Om Honderd Duizend Dollar! MAANDAG 16 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 17 Febr. Huizen, 298 M. 8.009.15 Graraofoonpl. ÏQ.OO-—11.30 Gramofoonpl. 11.30-12.00 Gods. Causerie Pastoor Per- 12.001.30 KRO.-trio. Concert. I.30—2.00 Gramofoonpl. 2.00-—3.00 Vrouwenuurtje. 3.00—3.30 Knipcursus. 4.006.00 Vroolijke Gramofoonpl. 6.006.30 Afgestaan. 6.306.45 Verbondskwartiertje. 6.457.15 Schriftverbeteringscursus. 7.157.45 Dr. Jac. van Dael: De geschiede nis van de empyrische psychologie". 7.45—8,00 Gramofoonpl. 8.0010.30 Evangelisatie-avond van de Stads-Evangelisatie te Deventer. Onderwerp: „Eén ding". Met muzikale medewerking. 10.30—10.40 Vaz Dias. 10,40—11.30 Gramofoonpl. Hilversum, 1875 M. (Uitsl, AVRO-uitzending). 8.00'9.50 Gramofoonpl. 10.00—10.15 Morgenwijding. 10.30—11.00 Concert AVRO-kwintet e. I. v. L Lupgens. II.00'11.15 Modepraatje. Mevr. De Leeuw Van Rees. 11.1512.00 Concert kwintet. 12.30—2.00 Concert Asta-orkest Den Haag', o. 1. v. Jos. Silbermann. 2.Q0—2.30 Halfuur voor de vrouw. 3.004.00 Knipcursus. 4.00—4.15 Gramofoonpl. 4.15—4.45 Piano-studie muziek Egbert Veen en Louis Schmidt. 4.45—5.15 Radio kinderkoorzang, o. 1. v. J. v. Hamel. 5.15—5.30 Gramofoonpl. 5.30—6.00 Concert AVRO-nctet o. I. v. L.ouis Schmidt. 6.006.20 Prof. Dr. H. C. L. E. Berger: „Re- geeringszorg voor den uitvoer van gezond 6.207.00 Concert Octet, 7.007.30 Engelsche les v. beginners. Fred Fry. 8.00—8.30 Muziekhalfuur door F. H. E. Schuurman. M. m. v. Ilona Durigo (volkslie deren). 8.40—9.40 Concert Omroeporkest o. 1. v. Ni co Treep. 9.40-10.00 Voordracht door Nono. 10.00—10.15 Vaz Dias. 10.15—11.00 Concert Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.0012.00 Aansluiting van Concordia te Breda, Da ven try, 1554,4 M 10.35 Morgenwijding. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgelspel door E. O'Henry. I.20 Orkestconcert. 2.25 Uit*, voor scholen. 4.50 Orkestconcert, 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing en Berichten. 7.00 Gramofoonpl. 7.20 Lezingen. 8.05 Concert. 8.20 Lezing. 8.50 Vervolg ooncert. 9.20 Berichten en lezing. 10.00 Kamermuziek. II.0512.20 Dansmuziek. „Radio Pari s", 1725 M 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. I.25 Gramofoonpl, 4.05 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Tooneeluitz. 9.05 Gramofoonpl. 9.20 Jack Hylton en zijn orkest. Langenberg, 473 M. 6207.20 Gramofoonpl. 9.3510.05 Gramofoonpl. 10.351145 Gramofoonpl- II,30 Gramofoonpl. 12.25—1 <50 Orkestconcert, 4.205.20 Gramofoonpl. 6.457.05 Zang en toespraak, 7.059.20 Vastenavond-bal, Intermezzi: Hoorspelen, Kalundborg, U53 M 11.20—1.20 Orkestconcert. 2.204.20 Orkestconcert en zang. 7.508.50 Orke9tconcert en zang. 9.2510.20 Kamermuziek. „Pro Arte"-kwar- tet uit Brussel. 10.2011.50 Dansmuziek. Brussel 508.3 M. en Leuven 338.2 M. 508.5. M.: 5.20 Gramofoonpl. 6.05 Kinderuurtje. 7.20 Gramofoonpl. 7.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert. Orkest, zang en viool-soli. 9.35 Vervolg concert. 338.2 M.: 5.20 Orkeslconcert. 6.05 Kinderuurtje. 7.20 Gramofoonpl. 7.50 Gramofoonpl. 8.20 Orkest en zang. Z e s e o. 1635 M. 5.40-11-20 Voordrachten. 11.20—12.15 Gramofoonpl. 12.151.20 Berichten. 1,202.20 Gramofoonpl. 2.20—3.50 Lezingen. 3.50—4.50 Orkestconcert, 4.507.50 Voordrachten. 7.5011.20 Vastenavond-bal. Om c.a. 9.20 Berichten. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. AUTOBUS DOOR TREIN GEGREPEN Vier dooden, verscheidene gewonden. VERGETEN DEN OVERWEG AF TE SLUITEN! Zaterdagmiddag omstreeks t-wee uur heeft onder de gemeente Blerik een ern stig ongeluk plaats gehad. Een autobus van de firma Ivupers uit Yenray, die een geregelder) busdienst onderhoudt tussehen Venlo en Venray, werd door een trein ge grepen en een tweehonderd tal meters meegesleurd. In de autobus waren 25 markbbezoekers gezeten. De baanwachte- res had vergeten de afsluitboomen te la ten zakken, waardoor de trein uit Yenlo de bus meesleurde. Er werden drie per sonen gedood, terwijl een achttal zwaar- en velen licht gewond werden. Het treinverkeer had ruim een uur ver traging, Nadere bijzonderheden. De autobus van de firma G. Kupers was bijna, geheel bezet door marktibezoekers en te een uur uit Vonlo vertrokken in de richting Venray. Bij den overweg onder Blerik loopt de straatweg ongeveer even wijdig met de spoorbaan. De overwegwach- teres mej. Ebben had verzuimd de boomew te sluiten vopr den trein, die om 13.03 uit Venlo vertrekt. De chauffeur van de bus, Weferinck, reed iets voor den trein uit en heeft daardoor waarschijnlijk lift ge vaar niet zien aankomen, met het treurige gevolg, dafc de bus door den trein werd gegrepen, toen de eerste midden op de rails was. De machinist remde nog uit alle macht, doch de bus werd gegrepen, meege sleurd over een afstand van ongeveer 150 M. en geheel versplinterd. De namen der slachtoffers. Drie personen werden onmiddellijk ge dood, n.l. de zeventienjarige Morees uit Horst, J. gwenkels uit Venray vader van negen kinderen en de bejaarde F. Winskens, eveneens uit Venray. De beer G. Peeters uit Horst werd stervend opge nomen. Elf personen werden gewond, n.l. Peu ters Jr. uit Horst, mej. Peeters, eolitge- noote van don zwaargewonden Peeteru, mej. Swenkels, echtgenoote van den over leden Swenkels, Krausch uit Venray, mej. Kranseh, Van Dijk, G. van Leuken allen uit Venray, L. Kloven uit Horst, H. Vol- lenberg en H. Joosten, wethouder van Grubbenvorst. Ook de chauffeur Weferinck werd gewond. G. Peeters en H. Joosten werden zwaar gewond- De zwaargewonde G- Peeters zal het vermoedelijk niet doorstaan. Het verhoor der gewonden. Per particuliere auto's werden de ge wonden naar het St. Joseph Ziekenhuis te Venlo gebracht. Het vervoer geschied de onder leiding van een afdeeling militai ren. Door de doetoren Paulessen, Helle mondts, Dubois en Janssen uit Venlo werd de eerste hulp verleend. Ook verschillende geestelijken en burgerlijke autoriteiten waren spoedig op het terrein van de ramp aanwezig. Over een afstand van ongeveer 100 M. werden de brokstukken vau de bus ver spreid gevonden, de kap van de bus lag aan de andere zijde van den spoorweg. Vanzelfsprekend hadden zich op de droeve tijding bonderden naar de plaats van de ramp gespoed, De verslagenheid in de omstreek is groot. Door de marechaussee wordt een uit voerig onderzoek ingesteld. Te 3 uur arriveerde het. parket uit Roei- mond, officier van justitie mr. dr. Rie- ter, reehter-commissaris mr. Marees. De wachteres moeder van 14 kinderen. De wachteres, wier man ploegbaas is en op de lijn werkzaam was, heeft 14 kin deren e» was druk met haar huishouden bezig, zoodat zij vermoedelijk de kloksig nalun langs de lijn, die inderdaad geklon ken hebben, volgens getuigen niet heen gehoord. E ij kwam naar buiten toen de trein de bus greep. Zij is totaal van streek en in een zenuwcrisis jn haar wachtpost gebracht. De „Mndrnrg."' meldt nog nader, dat deze ramp reeds een 4e. slachtoffer heeft geëischt. n.l. den heer Peeters uit Horst, die Zondagmorgen is overleden. Deze had n 1. bij het ongeluk een zware hersenschud ding en schedelbreuk gekregen, benevens zeer ernstige inwendige kneuzingen. Zijn vrouw en