ZATERDAG 31 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 AFDEELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND m Deze rubriek verschijnt dee Zaterdags om de veertien dagen. Brieven, vragen en mededeelirigen te richten aan één der redactieleden: Mejuffrouw Jo van der Laan, Rijnsburgerweg 20, Leiden; Zr. I. van den Abeelen, Willem de Zwijger- laan 25, Oegstgeest; Mevr. FehmersBoerKnottnerue, Warmonderweg 37. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Bestuur. In de jaarvergadering is tot lid van het bestuur gekozen Zuster G. Pe perzak, Rijnsburgerweg 140. Jaarfeest. Ons jaarfeest vangt aan met een H. Mis op Zondag 8 Februari a.s. te kwart vóór negen in de kapel van het Sint Elisabethziekenhuis, Hooigracht 13. Laten alle leden rekening hiermede houden en aanwezig zijn! De feestavond is op Donderdag, 12 Februari, in de concertzaal „Concordia" op de Steenstraat. Aanvang 8 uur. Opge voerd zal worden het toaneelatuk „De Moeder" en het blijspel „Jetje zonder ze nuwen'' door de onderafdeeling „Ons Too- neel" onder leiding van mej. Slootjes en zuster Vader. Propaganda. De propagandisten zijn hun rondgang begonnen. Tot bijwerking van hec kaartsysteem voor het ledenregister zullen zij tevens alle leden bezoeken om de juiste namen en adressen te registreeren. Verleent daarbij uw medewerking! Hebt ge soms een nieuw lid aan te brengen, of kent ge soms iemand, welke nog geen lid is en daarvoor in aanmerking komt, geeft hel dan meteen op. Of wel, vult onderstaand biljet in, en zendt het op aan het bestuur. Ondergeteekende stelt als lid voor: 1 M.. 2. M. 3. M. I. M. 5. M. Porto zal vergoed worden. Voor het aan brengen van nieuwe leden ontvangt u ©en aardige verrassing. Demonstraties. Maandag 2 Februari a.s. wordt ten 2 uur namiddag in de Stadsge hoorzaal door de Lever's Zeep Maat schappij uitsluitend voor onze leden een demonstratie gegeven. Het bestuur zal voor deze demonstratie eenige aardige prijsjes ter verloting ontvangen. Er zal thee worden aangeboden en aardig recla me-materiaal worden uitgegeven. De de monstratie belooft interessant, leerzaam en gezellig te zullen zijn. Aan elk lid. wordt een toegangsbewijs toegezonden. Mocht iemand vergeten zijn, welke gaarne een bewijs ontvangen had, dan wordt opgave verzocht bij mevr. van der Hart-Bootsma, Pieterskerkgracht 8. In Maart wordt een demonstratie gege ven door de Olie fabrieken Calvé- Delft. Waarschijnlijk Donderdagmiddag 26 Maart half drie. Bijzonderheden in een volgende rubriek. Wij ontvingen van het Centraal Bureau van R. K. Vrouwenbonden, Mariaplaats 33bis, Utrecht, het volgende schrijven, waar van verdere aanbeveling en verklaring voor ons R. K. vrouwen we loverbodig zijn zal: Utrecht 26 Januari 1931. Aan de Besturen der Afdeelingen van den R. K. Vrouwenbond. Zeer geacht Bestuur, Naar aanleiding van het afschuwelijke artikel in de Tribune, getiteld „Weg met Kerstmis", heeft het bestuur der Federa tie van R. K. Vrouwenbonden in haar ver gadering van 3 Januari 1.1. besloten een „Motie" in ®e dienen aan Zijne Excellentie der Minister van Justitie en de leden van de Tweede Kamer, ten einde erop aan te dringen, dat de wetgeving zoo worde aan gevuld, dat dergelijke feiten strafbaar kun nen worden gesteld. De Katholieke vrouwen, leden van den R. K. Vrouwenbond, zullen