UIT DE OMGEVING DINSDAG 17 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. ECHTPAAR TE STELLENDAM DOOR KOLENDAMP VERGIFTIGD. Beiden overleden. Vrijdagmorgen constateerde men, dat het huis van den heer Van Oostende te Middelharnis gesloten bleef. De buren maakten daarop de politie opmerkzaam, die de huisdeur forceerde. Men trof den heer v. O. en zijn echtgenoote bewusteloos te bed aan, terwijl een zware kolendamp het huis vulde. Langdurige pogingen wer den aangewend om de levensgeesten op te wekken, doch de slachtoffers blven bewus teloos. Zondagnacht te 2 uur is Van O. aan de gevolgen overleden. Hedenochtend is ook de vrouw aan de gevolgen der kolen dampvergiftiging bezweken. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Vrachtauto door een trein gegrepen. Toen gistermorgen de vrachtauto van P. v. d. E. den onbewaakten overweg bij de verbandwattenfabriek te Ernst passeerde, kwam hij in aanraking met den motortrein ApeldoornZwolle. De vrachtauto werd van voren vernield. Persoonlijke ongeluk ken zijn er niet bij gebeurd. Tegen een seinpaal geslagen. Zondagmorgen is de ongeveer 30-jarige spoorwegarbeider H., wonende te Oost- en West-Souburg, die als hulp-rangeerder dienst deed, toen hij op de treeplank van een rangeerenden trein stond, met het hoofd tegen een seinpaal geslagen op het stationsemplacement te Vlissingen. De man, die nog slechts enkele maanden ge huwd was, is kort daarop aan de beko men verwondingen overleden. Vrouw verbrand. In de Busschietersstraat te 's-Hertogen- bosch geraakte een 50-jarige vrouw, die te dicht met haar kleeren bij de kachel kwam in brand. Met ernstige brandwonden werd zij naar het Groot Ziekenga'sthuis overge bracht, waar zij gisteren is overleden. Roodvonk-epidemie te Maastricht. Te Maastricht heerscht thans in ernstige mate de roodvonk, meer speciaal bij" jeug dige personen. Teneinde besmettingsgevaar zooveel mo gelijk te voorkomen heeft de heer A. H. J. Hintzen, geneesheer-directeur van het zie kenhuis „Calvariënberg" het bezoek op de kinder-afdeelingen verboden. Deze maatregel zal van toepassing blij ven zoolang de roodvonk in de stad heerscht als op het oogenblik. Alleen bij uiterste noodzaak zal vanaf Zondag 15 Febr. slechts bezoek worden toegelaten en dan nog enkel bij uitzonde ring op machtiging van den chef der inter ne of chirurgische kinder-afdeeling. In de kokende verf gesmeten. Het „Dagblad van Noord-Brabant" meldt: Zaterdagmorgen waren twee jon gemannen in de ververij van de Artsilk te Breda, aan het twisten, waarbij de oudste hunner zich zoo opwond, dat hij zijn kameraad, de 18-jarige van B., opnam en in kokende verf plonste. De politie arresteerde de dader en stel de hem na verhoor weer op vrije voeten. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de dader vervolgd zal worden wegens het veroorza ken van zwaar lichamelijk letsel. Het slachtoffer werd oogenblikkelijk uit de kuip getrokken en aar het St. Ignatiuszie- kenhuis overgebracht. Hedenmorgen was zijn toestand tamelijk goed. Hoe diep de wonden zijn ingebrand is nog moeilijk uit te maken, omdat het lichaam nog vol verfvlekken zit. Veelbelovende jeugd. Te Lent bij Nijmegen boden enkele jon gens electrische lampjes langs de huizen der ingezetenen te koop aan ver beneden den prijs. Bij onderzoek bleek dat de kna pen deze lampen uit de straatlantaarns hadden gestolen. Wrak van een Nederlandsch schip ontdekt. Op 26 Maart 1898 is op de reede van Duinkerken vergaan het Nedorlandsche stoomschip „Bussum", van de reederij Vinke Co., te Amsterdam, nadat de be manning met groote moeite was gered door een zich in de nabijheid bevindend stoomschip. De „Bussum", welke met hout geladen was, kreeg tijdens zwaar stormwe der zware slagzijde en toen bovendien de kettingen braken en het schip een speel bal van de golven werd, was het pleit spoedig beslecht. Dezer dagen nu is het wrak ontdekt. Het schip ligt geheel onder het zand be dolven. Men is bezig het uit