NED OOST-INDIE SPORT UIT DE PERS WOENSDAG XI FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 Een onverwachte ontmoeting. Een jonge Amerikaan, Arthur Heink, die in 1018 aan het Fransohe front streed, was op een goeden dag m de gelegenheid een gevangen Duitscher een sigaar te ge ven. De Dui soher. die door deze hartelijk heid zeer was getroffen, deed hierop den Amerikaan een gouden horloge cadeau. Toen Arthur Heink, die intusschen kapitein van een koopvaardijschip was geworden, zich een dezer dagen te Hamburg bevond, werd hij plotseling door een voorbijganger fami liaar op den schouder getikt. „En loopt mijn horloge nog?" werd hem gevraagd. Do verbaasde Amerikaan herkende zijn ouden gevangene. Hij wilde hem het horloge, dat hij bij zich had, teruggeven, doch de Duit scher weigerde hardnekkig. De tunnels onder de Schelde. De Antwerpsche correspondent van de „Msbd." schrijft: De eerste voorbereidende werkzaamne- dien voor het maken der tunnels onder de Schelde te Antwerpen zijn reeds begon nen. Op den linker-oever heeft men al een spoorlijn aangelegd en alles is zoover gere geld, dat men op 1 Maart aanstaande defi nitief met het reusachtige werk zal kunnen beginnen. De boringen zullen te gelijk aanvangen op den linker- en rechterover en op den bo dem der rivier zelf. Zooals men weet, heeft de maatschappij- aanneemsler zich de medewerking verze kerd van enkele Amerikaansche expert-s op het gebied van tunnelbouw. Deze zijn reeds te x^ntwerpen aangekomen. IN HET MERAPI-GEBIED. Aneta seint uit Magelang: In een com muniqué van dr. Neumann van Padang over den Merapi wordt vermeld dat de werking van den lavadam in de groote bres nog steeds met wisselende sterkte plaats heeft. Er hebben vele la-va afstortingen plaats, terwijl de lavadam des nachts rood gloeiend is. Na 5 Februari nam de werking af, terwijl kleine afstortingen werden ge constateerd met tusschenperiodes van een half uur en meer. Maandag werd een be zoek gebracht aan den voet van de Blong- keng glijbaan boven het begin van het Blongkeng ravijn. Hier werd een puin- stroom van geweldige blokken waargeno men, waarvan vele met een gemiddelde lijn van vijf tot zes meter. De lava-afstortin gen van den lava-dam waren duidelijk te hooren. De blokken bleven echter steeds in de kloof steken. Moord op waarnemend administrateur. Aneta seint uit Padang: De heer H. M. E. F. van IJzeren, waarnemend admini strateur van de onderneming Boekit Sim pang in het Moeara Laboesche, werd door een koelie aangevallen en gedood. ZWEMMEN DE NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS IN ZUIO-AFRIKA. De laatste wedstrijd. Reuters bijzondere dienst meldt uit Kimberley De Nederlandsche damesploeg heeft haar Zuid-Afrikaanschen toer geëindigd met een estafette wedstrijd tegen de ploeg van Criqua, in welken de laatste zeven se conden vóór kreeg op de 200 yards. De bezoeksters wonnen met het kleinst mogelijk verschil in 2 min. 8.2 sec. WINTERSPORT WERELDKAMPIOENSCHAPPEN BOBSLEDEN. Gisteren zijn te St. Moritz de wereld kampioenschappen voor vierpersoons bob sleden begonnen. Dertien bobs uit België, Duitschland, Engeland, Frankrijk; Italië, Oostenrijk, de Vereenigde Staten van Amerika en Zwitserland nemen aan het wereldkampioenschap deel. Iedere bob moet viermaal de baan af leggen. Wie de vier banen tezamen in den kortsten tijd gedaan heeft, wordt wereld kampioen. Vandaag hebben de eerste twee ritten plaats gehad, met