be- teekent: God heeft het gegeven, wat voor ons een aansporing moet zijn om in alles tot God onze toevlucht te nemen. Spr. be sluit met de aanwezigen „St. Deus Dedit" als voorbeeld te stellen en zijn deugden na te volgen. Hierna had onder eenige toepasselijke woorden door den voorzitter der Vaandel commissie, den heer B. van der IJssfel, de overdracht plaats van het vaandel aan de afdeeling. In aansluiting daarmede bracht de voorzitter der afdeeling, de commissie dank voor het moeizame werk door haar verricht om in het bezit te komen van dit mooie vaandel om tevens dank te bren gen aan allen, die door hun steun daartoe hebben bijgedragen. Hierop verkreeg de heer A. J. Loerakker het woord tot het houden zijner rede. Na mens het hoofdbestuur begon spr. de af deeling geluk te wenschen met de inbezit neming van het vaandel, met den wensen, dat het nog lang een sieraad voor de al- deeling moge zijn. Dit vaandel, aldus spr., is een bewijs van trouw en liefde der leden aan onze R.-K. vakbeweging. Spr. kan zich indenken de moeilijkheden, welke de commissie zich heeft moeten getroosten. Wanneer onze landarbeiders dit werk tot stand hebben weten te brengen is zulks een bewijs van trouw aan hunne organi satie. Liefde en trouw is noodig om de toekomst te kunnen trotseeren. Spr. schetst wat er door de vakorganisatie werd bereikt. De strijd is echter nog groot en nieuwe gevaren dreigen voortdurend. Daarom is noodzaak trouw aan het vaan del en daarvoor te strijden. Tot de ongeor ganiseerden wil spreker roepen: sluit U aaneen op den grondslag van onze Kath. organisatie. De mannen dezer afdeeling wil spr. opwekken tot trouw vergadering- bezoek, want daardoor werken zij voor hun organisatie. De vrouwen moeten hun man nen aansporen tot trouwvergaderingbe- zoek en de jongens verwijzen naar het Pa tronaat of waar ze behooren. Tot de werk gevers wendt spr. zich om hun toe te roe pen: gaat samenwerken aan een recon structie der samenleving, door elkander de broederhand toe te steken. Ook de Over heid, aldus spr., behoort zoodanige maat regelen te nemen, dat de werkgelegenheid zooveel mogelijk wordt verruimd. Spr. waarschuwt tegen onze economische ver houding, die nog maar al te veel op libe rale leest is geschoeid en ten slotte leiden zal tot socialisme en communisme, waar ons volk niet prat op is. Spr. besluit met een krachtige kernachtige opwekking tot alle aanwezigen om mede te werken in de Kath. organisatie aan de taak, welke zij in de Maatschappij te vervullen heeft. Dan alleen kunnen zij zioh met voldoening achter hun vaandel scharen. Het hoofdbe stuurslid Dekker bracht ten slotte zijn ge- lukwensohen aan de afdeeling, inzonder aan het bestuur met zijn wakkeren voor zitter, voor het vele want hij vooral voor de "organisatie heeft verricht. Hoewel hiermede het programma van dezen avond was afgewerkt, bleven de aan wezigen nog geruimen tijd gezellig bijeen. Postkantoor. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de af zenders onbekend zijn, terugontvangen in de 1ste helft der maand Februari 1931. Brieven Binnenland: Barzelie, Vreeswijk. Briefaarten Binnenland: Irene Muth, Utrecht. W. v. d. Veen, Amsterdam. Zonder adres. NIEUWKOOP. Jaarbeurs. Voor een groot aantal kleinmdusrieelen is het om verschillende redenen niet mogelijk om een stand op do jaarbeurs te huren ten einde daar hun fabrikaten naar voren te brengen. Daarom is door den raad van beheer van de Neder- landsche Jaarbeurs besloten om een be paalde categorie van bovenbedoelde indus- trieelen en wel thans de smeden in de ge legenheid te stellen, aan de aanstaande voorjaarsbeurs, die van 10 tot en met 19 Maart zal worden gehouden, deel te nemen, door van