5,6,7 en 8 Febr. - 8 uur MUZËEK - JOLIJT - ATTRACTIES J0T ENTREE fO.IQ SPORT LUCHTVAART UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK KINADRUPPELS WOENSDAG 4 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 organisatie mogelijk is geworden op de meest doeltreffende wijze en met de minste kosten de administratie te verzor gen, zoowel van de Federatie als van de technische sectie en ook van de Sport- Illustratie; daar lijkt het de commissie het meest gewenscht, ook in den nieuw te scheppen toestand die combinatie van administratieve werkzaamheden te foe s'end igen. Vooreerst zijn daardoor mogelijk be sparingen op financieel gebied. Het sa menbrengen van de werkzaamheden van genoemde instanties in één kantoor en de uitvoering van die werkzaamheden door gemeenschappelijk personeel brengen aanmerkelijke bezuinigingen voor onze R. K. voetbalorganisatie en met name voor de vereenigingen mede. Daarenboven zullen de verschillende in stanties door die gemeenschappelijke sa menwerking ook veel vlugger en doeltref fender functionneeren. Waar Federatie en Interdiocesane Voetbalbond en Sport- Illustrabie zoovel aanrakingspunten met elkander hebben, ligt dit voor de hand. Om deze positieve argumenten dringt de commissie unaniem aan op bestendiging van den gecombineerden toestand op ad ministratief gebied. Tenslotte zij opgemerkt, dat het rapport de eenstemmigheid der commissie kon ver werven. WATERPOLO Wintercompetitie H. Z. B. Voor afd. II van de wintercompetitie van den Haagschen Zwembond is gisteravond in de Zweminrichting De Regentes ge speeld de wedstrijd Z. I. A. N. IIL. Z. C. II. De Leidenaars wonnen met 31. SCHAATSENRIJDEN De wedstrijden te Davos. De hardrijwedstrijden op schaatsen te Davos zijn geëindigd met de overwinning van den Oostenrijker Moser, die ook de 5000 M. won in 8 min. 47.7 sec. Tweede was de Hongaar Fogor in 8 min. 59.4 sec. en derde de Hongaar Eotvos in 9 min. 4.3 sec. In het eindklassement was over de 500, 1500 en 5000 M. nummer 1 Moser, tweede Kimmerling, drie Fogor en vier Eotvos. De wedstrijd in het kunstrijden had tot uitslag, dat net damesnummer gewonnen werd door het Oostenrijksch dertienjarige meisje Holovsky, dat de vorige week ie Si. Moritz den derden prijs in Europeescn. kampioenschap had gewonnen achter Son- ja Henie en Eritzi Burger, die beiden 'e Davos niet uitkwamen. De tweede prijs werd gewonnen door de Belgische rijdster mevr. de Lignes; de derde uit de acht deelneemsters was mej. Hornung uit Oos: tenrijk, de academische kampioene van verlèden jaar. De wedstrijd in het kunstrijden voor pa ren werd gewonnen door de Europeesohe kampioene mej. Organista en den heer Szalay (Hongarije). Het kunstrijden voor heeren werd ge wonnen door den Duitscher Bayer voor den Oostenrijker Dister. SCHAKEN De Competitie van den Schaakbond voor Leiden en Omstreken. Gisteravond werd in Hotel Deurloo te Voorschoten een wedstrijd gespeeld tus- schen de Voorsohotensehe Schaakclub en de Leidsche Schaakclub Philidor. De Leidsche club wist wederom de overwin ning te behalen en staat nu met 4 over winningen uit 4 gespeelde wedstrijden ■het beste. De volledige uitslag is de vol gende H. I. de Nie (Ph.)