KERKNIEUWS SPORT LUCHTVAART UIT DE RIJNSTREEK DINSDAG 10 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 DE KERKELIJKE LITURGIE. Een verklaring van het Doorluchtig Episcopaat. Op verzoek van het Doorluchtig Episco paat van Nederland is in „Ons Liturgisch Tijdschrift", orgaan der vijf officieele Dio- cecane Liturgische Vereenigingen in Ne derland, onderstaande verklaring opgeno men. Naar aanleiding van een streven, dat in den Laats ten tijd wordt waargenomen, meent het Doorluchtig Episcopaat goed te doen met te verklaren: 1. dat het verschillende meeningen en nieuwe practijken, die in den laatsten tijd niet zonder miskenning der waarde van de tot nu toe bestaande, als „ideaallitur- gisoh" of als „liturgisch" worden geproga- geerd, niet kan aanvaarden; 2. dat het wel ten sterkste aanbeveelt het bevorderen der liturgische plechtighe den en haar luister, door er voor te zor gen, dat deze zoo waardig, eerbiedig en li turgisch mogelijk geschieden, om zoo de geloovigen te brengen tot beter begrip en waardeering daarvan en tot actieve deel neming daaraan, vooral door het meezin gen der liturgische gezangen 3. dat het tevens met nadruk wensoht voor te houden, dat daarbij geen verande ringen mogen worden ingevoerd tegen de voorschriften en verlangens der Kerkelijke Overheid, die in dezen alleen bevoegd is 4. dat het ten volle erkent de waarde van de Liturgie der Oudheid èn als middel tot beter begrip onzer tegenwoordige Li turgie èn als model van den waren geest der Liturgische plechtigheden, maar dat het daarmede die oude Liturgie geenszins wil beschouwd zien als het eenig ware en eenig-goed-liturgische 5. dat het geenszins toelaatbaar acht van de thans geldende Kerkelijke voor schriften en van de thans bestaande wet tige gewoonten af te wijken en oi°-«nmaciij» tig tot de oude Liturgie terug te ueeren. 6. dat uit eerbied voor de zaak, waar het om gaat, een al te lichtvaardig gebruik van het woord „Liturgisch" dient te worden vermeden. Er ligt in de termen „Liturgie" en „Li turgisch" iets gewijds, iets heiligs. Daarom ligt er ook iets stuitends in het bezigen van deze woorden als reclame voor kunst- of kunstnijverheidsproducten. Daarenboven wekken die woorden nood zakelijk de gedachte aan een bijzondere sanctie der H. Kerk, wat moet worden voorkomen, waar die volstrekt niet* be staat 7. dat, waar de Liturgie feitelijk is de door het Kerkelijk Gezag geregelde open bare eeredienst, het vanzelfsprekend is, dat bij de liturgische beweging en vooral bij liturgische practijken op de allereerste plaats moet worden gevraagd naar de voor schriften van de bevoegde Overheid. De bekeeringsbeweging onder de Kopten in Egypte. Ongeveer 10 jaar geleden zijn er drie Priesters van het Gezelschap vooa* de Afri- kaansche Missiën te Lyon met goedvinden van den H. Stoel overgegaan tot den Kop- tischen Ritus, om met des te meer vrucht te kunnen werken aan den terugkeer van de Schismatieke kopten tot de Katholieke Kerk. Deze maatregel heeft tot schitteren de resultaten geleid. In de missie van Tan- tah in de Nijldelta steeg het aantal Kopti- sche katholieken in 10 jaar van 4 op 400. Thans heeft men voor deze katholieken een kerk gebouwd die op 28 December van het vorig jaar door den Algemeenen Admi nistrator van het Koptisch-Katholieke Pa triarchaat in het bijzijn van den apostoli- schen Delegaat Valerd werd geconsacreerd. De Kopten verdienen de bijzondere aan dacht der katholieke missie. Vooreerst nemen zij sterk in aantal toe en men kan hen vrijwel "ls de eenige chris telijke volksgroep beschouwen in Noord- Afrika, die zich in het stroomgebied van den Nijl steeds verder uitbreidt. Ook de Protestanten zijn met zeer veel ijver het missiewerk onder de Kopten be gonnen en niet zonder succes. Zij geloovcn dat er in de Koptische Kerk een geeste lijke crisis valt waar te nemen, die ont staan is door de aanraking met