het gevolg, dat aan het einde van dezen eersten dag Duitschland I de leiding had in 2 min. 36.5 sec., no. 2 was Zwitserland I in 2 min. 37.4 sec., no. 3 Engeland II in 2 min. 38.1 sec., no. 4 Zwitserland II in 2 min. 38.3 sec., no. 5 Duitschland II in 2 min. 38.5 sec., no. 6 Amerika in 2 min. 39.3 sec. Het ging buitengewoon snel. Het be staande baanrecord van 1 min. 9.4 sec. werd niet minder dan viermaal verbeterd en tenslotte door Duitschland I gebracht op 1 min. 17.7 sec. „Msbd." WIELRENNEN PAARDENSPORT DE NEDERLANDSCHE EQUIPE UIT BERLIJN TERUG. Feestelijke ontvangst te 's-Gravenhage. Met een nachttrein uit Berlijn zijn Dins dagochtend in de Residentie teruggekeerd de Nederlandsche cavalerie-officieren, die deelgenomen hebben aan hot concours d' hippique te Berlijn. Zooals men weet hebben de Nederland sche ruiters daar veel succes mogen oog sten en kon zelfs ritmeester de Kruyff den grooten prijs behalen. Het is dan ook wel vanzelf sprekend dat de Nederlandsche collega's hun een har- telijken intocht zouden bereiden en Dins dagochtend waren dan ook een groot aan tal militairen op het Staatsspoorstation aanwezig. Ook gaven vele bekende personen op ruitergebied van hunne belangstelling blijk door bij de begroeting tegenwoordig te zijn. Het muziekkorps van het 3e half regi ment huzaren was op het perron opgesteld en toen de trein binnenstoomde, weerklon ken de tonen van vroolijke muziek. Kapitein Versteegh, de ritmeesters Bre vet en de Kruyff en de res. Ie luit. van Schaik, de Nederlandsche équipe, werden in de wachtkamer ontvangen en daar toe gesproken door overste Diemont, com mandant van het 3e half regiment Huza ren en door kolonel de Goeyen, comman dant van de Grenadiers en Jagers en door den adjudant-onderofficier Elshof. De sprekers huldigden de Nederlandsche ruiters op de meest hartelijke wijze voor de fraaie prestaties en hun sportieve suc cessen. De inspecteur der cavalerie en de bur gemeester waren verhinderd bij de ont vangst tegenwoordig te zijn, doch hadden eveneens hun gelukwenschen gezonden. De chef d équipe, kapitein Versteegh, heeft ten slotte allen dank gezegd voor de hartelijke hulde. Er was een groote krans van de onder officieren van het 3e half regiment Huza ren en van het regiment Grenadiers en Jagers. Ook werd nog aangeboden een tinnen bord, waarop de sportieve daden van de vier officieren vermeld staan. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslag van den wedstrijd O. G.'t Gr. Laken I voor de 2e klasse L. B. B. luidt: J. Brupinincks ('tGr.L.) 125 19 42 6.57 J. Slimmers (O.G.) 55 18 8 3.05 J. Pauw Fr. Verstraaten P. Meijers Th. Laurens, res. H. Barendse J. Brugman 't Gr. Laken 2 De uitslag van den wedstrijd S. D. O. II Hollandia II voor de 3e klasse L. B. B. luidt: G. Guyt (Holl.) 100 45 10 2.22 A. J. Kantebeen (S.D.O.) 82 44 13 1.86 125 73 10 1.71 113 72 11 1.56 125 31 21 4.03 68 30 7 2.26 125 46 14 2.71 79 48 8 1.75 O. G. 0 punten. D. Klein N. N. res. 100 47 10 2.14 41 46 4 0.91 DE ZESDAAGSCHE TE STUTTGART. Gisteravond om elf uur waren door het koppel aan de spits afgelegd 2321.390 km. De stand was toen: 1. Preuss—Resiger 157 punten; op 1 ronde: 2. KrugerFunda 157 punten; op 2 ronden: 3. EhmerTietz 114 punten; op 3 ronden: 4. KilianPutzfeld 125 punten; 5. MantheyMaczinski 90 pun ten; o p4 ronden: 6. Frankenstein—Petri 194 punten; 7. DurayDumm 104 punten; op 5 ronden: 8. Peix—Carpus 164 punten: 9. ChouryFabre 