DE AFGF.LOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND Om Honderd Duizend Dollar! ZATERDAG 14 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE, COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 Exodus. Waarneer kleine jongens het spel niet kunnen winnen, is een van de meest voorkomende methoden, dat zij met een heftige uitdrukking van minachting het spel voor vaisoh verklaren en zeggen, dat zij niet meer meedoen. Aldus deden ook de nationaal-socialis- ten en de Duditsch-Natiioniaileai toen zij deze week Woensdag de zitting van den rijks dag verlieten en verklaarden, dat zij er niet meer in zouden terugkeeren, tenzij „om een bijzonder genieenen aanslag op het volk af te weren." Danik zij deze manoeuvre had dr. Crnrtius, de minister van buritenlanidaohe zaken, ten minste gelegenheid om zijn rede zonder hin der van interrupties uit te spreken. De re- geeringsaneerderheid kan nu rustig, zonder belemmerd te worden door de operette- o'bsbructae der nazi's, de voorkomende werk zaamheden afhandelen. De communisten zijn gebleven en menige rijksdagafgevaar digde zal wel gedacht hebben: Willen jul lie ook niet heengaan? Dan zou de rijksdag heelemaa! z'n karakter van publieke ver makelijkheid hebben verloren en z'n rustige weera.tmjosfeer hebben herwonnen. Toch blijft het oppassen. Want de nazi's kunnen ieder oogenblik terugkeeren en wee dan den rijksdag, wanneer niet gezorgd is voor een behoorlijke meerderheid. Ook moet er voor gewaakt worden, dat het vereisch- te quorum steeds aanwezig is, om geldige besluiten te kunnen nemen. Brünings meerderheid, De reden, waarom de uiterst-rechtsohe par tijen zich in hun verbolgenheid hebben te ruggetrokken, is gelegen in de aanneming van een nieuw reglement van orde, waar door krachtiger kan worden opgetreden tegen obstructie en tegen orde-verstoring in den Rijksdag. De nationaal-socialisten waren juist •bezig aan het voeren van obstructie uit wraak voor hun nederlagen van vorige week Zaterdag. Deze Zaterdag was nJ. een zeer goede dag geweest voor het rijhskaibi- net. Een motie van wantrouwen was met een flinke meerderheid (293 tegen 221 stem men) verworpen en alle verdere tegen de regeering ingediende voorstellen werden eveneens om hals gebracht met een meer derheid, welke men haast onmogelijk zou hebben geacht bij de huidige samenstelling vaai den rijksdag. Zoo hebben de nationaal- socialisten, wier geduchte overwinning bij de jongste 'Kt jks dag v erkie zin gen tot zooveel bezorgheid aanleiding gaf, sedert in den Rijksdag veel van hun bij de verkiezingen verkregen prestige verloren. Ook de partij en, die aanvankelijk wel geneigd schenen met de nat.-socialisten samen te werken, beginnen, behalve dan de Dudsch-nationalen onder leiding van Hugeniberg, in te zien, dat deze reohts-radaoalen een wel heel on mogelijk gezelschap zijn en met hen geen practische politiek is te voeren. De gunstige teekenen van dit verbete rend inzicht zijn bij de stemmingen van Zaterdag gebleken. Initusschen blijven de nationaal-socialisten en de met hen ver wante Duiitsch-nationalen nog een gevaar zoolang hun invloed in den Lande onder de kiezersmassa nog zoo groot is- Meji moet dan ook hopen, da£ dank zij d» verster king die de positie van de regeering in den Rijksdag heeft verkregen, de regeerinig, dank zij het practische werk, dat ze in staat is te verrichten, zich in het land zelf eveneens een grooter gezag zal weten te verzekeren. De sombere Snowdem Ter wijl in Duitschland de uiterst-rechtsehe op positie voor sensatie zorgde, heeft in En geland het ministerie zelf daarvoor gezorgd. Engeland is deze week geschrokken. Men wist wel, dat de kanselier van de schatkist voor ernstige begrootingsmoeilijkheden stond en was er dus op voorbereid, dat