het Pro testantisme én de Westersche cultuur, die veel overeenkomst vertoont met de sub jectief godsdienstige geestesrichting ten tijde der Westersche Hervorming. Verjaardag van 's Pausen kroning. Ter herdenking van den verjaardag van de kroning van Z. H. Paus Pius XI heeft Z.Exc. Mgr. L. Schioppa, internuntius bij het Nederlandsche Hof Zondagmorgen in de kerk van O. L. Vrouw van Goeden Raad aan den Bezuidenhoutscheweg te Den Haag een pontificale Hoogmis opge dragen, waarna het Te Deum werd gezon gen. Bij deze plechtigheid waren aanwezig Hunne Excellenties de Ministers van Ar beid en van Defensie, de gezanten van Oostenrijk, Cuba, Spanje, Polen, België, Denemarken, Portugal, Brazilië, Venezuela, Hongarije, Italië, Argentinië, Mexico en de zaakgelastigde van Peru. De gezanten wa ren vergezeld van hun echtgenooten en het personeel der legaties. Zilveren klooster-jubileum. Op Donderdag 12 Februari a.s. zal het 25 jaren geleden zijn, dat de Eerwaarde Zuster Marie Hubert, in de wereld mej. F. V. van der Weijden, geboren te Noord- wijk, haar intrede deed in het klooster der Zusters van het gezelsohap J. M. J. te 's-Hertogenbosch. De laatste jaren is zij werkzaam in het St. Cuneragesticht te Heeswijk (N.-Br.) KAPELAAN G. VAN DER WIELEN, t Gistermorgen is in de Maria-Stichting te Haarlem overleden de weleerw. heer G. J. J. M. v. d. Wielen, die daar sinds onge veer zes weken werd verpleegd. Kapelaan van der Wielen was *24 Novem ber 1900 in Bodegraven geboren en priester gewijd 11 Juni 1927. Den 13en Aug. d.a.v. werd hij benoemd tot assistent te Haarlem (Oud-Schoten) en den 31sten Dec. tot kapelaan. Hier werd hij ziek. Den 9en Augustus van het vorig jaar werd hij benoemd tot kapelaan te Schagen. Geruimen lijd heeft hij vertoefd in het St. JosephshuiB te Beverwijk, waar hij een rustkuur onderging. ATHLETIEK Een nieuw wereldrecord hoogspringen overdekte baan. Tijdens een sportfeest te New York op overdekte baan sprong de Amerikaan Spitz 2 Meter 6.6 m M. hoog, hetgeen een nieuw wereldrecord overdekte baan be- teekent. Russell liep de 880 yards in 1 min. 53.8 sec. 2. Ohapmab. 3. Sera Mar tin. SCHERMEN Schermver. „Leiden". Gisteravond hield de Schermvereeni- ging „Leiden" in het oefenlokaal der ver eeniging haar eersten onderlingen wed- fe strijd, onder leiding van den instructeur den heer P. C. Ter Weer. Getrokken werd alleen op sabel. In verband met het feit, dat niet alle leden eenzelfden graad van geoefendheid bezitten, werd geschermd met handicap-treffers, in dier schermers, deze een of meer treffers in voege, dat, naar gelang de sterkte der hun nadeel kregen aangerekend, tegen over een minder sterke tegenpartij. De wedstrijd had een vlot en zeer ge animeerd verloop. De secondanten kweten zich allen zoo goed mogelijk van hun taak, terwijl elk schermer voor zich trachtte „to make the best of it" en hoewel een enkele maal de techniek even in het gedrang kwam, kan de schermvereeniging „Lei den" toch op een goed geslaagden avond terugzien. Onder de energieke .leiding van den instructeur kan deze jonge vereeniging, waaronder verscheidene goede krachten schuilen, een mooie toekomst tegemoet gaan. Geregeld en ernstig oefenen is* hiervoor echter een eerste vereischte. Na afloop reikte de voorzitter, de heer J. A. Volkers, met een woord van dank aan den heer Ter Weer voor de leiding van dezen wedstrijd en een opwekking aan de leden om op den ingeslagen weg voort te gaan, de prijzen uit. WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE STUTTGART. Jan van Kempen uit den strijd. Bij de zesdaagsehe te Stuttgart ging het ook gisternainiddag weer uiterst le vendig toe. Midden in een wilde jacht ontstond er een algemeene valpartij, waarbij Jan van Kempen zoo ongelukkig terecht kwam, dat hij een sleutelbeen •brak. Hij moest derhalve den wedstrijd staken. KrugerFunda wisten de eerste plaate te veroveren