NED OOST-INDIE Om Honderd Duizend Dollar! DINSDAG 10 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. Onder vallend gesteente gedood. De arbeider N. te TerwoJde kreeg Maan dagmiddag bij het uithalen van een oven in de steenfabriek „Scherpenhof" aldaar val lend gesteente van het gewelf op het li chaam. De man die gehuwd was en vader van twee kinderen, was op slag dood. Door een paal getroffen. Bij de werkzaamheden voor den aanleg van den Nieuwen Weg van Zelhem naar (Rflrurlo, heeft Zaterdag een droevig ongeluk plaats gehad. De arbeider J. R., wonende te Zelhem, kreeg bij het uiitwrikken van boomstammen door het onverwachte terug elaan van een paal, deze zoo ongelukkig tegen het hoofd, dat hij na eenige uren overleed. Hij laat een vrouw met vijf nog jeugdige kinderen achter. - Zuringzout gegeten. Te Delft heeft het 2-jarig zoontje van de familie van D. aan de Schimmelpenninok- straat, toen de moeder zioh even verwijderd had, eenige korrels zuringzout van de keu kentafel genomen en opgegeten. Het kind werd naar het gasthuis ver voerd, waar het enkele uren later is over leden. Aan de gevolgen overleden. Te Tie! is de arbeider K. uit Culemborg overleden, die te Ingen bij het lossen van een motorboot een gevulde baal op zijn hals kreeg. DE „BOMAANSLAG" TE IJMUIDEN. Een kwajongensstreek? Betreffende den „bomaanslag" te Umui- dne kan thans nader worden medegedeeld, dat de politie aanneemt, dat men hier met een kwajongensstreek heeft te doen. Het gevonden projeotiel is afkomstig uit een vuurwerk winkeltje, niet ver van de plaats van ontploffing. Het wordt mogelijk geacht, dat men een vuurpijl heeft willen afsteken, doch later heeft weggeworpen, toen deze niet dadelijk wilde ontbranden. De moordaanslag te Ovezhnde. De koster B., te Ovezan.de, wiens vrouw met een schotwond in den hals werd aan getroffen, is aan de justitie te Middelburg voorgeleid. Ongewenschte hotelgasten. Ten huize van den heer J. Timp, hotel houder van het hotel „Het State Wapen" te Breukelen is ingebroken. De dieven heb ben zich door middel va-n valsche sleutels toegang verschaft tot het café, waar de cassette geledigd werd. Bovendien werd de secretaire geopend^ waaruit men een be drag van 400 meenam. De politie heeft vingeafdrukken genomen en het onderzoek is in vollen gang. Per auto naar den Oever Een bekend Ameterdamsch medicus heeft Zondag met zijn zoon per auto, va-n Medem- blik uit den nieuwen Wieringermeerdijk, het dorp Den Oever op Wieri-ngen tracht ten te bereiken. Niet lettende op de bor den, welke door de directie der Zuiderzee werken waren geplaatst, is men doorgere den en in een gedeelte opgespoten klei te recht gekomen met het gevolg, dat de wa gen tot aan de beide assen in de slappe specie wegzakte. Met behulp van toegesnel de Zuiderzeearbeiders werd getracht den wagen op va-sferen bodem te krijgen, het geen echter niet gelukte. Eerst na enkele uren na aankomst van een auto met tech nisch personeel uit Mede-inblik, slaagde men erin den wagen uit zijn netelige positie te bevrijden. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. VEERPONT GEZONKEN. Vermoedelijk vijftig personen verdronken. In de nabijheid van de haven van Kobe (Japan) kwam het Fran-sche passagiers schip „Porthos" in botsing met een stamp volle veerpont, die op slag zonk. Vijfen twintig personen werden reeds gered, doch men gelooft dat er vijftig vermist worden, die naar men vreest zijn verdronken. Ontploffing in een ketelhuis. Zondagnacht heeft op de mijn Waldur bij Holsterhausen door tot nu toe onbe kende oorzaak een hevige ontploffing plaats gehad in het ketelhuis van de mijn, waardoor de bevolking van Holsterhausen uit haar slaap werd gewekt. Het ketelhuis is bijna geheel weggesla gen en zware