UIT DE OMGEVING Agenda WOENSDAG 4 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 ADRESSEN AAN DEN RAAD. Het Leidsche Stadhuis vraagstuk. Vijfhonderd studenten aan de Leidsche Universiteit, leden van verschillende stu denten vercenigingen, zoowel van dames als van bce.en, doch allen studenten, hebben een adres tot den gemeenteraad van Lei den gericht van den volgenden inhoud: „Ondergeteekenden, allen Leidsche stu denten die met levendige belangstelling het besluit van den gemeenteraad inzake den stadhuisbouw tegemoet zien, spreken de hoop uit, dat de leden van den raad zuiver en alleen op het groote gewicht zullen letten, dat do bouw van het Leidsche stadhuis geschiede door een op grond van soortgelijken arbeid algemeen als ervaren erkend bouwmeester, en dat zij niet de doorslag zullen laten geven door hun per soonlijken smaak en gezindheid of door die van het groote publiek. Zij zijn ernstig beducht, dat anders de kans op chaos, op een minder bekwaam bouwmeester of een bouwwerk, dat slechts den volkssmaak van het oogenblik streelt, aanzienlijk stijgen zal". Onder de meoningen, die betreffende den stadhuisbouw zijn uitgesproken of neer geschreven, is deze 't moge ronduit ge zegd er een, waarin al héél weinig wordt beweerd Zoo het de bedoeling is, een pleidooi te houden voor het bekende plan-Dudok, dan had men beter gedaan, zich uit te spreken op een wijze, duidelijker en meer geargumenteerd. Sportterrein voor athletiek. Aan Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is onderstaand adres verzonden. Naar aanleiding van het gesprokene in den Gemeenteraad betreffende den aanleg van sportvelden nemen ondergeteekenden, Ph. van der Lof en J. J. Herweyer, resp. voorzitter en secretaris van de Leidsche Gymnastiek-en Athletiek Vereeniging „Do- nar" de vrijheid Uw College en den Rand in overweging te geven, indien de bespro ken sportvelden worden aangelegd, daar onder een terrein te doen aanleggen ge schikt voor de beoefening van de lichte athletiek, met een daarbij behoorende sintelbaan. Een doelmatig aangelegd terrein met sintelbaan brengt niet meer kosten mot zich mede dan de aanleg van een voetbal- terrein, terwijl het onderhoud van eerst genoemd terrein minder zal kosten dan dat van een voetbalterrein, aangezien de giond hoegenaamd niets heeft te lijden. Zulk een terrein, waaraan in Leiden groot gebrek bestaat, zou zich eveneens zeer goed eigenen voor het onderwijs in de lichamelijke oefening op de scholen, ter wijl het voor de overige tijden zou kunnen worden verhuurd aan vereenigingen, wel ker leden de lichte athletiek en daarmede gelijkstaande sporten beoefenen. Gaarne verklaren ondergeteekenden zich bereid, indien gevvenscht, Uw College te dezer zake noilere inlichtingen te ver schaffen. DE GRIEKEN VAN ZUID-FRANKRIJK. Voordracht prof. dr. P. Jacobsthal. De reeks archaeologische cursussen in het Rijksmuseum van Oudheden alhier is gisteravond voortgezet met een voordracht van prof. dr. P. Jacobsthal uit Marburg a. d. Lahn over: de Grieken van Zuid-Frank rijk. Prof. Jacobsthal ving zijn causerie aan met. een korte inleiding over de kolonisa tie der Grieken, die, wat uitgestrektheid en intensiteit betreft, in de 7e eeuw haar hoogtepunt bereikte en de kusten rond de Middellandsche Zee omzoomde met neder zettingen, zich vaak ontwikkelend tot krachiig-bloeiende steden. Ook de kust van Z.