voor PreussResiger. Op één ronde volgen KilianPützfeld en MantheyMaczinski. Op twee ronden FrankensteinPetri en EmerTietz. Alle andere koppels zijn drie tot tien ronden achter. PAARDENSPORT HET T0URN00I TE BERLIJN. Om den „Prijs der Volken". Voor een uitverkocht huis vonden Zon dagmiddag te Berlijn de equipewedstrij den plaats' voor het Internationaal Con cours inzake het springconcours. Vier landen namen deel n.l. Italië, Zweden, Nederland en Duitschland. On der groot enthousiasme van het publiek reden de equipes de arena in, waarna de volksliederen staande werden aangehoord In het eerste parcours waren 12 hin dernissen opgesteld; iedere hindernis had een hoogte van anderhal ven meter. Dit parcours moest tweemaal worden afge legd. Majoor Borsarello mot „Crispa" sprong beide keeren zonder fouten, de eerste maal legde hij den afstand af in 65 sec., j de tweede maal in 62 sec. Ritmeester van Schaick reed schitterend. Ook hij legde het parcours beide malen zonder fouten af, zijn tijden waren resp. 56 en 54 sec. Tegen den Italiaan moest hij het echter afleggen, n.l. de Nederlander maakte vier fouten meer dan zijn tegen stander. De Duitsche rijders hielden zich aan vankelijk nog het best, na den eersten rit leidden zij zelfs met 16.5 punt voor Italië met vier strafpunten meer. Op de derde plaats lag Nederland. Toen echter het Italiaanscho paard „Crispa" ook de tweede maal met nul fouten over het parcours ging, stond het vast, dat Italië den eersten prijs zou winnen. De uitslag luidt: Prijs der Volken: 1. Italië 33 punten. 2. Duitschland 35.5 punt. 3. Nederland 82.5 punt. 4. Zweden 94.5 punt. Bij de Olympische dressuurproef won Ritmeester Gerhardt met „Fels" van den winnaar op de Olympische Spelen in 1928 te Amsterdam Majoor Burckner met „Caracalla". DORTMUNDER. Door het pliysiologisch instituut te Dortmund werd in een adver tentie iemand gevraagd voor een proef, die bestond in het dage- lijksch gebruik van 14 flesschen bier gedurende eenigen tijd. Hierop hebben duizenden werke- loozen zich aangemeld. Als misschien al vele maanden Werkloosheid zijn intree dee, Als je maag het jawoord geeft, maar Heel je brandkast schudt van nee, En je leest dan een annonce: Gratis veertien flesschen bier, Plus salaris, kijk, dan grijp je In vervoering naar papier. En dan schrijft de werkelooze Met zijn ruw vereelte hand: „Toe, mijnheer, geef mij dat baantje, Dat u aanbood in de krant. Toe, mijnheer, 'k heb vrouw en kind'ren En geen brood, vaak zelfs geen korst, Toe, mijnheer, geef mij dat baantje, Ik heb honger, ik heb dorst. Toe, mijnheer, ik deed reeds alles, Maar het hielp me steeds geen zier, Toe, mijnheer, het gaat niet enkel Om het drinken van het bier. 't Mag desnoods ook water wezen, Want het bier ben je ontwend, Als je al zoovele maanden Harde werkeloosheid kent". Wellicht schreven er ook and'ren: „Ja, meneer, ik ben je man, Daar ik er, als het zou moeten, Ook wel dertig drinken kan. In die goeie, ouwo tijden Heb ik hem nogal gex*aakt, Dus u hoeft niet bang te wezen, Dat er door mij wordt gestaakt.. 'k Weet niet wat u zult betalen, Ik dacht zoo, per dag een riks, Maar dat is niet eens noodzaak'lijk, 5k Doe het desnoods graag voor niks". GEMEENTERAAD VAN ALPHEN a. d. RIJN Een paar duizend werkeloozen Boden voor dit ambt zich aan, Maar op één na zijn ze allen Zonder bier naar bed gegaan. Maar u moet toch niet vergeten, Wat misschien gebeuren zou, Dat ook zelfs een goedbetaalde Graag dat baantje hebben wou. TROUBADOUR. WINTERSPORT Canada wereldkampioen ijshockey. In den eindstrijd om het ijshockey- wereldkampioenschap tusschen Canada en de Vereenigde Staten, te Krynica ge houden, wonnen de Canadeezen met 20. De score luidde: 10, 00, 10. Oostenrijk won met 10 van Zweden en daarmede het Europeesche ijshockey- kampioensohap. In de finale der troost- ronde sloeg Hongarije met 10 Frankrijk. ZWEMMEN Een