UIT DE OMGEVING SATERDAG 7 FEBRUARI 1S31 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. Autobotsing. Gisteravond omstreeks elf uur zijn op het kruispunt van de Matheneaserlaan en de G. J. Mulderstraat twee luxe-auto's met elkaar in botsing gekomen. Een dezer auto's werd bestuurd door een dame, die waar schijnlijk zoo hard heeft gereden, dat zij een botsing niet kon voorkomen. De aan gereden auto is met een afgereden voor wiel ongeveer 20 M. over den rijweg ge reden en daarna onderste boven gevallen. De door de dame bestuurde auto is tegen een boom gereden, welke op het trottoir stond. De auto werd ernstig beschadigd. In de auto zaten behalve de bestuurster, nog twee heeren en een dame, die alle lichte verwondingen opliepen. De chauffeur van den aangereden auto, de acht-en- twintigjarige J. Jols uit de Vierambachtstraat, moest met een hoofd wond en een schedelbreuk naar het zie kenhuis aan den Coolsingel worden ver voerd. Botsing tusschen trein enschip. Bij het pa&seeren van de brug over de Hoogeveensohe vaart lb te Meppol de loco motief van een .sneltrein naar Groningen in botsing gekomen met een schip, dat door den stroom tegen de brug was gedreven, zoodat de voorsteven daa-r overheen stak. Hoewel de botsing vrij hevig was, had er geen ontsporing plaats. De locomotief werd niet. ernstig beschadigd, terwijl van een aan tal wagons de treeplanken werden versplin terd. Het schip kreeg een gat- in den voor steven. De trein had tien minuten vertra ging. Een goederenwagon vernield bij een treinbotsing. Donderdagavond te ongeveer half elf is op het emplacement van het Weesper Poort-station te A'dam een locomotief met een goederenwagon ingereden op een bin nenkomenden trein. Door de botsing is de goederenwagon geheel vernield. De oorzaak van de botsing zou hierin te zoeken zijn, dat de locomotief met den goederenwa gon bij het rangeeren op verkeerd spoor is gereden. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. De binnenrijdende trein vervoerde geen pasagiers. Alleen was er mat-erieele Kinderverlamming. Even buiten de grens der gemeente Bath- men overleed de 29 jarige zoon van den spoorwegarbeider Schutte aan kinderver lamming. Brand te Haarlem. In het perceel Warmoesstraat 26 te Haarlem, waarin een hoeden- en kousen magazijn is gevestigd, heeft Vrijdagnacht een felle brand gewoed, die geweldige rookmassa's verspreidde. De brand is waarschijnlijk op de bovenverdie'ping ont staan. De brandweer wist het vuur te doo- ven. De bovenverdiepingen zijn geheel uit gebrand. De aanwezige goederen zijn ver nield. Verzekering dekt de scha WERKLOOZENRELLETJES TE DEVENTER. Botsing met de politie. Vrijdagavond zijn te Deventer werkloo- zenrelletjes voorgevallen. Een tweehon derdtal personen, van wie verscheidene bij de rijkswerkverschaffing te werk zijn ge steld, trokken in optocht door de stad en ontmoetten daarbij een tweetal maré chaussees te paard, die door de menigte werden uitgejouwd. Er ontstond een op stootje, waarbij de hoofdinspecteur der plaatselijke politie kalmeerend moest optre den en de menigte gelasten moest zich te verspreiden, waaraan na eenig drijven ge volg werd gegeven.* Een dreigement. E<fti leider der betooging gaf te kennen, dat men heden nog op andere wijze zou optreden. Ook later op den avond kwa men hier en daar nog schermutselingen voor, die echter geen gekwetsten eischten. DE MOORDAANSLAG TE OVEZANDE. Echtgenoot van het slachtoffer aangehouden. Te Ovezande is de echtgenoot van de vrouw, die Donderdag met een schotwond in haar hals in den tuin achter haar wo ning werd gevonden, aangehouden. De man ontkent iets met het gebeurde te maken te hebben. Het onderzoek inzake den moordenaar heeft uitgewezen, dat het zoo goed als ze ker uitgesloten moet worden geacht, dat hier zelfmoord in het spel is. Wel had de vrouw af en toe zwaarmoedige buiten. Haar echtgenoot is in voorloopig arrest gesteld, doch hij ontkent schuld. De toestand van de vrouw, die in het R. K. Ziekenhuis te Goes verpleegd wordt, is niet levensgevaar lijk. Mr. Zijlstra uit Middelburg leidt het verdere onderzoek. Verduistering. Uit Groningen meldt men aan „De Tijd", dat de recherche heeft aangehouden den negen-en-twintigjarigen koopman