stukken ijzer en machine- deelen zijn meters diep in den hard be vroren grond gedrongen. Andere stukken, die ettelijke honderden kilogrammen zwaar waren, zijn ver weggeslingerd en hebben ook andere gebouwen beschadigd. Het mag een wonder heeten, dat niemand ge deerd is. Brand op een paardenshow. In een expositie-gebouw te Oakland (Ca lif ornië), waar thans een groote paarden show gehouden werd, is brand uitgebroken. Het gebouw werd totaal vernield. Drie mannen en twintig paarden kwamen in de vlammen om. De in de vlammen gehulde dieren sloe gen als razend om zioh heen, om uit de vuurzee te ontsnappen. Een paar dieren bra ken los en renden brandend weg. Ze wer den door de politie neergeschoten. Palfreniers en brandweermannen stelden alles in 't werk, om de dieren te redden; slechts enkele paarden konden weggevoerd worden. Men schat, dat alleen het verlies aan paarden 400.000 dollars bedraagt-. Vermoe delijk is brandstichting ih het- spel geweest. Een nader Reuter-telegram bevestigt, dat er ministens 80 kostbare paarden in de vlam men zijn omgekomen, o.a. ééne dat op 35000 dollar wordt geschat. Groote brand door kwaadwilligheid. Gisternacht brak brand uit in de Lüne- burger Houtfabriek, tengevolge waarvan het reusachtige bedrijf geheel in de asoh werd gelegd. Groote voorraden hout werden totaal vernield. De schade wordt op 50.000 M. geschat. Het staat vrijwel vast, dat de brand opzettelijk door brandstichting is ver oorzaakt, aangezien men bij onderzoek groote voorraden hout heeft gevonden, die met benzine en olie waren overgoten. De justitie stelt een onderzoek in. VISSCHERS OP EEN IJSSCHOTS. Dank zij een vliegtuig gered. Reuter meldt uit Buffalo nog omtrent de visschers die op een ijsschots waren afgedreven en waarvan er reeds twintig gered waren, dat een vliegtuig de andere twintig Zondagmiddag ontdekte nadat zij hulpeloos 30 uur lang rond gedreven had den. Het vliegtuig wierp aan parachutes bevestigde blikken koffie omlaag, vloog daarop terug naar den oever van het Erie- meer en wees de kustwacht den weg naar de ijsschots vanwaar de visschers aan land gebracht werden. Moordenaarsstam in Britsch-lndië. Uit Madoera wordt gemeld, dat in het uiterste zuiden van Indië een aantal Ka- liars, wier voorvaderen leefden van moord, weder in deze oude gewoonte zijn vervallen. In het dorp Thippampatti vond men veertien personen, die waren doodge schoten of gestoken, blijkbaar als slacht offers van deze wilden. Moordaanslag te Brussel. Gistermiddag werd het publiek in een groot café op de Place de Brouckère te Brussel opgeschrikt door een revolverschot. Twee Algerijnen, die daar gezeten wa ren, kregen ruzie om een bedrag va-n drie duizend francs. Plotseling haalde een hun ner zijn revolver voor den dag en schoot op den ander, die zwaar gewond ineen zakte. De dader nam de vlucht, doch werd na een opwindende jaoht in een der aan grenzende straten gegrepen en aan de po litie overgegeven. Inval in dagbladbureau. In den nacht van Zaterdag op Zondag verschenen, naar V. D. uit Stockholm meldt, op de redactie van het communistisch dag blad „Ny Dag" drie jongelieden, die den hoofdredacteur wilden spreken. Plotseling haalden zij revolvers te voorschijn en rie pen „handen op." He^ kwam tot een hevig gevecht, in den loop waarvan de jongelui het onderspit dolven. Zij werden aan de politie overgeleverd, die op hen vier revol vers vond, benevens een dolk, handboeien en een pot roode verf. Zij waren klaarblij kelijk voornemens den hoofdredacteur te boeien en rood te schilderen. Zij behooren tot aanzienlijke families. Een hunner werd tijdens het gevecht gewond en moest naar het ziekenhuis vervoerd worden. Vitriool en traangas. Studenten, die zich in het universiteits gebouw van