record van Zus Braun gebroken. Tijdens de internationale wedstrijden, Zondag uitgeschreven door de Parijsche zwemclub, is mej. Joyce Cooper uit King ston aan de Theems er in geslaagd, het Europeesch record op de honderd meter voor dames, staande op naam van mej. Zus Braun, met 1 min. 10 4/5 sec. te ver beteren en wel door den afstand af te leggen in een tijd van 1 min. 10 sec. ■Een ongeluk met een vliegmachine. Mgr. Breynat, Apostolisch Vicaris van Mackenzie die zich met twee ordezusters per vliegmachine van Fort Smith naar Chipwayan (Canada) begaf, is ternauwer nood aan een groot gevaar ontsnapt. Toen het vliegtuig op het ijs daalde brak het landingstoestel: de piloot die voor een groep kinderen, die op het ijs speelden, wilde uitwijken, reed met geweldige vaa t in op een hoop benzinevaten. Ongelukki gerwijze werden acht kinderen die zich achter de benzinevaten verborgen hadden, het slachtoffer van dit ongeluk. Twee kin deren werden op sla.g gedood en de anderen zwaar gewond. De vliegmachine was totaal vernield. De bischop was diep onder den indruk van deze ra.mp. De piloot troostte hem met de woorden dat zij hun eigen le ven gewaagd hadden om de groep spelende kinderen te ontwijken. KOUDEKERK. Gemeenteraad. De uitgestelde ge meenteraadsvergadering van Dinsdag 3 Febr. jl. zal gehouden worden op Woens dag 11 Februari a.s. des namiddags te 2 NOORDEN. Gouden Huwelijksfeest. Heden (Dins dag) vieren de heer Servaas Machielse gepensioneerd Directeur der Posterijen en zijn echlgenoote Adriana van Halteren hun gouden huwelijksfeest. De heer Machielse wordt op 14 dezer 75 jaar en zijne echtge- noote is 73 jaar. Gisteravond om 7 uur kwam de gemeen, teraad onder voorzitterschap van den bur gemeester, dr. H. J. Lovink, in openbare vergadering bijen. Afwezig waren de heeren van Dijk, van 't Riet, Bergshoeff en Veldman. De vergadering wordt geopend met ge bed. 1. Onderzoek geloofsbrief van het nieuw benoemde lid van den Raad, den heer W. A Lam. Belast hiermede worden de heeren Sprey, den Ouden en Boeren, die, bij monde van den heer Boeren, de geloofsbrieven in orde bevinden en adviseeren tot toelating, waar op de heer Lam wordt binnengeleid en in handen van den voorzitter de vereischte eed en aflegt. De voorzitter wensoht dan het nieuw ge- installeerde raadslid geluk met zijn be noeming en spreekt de hoop uit, dat deze de belangen der gemeente goed zal behar tigen, waarna spr. eenige woorden wijdde aan het heengaan van den heer den Her tog. Hierna hielde de voorzitter een nieuw jaarsrede, waarin de toestand der gemeen te werd behandeld en o.a. de groote ver meerdering van het aantal inwoners en dat der nieuw gebouwde huizen en andere per- ceelen werd besproken. Op deze rede werd door het oudste raadslid, den heer Ruting, geantwoord. Deze dankte den voorzitter voor de gespro ken woorden en bood namens den Raad den voorzitter de beste wenschen aan. Ingekomen is een mededeeling va*i Ged. Staten, dat zij hebben verdaagd de beslis sing omtrent de gemeentebegrooting 1931. 13 voetbalwedstrijden per vereeniging. B. en W. deelen mede, dat bij besluit d d. 19 Januari van dit college voor 1931 aan drie voetbalvereenigingen in deze gemeen te vergunning wordt verleend om ieder op 13 Zondagen en algemeen erkende Chris telijke feestdagen openbare wedstrijden te houden. De heer ten Cate Brouwer hoeft zien verwonderd over het weder vermin deren van het aantal speeldagen. Verleden jaar was het 15, nu 13. Dat is, volgens spr. langzaam uitmoorden. Laten B. en W. dan consequent zijn en ineens maar alle wed strijden verbieden, dan nemen zij tenmin ste niet den schijn aan van voetbalwed strijden toe te staan en deze intusschen langzaam uit te moorden. Spr. wil nu geen motie indienen, omdat er leden ontbreken, die vóór deze motio zouden stemmen. De motie zou dan worden afgestemd en B. en W. zouden zich dan zeker gaan ge