te graven, om te zien, of er nog wat geborgen kan wor den. HET AUTOBUS-ONGELUK TE BLERIK Verhaal van een ooggetuige. De „N. V. CrL" publiceert het volgende verhaal van een ooggetuige over het ern stige ongeluk aan den spooroverweg te Blerik De bus, die gevuld was met marktbezoek kers uit Grubbenvorst, Horst en Venray, werd in het midden gegrepen en 165 M. Metêr meegesleurd. De machine nam de autobus op de buf fers en droeg deze in volle vaart mede voor zich uit. Enkele inzittenden werden al •vrij spoedig uit de opengereten bus geslin gerd, terwijl anderen tegen en om de ma chine bleven hangen of wel tusschen de overblijfselen van het voertuig bekneld raakten. Een erbarmelijk gekerm en gekreun steeg op uit den chaos der overblijfselen, terwijl enkele inzittenden stervend langs den Bpoorweg lagen. Een slachtoffer moest deerlijk verminkt onder de machine vandaan gehaald wor den. De passagiers stapten gillend van schrik uit den trein en liepen in het wilde rond. Vanaf de grinderij „De Sondert" werd telefonisch hulp gevraagd, welke spoedig aanwezig was. Een tweetal verpleegsters verleenden, voor zoover mogelijk was, de eerste hulp, toen zij uit den trein waren gestapt. Spoedig na het vreeselijk ongeval wa ren geestelijke en geneeskundige hulp aan wezig, terwijl een locomotief met verband middelen en hand brancards, gedetacheerd aan het Platte gebouw te Blerik, even eens weldra op de plaats des onheils arri veerden. Onmiddellijk na 't ongeval speelden zich vreeselijke tooneelen af. Nauwelijks 10 M. van de plek, waar de aanrijding plaats hajd, lag een oude vader stervende op een knssen uit één van de eerste klasse cou pe's, welke men uit den trein had geno men. Zijn dochter met haar zoon, die meao in de bus gezeten waren, hadden geen let sel bekomen en zaten geknield aan deze onverwachte stervenssponde van hun va der en grootvader, in gebed verzonken, terwijl een geestelijke de laatste H. Sacra menten toediende. Enkele meters verder dag eveneens een ernstig verminkte, terwijl vederop de heet H. Joosten, wethouder van Grubbenvorst in den greppel langs de spoorlijn lag en om een dokter vroeg. Een slagveld gelijk. Het terrein der ramp geleek een slag veld, waar gewonden en daartusschen een enkele stervenden lagen. Deelen van den wagen en allerlei voor werpen, door de slachtoffers op de markt ingekocht, als: klompen, sinaasappelen, si garen, koekjes senz. lagen over het terrein der ramp verspreid, meer dan honderd me ter uit elkaar. Onmiddellijk werd met de verpleging der gewonden begonnen. Na voorloopig verbonden te zijn, werd een zestal gewon den in café-Engels binnengedragen, en van daar uit op brancards en ladders per auto naar het ziekenhuis te Venlo vervoerd. Ook de overige gewonden, die op de plaats der ramp zelve voorloopig waren verbonden, werden vervolgens door gere- quireerdo auto's naar het R.-K. Ziekenhuis vervoerd. Twee der slachtoffers overleden binnen twintig minuten na de ramp, zonder te zijn bijgekomen. Een der slachtoffers lag vreeselijk ver minkt onder de machine, zijn hoofd was totaal in de schouders gedrukt. De onge lukkige moet op slag dood zijn geweest. Een ieder deed wat hij kon, om hulp te verleenen. Politie en marechaussees zorg den voor de afzetting van het terrein, het geen wel noodig bleek, want nauwelijks had de mare van dit vreeselijk ongeval zich verspreid, of vaji alle kanten kwamen be langstellenden per auto, rijwiel enz. naar de plaats der ramp. VASTENAVOND-VIERING. Folklore in de Meierij. Men schrijft uit Brabant aan „De Tijd": Een der meest typische volksgebruiken ter gelegenheid van den Vastenavond, een helangwekkend brokje folklore, blijft jaar na jaar in de Meierij, in gebruik, namelijk dat van den „rommelpot". Het „instrument", dat sinds langen tij den in den volksmond bovengenoemden naam draagt, is van zeer primitieve con structie. Een blikken bus, over welks ope ning een varkensblaas is gespannen, en waarine bewogen door de