UIT DE OMGEVING DINSDAG 10 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 wil teruggaan tot 5 c.M. boven N.A.P., daar deze doorvaart van geen belang is. Wethouder van Leeuwen bestrijdt den heer ten Cate Brouwer en zegt, dat diens bezwaren denkbeeldig zijn, daar vletten van 20 ton er nog wel door gaan. De heer ten Cate Brouwer wil bij de overeenkomst met het Rijk een reserve ma ken door de doorvaart voor schepen van bepaalde grootte te bestendigen. Bovendien geldt dit alles voor normalen waterstand. Spr. wil het zekere voor het onzekere ne men en daarom de doorvaarthoogte 95 c.M. maken inplaats van 85 c.M. De heer den Ouden verdedigt het voor stel. De heer Boeren betoogt nog eens, dat het belang van den weg het zwaarste weegt. Hierna wordt het voorstel aangenomen, met de aanmerking dat de heer ten Cate Brouwer wenscht geacht te worden te hebben tegengestemd. Bij de rondvraag vraagt de heer ten Cate Brouwer welke maatregelen de gemeente neemt bij een gladheid als welke gisteren plotseling aanwezig was. Spr. geeft in over weging maatregelen te nemen, dat direct zand kan worden gestrooid. De voorzitter zegt toe de zaak onder de oogen te zullen zien. De heer den Uijl meent, dat met de steunregeling voor werkeloozen weinig kaast is gemaakt en vraagt van B. en W. een voorstel te dezer zake, waarop de voor zitter antwoordt, dat dit ligt aan de rege lingen der regeering, waarmede men niets kon aanvangen. Er za,l Donderdagavond een voorstel van B. en W. komen. De heer Boeren vraagt B. en W. iets te doen voor afwatering van bouwgrond, waar dit noodig is, daar in de nabijheid liggen de huizen last hebben van grondwater. Er zijn nu voldoende arbeidskrachten, zoodat spr. hoopt, dat hiertegen iets zal worden gedaan. De voorz. zegt toe, dab dit onder oogen zal worden gezien. De heer Cox vraagt, wanneer met de beschoeiing in Aarlanderveen zal worden aangevangen. De voorz. zegt, dat er een termijn ge steld is, dat het werk moet worden afge leverd, niet wanneer zal worden begon nen. Intussohen heeft de aanbesteding plaats gehad. Hierna gaat de Raad in geheime zitting. BODEGRAVEN. Personalia. Zaterdag slaagde voor examen handwerken, afgenomen door de Vereeniging der R. K. Modevakscholen, 12 leerlingen voor costumière en 14 voor lingerie; waarvan 20 opgeleid door de eerw. zuster Gabina van de R. K. Meisjes school alhier en 6 door de eerw. zuster Reinalda van de R. K. Meisjesschool te Warmond. Een mooi succes voorwaar, dat niet één der 26 behoefde te worden afge wezen. De namen der geslaagden zijn: Voor costumière: Gerarda Bunnik; Jeanne van Gils, Maria Jaspers, Marie Kraan, Eva Ranke, Bep Duinhoven, Marie Schakenbosch, Anna Sikking, Dora Vee- lenturf, Marie Verwoerd, W. Versluis, Ali de Wit; en Voor lingerie: Jo Caspers, Marie Deriks Anna Kromwijk, Mien Kuipers, Dora Mau ris, Bets Moons, Plonie Olsthoorn, To Stol wijk, To Timp, Tini Timp, Anna Vernooi, Anna Sikking, Agatha v. d. Werf en Ber tha Zijeveld. WOERDEN. Feestavond patronaat. Zondagavond werd een feestavond gegeven van het Pa tronaat en de Gezellenvereeniging „Sint Antonius" voor ouders en leden. Jong en oud hadden medegewerkt om dezen avond zoo goed mogelijk te doen slagen. Nadat de weleerw. pater v. d. Boezem, directeur, een hartelijk welkomstwoord had gespro ken tot de aanwezigen (door de heerschen- de ziekte waren er ook nog al veel „niet- aanwezigen") werd de feeststemming erin gebracht door eenige vroolijke marschen van het lustig musiceerende fluitistencorps „St. Cecilia" onder leiding van den heer W. Visser. Door de jongere