voelen, dat wil spr. voorkomen. Spr. vraagt tenslotte de reden van deze vermindering. De voorz. antwoordt hierop, dat dit oorzaak vindt in het feit, dat er een club is bijgekomen. De heer ten Cate Brouwer zegt, dat B. en W. verleden jaar hebben toegezegd, het besluit van den Raad te zullen eerbiedi gen en dat besluit was, dat het 15 zou blijven. Nu maken B. en W. er 13 van, waardoor de rechten van de oudste ver eeniging worden beknot. De voorzitter zegt, dat B. en W. slechts art. 4 van de Zondagswet uitvoeren en dat bovendien slechts 13 van de 15 toegestane wedstrijden zijn gespeeld. De voorzitter zegt toe aan de overwegingen van den heer ten Cate Brouwer aandacht te zulen schen ken. Wethouder Herngreen licht nog eens na der toe, dat B. en W. zelfs het aantal voet balwedstrijden hebben vergroot jiJ. van 30 (2 X 15) op 39 (3 X 13) hebben ge bracht. De heer ten Cate Brouwer antwoordt hierop, dat dit besluit wel tegen den wensch van den Raad ingaat, omdat hierdoor het bestaan der vereenigiiigen in gevaar wordt gebracht. Do heer den Uijl meent, dat de Zondag niet meer ontheiligd wordt als er in plaats van 1, 2 of 3 wedstrijden worden gespeeld. Bovendien is de Zondagswet, aldus spr., een verouderde wet van 1815, die geen mensc-h meer toepast. Wethouder Herngreen zegt, dat, indien hij bij zijn principe te raden ging, er in t geheel geen wedstrijden zouden Worden ge speeld, maar B. en W. moeten rekening houden niet de wenschen, die onder de be volking leven en dan zijn de voetballief hebbers goed bedeeld. Door den heer den Uijl zijn een zes tal vragen gesteld omtrent de voorraad cokes aan de gasfabriek, de reductie bij afname, de verkoop aan handelaren bui ten de gemeente 55 a 60 ct. per H.L., over het beschikbaar stellen van kleinere eenheden en hiervan de ingezetenen te doen profiteeren en tenslotte te bevorde ren, dat de cokes bes-chikbaar wordt ge steld 55 a 60 ct. per H.L., waarop door den voorzitter wordt geantwoord. De heer den Uijl vindt het verkeerd, dat bij de groote hoeveelheid cokes do commissie van bijstand hiervan de ge meentenaren niet heeft laten profiteeren, door kleinere hoeveelheden van 1 H.L. goelkooper beschikbaar te stellen. Nu kunnen alleen zij, die over wat geld beschikken hiervan profiteeren. De heer den Uijl stelt voor eenheden van 1 H.L. tegen den prijs van 60 ct. per H.L. beschikbaar te stéllen. Besloten wordt dit punt in de vergade ring van a.s. Donderdag wederom te be handelen, waarop de heer den Uijl zijn voorstel intrekt. Tenslotte is er nog een mededeeling van B. en W., dat op het in de raadsvergade ring van 29 Dec. in hun handen gestelde vorzook van de afd. De Rijnsrteek van den Algom. Nederl. Politiebond om een subsi die over 1931 10 per deelnemend poli- tie-ambtenaar ten behoeve van op te rich ten politiecursussen gpen beslissing mag worden genomen, aangezien het adres niet gezegeld is. Bij de ingekomen stukken is een mede deeling van den heer W. Kwakernaak, dat hij tegen 1 Februari bedankt als lid ran het Armbestuur. B. en W. stellen voor het ontslag te ver- loenen. Aan het Algemeen Armbestuur is een aanbeveling gevraagd. De heer Ruting licht de oorzaak van dit ontslag toe en stelt voor den heer Kwaker- naak in het Armbestuur te handhaven. Het is een conflict tusschen een gemeente-ge neesheer en een lid van het Armbestuur, welk conflict toch wel kan worden bijge legd. De heer den Uijl meent, dat de gemeen- te-geneeeheeren worden betaald en dus ook het werk daarvoor zullen moeten verrich ten. Spr. vraagt, nog eene, waaruit eigenlijk de praestaties van de gemeente-geneeshee- ren bestaan, waarvoor 2000 wordt gevo teerd. De voorz. meent, dat er van weerskanten grieven zijn. B. en W. hebben deu indruk gekregen, dat de geneesheeren de geval len zoo spoedig mogelijk behandelen en is het niet met den heer den Uijl eens, dat de doktoren hun placht in deze niet goed