UIT DE OMGEVING MAANDAG 2 FEBRUARI 1931 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 ONGELUKKEN. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Botsing tusschen vrachtauto en motortrein. Twee dooden. Zaterdagmorgen te half twaalf heeft op den onbewaakten overweg even voorbij de halte Zerideren, op eenigen afstand van Borne gelegen, een ernstig ongeluk plaats gehad. Een vrachtauto, bestaande uit tractor en aanhangwagen, van den Algerueenen Boe ren- en Tuindersbond uit Almelo, kwam in volle vaart in botsing met een motortrein naar Borne. De tractor werd circa 300 M. meegesleurd en totaal versplinterd, de aan hangwagen kwam in een sloot terecht. De inzittenden G. Gortemaker en J. de Ravers beiden uit Zenderen, werden met een sche- delfract-uur en andere ernstige verwondin gen opgenomen en naar het R.-K. Zieken huis te Almelo vervoerd, waar beiden spoe dig overleden. De motortrein was zóó ernstig bescha digd, dat hij vóór noeh achteruit kon, zoo dat de treinenloop ernstige vertraging on dervond. Verdronken. Zaterdagmiddag te omstreeks vier uur is te Maastricht de 20-jarige arbeider G. M. per fiets te water geraakt en verdron ken. BRANDEN. Binnenbrandje te Huizen. Het 17-jarige Poolsche dienstmeisje van de familie Kollewijn in het Drafna- laantje achter den Naardenschen straat weg, onder de gemeente Huizen, ontdekte gisieimiddag omstreeks kwart over vier, Gat de schouw in de huiskamer in brand stond. Daar zij alleen thuis was en de Nederiandsche taal nog met voldoende beHeerschte, om te kunnen telefoueeren, liep zij naar een der buren. Deze had eoüter geen telefoon, maar spoedde zich naar een andere buur, mevrouw Van EegnenHeemskerk. Zij belde de fa brieksbrand weer van de Chemische La- briek op, welke zoo spoedig mogelijk hulp toezegde en inmiddels aanried, ook de Naarder poitie-brandweer te waar- scnuwen. Het meisje was teruggetend en begon de meubels uit het huis te drageu. Intusschen waren eenige buren met em mers water gekomen, doch zij konden de tuinslang, welke het meisje voor den dag had gebaald, met bedienen. Toen inini.l- deis ook een paar jongelui te hulp waren gesneld, wilde de landgenoote van Cho pin en Paderewski het eerst de piano naar buiten brengen. Zij hielpen uit alle in,acht mee en tot haar vreugde stond de piano spoedig in den tuin. Inmiddels had personeel van de Che mische Tab riek onder de deskundige lei ding van een hunner, met chemische bluschapparaten en met de tuinslang den brand weten te beperken tot de huis kamer, terwijl zij met hakbijlen tot aan den vuurhaard waren doorgedrongen. Tegen 5 uur versoheen de Naarder brandweer, die onmiddellijk .ia het alaim was uitgerukt met een motorbrandspuit en kort daarna kwamen per auto eenige leden van de Huizer brandweer toege sneld. De brand was torn inmiddels al gebluscht en daar men zich op Huizer gebied bevond, trok de Naarder brand weer zich terug, om haar Huizer collega's' de wacht te doen betrekken. De burge meester van Naarden, de heer Van Wet- tum, was ook ter plaatse aaangekoraen. Een der villa-bewoners uit den omtrek, de bouwkundig ingenieur J. Dinger, stel de als oorzaak van den brand vast, dat •het sohoorsteenkanaal gemetseld was zon der verbinding met den muur; de schoorsteen is namelijk door vorige be woners tot schouw verbouwd geworden en het kanaal hing daardoor op de hou ten constructie, ten gevolge waarvan von ken door kieren op het hout. terecht zijn gekomen. Dank zij den lessen bij den brand van de „Kruidhof", eenige weken geleden opgedaan, heeft de Huizer brand weer thans meerdere activitei* ont plooid. Niettemin toont ootc deze brand weer aan, dat een afdiende regeling in 'het groote villakwartier tusschen Kaar den en Huizen zeer nood zake ijk is. „De Grt." Brand te Helmond. Gistermorgen omstreeks 7 uur werd de brandweer te Helmond gealarmeerd voor een brand in de houtloodsen der aanne mersfirma v.