61 punten; 10. Zucchetti Sverignini 88 punten. Van der Heijden heeft gistermiddag de baan verlaten. N.N. 55 43 7 1.28 D. Nieuwenburg 100 43 14 2.32 De 4e partij door Hollandia gewonnen gegeven. S. D. O. 1 en Hollandia 1 punt. De stand van de 3e klasse competitie L. B. B. luidt: D. O. S. III 9 4 0 5 13 24 12 de Kroon I 8 5 3 0 10 19 13 Poort v. Cleef II 9 3 3 3 9 19 1 S. D. O. II 9 3 4 2 8 16 20 Hollandia II 9 2 3 4 8 16 20 L. U. T. O. II S 0 4 4 4 10 22 De wedstrijd L. U. T. O. Ide Kroon I is reeds gespeeld, maar de uitslag is nog niet bekend. Hedenavond valt de beslissing om het kamp. der 3e kl. comp. L. B. B. tus- schen de Kroon I en D. O. S. III. De uitslag van den wedstrijd S. D. O. IV T. O. G. II voor de 4e klasse L. B. B. luidt: J. Mulder (T.O.G.) 68 34 11 2.00 N.N. (S.D.O.) 75 34 8 2.20 A. Schouten 75 40 14 1.87 W. Ranselaar 67 39 12 1.71 G. Dubbeldeman, res. 75 35 11 2.14 N.N. 42 34 5 1.23 J. v. d. Burg 75 32 12 2.34 P. Poelijoe 47 31 S 1.51 Tl O. G. 2 en S. D. O. 0 punten. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Met een grooten aanvoer werden de volgende prijzen be taald, per dozijn: Fred Moore 2835 ct. Rose La Reine 28—32 ct. Couronne d'Or 4046 ct. Pelikaan 3845 ct. Vermi'lioen Brillant 30i34 ct. Gele Prins 48—53 ct. La Reine 2536 ct. Prosperity 2830 ct. Ibis 3236 ct. Prins van Oostenrijk 30- 35 ct. Cram. Brillant 2630 ct. Witte Vlak 3843 ct. Flamingo 2730 ct. Mu- rillo 3540 ct. Theeroos 4014 ct. Mr. d. Hoeff 5055 ct. Azalea 4216 ct. Rose Gris de lin 2530 ct. Mac Ivinley 381: ct. William Copland 38—44 ct. Bartigon 5060 ct. William Pitt 4860 ct. Elisa beth 6070 ct. Sanders 5560 ct. Hya cinthen wit per 100 4.20140, idem rood en rose 4.104.20. Narcissen per 100: Cervantus 2—2.20. Ajax 0.80 0.90, Gilden Spur 1.60 1.90, Ornatus 0.60—0.90, Sion 22.40, Laurens Kos ter 1.60-1.80. GEMEENTERAAD VAN UITHOORN Vergadering van den raad der gemeente Uithoorn gehouden op Vrijdag 6 Febr. 1931 des namiddags 2 uur. Voorzitter: Burgemeester G. A. L. M. Vos de Wael. x^fwezig met kennisgeving de heer Matth. Kleijn. De Ingekomen Stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Nogmaals verlichting Thamerhuisbrug. De vorige keer staakten de stemmen, nu aangenomen met 64 stemmen. Een adres om steunverleening aan M. Kuiper en nog een 7-tal onderteekenaars. Zij zijn werkloos. De nood dwingt hun tot vragen. B. en W. stellen voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer Verkerk tracht een uitweg te vinden door deze personen te laten werken bij de waterleiding, maar de voorzitter merkt op, dat alle pogingen reeds zijn aan gewend bij de Provincie. Wethouder Ver woerd dikt deze woorden nog eens aan. Men komt met schoone beloften in Bloe- mendaal en zegt toe, Uithoornsehe men- schen te werk te stellen en-in den winter werk te zullen geven, maar niets is ons nog bekend, noch 't een noch 't andere ge beurt. De Raad besluit volgens het prae-advies van B. en W. Schoolkwesties. Het gemiddelde aantal leerlingen aan de Openbare Lagere Schopl bedroeg over 1930 1291/4 waardoor een 3e onderwijzer van bijstand mogelijk wordt gemaakt. R. en W. stellen voor 'n onderwijzeres te benoe men en komen met een alphabetische voor dracht van drie: 1. Mej. Bartels, 2. Moj. Grond, 3. Mej. Vers'prillen. No. 2 wordt door hoofd en personeel der O. L. School het meest aanbevolen. Zij wordt met al- gemeene stemmen gekozen. Voorschot vergoeding art. 101 le lid