-Frankrijk trok de varende zoekers naar een nieuw vaderland en zoo ontwik kelden zich daar steden als Antipolis, Tau- roeis, Massilia, Agathe. Een der bloeiendste nederzettingen was wel Massilia, het tegenwoordige Marseille, in 625 v. Chr. vanuit Phocaea, aan de West-kust van Klein-Azië, gesticht. Ai deze gegevens, berustend op overle vering van antieke historiografen en perie- goten, moesten nu door opgravingen ter plaatse bevestigd worden. Op een der twee landtongen, die een al dus door de natuur gevormde haven van Marseille omsluit, begonnen Fransche ar cheologen hun opgravingen en de schrifte lijke overleveringen werden door de vond sten schitterend bevestigd: oude muurres- ten werden blootgelegd, wier constructie gelijk was aan den blokbouw uit den tijd van Pericles (2e helft 5e eeuw v. Chr.). Vatenscherven werden gevonden die de verschillende stijlperioden uit het moeder land vertegenwoordigden als de geometri sche tijd (9e en 8e eeuw v. Chr.), andere resten wezen weer naar Sparta en Co- rinthe. Hoogst belangrijk waren de fragmenten, die hun afkomst uit Phocaea duidelijk toon den en dus de overlevering van Phocaea als metropolis van Massilia prachtig be vestigden. Talrijke lichtbeelden brachten deze merkwaardige vondsten op het doek en vormden de noodzakelijke aanvulling van de heldere 'uiteenzetting van den geleer den spreker, die blijk gaf zeer diepgaande studie van zijn onderwerp gemaakt te heb ben, mede door veelvuldig onderzoek ter plaatse. Hoe krachtig de Grieksche invloed zich liet gelden ook bij de inheemsche, half- barbaarsche Keltische kunst, bewezen ver schillende koppen en een typische weer gave van den Keltengod Kernunus uit de 5e eeuw v. Chr. In dit opzicht waren ook merkwaardig de lange grafstelen, die naar boven smal uitloopen en bekroond worden door oen zadeldak en waarop de eigenaar dige voorstelliug van een geometrische fi guur) een rechthoek met do elkaar krui sende diagonalen. Wanneer de Romeinsche beschaving zich over de wereld verspreidt, past ook Z.- Frankrijk zich aan de Romeinsche kuituur aan en is onder de Augustus-heeischappij een totaal geromaniseerd land. Maar zooals Romeinsche kuituur en be schaving niet zonder Grieksche basis denkbaar is, moet aan de Romaniseering van Zuid-Frankrijk een Helleniseering voorafgaan; dan eerst wordt het probleem voor ons verstaanbaar en begrijpelijk. De rede van prof. Berg. In het verslag van de rede van prof. Berg over art. 177 (in ons nummer van gis teren) is een fout geslopen, die noodza kelijk verbetering behoeft. In de passage over de concrete resulta ten, in Indië bereikt, heeft prof. Berg dit niet bedoeld over zijn eigen vei blijf aldaar, doch over dat der Nederlanders in het al gemeen, zoodat de passage moest luiden: „Wij (Nederalnders) wijzen in Ned.