de in April door hem in te dienen begrooting verre .van gunstig zou zijn. Maar dat de toestand zoo ernstig was, als bij de dezer dagen door Snowden gehouden rede is ge bleken het geval te zijn, dat zal in het al gemeen toch wel niet zijn verwacht. Onomwonden verklaarde de minister, dat de financieele toestand des lande buiten gewoon ernstig is. Zoo ernstig, dat ingrijpen de maatregelen zullen moeten worden geno men om de begrooting in evenwicht te hou den en het industrieel herstel des lands te bevorderen. En hij deed daarbij uitkomen, dat tot die maatregelen bezuiniging ook op salarissen en loonen zal moeten behoo- ren; alle plannen, die groote uitgaven mee brengen, zullen moeten worden uitgesteld tot betere tijden, en men zal zoo noodig ook sociale maatregelen moeten opschorten. Het zal noodig zijn offers te brengen om aan de bestaande moeilijkheden het hoofd te bieden- De inkomsten dale» en daarentegen nemen de uitgaven töe döbr de toenemende werkloosheid. Geen schatkist, meende Snowden, is bestand tegen zoo onverwach te eisohen als de buitengewone toeneming der werkloosheid stelde. De uitgaven hier door veroorzaakt kan de schatkist niet meer dragen. Er moet hierop iets wooden gevon den en Snowden was van oordeel, dat het hder een nationaal probleem gold, dat in overleg onder de drie parlementaire par tijen diende te worden geregeld. Dat is zeker wel de gewichtigste passage in de rede van den kanselier van de schat kist. Het is te begrijpen, dat onder den linker vleugel der Arbeiderspartij deze rede van Snowden uiterste teleurstelling wekte, waaraan dan ook door den afgevaardigde Rrown uiting wend gegeven. Maar tegen over deze oritiek van zijn radioalen partij genoot betoogde Snowden, dat het noodig was nu offers te eisohen, juist om iin de toekomst het streven naar verbetering van den toestand van de arbeidersklasse en haar verheffing niet in gevaar te brengen. >s Pausen stem. Donderdagmid dag heeft de stem van den Pans weerklon ken over de aardbol. Een gebeurtenis, wel ke een machtige ontroering te weeg bracht in de Katholieke wereld. Reeds dikwijls heeft de Paus gesproken en een bood schap gericht tot de wereld, maar nog nim mer heeft de levende stem van een Paus geklonken over alle werelddeelen van onze aardbol En in alle windstreken van Noord bot Zuid, van Oost tot West, overall luister den duizenden naar de Eeuwige Stad, waar uit de stem klonk van hem, die de Opper herder der volken is. Een feit. van symbo lische bete eken ie, dat mettertijd meer dan symboliek, dat werkelijkheid moge worden. De Radio is een machtig middel zoowel ten goede als ben kwade en het is een verheu gend feit, dat ook het. Vaticaan niet ach ter is gebleven om zich de hulp te verze keren van deze schitterende uitvinding der 20ste eeuwsche techniek. SPORT VOETBAL E. K. FEDERATIE. Overzicht. Wij kunnen voor heden heel kort zijn met ons overzicht, wijl we vreezen, dat er niet veel van het wedstrijdprogramma zal terecht komen. Toch, indien er gespeeld wordt in de eerste klasse, zal er genoeg spanning zijn. Leonidas gaat op bezoek bij G. D. A., waar wel gewonnen kan worden. Ook D. H. L. zal haar kansen, ondanks de betere prestaties van Graaf Willem in den laat- sten tijd, niet willen verspelen. S. J. O. ontvangt thuis H. B. 0. Va.n de Noordwijkers verwachten we zeker, dat zij zich zullen handhaven. Lisse speelt een indèilijke wedstrijd in Gouda, waar D. O. N. K. ongetwijfeld de puntjes wel thuis zal houden. D. n. M. heeft een klein kansje tegen T. Y. B. B., dat danig op retour schijnt te zijn. In de tweede klasse gaat Leiden op be zoek bij Lenig en Snel, welke club de Lei- denaars wel de baas zal blijven. Blauw Zwart zal zich na de goede pres tatie in den laatst'en wedstrijd zeker wel handhaven op Excelsior? Wedstrijd pro gramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse A. HeliosR. K. O. N. S.; CaesarKimbria O. V. C.Sitt. Boys; ChèvremontY. V. H.; ValkenburgMarsana. Eerste klasse B. WilhelminaGennep; KolpingD. E. Venl. Boys—R. K. T. V. Y. Eerste klasse C. De Zweef—N. E. O.; P. H.