L. O. Wet 1920 over 1931. Op aanvraag ont vangt de R. K. School v. d. Kwakel 2880 de R. K. Jongensschool in Uithoorn 11S0 en de R. K. Meisjesschool 12S0. Het Bestuur der Chr. Nat. School Zui- der Legmeerpolder vraagt van den Raad de medewerking tot het aanschaffen van nieuwe leermiddelen volgens art. 72 L. O. Wet 1920. Volgens prae-advies B. en W. a deze te verleenen wordt besloten. Een adres was ingekomen van enkele personen, die schade ondervonden hadden bij het ontsmetten der gemeente-woningen. Zij vroegen den Raad op welke gronden hun besluit rustte. B. en W. stellen voor, dat schrijven voor kennisgeving te aan- 'aarden. Besloten wordt volgens prae-advies. B. en W. zijn nader in overleg getreden met het P. E. N. over de tarieven van het electriciteitsverbruik in 't slachthuis. Het P. E. N. was bereid de reductie ad 20 pet. te verhoogen tot 35 pet. aanvangende Oc tober 1930. B. en W. stellen voor het reductie-sys teem óp de slachthuisrechten- en keurloo- nen-verordening nog verder door te voe ren en deze verordening aan te vullen met het volgende: aantal slachtingen boven 15000 zal het loon 0.35 bedragen. Beslo ten. Gemeentefinanciën. Het jaar 1930 zal vermoedelijk een nadeelig saldo geven van 4000.—. B. en W. zoeken nu middelen om deze 4000 nadeelig slot op te lossen. Het eer ste middel is het aantal opcenten op de hoofdsom der fonsbelasting te brengen van 80 op 5.en die der 2e klasse op 4. Op dit laatste middel komen verschillende amendementen. Het 3e middel, dat B. en W. gevonden hebben is herziening van de verordening op de heffing van leges, waardoor een hoogere inkomst dan 500.verkregen wordt. Uit de aanneming van dit punt volgde een begrootingswijziging 1930 idem 1931, een verordening, die alle met den steun van den heer Corsel werden aanvaard. Ook de herziening van de trekhondenbelasting in den geest van een aangenomen voor stel Könst werd aangenomen. Aanvraag van het bestuur van den land- bouwcursus te Mijdrecht om subsidie voor de personen, die vanuit Uithoorn den cur sus bezoeken. Aanvraag 5.per per soon. Mijdrecht draagt ook 5.per per soon bij. B. en W. adviseeren goedgun stig, wat de Raad overneemt. Fraude en diefstalverzekering. Deze ver zekering heeft plaats door bemiddeling van de vereeniging van Nederlandsche ge meenten te 's-Gravenhage. De premie be draagt 2.50 per 1000 van de verzekerde som. Hiervan zou de helft door betrok ken ambtenaren kunnen betaald worden. Dit bedrag is gering. B. en W. stellen voor, dat de gemeente betaalt. Ten aan zien van de bedragen waarvoor verzekerd wordt, acht B. en W. het raadzaam deze te bepalen voor den Gemeente-ontvanger op 1000.Woningbedrijf 1000. slachtbedrijf 2500 en dienst openbare werken 1800. Aldus besloten. De gemeente wordt voor 100 eigenares van een perceel aan de Amstel gelegen marktterrein. Garantie voor voorschotten. j Punt garantie van aan tuinders te ver leenen voorschotten en idem aan akker bouwers. De heer Könst zegt, dat deze stukken toegezonden zijn van „hooger college". Daar valt weinig op te zeggen. Er is één mogelijkheid. B. en W. kunnen tegenover dit stuk eenige soepelheid betrachten. Er zijn vele tuinders, die nu pas (of in 1929 1930) hun boekhouding zijn begonnen. Die hebben geen boeken over 1928. Voor hen zou eenige soepelheid betracht kunnen worden. De heer Maat meent, dat de tuinders steun moeten hebben voor hun gezin. Mest- stokken enz. krijgen ze wel. De heer Könst