leden van het Patro naat werd hierna opgevoerd „De Model school", een klucht in twee bedrijven. Het was een lust te zien hoe de jongens hun best deden hun rol zoo goed mogelijk te vertolken. In het bijzonder viel het spel van de jeugdige „Bas" bij het publiek in de smaak door het nabootsen van de direc teur der school, wat het meest tot uiting kwam toen de directeur en „Bas" door de knecht wezenlijk werden verwisseld en niet „Bas", maar do directeur in het hok werd opgesloten. Het hierna opgevoerde blijspel in drie bedrijven: „Samson en Moot", als wonder dokters, door de tooneelvereeniging D. O. K., getuigde van ernstige studie en goede leiding. Hoewel het spel van allen te lo ven viel oogstten wel bijzondere bijval de wonderdokter prof. Melobanie en zijn as sistent Giovanni, die door hun komische spel de aanwezigen deden schaterlachen zonder ophouden. Muziek en tooneel heb ben gezorgd voor een gezellige en vroolij ke avond. ZEVENHOVEN. Nachttelefoon. Ook bij nacht kan men alhier ten Gemeentehuize telefonee- ren. Z0ETERW0UDE. Vervolgonderwijs. Bij Koninklijk Be sluit is goedkeuring verleend aan de ver ordening tot heffing van schoolgeld voor vervolgonderwijs. De minimum schoolgeld- -lelasting bedraagt per maand (bij een in komen van 600.—) 0.50, en de maxi- rnumbelasting (bij een inkomen van meer dan 4500.7.per maand. Jubileum rector Klaverweijden. Op het einde van dit jaar viert de zeer eerw. heer Klaverweijden, rector van het Kruisheerenklooster alhier zijn 25-jarig priesterfeest. In verband daarmede heeft zioh een comité gevormd uit de buurtbe woners, hetwelk voornemens is den jubi laris een passend cadeau aan te bieden. Daartoe zullen met goedvinden van den hoogeerw. heer deken in de parochie Zuid- buurt gelden worden ingezameld evenals onder de buurtbewoners. Het cadeau zal bestaan uit paramenten. Sportavond „A. S. C". Gisteravond werd een uitvoering gegeven door de R. K. Sportvereeniging „A. S. C.". Vele ouders en donateurs hadden terzij de in de groote Patronaatszaal en op het podium plaats genomen, toen op het aanvangsuur de groote opmarsch van alle afdeelingen tezamen vanuit de hal begon. Twee jonge tamboers van de St. Jansfan fare' sloegen het marschtempo er in. Defi- leerende stonden dan op het einde bijna 100 dames en heeren, jongens en meisjes en kleuters allen in hetzelfde frissche sport tenue aangetreden. De voorzitter van A. S. C. sprak een openingswoord, waarbij hij met vreugde de vooruitgang constateerde bij de afdee lingen gymnastiek, at'nletiek en reidansen waar te nemen, dank zij de eminente lei ding van den heer Gerard van Oerle, de steun van de Pationaatscommissie en de activiteit van het bestuur. Vervolgens werd met de afwerking van het programma, dat zeer uitgebreid was, begonnen. Dank zij de vlotte afwerking konden de 18 groote nummers ten einde worden gebracht voor het gestelde uur. Het zou ons te ver voeren alle deze num mers te gaanopnoemen: De „Pekaneezen kras" uit Leiden hield de vroolijke stem ming er in door korte vroolijke nummertjes te geven. Het programma kenmerkte zich door een prettige afwisseling. Na algemeene vrije oefeningen door de meisjes en jongens die keurig correct werden afgewerkt kwamen de kleuters laten zien wat zij reeds had den beoefend. Hierbij was het publiek op getogen en toen dan ook'de jongens een beeld hadden gegeven hoe stijf en krom de jongens zijn die niet aan gymnastiek doen, om daarna te toonen hoe de jongens van de Aloysius Sportclub zijn, had de leider den goeden toon te pakken. Nu kwam het allernieuwste: de reidans