hand van den „rommelpotter" een stokje op en neer gaat. De op-en-neer gaande beweging veroorzaakt een tamelijk on melodieus ge luid, Dit geluid accompagneert den zang van de „rommelpotters". Het zijn ten plat- telande de aankomende jongens, die ter gelegenheid van de Vastenavonddagen met den „rommelpot" langs de deuren dei- dorpsbewoners, langs de afgelegen boer derijen en langs en in de café's gaan, om te trachten met hun ten gehoore gebracht repertoire de toehoorders er toe te bren gen in de beurs te tasten. Het repertoire biedt, laten we het zeggen, betrekkelijk geringe afwisseling. Veelal zelfs beperkt de zang der jongens zich tot dit éénige „couplet": „Jan, 't is Vastenaovend „Ik kom niet thuis veur 't aovend ,,'t Aovend in den maoneschijn, „Als vaoder en moejer naó bed toe zijn. „Dan kum 'n boer op klompen, „Gekken Dries, Gekken Dries. „Vertel 't-nie „Onze Jan is dronken." Tal van autoriteiten waren spoedig ter plaatse. Later arriveerde ook het parket, teneinde de situatie op te nemen, waarna het zich ook naar het Ziekenhuis begaf. De geheele omgeving van het terrein der ramp was weldra zwart van belangstel lenden, Er stond een file van auto's, welke zich tot aan de boerderij „Sondert" uit strekte. De trein vertrok met drie kwartier op onthoud. Is de moeder van zulk een groot gezin wel op haar plaats als baanwachteres? Het „Utrechtsch Dagblad" heeft een ge sprek gehad met een spoorweg-deskundige over de wel bij menigeen gerezen vraag, naar aanleiding van het ongeluk op den overweg te Blerik, of een moeder van 14 kinderen, naast de zorgen ior dezen hui- seiijken kring, nog belast kan zijn met <ie verantwoordelijke functie van baanwachte res, ook al zullen van de 14 kinderen er wel eenigen niet meer thuis zijn en ande ren geen voortdurende bemoeienis meer vergen. De spoor geeft, zoo werd medegedeeld, bij voorkeur geen baan-functies in handen van een vrouw, die een groot gezin bezit. Maar wanneer dat gezin zich uitbreidt, wordt, het, bijaldien de man en de vrouw (gewoonlijk is de man baanwerker en de vrouw wachteres) tot tevredenheid werk zaam zijn, een ontzaglijke lastige geschie denis om het gezin, op grond van de fami- liesterkte, ontslag te geven en weg te zen den. Waar zou men de grens der gezins sterkte moeten trekken? Wanneer men dit zou verlangen, zou den in menige proviiu/e talloos vele gezin nen uit hun werkkring moeten worden ver wijderd. En nu ligt het feit er, dat verzui men als hier in Blerik door een vrouwelijk beambte begaan, tot de zeldzaamheden behoorenin het geval van dezen Zater dagmiddag trof het een baan-wachteres, toevallig een moeder van vele kinderen, maar het is nog slechts enkele weken ge leden, dat voor den kantonrechter te Utrecht een halte-chef van het station Maartensdijk terecht stond, omdat hij bij de nadering van een sneltrein in gebreke was gebleven de overweg-boomen te slui ten. Deze beambte had heelemaal geen be moeienis met kinderen thuis. En het toe val wil, dat bij de laatstyoorgekomen ge vallen van te late afsluiting van een over weg o.m. aan de Ramstraat en aan den Ezeldijk te Utrecht al deze gevallen vielen op rekening van mannelijk perso- neel, dat niet door gezinszorgen werd in beslag genomen. Men zou kunnen zeggen: geen moeders van gezinnen als baanwaohteressen, maar apart mannelijk personeel, of kinderlooze vrouwen. Maar dan staat men voor het ge val, dat deze beambten soms tijden lan& werkeloos zouden moeten blijven, als geen treinen hun kost passeereiv. De bewuste overweg te Blerik wordt gepasseerd door acht passagierstreinen richting Nijmegen en door acht passagierstreinen richting Venlo. Hoeveel goederentreinen er voorbij gaan, wist de zegsman niet. Maar menige overweg is niet zóó druk, dat er als baan wachter een volledige dagtaak valt te ver-, vullen. In een der berichten is vermeld, dat de baanwachteres te Blerik het kloksignaal van .trein-nadering niet zou hebben ge hoord. Het niet hooren van dit