zegt, dat de heer Maat eenigszins verkeerd gelezen heeft daar arbeid ook onder de regeling valt, ook de arbeid voor zich zelf. Wethouder Verwoerd heeft de verschil lende sprekers aanhoord. De eene vraagt soepelheid, van de anderen is de verorde ning weer een lijn. B. en W. krijgen nu de verantwoordelijkheid. Maar als later alles is afgewikkeld danvolgt de critiek. Niet dat hij daar bang voor is, maar als men zulke zaken naar recht en billijkheid met verordening en voorschriften in de hand heeft afgewikkeld, dan komen de bezwaarschriften. De heer Blom is het eens met wethouder Verwoerd en zegt toe daarop geen critiek meer uit te oefenen. Ook de andere leden van den Raad zijn het met spreker eens. Steun aan werkloozen. Steunregeling crisiswerkloozen. In deze regeling, die weer van „hooger hand" komt vindt dé heer Corsel de bedragen te laag ges'eld. De heer Könst wil het maximum stellen op 8 personen. Volgens deze ministerieele regeling bedraagt die steun 65 pet. aan gehuwden en ongeh. kostwinners en aan kostgangers 55 pet. van het 48-urig werk loon. Geen uitkeering krijgen: le personen boven 60 jaar, 2e. die een jaar of langer uit de werkloozenkas trekken, 3e vrouwen Gedurende 18 weken kunnen kostgangers en 21 weken gehuwden en ongehuwde kostwinners deze steun ontvangen. Wethouder Verwoerd zegt, dat armen zorg ook helpt. De Raad is zeer clement, maar armenzorg moet de eerste plaats in nemen. Er worden drie voorstellen ingediend: le Voorstel B. en W. volgens ministerieele regeling: 2e voorstel-Corsel, 3e voorstel- Könst. Het voorstel-Könst wordt door B. en W. overgenomen. 't Voorstel-Corsel wordt niet ondersteund en 't voorstel-Könst dus B. en W., met algemeene stemmen aanvaard. De rondvraag levert weinig vragen van belang op. Hierna sluiting. RECHTS EN LINKS IN DE S. D. A. P. „Strijd tegen de Polakkerij". Henri Polak," een der stichters van de Nederlandsche S. D. A. P. en de bouwer van een der sterkste socialistische vakver- eenigingen, heeft het gewaagd om in het „Volk" te vragen wat toch wel het prac- tisóh program zou wezen van de linksohe elementen in de partij zoo zij 't voor het zeggen hadden. In „De Socialist" wordt daar op de volgende lieflijke wijze op ge antwoord door den heer de Kadt: „Wie in de socialistische beweging wil werken, dient haar gehéél te kennen: ook haar aohterlijke, verouderde, beschimmelde opvattingen mag men niet verwaarloozen. En dus maken we iedere week onze wande ling langs dat, door den Heemschut-geest der „Volk"-redactie, voor ons behouden grachtje. Zoo'n heerlijk schilderachtig stin kend grachtje, omzoomd met bouwvallige, kostelijk vieze en bekrompen huisjes, wier riolen allo, alle zonder uitzondering, in het stilstaande watertje uitmonden en zoo hun aandeel leveren in de „groote schoonheid" van dat kleine grachtje. Meen niet dat er geen beweging zit in dat stilstaande watertje. Ge zult bespeu ren, dat daar op den bodem iets werkt en rumoert van uit de diepte borrelen do gassen naar omhoog en bijna steeds drijft er allerlei halfvergane plunje, vodden en krengen in het romantische grachtje het zijn de oorspronkelijke, nieuwe gedachten en opmerkingen van den Kroniekschrijver. Deze schrijver wacht zich natuurlijk wel Polak te antwoorden maar verzekert, dat onze actie voer een strijdbare Internatio nale nooit mogelijk is in samenwerking met de Polaks. Onze strijd tegen den oorlog, onze strijd tegen de bourgeoisie is ook