—J. v. Os (V.) y2y2 W. F. SniederK. A. Waasdorp 10 E. W. v. d. BurghJ. J. Braggaar XX P. J. v. d. ZeeuwN. J. v. d. Eist- 10 H. C. de Nie—W. H. Scheffer 0—1 J. E. StolA. Oudshoorn y2y2 Jhr. I. v. EysingaE. Meijsz y2—y2 G. J. v. d. PloegW. S. Baart 10 G. PelsR. J. Oostergo 10 C. J. KooremanC. Bolle 10 Totaal 6HX—2JSX De stand in deze groep is thans de volgende; de afgebro :en partij is voor- loopig als remise beschouwd: Philidor I 4 4 29 —11 L. Schg. II-III 3 2 1 16 —14 Leiderdorp I 2 1—1 9^—102 Voorschoten I 3 1 2 14 y215 y2 Wassenaar I 3 1 2 13 17 Boskoop II 33 8 —2-2 De drie afgebroken partijen van den wedstrijd L. S. G. IDisc. Disc. Ill zijn als volgt beslist: le bord: Demmendal remise. 6e,bord: Hins verliest. 7e bord: v. Otterlo wint, einduitsslag 5y24y, alzoo een kleine overwinning voor L. S. G. I. De stand in deze groep luidt thans als volgt L. Schg. I 3 321 y— 8X 6 Disc. Disc. II 4 3 1 26}4—13>4 Disc. Disc. Ill 4 3 1 23 17 H. Arb.Schcl. I 4 1 1 2 20 —20 Res. Schel. 13 1—2 11%—18% 2 H.Westerkw. I 3 1 2 11 19 Sch. Sch.soc. 133 6^—23^ 0 BOKSEN De verwonding van Reggi Meen. De verwonding van den Engelsohen zwaargewicht-kampioen Reggi Meen is gebleken niet van zoo ernstigen aard te zijn als men aanvankelijk vreesde. De ien gevolge van de blessure aan het rechter oog ingetreden blindheid zal volgens me dici slechts van voorbijgaanden aard zijn, zoodat de bokser zijn gezichtsvermogen weer terug zal krijgen. DE DO X LICHT BESCHADIGD. Zooals reeds gemeld, is de DO X gis terochtend niet uit Las Palmas vertrok ken. Toen het vliegschip wilde starten, werd een spant beschadigd. Daar voor de reparatie materiaal noodig was, dat eerst moest worden aangevoerd, werd de tocht naar La Praia op de Canarische eilanden uitgesteld. TWEEDE ESKADERVLUCHT OVER DEN ATL. OCEAAN. Door Mussolini aangekondigd. Volgens een telegram uit Rio de Ja neiro heeft generaal Balbo, de Italiaan- sche minister van Luchtvaart, onder wiens commando het Italiaansöhe eskader over den Oceaan vloog de berichten be vestigd, volgens welke Italië van plan zou zijn het volgende jaar een nieuwe formatievlucht over den Atlantischen Oceaan te ondernemen, ditmaal naar de Vereenigde Staten. Het bericht over deze nieuwe onderneming komt niet onver wacht. In zijn gelukwenseh heeft Musso lini melding gemaakt van „de nog groo- tere ondernemingen op luchtvaartgebied, welke het tiende jaar van de revolutie zou brengen". Bovendien heeft generaal Balbo in zijn slotrapport aan den Duce de verwachting uitgesproken, dat de jong ste transatlantische vlucht zou worden overtroffen, „misschien door ons zelf", over routes, die nog moeilijker zijn. P00LSCHE VLUCHT RONDOM AFRIKA. De Poolsche kapitein-vlieger Skarzynski is met een waarnemer aan boord voor een vlucht rondom Afrika opgestegen. De vlucht zal 44 dagen duren. Het traject be draagt in totaal ongeveer 25.000 kilome ter. Door dichten nevel en sneeuwstormen gedwongen, moesten de vliegers op hun eerste étappe over de Karpathen naar Be'grado te Krakau dalen. Heden zal de vlucht worden voortgezet-. ALKEMADE. Vleeschkeuring. In den loop der maand Januari zijn ter secretarie aangegeven de volgende slachtingen: Bedrijfsslachtingen: 15 koeien en 28 varkens. Huisslachtingen: 1 geit en 35 varkens. Noodslachtingen6 varkens, 9 kalveren, 1 big, 1 geit, 5 soha- pan. Ingevoerd