zich verheugen, bij monde der Federatie, haar stem te heb ben kunnen verheffen tegen een dergelijk godslasterend artikel, en door haar aan tal invloed te kunnen uitoefenen, om der gelijke publicaties in de boekomst te kun nen voorkomen. Alle groote vrouwenverenigingen zijn door het Bureau aangeschreven om door een schrijven aan den Minister en de le den der Tweede Kamer adhaesie te betui gen, en daardoor met kracht op herziening aan te dringen. Ik vestig door dit schrijven uw aandacht op het verzoek in de Katholieke Vrouw, welke deze week zal verschijnen, om op 1 Februari a.s., de dag der Verschijning van O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen, een algemeene H. Communie te houden tot eerherstel. De Besturen worden dringend verzocht de leden hierop attent te maken, opdat werkelijk allen, die aangesloten zijn bij den R. K. Vrouwenbond, zich op dien dag voor dit doel zullen vercenigen. Inmiddels verblijf ik Met de meest hoogachting Uw dw. CHR. BAK, Directrice v. h. Centraal Bureau v. R. K. Vr. B. Motie. Aan Zijne Excellentie den Minister van Justitie en de Lenden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Het Bestuur van de Federatie van R. K. Vrouwenbonden in Nederland (met de aan gesloten Vereenigingen ruim 50.000 leden tellend) vergaderd te Utrecht, den 13en Januari 1931: gezien het satanische artikel van „De Tribune'', getiteld „Weg met het Kerstfeest", overwegende: het grof beleedigende en diep grievende hiervan voor de verhevenste gevoelens eener Christelijke natie, spreekt als zijn meening uit: dab onze wetgeving dringend aanvulling behoeft door het. strafbaar stellen van Godslastering en van een, door haar kwet- senden vorm, onduldbare wijze van mee- ningsuiting, besluit: deze Motie ter kennis te brengen van Zijne Excellentie den Minister van Justitie, van de Leden der Tweede Kamer der Sta ten Generaal en van de Pers. Namens het Bestuur der Federatie van R. K. Vrouwenbonden in Nederland, F. STEENBERGHE-EXGERINGH, Voorzitster. L. DE QAY, wnd. Secretaresse. wonende Leiden, 1931. (Ond er tee kening) JAARVERSLAG VAN DE PR0P.-CLUB ST. CATHARIA VAN SIENA. Onderafdeeling van den R. K. Vrouwenbond Het grootste deel der werkzaamheden die tot deze club behooren is wel te trach ten het aantal leden van den R. K. Vrou wenbond uit te breiden. De propagandisten bezoeken steeds da mes, die nog geen lid zijn, of die zich pas hier ter stede gevestigd hebben; meestal is het resultaat gunstig al gaat het niet altijd gemakkelijk en moet men wel eens praten als Brugman. Dit jaar heeft onze secretaresse onze stad verlaten; zeer tot onzen spijt, want mevr. Laarhoven was een ij v e r i g e secre taresse, wie nooit iets te veel was. Mevr. Creyghton kan, om gezondheidsre denen niet aan onze club werkzaam blij ven; wie mevr. Creyghton kent weet dan ook dat we een uitstekende propagandiste minder hebben. Gelukkig hebben we eenige dames bereid gevonden zich bij ons aan te sluiten. Onze club is op 't oogenblik klein, slechts 12 in getal en voor een flinke club is dit te wei nig. Mochten er daarom onder de aanwezigen, dames zijn die iets voor de Propagandaelub gevoelen, laten zij zich bij ons bestuur aan melden. Zij zijn van harte welkom. Mevr. B. VAN OERLE, Presidente. Mej. A. SLOOTJES, Secretaresse. Mevr. A. SPEET, Penningmeesteresse. JAARVERSLAG