zou voor het eerst hier in het openbaar uitgevoerd worden. De eerste groep was nog een beetje aarzelend maar toch ging de schoenlapper- reidans al heel aardig. Jammer dat in deze groep niet allen opgenomen waren. De volgende nummers brug voor heeren had veel belangstelling; de afdeelingen maken goede vorderingen. Na een leuk spelletje voor de kleinen jongens werd door een tweede groep da mes de „Driekus man" gedanst. Ook hier nog een beetje schuchterheid maar ook dit zal eeji volgende keer wel beter gaan. De reidansen vielen zeer in den geest. De flinke damesafdeeling dames gaven stokoefeningen die onberispelijk waren, hoewel deze zeer moeilijk waren. Na. de korte pauze kwamen de adspi- ranten-jongens met laagrek. Deze afdee ling onze toekomst is een fijne ploeg. Zij hebben correct leeren werken en dan worden de gymnasten wel goed. De derde afdeeling reidans voerde en contradans uit. Langzaam aan werden de dames vroolijker en ging het al beter. Een mooie vlagoefening door de groote groep schoolmeisjes en adspiranten ging ook al zonder een enkele fout. De athletiek-ploeg kwam hierna met een samengestelde voorbereidende oefening voor start-, hardloop-, speerwerpen, discus werpen en kogelstooten. Een flinke athle- tengroep die dezen zomer in het veld goed zal uitkomen. Hierna kwam het. succesnummer aan de beurt. Twintig dames in de echte oude Zoeterwoudsehe kleeding met de muts en het kanten schortje op klompen, voerden een klompendans uit die zoo mooi en zoo leuk was dat alleen dit nummer den avond reeds goed maakte. Dit nummer heeft dan ook de reidans voor goed populair gemaakt. Nu een vol gende maal nog blaasmuziek bij zoo'n klompennummer en dan is het volmaakt. Pianomuziek kon niet gehoord worden en is achterwege moeten blijven. De gymnasten, heeren en jongens, ga ven tenslotte een zevental mooie standen, waarna allen weder den opmarsch maak ten om na opgesteld te zijn voor het po dium werden toegesproken door den wel eerw. heer J. van Dael. Zijneerw. prees de taaie wil en volharding van den leider en de leden, waarbij spr. hoopte, dat ook voor alle beoefening van de deugden eenzelfde wil en volharding zal getoond worden. Zoo zal de gymnastiek een goed werk zijn. Spr. bejammert het dat enkele da mes van de reidans nu niet gekomen zijn, het is een verkeerd begrip om deze be oefening te beschouwen als een ijdele ver tooning. Als men goed werk maakt, mag men dit gerust laten zien en anderen ten voorbeeld zijn. Daar zijn andere dingen die dan eerst achterwege moeten blijven. Zooals de sport zich hedenavond liet zien, is het een onschuldige zaak. Zoo beschouwd roemt spr. de ijverige pogingen voor de sport en sluit daarmede de uitvoering. Hedenavond wordt hetzelfde program ma weder uitgevoerd. De zaal zal dan wel weder gevuld zijn. DE KWAKEL. Nog altijd gesloten. De griep heerscht hier nog in die mate, dat de school Maan dag nog gesloten moest blijven. Tot Don derdag naar huis59 van 297 leerlingen volgen naar huis. Deze waren alleen pre sent, de overigen ziek. HILLEG0M. Chr. Bouwvakarbeiders. Alhier is op gericht een aid. van den Ned. Chr. Bouw- arbeidersbond. Tot bestuursleden zijn ge kozen: W. Peet voorz., A. Vink en W. Mon- ting. Het secretariaat is gevestigd Weer- la-an 23. De Bond zelf telt 11200 leden. Verlichting. De verlichting van de Haven met gaslantaarns zal doorgetrokken worden tot de vuilnisbelt. Opgedragen. Het aanleggen van een wegdek van de Van Meerbeekstraat en Prins Hendrikstraat is opgedragen aan de N.V. Beton-Maatschappij te Amsterdam. Consultatie-bureau. De eerste zittings dag van het consultatie-bureau voor zuige lingen was voor deze nieuwe instelling een succes. Er kwamen 25 moeders met. hun kleine kindertjes om het advies van de kinderarts te vernemen, uit alle standen en kringen. Ofschoon de zitting was van 23, was het 5 uur voor de laatste moeder huis- toe ging. Nog zal worden gesticht, een con sultatie-bureau voor de t.b.c.