STADSNIEUWS DINSDAG 10 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 GEMEENTERAAD. De gemeenleiaad veiga^eit op Maandag a.s. aes namiddag* ie twee uuir, in het ge bouw ,,'iot Mui van 't Algemeen'' (Steen- schuur 21). De vergadering za-i, zoo noodig, des avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van vijf Staus geneeehee- ren, voor het tijdvak l Januari 1930—1 Ja nuari 1932. 2o. Praeadvies op het verzoek van Mevr. H. A. Koningvan Wermeskerken, om ont slag als Regentes van hei Heilige Geest- of Arme W ees- en Kinderhuis. 3o. Praeadvies op het verzoek van L. A. Mennes, om eervoi ontslag a.s Directeur van aen Markt- en Havenoienst. 4o. Voorstel tot verhuoging van verschil lende posten der begrooting, dienst 1930, waarvan de raming te laag is ge b-eken, als mede tot toevoeging van eenige nieuwe posten aan die begroeting en aan de be groeting, dienst 1931. 5o. Begrooting, uienet 1931, van het Ge- ref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrou wenhuis. 6o. Voorstel: a. in zake de beëindiging van de huur van een gedeelte grond en water langs den Haarleiiiniei Lek vaart weg en het Poelmeer onder Oegstgeest; b. tot vernurmg van het sub a bedoelde gedeelte grond en water, aan G. Wiilems. 7o. Voorstel tot wijziging van de met P. J. H. van der Piuym gesloten huuroveieen komst, betreffende hei winkelhuis aan den Kieuwen Rijn No. 22. 8o. -Vooistel tot overneming in eigendom en onderhoud bij de gemeente van eenige strookjes grond, ge.egen aan de Korevaar- straa t, Zij-singel en La gen Morschweg. 9o. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de Oostzijde van de Bloem- straat, aan W. C. van Oosterom. lOo. Voorstel tot verkoop van een strookje grond aan den Lammenschansweg, aan H. P. Jansen. llo. Voorstel tot verkoop aan de Vereeni- ging tot stichting en instandhouding van eene Christelijke Kweekschool ter opleiding van onderwijzers en onderwijzeressen voor scholen met den Bijbel, van een gedeelte grond nabij den Rijnsburgerweg, Sectie P. No. 1556. 12o. Voorstel om Burg. en Weth. te mach tigen de verschillende localiteiten van de Stadsgehoorzaal, gedurende het tijdvak van 7 tot en met 12 September a.s., koste loos ter beschikking te stellen van de Com missie van Uitvoering van het XVIile In- teraationae Oriëntalisten Congres. 13o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van het aanbrengen van eenige voorzieningen in de zweminrich ting „de Zijl". 14o. Voorstel in zako veria-ging van de huurprijzen van de woningen, deel uitma kende van verschillende woningbouw plan nen, tevens praeadvies op he-t adres van de Federatie van te Leiden en Omstreken ge vestigde Woningbouwvereenigingen, te de zer zake. 15o. Voorstel in zake het aan de N.V. Textielfabriek voorh. Gebr. van Wijk en Co. verleenen van vergunning tot het ma ken van een ve-rbindingsbrog over de 3e Groenesteeg, tussohen hare perceelen aan de Vestestraat eenerzijds en het perceel Groenesteeg No. 55 anderzijds. 16o. Voorstel van Mevr. Bra-ggaarde Does, in zake de benoeming van een ge meentelijke Commissie voor Schoolkinder voeding en -kleeding. 17o. Idem a Is voren, in zake de verstrek king van schoenen en schoenreparatie in plaats van klompen aan daarvoor in aan merking komende schoolgaande kinderen. 18o. Idem alsvoren, in zake de verstrek king van schoolkindervoeding ook gedu rende de vacanties. 19o. Idem alsvoren, in zake de benoe ming van een gemeentelijke Commissie, be last met de zorg voor de Leid-sche blinden. 20o. Voorstel in zake het verleenen van fina-ncieëk steun bij de oprichting en ex ploitatie van een kort-sluithuis en hoog- spamiinigslaboratorium met bijbehoorende werken door de N.V. tot Keuring van Elec- trotechnische Materialen te Arnhem. 