-ln-dié met trots op de resultaten van ons ver blijf aldaar". Door dijkgraaf en hoogheemraden van Rijnland werd hedenmorgen te half twaalf aanbesteed: het onderhoud gedurende 1931 van sluizen, bruggen en wachters woningen langs den Rijn, te Rijnsater- woude en te Langeraar. Ingeschreven was als volgt: N. v. Wieringen Co., Oude Wetering: perc. 4 f 950.H. Turkenburg, Alphen a.d. Rijn, perc. 1 f658.perc. 2 f968. perc. 3 f 281.perc. 4 f 1309Gebr. J. en W. Vermeer, Hekendorp: perc. 1 f 740. perc. 2 f 1020.perc. 3 f 319.D. v. Geest Zwam.merdam: perc. 3 f 345.N. Tim-mers Jr., Leiden:f'7161.in massa; Gebr. van Luiing, Woubrugge: perc. 2 f 954.perc. 4 f 1223.50.G. J. ReynevelJ, Rijnsater- woude: perc. 4 f 1425.J. Gesman, Al phen a.d. Rijn: perc. 1 f668.perc. 2 f 1032.perc. 3 f 287.perc. 4 f1419. P. Snoeker, Leidenf7500.in massa G. Gesman Lzn. en C. Zoctemeyer, Alphen a.d. Rijn: perc. 1 f 558.perc. 2 f 1020. J. van Wieringen, Alphen a.d. Rijn: perc. 2 f893.—. dat een batig saldo te boeken viel van 17.68. De Voorzitter bracht den Penniimg- meester dank voor zijn over het jaar 1930 geveerde beheer voor de accurate wijze waarop hij dit gedaan had. Uit het door den Secretaris van het Ziekenfonds hierna uitgebrachte rapport bleek dat de ontvang sten over 1930 voor deze instelling hadden bedragen 426.82 en de uitgaven 364.10, zoodat met het reeds aanwezige batige sal do van 38.47 een batig slot te boeken viel van 101.10. De instelling „Hulp in Nood" had aan ontvangsten te boeken een bedrag van 101.13 en aan uitgaven een bedrag van f 68.51 dus eveneens een batig saldo van 32.52. De Voorzitter bracht bei de functionarissen dank voor hun beheer en zeide dat de financieele toestand van den bo-nd alleszins gunstig te noemen was. Mede bracht de Voorzitter een woord van hartel ijke n dank aan de ziekenvaders C. van Vel zen en F. Heemskerk, die zich op zoo een uitstekende wijze van hunne taak hadden gekweten en hij hoopte en vertrouw de dat zij ook voor 1931 bereid gevonden zouden werden wederom deze taak op zich te nemen. Hierna bracht de heer J. H. Ha verkort verslag uit van de door hem bijge woonde vergadering van den Centralen Raad te Rotterdam, hetgeen hij op de hem eigen duidelijke en begrijpelijke wijze deed, voor welke uiteenzetting hij een woord van hartel ijken dank van den voorzitter in ont vangst had te nemen. Hierna werd overge gaan tot verkiezing van de aftredende be- stiuupsleden de heeren M. Silcking. J. Ho ge nbo om, C. Zevenhoven, welke allen met groote meerderheid van stemmen werden herkozen. In de vacature ontstaan door het bedanken van den heer A. van Kempen werd voorzien door de benoeming van den heer C. v. d. Drift. Hierna werd overgegaan tot verkiezing van een Voorzitter, waarbij met groote meerderheid van stemmen werd gekozen de aftredende Voorzitter den heer J. Hoigenboom, die zich bereid verklaarde het Voorzitterschap wederom te aanvaar den en waarbij hij een woord van dank bracht aan de leden voor het in hem ge stelde vertrouwen. Voor de Commissie tot het nozien van boeken en bescheiden over het jaar 1931 werden aangewezen de hee ren Bellekom en de Feijter. Bij de gebrui kelijke rondvraag werden door verschillen de leden vragen gesteld met betrekking tot den gang van zaken in verband met het toone el concours welke vragen door den Voorziter werden beantwoord. De heer van Leeuwen verzocht het bestuur aan den Raad dezer Gemeente het verzoek te willen richten in de werkloosheids commissie of de zoogenaamde commissie van werkverschaf fing ook een lid uat den volksbond toe te voegen, welk verzoek het- Bestuur in over weging zou