—V. D. Z.; Grol's Heerenberg; QuickAchilles. Eerste klasse D. S. D. O.—H. M. S.; P. V. C.—V. V. Z.; WilskrachtE. M. M.; V. I. C.—Limvio; De Meer-R. K. A. V. Eerste klasse E. G. D. A.Leonidas; Gr. Willem—D. H. L.; D. E. H.T. Y. B. B.; DonkLisse; S. J. C.-H. B. C. Tweede klasse O. ExcelsiorBlauw Zwart (2.30 uur); Le nig en SnelLeiden. R. K. Sportvereeniging „Leiden". A.s. Zondag zullen bij goed weer en goede terreinen alle elftallen van de R. K. S. V. „Leiden" spelen. Leiden I gaat naar Den Haag, om Lenig en Snel te bekampen. Wat zal ons eerste brengen? Zal de nieuwe opstelling succes hebben, zoodat de puntjes mee naar huis komen? Het is te hopen, want wij hebben ze hard noodig. En het kan! Waar een wil is, is een weg. Plaats van samenkomst Stationsplein 12.45 uur. Leiden II gaat naar Waasenaar, om zich met Blauw Wit II te meten. Jongens, dat is een wedstrijd voor julile om te winnen. Want technisch zijn jullie sterker. En daar is een wedstrijd voor jullie om te winnen, jullie moeten zorgen, dat jullie op de twee de of derde plaats komen; er is nog kans! Vertrek pl.m. half twee van station per gele tram. Leiden III gaat naar Lisse, om tegen Lisse II uit te komen. Gezien de laatste wedstrijd twijfelen wij niet of jullie bren gen de puntjes mee naar huis. Een goede raad: jullie moeten meer aanpakken. Zor gen jullie 10.30 uur op het Stationsplein te zijn? Het vertrek is 10.45 uur per stoom tram. Onze juniorenkrijgen de rood-wit dui vels thuis. Een wedstrijd om van te smul len. Jongens, doe je best, jullie kent je* tegenstanders, zij zijn sterk. Maar met wat goeden wil weten wij nog niet wat de uitslag zal zijn. In ieder geval moeten jul lie de wedstrijd niet te gemakkelijk opne men, want de R. W. D. zijn nu ingespeeld. Wij verwachten natuurlijk veel publiek voor dezen wedstrijd. Het is gewoonte wanneer twee clubs uit een stad elkaar ontmoeten, dat er altijd een groot enthou siasme uitgaat voor dezen wedstrijd. Die wedstrijd begint om 2 uur op het „Leiden"- berrein Haagsche straatweg. Het bestuur van de R. K. S. Y. „Leiden" deelt mede, dat er a.s. Woensdag 18 Fe bruari eep algemeene vergadering zal gehouden worden in den R. K. Volksbond Steenschuur. Gezien de buitengewone be langrijke agenda. (Verkiezing twee be stuursleden, door aftreden van' de. heeren de Brouwer en Meijs en verkiezing van een feestcommissie voor het vieren van het tweede lustrum a.s. najaar), dringt het bestuur er op aan, dat alle leden en dona teurs zonder uitzondering aanwezig zijn op deze vergadering. DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging A. V. V. Zondag zijn het eerste en het tweede elftal vrij. Het derde elftal speelt om 2.30 uur op eigen terrein tegen Westlandia 3 uit Naaldwijk. Westlandia behoort tot een der sterkste elftallen uit deze afdeeling en wij zijn er dus van overtuigd, dat het voor de 3e elftallers een zware wedstrijd worden zal. Indien de zaken echter serieus wor den aangepakt en men goed samenspeelt, is succes niet1 uitgesloten, gezien ook de mooie resultaten tot nu door het 3e elftal behaald. Laat du-s allen hun best doen minstens één puntje thuis te houden. De beide Junioren-elftallen zullen in ac tie zijn. A. V. V. a ontvangt om 1 uur V. A. C. a, ook hier zal aanpakken de bood schap zijn, daar V. A. C. over een goed elftal beschikt, misschien dat het spelen op eigen terrein voor A. V. V. eenig voor deel brengt; we wachten af. A. V. V. b trekt naar