zoon behooren eveneens tot de zwaar gewonden wier toestand echter eonigszins vooruitgaande is. In den loop van den dag moesten nog 2 slachtoffers van de laatste Sacramenten worden voor zien n.l, de heer Joosten, wethouder te Grubbenvorst en mej. Kraus uit Venray, wier duju ook tot de ernstig gewonden be hoort. Omtrent hun toestand kon men ons Zon dagavond nog niets naders mededeelen. Veiligheidsmaatregelen der spoorwegen. Het laat zich aanzien, aldus schrijft de .,Crt.", dat de overwegwachteres, mej. Ebbon, do eenige schuldige in dit drama is. Haar man was ook wol in dienst der Noderlandsche Spoorwegen en wol als ploegbaas, doch op haar rustte de volle verantwoordelijkheid ten aanzien van het bedienen van den overwog, Haar taak was zeer eenvoudig; op hot sein van de dubbel, tanige klok, die buiten het huisje staat, moest zij de afsluitboomen laten zakken, Het gebruik is over het algemeen, dat hot naast-bijliggende station drie minuten voor hot vertrok van den trein, of drie minuten vóór den trein door het, station komt. Imi kloksignaal langs do lijn doorgeeft, Voor hei opgaande spoor wordt tweemaal e«?n signaal gegeven, voor het afgaande een maal. De vrouw had dus do klok moeten hoo- ren. Er is echter voor do personen, die de overwegen bedienen, nog eon controleiuid del en dat is de ronde schijf, die uit de seinklok steekt en die na een gegeven sig naal weer in den normalen stand moet worden geplaatst. Ook dit heeft de overwegwachteres na gelaten. Ten slotte bestaat nog de bepa ling (met het oog op eventueele defecten aan de seinklok) dat gelet moet worden op den tijd- Werkt een apparat dus niet. dan is het de plicht van don bewaker of do bewaakster zic-h op een gocdloopend uurwerk te vergewissen of er kans bestaat, dat de trein in aantocht is. Zelfs al zou dus de signaalklok gestoord zijn geweest, dan had de vrouw toch naa. buiten moeten gaan om naar den trein uit to kijken. Do snelheid van den personentrein heeft op het noodlottige punt tussehen de dertig en de veertig kilometer bedragen. Eerder bij eerstgenoemd getal dan bij het tweede, want een vertrekkende trein uit Blerix heeft nog een kleine belling te overwinnen. Uit het feit, dat de chauffeur van de bus pas op de bocht, die toegang geeft tot den overweg, den trein bemerkte, mag de oon- clusio getrokken worden, dat laatstgenoem de al dichtbij was. Daarentegen zal bij liet onderzoek ongetwijfeld den machinist ge vraagd worden of hij niet gezien heeft, dat do overweg openstond. Noodlottige bijomstandigheid. Doch niet geheel onmogelijk is, dat wan neer de chauffeur den trojn eens niet had gezien, hij er met zijn bus nog wel over heen zou zijn gekomen. Het feit., dat hij instinctief met de rem reageerde en het noodlottige feit, dat de motor bij het snel le remmen ealeerde gaven den trein gele genheid het volle vehikel te grijpen. Dat de zijkant terstond verbrijzeld werd, valt af te leiden uit de omstandigheid, dat een jongot.je van dertien jaren *ieh a-nn het voorgedeelte van de machine, een koplan taarn of een stang van de luchtrem vast greep en zoo voor verplettering gevrijwaard bleef. Volgens geruchten zouden de wonden van de lichtere patiënten in hoofdzaak be staan uit arm- en beenfracturen. Een hun ner zou zelfs een driedubbele beenbreuk hebben. Voorts zijn er natuurlijk builen e.n schrammen en eenige gevallen van hersen schudding. Het vervoer va.n de meeste gewonden is niet ideaal geweest, doch bij dergelijke massa-ongelukken kan men niet steeds kieskeurig zijn in liet gebruik van trans portmiddelen. Nog kan gemeld worden, dat de