nemen. Wijl verder niets meer te behandelen was werd de vergadering door den Voorzit'er onder dankzegging voor de groote opkomst gesloten. (Tot onze spijt hebben wij van deze ver gadering niet eerder een verslag ontvan gen. Red.) 5 Vertrokken uit Leiden. Gemeentelijke Aankondigingen HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter a'-gemeenc kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van F. van der Kloot om vergunning tot het oprichten van een melkinrichting in de perceele-n Dief- steeg Nis 10/12 en Pieierskerkstraat Nis 4/6, Sec-tie G. No. 1738, is verdaagd. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat zij, uit sluitend ten aanzien van den door de Zen- diingisccanmi'ssie der Gereformeerde Kerk op 4 Februari a.s. in een tweetal lokalen van de Gereformeerde Kerk aan de Hooi gracht, alhier, te houden toko, ontheffing hebben verleend van het sluitingsuur voor winkels. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op het bepaalde bij de Wet van 18 Juli 1930, Staatsblad No, 333; Brengen ter kennis van belanghebbenden: le. dat de hoofden van binnen deze ge meente aanwezige inrichtingen, tot de op richting of uitbreiding waarvan vóór 12 Fe bruari 1929 vergunning is verleend krachtens de hinderwet of de vóór het in werking treden dier wet geldende koninklijke besluiten, ver plicht zijn de hun verleende vergunning vóór 1 April 1931 aan het Gemeentebestuur over te leggen; 2e. dat daarbij tevens moeten worden over gelegd alle daaraan gehechte stukken en alle besluiten, waarbij de vergunning is gewijzigd of waarbij ontheffing van voorwaarden is toe gestaan; 3e. dat bij niet inachtneming van het boven staande vóór 1 April 1931 de betrokken in richting, te rekenen van 1 Juli d.a.v. geacht zal worden zonder vergunning in werking te zijn en dat wijziging der vergunning of ont heffing der voorwaarden niet is verleend. Van de overlegging der bovenbedoelde stuk ken zal door het Gemeentebestuur een verkla ring worden afgegeven. Binnen één maand na de overlegging zullen zij tegen afgifte van een bewijs van ontvangst aan de belanghebbenden worden teruggegeven. De inlevering dient te -geschieden ten Ge meentehuize, Rapenburg 12. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Ontheffing sluitingsuur voor winkels. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat zij, uitsluitend ten aanzien van de door de R. K. Commissie voor Lichamelijke Opvoe ding op 5, 6, 7 en 8 Februari a.s. in do groote zaal der Stadsgehoorzaal, alhier, te houden fancy-fair, ontheffing hebben ver leend van het sluitingsuur voor winkels. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. J. A. v. d. STOK, 1 o.-Secretaris. Leiden, 4 Februari 1931. Uitloting geldleening. Leidsch Politie-muziekgezelschap. Het zag er in de Gehoorzaal féestelijk uit. Het podium als tooneel ingericht, was smaakvol gedecoreerd in lila, wijnrood en goud-achtig beige. Naast het podium vooraan, aan berde zijden waren de Turk- sche bellen geplaatst en 't vaandel waar omheen planten en palmen gegroepeerd De voorzitter sprak het openingswoord, en na den heer commissaris te hebben gecom plimenteerd, riep hij het „welkom" toe aan. ■de vele bezoekers, die gekomen waren om te genieten van muziek, tooneelspel en dans. Onder