Lima hadden verschanst, wierpen met vitriool en traangas bevatten de projectielen, zoodat de politie met ge weld moest ingrijpen. Een der studenten werd gedood en ver scheidene andere werden gewond. Missionarissen in vrijheid gesteld. K. W. P. meldt uit Kiangsi-China Dank zij het doortastend optreden der Provinciale autoriteiten die speciaal zijn belast met het nemen van maatregelen te gen de misdaden van communisten en ban dieten zijn thans weer drie Italiaansche missionarissen en vijf missiezusters van de Congregatie van den H. Vincentius uit do gevangenissen bevrijd. Men hoopt ook dat men de Zwitser Pater von Arx spoedig vrij zal kunnen koopen. Een brandpunt voor het werk der Loge. Het orgaan der Weensche Vrijmetselaars de „Freimaurerzeitung" bevat de jongste cijfers over de ontwikkeling der Luge in Engeland en Amerika. Bij de grooHogo van Engeland zijn 4547 actieve vereenigin- gen van Vrijmetselaars aangesloten, het geen een toename beteekent van 85 afdee- lingen. In Londen alleen reed® zijn 1102 vereenigingen van Vrijmetselaars werk zaam: bovendien zijn er in Engeland nog 1687 Loges van een hoogeren graad. De groot-loge van New York, die binnenkort haar 150-jarig bestaaji viert, omvat 1015 vereenigingen van Vrijmetselaars met meer dan 346.000 leden. Deze twee groote organisaties vormen wel het brandpunt van alle actie der Vrij metselaars in de geheele wereld. De loge te Berlijn heeft 12.000 leden en Weenen 2300 Vrijmetselaars. R. K. Boekhandel in Indië. Telefonisch werd Zaterdagmiddag uit Weltevreden gemeld, dat te Bandoeng met groote instemming van de katholieke gees telijkheid is opgericht de R. K. Boek-im- port Centrale, onder leiding van den heer Vencma, bestuurder van het lectuurbureau van den katholieken socialen bond. De heer G. C. J. Verbiest, een der promotors van de R. K. Boek-import Centrale, te vens directeur van Het Nederlandsche Boekhuis te Tilburg, leidt en regelt de za ken der Centrale (de inkoop enz.) voor Nederland en België. UIT DE RADIO-WERELD Programme's voor Woensdag 11 Febr. Huizen, 298 M (Uitsl. NCRV-Uitz. Friesch Programma). 8.159.00 Carillonconcert te Sneek. 9.009.30 Friesche Bijbellezing, W. San- tema. 9.3010.30 Orgelspel uit de Koepelkerk Leeuwarden door R. Beintema. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.0012.00 Lezen van Friesohe Lectuur door W. Santema. 12.002.00 Concert. Chr. Gemeengde Zangver. „Crescendo". 2.002.40 H. Hofstra: Wie het jongvee heeft, heeft de toekomst". 2.402.45 Gramofoonpl. 2.453.00 B. W. Bosma: „De modern in gerichte Boerderij van onzen tijd". 3.003.30 Concert. Chr. Muziekvereen. „Melodia-Oranje". 3.304.00 Lezing over Griekenland en Rome door dr. R. Mulder. 4.004.20 Concert. Chr. Zangvereen. „Laus Deo". 4.305.00 Vervolg lezing door dr. R. Mulder. 5.005.30 Concert „Laus Deo". 6.008.00 Te verzorgen door het Kristlik Frysk Selskip. 8.0011.00 Concert. Causeriën door jhr. mr. J. M. van Beijma en H. Algra, alsmede ds. W. H. den Houting. ca. 10.30 Vaz Dias. 11.0011.30 Gramofoonpl. Hilversum. 1875 M. (Uitsl. VAR A-Uitzending). 8.00 Gramofoonpl. 9.30 Orgelspel Joh. Jong. 10.00 Morgenwijding (VPRO). 10.15 Vervolg Orgelspel. 10.30 P. J. Kers: „Onze Keuken". 11.00 Gramofonopl. 11.05 Mevr. N. L. Heybroek d'Ancona: „De lichamelijke verzorging van den kleu ter". 11.35 Gramofoonpl. 12.00 Politieber. 12.15 Vrouwenuurtje. 3.15 Gramofoonpl. 3.20 S. de la Bella: „Vakbewegmg en de Coöperatie. 3.35 Gramofoonpl. 3.40 „Maak het zelf" door G. Schaake- Verkozen. 4.30 Voor de kinderen. 6.15 Gramofoonpl. 6.30 Mandolinecursus Joh. B. Kok. 7.00 Prof. dr. H. J. Jordan: „Denken en ervaring bij den mensch". 7.30 Politieber. 7.45 Demonstratie met Hohner's Automa tische Accordeon. 8.00 Gramofoonpl. 8.10 Vervolg Demonstratie. 