-bestrijding. Eerste Hulp bij Ongelukken. In deze gemeente zijn door het Roode Kruis een tweetal hulpposten voor eerste hulp bij On gelukken ingericht, n.l. nabij Oosteinder- brug en bij de Steenfabriek. Hopen we, dat van het daar aanwezige verbandmateriaal nog geen gebruik behoeft te worden ge maakt. LEIMUIDEN. Keuringsdienst. Uit het overzicht van den keuringsdienst van Waren district Lei den blijkt dat in 1930 ter plaatse werden onderzocht 2146 monsters en in het labora torium 115 monsters. Afgekeurd werden we gens toestand 16 monsters. In totaal wer den 42 winkels geinspeoteerd. Dienstplicht. Voor den dienstplicht 1932 hebben zich in deze gemeente 20 per sonen opgegeven. Negen ingeschrevenen dienden een aanvrage om vrijstelling we gens broederdienst in. Vertrokken: naar Voorschoten P. Kneppers.— Naar Alphen A. Vreeken en gezin. Ingekomen: P. D. Boogaard van Al kemade en Th. M. ïtodewijk eveneens uit Alkemade. NOOTDORP. Hooibergen afgebrand. Zondagmorgen omstreeks 11.30 uur brak brand uit in de hooiberg van den heer J. de Vreede aan den Molenweg alhier, (gemeente Stomp- wijk). Het op stal staande vee werd onmid dellijk los gesneden, en in de weide ge stuurd. De groote vlammen bereikten al spoedig de tweede hooiberg, welke dicht in de nabijheid stond- Beide hooibergen wer den geheel in asch gelegd. De Nootdorp- sche brandweer werd terstond gealarmeerd en was spoedig op de plaats des onheils. Deze wist de vees+al en het woonhuis met veel moeite en inspanning te behouden. De oorzaak van deze brand, is tot heden on bekend. Getrouwd: Cornells van Leeuwen en Catharina van den Burg. O v e r 1 eden:. Cornells Me ijs-ter, 64 jaar RIJNZATERWOUDE. Personalia. Mej. Andela, onderwijzeres te Roodkerk, die tot onderwijzeres aan de O.L. School alhier benoemd werd, heeft hare benoeming aangenomen. Zij zal 1 Maart as. im dienst treden. Keuringsdienst. Uit het overzicht van den keuringsdienst van waren in het di strict Leiden blijkt, dat in 1931 in deze ge meente 1112 monsters ter plaatse en 82 monsters in het laboratorium werden on derzocht. Dienstplicht. Voor den dienstplicht lichting 1932 zijn alhier acht personen in geschreven. Vijf ingeschrevenen hebben een aanvrage om vrijstelling wegens broeder- dienst ingediend. Gevestigd: P. Deters en gezin uit Alkemade. Cornelia Griffioen uit Ru- wiel. Vertrokken: N. Heemskerk naar Haarlemmermeer. K. Bomma en gezin naar Zaandam. TER AAR. Verlichting Hoeksche Aar. Eindelijk is het feit voltrokken, dat langs de weg die met zooveel bochten loopt van Pape- brug naar Korteraar, langs de Hoeksone Aar, straatverlichting is aangebracht. Voor een ieder al dit nu een ware geruststelling ijn, want het was daar op sommige plaat sen eer gevaarlijk, door de duisternis. St. Joseph-Gezellen. Woensdag zullen de Gezellenleden weer kunnen genieten van hun jaarlijksoh Vastenavond-feest. Ook dit jaar belooft het weer een „echte" gezellige avond te worden, met vee( afwisselingen. Al wat er zoo gebeuren zal, verklappen we nog niet. Een ieder wordt natuurlijk ver wacht. Maar, eerst naar de Congregatie Geboren: Gerarda d. van H. van Tol en Lenting. Gehuwd: N. van Eijk 38 j. en M. Hoo- genes 27 j. Ingekomen: C. J. van Willik van Boskoop. Th. A. Turk van Alkemade. M. A. G. van Nie van Aalsmeer. A. van Leeuwen, van Nieuwkoop. VOORSCHOTEN. Harmonie „St. Laurentius". Gister avond gaf de harmonie „St. Laurentius" een muziekuitvoering in het R.