ACADEMIENIEUWS SLAPELOOS STADSNIEUWS KERKNIEUWS ALLERLEI TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN ZATERDAG 31 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 GEMEENTERAAD VAN KATWIJK BAROMETER naar waarnemingen, verricht in den ïnorgen van 31 Januari 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut» te De Bildt: Hoogste barometerst.: 771.3 te la Coruna. Laagste barometerst.: 747.3 te Blacksod. Verwachting tot den avond van 1 Febr.: Zwakke tot matige, later wellicht toe nemende Zuid-Oostelijke tot Zuid-Weste- lijke wind. Nevelig tot zwaar bewolkt. La ter weer kans op regen. Aanvankelijk nog temperatuur om het vriespunt. Iets zach ter. LUCHTTEMPERATUUR: 1.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 5.12 uur tob Zondagmorgen 7.16 pur; van Zondagnamid dag 5.13 uur tot Maandagmorgen 7.15 uur. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. De Baad dezer ge meente vergadert Donderdagmorgen te 9.30 uur. Agenda: 1. Notulen. 2. Verzoek van P. Z. Dubbelaar om hem een subsidie toe te kennen voor heb onderhouden van een autobusdienst, met voorstel van Bur gemeester en Wethouders. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onder- handschen verkoop van 4 iepenboomen. 4. Verzoek van het bestuur der eventueel op te richten Burgerwacht om subsidie, met voorstel van Burgemeester en Wethouders. 5. Verzoek van het bestuur der R. K. Pa rochiale Jongens- en Meisjesschool in de Zuidbuurt alhier, om vervoersubsidie toe te kennen voor drie kinderen die eene school voor buitengewoon lager onderwijs t© Leiden zullen bezoeken, met prae-advfèe en voorstel van Burgemeester en Wethou ders. 8. Verzoeken van de bijzondere schoolbesturen om toekenning van oen voorschot op de vergoeding, bedoeld in art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 over 1931, met voorstel van Burgemeester en Wet houders. 7. Verzoek van het bestuur der R. K. Meisjesschool in de Zuidbuutr, om medewerking te verleenen tot den bouw van een gymnastieklokaal met noodzake lijke meubileering, met prae-advies en voorstel van Burgemeester en Wethouders. 8. Benoeming van een hoofd der openbare lagere school. De door Burgemeester en Wethouders in overleg met den Inspecteur van het Lager Onderwijs te Leiden opge maakte voordracht luidt als volgt: 1. J. van d© Ruit, hoofd openbare lagere school te 's-Gravemoer; 2. H. K. van Duivenvoorde, onderwijzer openbare lagere school te Oude water; 3. J. W. Kenniphaas, hoofd openbare lagere school te Drimmelen. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders om aan den laagsten inschrijver te gunnen den verbouw van het Raadhuis. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders om een nieuw crediet van 1000.— beschikbaar te stellen voor werkverschaf fing en ondersteuning van werkloozen. Te gelijk met dit punt zullen een tweetal adressen behandeld worden. 11. Verzoek van H. M. Starrenburg om hem een scha deloosstelling toe te kennen, voor het heb ben van twee zinkers in de Meerburger watering, met prae-advies en voorstel van Burgemeester en Wethouders. 12. Rond vraag. Propagandaclub „St Paulus". De R. K. Propagandaclub „St. Paulus" heeft Donderdag de algemeens, jaarvergadering op de bovenzaal van het Patronaat voort gezet. De voorzitter, de heer A. J. van Bennekom, deelde bij den aanvang het verloop mee, dat bij do jaarvergadering vo rige week gehouden, bezwaar was gemaakt tegen de gehouden verkiezing omdat enkele oproepingen niet voor den termijn van candidaat stelling waren uitgereikt. Nu is de verkiezing weer aan de orde en is weder van de gelegenheid geen ge bruik gemaakt voor candidaatstellinft. We gens ontslagname van de heeren Chr. W. v. d. Salm, C. Moerkerk, P. Overdevest en Jao. Straathof zijn in de vacatures door het Bestuur candidaat gesteld: L. Berg Azn., P. Berg Cz., Th. van Gent en E. v. d. Hoe ven die alzoo bij enkele candidaatstelling gekozen zijn. Bij de rondvraag maakten de heeren L. v. d. Geest en G. Overdevest de opmer king dat het schorsen van de vergadering onnoodig was geweest, kosten met zich bracht en een gebrek aan waardeering was geweest voor het vele werk door de Propagandaclub verricht. De heer C. P. J. Paardekooper gaf ech ter de verzekering met bij gemis aan waardeering het voorstel tot schorsing te hebben gedaan, integendeel zal hij juist bij goeden gang van zaken de behartiging der belangen van de club voorstaan, zoo- als ook nu bij de verkiezing, die nu alles zins goed is geschied. Nadat nog enkele