chauf feur van de biis het ziekenhuis kon verla ten. Hij staat bij den ondernemer goed aangeschreven en is reeds eenigen tijd in dienst. Zaterdagavond zijn de restanten van de bus per auto op last van de Ned. .Spoorwegen naar een garage te Venlo ge bracht. Heden zal nog een tweede onder zoek vanwege de N. 8. plaats vindon, SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Doodelijk ongeluk. Aan de Haagpoort te Breda werd Za- terdag dc 32 jarige arbeider K. uit 8t. Willebrord door een vrachtauto aangere den Zwaar gewond werd do ongelukkige opgenomen en in een woning binuengw- dragen, waar hem geestelijke en medische hulp verleend werd. E. word daarna over- gebracht naar het St. Ignatius-Ziekenhui», waar hij eonige uren later overleed. Hij laat een weduwe en twee kinderen na. Tegen een autobus aangeloopen. Zaterdag is.de 31-jarige havenarbeider N. v. d. K. wonende ann do Kuilerstrnat te Schiedam tegen een autobus van de R. E. T. aangeloopen. In deerniswekkenclon toestand is hij opgenomen en nanr 't zie kenhuis vervoerd. Men vreest voor zijn le ven. Been verbrijzeld. Te Garnwerd is de arbeider J. T., die op een dorschmachine werkte op de boer derij van H. K. met zijn been in de in wer king zijnde machine gekomen. Het been werd toaal verbrijzeld. In deersniswek- kenden toestand is de ongelukkige in het Academisch Ziekenhuis te Groningen op genomen. Bloedvergiftiging. In het St. Elizabeths-Gasthuis te Et ten overleed tengvolge van bloedvergiftiging, ontstaan door een verwonding aan een der vingers, de 26-jarige A. T. uit Ruc- phen. De overleden laat een man en twee kinderen na. Met een vat te water geraakt. Langs do Voorstraat te Dordrecht aan de havenzijde bevinden zich verscheidene steigers, die naar cle haven afhellen en eenige jaren geleden nog hellcnder ge maakt zijn, om bij hoogen vloed het water te kecren, dal vroeger vaak over de Voor. straat stroomde. Aan een dier steigers nabij de Nieuw brug was Zaterdag de 67-jarige J. Geerlof, in dienst van do brouwerij „De Oranje boom" bezig om vaten bior te lossen. Onverwacht rolde een vat bier van den wagen den steiger af. Geerlof liep het. vat ua en bij zijn pogingen om het te grijpen, viel hij voorover in het water. Onmiddellijk was de noodige hulp aan wezig. Do drenkeling pakte ec.n riem, die hem toegeworpen werd en wns betrekke lijk gauw uit zijn benarde positie verlost. Op den kant gebracht, bleek hij bewus teloos. Verschillende doctoren constateer den, c^at de levensgeesten nog niet gewe- kon waren. Op hun last word de man naar het ziekenhuis gebracht. Daar aangekomen leefde hij nog, maar na eenige minuten is ^ij overleden. Men vermoedt dat de ongelukkige door den schrik oen hartverlamming heeft ge kregen. Wat het ongeluk nog tragischer maakt is liet feit, dot Geerlof reeds twee jaar ge loden gepensionneerd had kunnen worden, maar. door huisolijke omstandigheden daartoe genoodzaakt, was blijven werken. HAZARDSPELER$ AANGEHOUDEN. Zij bestalen elkander. Te Heerlen zijn in een cafc aan de Veers trant zes personen aangehouden, die aan hazardspel deelnamen. Zij werden overgebracht naar het politiebureau, wnav een hunner verklaarde, dat hem een por- temonnaie, waarin een bankbiljet van 20 mark en een van 10 gulden en een trouw- rinc. afhandig was gemaakt. Bij visitatie van de andere personen bleek, dat een hunner den ring in een zij ner zakken had verstopt. Hij bekende de portomonnaie in de W.O. van het café te hebben geworpen. Deze werd daar teruggevonden. Tegen dezen persoon werd proces-verbal opge maakt wegens diefstal. FEUILLETON Uit het