in kof fie en thee M. T. wegens verduistering van ƒ600 ten nadeele van de Vereeniging „Sr. Jozef" aldaar, voor wie hij de contributie moest ophalen. T. wordt ter beschikking van de Justitie gesteld. Auto-dieven te Eindhoven aangehouden. Een reiziger in heenenmode-a-rtikelen had Donderdagavond zijn luxe auto, waarin een viertal koffers geborgen waren, tusschen tien en twaalf uur voor een winkel op de Felenoord te Eindhoven laten staan. Twee onbekenden hebben zich van den wagen meester gemaakt, van welk feit de politie aanstonds in kennis werd gesteld. De politie nam de noodige maatregelen om de auto-bandieten te achterhalen en slaagde hierin te ongeveer twee uur in den afgeloopen nacht, toen de. beide mannen tengevolge van de gladheid in de van Kins- bergenstraat tegen een lantaarnpaal wa ren gebotst-. De auto werd hierbij 'ernstig beschadigd. Een der inzittenden R. uit Helmond, nam de vlucht, doch kon worden gearresteerd. Zijn helper S., wonende aan den Bosohdijk te Eindhoven had de wijk naar zijn woning genomen, doch werd daar van zijn bed ge licht. Beide mannen zijn in verzekerde be waring gehouden. De auto is in beslag ge nomen. Ongewenschte pakketten. Verscheidene behoeftige gezinnen te Nieuw Amsterdam ontvingen onlangs een schrijven uit Den Haag, met de verblijden de mededeeling, dat een pak aan hun adres was afgezonden, inhoudende levensmidde len, kleeren, enz., terwijl de vrachtkosten waren ingesloten. Werkelijk kwam dan een pak van groote afmetingen aan, doch de inhoud bestond steeds uit beschimmelde si garen, bedorven levensmiddelen, vuil goed, enz. Veelal waren de vrachtkosten bijge voegd. Zeer waarschijnlijk is hier een psyebo- paath aan het werk. De justitie heeft de zaak in onderzoek. BUITENL BERICHTEN ONGELUKKEN. VEERBOOT GEZONKEN IN BELGISCH CONGO. 54 arbeiders verdronken. Op den Kasaistroom in Belgisch Congo is een veerboot, die de verbinding onder houdt tusschen de mijn „Banyanga" en het arbeiderskamp Kanyuba, lek gestooten en gezonken. Hierbij zijn 54 negerarbeidera verdronken. Wbarsc/>uv/\t\9! Wybert-tabletten zijn alleen echt in de hygië nisch verpakte en ge sloten blauwe doozen 25, 45 en 65 ets. Weiger namaak I RUSSISCH SCHIP ZINKENDE. Met 100 passagiers aan boord. Volgens berichten uit Moskou is giste ren nabij Sebastopol het Russische s.s. „Sergejef", dat ongeveer 100 passagiers aan boord heeft, op een rots geloopen. Het schip verkeert in zinkenden toestand. Ver scheidene Russische draadlooze stations ontvangen S.O.S.-seinen. Twee oorlogssche pen zijn naar de plaats des onheils onder- Ontploffing op een pleizierjacht. Naar Reuter uit Ocala in Florida meldt, is daar aan boord van een pleizierjacht met glazen bodem (om de passagiers in staat te stellen het leven in zee te zien), dat een bocht in de Golf van Florida deed, een ontploffing ontstaan, gevolgd door brand. De verschrikte passagiers sprongen in zee. Men denkt dat de meesten gered zijn door toegeschoten hulp, maar er is toch zeker één doode en tal van gewonden. Japansche schepen in nood. Te Perth (Australië) opgevangen draad looze berichten melden, dat het Japansche s.s. Sjoensei Naroe gestrand is op de rot sen van Point Cloates en zich in een ge vaarlijke positie bevindt bij hooge zeeën. De l'sjofuekoe-Naroe heeft zich ter plaat se begeven, maar is ook gestrand en de machinekamer is onder geloopen. De be manning van geen van beide schepen be vindt zich echter in nood. 00K IN NIEUW ZUID-WALES GR00TE OVERSTROOMING. Stoomboot vaart door hoofdstraat. Door den hevigen regenval in het Oos ten van Australië zijn groote deelen van Mieuw-Zuidwales overstroomd, evenals dit in (Queensland het geval is geweest. Een aantal stenen staat onder water. De be woners moesten zich redden, door zich op de daken der huizen in veiligheid te bren gen. Te Lismore kon een stoomboot zonder moeite door de hoofdstraat varen en aan het reddingswerk' deelnemen. Het spoor wegverkeer ondervindt groote stagnatie. Overstroomingsmisère bij Brisbane. Alhoewel vele menschen slechts met moeite uit hun huizen konden worden be vrijd, worden er tot dusver uit het over stroomde gebied rondom Brisbane geen doodën gemeld. Daar het geheele spoor weg- en tramverkeer is ontwricht, konden