-K. Vereni gingsgebouw met medewerking van de R.K. tooneelclub „Guido Gezelle" en de heeren Vossen en Kroon uit Leiden. De avond werd geopend door de harmonie met de St. Laurensmarsch onder leiding van den directeur Kroon uit Leiden, waarna de wel eerw. heer N. Hoek, kapelaan alhier een woord van welkom sprak tot de aanwezi gen en allen een genotvollen avond toe- wenschte. Verschillende muzikale nummers werden daarna door de harmonie op cor recte wijze uitgevoerd. Nadat een vijftal nummers waren geblazen, vergastten de heeren Vossen en Kroon on. een vier tal muzikale nummers voor bandonium met viool, die op uitstekende wijze werden uit gevoerd en zeer in den smaak vielen bij de aanwezigen; de spelers werden met da verend applaus begroet. Na de pauze voer de de tooneelclub „Guido Gezelle" op het tooneelstuk, getiteld „De Rooie", wat door de tooneelvereeniging zeer goed werd ver tolkt. Vervolgens deed de harmonie nog enkele malen hare vroolijke tonen hooren, waarna de weleerw. heer N. Hoek, kape laan alhier, een woord van dank sprak tot allen, die voor dezen avond hun mede werking hadden verleend, waardoor deze avond zoo goed is geslaagd. De eerw. spr. uitte den wensch, dat deze avond er toe moge bijdragen, dat nieuwe leden zich aanmelden voor de harmonie, waaraan de vereeniging gebrek heeft, opdat de St Laurentius-harmonie bij een volgende uit voering geheel met eigen krachten kan uitkomen. W0UBRUGGE. „Onderlinge Hulp". De vereeniging „Onderlinge Hulp" hield haar jaarverga dering. De voorz., de heer H. van der .Na gel, opende en sprak zijn leedwezen uit over de zeer slechte opkomstvan de 637 leden waren slechts 28 aanwezig. Na de notulen kwam de penningmeester, de heer F. Kroes, aan het woord en deed rekening van „Onderlinge Hulp". Inkomsten ƒ2459.17 uitgaven ƒ900.46, batig slot 1558.71.. een en ander betreft het ziekenfonds. Van het fonds zieksnhuisverpleging, wa ren de inkomsten 3322.52 en de uitgaven 1121.47, batig slot 2201.05. De commis sie, welke beide rekeningen hadden nage zien, deed verslag. Alles was volkomen in orde bevonden. De voorzitter dankte den heer F. Kroes voor zijn veelomvattende arbeid. De be stuursleden van den Boom en Jongeneel werden herkozen. Aan de vereeniging Het Groene Kruis werd een subsidie verleend van 100 voor de ziekenverpleegster en aan verpleegden in het ziekenhuis zal ƒ0.50 per dag extra worden uitgekeerd, ter tege moetkoming van bezoek. Een klacht van den penningmeester om trent slechte betaling zal ieder nopen steeds op tijd de contributie te voldoen. Het bestuur werd gemachtigd, wanneer onvermogenden buiten het academisch zie kenhuis moeten worden verpleegd daar voor een derde in de kosten bij te dragen. V ertrokken: Naar Alkemade J. P. Ganzeoles. Naar Hillegom A. de Graaf. Naar Ermelo H. J. Bookamp. Naar Alphen P. de Bruin en P. Kinkel. Gevestigd: L- Bregman en gezin uit Zegwaart. WASSENAAR. Botsingen. Op den Rijksstraatweg is de koopman K. alhier met zijn vrachtauto tegen een zandauto opgebotst, met het ge volg, dat de auto van K. werd beschadigd. Door de politie werd een auto aangehou den, omdat hij zonder licht werd voortbe wogen. Bij onderzoek bleek, dat hij even tevoren was aangereden door een andere auto, waardoor de lampen waren vernield. Gevallen. Tengevolge van de gladheid is deze morgen een dochter