zouden opvatten. Overigens zal deze zaan in het Armbestuur worden behandeld. De heeren Koren en den Uijl voeren hier over nog eens het woord, van wie de eersto het geval bespreekt, dat de geneesheer een ernstigen patiënt liet wachten, terwijl de heer den Uijl zegt, dat tegenover de patiënten van het Armbestuur anders wordt opgetreden daai tegenover hun be talende patiënten, wat de voorzitter met klem tegenspreekt. Dit laatste wordt door den heer Cox bevestigd. Voorts is ingekomen een adres van den voorzitter der Ned. Ver. van Fabrieks arbeiders houdende verzoek om medewei- king van het gemeentebestuur ter verkrij ging van een verlenging van den uitkee- ringsduur voor uitkeering uit de werkloo- zenkas. B. en W. stellen voor het stuk te behan delen in de eerstvolgende vergadering. De heer K. J. E. Koning deelt mode, dat hij zich niet meer herkiesbaar stelt voor ©en eventueele benoeming tot lid dei pl. oommissie tot wering van schoolver zuim. 2. Voorstel van B. en W. tot aanvulling van de Algemeene Politieverordening. Aangenomen. 3. Voorstel van B. en W. in zake wijzi ging der Verordening op deu Keurings dienst van Vee en Vleesch en der Alge meene Politie-verordeiung. De heer Sprey vraagt inlichtingen over het te heffen keurloon indien dit voorstel wordt aangenomen. De voorzitter leest in antwoord hierop eenige artikelen uit de betreffende wet voor. De heer Boeren vraagt of die bepalin gen ook zullen worden toegepast, daar de bepalingen betreffende het bevroren vleesoh ook nog steeds geen toepassing hebben gevonden. De voorzitter zegt, dat hieraan de hand zal worden gehouden. 4. Voorstel van B. en W. in zake wijzi ging der verordening regelende de indee- lin- en bezoldiging der politie. Aangenomen. 5. Voorstel van B. en W. om niet den heer A. L. Oudenes alhier een overeen komst aan te gaan ter verkrijging van het recht van opstal op hem in eigendom toe- behoorende grond aan de Prins Hendrik straat. Aangenomen. fc. Voorstel van B. en W. tor verkoop van een perceel bouwgrond in „Ha/.eveld" aan den heer A. L. Oudenes alhier. Aangenomen. 7. Voorstel van B. en W. in zake aan koop van een strook grond bestemd voor openbaren weg, van den heer H. B. J. van de Kreke te Aarlanderveen. Aangenomen. 8. V oorstel van B. en W. tot aankoop van een gedeelte sloot, bestemd voor open baren weg, van den beer J. van der Vel den. Aangenomen. 9. Voorstel van B. en W. om aan de N.V. Gemeenschappelijk Grond- en Hui- zenbezit alhier opnieuw vergunning te verleenen tot straataanleg nabij de Hooftstraat. Aangenomen. 10. Voorstel van B. en W. om F. Dom burg, gemeentewerkman in tijdelijken dienst, als zoodanig vast aan te stellen. Aangenomen. 11. Benoeming van de Voorzitters, leden en plaatsvervangende leden van het hoofd- steinbureau en de stembureaux. Alle leden en plaatsvervangede leden worden benoemd. 1-2. Bcuceming van leden van de Com nmsiëii tot Wering van Schoolverzuim. Benoemd worden de aftredende leden. 13. Verdeeling van den Raad in afdee- lingen. Ie Afdeeling: voorz.: dr. H. J. Lovink; Leden: M. Meyer, D. ten Cate Brouwer, A den Ouden, Th. J. Cox on L. Boeren. 2e Afdeeling. Voorzitter: Wethouder J van Leeuwen; Leden: P. van Dijk, C. Ko ren, A. W. Lam, J. H. Ruting en A. van 't Riet. 3e Afdeeling. Voorz.: Wethouder M Herngreen; Loden: G." Bergshoeff, W. J. Sprey, C. den Uijl, P. Velt man en C. Muys- winkel. 14. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de overeenkomst tusschen het Rijk en de Gemeente, in zake overname door het Rijk van de Postbrug. De heer ten Cate Brouwer bespreekt «le doorvaart van de Postbrug, die niet van be lang ontbloot ia. De heer den Ouden zegt, dat een leege vlet wel onder de brug kan doorvaren. Bo vendien kan men nog onder de Hofbrug door. De heer Boeren wil het adviee volgen van den hoofdingenieur van Waterstaat en

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7