duizenden buiten de stad wonende kantoor bedienden en arbeiders niet naar huis te- rugkeeren; zij werden in de kerken, wa renhuizen en andere groote gebouwen on dergebracht. Het grootste gedeelte van het kustgebied is van het binnenland af gesneden. De oogst is geheel en al ver woest, terwijl veel vee jammerlijk is ver dronken. Aardschok op Grieksch eiland. Het eiland Zante is door een hevige aardbeving getroffen. Naar verluidt zijn er geen dooden of gewonden te betreuren. NIEUW-ZEELANDS BODEM NOG NIET TOT RUST. Weder vele aardschokken te Napier en Hastings. De aardschokken in de stad Napier hou den nog steeds aan. Vooral gisternacht zijn hevige schokken waargenomen. Hoewel er derhalve nog steeds groote bezorgdheid bestaat ten aanzien van de situatie in het geteisterde gebied, melden de autoriteiten niettemin, cLat de orde er volkomen hersteld is. De steunverleemng aan de bevolking is thans tot in bijzonder heden georganiseerd, en functionneert on berispelijk. Er zijn voldoende kleedingstuk- ken, levensmiddelen, tenten en dekens voorhanden ten behoeve van de inwoners, die de streek nog niet verlaten hebben. Matrozen van de' oorlogsschepen patrouil leeren door de straten. Het verleenen van geneeskundige hulp, het afbreken van wan kele gebouwen en alle andere werkzaam heden vinden regelmatig voortgang. De meeste gewonden zijn thans uit het ge troffen gebied weggevoerd. Bovendien heb ben talrijke vrouwen, kinderen en oude lie den Napier verlaten, in verband met -bet feit, dat de watervoorziening en de riólee- ring der stad zijn gestoord. Tot dusver heeft men te Napier zestig dooden geborgen en men neemt aan, dat er zich thans nog veertig slechtoffers on der de puinhoopen der stad bevinden. Voor zoover tot dusver bekend, bedraagt het totale aantal doodën circa honderdvijftig, doch het is niet uitgesloten, dat dit aantal nog eenigszins zal worden overschreden naarmate het opruimen der puinhoopen vordert. Het aantal gewonden bedraagt eenige honderden. Ook Hastings is door het meerendeel der vrouwen en kinderen verlaten, hoewel hier de waterleiding en de rioleering intact zijn gebleven. De nog steeds voortdurende schokken hebben onder de bevolking een toestand van zenuwspanning teweeg ge bracht, waartegen de meesten niet bestand zijn. De vluchtelingen worden in de niet getroffen steden zeer gastvrij ontvangen. Op het verkeer naar Napier en Hastings wordt van overheidswege contr >le uitge oefend, ten einde te voorkomen dat het sleunverleeningswerk vertraging onder vindt. Men gaat thans na, of het mogelijk zal zijn, de geteisterde steden weer op te bouwen en men schijnt de meening te zijn toegestaan, dat de aangerichte schade niet onherstelbaar is. Er zullen evenwel met den wederopbouw groote bedragen ge moeid zijn, daar er vooral aan de wegen in deze streek groote schade is toegebracht. De treinen loopen thans weer tot Hastings en alles wordt bi het werk gesteld om de lijn naar Napier, een afstand van 20 K.M., nog heden gereed te krijgen. Zoolang de juiste omvang van de scha de, welke aan de haven van Napier is be rokkend, nog niet bekend is, kan omtrent de toekomst dezer stad weinig met zeker heid worden voorspeld. Zouals bekend heeft de bodem van de haven zich omhoog gewerkt en het is niet zeker, of dit euvel zónder al te groote kósten kan worden on dervangen. Hastings, dat veel minder heeft geleden, zal waarschijnlijk sneller kunnen worden opgebouwd. Weer een moord te Berlijn. Giistermiddag tegen half twee drong de voormalige loketambtenaar Willy Free- se de werkkamer binnen van den directeur der rijksspoorwegen, Zander te Berlijn. Hij loste vijf of zes schoten op den di recteur, die aan den schouder en in het been w«rd geraakt. Vervolgens schoot de man zich door het hart, zoodat hij onmiddellijk dood was. De terstond gealarmeerde politie vond op het lijk van den dader een aan de po litie gerichten brief, waaruit bleek dat hij den moord had willen plegen, omdat de directeur in zijn functie van hoofdambte naar bij de ongevallenverzekering hem het verkrijgen der uibkeering moeilijk had ge maakt. LISSE. Autobotsing. Gistermorgen omstreeks half twaalf uur heeft op den Rijksstraat weg binnen deze gemeente ter hoogte van de