werd 175 K.G. vleesch. Aan keurloon werd ontvangen f 333. Gevestigd: M. H. G. Schregardus van Emmen G. Zandbergen van Hoorn. C. A. van der Stel van Lisse J. F. Biele feld van Rijnsaterwoude J. P. Ganevles van Woubrugge. Vertrokken: H. Olyerhoek naar Berkel en Rodenrijs P. J. Olyerhoek n. Den Haag W. H. Loos naar Naaldwijk. M. R. Bouma naar Weesperkarspel J. M. de Jong naar Den Bosch C. E. Wi'bsen- burg naar Warmond G. Niessen naar Hilversum P. D. Boogaard naar Rijnza- terwoude J. C. van Rijn naar Den Haag. J. M. Kins naar Ned. Oost-Indië. HILLEG0M. De nieuwe Hill. brug. Een van de twee monumentale lantaarns is op de westelijke leuning der nieuwe brug ge plaatst en ontstoken. Het lichteffect vol doet goed. Personalia. Mej. H. van Waveren alhier is te Wageningen geslaagd voor het eerste gedeelte van het propaedeu- tisch examen. Onze plaatsgenoot de heer W. Out slaagde voor het Mercunus-examen En- gelsche Handels-correspondentie. Hij werd opgeleid door den heer J. J. Lit- jens leeraar M. O. alhier. Jubileum. Zaterdag hoopt de heer W. H. G. Deen alhier den dag 'e herden ken dat hij voor 40 jaar bij de N. Z. H. T. M. in dienst trad. De heer Deen. is machinist. LISSE. Ambtsjubileum. Naar wij uit goede bron vernemen zal de heer J. B. Kaas, ge meente-veldwachter, alhier, op 14 Maart a.s. den dag te herdenken, dat hij voor 25 jaren als zoodanig in gemeente-dienst kwam. Het zal den heer Kaas dien dag zeer zeker niet aan balangstelling ontbreken. Winkelbeurs.Burgemeester en Wet houders dezer gemeente en den gemeente secretaris hebben besloten het eere-comité te vormen van de op 1221 Februari a.s. te houden winkelbeurs, terwijl zij tevens vergunning hebben verleend om gedurende de winkelbeurs de winkels tot- des avonds 10 uur open te houden. Roodvonk. In de week van 25 tot en met 31 Januari 1031 zijn binnen deze ge meente 2 gevallen van roodvonk geconsta teerd. Gevestigd: J. de Jong van Sassen- lieim J. Dekker en gezin van Rotterdam. R. L. van Iwaarden van Haarlemmermeer. H. J H. Krabben van Haarlem J. C. Hoogervorst van Voorhout A J. Thomas en gezin van Amsterdam F Noordzij v. Rotterdam Th. Gort en echtgen. van Hillegom J. Vlutters van Oldenzaal A. F. de Heij van Alphen aan den Rijn D. Blom van Zoeterwoude A. M. van Seumeren van Leiden N. Bak en eohtge- noole van Amsterdam Wed. Boterbloem van Hillegom J. D. Bons en gezin van Haarlemermeer J. A. Verkerk en gezin van Haarlemmermeer J. de Jong en ge zin uit Haarlemmermeer P. Ph van Zon neveld en gezin uit Haarlemmermeer J. A. van Kleunen uit Katlendijk -— J. van Blitlerswijk en gezin uit Haarlemmermeer M. Buijse uit Monster G. A. Buschman uit Amsterdam M. E. Jufferman-s van Sassenheim B. van der Stelt en gezin uit Haarlemmermeer - F. G. H. L. de Wan en gezin uit Hillegom C. van Overbeke uit Haarlem E. van der Stelt uit Aals meer J. H M. Carsjens uit Arnhem. Vertrokken: B. de Vries enen ge zin naar Voorhout - J. D. van Rooiien naar Heemstede J. H. M. Vlutters naar Ol denzaal G. W. M. de Koning naar Voor hout H. A. Hageman naar Haarlemmer meer M. A. J. van der Leij naar Bussum H. A M. Sikkens naar Ginneken A. E. Lips naar Amsterdam J. M. A. van Veen naar Anna Pa-ulowna J. Cornelisse naar Epe C. Faas naar Leiden E. M. G. Bosman naar Gouda