21o. Praeadvies op het verzoek van de Vereen!ging Herstellingsoord „de Leidsche Buitenschool", in zake de opneming en ver pleging van Leidsche kleuters in haar In ternaat te Katwijk. 22o. Praeadvies op het. verzoek van de Leidsche Slagers-patroonsvereenigïng en de R.K. Slagerspatroonsvereeniging „Si. Pc-la- gius", in zake verlaging van de slachtta- rieven. 23o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 15 April 1909 (Gem. blad No. 3) tot voorkoming van brandy 24o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 25 September 1922 (Gem. blad No. 56) op de Veemarkt. 25o Verordening, houdende wijziging van de verordening van 23 Mei 1912 (Gem. blad No. 18) op het Rijden. Personalia. Aangezien tegen inwilliging het verzoek noch bij het College van Regenten en Re gentessen van die instelling, noch bij het College van B. en W. bedenkingen bestaan, geven zij den raad in overweging aan mevr.. H. A. Koningvan Wermeserken, op haar verzoek, met. ingang van 1 Maart a.s. eer vol ontslag te verleenen als Regentes van het Heilige Geest of Arme Wees- en Kin derbuis, onder dankbetuiging voor de als zoodanig aan deze instelling bewezen dien sten. De heer L. A. Mennes verzoekt den raad hem ontslag te willen verleenen uit zijne betrekking van directeur van den Markt- en Havendienst. Aangezien tegen inwillging van dat ver zoek geen bezwaar bestaat, geven B. en W. den raad, overeenkomstig het advies van de Commissie voor den Markt- en Haven dienst, in overweging aan den heer L. A. Mennes, op diens verzoek, eervol ontslag te verleenen uit zijne betrekking van di recteur van.den Markt- en Havendienst, zulks met ingang van 16 Maart a.s. Verordening op benzinetankwagentjes. Bij een arrest van den Hoogen Raad van 5 Mei 1930 is uitgemaakt, dat de z.g. ben zine -tankwagentjes niet behooren tot de inrichtingen, bestemd tot bewaring van vluchtige koolwaterstoffen (waaronder be grepen benzine), genoemd in art. 2 onder IV der Hinderwet, zoodat deze wet op de bedoelde wagentjes niet van toepassing is en voor die wagentjes geen vergunning, als bedoeld in art. 1 der wet, is vereischt. Wel is op de wagentjes van toepassing art. 27 jo 29 van de verordening tot voorkoming van brand, waarbij o.m. verboden is in of op een perceel benzine voorhanden lo heb ben behoudens in een bewaarplaats, waar voor krachtens de Hinderwet vergunning is verleend in een grootere hoeveelheid dan 5 Liter zonder verlof van B. en W., welk verlof voor niet grooiere hoeveel heid dan 25 Liter kan worden verleend. M.a.w.: ingevolge deze bepaling kuonen benzinetankwagentjes, die doorgaans eoD inhoud hebben van 200 a 250 Liter, niet „in of op een perceel" worden óoegelaien, terwijl ze wel op de openbare straat kun- n-eD worden gebruikt. B. en W. achten dezen toestand onlo gisch en zouden daarin vcra"-»ering ge bracht willen zien, en wel aangezien er o.i. geen reden bestaat de benzinc-tank- wagentjes geheel uit de gen-eente te we ren aldus, dat voor deze wagen'jes de noodige vergunning zal kunnen worder. ver leend voor hoeveelheden van ien hoogste 300 Liter. Het schijnt B. en W. w»nsche- lijk een maximum-inhoud voor deze wagen tjes op te nemen, aangezien uit e?n oog punt van brandveiligheid Je inhoud niet te groot mag zijn. Op grond van het bovenstaande geven B. en W. den raad alsnu in overweging vast te stellen een desbetreffende verorde ning. Wijziging verordening op de Veemarkt. De verordening van 18 Juni 1907 op den handel in en den verkoop van melk bevatte in art. 25 het verbod marktvee te melken zonder vergunning van den kcur'ngs*'ce- arts der gemeente. Deze verordening is se dert 1925 (de