Hoornpark om daar te 12.15 uur S. D. C. b te ontmoeten. Indertijd werd op eigen terrein een kleine overwinning behaald, doch wij zijn er ze ker van, dat A. V. V. thans met een gelijk spel al tevreden zijn mag. R. K. Sportvereeniging „Teijlinflen". Teijlingen II speelt a.s. Zondag te 2.30 uur bij Meerburg I. Vertrek per auto van af K. S. A. 1.30 uur. De thuiswedstrijd ein digde met 42 in het voordeel van Meer burg, zoodat het a.s. Zondag ook wel op een nederlaag zal uitloopen. Dat is echter niet zoo erg, wanneer de wedstrijd maar prettig is. Zoo juist hoorden wij de Teijlin- gers zeggen, dat het een van de prettigste wedstrijden was geweest, dus laat het Zon dag ook zoo zijn! Teijlingen III dat aanvankelijk naar Alphen moest-, kon Zondag nog niet uitko men wegens ziekte der spelers! De kleinste Junioren komen om 1 uur in het veld tegen Lisse II op Sporthof. R. K. Sportvereen. „St. Bernardus". Voor de elftallen van St. Bernardus zijn voor a.s. Zondag wederom drie wedstrij den vastgesteld. Het eerste elftal der Jun. ontvangt op eigen terrein te 1 uur bezoek van het Jun. elftal van S. J. C. uit Noordwijk. Het eerste elftal speelt eve-neens op eigen terrein en wel te 2.30 uur tegen het eerste elftal der sportvereeniging V. V. L. uit Voorschoten. Daar St. Bernardus op den uitwedstrijd tegen dit elftal zich tevre den moest stellen met een groote neder laag, zullen de V. V. B.'ers toch zeker hun uiterste best moeten doen om tenminste met gelijk spel een wedstrijd tot een einde te brengen, en dat kan als er van begin tot het einde door allen flink wordt aan gepakt. Het tweede elftal moet te 12.30 uur een bezoek gdan brengen te Noordwijk, alwaar zij ten strijde moet trekken tegen S. J. O. V. Dit kan een overwinning worden mits de spelers allen opkomen, maar denk er niet te licht over, want de Noordwijkers zullen ook hun uiterste best doen. De afrit is bepaald op 11.30 uur. R. K. Sportvereeniging „Meerburg" (H.R.) Voor de R. K. S. V. „Meerburg" is het morgen wel een drukke dag. Op eigen ter rein worden twee wedstrijden gespeeld. Om 12.30 uur speelt Meerburg II tegen Blauw Zwart III. We hopen, dat de re- serven revanche zullen nemen voor do in Wassenaar geleden nederlaag. Het kan best. Meerburg I speelt om 2.30 uur tegen Teijlingen II, van welk elftal in Sassen- heim met 42 gewonnen werd, zoodat we verwachten, dat de Meerburgers ook nu beide punten zullen binnenhalen. De juniorenwedstrijd S. N. A. IMeer burg I is om verschillende redenen uitge steld. 's Avonds om 7.30 uur precies heeft de jaarlijksche gymna-stiekuitvoering plaats in de gymnastiekzaal. Het bestuur ver trouwt er op, dat alle leden zorgen op tijd aanwezig te zijn, omdat precies half acht begonnen moet worden. Anders komen we tijd te kort. Elk lid beijvere zich zoo goed mogelijk mede te werken, om den avond goed te doen verloopen. Donateurs, ouders en verdere familie leren kunnen we aanraden de uitvoering te komen zien. 't Zal heusch de moeite waard zijn! Nog eens: aanvang van de uit voering precies 7.30 uur. Na afloop der uitvoering gezellig samenzijn voor de oude ren. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse B. H. B. C. II—Inida I; T. Y. B. B. II— Vitesse I; A. D. O. I—De Meer II; Con cordia IGeel Wit I. Tweede klasse C. Victrix I—D. S. S. I; Lisse IT—Alliance T; B. S. M. I—O. V. V. I; H. B. C. III Onze Gezellen II. Tweede klasse D. Lenig en Snel IIG. D. A. II; St. Ber nardus IV. V. L. IV. A. C. IDonk II; H. V. C. I-V. A. I. Derde klasse E. Alliance II—H. B. C. Ill; R. K. V. Z. I—V. V. F. I; Geel Wit II—D. S. S. II. TT. M. DE KONINGIN heeft Vrijdag een bezoek gebracht aan de groote winter- bolbloemtentoonstelling, welke in het Krelagehuis te Haarlem gehouden wordt, onder auspiciën van de Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur. H.M. bezichtigt de expositie. FEUILLETON Uit bet Amerikaansch van FRANK L. PACKARD. (Nadruk verboden). 