leiding van kapelmeester Bolder- dijk werden een zevental muzieknummers gemaakt door het „Muziekcorps der Leid sche politiemannen". Heel het program ma is in populairen stijl gehouden en dat vinden wij jammer. Het harmoniecorps is niet groot, de verscheidenheid der instru menten is niet talrijk, weinig houtinstru menten en daardoor de schakeering in ge luid minder kleurrijk. Wij meenden even wel, dat het spel dat gegeven werd vol doende geiloeg is om het programma ©enigszins te kiezen, als wij dit dezer da gen o.a. „van de Post" en „Werkmans Wils kracht" hoorden. Verdere vergelijkingen zouden misplaatst zijn. Alleen net pro gramma noemden wij beter, en wij roem den het in kapelmeester Bolderdijk, dat hij zijn orkestleden binnenleidde in klas sieke en romantische muziek. Met een niarsch, die insloeg werd begonnen „Stead- fest and True" van Teibe, daarna „ouver ture Messidor" van Andrieu. Een kleine uitleg werd door den kapelmeester gege ven van het nummer, dat nu volgde „La vie champêtre" van Bajus, waarin de auteur een vijf zestal stemmingsbeelden over het landleven schrijft. Dan werd ten gehoore gebracht een „ouverture" van Ga- denne, een „Fantasie" van Minne. Een nummer dat ons meer aanlokte was de mooie wals van Johann Strauss „Les Ro ses du midi". Hierna kwam een fantasie „Venise la Belle", om te besluiten met een marschfinale. Er werd met veel toewijding gespeeld. De toon, die ontwikkeld wordt is beschaafd. Hier en daar hapert nog wel eens even wat zuiverheid betreft, maar kapelmeester Bolderdijk zal niet ophou den de smetjes (die begrijpelijkerwijze nog aankleven) eruit te halen. Studie van ja ren en jaren brengt pas een zekere vol maaktheid aan. Dit wordt dan ook niet gevergd, want 't corps waarin het-wellicht wellicht nogal eens variatie aan le len zai geven dat brengt het vak mee) behoort onder de jongeren te dezer stede. Al was met amusementsmuziek (een andermaal houden wij ons voor wat meer serieuze muziek aanbevolen), er werd van dezen avond genoten en aan waardeering heeft het niet ontbroken. De voorzitter der vei- eeniging mocht een krans in ontvangst ne men. De avond werd met -cabaret en bal besloten. J. K. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 5671. Ma chine en Constructicwerkplaats „Eneigie" (B.P.) Leiden, Maredijk 157. Venn.: G. P. Jansen, Den Haag en Chr. A. Kleinegris, Stomp wijk. W ij z i g i n g. 1658. R. K. Coöp. Bak kerij en Verbruiksvereeniging,, Eendracht" U.A. Leiden, Korevaarstraat 13. Uittr. voorz.: J. v. d. Weyden, Leiden. Uittr. Comm.: P. J. H. Rutten en A. J. van Dam, Leiden. Uittr. le penningm.: H. Overpelt, Leiden. Uittr. le secr.B. O. Klein, Leiden. Uittr.: 2e voorz.: M. Hendriks, Leiden. N, Voorz.: D. Haverkorn, Leiden. N. le Secr.: J. v. d. Weyden, Leiden. N. le Pen ningm.: J. M. van den Bogaard-, Leiden. N. 2e Penningm.: J. C. v. Britsum, Leiden. N. 2e voorz.: A. J. van Dam, Leiden. N. 2e Secr.: K. W. P. Krom, Leiden. N. Alg. Function.: C. Vendrig, Leiden. N. Leden Com. v. Toez.M. Hendriks, D. C. Tuithof en J. H. Hensing, Leiden. N. Gevolm.: 13. C. Klein, Leiden. De jaarlijksche vergadering van aan deelhouders der N.V. Leidsche Handelver- eeniging heeft de balans en winst- en ver liesrekening goedgekeurd en het dividend over het afgeloopen