A. G. Kuijper naar Velsen M. de Graaf naar Zegwaard A. M. Hoogkamer naar Haarlem Th. H. A. van Noort naar Groesbeek A J- Se- gers naar Haarlem C. Th. Schuts naar Amsterdam A. J. Buschman naar West woud C. van Vrijbergihe de Coningh naar Den Haag M. van Leeuwen naar Den Haag L. Korte naar Haarlemmer meer Th. Goedemans en echtgen. naar Sassenheim C. Bons naar Den Haag C. A. van der Stel naar Alkemade J. Verscihoor naar Sliedrecht. OUDE WETERING. Oprichting Coöp. Bakkerij. Zaterdag had in tegenwoordigheid van het bestuur van den R. K. Volksbond en enkele ge- noodigden de officieele ingebruikneming plaats van de Coöp. Bakkerij „Door Samen werking Verkregen". De Voorzitter de heer Gortzak hield een korte toespraak, waarbij hij er op wees, dat de sedert ja ren door hem gekoesterde wensch heden in vervulling kon gaan. Spr. uitte zijn groote vreugde over het behaalde succes, want de oprichting van deze bakkerij had er toe bijgedragen, dat de broodprijzen met 35 pet. waren gedaald, zoodat een ieder hiervan kon profiteeren. Spr. hoopte dan ook dat de ingezetenen van Oude-We- tering en Roelofarendsveen hun dankbaar heid zouden toonen, door iets van de coö peratie af te nemen. Een speciaal woord van welkom richtte hij tot den Burge meester, die door zijn tegenwoordigheid van zijn belangstelling blijk gaf. Hierna werd een proefbroodje gebakken. De Bur gemeester wenschte het bestuur van harte geluk met de onderneming, en hoopte dat de bakkerij vruchtbaar zal mogen werken Hij liet de gelukwenschen vergezeld gaan van eenige practische wenschen. Hierna werd ten huize van den heer Kortekaas de eere-wijn rondgediend. Lezing. De heer P. Verhoeven, rijks- zuiveleonsulent te Den Haag zal Vrijdag avond in café Van den Bosch een lezing houden over „Melkcontrole bij rundvee". Men zie de advertentie in dit nummer. Auto te water. Dinsdagmorgen geraakte de bestel auto van de Stoomwasscherij Meerzicht alhier- tegenover het postkan toor alhier te water. De chauffeur wilde de wagen draaien en reed met. het achtereinde teveel naar den waterkant, waardoor de wagen afgleed en in de Wetering terecht kwam. De chauffeur kon zich nog tijdig is veiligheid brengen, doch de ledige wagen verdween in de diepte. Door de firma van Ameelen te Oegst geest is de auto nog den zelfden dag gelicht. RIJNSBURG. Bloemenhandel, Nog steeds lage prijzen die voor de meeste soorten ver liesgevend zijn. En de aanvoer is zeer groot. Betaald werd per dozijn: Fred. Moore 2835 et.., Rose la Reine 3340 ct., Couronne d'Or 40—45 ct., Pelikaan 4050 ct.; Vermillion Brillant. 2530 ct., Gele Prins 4550 ct., La Reine 3033 ct., Prosperity 3310 ct., I-bis 4350 ctt., Prins van Oostenrijk 3035 ct., Witte Valk 4855 ct.. Flamingo 3340 ct., Mu- rillo 4550 ct., Theeroos 5060 ct., Mr. v. d. Hoef 6065 ct., Azalea 4550 ct., Rose Grisdelin 253o ct., Mac Kinley 4350 ct., William Copland 30—40 ct., Bartigon 6575 ct., William Pitt 6575 ct., Elisabeth 7585 ct., Hya-cinhen per 100 4.305.10, Narcissen Golden Spur 2—2.40, Ajax 1.50—1.60. ROELOFARENDSVEEN. Uitvoering. Maandag- en Dinsdagavond gaf de R.K. Tooneelclub St. Pancratius haar vastenavond uitvoering in de groote Pancratiusz. De opkomst der aanwezigen was beide avonden zeer bevredigend te noemen, en dc bezoekers