8.25 Gramofoonpl. 8.35 Uitzending voor de Ned. Vereen, v. Fabrieksarbeiders. 9.35 Gramofoonpl. 9.40 Concert VARA-orkest. 10.10 „Klokken". Hoorspel in 15 tafree- Ien. 10.40 Slot concert. 11.10 Vaz Dias. 11.2012.00 Gramofoonpl. Da ven try, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Concert. 1.20 Orkestconcert. 2.20 Concert. 2.45 Uitz. voor scholen. 3.50 Concert. Orkest. 5.05 Orgelspel door R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6. 20 Lezing en Berichten. 7.20 Piano-recital door S. Munn. 8.20 Concert. 9.10 Berichten. 9.25 Vervolg Concert. 10.30 Lezing en Berichten. 10.50 Concert. Sextet. „Radio Paris", 1725 M 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. 4.05 Gramofoonp.l 6.50 Gramofoonpl. 9.05 Gramofoonpl. 9.20 Solisten-concert-. Langenberg, 473 M. 6.207.20 Gramofoonpl. 9.3510.35 Gramafoonpl. 11.30 Gramofoonpl. 12.251.50 Orkestconcert. 4.205.20 Orkestooncert. 7.2(5—9.20 Hongaarsche avond. Her-uitz. van Budapest. 9.4510.00 Liederen-voordracht door ba riton. 10.05 Uit Budapest: Militair concert. Kaluodborg, ll"53 M. 11.201.20 Orkestconcert. 2.204.20 Orkestooncert. 7.209.20 Concert. Orkest en solisten. 9.3511.50 Dansmuziek. Brussel 508.5 M. en Leuven 338.2 M. 508.5 M.: 5.20 Orgelconcert. 6.05 Gramofoonpl. 7.20 Gramofoonpl. 7.20 Gramofoonpl. 7.50 Gramofoonpl. 8.20 Piano-recital. 8.50 Symphonieconcert. 338.2 M.: 5.20 Gramofoonpl. 6.50 Liederenrecita!. 7.20 Gramofoonpl. 7.50 Gramofoonpl. 8.20 Militair concert met vocaal inter mezzo. 9.20 Vervolg concert. Z e e s e d, 1635 M. 5.4011.20 Voordrachten. 11.2012.15 Gramofoonpl. 12.151.20 Berichten. 1.202.15 Gramofoonpl. 2.153.50 Lezingen. 3.504.50 Orkestconcert. 4.506.50 Lezingen en lessen. 6.50 Populair orkestconcert. 7.50 Voordracht met gramofoonpl. 8.20 Berichten. 8.30 „Die Wandlungen des Opernstils (I)". Orkest, koor en solisten. 9.35 Berichten en daarna tot 11.50 Dans muziek. RADIOTOESPRAAK VAN Z. H. DEN PAUS. De Heilige Vader zal zich in het Latijn tot de gansche wereld richten. OPENING VAN HET VATICAANSCHE RADIOSTATION. Men seint uit Rome aan de „Msb.": De „Osservatore Romano" meldt, dat Z. H. de Paus Donderdagmiddag 12 dezer het Vatioaansch Radiostation zal openen door het lint door te knippen waarmee de mo toren zijn verbonden. In een andere ka mer zal Z. H., door op een knop te druk ken, het station in werking stellen. Daarop begeeft de Paus zich naar de zaal, waar de microfoon is opgesteld. Daar zal Z. H. precies om 16.45 uur (midden- Europeesche tijd) in het Latijn de gan- sohe wereld toespreken. De toespraak van Z. H. zal later in de voornaamste wereld talen worden weergegeven. Hierop heeft de zitting plaat-s van de wetenschappelijke Académie waar Marconi tot lid zal worden benoemd. Uitzending door den K. R. 0. Naar de directie van den K. R. O. ons bij informatie mededeelde, zal de plechtig heid van de inwerkingstelling van het Va- ticaansche zendstation in ieder geval door den K. R. O. worden uitgezonden. De onderhandelingen zijn nog steeds gaande. De bedoeling was eerst om den zender van den K. R. O. direct per draad te ver binden met Rome. Dit plan heeft men ech ter moeten opgeven, daar de Telegraaf dienst slechts over twee lijnen kan be schikken, die bovendien slechts tot Ziirich loopen. Daar de plechtigheid juist valt op een tijd, waarin het telefoonverkeer zeer druk is, maakte de Telegraafdienst be zwaar tegen het afstaan van een lijn aan den K. R. O. Thans echter bestaat de mogelijkheid, dat de zender van den K. R. O. Donder dagmiddag via Langenberg per draad met Rome zal worden verbonden. Dit is echter nog niet geheel zeker. Er worden hierom trent nog besprekingen gevoerd in Keu len. Mocht blijken dat ook dit plan niet uitgevoerd kan worden, dan zal de K. R. O. de uitzending uit den aether opvangen en opnieuw uitzenden. FEUILLETON Uit bet Amerikaansch van FRANK L. PACKARD. (Nadruk verboden). 