jaar vastgesteld op 2 pet. Gistermiddag te half vier werd brand ontdekt in een bergplaats achter den tim mermanswinkel van G. P. v. T„ Volmolen gracht 21. De familie B., die boven de werk plaats woont ontdekte het brandje, waar op zij met den heer v. T. trachtte het vuur te blusschen. Dit gelukte evenwel niet, zoo dat de brandweer krachtdadig moest op treden. Met drie slangen op de waterleiding werd het vuur ge-blusoht. De bergplaats brande uit. De oorzaak is vermoedelijk ge legen in een defecte schoorsteen. De schade wordt door verzekering gedekt. - Geboren: Gijsbertha, d. van G. van Egmond en G. Uithol. Margrielha Hen- drika, d. van J. J. Mack en H. J. Schurer. Herman, z. van R. H. de Boer en M. J. de Boer. Elze Harmannus, z. van H. Hemmen en J. H. Frijlink. Willem, z. van W. Kruit en A. Crama, Cornells Jacob Abram, z. van G. Alblas en G. J. Zijp. Cornel is, z. van M. van Dijk en N. Wober. Wilhelmina, d. van J. O ver meer en G. Hoogendoorn. Willem Fre- derik, z. van W. F. van Tongeren en M. Marijnis. Jannetje, d. van T. de Moed en A. van Leeuwen. Gecrt-ruida, d. van P. F. Binken en L. M. van Reden. Fre- d-crik Jan, z. van J. Boom en C. F. M. Groenewoud. Cornelis Antje, d. van P. C. Alderden en E. Schippers. Helmut Peter, z. van K. Vollmar en K. Wichman. Johannes, z. van J. Zaalberg en J. M. v. d. Vlist. Johanna, d. van J. de Lange en C. Huisman. Gerrit, z. van H. Ribot en H. Philippo. Hendrik, z. van W. Xes- ke en A. Onderwater. Louis, z. van L. van Egmond en E. Heijmans. Regina Margaretha, d. van B. J. v. d. Meer en P. M. v. Vegten. Herman, z. van A. v. Zui- lekom en J. v. Blaael. Bernardina Jo hanna, d. van G. J. M. Rensen en B. J. v. Nelfen. Magdalina, d. van J. C. v. Hun- nik en A. van Zonneveld. Johannes Mensch, z. van A. J. Wcgner en E. Giru- ber. Theodora, d. van C. Koster en T. M. v. Abswoude. Jannigje, d. van P. v. der Leek en J. Verbaan. Sukarni Catur Utami, d. van R. B. Martoatmodjo en R-. A. M. PoerwodhireJjo. Ida, d. van J. C. Verstelle en B. E. Becker. Christina Margritha, d. van P. Ginjaar en C. Web bers. Anna Petra. Jolia., d. van J. A. Dijsselbloem en J. C. M. Koot. Anna Margaretha., d. van G. de Jong en J. Pijn- aker. Lodek. Ants: Maria, z. van N. J. v. d. Meel en M. C. Dirkse. Theodorus Wilhelmus, z. van W. P. Akerboom en P. J. Straathof. Frans, z. van J. P. de Boer en-S. van Nierop. Willebrordus Hendri- kus, z. van G. H. Steenbergen en H. F. Heijneman. Overleden: J. W. van Hees m. 72 j. J. M. Hoppezak-Rijnaarts vr. 41 j. J. H. D. Ponsioen m. 79 j. P. M. Olijerhoek de Boer vr. -49 j. M. J. G. Weijers-Smit vr. 76 j. H. van Weeren nr. 72 j. J. LI. Voorbij wed. 90 j. A. G. van den Berg wed. 76 j. D. Lcfeber zn. 6 j. N. Ta-m- mcs-van Berloo wed. 84 j. H. J. Kret- Guleij wed. 74 j. W. Kruit n. 5 dagen P. C. van Dricm wed OS j. F. A. Hage- man dr. 19 j. G. Bijlsma-Leeuwis vr. 36 j. J. van der Woerd-Overmeer vr. 66 j. J. Blok m. SO j. R. Wisema m. 36 j. M. A. Rietmeijer-Veeren wed. 72 j. M. Blonk wed. 58 j. P. S. Tierolf ongeh. m. 39 i. J. Gaalswijk zn. 13 j. C. van Es- Klein wed. 83 j. J. Ouwerkerk m.. 43 j. Gehuwd: LI. J. van der Hoeven jm. en M. E. Dribbelaar jd. J. A. Verwer jm. en J. Kern jd. A. van der Wijk jm. en E. cle Vries jd. J. Bodijn gesch. I. LI. Hirsch