signaal is voor het baanwaohterspersoneel nooit een verontschuldiging. Dit personeel mag niet afgaan op het kloksignaal, maar moet de wegsluiting bedienen op grond van de tijden der dienstregeling. Het kloksignaal is alleen bedoeld als herinnering van de treinnadering, zonder meer. Juist met het oog op de mogelijkheid, dat dit signaal wel eens zou haperen of op het naastbijziinde station van vertrek verzuimd zou zijn, is in de instructie voor de overwegwachters be paald, dat men niet mag steunen op dit kloksignaal, waaraan derhalve geen andere beteekenis mag worden gegeven dan die eener herinnering. 't Zal wel niet aan het bepaalde lyrieke van deze pdëtische regelen liggen, maar geconstateerd kan worden, dat het „rom melpot"-gebruik op het Meierijsche platte land goed in eere blijft en dat het zich trouw van de ééne jongensgeneratie op de andere overplant. De groote reden zal wel te zoeken zijn in de vrij behoorlijke „ren tabiliteit" van deze folkloristisch-muzikale- vocale sotternij. Er zijn jongens, die, zelfs in deze tijden van malaise, in een paar uren vijf of zes tot zelfs tien gulden bij elkaar weten te „rommelen". De goedgeefsch- beid van het publiek op dagen als die van Vastenavond speelt hierbij natuurlijk een rol. Naast het4" bovenvermelde eoht-Mcie- rijsch-plattelandsch snufje verdient uit his torisch oogpunt het feit de aandacht, dat te Bergen op Zoom op Carnaval-Dinsdag aan den optocht zal worden deelgenomen door een groep ('n dertigtal) „Giles" uit 't Walenland. Jaarlijks trekken te Binche en te La Louvière deze „Giles" in optocht uit. De oorsprong dateert uit den tijd van Koning Philips van Spanje. Toen deze koning „Heer der Nederlan den" was, bezat Isabella van Parma, die des konings gezagsgebied beheerde, een kasteel te Binche, bij Brussel. Toen nu de Spaansche troepen in Amerika een groote victorie op een roodhuidenstam, de Inca's, hadden behaald, werd hiervan te Binche aan Isabella van Parma kond «edaan. Spaansche edelen, in Indiaanscke.i tooi, kweten zich van deze taak. Zij deden dit in schitterenden feeststoet en deze kleu rige optocht verraste Isabella dermate, dat zij den wensch uitsprak dezen telken jare herhaald te zien. Zulks bleef in eere, en breidde zich later uit tot La Louvière. Het zijn de „Giles" uit laatstgenoemde plaats, die thans te Bergen op Zoom zullen verschijnen. BUITENL BERICHTEN ONGELUKKEN. CHINEESCH STOOMSCHIP GEZONKEN. 100 passagiers moeten zijn verdronken. Volgens een „Associated. Press "-bericht uit Canton is in de Parelrivier een Chi- neesch stoomschip, waarop zich 500 perso nen bevonden, die juist het Chineesche nieuwejaar hadden gevierd, op een rots geloopen en gezonken. Er moeten onge veer 100 passagiers verdronken zijn. VIJF D00DEN IN DEN DUITSCHEN MIJNBOUW. Het einde van de afgeloopen week heeft op één dag vijf dooden in den Duitschen mijnbouw geëisoht. Op de mijn „Konstan- rin der Grosse" te Bochum werden twee mijnwerkers door vallend gesteente ge dood. Te Dortmund-Löt-tringshausen viel op de mijn „Gottes Segen" een arbeider bij répara tie-werkzaamheden onder den grond van vier meter Ijoogte naar bene den en was op slag doom Ten slotte kwa men op de mijn „Minister Achenbaoh" te Lünen twee mijnwerkers door vallend ge steente om het leven. Vijf ski-loopers bedolven. Een Wolff-bericht uit Garmisch meldt, dat in de buurt van Garmisch vijf skiloo- pers door een lawine zijn bedolven. Vier van hen konden worden gered. Auto In een kanaal gestort. Uit Chalon (Saone) wordt gemeld: Een auto, welke uit Monceau Mines kwam en in de richting Blanzy reed, kwam in het Canal du Centre terecht. Van de zes in zittenden verdronken er drie; de overige drie personen werden gered. Groote brand te Londen. Een vrouwelijke rechter, en nog een tweede "persoon zijn gedood en vijf andere personen, waaronder drie bankiers, zijn gewond bij een brand, die Zaterdagmor gen te Marylebone (Londen) uitbrak. Onder de gewonden bevinden zich twee