ONS T00NEEL. over 1930. Er is veel en weinig, prettig en minder prettig over „Ons Tooneel" te schijven. Ik moet dan als secretaresse eerst even mel den dat ik pas deze functie bij „Ons Too neel" bekleed en misschien niet zoo juist alles toe kan lichten wat dit jaar „Ons Tooneel" over 't hoofd is gegaan. De repe tities, die gehouden werden, zijn bijna al tijd trouw bezocht. De eerste uitvoering was de revue „Hallo veel plezier", die zeer goed geslaagd is en een batig saldo bracht in de kas van de „Hulp in de Huishouding en de Baby". Daarna werd ingestudeerd „Fainilie-juweelen". Dit stuk werd ge speeld op den sluitingsavond in Mei met veel succes, doch voor ons zelf was 't twee ledig, daar 't gespeeld werd met droefheid in 't hart. Dit was toch de laatste avond, dat onze regisseuse, mejuffrouw Swart, ons voor 't voetlicht had geleid. Zij, op wio wij ons altijd in alles konden verlaten, moest om gezondheidsredenen afscheid nemen. Wat dit haar en ons gekost heeft, is niet te beschrijven. Doch eere wie eere toekomt, sprak mejuffrouw v. d. Laan, in de plaats van onze geachte presidente, mevrouw Manders, die helaas door ziekte van hare kinderen verhinderd was en niet het gouden kruis Pro Ecclesia op de borst van onze beminde regisseuse kon spelden. Dit toch werd verricht door pater Mulder, onze toenmalige adviseur. De leden van „Ons Tooneel" spraken en zongen daarna in hartelijke woorden onze. leidster toe cn bij velen van ons gebeurde dit met tra nen in de oogen. Zoo werd een tijdperk van „Ons Tooneel" afgesloten. Jammer dat 't zoo lang duurde, voordat een opvolgster gevonden werd, want daardoor werd de animo minder. Eenige goede krachten be dankten en hoewel onze presidente, mejuf frouw Slootjes, alles in 't werk stelde om de club gezellig bijeen te houden, mocht 't haar, noch de nieuwe leidster gelukken, zoodat deze laatste weer van 't tooneel verdween. Dit heen gaan gaf ook weer eenige moeilijkheden, daar voor 't nieuwe winterprograrn was ingestudeerd „Mina Lina". Mejuffrouw Zwart werd echter da delijk bereid gevonden de laatste repeti ties te leiden, waardoor „Ons Tooneel" on danks verlies van krachten en versterkt met eenige nieuwe leden, die voor het eerst hun beste beentje voorzetten, toch nog een gezelligen avond kon bereiden aan de leden van den R. K. Vrouwenbond. Onze kas is door dat alles echter schoon leeg, maar laten we hopen, dat onze nieu we leidster, die, naar verluidt, govonden is, ons wederom zal willen brengen tot een hoog peil op 't gebied van tooneelkunst. Onze ijver en liefde voor 't tooneel zullen een waarborg zijn om te streven naar pret tige samenwerking met onze nieuwe re gisseuse. Nieuwe leden voor „Ons Too neel" kunnen zich aanmelden bij de pres., mej. Slootjes, Van der Werffstr. No. 25b en C. Wallaard, Sophiastr. No. 46. JAARVERSLAG WACHTUUR VOOR HET H. SACRAMENT, onderafdeeling R. K. Vrouwenbond afd. Leiden. Inkomsten 1930. Mon Père 4.65% St. Josephkerk 23.07 Petruskerk 28.36 Hartebrug 106. IMTERPAROCHIEELE 162.08% Saldo van 1929 31.53 Uitgaven 1930. Aan bloemen 193.61% 157.20 Saldo op 31 Dec. 1930 36.41% Aantal leden 181. Op Hanzebank staat 15.75. De jaarverslagen van de andere onder- afdeelingen komen wegens plaatsgebrek in de volgende rubriek. Den 21 