25) Heel goed, hoor kleine Peter!, prees de oude Italiaan, terwijl hij het mannetje het geld gaf. Maar je bent het alweer verge ten, nietwaar, kleine Peter? Zeker, klonk het ernstig. Maakt u zich daar maar niet ongerust over Nu, addio dan, kleine Peter! Nicolo bleef een heelen tijd naar de deur staren, toen deze zich achter het fretachti ge kereltje gesloten had, glimlachte raad selachtig en plukte weer aan de dekens. Zoo, zoo, mompelde hij in zichzelf, dus ze zullen den ouden Nicolo in de gaten hou denterwijl Nicolo het van zijn kant iemand anders doetLaat ze hun gang maar gaan Het is alsof de dagen van voorheen terugkeeren. „Je bent dood?" Heen en weer, steeds maar heen en weer, liep Dave Henderson de kleine slecht ge meubelde kamer boven het restaurant van Emmanuel, zooals hij kort te voren ruste loos en ongedurig in zijn oei had heen en weer geloopen. De avond was gevallen. Het gordijn voor heb venster was stijf dichtgetrokken. Op de tafel naast de overblijfselen van een souper brandde een staande lamp, die wei nig licht gaf en de hoeken van het vertrek in schaduw liet. Hij had sinds gisteravond nadat hij van Nicolo Capriano was weggegaan, niemand anders gezien dan Emmanuel. Van Nicolo had hij niets meer gehoord. Er was zooveel te doen in die groote wereld daar achter dat gesloten gordijn en hij was tot werk loosheid gedoemd Dat was het wat hem dood-zenuwachtig maakte Daar was in de eerste plaats de duiven til in de schuur van Tooler.... die duiven til dat in den loop van den dag haast een obsessie voor hem geworden was. Er was een kans, een minimale kans, misschien één op een millioen, dat om een of andere re den Millman niet in de gelegenheid was geweest er heen te gaan Dave's gezond verstand zei hem dat het geld er niet meer zou liggen: hij was krankzinnig om nog een moment rekening te houden met de mo gelijkheid dat het er wel zou zijnMaar hij moest zich overtuigen en dat zou hij als het sluwe brein van den ouden Nicolo een middel bedacht had om de politie zijn spoor bijster te doen worden. Maar dat zou niet gemakkelijk zijnCa priano had het zelf gezegd En er was nog zooveel te doen, niet alleen met Mill man moest hij afrekenen.... BoU-fe Skar- van was er ook nog! Met de vuisten gebald had hij zijn ruste loos op-en-neer-loopen door de kleine ka mer voortgezte, toen een kloppen op de deur hem in zijn grimmige overpeinzingen stoorde. Het was Emmanuel die binnen kwam. Ik heb een boodschap gekregen voor u van Nicolo, deelde de Italiaan mee, en ik heb ook een brief van hem voor u. Het zal u wel knapjes beginnen te vervelen hier op de kamerenfin, Nicolo zegt dat u van vond bij hem kunt komen. We zullen strakjes met de auto gaan. Zoo mag ik het hooren, Emmanuel, ant woordde Dave Henderson opgewekt. Je bent 'n brave kerel en je stem is een trac- tatie, maar een beetje frissche luoht zal me toch erg welkom zijn Hij nam de enveloppe van Emmanuel aan, liep er mee naar de lamp en draaide zijn gastheer den rug toe, terwijl hij het couvert openscheurde. Nicolo had hem im mers op het hart gedrukt om Emmanuel overal buiten te laten.... De inhoud van de enveloppe verbaasde Dave het eerste moment: hij bestond alleen uit een krant. Hij vouwde het blad open.... en hield zijn adem in. Was hij gek gewor den of speelden ijn oogen hem parten Er ging een rilling door hem heeneen wilde vrees greep hem aan dat de heerlijke be lofte, die dit stuk papier inhield, het vol gende oogenblik een krankzinnige halluci natie zou blijken te zijn. Er was met pot lood een cirkel getrokken om het vetge drukte opschrift van een der kolommen en drie, eveneens