jd. A. de Graaf jm. en M. G. Segijn jd. J. van den Hoed jm. en C. de la Rie jd. J. Ouwerkerk jm. en M. van Eijk jd. P. D. van Zelst jm. en J. Tege- laar jd. OUD ADE. Bijzonderheid. Als een bijzonderheid wordit gemeld da.t bij den Veehouder Th. v. d. Hulst in het buurtschap Zevenhuizen een schaap drie lammeren ter wereld bracht, allien in goeden welstand. Als men nagaat dat voor Februari het zeldzaam voorko-nijt dat een schaap lammeren ka-n hebben en nu o-p 2 Februari drie tegelijk, dan mag dit wel onder de zeldzaamheden gerekend wor den, WARMOND. Volksbond. De Nederiandschc R.K. Volksbond afdeeling Warmond hield een verplicht© algemeene vergadering in Hotel „De Stad Rome" onder Voorzitterschap van den heer H. J. H-ogenboo-m. Nadat deze de bijeenkomst o-p de gebruikelijke wijze had geopend, s-p-ra-k hij een woord va-n welkom to-t de aanwezigen, waar-bij hij de leden met lvunine gezinnen tevens een gelukkig nieuwjaar toewons-chte. Hij hoopte dat het jaar 1931 voor den Volksbond een jaar zou zijn van groei en bloei, waartoe hij aller me-dewerking inriep. Hierna werden door den waarnemend Secretaris de notulen der vorig bijeenkomst voorgelezen en onveran derd onder dankzegging vastgesteld. Ver volgens werd het jaarverslag voorgelezen waaruit bleek dat het ledenaantal over het afgeloopen jaar was gestegen en dat het een verblijdend tec-ken was dat zoovele jon geren zich bij den Volksbond hadden aan gesloten. Uit het hierna voorgelezen ver slag van den Penningmeester bleek, dat de ontvangsten over 1930 hadden bedragen 785.43 1/2 en de uitgaven 767.74 1/2, zoo H. F. W. van Aken, Amsterdam, Criins- senstraat -SO I C. G. J. van Alphen, Rot terdam, Schoonderloostraat S2a J. H. Arts, Sneek, Wijde Burgstraat 12 H. Borgers, Duitschland J. Bouman, Den Haag, Óuypstraat 61 II A. J. C. Bronk- horst, Den Haag, Fahrenheitsst-raat 443 J. A. van Bruggen, Eindhoven, Smitsstraat 4 M. L. Bruins, Apeldoorn, Marialaan 28 A. S. Ca-hen, Scheveningen, Sopliia- stichting H. Cohen, Den Haag, Rijs- wijkscheplein 21 M. van Dam, Oegst- geest. W. de Zwijgerlaan 7 A. P. B. Die- deriks, Rotterdam, Carnisscsingel 239a M. F. A. Dil'e, Den Haag, Hogenhoucklaan 16 G. J. F. Dijkstra, Dongen J. C. J. Dijkstra, Rotterdam, Boompjes 25b C. van Es, Den Haag, LI. de Grootstraat 5 J. C. Gans, Oegstgcest. Terweeweg 69 A. W. de Gunst, België M. J. A. den Haselaar, Rotterdam, Crooswijkscheweg 147 E. J. W. Holleman, Den Haag, Swee lir.ckstraat 82 P. M. de Jong, Haarlem, Slachthuisstraat 42 rood M. A. Kern, Middelharnis, Westelijk J. A. N. Kieft, Anna Paulowna, Middenviiet' J. A. Kramer, Hoorn, Groote Noord 57 A. C. Kraneveld, Den Haag, Kamperfoelistraat 47 L. M. Kret, Ede, Algermeer 7 J. H. Kuiper, Leipzig, Duitschland G. A. de I-ange, Heiloo, Regulierslaan 3 J. Liebenwein, Oostenrijk P. C. Lotte, Sassenheim, J. P. Gouverneurlaan 50 M. Liiger. Oestgeest, Nassaulaan 25 G. van der Mark, Katwijk, Tramstraat 71 G. Massaar, Oegstgeest, Prins Hendriklaan 15 H. M. Mieloo, Oestgeest G. J. van Mourik, Geldermalscm, Gelderschestraat B 63 D. Nagtegaal, Leerdam, Meent 28 A. H. Nierop, Ned. Oost-In-dië H. A. van Oerle, Nijmegen, Nispenstraat 36 C. Post, Eindhoven, Groenstraat 33 A. van Rossum, Emmerich, Duitschland E. A. H. Smit, Amsterdam, Valentijnkade 