van den heer L. gevallen. Het meisje beliep een hersen schudding en werd per politieauto naar huis vervoerd. Een brievenbesteller is door de gladheid zoodanig gevallen, dat hij een hersenschud ding opliep. Per ziekenauto is hij naar een ziekenhuis vervoerd. Brandweer-tentoonstelling. De door de Vereeniging van In- en Omwonenden der Wassenaarsche Parken georganiseerde Brandweertentoonstelling (verzameling van den heer Van der Mark, Oud-Brandweer commandant te Wassenaar) in de Pius X- sohool aan de Stoliplaan zal worden ge opend op Zaterdag 14 dezer, des namiddags om 3 uur. De tentoonstelling is geopend van 1022 uur. Laatste dag Zondag 22 Febru ari e.k. WARMOND. Personalia. Voor het examen lingerie slaagden de dances Anny Sikking en A. Derriks alhier en voor costumière de da mes Anny Sikking, A. Schakenbos, B. Duynhoven en W. Versluys. allen waren leerlingen van Zuster Reinalda, alhier. Volksbond. Gisteravond had in hotel „de Stad Rome" de laatste wedstrijd plaats uitgeschreven door de afdeeling tooneel van den R.-K. Volksbond alhier. Te ruim acht uur opende de voorzitter van den Volksbond, de heer J. Hogenboom, de bij eenkomst waarbij hij een woord van harte lijk welkom toeriep aan de jury, en de eere-leden. Mede bracht hij een woord van hartelijken dank aan den heer J. W. Schrij vers, die geheel belangrloos dezen avond zou opluisteren met versterkte gramo- phoonmuziek, waartoe op verschillende punten in de zaal luidsprekers waren aan gebracht. Verder bracht hij een woord van dank aan de firma Waals te Leiden, welke firma ook dit maar wederom bereid gevon den werd de meubelen en stoffeering voor het tooneel gratis af te staan. Hierna werd door de R.-K. Tooneelver eeniging „Leo XIII" te Purmerend opge voerd het tooneelspel in drie bedrijven ge titeld „de Hellas", een stuk met een diep sociale strekking. Wij hebben het spel van de Purmerenders kunnen bewonderen, want wat zij te zien gaven dwong werkelijk bewondering af. Het stuk werd zéér vlot gespeeld en alle medespelers waren hun rol volkomen machtig. Een krachtig applaus na afloop bewees, dat ook de aanwezigen het spel zeer op prijs hadden gesteld. Na de pauze werd door de R.-K. Tooneelver eeniging „St. Tarcisius" te Stompwijk op gevoerd het blijspel in een bedrijf getiteld „Joost Uilenspiegel", een stuk vol grappige momenten. De diverse rollen waren schit terend verzorgd en vooral Joost gaf van zijn rol een prachtige creatie. Het was we derom een avond vol kunstgenot en een waardig slot van den succesvollen wed strijd. Spaarbank. Gedurende de afgeloopen maand werd op de spaarbank van het Post kantoor alhier ingelegd een bedrag van 3670.99, terwijl werd teruggehaald een edrag van 3370.66. Geboren: Wilhelmus Valemtiu®, zoon va-n H. Smit en 0. C. A. v. d. Berg. Adri- amus Gornelis, zoon van J. van Tongenen en A. Schakenbos. Johanna Francisca, doch ter van P. G. Gornelis'sen en G. Hendriks. Johanne Helena, dochter van J. P. de Feyter en M. E. van Egmond. Klaas, zoon van K. v. <L Struys en H. Schellens. Alida Maria, dochter van A. A. Koppers en M. C. v. d. Knaap. Gehuwd: J. EL Montagne, oud 28 j. en J. M. Heymans, oud 31 j. J. J. v. d. Horst, oud 27 j. en M. A. Schavenmaker, oud 25 j. O verleden: Gatharina Komen, oud 38 j., dochter van N. Komen en A. de Lang. Gevestigd: H. B. M. Kemna, komen de van Leuven. J. Th. Verhaar, komen de van Alkemade. C. E. Witsenburg, ko mende van Alikemade. P. J. Kraakman, komende van Heemstede. J. H. W. Lurne- man komende van 's Gravenhage. A. H. Bomt, komende van 's-Gravenhage. C. J. de Haas komende