-h. G. Schampers op den Heu vel, aldaar. Toen de brandweer arriveerde, had het vuur reeds een partij hout aange tast, doch door energiek ingrijpen werd groot onheil voorkomen. De brandende loods grensde namelijk aan de Sigarenvor- menfabriek der fa. L. Bezeraer en Zonen, waarin veel brandbaar materiaal aanwe zig is. Ka een paar uur werd het vuur ge bluscht. De schade bedraagt 3000.De oorzaak van den brand is onbekend. Ver zekering dekt de schade. Nader kan nog worden gemeld, dat in de belendende fabriek van de fa. L. Beze- mer Zn. de zuigrnachine voor zaagsel en spaanders zwaar beschadigd is. Van de fa. Schampers ging een groote partij timmer en steigerhout verloren, terwijl de machi nes in de timmermanswerkplaats ernstig beschadigd werden. Tengevolge waar schijnlijk van den vonkenregen ontstond kort na de blussching van dezen brand een brandje in het huis van den heer D. in het nabije Groenewoud. Hier moest de blus- scliing worden verricht door een zolder vloer open te hakken, daar het vuur in de zoldering smeulde. Bij Griep en Gevatte koude Sanapirin-tabletten, Buisje 75 en 40 ct« Bij Hoesten en Bronchitis Angarsiroop Flacons van f1175 en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten. 467 Brandstichting? Vrijdagavond werd in de Polstraat te Deventer brand ontdekt in een pakhuis, toebehoorend aan den heer Suering en in gebruik bij den reizenden koopman Z., die daar ook nachtverblijf houdt. De brand weer was spoedig ter plaatse, en de scha de schade bleek, nadat het vuur was ge bluscht, van beperkten omvang. De politie vond aanleiding Z. op vermoeden van brandstichting aan te houden. Z. ontkent echter Donderdagavond in het pakhuis te zijn geweest. Berooving? In de gemeente Diemen is Zaterdagnacht een daar woonachtig veekoopman van het geid, dat hij bij zich droeg, circa, ƒ300, be roofd. De veekoopman, zoowel als zijn bei de metgezellenverkeerden onder den in vloed van sterken drank. Bij de woning van eerstgenoemde gekomen, heeft een van zijn metgezellen hem het geld afgenomen en is hiermede huiswaarts gegaan. Binnen een half uur gelukte het den veldwachter den verdachte aan te houden. Hij ontkent den diefstal. De man is echter ter beschik king van de Justitie gesteld. Aanranding te 's-Heerenberg. De politie te 's-Heerenberg heeft een 37- jarigen landbouwer uit Zeddam aangehou den en naar Arnhem overgebracht, wegens aanranding van een 20-jarig meisje. De man is echter tegen hooge cautie voorloopig op vrije voeten gesteld. Messengevecht te Roermond. Gisteravond had op het Stationsplein te Roermond een vechtpartij plaats tus schen eenige jongelui. Dri- personen lie pen daarbij ernstige messteken op. De dader de 21-jarige P. P. uit Herkenbosch, is door de politie gearresteerd en in ar rest gesteld. Door dr. Wong zijn de ver wonden op het politiebureau verbonden. Het zijn de 22-jarige Th. S. uit Maas- niel die een ernstige snede in den hals kreeg M. Z. eveneens uit Maasniel af komstig, liep een steek in de hand op waarbij