Jan. j.l. vierden we den dag van de H. Agues, maagd en martelares, gestor ven in 304. Zeer jong werd ze door een hooggeplaatst iemand ten huwelijk ge vraagd; zij weigerde zijn hand, zeggende dat ze reeds verloofd was met iemand, die grooter was dan iedere aardsche minnaar. Toen men bemerkte dat zo 'n christin was, werd ze aan de meest smadelijke behande ling onderworpen. Toen ook dit haar niet tot inkeer bracht werd ze op een brand stapel geplaatst, doch 't vuur doofde om haar uit, terwijl de beulen in de vlammen omkwamen. Op bevel werd ze daarna op den brandstapel met een zwaard- onthoofd. Deze H. Agnes is ons, als zoo vele hei lige vrouwen ten voorbeeld van het volhar dend Godsvertrouwen dat., door veel strijd en moeite, voert tot eeuwige zaligheid. Het bestuur is nu als volgt saamgesteld: Rector Reynen, Geest-adviseur, mevrouw Manders-Vermeulen Prese., mej. v. d. Laan Vice-Prese., mej. v. d, Meer le Secr.esse, mevrouw Oreyghton-Léautaud, 2e Secr. esse, mevrouw Witte-Hessels, Penn.esse, mevrouw v. d. Hart-Bootsma, mevrouw Geise-Staphorst, mevrouw Melief-Tersmet- ten, mevrouw Gibbon-v. d. Heuvel, Zuster Peperzak. SANCTA VERONICA. Mag ik even in herinnering brengen, dat de eerstvolgende zitting is Donderdag 5 Februari van 35 uur in het Zitagebouw, Pieterskerkkoorsteeg 15. Laten we toch, zooveel 'fc in ons ver mogen is, bijdragen om nood te lenigen. Vele kleintjes maken een groote. De Secretaresse, L. POLLMANN-SCHOONDERGANG, Nieuwe Rijn 1. INGEZONDEN. Moeder-cursus. Meermalen las ik in de rubriek over de Moedercursus, maar vreemd vond ik dat de ze cursus toegankelijk was voor jonge meisjes. Mijn inziens is, dat menige Moe der, die in blijde verwachting is, wel vra gen wil stellen, maar in tegenwoordigheid der jongeren wat schuchter er tegen over zal staan. Zou het een bezwaar wezen dezen cursus te splitsen, het zou voor beide partijen prettiger zijn en ik ben er van overtuigd dat vele Moeders zich voor deze cursus op geven. Moeder-cursus. Moeder-cursus las ik al verscheidene mo len in de rubriek, maar is er wel veel ani mo voor? Welke bezwaren zouden daarvoor we zen; ik voor mij als jongere, geloof stellig, dat het is, omdat er een oproep werd ge daan voor jonge meisjes, wat menige Moe der teleurstelde, want mij dunkt, indien zij op den cursus hun vragen kunnen stel len, dit niet doen in het bijzijn der jonge ren. Ik voor mij vind, dat de jonge meisjes hun konnis beter kunnen verrijken in den cursus huisverpleging, want daar vinden ze hun eerste kennis, die zij op la-teren leef tijd noodig hebben. Zou het niet beter zijn, dat er alleen een cursus werd gegeven voor Moeders en a.s. Moeders en ik ben er van overtuigd dat er dan veel meer Moeders zich voor dezen cursus opgeven. Daa-r de rubriek te groot werd, moeten wij vandaag eenige copie er uitnemen. Red. L. Crt OMDAT WIJ KINDEREN ZIJN VAN 't LICHT. Wij, katholieke Nederlanders, zijn een wonderlijk vodk. Wij kunnen 't met elkander over een of ander punt geducht aan den stok hebben, om straks arm in arm te jui chen over het welslagen van een katholieke zaak. Wij kunnen de toekomst zwart en somber zien en daardoor zwartgallig en pessimistisch zijnMaar dan in eens zien we den hemel boven ons hoofd, dien hemel, waar we toch allen voor werken.... en dan lachen we onze tranen