Amerikaansch van FRANK L. PACKARD. (Nadruk verboden). Dave Henderson moest lachen. De vraag van zijn gastheer deed een visioen van een autotocht vóór vijf jaar geleden bij hem oprijzon. Er waren een paar oude vrienden die getuigenis zouden kunnen af leggen van zijn chauffeurskunst Wel ik heb vroeger vaak gechauffeerd, antwoordde hij luchtig. Ik den dut ik dat schitterende vehikel van jou wel zal kun nen rijden. Maar, zei Emmanuel aarzelen, Capriano heeft gezegd, dat u niet het risico moest loopen dat u gezien werd Laat dat maar gerust aan mij over, viel Dave hem kalm in de rede, er is niets geen gevaar bij. Het is donker en iemand zal me herkennen onder de kap van een auto. Breek je het hoofd cr niet verder over, ke relVergeet het! Kom. Ik wil hier geen minuut langer blijven dan strikt noodig is Hier Dave haalde een bankbiljet uit zijn zak en schoof het over de tafel den Italiaan toe. Emmanuel grinnikte. Dit maakte een ind aan zijn twijfel. Tn orde!, verklaarde hij. Hij liep op zijn i oenen naar de deur, keek in de gang, luisterde, draaide het hoofd weer om en knikte geruststellend in Dave's richting. Volg me» maar. We gaan naar beneden langs de achtertrap Ze kwamen op het eerf- achter het huis en bij de schuur die dienst deed als ga rage. Een paar minuten later bevond Dave Henderson, gezeten achter het stuur van de kleine auto, zich op straat. Eerst reed hij langzaam. Hij had er niet op gelet welken weg Emmanuel genomen had, toen hij gisteravond van Nicole's huis hierheen was gereden en hij had cr geen idee van waar het Italiaansche restaurant lag. Maar al spoedig had hij zich georiën teerdnu wist hij den weg weer en gaf vol gas. „Con Amore". Tien mintuen later zette Dave de auto tegen een trottoir. Hij kroop in het donker naar de deur van Tooler's schuur, die uit kwam op het slop. Er was een grimmige trek om zijn lippen, toen hij de deur on hoorbaar achter zich dichtdeed. Het licht van de electrisohe zaklantaarn speelde dooi de schuur: het zag er nog net uit als vijf jaar geleden. En daar was het deurtje van de duiven til, dat Dave juist van den grond af berci ken kon Met vlugge stappeu liep bij er op toe; wat verwachtte hij eigenlijk te vinden'? De duiventil was immers leeg Hij rekte zich uit en voelde ill liet hok. Alleen kaf en stroo voelde hij> zijn heele arm verdween: hij had het pakje indertijd zoover mogelijk naar achteren geschoven en met stroo bedekt. Een paar minuten grabbelde zijn vingen, tussehen het strootoen sleepte hij een oude kist naderbij, ging er op staan en zijn hoofd en schouders verdwenen in het hok. Geen strootje bleef op zijn plaat-s. Einde lijk trok hij zijn hoofd terug en stapte van de kist af. Hij baldo de vuisten ofschoon hij zich honderdmaal had voorgehouden dat hij niets vinden zou. Daar heb ik vijf jaar van mijn leven voor geofferd, mompelde hij. Hoor je dat, Mill- man vijf jaar vijf jaar! En daar zal ik je voor laton booten al zit je aan hot an dere eind van do wereld Hij zette de kist weer op zijn plaat-s, ging naar buiten, sloot cle deur weer ach ter zich en liep terug naar de auto. Hij zou naar Nicolo Capriano gaan het was niet zoover en dan.... Hij stopte op de plaats waar Emmanuel den vorigen avond op hem gewacht had en ging naar de achterdeur van Caprian-ii huis. Wie ia daar?, kwam Teresa's stem van den anderen kant cler gesloten deur. Dc doode man, was hot antwoord. Er werd nu geen licht in de portiek ge maakt. Teresa deed de deur open en sloot die onmiddellijk weer nadat hij binnenge komen was. Hij kon hnnr niet zien in het donker en hij voelde zich