hun producten in te zenden. Een ruimte van 32 M2. wordt voor dat doel gra tis beschikbaar gesteld. Voor de inzenders komen alleen de vervoerkosten voor huil rekening. Er kan warden ingezonden* smeedwerk, kunstsmeed.werk, laschwerk, hekwerk, plaatwerk, constructiewerk, enz. Van al te groote stukken, die te veel ruim te zouden noodig hebben, kunnen modellen op kleinere schaal, teekeningen of foto's worden ingezonden. Alhier zijn groot of klein ongeveer 40 smeden-patroons. We willen gaarne hopen, dat zij van dezen gunstige gelegenheid voor reclame gebruik zullen maken. Het adres is: de Commissie voor de Jaarbeurs te Utrecht. Benoeming. De heer J. J. W. van den Burg, in 1929 tijdelijk ambtenaar ter ge meente-secretarie alhier, thans te Hilva- renbeek, is benoemd tot secretaris dier Gemeente. ZOETERWOUDE (Dorp). Congregatie en Patronaat. De laat ste dagen voor de vasten, dat zijn al sinds 28 jaar de feestdagen geweest voor het Pa tronaat. Dan kwamen de donateurs altijd bijeen op een feestavond. Ditmaal was aan deze traditie een hoogere beteekenis gege ven. Op Zondagavond had in de parochie kerk eerst een zeer schoone plechtigheid plaats. Een dertigtal nieuwe leden van de Mariacongregatie hebben de opdracht ge daan en zijn daarbij omhangen met het blauwe koord waaraan de medaille van de Patrones, de Koningin der Martelaren. De Eerw. Directeur van de Congregatie werischt© de jongelingen geluk met de overwinning van het menschelijk opzicht en hield daarbij een schoone toespraak tot de congreganisten. De vele belangstel lenden getuigden allen onder den indruk te zijn gekomen van de schoone ceremonieel© plechtigheid. De Latijnsche gezangen wer den heel goed gezongen, vooral de uit spraak is heel goed geworden. In het Pa- tonaatsgebouw kwamen daarna de con greganisten en vele ouders bijeen om zich een paar uur te verpoozen bij een bioscoop- vertooning. Vooral de film van een Zuid poolexpeditie was zeer interessant. Onder de pauze werden zes nieuwe leden van het Patronaat geïnstalleerd. Dit is ook een nieuwe plechtigheid en een zeer mooie en beteekenisvolle. Geschaard om de Patronaatsvlag getuigden de jonge strij ders trouw de verplichtingen van het lid maatschap te zulen volbrengen, waarna de insignes op de jongenskiel werd gestoken en zij de priesterlijke zegen van den Di recteur ontvingen. Zooals de vriendelijke uitnoodiging luid de, waren de donateurs uit dankbaarheid voor de ontvangen steun tot een feestavond genoodigd op Maandagavond. De Tooneelvereeniging „Adolf Kolping'', afdeeling van de St. Joseph-Gezellen-Ver- eeniging uit Leiden voerde op dien avond „De Roman van een Krantenjongen" op. Deze opvoering was tevens een opvoering voor de competitiewedstrijd waaraan „Adolf Kolping" deelnam. Het stuk, dat reeds meerdere malen is opgevoerd, zullen wij niet omschrijven en over de opvoering kunnen wij volstaan met te getuigen dat zij subliem was. „Adolf Kolping" is een hoogstaande too neelvereeniging waartegen onze oude too- neelisten met stomme bewondering den Vrijdagavond te 7.30 uur kwamen de Raden der Gemeenten Stompwijk en Veur in openbare gecombineerde vergadering bijeen. Voorz. burgemeester W. Keijzer, secr. H. J. van Delft, aanwezig alle leden, be halve de heer v. d. Meer. De voorz. opent de vergadering met. gebed, waarna de no tulen na kleine opmerkingen van de hee ren Hoogeveen, Verheijen en Willemse onveranderd worden goedgekeurd. Ingeko men stukken waren er niet. Eervol of oneervol. 