21) Dave, met een afscheidsknik naar de ge stalte in het bed, draaide zich om en volg de Teresa door de bochtige gang naar de deur in de portiek. Ze verzocht hem even te wachten, terwijl ze uitkeek in de steeg, en een oogenblik later riep ze hem fluiste rend toe om haar te volgen. Ze liepen de steeg in en kwamen zoo in een stille zijstraat. Bij een kromming in deze straat zag Dave een kleine, open auto staan, waarvan de kap was opgezet. Opeens bleef Teresa staan. Emmanuel heeft me gezien, zei ze. Dat is voldoende legitimatie voor u 1 Ze stak hem haar hand toe. Ikik hoop, dat u veilig en wel aan het gevaar ontkomen zult. Ik hoop het ook, antwoordde Dave Hen derson uit den grond van zijn hart. En als dat gebeurt zal ik dat aan u en uw vader te danken hebben Ze schudde energiek het hoofd. Neen, u zult het aan Tony Lomazzi te danken hebben. Hij wilde iet® zeggen om haar nog even bij zich te houden, zelfs in deze gevaar lijke situatie, maar door vijf jaar van af zondering was zijn vermogen om snel de juiste woorden te vinden er niet op voor uitgegaan. Ze was heel mooi, maar het was niet alleen haar schoonheid, die hem aan trok. Ze had zoo iets liefs en vertrouwen wekkends en tegelijk was ze zoo in haar optreden. Ze trok hem niet alleen aan: ze imponeerde hem niet minder. Ik kan Tony Lomazzi niet meer bedan ken, slaagde hij te zeggen, want de oude man is dood. En het volgende oogenblik schold hij zichzelf uit voor een ongevoelige, onkiesche ezel, dat hij dat zoo bruusk en zonder omwegen uitgeflapt had. Bij het licht van een straatlantaarn zag hij dat Teresa spier-wit werd. Ze klemde haar handen ineen en een droge snik kwam over haar lippen. Dood stamelde zij, Tony dood Toen kwamen er tranen in haar mooie, sprekende, donkere oogen. Goeden avond, zei ze abrupt, draaide zich om en liep haas tig weg in de richting van de steeg. Dave keek haar na, zioh op de lippen bij tend van woede om ziin eigen stommiteit. Toen keerde hij zich ook om en liep naar de wachtende auto. Een man op de chauffeursplaats stak zijn hand buiten den wagen en oDende heü portier achter zich. Ik ben Emmanuel deelde hij in gebro ken Engelsch mee. U behoeft u verder niet ongerust te maken over de politie ik zal u een kamer geven waar u goed ge borgen bent. Boven het restaurant. Dave Henderson stapte in. In zijn hoofd was een wilde rondedans van verwarde ge dachtenaan de politie en aan Runty Mottaan Millman en aan Capriano, den eigenaardigen, doodzieken en tooh zoc sterken Nicoló Capriano.... aan het meis je, het meisje met haar mooie gezichtje en haar sprekende oogen, dat had geschreid omdat Tony Lomazzi dood was De oude Nicolo speelt zijn kaarten uit. Nicolo Capriano had zijn oogen gesloten; de gestalte in de kussens lag onbeweeglijK... alleen het onrustig plukken van de vingers aan het beddegoed bewees dat de man niet sliep. Plotseling glimlachte hij en opende de oogen. Zijn hand tastte naar een oohtend- blad dat op de dekens lag en voor de tweede maal sedert Teresa hem een half uur geleden de courant had gebracht, tuur de hij met gespannen aandacht op een be richt op de eerste pagina, waarboven een vetgedrukte, onmiddellijk de attentie trek kende „headline" stond. Het had niets te maken met de herrie van gisteravond in café Vinetto het gewaagde van de myste rieuze ontploffing van een bom, die in de vroege ochtenduren in een der parken van de benedenstad had plaats gehad, een ex plosie, die behalve dat zij de geneele om geving gealarmeerd had, een man letter lijk in stukken had gereten en de bank, waarop hij onder een lantaarn gezeten had, aan