inwerkingtreding van bet eer ste Melkbesluit, vastgesteld krachtens de artikelen 14 en 15 der Warenwet) verval len. Het is wenschelijk een regeling van het melken op de Veemarkt weder in het le ven te roepen, zij bet op andere gronden dan waarop artikel 25 van de melkverorde ning was gebaseerd. Beoogde dit artikel er voor te waken, dat geen ongpzonde of onzindelijke personen het marktvee zou den melken, sedert ingevolge bet Melkbe sluit de op de Veemarkt gewonnen melk met karnemelk vermengd wordt en dien tengevolge voor consumptie ongeschikt is, is een dergelijke maatregel uit hygiënisch oogpunt overbodig geworden, terwijl bo vendien, gelet op art. 15 der Warenwet, een bepaling in een gemeentelijke verorde ning, welke dien maatregel zou voorschrij ven, in strijd zou komen met art. 150 dei- Gemeentewet. Wel is echter de wensche- lijkheid gebleken om ongewenschte of hin derlijke elementen, die zich eventueel on der de melkers mochten bevinden, van de markt te kunnen weren of verwijderen. Hiertoe ware opnieuw een melkvevbod, be houdens van gemeentewege te ver'-eenen vergunning, vast te stellen, welk verbod in verband met zijn veranderd karakter thans dient te worden opgenomen in de verordening op de Veemarkt. In art. I der ontwerp-verordening is bet melkverbod als bedoelde opgenomen. Het is de bedoeling, ofschoon dit niet op den voorgrond staat, tevens te bevorderen, dat slechts personen, die behoorlijk kunnen melken, als melkers zullen worden toegela ten. Waar de ambtenaren van den Keurings dienst van Waren regelmatig toezicht op de Veemarkt uitoefenen in verband met het Melkbesluit, schijnt het practisch de hand having der nieuwe bepaling mede aan hen op te dragen. B. en W. geven den Raad op grond van het bovenstaande in overweging een ver ordening in dien geest vast te stellen. Wijziging verordening op het rijden. Het is wenschelijk gebleken de verorde ning op het Rijden op eenige punten te wijzigen. Het eerste punt betreft de regeling van het verkeer in de omgeving van de Kaas markt. De toestand is thans zoo, dat inge volge de artt. 9 en 26bis éénrichtingsver keer voor voertuigen en motorrijtuigen is voorgeschreven voor de beide Koppen- hinkstegen en de Kaasmarkt, doch alleen gedurende den markttijd. De verplaatsing van de bodewagens van de Hooglandsche Kerkgracht en van an dere plaatsen in de stad naar de Kaas markt in Mei 1929 blijkt het echter wen schelijk te maken het éénrichtingsverkeer in de Koppenhinkstegen ook voor te schrij ven buiten den voor het houden van de kaasmarkt vastgestelden tijd en voorts éénrichtingsverkeer in te voeren op den Middelweg voor rijtuigen en motorrijtuigen. Dit kan geschieden door de beide Koppen hinkstegen over te brengen van art. 9 naar art. 7 en van art. 26bis naar art. 24, ter wijl de Middelweg moet worden ingevoegd in de artt. 8 en 24. In de tweede plaats ware éénrichtings verkeer in te voeren op het gedeelte van de Leuvenstraat tussohen de Staalwijk- straat en de Soh elpenkade voor voertui gen en motorrijtuigen op meer dan twee wielen. Dit is noodzakelijk in verband met de geringe breedte van den rijweg der Leuvenstraat ter plaatse, het ontbreken van een afscheiding tussohen den weg en het water en de toeneming van het verkeer na de eenigen tijd geleden voltooide bestra ting dezer straat. Bedoeld gedeelte van de Leuvenstraat behoort daartoe te worden ingevoegd in de artt. 7 en 26. Ten derde is het noodig, in verband met den nieuwen toestand, welke ingevolge Raadsbesluit van 14 April 1930 bij de Zijl poort is tot stand gebracht, een regeling te treffen, waardoor het rijverkeer in de rich ting naar den Lagen Rijndijk den weg on der de poort en dat