3. Voorstel Commissie van Beheer naar aanleiding van het verzoek van Mr. W. A. Telders inzake ontslag F. A. van Waar de (Gasmeester-Electncien). De heer Willemse zegt naar aanleiding hiervan indertijd vragen gesfeld te heb ben dat de Comm. van Beheer heeft gezegd hierop niet te kunnen antwoorden. Het bevreemdt hem, dat hij hierop toen geen antwoord kon bekomen, ofschoon de zaak toch reeds behandeld was. Nu is ech ter het antwoord gekomen langs anderen weg. Hij zegt de zaak verdedigd te heb ben tegen de uitspraak van het Scheids gerecht, doch tot zijn spijt konden de Ra den zijn standpunt niet deelen en willen niet ingaan op de uitspraak van het scheids gerecht en wenschen het oneervolle ont slag niet te veranderen in eervol. Wij hebben nu de uitsnraak van het scheids gerecht te aanvaarden, want het is ondoen lijk het scheidsgerecht nu weg te denken en men moet de aangenomen onfatsoenlij ke houding niet blijven handhaven. Dat alles zoo geloopen is, is toch niet geheel de schuld van van Waarde, doch ook de schuld van hen, die hem hebben aangeno men en die van te voren zijn ongeschikt heid hadden moeten en kunnen weten. Hij zet zijn meening nog breedvoerig uiteen en adviseert <^e Raden zich neer te leggen bij de uitspraak van het scheids gerecht, dat heeft beslist-, dat het oneer volle ontslag moet worden veranderd in eervol ontslag. De Voorz. antwoordt, dat, als hij de heer Willemse goed heeft begrepen, de schuld van een en ander niet ligt bij Van Waar de, doch bij de Comm. van Beheer. Hij vindt het hard gezegd, dat de Raden een onfatsoenlijke houding aangenomen heb ben, daar Van Waarde is ontslagen met eervol ontslag en wachtgeld, doch Van Waarde heeft dit nie* willen aanvaarden, maar heeft het daarheen gestuurd, dat hij oneervol ontslag kreeg, om zoodoende een uitspraak van het scheidsgerecht uit te lokken. De Voorz. zegt, dat er nog verschillen de geheime rapporten zijn en als dIt be kend was geweest, zou de uitspraak van het scheidsgerecht geheel ander3 geweest zijn. Van Waarde zal dan ook ncoit van hem een verklaring krijgen, dat hij eervol ontslagen is. De Comm. van Behee- staat op het standpunt om niets te erkeonen; er is een uitspraak van het scheidsge recht en daarmede is de zaak af ©n hier mede kan Van Waarde tevreden zijn; De heer Verheijen vindt het jammer, dat deze zaak nog eens opgerakeld moet wor den; z. i. is aan Van Waarde het mee*t gunstige ontslag verleend, ofschoon hij ze ker oneervol verdiend had, doch Van Waarde heeft anders gewild. Hij is er van overtuigd, dat ook veel de schuld ligt bij degenen, die hem aanstelden en zet dit na der uiteen. Hij zou wenschen, dat de ge heimhouding der rapporten eindelijk maar eens opgeheven moet worden. Hij sta^t op hetzelfde standpunt als de Commissie van Beheer en wil het oneervol ontslag handhaven en vertrouwt, dat deze zaak spoedig een einde zal hebben. Hij is het niet eens met den heer Willems, als zou den Raad onfatsoenlijk zijn geweest te genover Van Waarde, z. i. is de Raad te fatsoenlijk geweest. De heer Raaphorst zegt na het gespro kene weinig meer te zeggen te hebben. Het komt hem voor, dat de raadsman Mr. Wessels nog niet zoo zeker is van zijn zaak. Men heeft zich te houden aan de uitspraak van het scheidsgerecht. geheelen avond hebben opgezien. En tochals onze tooneelkrachten bijeen waren gehouden, hadden wij ook zoover kunnen zijn. Twintig jaar geleden speelde onze too- neelclub hetzelfde stuk en evengoed als „Adolf Kolping". Maar de Gezellen te Lei den hadden een organisatie die hen bijeen hield en jammer genoeg was na hét Pa tronaat het organisatie verband hier nie4' meer aanwezig. Nog meerdere heeren voeren in eerste instantie het woord in denzelfden geect als de vorige sprekers, waarna de heer Willemse nader antwoordt en zegt, dat hij de houding inzake uitspraak scheidsge recht niet goed vindt en hiermede heeft bedoeld de ontfatsoenlijke houding. Van