splinters had geslagen. Het slachtoffer was onherkenbaar verminkt en het eenige wat de politie had kunnen vast stellen was het feit, dat er fragmenten van een bom bij den verongelukte of waar schijnlijker, bij den vermoorde lagen. Die gekmompelde Nicolo in zichzelf, die gek van een Ignace FerroniHij wou niet luisteren naar den ouden NicoloEn fin, misschien is het juist goed, zoo, mis schien kun je me van dien-st zijn nu je dood bent, Ignace; tijdens je leven heb je het nooit gekund Nicolo, legde de courant neer en ging voort met in zichzelf te praten. Honderd duizend dollardat is een hoop geld wij werkten voor een heele- boel minder in den ouden tijd.... voor een heeleboel minderEn die jongen is pien ter heel pienterdie vindt de duiten vast en zeker terug als de politie uit zijn buurt blijftEn die bende, die bende van Baldy Yickersdaar behoeven we ons den kop niet over te breken, die heeft geen armen die ver reiken, zooals de politie en zooals de oude Nicolo!Die gek; die verduivelde gek.... Ignace! Hij wou niet naar me luisteren, hij zat daar in dat park natuurlijk aan die bom te prutsen.... en heeft zichzelf in de lucht laten vliegen. Die gek., maar de oude Nicolo heeft geen reden om zich te beklagenHet zal de politvs hier in huis brengen.en dezen keer zal de politie welkom wezen, hè? We zullen eens kijken of Nicolo Capriano nog altijd tegen ze is opgewassen....! Een half uur ging voorbij, een half uur dat de oude Italiaan rustig en onbeweeg lijk in de kussens lag. Buiten in de hall was Teresa bezig met haar huishoudelijken ar beid. Toen was er opeens beweging aan de voordeurde bel ging en Nicolo hoorde Teresa open doen. Nicolo luisterde nu ge spannen naar het stemmengegons aan de deur en er kwam een triomfantelijke blik in zijn oogen. Een oogenblik later kwam Teresa «e kamer binnen. Ze sloot de deur achter zich. Daar is inspecteur Barjan, vader, zei ze zacht. Hij wil u spreken over die ontplof fing van vannacht. ZooEen schelmsch lachje gleed over Nicolo's gzicht. Hij wenkte zijn dochter om vlak bij te komen en toen zij daar was, trok hij haar hoofd naar zijn mond. Denk er om Terese fluisterde hij haar in het oor je weet niets, zelfs niets van die ontploffing dat heb je van hem gehoord, begrijp je? Je weet evenmin iets over Ignace Goed, fluisterde ze terug. Ik zal er aan denken. PrachtigGa dan nu naar hem terug en zeg dat ik hem niet ontvang. Zeg dat hij weg moet gaan, dat ik niet wensch lastig gevallen te worden door die verdraaide po- litie-spionnenEn laat de deur open, Te resa, kleine meid,hoor je, laat de deur open, dat ik alles kan hooren Waarom wilt u dat, vader?, vroeg het meisje verbaasd. Ha, ha, dat zul je wel zien, kleine meid, dat zul je wel zienDe oud® man streelde haar hand. We zijn onze schuld aan To ny Lomazzi niet vergeten. Je zult het wel zienZeg jij maar tegen die sluwe vos van een Barjan, dat hij moet ophoepelen I Teresa ging de kamer uit en liet de deur achter zich open. De oude Nicolo stopte geluidloos de courant onder de dekens en luisterde gespannen. Het spijt me heel erg, hoorde hij Teresa zggen, maar mijn vader weigert positief om u te ontvangen. Zoo antwoordde de inspecteur sar castisch. Dan spijt het mij ook, maar dan zal ik hem toch van gedachten moeten doen veranderen. Neemt u me niet kwalijk, juf frouw Capriano, als ik.... Een zware, snelle stap klonk in Je hall. De oude Italiaan liet zijn honking van ge spannen luisteren onmiddellijk varen hij werkte zich omhoog in de kussens, hield zich met één hand overeind en balde de andere tot een vuist die hij heftig schud de in de richting van de deur, toen de ge stalte van den inspecteur in burgerkleeren zichtbaar werd. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5