ruine van „Dever" een botsing plaats gehad tusschen een luxe- en een vracht auto. De luxe auto was van voren zwaar gehavend, terwijl de vrachtauto een groot letsel had bekomen aan het onderstel, zoo- dat deze wagen moest worden wegge sleept. De botsing werd veroorzaakt door dat- de tram, welke aldaar passeerde stoom uitliet, en hierdoor het uitzicht werd be lemmerd. Twee wielrijders, zich bevinden de op het aldaar liggende rijwielpad, kon den zich ternauwernood bergen en door hun tegenwoordigheid van geest redden zij zich van den dood. Persoonlijke onge lukken waren hierdoor voorkomen. De politie heeft van een en ander proces-ver baal opgemaakt. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Met een grooten aan voer werden de navolgende, in het alge meen lage prijze betaald per dozijn: El Toreador 4045 cent, Mac Kinley 40—50 cent, Rose Grisdelin 2224 cent, Mr. v. d. Hoef 55—00 cent, Theeroos 5459 cent, Mu- rillo 4550 cent, Flamingo 2835 cent, Witte Valk 3543 cent, Cramoisie Brillant 24—27 cent-. Prins van Oostenrijk 2832 cent, Ibis 3543 cent, Vermilion Brillant 26—30 cent, Pelikaan 4045 cent, Rose la Reine 2734 cent, Fred. Moore 2832 cent, William Copland 3039 cent, Barti- gon 4855 cent, William Pit 6065 cent, Elisabeth 6470 cent, Hyacinthen per 100 wit 4.104.30, idem rood en rose 3.90 —4.10, Narcissen Golden spur 2.10—2.40, Ajax 1.101.40, Sir Watkin 2.102.40, Sion 2.30—2.90. WARMOND. Onderlinge Glasverzekering. De Ver eeniging Onderlinge G.as verzekering „Draagt elkanders lasten" hield haar alge- meene jaarvergadering in Hotel „de Stad Bome onder Voorzitterschap van den heer J. van Egmond. Nadat deze de bijeenkomst had geopend sprak hij allereerst een woord van hartelij- ken dank tot de aanwezigen, waarbij hij de wen-soh uitsprak dat het jaar 1931 voor de leden zou zijn een jaar van voorspoed en welvaart. Spreker memoreerde in het kort het voorgevallene gedurende het afgeloo pen jaar waarbij hij tot zijn genoegen con stateerde dat de vereeniging in ledenaan tal vooruit ging. Hierna werden door den Secretaris de notulen der vorige vergade- ing voorge-ezen en onder dankzegging zon der op- of aanmerkingen vastgesteld. Uit het hierna uitgebrachte verslag van den penningmeester bleek, dat- de financieele gesteldheid der vereeniging zeer gunstig te noemen was. Het reeds aanwezige batige saldo kon worden aangevuld met 80. zoodat het batig slot op het- oogenblik be draagt 534,2S, benevens een gestorte waar borgsom van 100.— De toch al ze-er lage premie van 0.25 per M2. gla-s werd ver laagd tot 0.15 per M2., hetgeen zeer zeker een prachtig resultaat is. De aftredende le den de heeren J. van Egmond en J. Uit den Boogaard werden als zoodanig herkozen. Beid-en verklaard-en hun benoeming te aan vaarden waarbij zij een woord van dank brachten aan de leden voor het in hen ge- ge zaken va-n huishoudelijken aard afge werkt waarna de bijeenkomst door den Voorzit er onder dankzegging voor de vruchtbare en aangename discussie werd gesloten. Eerbewijs. Door den Commissaris ma Politie te Delft is aan den Gemeenteveld wachter N. v. d. Kro-gt alhier een loffelijk getuigschrift uitgereikt voor de mensohlie- v-end-heid en den moed betoond bij de red ding van een kind uit de Schie te Delft op 14 December 1930. Overlast van honden. Herhaaldelijk komen bij de- Gemeente-politie alhier klach ten binnen over losloopende honden, die zeer veel schade aanrichten aan bellen en tuin gewas. Aan de politie is opdracht verstrekt de hieromtrent bestaande bepalingen der desbetreffende verordening streng toe te passen teneinde aan dit euvel voor goed een einde te maken. HET ERNSTIG VLIEGTUIGONGELUK NABIJ PLYMOUTH, waarbij negen personen om het leven kwamen en drie ge to-'d werden, is een zware slag voor de Engelsche aviatiek. Het reddingswerk. Ee reddingsbrigades onderzoeken de resten van het ge zonken toestel. Hl LP IN DEN NOOD. Voor de geteisterde gebieden van Nieuw Zeeland, die he vig van de aardschokken te lijden hadden, daagde van alle zijden hulp. Een kijkje aan boord van den kruisef „Diomede", welke een der eerste was, die met levens middelen en medicijnen naar de plaats des onheils snelde.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10