in de richting naar de Haven den weg benoorden de poort zal volgen. Vervolgens eischt naar de meening van B. en W. de toestand op de Havenkade de invoering van éénrichtingsverkeer voor voertuigen en voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen. Door verplaatsing van de hoofden van de Kleine Havenbrug toch is de hoek tussohen deze brug en de Haven kade thans kleiner dan 90 gr., zoodat vrachtauto's, die, komende van het Haven plein, de Havenkade od willen rijden, dezen hoek, niet in eens kunnen omrijden, ter wijl voor kleinere auto's en voertuigen deze hoek een ernstige belemmering vormt. Bo vendien was in verband met de verhoo ging van den rijweg van de Kalvermarkt voor het hoekhuis KalvermarktHavenka de aan de zijde van de Havenkade een stoep noodig, waardoor de rijweg van de Havenkade zoodanig wordt versmald, dat zelfs kleine voertuigen en automobielen den hoek Kleine HavenbrugHavenkade niet meer iri eens kunnen nemen. Opneming van het gedec~e der Haven kade tusschen Kalvermarkt en Minne broersgracht in de richting naar de Minne broersgracht in de artt. 7 en 26 der Rijver- ordening is dan ook wenschelijk. In de vijfde plaats is nog de volgende aanvulling der verordening wenschelijk gebleken. Ingevolge art. 24bis is de Wa- tersteeg afgesloten voor het verkeer met alle motorrijtuigen en met rijwielen in beide richtingen. Tengevolge van de plaat selijke situatie is het niet mogelijk het noo dige waarschuwingsbord aan de zijde van de Gansoordbrug zoodanig te plaatsen, dat het voor het verkeer van den Nieuwen Rijn (Korenbrug) en de- Hooigracht behoorlijk zichtbaar is Ten einde het te vergeefs op rijden van de Gansoordbrug te voorkomen, verdient het daarom aanbeveling deze brug op denzelfden voet af te sluiten als de Waters teeg, hetgeen trouwens een lo gische consequentie der steeg is. Ten slotte is het noodig een maatregel te nemen ten behoeve van de veiligheid van het verkeer in de Koornbrugsteeg. Deze is thans de eenige zijstraat van de Br ee straat, waardoor een onbeperkt verkeer tusschen deze straat en het noordelijke stadsgedeelte is toegelaten. Wil de Koorn brugsteeg bet drukke verkeer, dat hiervan het gevolg is, behoorlijk kunnen verwerken, dan zal er voor moeten worden gezorgd, dat in deze straat geen verkeersopstop pingen rlaats vinden. Te dien einde is het wenschelijk de artt. 20bis en 32, welke een algemeen verbod inhouden, onderscheiden lijk voor de bestuurders van voertuigen en van motorrijtuigen en rijwielen, om deze op den openbaren weg te plaatsen of te laten staan aldus, dat daardoor de passage be lemmerd wordt, aan te vullen met een bij zonder verbod om in de Koornbrugsteeg voertuigen en motorrijtuigen op meer dan twee wielen te plaatsen of te laten staan. Hetzelfde geldt voor de beidé Koppen hinkstegen, waarop fij bedoeld bijzonder verbod eveneens van toepassing verklaard zouden willen zien. Op grond van het bovenstaande geven B. en W. den raad in overweging om in dien geest te besluiten. Verkoop van grond voor een chr. school. Het bestuur van de Christelijke Kweek school, alhier, heeft verzocht van de ge meente een terrein te mogen koopen voor den bouw van een bijzondere kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen. De onderhandelingen met adressant heb ben er toe geleid, dat overeenstemming werd verkregen omtrent den verkoop van het gedeelte grond, groot pl.m. 1700 M.2, gelegen nabij den Rijnsburgerwerg, voor den prijs van 13 per M.2 Ook met de aan den verkoop te verbinden, gebrui kelijke, voorwaarden kan het schoolbestuur zich vereenigen. In overeenstemming met het advies der Commissie van Fabricage gevenu B. en W. den raad mitsdien in overweging