personen, die uit het venster gesprongen waren. Massa booten verbrand. Zaterdagavond braik, naa-r uit Berlijn ge meld wordt, in een groot bootenhuis aan de Freibriioke te Pichelsdorf brand uit. Toen de brandweer ter plaatse verscheen, stond de geheele loodis, waar ongeveer 80 groote en 3 kleine booten opgeborge-n waa-en, in vlammen gehuld, zoodat de brandweer niet veel meer kon doen dan uitbreiding voor bomen en de resten te blussohen. De schade is aanzienlijk en slechts voor een gering gedeelte door verzekering ge dekt. Zware sneeuwval in Hongarije. Volgens een mededeeling van de Donau- Save-Adria spoorwegen zijn door de sneeuw stormen de lijnen der maatschappij volko men ingesneeuwd, zoodat van het station te Boedapest geen treinen kunnen ver trekken en ook niet kunnen binnenloopen. Om de trajecten vrij te maken worden hulptreinen met arbeiders naar de inge sneeuwde plekken gestuurd, die echter in hun werk sterk gehinderd worden door de nog steeds woedende sneeuwstormen. Het opruimingswerk ondervindt ook nog be moeilijking door het feit, dat de telefoon verbindingen op de meeste plaatsen zijn verbroken. Het is voorloopig nog niet te zeggen, wanneer het verkeer weer zal functionneeren. ONSCHULDIG CHICAGO! campagne om de burgemeestersverkiezing welke op het oogenblik te Chicago in vol len gang is. Rechter Lyle, een der tegencandidaten van den tegenwoordigen burgemeester „Big Bill" Thompson, pleegt op zijn ver kiezingsvergaderingen een collectie gewe ren met afgezaagde loopen, mitrailleurs, bommen en andere „gereedschappen" der bendeleden ten toon te stellen. Hij ver klaart, dat de heeren, die zich van dit ge reedschap bedienen, het liefst burgemees ter Thompson herkozen zouden zien, om dat zij bang zijn, dat een andere burge meester met kraohtiger hand een einde aan hun activiteit zou pogen te maken. Tegen overdreven weelderige toiletten. Aanzienlijke dames uit het Nieuwe Turkije, die ook een leidende positie in de maatschappij innemen, hebben zich in grooten getale aaneengesloten, om de „overdreven luxe in toiletten" te bestrij den, die met de Europeesche mode in het land gekomen is. Zij beweren, dat deze luxe de economische draagkracht van de Turksehe gezinnen veel te zwaar belast, ja zelfs in gevaar brengt. Bandieten-overvallen in Roemenië. Uit Boekarest wordt aan de bladen ge meld, dat Zaterdagnacht vijf gemaskerde mannen dicht bij Boekarest, op den straat weg van Boekarest naar Ploesti, zes auto's hebben aangehouden, waarbij zich ook twee volbezette autobussen bevonden. Zij dwongen de reizigers onder bedrei ging met hun revolvers alles, wat zij aan waarde bij zich hadden, af te geven en mishandelden degenen, die zich verzetten. Na de motoren gedemonteerd te heb ben, om te beletten, dat men hen zou achtervolgen, verdwenen de roovers ver volgens met een eigen auto in de richting van Boekarest. De slachtoffers bereikten eerst laat in den nacht de stad. Volgens hun verklarin gen waren de roovers goed gekleed en spraken zij Russisch. De politie stelt een onderzoek in. LEIDSCHENDAM. Filmavond. Op initiatief der St. Jo- zefgezellen-Vereeniging te Leidschendam werd Zondag 15 Februari een groote film avond gegeven in het Patronaat. De vice-praeses, kap. Pronk, opende te pl.m. 8 uur deze avond met, een kort woord en heette allen hartelijk welkom. Hij verzooht aller aandacht voor deze schitterende film en wenschte allen een aangenamen avond. Vertoond werd de groote film in 12 deelen: „Michael Strogoff; de koerier van den Czaar", naar het beroemde boek van den genialen schrijver Jules Verne, wiene boeken ookthans nog met graagte gele zen worden. Wie deze beroemde geschiedenis kent van den dapperen Koerier van den Czaar kan begrijpen, welk een sohitterende film het was en wij moeten zeggen, dat wij zelden een spannender en mooier film zagen in het Patronaat. Wij hebben de opofferingen en heldenmoed van Strogoff bewonderd, die voor niets of niemand te rugdeinsde om zijn