wegen juichen en jubelen. We ontzien elkaar rui et als 't moet; we kunnen, al® 't noodig is, el kaar de waarheid vertellen, maarjui chen doen we toch graag. Wij prediken el kander toe, dat alle uiterlijkheid niet® is en dat 't vooral aankomt op innerlijk-gcrls- dienstig levenen toch doen we niebs lie ver dan al® kinderen van één groote fami lie feestvieren, congressen en meetings hou den, waar we naast de ernst ook den jubel uitzingen; wij schijnen niets liever te doen dan te juichen en te jubelen. Geen wonder dat ook de Jcsephgezellen in deze zich toornen a<ls ware kinderen der katholieke kerk. Onze groote feestdagen vieren we eerst met Biecht, H. Mig en de Communie: de innerlijke viering, maar.... dan ook eischen we bloemen en waslicht in onze kerken.en den prediker van de in nerlijkheid, den priester, willen we zien in feestelijke gewadenen het orgel moet bruischen en de zang moet èn stichtend èn juichend èn biddend zijn; want wat we aan innerlijkheid niet op kunnen, willen we aanvullen met hetgeen oor en oog vermag te strelen. We houden optochten met wap perende vanen, waarin de kruisen en hei- ligbeelden schitteren in het gouden zonlicht en we zingen onze roomsche blijdschap uitmaar eerst knielen wij met onzen praeses voor 't altaar en ontvangen va.n hem het Brood dat levend maakt., de spijs der Engelen. Waarom ook niet? Zoo is 't goed! Zegt de H. Schrift niet „Beatus popu lous qui scat juibilabianem, Zalig het volk dat weet te jubelen?" Wij zijn de kinderen van 't Licht en we weten te bidden en te wer ken, maar ook te juichen en te jubelen. Over deze echt-katholieke stemming, die stemming van ernst en jubel, die zioh icn 't leven van den katholiek afwisselt valt niet te redetwisten. Zoo is 't, en zoo is 't goed In ons Kolpingsgezin is 't feest. En zoo als d-en kinderen der kerk past zullen we morgenochtend opgaan naar de H. Mis, zul len we aanzitten aan de tafel des Heeren, zul'!en we feestvieren in roomse-hen zin. Och neen, de Gez. Ver. timmert niet aan den weg en daarom blijft de viering ran haar stichting®- en vastenavondfeest beslo ten binnen de muren van Lodewijkskerk en Gezellenihuiis. Daarom ook is de schitteren de viering van elk feest slechts een genot voor hen, die lid zijn der vereeniging. Maar dit genot is van zulk 'n waarde, dat we meer dan ooit ons oog daarop moeten vestigen. Buitenstaanders meenen vaak, dat onze ver eeniging er slechts is voor ontspanning, maar men moet op zoon feestmorgen die honderden mannen en jongemannen het door hun Gezellen vader opgedragen Mis offer zien bijwonen en hen zien opgaan in aaneengesloten rij naa.r de Communiehamk. Dat is de schoonste uiting van ons progTaim. ©en uiting van diep-godsdienstig leven, dat is als'een schoon© en treffende parade voor den Koning der Koningen. Wij, katholieken, zijn een wonderlijk volk. Wij kunnen pessimistisch en sombeT zijn. maar we kunnen ook juichen en feeeten. En deze katholieke gesteldheid is ook het eigendom der Jcsephgezellen. Waarom ook niet? Zoo is 't goed! Wij zijn kinderen des lichts van het Eeuwige Licht, dat Zijn stralenbundel® over de aar de zendt en dat ook wij ons niet anders voorstellen dan een licht van vreugde en vrede. S. M. KOLPING'S EERSTE 0V0LGER. Ook de Gezelienvereeniging heeft het tijdens de Kulturkanipf hard te