aan de Vereeniging tot stichting en instandhou ding van een Christelijke Kweekschool tot opleiding van onderwijzers en onderwijze ressen voor scholen met den Bijbel, geves tigd te Leiden, te verkoopen het gedeelte grond, gelegen nabij den Rijnsburgerweg, groot pl.m. 1700 M.2, deel uitmakende van het perceel, kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie P, no. 1556, zulks voor den prijs van 13 per M.2 en onder de volgen de voorwaarden: lo. de verkoop van den grond geschiedt ten behoeve van den bouw van een bijzon dere kweekschool voor onderwijzers en on derwijzeressen, met den bouw waarvan niet mag worden aangevangen voordat, behalve de vergunning ingevolge de bouwverorde ning, op de plannen en de plaatsing van die bijzondere kweekschool de goedkeuring van Burgemeester en Wethouders is.verkre gen gelijke goedkeuring is noodig bij herbouw of geheele of gedeeltelijke ver nieuwing 2o. gebouwen of inrichtingen, waarvoor krachtens de Hinderwet vergunning moet worden gevraagd, mogen op den te ver koopen grond niet worden opgericht 3o. de nakoming van de onder lo. en 2o. genoemde voorwaarden moet worden ver zekerd door het vestigen van een servi tuut; 4o. de koopster is verplicht met de be bouwing van den te verkoopen grond aan te vangen uiterlijk zes maanden na de over dracht van den grond en deze bebouwing te voltooien uiterlijk twee jaren na die overdracht; indien de koopster in gebreke blijft aan een en ander te voldoen, vervalt zij in een boete aan de gemeente Leiden van 100 voor elke maand, dat zij te dien aanzien in gebreke mocht blijven, welke boete verschuldigd en invorderbaar zal zijn door de enkele nalatigheid zonder dat eeni ge ingebrekestelling noodig zal zijn 5o. de kosten van opme'.ing en alle ver dere kosten op de overdracht vallende, ko men ten laste van de koopster Oo. de akte zal worden gepasseerd door een door Burgemeester en Wethouders aan te wijzen notaris. Ruwe Huid Ruwe Handen PU ROL Ruwe Lippen J Doos 30 cent 1776 Verbeteringen in de zweminrichting „de Zijl". Het bestuur van de zwemvereeniging „dc Zijl" heeft het Collego van B. en W. ver zocht de volgende verbeteringen in de door die vereeniging beheerde zweminrich ting aan te brengen: a. ruimer kleedgelegenheid in de hee- renafdeeling; b. ruimer kleedgelegenheid in de da- mesafdeeling c. ruimer en zindelijker urinoirs d. wijziging van de stellages voor de 2 hooge springplanken e. vervanging van de 2 houten spring planken door stalen springplanken. De kosten van deze voorzieningen wor den geraamd op 1.650. Aangezien de gevraagde verbeteringen ook door het College van B. en W. noodig worden geacht, geven zij den raad in over weging een bedrag van 1.650 te hunner beschikking te stellen ten behoeve van het aanbrengen van eenige voorzieningen in de zweminrichting „de Zijl". Op den post voor „Onvoorziene Uitga ven", waarvan het bedrag van 1.650 moet worden afgeschreven, is de geraamde som van 60.000 nog beschikbaar. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester der gemeente. De voorz. opent de vergadering met gebed. De notulen van de vorige verga dering worden na lezing onveranderd goedgekeurd en geteekend. Toespraak van den burgemeester. Aangezien het de eerste vergadering in het nieuwe ja-ar is, ga-at de voorz. de voornaamste gebeurtenissen in 1930 in het kort na. Uit de pas gehouden volkstelling is ge bleken dat het zielental der gemeente nog steeds vooruitgaande is. Het aantal inwoners is tot boven de 2000 gestegen. De financieele toestand der gemeente is in vergelijking met de gemeenten in den omtrek gunstig te noemen. Op politioneel terrein was het zeer rustig in de ge meente, in totaal werden 95 