eenvinger bijna werd afgesne den, terwijl H. D. uit Herkenbosch een steek in den rug bekwam. Geen der ver wonden verkeert in levensgevaar. De mi litaire politie moest assistentie verlee- nen, om aan de vechtpartij een einde te maken. „De Crt." Gestolen eieren smaken ook. Vrijdagnacht is te Doetinchera ingebro ken bij den kruidenier Buiterman,' waar de dief door den hond gestoord werd, zoodat daar niets wordt vermist. Bij den heer Scholten heeft de dader in de schuur een vuurtje aangestoot en water gekookt, om eieren te ^oken, die hij tevo ren gestolen had. Schipbrug te Arnhem hersteld. De schipbrug te Arnhem, die eenige da gen geleden door een Rijnaak werd'gera- meid, waardoor de vefbinding tussphen de beide rivieroevers verbroken was, is Zater dagavond weder voor elk verkeer openge steld. Ook al 'n Soldatenlied Op deti Volkszangavond te Doetinchem, georganiseerd door 8 .plaatselijke zangver- eenigingen, vormende de zang-centrale on der leiding van Arnold Spoel, ging het echt genoeglijk toe. Spoel liet de menschen zin gen dat het een lust was en men amuseer de zich kostelijk. Toen hij „Jt Is plicht, dat iedere jongen aan d'onafhankelijkheid van zijn geliefde vaderland zijn beste krachten wijdt" enz., werd er geroepen: „geen solda tenliedjes", waarop van andere zijde ge roepen werd: „doorzingen'. Toen er dan ook doorgezongen werd, verlieten enkele aanwezigen de zaal. „Geld." ■a-u- BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. HUIS BIJ BRAND INGESTORT. Bejaard echtpaar omgekomen. Uit Allenstein (Oost-Pruisen) wordt ge meld In den afgeloopen nacht brak brand uit in de woning van een echtpaar, dat resp. 88 en 77 jaar oud is. Toen de brandweer ter blussching ver scheen stortte het huis reeds in. Onder de puinhoopen heeft men de lijken van het echtpaar gevonden. HUURKAZERNE TE BALTIMORE AFGEBRAND. Twee vrouwen en een man omgekomen. In een huurkazerne te Baltimore is Za terdag een brand uitgebroken, die het ge bouw iji de asch legde. Twee vrouwen en een man werden verkoold uit de puinhoo pen te voorschijn gehaald; twee mannen sprongen uit de vierde verdieping en wer den ernstig gewond; een vrouw wordt nog vermist. Aardbeving in de Spaansche stad. In A-looy is een krachtige aardbeving waargenomen. De bewoners werden door een paniek bevangen en vluchten de straat op. Talrijke vensterruiten werden vernield. Griezelige vondst. Te Chemnitz werd Zaterdagmiddag in een café een pakket ontdekt, waarvan men aanvankelijk aannam dat dit door een der bezoekers vergeten was. Toen de vrouw van den caféhouder het opende, bevond zij tot haar groote ontsteltenis, dat het pak het afgehouwen hoofd van een vrouw be vatte. De politie werd terstond gewaarschuwd en stelt thans een onderzoek in. Zes executies op één dag in de V.S. Gisteravond zijn in Colorado en Ohio zes bandiieten geëxcuteerd wegens moord en diefstal. In Canon-City werden Claude Roy, An drew Halliday en John Walker opgehangen wegens moord op den un'er-sheriff Hick man, die hen op 14 Maart j.l. achtervolgde, nadat zij in Manier (Kansas) een bank had den beroofd. Te Ooèumbus werden Earl Sites, Kenneth McCorfchy en Fred. Massa geëxecuteerd we gens moord op een garagehouder. Aanslag op een trein. Gisterennacht hebben onbekenden tus schen Re-kawiinkl en Neulengbach (Oosten rijk) een aanslag gepleegd op den sneltrein uit Passau. Zij bevestigden een oud stuk rails aan e>en der rails, tengevolge waarvan de locomotief