een strijd tegen de Polakkerii". Op denzelfden dag —n Nov. schrijft Henri Polak in het „Volk": Iemand, die mij W. P. noemt en teekent „uw nederige p.g. G. Nyhuiste Hengelo, zond mij een briefkaart, waarin hij mede deelt, mij voortaan „Hoogweledelgeboren" te zullen noemen en de verwachting uit spreekt, dat ik nog eens „Graaf Henri- van Polak van Uilenburg" zal worden. Ik zou die kaart eenvoudig gedeponeerd hebben ter plaatse waar zij thuis behoort, in den vuilnisbak, indien de geachte schrij ver niet het woord Uilenburg had gebezigd. Ter inlichting van niet-Amsterdammers diene namelijk, dat Uilenburg de naam is van een Joodsche proletaricrswijk (thans geheel van karakter veranderd). De bedoe ling van dezen partijgenoot (behoort hij misschien tot de linkerzijde?) is deze: Wat vermeet zoo'n Uilenburgsche Jood zich, om over titels en ridderorden anders dan op de gebruikelijke wijze te schrijven en (in 's mans verbeelding) naar titels en ridder orden begeerig te zijn Ik ben echter niet op Uilenburg gebo ren, doch op het Rembrandtplein. Mnfi' ik zou mij er even weinig voor schamen, als ik wel op Uilenburg het levenslicht had aanschouwd, als deze Nyhuis zich schaamt mij per briefkaart in kennis te stellen van den aard zijner geestelijke gesteldheid, en te doen blijken, dat men zich sociaal-demo craat kan noemen om in werkelijkheid niet hooger te staan dan een Duitsche fascist. Een beschamend is het zeker, dat men in onze Partij geen van de gangbare afwij kende meening kan verkondigen, zonder te worden beleedigd en bespuwd al zijn lie den als deze Nyhuis gelukkig uitzonderin gen. 0EGSTGEEST. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag 12 Fe bruari des n.m. 7 uur. De agenda bevat de volgende punten: 1. Notulen, mededeelingen, ingekomen stukken. 2. Benoeming onderwijzeres aan de openbare lagere school aan den Burg. Terweeweg. 3. Advies van B. en W. op het verzoek van het bestuur der woning- bouwvereeniging „Buitenlust" te Oegst- geest, om beschikbaarstelling van gelden uit den gemeentekas voor den bouw van schuurtje achter de met Rijks voorschot gebouwde woningen. 4. Voorstel van B. en W. tot vervanging van het boven- grondsch electrisch net in de Burg. de Kempenaerstraat door een ondergrond- schen kabel. 5. Idem tot het aanleggen van een straat tussehen den Burg. Ter weeweg en de Wethouder Duivenvoorde straat. 6. Idem inzake de radiodistributie. 7. Tdem tot het verleenen van geldelijken steun aan den Leidschen Belastingop haaldienst. 8. Idem betreffende het bitu- minoeren van de wegen in het Juliana- en Prins Hendrikpark. 9. Idem tot vast stelling van een verordening, regelende de voorwaarden, waarop aan besturen van bijzondere bewaarscholen subsidie uit de gemeentekas kan worden verleend. 10. Idem tot benoeming van leden van de commissie van schatters voor de Directe Belastingen. 11. Idem tot toekenning van een gratificatie uit de gemeentekas aan den Rijksveldwachter van der Stel. 12. Idem tot vaststelling van den pensioen grondslag van den gemeenteveldwachter J. J. Vos. 13. Begrootingswijzigingen. 14. Reclame verlichtingsbelasting. 