verantwoor den gehad. Generaal - Praeses Schaffer is een van d'o medeoprichters geweest van de Centrums- partij. In 1871 word hij als vertegenwoor diger van de kring Ahvweiler in den Prui- sisehen landdag gekozen. Maar toen rommelde het all en Schaffer zag een storm aankomen. Hij begreep goed, dat zijn politieke werkzaamheden in het parlement ten tijde van deze strijd voor de Gezellen-Vereeniging nadeelig zou kunnen zijn. Voor de beëindiging der zittingsperi ode deed hij daarom afstand van zijn man daat. En zooals hij vanaf dien tijd zelfs geen werkzaam aandeel nam irn de politiek, zoo waarschuwde hij ook steeds toen de storm eenmaal was losgebroken èn bij zijn gere gelde voordrachten èn in de -Mit.tei'lungen" aa-n de Praesides, de poitiek onder geen voorwaarde in die Ver. te betrekken. Het bleef aooals vanzelf spreekt iederen Prae ses geoorloofd, buiten de Ver. naar vermo gen voor de rechten der Kerk op te komen. Zoo scheen het Kolpingswerk voldoende beschermd te zijn. Maar een voorval van buiten de vereeniging bracht haar juist in het. midden der politieke strijd. In 1873 namelijk pleegde een kuipers!eer- limg Kullmann genaamd een aanslag op het leven van Bisma.rck, die toen voor zijn ge zondheid in Bad Kissingen verbleef. De kogel miste haar doel en de Rijkskanselier bleef ongedeerd. Eenigen tijd kier ver klaarde Bisma.rck openlijk in de Duitsche Rijksdag: „De dader was een lid van de Kaïth. Gez. Ver." Volgens Bismarck zouden de loden daa-r ingewijd worden in de prak tijken der Oentrumspartij en tegen de staatsoverhedd worden opgehitst. Men wist zelfs te vertellen, dat Kufmann in Salzwe de! lid van de Gez. Ver. geweest moest zijn. Het bestuur van de Centrumsfractie ver zocht telegrafisch inlichtingen aan Praeses Schaffer, en ontving het laconieke ant woord, „In Salzwedel heeft nooit een Kath. Ge-z. Ver. besta an." Zooals men begrijpen zult, ging nu iedere Praeses zijn ledenlijst na, of soms een zekere Kulflmanu vroeger Hid geweee&t was. Het. resultaat was ech ter, dat de dader nooit lid van een Gez. Ver. bleek te zijn. Maar ai was de bewering door Bismarck gedaan in de Duitsche Rijksdag door de Kath. Per® en de afgevaardigden der Cen- t.ruanspa.rtij nog zoozeer tegsnigeeproken, het schandaal werd daarmede niet geheel en al weggenomen. Wat voor narigheid zulk een geschiedenis na langen tijd nog te weeg kan brengen, blijkt uit het volgende. Tij dens of kort na den wereldoorlog ik her inner mij niet meer juist wanneer schreef bij de een of andere gelegenheid een Kath. Dagblad dat men een organisatie niet zon der meer aansprakelijk kan stellen voor de verkeerde handelwijze van haar loden. A'ls voorbeeld werd mb. aangehaald, de aanslag van Kullmann, die lid was van de Gez. Ver. Na zoo'n tijd werd ik dus nog genoodzaakt deze bewering nogeens te weerleggen. Zou het nu voor goed zijn gelogenstraf t TENTOONSTELLING HAARLEM Z II. Door de Gezel'lenvereeniging Haarlam II is op Zaterdag 17 en Zondmg 18 Febr. een tentoonsteiing georganiseerd. Een uitnoo- diging om deze tentoonstelling een® te be zoeken werd zeer gaarne a an va aixl, daar in de Leidsche Gezellenvereeniging plannen tot iets dergelijks in voorbreiding zijn. Zondag vertrokken daarom een tiental Gezellen naar Haarlem, waar zij na aan komst allerhartelijkst door Praeses