gedeeltelijk ontspoorde. Ongeveer een jaar geleden werd op de zelfde plaats een aanslag gepleegd. Men vermoedt, dat het deh daders om een geldtzending te doen was, die met den trein vervoerd werd. Het is slechts aan de waakzaamheid van den machinist te dan ken dat zich geen persoonlijke ongelukken hebben voorgedaan. Valsche muntersbende ontmaskerd. Uit Esisen wordtt gemeldEen uit vijf per sonen bestaande bende valsche munters, die sinds' twee jaar valsche bankbiljetten ver* vaardigde en in omloop bracht, is thans ontdekt. De leden der bende zijn gearre steerd; hun leider, een werktuigkundig in genieur, bevindt zich reeds sinds Novem ber in voorarrest. De bende hield zich voornamelijk bezig met het vervaardigen van biljetten van 10 en 30 mark. Brutale diefstal in het postkantoor te Brandenburg. Zaterdagavond werd op het statdonsposi- kantoor te Brandenburg een geplombeerde geldoassette, inhoudende ongeveer 7000 mark aan bankpapier en zilvergeld geste-en. Uit het voorloopig onderzoek is gebleken, dat de onbekende dieven met de plaatselij ke omstandigheden zeer goed op de hoogte moeten zijn geweest. De geildcassette' was door de ambtenaren reeds voor het transport naar het hoofd postkantoor gereed gemaakt. De beambten verwachtten intusschen nog een uit Berlijn komenden avondsoieltrein, waarmede nieu we zendingen zouden worden aangevoerd. Terwijl zij op het perron stonden, bleef de cassette gedurende eenigen tijd zonder toezicht. In dien tijd hebben de dieven hun slag geslagen. Er ontbreekt nog ieder spoor van de daders. De Eskimo's slachtoffers der beschaving. Een expeditie van Amerikaansche ge leerden en geneesheeren die een studie reis van verschillende jaren gemaakt heb ben bij de Amerikaansche Eskimo's heb ben in hun rapport verklaard, dat de Es kimo's langzaam maar zeker uitsterven. De moderne beschaving die door pelshan delaars, walvischvaarders, speculanten, ambtenaren en soldaten naar het hooge noorden is overgebracht heeft de levens voorwaarden voor de Eskimo's zoo slecht gemaakt dat er thans reeds een sterke da ling van het geboortcijfer valt waar te ne men. Er komen thans verschillende be smettelijke ziekten voor onder de Eski mo's als kinkhoest, mazelen en griep, waar tegen dit jagersvolk blijkbaar niet bestand ia. Longontsteking dat vroeger bij de Es kimo's onbekend was, komt thans zeer veel voor. Door het overnemen van verschillen de Europeesche zeden en gewoonten is dit stoere volk verwijfd en weekelijk gewor den. De Eskimo's ruilen de pelzen hunner rendieren in tegen levensmiddelen die blijkbaar niet genoeg vet bevatten om bij felle koude een voldoend weerstandsver mogen te verschaffen. De Europeesche pelsjagers hebben een ware slachting aan gericht onder de rendieren, zoodat de Es kimo's, die niet voor rekening van een on derneming jagen, groot gebrek lijden. De regeering van Canada hoopt door het nemen van .hygiënische maatregelen en vooral door den invoer van rendieren, den nood onder de Eskimo's te helpen lenigen. De grootste grappenmaker van Londen gaat trouwen. William Horace de Vere Cole, die door gaat voor den groot-sten grappenmaker van Londen volgens sommigen zelfs van de geheele wereld zal zich met een 22-jarig Landensch meisje in het huwelijk begeven. Ditmaal verzekerde hij heel ernstig dat zijn huwelijk geen grap is. De Vere Cole is de held van 95 vermaar de grappen en hoopt de honderd nog vol te maken. In een gesprek met een journalist heeft