Waarde heeft aan deze uitspraak niets, omdat in deze uitspraak alles omschreven staat, waarom hij ontslagen is, enz., waar door Van Waarde nooit een goede betrek king krijgen zal. Hij adviseert den Raden het scheidsge recht in het gelijk te stellen. Een voorstel-Verheijen om te verzoenen aan den Officier van Justitie, Ged. Staten en den Procureur-Generaal tot opheffing geheimhouding rapporten, wordt in Stompwijk aangenomen met 64 stemmen terwijl in Veur een vc-rcte! van den heer de Koning tot algeheele opheffing van alle geheimh%:ding, wordt aangenomen met 43 stemmen. Na meerdere besprekingen wordt het voorstel der Comm. ^an Beheer het ad vies van Mr. Wessels op te volgen en ver der niets te doen, z. h. s. goedgekeurd met alleen den heer Raaphorst tegen. Electrische aansluiting. 4. Het voorstel der Comm. van Beheer naar aanleiding adres 'C. N. de Vreede, aan den Veen weg, houdende verzoek om electrische aansluiting van zijn woning vraagt nog al enkele bespreking. Men wil rr-st nader overle;. plegen met adres sant, en eerst dient de zaak goed onder zocht. Het voorstel wordt z. h. s. aangeno men, doch Cemm. van Beheer zal eerst hebben te onderzoeken, of aans:ag daar rendabel is. 5. Voorste' met betrekking plannen, o. m. tot. bouw nieuw kantoor Lichtb' drijf. De heer Willems zegt. dat z. i. voor een en ander niet een directe behoefte bo- start. doch "*et het oog op werkverruiming kan hij met het voors*el accoord gaan, daar een en ander toch binnen afzien- baren tijd zou moeten geschieden. Met de plannen kan hij niet geheel accoord gaan en hij geeft de Comm. van Beheer andere plannen in overweging, daar naar zijn meening het afbreken van het huis nog niet noodig is. De voorz. zet zijn meening in deze uit een en verklaart, dat de behoefte juist zeer groot is, daar van een behoorlijke opberging der archieven, enz. geen sprake kan zijn en alles verschimmeld door de vocht. De heer Verheijen verklaart voorloonig accoord te kunnen gaan met het in principe besluiten tot bouw, enz. Hij wil echter de gelijke plannen en wil op de goedkoopste manier bouwen. Verschillende heeren verklaren een be zoek te hebben gebracht aan het Lichtbe- drijf en zijn overtuigd, dat spoedige ver andering en verbetering noodig is; de Comm. van Beheer dient hieraan met de noodige spoed te werken, daar alles in een slechten toestand verkeert en vooral de magazijn-voorraad ligt te verroesten en te verwateren. Er worden dan nog lange besprekingen en discussies gevoerd, welke wij overbodig achten hier aan te halen, daar deze weinig belangrijk waren en weinig met de zaak uitstaande hadden, en nu en dan te klein geestig en persoonlijk werden; genoeg zij, dat, het voorstel der Comm. van Beheer om in principe te besluiten tot bouw o.m. van een nieuw kantoor, z. h. s. wordt aan genomen. De Comm. van Beheer zal met nadere voorstellen en plannen ter tafel komen. 6. Voorstel tot vernieuwing gasbuizen- net langs den Stompwijkschen Weg. De heer de Lange vraagt, of aan hen, die daar worden te werk gesteld, ook va- cantiebonnen worden verstrekt. De voorz. zegt, hierop niet direct te kunnen antwoorden, doch zal dit in de vergadering der Comm. an Rehecr n der bespreken. Daarna wordt het voorstel z. h. s. aan genomen. Hierna sluiting. Het publiek was opgetogen over het mooie stuk waardoor de a vond een tooneel- avond is geworden als hier nooit gegeven. Na de opvoering kwam de jury bekend maken, dat de opvoering op het hoogste peil gekomen was in de competitiestand. Hierdoor is „Adolf Kolping" kampioen van den Kring. Wij sluiten ons aan bij de zang die uit de kleedkamer klonk „Adolf Kolping" leve lang.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 8