en Se nior werden ontvangen. Na een kleine verfrissching werd de ten toonstelling bezichtigd. Allereerst de af_- dceling meubelen. Wij zagen er meerderen, die uitmuntten in tip-top afwerking. Slechts zij genoemd een fraaie katheder in eenvou dige, maar moderne uitvoering. Ook waren er mooie stukjes sboffeerwerk, houtsnijwerk, zaag werk enz. Te-ebeningen naar vrije keuze schooltcekcningen moch ten niet- wox-den ingezonden waren er ze-er veel. Hier trok bijzonder de aandacht een serie cardcaturen. Een tuinman had blijk gegeven van zijn vakkennis door het aanleggen van een tuin tje met. rotspartij en kleine vijver en een radiomonteur had een eigen ge-bouwd radio toestel ingezonden. Een etaleur had een. klein uit-bouwtje benut om een étalage te exposeeren van heeren-modea-rtikelen. En een slager had het orgineelc idee een eigen- gestopte worst in te zenden. Hierna werd de afdeeling vermakelijk heden bezocht, die ter dekking van de on kosten aan de tentoonstelling verbonden was. De Leidenaars waren bij deze stand® niet ongelukkig. Alles bijeen werd een half souper gewonnen, dat door de royaliteit va-n dien Haarlem®chen Gezel/lenrvader tot een heel werd aangevuld. Hierbij werden nog eenige passende woor den gesproken, waarna onder begeleiding van eenige verkenners de Leidische deputa tie langs den kortsten weg hoogst voldaan naar het station werd teruggeleid. VASTENAVONDFEEST. Zondag 1 Febr. a.s. zal ons jaarlijfcsche Vastenavondfeest worden gevierd. De feestviering vangt aan me-i des morgens een te half zeven Gezongen H. Mis, waaronder Alg. H. Communie m de 15Lodewijk-skerk. De liturgische gezangen zuilen worden uit gevoerd door onze Onderafdeeling Sebas tian Schaffer onder leiding van den Direc teur den heer W. Hoogzaad. Gezongen zal worden de Mi-sa „Sanctae HathiMae" van Hub. Cuypers. Te acht uu,r volgt in het G ezellenibuiö een gem ©ens-chap oil ijk o-ntibijt. Ieder brenge zij-n liederenbundel mede. De avonduitvoering vangt aan te acht uur. Door Adolf Kolpdng zal ten tooneele worden gebracht „De Onverstoorbare", woolijk spel in vier bedrijven. Voor de muzikale opluistering zal onze Symp-honie zorg dragen onder leiding van den heer S. Theelem. Deze uitvoeringsavonden worden herhaald op Dinsdag 3, Donderdag 5, Zondag 8 en Maandag 9 Febr. De Gezellen onder de 21 jaar en de Ad- spirantleclen moesten de toegangsbewijzen, afhalen. Nog eenige kaarten zijn niet afge haald. Daartoe zal nog de gelegenheid wor den opengesteld Zondagmorgen na het ont bijt, Daarna vervallen deze toegangsbewij zen. De overige leden hebben de kaarten thuis bezorgd gekregen. Gezelleu die aan Art. 16 hebben voldaan, kunnen nog een toegangs bewijs voor verloofde bekomen bij den V.- Tegen betaling zijn volstrekt geen kaar ten verkrijgbaar. Bijeenkomsten van de OnderafdeeÜngen. De Repetities van de Onderafdceidn-gen Tooneel, Zang en Symphonic vervallen deze week. De bijeenkomst-en Turnd-ub, Cursus Esperanto en Boekhouden gaan gewoon door. De cursus Esperanto vervalt alleen op Maandag 9 Febr. De Spaarkas is Zondag a.s. geopend, maar vervalt op Zondag 8 Febr. De Arbeidsbeurs vervalt op Donderdag 5 Febr. Maandvergadering Afd. Gezellen. De Maandvergadering afd. Gezellen wordlt gehouden op Dinsdag 10 Febr. a.s.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6