hij sommige ervan opgehaald. De eeni ge poets die hemzelf gebakken is, was toen zijn ei-gen broer bij hem inbrak. Maar voor de rest heeft hij stee-dis anderen met succes in het ootje genomen. Als student te Cambridge verkleedde hij zich op een goeden dag als de Sultan van Za-nzibar, liet zich bij de academische auifco- rieteiten aandienen en door de geheele uni versiteit rondleiden. In de vermomming van Abessin-isch prins bracht hij een bezoek aan de vdoot en werd met groote onderscheiding behandeld. Een andere maal rende hij Oli ver Looker-Lamps on, een bekenden athleet te Eton en Cambridge en la-ter parlements lid, in Whitehall na, onder het geroep van: Houd den diefHet slachtoffer weid op gebracht en moest zich verantwoorden we gens het stelen van een horloge. I-n Haymarket verzocht hij op zekeren dag iemand om een eind touw voor hem vast te houden, met de opmerking, dat het voor iets van belang was en met landmeten in verband stond. Daarna sloeg hij den hoek om en liet het andere eind van het touw door een tweeden onschuidigen voor bijganger vasthouden. Hijzelf maakte zich uit de voeten. Niemand weet hoe lang de twee mannen daar met het touwtje in hun hand op de terugkomst van den „landme ter" hebben sta-an wachten. Het vermaards! is de Vere Cole als „de man die midden in Piocadily-cirous een kuil heeft gegraven.' Hij verkleedde zich a-ls stadswerker, zettemet touwen een groot stuk van Picoadi Hy-cirous af, dolf een groo- ten kuil in den rijweg en ging zoogenaamd schaften, om piet meer terug te keer en. Cole vertelde dat vrienden die mededee- ling hadden gekregen dat hij receptie zou houden, hem dadelijk opgebeld hadden, om hem met zijn nieuwste mop geluk te wen- sohen. Maar het is heelemaal geen mop, voegde hij er eens voor zijn leven ernstig bij. Al spoedig begon echter zijn vernuft weer te spelen: „Wij gaan voor onze witte broodsweken naa-r Spanje en zullen erheen wandelen. Mijn meisje kan 65 K.M. op een dag loopem en ik 80 K.M., dus zullen wij ons best amuseeren maar ik bedoel niet, dat ik eiken dag 15 K.M. verder van haar weg kan wandelen." Het meisje heeft gelukkig zin voor hu mor en verklaart nu al dat zij niet van pla-n is, een stokje voor Cole's grappen te ste ken. Alls zij nu maar niet ondervinding krijgt dat mannen die in het openbaar zoo grappig zijn, dikwijls niet „de moppigsten thuis" zijn DE WEG LEIDEN—SASSENHEIM. Onhoudbare toestand bij het z.g. Groene Kerkje. Het Tweede Kamerlid Kersten (S.G.P.) heeft aan den Minister van Waterstaat de volgende vragen gesteld: Is den Minister bekend de onhoudbare toestand van den weg LeidenSassen- heim bij het z.g. Groene Kerkje, waar schier dagelijks auto-ongelukken plaats hebben? Is de Minister bereid, ten spoedigste maatregelen ter verbetering te nemen? AALSMEER. Goederentrein ontspoord. Zaterdag avond is te Aalsmeer de goederentrein, lie vanuit de richting Uithoorn om 5.05 te Aalsmeer moet aai'ikomen, door de buffers het stationsemplacement opgereden. De trein bestond uit een locomotief met goe derenwagens. Hij kwam met normale snel-, heid het, station binnen, dich bij het rem men gleed de locomotief door. Op ander- halven meter afstand van het stationsge bouw kwam de machine tot stilstand. De goederenwagens waren op de rails blijven staan. Persoonlijke 'ongelukken kwamen niet voor. De materieele schade is vrij groot. Er ontstond geen stagnatie in het ver keer. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bazar. Zaterdag was het de laatste dag der tentoonstelling en de bazar in het Parochiehuis. De belangstelling was, zooals trouwens verwacht werd, dem avond bijzonder groot. Men was belang stellend naar de uitkomst der verschil lende onderdeelen der groote verloting. De sprei viel op no. 60, de pop bleek den naam te dragen van Aldegonda en de fiets viel in handen van de gelukkige be zitter van lot no. 139. Alles is prachtig geslaagd en de financieels uitkomst was ook boven verwachting. De zeereerw. heer pastoor bracht aan het slot woor den van dank aan allen die medegewerkt hadden aan het slagen der bazar en ten toonstelling. HAARLEMMERMEER. Ge horen: Adriana Maria, d. van P. Huiber-s en A. Otte; Jaooba, d. va-n G. van Groningen en J. Erve! eens; Pet-rus, z. van W. Vrijburg en H. A. Kost-er; Theod-ora- Petronclèa, Johana, d- van H. Timmers en C. C. M. WarmerdamEmi'liie Hendrika Ab- berdina, d. van J. E. Janischka en J. A. Dijkhuis; Sebastian Maria, d. van G. Rut- te en C. B. v. d. Bos; Hendrika, d. en He-r- mina, d. tweeling van H. Jonkba-n en J. M. Reichwedn; Jacob, z. van C. Bos en M. de Heer. Ondertrouw d: J- Maliepaard, 26 j. en A. Hoviu'S, 22 j. Overleden: Anbonda van MeJsen, 73 jaar, wed. van A. M. Jonkman; Jaco-bus, 5 weken, z. van C. v. d. Beek en G. van 'Rijs wijk; Ana Ruijgrok, 76 j. wed. van E. de Lange. VEUR. Geboren: Elisabeth Helena Johan na Theresia. d. van M. A. Hollen en A. W. v. d. Knaap Johannes Jacobus z. van A. Th. Starrenburg en E. M. Wes- seling Gerardus Hendrikus Maria z. van P. Hakkaart en S. van den Berg. Ondertrouwd: Adrianus Oornelie Arnoldus Nicolaas Boon en Helena Jo hanna Maria Luscuere. Gehuwd: Dirk Theodorus Lauren- tius en Dicok Buijs. W0UBRUGGE. Geboren: Oornelis A-ntonius, zoon van A. van Veen en E. Kalker. Overleden: W. J. Ket, 89 jaren, echt genoot van E. Groen. F. C. Dries sen, 39 jaren, echtgenoot van C. Difczhuyzea. LEIDSCHENDAM. Spelregel-lezing. «—Vrijdag hield de R. K. Sport-vereeniging A. V. V. een buiten gewone bijeenkomst in verband met een spelregellezing welke gegeven zou wor den door de scheidsreohterscommissi», district Den Haag. Om pl.m. 8 uur opende do voorz. de bijeenkomst met den christelijken groet en heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder de heeren der commissie de Ca- luwe, Kuijpers en v. d. Helm en den heer Broekhaus van het Districtsbestuur. De voorz. zeide, het op hoogen prijs te stel len, dat de heeren zooveel moeite zich getroosten om hier dezen a-vond aanwezig te zijn. Hij hoopte, dat het een leerzame avond mocht zijn en deze a-vond, ondanks de minder groóte opkomst, vruchtbaar zou zijn. Nadat de voorz. enkele mededeelingen heeft gedaan verkrijgt de heer Kuijpers het woord die in een duidelijke en inte ressante lezing de verschillende spelregels uiteenzette. Hierna gaf de heer de Calu- we op het bord nog een overzichtelijke uiteenzetting der voornaamste regels, waarbij door vele A. V. V.