behoeven geen spijt, te hebben van hun gang naar de Pan- cratiuszaal. Opgevoerd werd een ohineessh drama in vier bedrijven van Henri Gheon „De drievoudige wijsheid van vader Wang" Dit tooneelstuk, welks inhoud zwaar kan genoemd worden, werd met buitengewone ambitie gespeeld. Het is een stuk historie uit den boksersopstand in China, waarbii het geloof van Lao Wang de overhand heeft op den haat van diens leerling en vriend. De vergevingsgezindheid van Lao Wang, gepaard gaande met zijn diepen godsdienstzin komt in dit spel zeer goed tot uiting. De hoofdrol was in handen van den heer Th. Wesselman, die keurig spel te genieten gaf. De moeilijke rol van den dui vel werd vertolkt door den heer B. Wessel man, aan wien zeer zeker een woord van lof toekomt voor de wijze, waarop hij zijn rol vervulde. Ook de pater missionaris J. van Hameren speelde voortreffelijk. De aanwezigen hebben dan ook genoten van dit boeiende drama. Na de pauze kregen we te zien een tooneelstuk in een bedrijf „Het Lokkende Ongeluk". Ook dit stuk werd zeer goed weergegeven. We kunnen dan ook ge rust zeggen, dat de tooneelclub St. Pancra tius onder de bekwame leiding van den heer J. van Berkel, zijn oude roem weer gaat handhaven. Het slotwoord van den eerw. directeur was dan ook zeer zeker op zijn plaats. Rest ons nog 'n woord van dank te brengen aan het strijkje voor de keurige muziek tijdens de pauze ten beste gegeven. Personalia. Tot onderwijzer aan de R.K. Bijzondere lagere Jongensschool al hier is benoemd in plaats van den heer Weijts, de heer N. Zwartelé. VOORSCHOTEN. Volksbond. Woensdagavond te 7.30 uur zal de R. K. Volksbond haar jaarfeest vieren in het R. K. Verenigingsgebouw met medewerking van de R. K. Tooneel- vereeniging „Vondel" te Leiden, welke op zal voeren het tooneelspel getiteld: „De Adelaar". Deze feestavond is toegan kelijk voor alle leden van den Volksbond met hunne dames, doch ook voor niet-le- den tegen betaling van 50 cent ten bate van Herwonnen Levenskracht. Jubileum. Den Hen Februari a.s. hoopt de heer M. G. Opdam d'en dag te herdenken, dat hij vóór 25 jaar in dienst kwam als arbeider bij de eerw. Zusters Dominicanessen alhier. Gevonden. Alhier is gevonden een rijwiel en vermist een houten roeiboot. In lichtingen te bekomen of te gevèn aan het bureau van de politie alhier. VOORHOUT. Patronaatsuitvoering. Hedenavond (Woensdag) en morgen. Donderdag, zal in 't Patronaatsgebouw een uitvoering wor den gegeven voor ouders en donateurs en voor kunstlievende leden en pu'bliek. door de Tooneelvereenging „Vader Kol- ping", onderafd. der St. Jozefgezellen- vereeniging. Men verzuime niet op een der avonden dit te geven tooneelspel bij te wonen, want het belooft weer prachtig te worden. Muziekuitvoering. Maandag, 9 Fe bruari én Dinsdag 10 Februari a.s. zal de R. K. Muziekvereeniging „St. Cecilia" in het café „Boerhaave" alhier haar 19de groote uitvoering geven. Het program vermeldt bijzondere punten en naar wij vernemen zullen op deze avonden de uit voering worden besloten met een bal. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. De Raad vergadert Maandagavond te 7 uur. Agenda: 1. Onderzoek geloofsbrief van het nieuw benoemde lid van den Raad, den heer W. A. Lam. 2. Voorstel van B. en W. tot aanvulling van de Algemeene Politieverordening. 