doel te bereiken. De film werd dan ook vol aandacht en bewondering gevolgd en het deed aange naam aan de bewondering en vreugde te hooren uiten, wanneer de deugd en hel denmoed over den mis-daad zegevierde en Michael Strogoff als overwinnaar te voorschijn kwam. Een vroolijko film besloot deze mooie en ook leerzame avond en te pl.m. 11.30 uur keerden allen overvoldaan huis waarts. VOORSCHOTEN. Is Chicago inderdaad wel zoo zwart als het wordt afgeschilderd? Men zou er aan gaan twijfelen, wanneer men de statistiek leest van het aantal misdaden per hoofd der bevolking, of liever per 10.000 hoofden van de bevolking der groote Amerikaan- sche steden. Gezien de weinig benijdens waardige reputatie der millioenenstad aan het Miehigan-meer, zou men toch zeggen, dat Ohicago ongenaakbaar aan het hoofd van dat lijstje zou moeten staan. Maar zoo is het niet; Chicago met 64 misdrij ven per 10.000 inwoners, komt pas op de 68ste plaats. Of dit nu spreekt voor de schitterende toestanden te Chicago, of voor de verregaande misdadigheid in de andere 67 Amerikaansche steden kan hier in het midden worden gelaten. Aan het hoofd van deze „zwarte lijst" staat To'edo in den staat Ohio. Vergele ken bij deze stad van ruim 300.000 inwo ners is Chicago nog maar een kind in de slechtheid. Toledo houdt het record met 236 misdnden op de 10.000 inwoners. Of 'er nu werkeliik een van elke veertig inwoners een misdadiger is. of dat een in woner, die twee misdaden heeft gepleegd, voor twee telt. vermeldt de statistiek niet. Waar de zaken zoo staan, moet men zich toch afvragen, h^e Ohicago dan aan dien slechten naam gekomen is. De „Chi cago Tribune" weet hier een antwoord op: in de eerste plaats door het feit, dat er nu letterlijk niemand in een stille straat van Chicago met een machinegeweer door midden kan worden geschoten, of de kran ten der geheele wereld maken er melding van. en in de tweede plaats door de kwar- tjesroman-sensatie. die men pleegt te ver binden aan elke dix>dgewone misdaad, wel ke zich nu eenmaal toevallig te Chicago heeft afgespeeld. De stad wenseht niets liever, dan haar reputatie van wetteloos heid kwijt te rake" en deze aangelegen heid speelt dan ook een hoofdrol in de Gemoenteraad. Naar wij vernemen wensoht de heer J. J. Dijkman (Ohr. H niet meer in aanmerking te komen voor de a.8. Gemeenteraadsverkiezingen. Feestavond Vrouwenbond. Zondag avond vierde onze R. K. Vrouwenbond haar jaarlijksche feestavond. Kwart voor aoht riep de presidente, mej. van Geest, den zeereerw. geestelijken adviseur en alle aanwezigen een hartelijk welkom toe en wenschte allen een prettigen avond en aan prof. Antonini, de bekende gooche laar uit Haarlem, het genoegen om er in te slagen gulle vroolijkheid bij de aanwe zigen op te wekken. In dezen wensch is prof, Antonini volkomen geslaagd; zijn afwisselend repertoire heeft de aanwezi gen heerlijk vermaakf. Een der aardigste stukjee was de scène met August, de sprekende pop, die door zijn geestige antwoorden en naieve inter rupties de lachspieren danig in beweging zette. De antwoorden wekten natuurlijk algemeene hilariteit. Hoewel prof. Anto nini de toeschouwers in eenige „streken" onderricht gaf, zullen zij zich wel houden aan di^ gezegde: Het is beter en gemak kelijker ze te bewonderen dan na te vol gen. Met groote voldoening kan 't be stuur van den R. -K. Vrouwenbond op dezen avond terugzien en het telkens her haald applaus der toeschouwers, heeft voldoende hunne stemming weergegeven. Met een dankwoord aan prof. Antonini en den wensch, dat vele afdeelingen van den Vrouwenbond met den professor eens nader contact zouden zoeken (wij zijn er verzekerd van daj de nauwere relatie zeer aangenaam zal zijn) sloot, de presi dente dezen prettigen avond, die hoe kan het anders, één van de prikkels zal zijn, om niet-leden te bewegen zich aan te sluiten en zich als lid op te geven van den R. K. Vrouwenbond.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7