van Berkel. P. Ammer- laan komende van Voorschoten. J. H. Montagne koinende van Leiden. C. L. M. Markx komende van Haarlem. V e r t r ok k e nJ. W. C. Bouma naar Ned. Ooshlndië. Th. W. Keijzer naar Alkemade. J. Brietzke naar 's-Graven- hage. E. E. Hieronimus naar Zwitser land. A. Schaart naar Amsterdam. A. L. Daiynhoven naar Berkel. Th. C. Heemskerk naar Den Haag. M. M. Ja-hns naar Voorhout. G. C. Roest naar Voor hout. J. Th. Hartveld maar Haarlem. J. C. van Hoekelen naar 's-Grvemhage. C. J. de Haas naar Voorhout. I ZEGWAART. J. Vollebregt. t Na een kort ziekbed overleed Zondag morgen de heer J. Vollebregt. Met hem is een zeer geziene persoonlijkheid van ons heengegaan. De overledene had een pracht staat van dienst. Sedert 24 Augustus 1898 vertegenwoordigde hij het R.K. volksdeel onzer gemeente onafgebroken. Op 2 No vember 1913 werd hij benoemd tot wethou der en vervulde deze bet/rekking tot aan zijn dood. In bijna alle vereenigingen, zoowel op keikelijk als maatschappelijk gebied, hier ter plaatse, nam hij een bestuursfunctie in. Zoo was hij president van de Vinoentius- vereeniging; 36 jaar secretaris-arnimeester; 2e voorzitter der R'.K. Kiesvereeniging, Zoe- termeerZegwaart; voorzitter der Spaar en Voorschotbank; voorzitter van de Coöpe ratieve Inkoopvereeniging „De Eendracht"; voorzitter van de Eierveilingvereeniging; bestuurslid van de afdeeling alhier der Kon. Holl. Mij. van Landbouw; bestuurslid der vereeniging „Ziekenhuishulp", bestuurslid der harddraverij vereeniging „Hippos"; lid van het bestuur op de Verloten; bestuurs lid van de Burgerwacht en Bijzondere Vrij willige Landstorm. Tot voor eenigen tijd ge leden maakte hij deel uit van het bestuur van den Binnenwegsohenpolder. De begra fenis heeft Woensdagmorgen 11 Februari a.s. ten 9 ure op de R.K. begraafplaats plaats. Raadsvacature. Als opvolger in de va cature J. Vollebregt komt als lid van den Raad in aanmerking de heer J. Moen. Z0ETERMEER. Miltvuur. Bij een tweetal landbouwers, H. de B., alhier, is een geval van miltvuur geconstateerd. Door de veterinaire dienst zijn de voorgeschreven maatregelen geno men. De cadavers zijn verbrand. Voor de betrokken landbouwers is dit een schade post. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. ENGGANO (thuisr.) pass. 9 Febr. Perim JOHAN DE WITT (thuisr.) arr. 7 Febr. te Belawan. SIMALOEB arr. 9 Febr. van Amsterdam te Batavia. KON. HOLL. LL0YD. ARNFRIED arr. 8 Febr. van Bremen te Amsterdam. DELFLAND (uitr.) pass. 9 Febr. Ier- nando Noronha. IVO vertr. 9 Febr. van Amsterdam n. Hamburg. IMMO (thuisr.) vertr. 7 Febr. v. Madeira HOLLAND-AFRIKA LIJN. BILLITON (thuisr.) vertr. 7 Febr. van Port Said. GIEKERK (thuisr.) vertr. 8 Febr. van Mombassa. HEEMSKERK vertr. 9 Febr. van Rot terdam naar Kaapstad. KLIPFONTEIN vertr. 8 Febr. van Dur ban naar Lorenzo Marg. MELISKERK (thiusr.) pass. 8 Febr. te Ouessant. NI AS vertr. 9 Febr. van Beira naar Am sterdam- HOLLAND-AMER IK A-LIJN. GROOTENDIJK, Houston-Rott. pass. 9 Febr. Lizard. NARENTA, Rotterdam-Seattle vertr. 7 Febr. van Vancouver. HOLLAr -00ST-AZIE LIJN. OOSTKERK vertr. 9 Febr. van Amster dam naar Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LL0YD. DJEMBER (thuisr.) arr. 7 Febr. te Mar seille; zette 8 Febr. de reis voort. KEDOE arr. 9 Febr. van Rotterdam te Batavia. KOT TJANDI arr. 9 Febr. van Rotter dam te Soerabaja. MEN ADO (uitr.) vertr. 7 Febr. v.a.n TWt Said. "OTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. ALCHIBA arr. 9 Febr. van B.-Aires te Rotterdam.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 8