3. Voorstel van>B. en W. in zake wijzi ging der Verordening op den Keurings dienst van Vee en Vleesch en der Alge meene Politie-verordening. 4. Voorstel van B. en W. in zake wijzi ging der verordening regelende de indee ling en bezoldiging der politie. 5. Voorstel van B. en W. om met den heer A. L. Oudenes alhier een overeen komst aan te gaan ter verkrijging van het recht van opstal op hem in eigendom toe- behoorende grond aan de Prins Hendrik straat. 6. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond in „Hazeveld" aan den heer A. L. Oudenes alhier. 7. Voorstel van B. en W. in zake aan koop van een strook grond bestemd voor openbaren weg, van den heer H. B. J. van de Kreke te Aarlanderveen. 8. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een gedeelte sloot, bestemd voor open baren weg, van den heer J. van der Vel den. 9. Voorstel van B. en W. om aan de N.V. Gemeenschappelijk Grond- en Hui- zenbezit alhier opnieuw vergunning te verleenen tot straataanleg nabij de Hooftstraat. 10. Voorstel van B. en W. om F. Dom burg, gemeentewerkman in tijdel ijken dienst, als zoodanig vast aan te stellen. 11. Benoeming van de Voorzitters, leden en plaatsvervangende leden van het hoofd stembureau en de stembureaux. 12. Benoeming van leden van de Com- missiën tot Wering van Schoolverzuim. 13. Verdeeling van den Raad in afdee- lingen. NIEUWKOOP. Polderkeur. De kantonrechter te Woer- 4 den heeft B. Kalshoven te Noorden veroor deeld tot 8.boete of vier dagen hech tenis wegens het. met zorgen, dat een draai brug, gelegen over de Voorweterimg, zoo ge makkelijk kan worden afgedraaid, dat de sc-heepvaart, naar het oordeel van bet Pol derbestuur er niet door belemmerd of ver traagd wordt. Reeds lang geleden werd het proces-ver baal opgemaakt en was de quaes tie aanhan gig tot eindelijk de Kantonrechter een be slissing nam. Hierop is gewacht om tegen meerdere eigenaren, wier bruggen en dra ai - planken niet in orde zijn. op te treden, wat ook zeer noodig is, waarom men zich ge waarschuwd mag achten. Griep. De griep breidt zioh hier steeds uit. Geheele gezinnen zijn aangetast, dooh overlijden kwam tot heden niet voor. De ziekte kenmerkt zich door hevige hoofdpijn en koorts. Dr H.NANNING'S EETLUSl-OPWEKKEND /UOp.fl. BODEGRAVEN. Vrouwenbond. Maandagavond o,p Ma- ria-Licbtrnis hield deze ver. hare jaarver gadering. Het bestuur mocht zich wel ver heugen in een zoo groot aantal aanwezigen. Een 80-tal dames waren aanwezig. Het is een tastbaar bewijs, dat de leden veel voor hare ver. voelen. Bovendien werd deze verg. gehouden op een Maria dag, op een feest dag der Patrones der Vereeniging. Geen wonider, dat de Presidente, Mej. de Koning, deze verg. met meer dan gewoon enthou siasme opende. Zij verzocht in haar ope ningswoord om een extragift voor de Mis sie daar het Theresiabeeld in Mei reeds gereed zal zijn. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd goedge keurd. Uit het keurige jaarverslag der Se cretaresse, Mej. van Benten, stippen wij het volgende aan: Het ledenaantal is met 44 toegenomen, een totaal van 424 leden en donateurs. De verschillende onderafdeelin- gen als Gymnastiekclub, de zangvereend- ging en tooneelclub bloeien tot tevreden heid. Spreeksters m het afgeloopen jaar waren Mevr. Annie Salomons en Mevir. Toos Post. Sluis vertoonde een film over bisquit- fabricage en Ostermann demonstreerde Persilgebruik enz. Een 185 stuks missiegoe deren werden door den Mistsaenaaikring, onder de deskundige leiding van Mej. Bax, vervaardigd. Een 16-tal leden van de Bond zijn door bijbetaling uit de kas in staat ge steld verpleegd te worden in een R.K. Zie kenhuis, terwijl 15 leden bij vermeerdering van hun gezin eon geldelijke bijdrage moch ten ontvangen. Ongeveer 750.wa-s voor het Theresiabeeld door collecten bij den uitgang der kerk verzameld. Voorwaar geen kleine prestatie. Uit het jaarverslag der Pemiangmeester- esse vermelden we: Saldo vorig jaar 76.73. Opbrengst Missietentoonst elling en verlo ting 147.22. Contributie der leden 534.65. Van de uitgaven noemen we toeslag ver pleging Ziekenhuis 169.50. Afdracht Hoofdbestuur 40.Aan kraamvrouwen 53.Een batig saldo was er van 18.19. Boeken en bescheiden waren nagezien en in de beste orde bevonden door Mej. Ag- terof en Wessels, waarvan bij monde van Mej. Wessels vei slag werd uitgebracht. Bij de nu volgende Bestuursverkiezing werden gekozen verklaard de dames Kapteio, Wolswijk en Bunnik met reep. 75, 76 en 75 stemmen. Thans, volgde het belangrijkste punt der agenda: Rede van den Wel eerw. Heer Kapelaan van Kessel over: Vereen voudiging bij de Vrouw. Alvorens zijn rede te beginnen, feliciteerde hij de Vereeniging met haar Patroonsfeest, met de Pracht- jaarvergadering, en de herkozen Bestuurs leden met hare benoeming. De Eerw. Spre ker ving dun aan met de alom geuite klacht-, dat e-r in de wereld te veel weelde heerschte. Een Middeleeuwer zou beden kelijk het hoofd schudden over de toepas sing van electriciteit, over de kleeding enz. De rijkdom brengt niet altijd een verderfe lijke weelde met zich, de manier echter, waarop hij verkregen wordt maakt het veel al uit. De korte jaren van oorlogswinst heb ben dat ons voldoende geleerd. De-ze weelde bracht geen beschaving. Integendeel. En in onzen tijd is de weelde een ramp gewor den; de wufte kleeding, de muziek in jazz band enz., het bierverbruik in ons land, ook door de vrouw. Soberheid en vereenvoudi ging moet er komen over de geheele linie en het voorbeeld geve de vrouw. De Libe rale journalist D. Hans schrijft dat onder onze oogen een drama zich afspeelt name lijk het sterven van het gezin, door de schuld van ouders en kinderen. Ons oog dienen wij te slaan, zoo vervolgt de Spreker op het H. Huisgezin, waar eenvoud en lief de on® als model werd gegeven. Na een korte pauze volgde de vasts! el ling van het Huish. Reglement, waarna het 2de gedeelte der rede voLgde. Als voor naamste releveeren wij, de twee wegen, die ons naar de eenzaamheid voeren. Met een duivelskind of naar de geestelijke afzonde ring. In een gloedvol slot spoorde de Ge wijde spreker zijn auditorium aan den twee den weg te kiezen: de retraite, om ande ren van den weg naar de gevangenis af te houden. Een welverdiend spontaan applaus was de dank der Vergadering. Hierna volg de nog een verloting en een rondvraag, waarin Mej. Twaalfhoven de aanwezigen aanspoorde lid en trouw bezoekster der Kiesvereeniging te Worden.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6