processen- verbaal door rijks- en gmeente-politie op gemaakt. Het betrof slechts kleine ver grijpen, voor het meerendeel. Onder de processen-verbaal spreekt er slechts een van een misdrijf n.l. van een inbraak. In 1930 werd bij Raadsbesluit d.d. 13 Nov. besloten om met de gemeenten Al kemade en Rijnsaterwoude een stichting in het leven te roepen, tot aanleg en ex ploitatie van een Drinkwaterleiding. Thans is het zoover gekomen, dat men onder Koudekerk reeds druk aan het graven is voor het leggen der buizen. Werkelooze grondwerkers uit de drie ge meenten worden daar te werk gesteld. In het kort gaat spr. de conferentie met Ged. Staten na over de overname door de provincie van den weg Alphen aan den RijnHaarlemmermeer. In het verslag van Ged. Staten heeft hij gezien, dat daarin medegedeeld wordt, dat de voorbereidingen omtrent de over name van dezen weg niet erg vlotten, omdat op dien weg een tol is gelegen. Het gemeentebestuur wil niet het onder ste uit de kan hebben, maar wil ook niet met de kosten van bediening en onder houd van twee bruggen blijven ztiten. Het Gemeentebestuur hoopt, dat er spoe dig een Provinciale weg langs het oude tracé zal komen. De nieuwe wet op de fin. verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten werpt voor onze gemeente geen ongunstige re sultaten af. Opcenten op de Gemeente fondsbelasting en op de Vermogensbelas ting behoeven niet geheven te worden. Door de Bouwver. „Gemeentebelang" werden in 1930 acht nieuwe woningen gebouwd. De samenwerking tusschen B. en W. en den Raad liet in 1930 niets te wen- schen over. Spr. hoopt dan ook dat het mandaat der leden in 1931 weder met 4 jaren verlengd zal worden. Na den leden van den Raad voor zich en hunne gezin nen een voorspoedig 1931 toe^ewenscht te hebben, wordt tot de behandeling van de agenda overgegaan. De voorz. doet o.m. mededeeling van de ingekomen stukken. Van de Bijzondere scholen zijn verzoe ken om voorschot op de vergoeding over eenkomstig art. 101 der L. O. wet inge komen. Op voorstel van B. en W. wordt aan het R. K. Schoolbestuur een voorschot verleend van 1880 en aan het bestuur van de School met Bijbel een voorschot van 500, uit te betalen in vier gelijke termijnen, ff Daarna doet de voorz. eenige mede- deelingen omtrent het pogen van B. en W. om de bewoners van het Tolhuis via de „Drinkwaterleiding de Elf Gemeen ten" van drinkwater te voorzien. Schrijven van Ged. Staten van Zuid- Holland d.d. 311 Nov 1930 waarbij me degedeeld wordt, dat de legger van we gen en voetpaden voor kennisgeving is aangenomen. Een adres op rijm! Van de Tolhuisbewoners is een adres op rijm ingekomen van den navolgenden inhoud: Edelachtbare Heeren, Dankbaar voor de gulden woorden, Die uw voorzitter laatst sprak, Begrooting. Ger. Minnehuis. De Commissie van Financiën heeft de eer U mede te deelen, dat zij tegen de in hare handen gestelde begrooting voor het jaar 1931 van het Gereformeerde Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis geene bedenkingen heeft. Zij stelt den raad derhalve voor tot goed keuring van deze begrooting te besluiten. LETTEREN EN KUNST JAN C. DE VOS OVERLEDEN. Op vijf-en-zeventig-jarigen leeftijd ie in pension „Jorissen" aan de Johan v. Oldenbarneveldtlaan te 's-Gravenhage overleden de oud tooneelspeler Jan O. de Vos. Hij werd in 1855 geboren te 's-Gra venhage. Hij studeerde aanvankelijk voor architect en bezocht daarna nog eenigen tijd de Leidsche Universiteit, maar nam spoedig daarop eeen engagement aan bij het Nederlandsch Tooneel, waarbij hij in 1876 debuteerde. .Hij was achtereenvol gen-s aan verschillende gezelschappen werkzaam, laatstelijk bij het Ned. Ind. Tooneel, onder directie