50 hs. A. W. K. M. Sneep, De Bildt, I.eyen- scheweg P. J. Staal, Batavia, N. O. I. J. E. Staffeleu, Den Haag, Zoutma.istr. 49b P. Stoeken, Amsterdam, J. van Galenstraat 121 II W. Storm van Leeu wen, Kampen, Graafschap 29l N. Ter- mond, Soest, Soesterb. str. 10 K. Terp stra, Groningen, Turfsingel 38a J. L. F. C. A. de Thouars, Zwitserland J.' de "Tombe, Amsterdam, Orteliusstraat 124 J. Tijssen, Oegstgeest-, Emmalaan 66 M. Verra, Katwijk, Jan Tooropstraat 10 A. J C. Vlaskamp, Deventer, Nieuwe Markt 31 I. C. W. Wallaard, Den Kaag Prins Mauritslaan 42 M. Witkamp, Gcederee- d? D. van der Zeijden, Zoeterwoude, H. Rijndijk 2g. Gevestigd te Leiden. I. F. Bauch, dienstbode, Plantage 8. E. A. van Bele, chauffeu-r, Mor eist-raat 20. M. d© Bolster, lompen koopman, 4e Bi.nncn- vesitgraoht 73 a. F. B. L. E. Bourieius, Merelstraat 15. E. M. I. Brcndet, serveer- juffr., I. Lievenahtraat 1. M. W. C. Broos, Rapenburg 42. G. Brussee, Landarbeider, Ga straat 7. H. C. de G.. f—de Bruin, Burgemeester en Wethouders van Lel den brengen ter algemeene kennis, dat bij de op 26 Januari 1931 gehouden uitlo ting van 50 obligatiën ad 1000.in de 41/. pet. geldleening der gemeente Leiden van 1928, groot 2.000.000.de navolgen de obligatiën zijn uitgeloot de nummers 12, 14, 29, 132, 139, 149, 203, 291, :;S2, 387, 501, 505, 524, 540, 574, 609, 642, 645, 698, 729, 764, 857, 86S, 899, 912, 917, 935, 102S, 1068, 1070, 1115, 1152, 1159, 1162, 1178, 1224, 1245, 1272, 1334, 1338, 1382, 1441, 1628, 1669, 1714, 1744, 1809, 1833, 1919 en 1920. Deze obligatiën worden 1 April 1931, met de tot dien datum verloopen rente, afgelost en houden op dien dag op rente te dragen. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 30 Januari 1931. LEIDEN. Dinsdag. Uitvoering Leidsche Politiemu- ziekgezelschap, Stadsgehoorzaal, 8.15 uur. Woensdag. Uitvoering St. Agnes Patro naat, Concordia, 8 uur. Woensdag, Zilveren feest Maria-Vereeni ging, St. Antoniuspatronaat, S uur. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vmcentius- Bibliotheek, geopend "s avonds van 7.30—8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 F e b r. a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, telefoon 136 en A. J. Donk Doezastraat 31, telefoon 1313. H. Rijndijk 182 a. L. J. Th. B-ruyns, 'Ra penburg 8. C. J. Buitendijk, dienstbode, La-mereiini-akirt 39. C. Thi W. Oaspe-rs, s-lager, W. Singel 108. E. Dierzen, Oude Vest 63. A. Gerner, Haarlemmerweg 33. C. H. G. Grietema-nn, Noordeinde 50. L. C. A. van der Hars-t, Oegstgeestcrlaan 25. B. H. He-skes, He-erensit-raat 123. A. C. E. Holwera, Plantsoen 9 a. W. J. Hopenbrouwe-rsMaredijk 21. H. G. Ja cobs, religieus©, H-oogewoerd 57. E. Ja-h-n- feld, dienstbode, Pla-ntsoen 43. J. de Jonge en Fa-m., monteur, Papengracht 4. N. Kop, Ve-rme-r, Rijndijk (Lage) 96. H. C. J. Koppens, si-ga-renfabr., Aloëlaan 13. M. Knbit-za, huishoudster, Maa-ram-a-nsteeg I. D. va-n Leeuwen, Hoofd4 v. d. Hui-sh., N. Ac. Ziekenhuis. M. G. de Louw en Fam., reiziger, Da Oc-st-a-straat 31. H. J. AlbertiManscho-t, W. Singel 38. M. C. J. va-n Na-huys, win-keljuffr., Roocl'bc-rstsitr. 26. C. J. Oosterbcsch, H. Rijn-dijk 19 a. W. A. Oud-shoorn, kamit.oorbed., P. Kruiger-

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2