-leden interes sante vragen werden gesteld, welke alle naar genoegen en duidelijk door den heer de Caluwe werden beantwoord, terwijl hij op het einde allen aanspoorde, zich steeds aan de uitspraak van den arbiter te onderwerpen en zoo mede te werken aan den groei en bloei der Roomsche sport. Beide heeren hadden een verdiend ap plaus te accepteeren, t-erwij de voorz. hun hartelijk dank bracht voor hun vele en nuttige werk. Hij sprak de hoop uit. dat alle A. V. V.'ers het hunne van dezen avond zouden meenemen en hiernaar ook op het sportterrein zouden handelen tot groei en bloei van A. V. V. in hèt bij zonder en van de Roomsche sport in het algemeen. Hij dankt de leden voor hun opkomst en sluit dan met een opwekkend woord de vergadering met den christelijken groet. A. V. V. Dinsdag 3 Febr. a.s., des avonds te 8.30 uur houdt de R. K. Sport- vereeniging A. V. V. een ledenvergade ring in het Patronaat. RIJNSBURG. GEMEENTERAAD. Voorzitter was de bur ge-meester, aanwe zig waren alle leden. Na- opening va-n de vergadering door den voorzitter werden de notulen van. eenige voorafgaa-nde vergaderingen goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken, waarvan de voorzatter mededeeling deed, bevond zich een missive va-n Ged. Staten, vermeldende het- K.B., waarbij het beroep van den read, inzake het niet goedkeuren der gemeente- begrootin-g 1930 door G. S., ongegrond werd verklaard. In verband met deze mededeeling stel len B. en W. voor, de post jaarwedden amh- tenaren ter secretarie, begrooting 1930, te verhoogen met 1.100. De meerderheid van B. en W. wensöht daaraan de-bepaling toe te voegen, dat-de ambtenaar, op wiens salaris deze verhbo- ging betrekking heeft, zich uiterlijk 1 Juli a.s. metterwoon te Rijns-burg vestigt. Dr. H. G. Jonker, gesteund door, den heer T. Kr alt stelt voor, de verhooging thans te bepalen op 800, en indien over eenkomstig het voorstel van B. en W. aan de daarin vervatte bepalingen wordt ge daan, noe eens met 650. Na langdurige discussies wordt het voor stel in stemming gebracht, en aangenomen met 10 tegen 1 stem. In behandeling komt. een adres va-n.Jac. Glas-bergen en anderen, houdende verzoek om van gemetewege over te gaan tot het verschaffen van werk. De voorzitter doet mededeeling van de namen van hen, die zich tot hem met een gelijk verzoek hebben gericht, waaronder in tota al 14 gehuwden of kost winnaars zijn. B. en W. stellen voor, teneinde dilt ver zoek af te handelen, een commissie van 4 raadsleden te benoemen, die mei B. en W. deze zaak nader onder de oogen zullen zien, met machtiging de door hen noodig geoordeelde maatregelen te treffen en daar voor een blancocrediet toe te staan. Wethouder Schomeveld licht nader toe, waarom een bla-nco-creddet wordt gevraagd, en dat de commissie zal hebben te oordee- len over de beloonimg, den aard der werk zaamheden en den duur. De heer G. van Delft vraagt of hier geen Rijkssteun kan worden verleend, waar toch ook hier door den crisis de arbeidstoestan den zijn verslechterd. Wethouder Schonoveld meent, dat hier op wel niet gerekend zal mogen worden maar slechts, dat de commissie ook daar over kan beraadslagen. Het voorstel va-n B. en W. werd met ol- gemeene stemmen aangenomen. Van de daartoe aangezochte heeren ver klaarden zich bereid als lid van de com missie zitting te nemen: Dr. H. G. Jon ker, D. Knijff, W. L. v. d. Gugten en J. den Haan. De openbare vergadering werd hierna gesloten en tot besloten vergadering over gegaan, ter behandeling van een voorstel van B. en W. tot oninibaarverldaring van enkele posten schoolgeld. ST0MPWIJK. Geboren: Cornelia Frederica d. van J. F. van Dreumel en A. v. d. Laars Jacobus Cornelis z. van A. van Ber- ke en C. A. Bleijswijk Andries z. van A. Petersen en G. Petersen Paulus Johannes Ohrysostumue z. van J. J. Dis seldorp en M. A. Flesch. Overleden: Adeliberta Everdina van Vlooten 76 j.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10