met potlood geschreven woorden, door een streepje met den cirkel verbonden, sprongen als het ware op hem af van den witten rand van de pagina: „Je bent dood." Dave's slapen en polsen klopten als ha mers. De letters van de vetgedrukte „headline" dansten hem voor de oogen. SLACHTOFFER' VAN DE BOM EXPLOSIE GEIDENTIFICEER. Het raadsel opgelost. Dave Henderson, pas-ontslagen gevangene, slachtoffer van zijn eigen misdadige voornemens. Dave Henderson wierp een blik ovet zijn schouder. Achter zijn rug was Emma nuel met veel bordengerammel bezig om het eetgerei op te ruimen. Hij verdiepte zich weer in de courant en wat kalmer nu, las hij het verhaal van Nicolo Ca priano. En toen hij het gelezen had, lach te hij fijntjes. Hij herinnerde zich wat de oude man over Ignace Ferroni en zijn bom verteld hadwel, Nicolo was in een woord een genie, oordeelde Dave. Het vernuftige gebruik van een klein beetje waarheid had op deze koene vervalsohing den onmiskenbaren stempel van echtheid gedrukt het was zoo ongelooflijk-schran der gedaan dat de draden van leugen, die de brokjes waarheid met elkaar verbon den, absoluut onherkenbaar waren Er kwam een warm gevoel van bewon dering en dankbaarheid voor Nicolo Ca priano in Dave's hart. Maar alle andere gevoelens werden al spoedig verdrongen door het alles-overheersohende besef van vrij te zijnHet maakte hem haast dron kenhij was vrijzoo vrij als een vo gel in de luchtEen visioen van de dingen die komen zouden, doemde voor hem op eerst Millman, dan Bookie SkarvanHij was dood: de naam Dave Henderson zou door de politie in haar boek der nagedach tenis worden doorgeschrapt. Het is waarachtig geen wonder, dat ze Nicolo nooit te pakken hebben ïcunnen krijgenpeinsde Dave, terwijl hij het pa pier in kleine stukjes begon te scheuren. Hij was vrijHij was dood Hij kon zijn ongeduld niet meer bedwingen om van die vrijheid gebruik te maken. Hij kon zich op straat vertoonen zonder andere ver momming dan de afgedankte kleeren van Nicolo en den afgeslagen rand van een slappen hoedwant Dave Henderson was dood. Noch Bookie Skarvan, noch Bal- dy Vickers zouden uitkijken naar iemand, die niet meer leefde, die door een ontplof fing in onherkenbare gruizelementen was geslagenen de politie evenmin. Hij draaide zich om en keek Emmanuel aan. Ik moet bij Nicolo komen hè 7, ze ihij. La ten we dan maar meteen gaan: ik ben klaar. Niets geen haast, antwoordde de Ita liaan bedaard. Capriano zei dat we den tijd hadden, tijd in overvloed, Capriano zei: kom strakjes maar met de auto Dave schudde ongeduldig het hoofd. Neen, verklaarde hij, we gaan nu. Nu was het Emmanuel's beurt om het hoofd te schudden. Ik heb nog een boel te doen in het res taurant beneden, zei hij. Het kan nog wel een uur duren voor ik zoover ben. Dave Henderson dacht een oogenblik na. Hij kon zich nu zonder eenig gevaar op straat vertoonen: het was niet meer noo dig om zich in een auto te verbergen. Maar Nicolo had Emmanuel gezegd van die kleine ramelkast gebruik te maken. Em manuel zou het niet begrijpen als hij, in strijd met Nicolo's orders, te voet ging en Dave vond het niet noodig den eethuis houder op de hoogte te breneen van de veranderde omstandigheden. Maar even min was Emmanuels tegenwoordigheid noodigDave daoht opeens aan de dui ventil van juffrouw ToolerAls hij daar eens heenging vóór hij zijn bezoek aan Ni colo bracht! Zijn hersens werkten koorts achtig. Ja, de auto, zonder Emmanuel, dat zou een groot gemak zijn Dan weet ik wat, opperde hij. Blijf jij hier en maakt op je doode gemak je werk in het restaurant klaar, of je behoeft eigenlijk heelemaal niet mee. Ik kan best alleen met de auto gaan Kunt u chauffeeren vroeg Emmanuel sceptisch. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9