onbewust met zijn figuur verlegen en wist niet goed wat hij zeggen moest. Zeg, barstte hij plotseling uit, uw va der heeft een scherp verstand, hoor O ja? Do meisjesstem klonk een beetje vermoeid. Maar u weet- er toch wel meer van bracht Dave in hot midden. U weet toch wel wat hij gednan heeft Ja, dat weet ik! Maar hij wncht op u en is ongeduldig, dus we doen beter om di rect naar hem toe te gaan. Het was om Tony Lomazzi, dat dc oude dit voor hem gedaan had. Dave daolit aan het verdriet van het Italiaansche meisje, toon hij haar gisteravond verteld had dat Tony dood was. Daarom was zo natuurlijk zoo stil En, mijn jonge vriend begon Nicolo Ca priano, loon Dave Teresa in de kamer van don ouden man gevolgd was. Dus Ignaoo Ferroni heeft je een goeden dienst bewe zen, hè? En de oude Nicolo? En wat heb je den ouden Nicolo te vertellen? Heb ik je niet gezegd, dat je hot gerust aan Ni colo kon overlaten om een. mooi plannetje in elkaar te zetten'? Onstuimig, pate Dave de hand van den ouden man en drukte die. Ik al het nooit vergeten, stamelde hij. Ik Bah viel Nicolo hem in de rede. Je be hoeft mij niet te bedanken, jongeman. Ik had zoo'n geweldigen zin om de politie nog eens bij den neus te nemen. Ik houd niet van de politie. Ha, ha, ken jc Barjan Dat is een elim kereltje, ha, !ia, ha. Barjan en Nicolo kennen elkaar al heel wat jaar tjes. Barjan zei ook dat hij het nooit ver geten zou. Oude Nicolo doet zijn zaakjes goed. Je zult nog hulp noódig hebben, jon ge vriend, Je gaat zeker naar New-York hè Ja, zei Dave. Nicolo knikte. En je zult je man vinden en je. geld? Ja! Dave's gezicht verstrakte. Ale hij in New-York is, wat ik wel geloof, dan zal ik hein vinden, en als hij er niet is.... wel dan zal ik hom ook vinden. Woer knikte Nicolo Capriano. Ik mag je graag, jongeman 1, mompelde hij. Als ik jou eens vijftien jaar gelogen had gehad I Enfin, laten we daar maar niet over praten, dat is voorbij. Je hebt de hulp van vrienden noodig in Ncw-York en daar zal Nicolo je aan helpen. En geld om in New-York te komen! Dave keek naar Teresa. Ze stond nog steeds bij de deur, een slank, gracieus fi- burtje. Ze scheen hem niet die wonderlijke oogen van haar te peilen en een rimpel kwam over liet effen voorhoofd! Maar toen ze er zich bewust van werd wat ze deed was ze verward, er kwam een blos op haar ge- zicht en sloeg haar oogen neer. Teresa, kleine meid, verzocht Nicolo Ca prino, haal een velletje papier, en enve loppe, pen en inkt. Dave's oogen volgden haar terwijl ze de kamer uitging. Nicolo tikte hem op den ann. We hadden het over geld voor je direc te behoefte, hervatte hij het gesprek. Ik heb voldoende voorloopig, antwoord dc. En toen Nicolo hem veelbeteeltenend aankeek, vertelde hoe hij aan het gold ge koincn was. Goed! Prachtig!, riep Nicolo. Mijn jonge vriend, ik mag jc zoo graag lijden. Dus, wut betreft geld, bon je voorzien, maar vrien den, hè, die zijn soms kostbaarder dan geld. Luister. Ik zal je een brief meegeven voor een vriend van mij in New-York, die je vertrouwen kunt en ik verklaar je dat niets hem weerhouden zal om mijn irders uit te voeren. Hij heet Goorgcs Vardi, maar hrj wordt meestal Dago George genaamd: hij hoorde vroeger ook bij ons. Hij heeft een klein hotelletje, niet ver van C'hatam ftqunre; iedereen in die buurt zal je kun nen vertellen waar Dago George woont, Begrijp je Ja, antwoordde Dave. Nicolo wenkte zijn dochter, die intur- schen met schrijfmateriaal was binnenge komen, om aan een tafeltje tegenover het bed te gaan zitten. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9