van Cor Ruys. Jan C. de Vos was vele jaren leeraar aan de tooneelschool te Amsterdam en ook was hij lid der Ned. Mij. voor Let terkunde. Het stoffelijk overschot wordt gecre meerd. VAN LEIMUIDEN Toen hij aan de Zuiderboorden, Schoon electrisch lioht ontstak. Steunend op uw billijk streven, Dat g' uw oog wijdt aan 't geheel, Vragen wij beleefd heel even, Voor het Tolhuis ha-ar bescheiden deel. Langen tijd bleef zij verstoken, Heerscht alomme duisternis, Zij 't heerlijk uur nu aangebroken, Dat uw besluit haar lichtpunt is. Heeren na deze bemerking Is1 't oog vol hoop op u gericht, Vragen zij uw medewerking. Zoo voor water als voor licht-. De voorz. deelt mede, dat pogingen om het Tolhuis van licht te voorzien in het werk worden gesteld. Van Ged. Staten is ingekomen een schrijven waarbij de ontwerp vergunning aan de gemeente Boskoop voor het leve ren van water wordt toegezonden. B. en W. hebben medegedeeld, dat zij zich geheel met het ontwerp kunnen ver eenigen. De wegverbreeding in t Oosten. De voorz. zegt, dat B. en W. thans met een leelijke zaak bij den Raad ko men. Het is n.1. komen vast te staan, dat de primitieve begrooting voor de verbreeding van den weg in het Oosten door den opzichter der gemeente veel te laag gesteld is. Het geheele werk zal on geveer 7700 kosten. De aanbesteding van de te maken s-ohoeiing heeft reeds plaats gehad, dit zal een bedrag van 3400 vorderen. Het overige werk zal door de gemeente in eigen beheer uitgevoerd worden, aange zien dit werk een goede werkverschaffing voor de werkeloozen vormt. De heeren Visser en de Rijk vinden het bedrag wel wat hoog. in verband met de heerschende werkloosheid, kun nen zij zich ten slotte toch met de door B en W. voorgestelde plannen vereeni gen. De Raad besluit daarna overeenkom stig het voorstel van B. en W. tot ver breeding van den weg in het Oosten. De daarmede samenhangende wijzi ging van de begrooting dienst 1931 wordt evenzoo goedgekeurd. Van de Lichtfabrieken te Leiden is een schrijven ontvangen dat de kosten van verplaatsing van de palen van het- bovengronüsc-he net in het Oosten 4S4 bedragen. De voorz. deelt mede dat deze korten reeds in de begrooting der wegvgerbree- ding zijn opgenomen. Van de afd. de Rijnstreek van de Alg. Ned. Politiebond is een verzoek om een subsidie van. 10 per jaar ingekomen. Bedoelde afd. is van plan cursussen te geven in moderne speurkunst, zelfverde diging, wetskennis enz. Van den Commissaris der Koningin, den Minister van Binnenl. Zaken en Landbouw en van de Landelijke Verga dering van Commissarissen van Politie zijn missives ingekomen, waarin de nood zakelijkheid en het nut van dergelijke cursussen uiteengezet wordt. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad da-arna het gevraagde subsidie van 10 per ja-ar te verleenen. De voorz. deelt mede, dat tot zijn groo- te voldoening de begrooting voor het jaar 1931 op den 6den Januari j.I. reeds door het College van Ged. St-aten is goedge keurd zonder dat zij een enkele maal te ruggezonden is. Het voorstel van B. en W. tot wijzi ging van enkele posten der begrootingen dienst 1930 en 1931 wordt door den Raad goedgekeurd. Ten slotte leest de voorz. nog voor een schrijven van B. en W. der gemeente Ter Aar, waarin medegedeeld wordt, dat de Raad der gemeente Ter Aar zich niet heeft kunnen vereenigen met het verbin den aan de overeenkomst inzake ver lichting van den Geerdijk, van de voor waarde dat om dc 5 jaar opnieuw onder de oogen kan worden gezien of voor wijziging in de verdeeling der kosten aanleiding bestaat. Niemand meer het woord verlangende, sluit de voorzitter de vergadering.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6