15. Rond vraag. Harmonie „Triumph". Onder buiten gewoon groote belangstelling, een be langstelling die nog wel nimmer een ver eeniging hier is' te beurt gevallen, gaf de Harmonie een uitvoering ter gelegen heid van haar eerste lustrum met mede werking van het gezelschap Johan SchmidtDi Vista uit Amsterdam. De groote zaal van „St. Willibord" plaats biedend voor 350 personen was gereel bezet. Onder de aanwezigen merkten we op burgemeester van Gerrevink, wefch. Rubenkamp, de eerevoorzitter der ver eeniging, de heer L. J. v. Douveren, mr. Bolsius, allen met hun echtgenooten, als ook de weleerw. heeren kapelaans van Schaik en Blok. Pastoor de Vetten had bericht van verhindering gezonden. De voorzitter opende den avond met een korte toespraak en verwelkomde in 't bijzonder de reeds bovenvermelde per sonen en ook de afgevaardigden van het Tramcorps en van de muziekvereeniging „Perosi" uit Leiden. Spr. liet de revue passeeren de wor dingsgeschiedenis en verdere ontwikke ling en groei der vereeniging. De groote stuwkracht bij de oprichting en helper ook in den financieelen nood noemde spr. pastoor de Vetten. Ook den donateurs, die met hun jaarlijksche contributie de vereeniging mede schragen, werd een dankwoord niet onthouden. Nadat directeur Kroon onder applaur een nieuwe dirigeerstok was overhandigd, werden onder diens bekwame leiding een 6-tal met zorg gekozen muzieknummers ten gehoore gebracht, die alle met veel toewijding werden gespeeld. De vlekjes en smetjes zullen met ern- stigen wil en voortdurende studie wel tot een minimum worden teruggebracht. Wij zullen de verdere muzikale prestaties niet bespreken, te meer daar de Harmo nie dit jaar gaat deelnemen aan het con cours te Noordwijk, waar meer bevoegde personen hun oordeel zullen uitspreken. Na beëindiging der muzieknummers sprak de voorzitter van „Perosi" de ju- bileerende vereeniging toe en bood haar een verguld zilveren medaille aan. Burgemeester van Gerrevink if ver heugd als hoofd der gemeente dozen avond te mogen medemaken en dankt ook namens zijn echtgenoot e. Voor zoover spr. hét kan beluisteren, gaat het met de muzikale ontwikkeling cresoendo, al zijn er nog technische fou ten. Namens het gemeentebestuur felici teert spr. de vereeniging met. het eerste lustrum en wenscht met Gods hulp de verdere groei en bloei te mogen aan schouwen om ook over vijf jaar het twee de lustrum mee te maken als burgemees ter van het onafhankelijk Oegstgeest (ap plaus). Het woord was daarna aan het too- neelgezelschap, dat terstond bij hun op treden met het genre-stukje „Van twee oude mensohen" reeds de hooge verwach tingen overtrof. Na de pauze het trans formatiespel „De Dief". De groote aan dacht waarmede deze één-a-cter werd ge volgd en de stilte bij de werkelijk aan grijpende momenten bewezen, dat de aan wezigen geheel meeleefden met het spel van deze begaafde acteurs. Er was zelfs applaus bij open doek. Tot slot werd gegeven „Komisch dis cours uit het Hongaarsch" wat eveneens tot enorm succes leidde. Het geheéle optreden van dit kunste naarspaar was hoogstaand, kunstzinnig en vooral ook decent. De heer Schmidt toonde de kunst te verslaan verschillen de karakters uit te beelden. „Triumph" heeft met het engageeren van dit gezel schap haar donateurs een genotvollen avond verschaft. Na afloop gaf de burgemeester en vele anderen hun tevredenheid over het slagen van dezen avond te kennen en zogden toe een volgende uitvoering wederom aanwezig te zijn. Het gezelschap roepen wij ook gaarne een tot weerziens toe. Nog zij vermeld dat de heer Kroon eenige vioolnummers gaf gedurende de pauze. Hij werd daarbij op verdienstelijke wijijze op den vleugel door zijn dochter begeleid.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7