wenken voor de a.s. verkiezings-propaganda waren gegeven werd de vergadering gesloten. Kiesvereeniging. Door het bestiuur van de R.K. Kiesvereenigang „Ons Roomische Vaandel" worden voor de stemming der R.K. Staten-Gentrale op Zondag 8 Febru ari as. geadviseerd de Candida ten J. P. de Brum te Zoeterwoude, F. G. M. Haase te De Raad dezer gemeente kwam Vrijdag avond in openbare vergadering bijeen. Voor zitter: burgemeester J. Schokking. Aanwezig alle leden, behalve de heer P. Meerburg, die bericht van verhindering zond. Ingekomen zijn eenige missiven v. Ged. Staten, welke voor kennisgeving werden aangenomen. Punt 2 benoeming van leden der Oommis sie van Toezicht op de Bewaarscholen. Op de voordracht staan als No. 1: voor Kat wijk aan den Rijn mevr. v. Maaneny. d. Meer en voor Katwijk aan Zee mevr. A. E. v. d. LaanEmous. Beiden worden, als af tredenden herkozen. Punt 3 voorstel tot verkoop van grond. In vorige raadszitting is aan Joh. Parle- vliet verkocht een strook grond aan de Duinstraat. Dit echter onder voorwaarde, dat hij aan O. Jonker een strook grond zou afstii an k 4 per M.2 om hierdoor ge noemde Jonker een ruimer uitzicht te gun nen uit diens woning diei n de diepte staat, door het maken van een langzamen glooiing. Thans blijkt dat Jonker onder geen enkele voorwaarde die grond wil koopen en verzoekt de heer Parlevliet wijziging in be doeld raadsbesluit te brengen, tegen welk verzoek bij B. en W. geen bezwaar besta»-.. Voorts heeft de heer P. den wensch te ken nen gegeven in het bezit te mogen blijven van den strook grond, genoemd in het vo rige raadbesluit. Waar het in het voorne men ligt de 8 in de Duinstraat staande hui zen, eigendom der gemeente, af te bre ken, heeft bedoelde grond weinig waarde. Volgens voorstel van B. en W. staat de raad de verzoeken van P. toe. Op verzoek van Ged. Stalen wordt een besluit inzake ingebruikgeving der gemeen- zaal aangenomen. De werkverschaffing. Punt 5. Voorstel tot het geven van een crediet voor werkverschaffing. B. en W. deelen mede, dat in verband met de in de raadsvergadering van 10 Dec. gehouden be sprekingen over werkverschaffing een twee ledige aanbesteding zou gehouden worden voor het uitdiepen van den Rijn n.ï. voor uitvoering met de hand en voor machinale uitvoering. Aangenomen werd, dat, indien de kosten van eerstgenoemde wijze van uitvoering aanmerkelijk hooger zouden zijn, B. en W. in dit geval opnieuw met deze aangelegenheid bij den Raad zouden ko men. Op groird hiorvan deelen B. en W. mede dat de op 10 Jan. 1.1. gehouden aanbeste ding tot resultaat had, dat alleen voor machinale uitvoering werd ingeschreven, laagste inschrijvingssom was 4250. Toen geen gegadigden, om zulks met de hand uit voeren, kwamen, is op Gemeeute- werken uitgerekend wat zulks in eigen be heer zou kosten. Blijkens deze berekening zou zulks 8300 bedragen. Intusschen meld den zich nog een twee i ..ov^ 'ïgden aan die zich bereid verklaarden het werk met de hand uit te voeren, resp. voor J 9450 en 8400. In aanmerking genomen het geringe aantal werkloozen, dat hierbij uit den aard der zaak te werk gesteld zou kunnen wor den. komt het B. en W. het meerdere be drag ad ƒ4050 bij een andere den machi nale uitvoering, niet evenredig voor aan hetgeen daarmee uit een oogpunt van ver ruiming van werkgelegenheid bereikt zou worden. Vandaar dat B. en W. geen vrij heid hebben den raad voor te stellen ge noemd werk met de hand uit voeren. B. en W. hebben intusschen ter bestrij ding der werkloosheid, andere meer doel- trelfende maatregelen overwogen. B. en W. zijn van oordeel, dat verschillende werken, waaraan onder gewone omstandigheden niet of nog niet aan gedacht zou worden, thans ter hand te nemen. Daaronder zijn er die in den vollen zin als productief be schouwd kunnen worden, anderen, waar door de gemeente een beter aanzien zal krijgen, terwijl er ook werkzaamheden on der. vallen waarvan een spoedige uitvoering afgedacht van de werkloosheid en in eco nomisch opzicht niet zonder belang is. Nader toegelicht, hebben B. en W. de volgende werkzaamheden op het oog: rooien van boomen en in verband daarmee egaliseeren van gronden langs den ouden Zeeweg, snoeien van struikgewas langs den Vreugde weg, verharden van wandelpaden in het Ridderplantsoen, verlaging en be mesten van grasveldjes in „Duinoord", ega liseeren en in orde brengen van het woon wagenkamp met omgeving, het in orde brengen van het plantsoen bij de Israëli tische begraafplaats te Katwijk aan den Rijn, het talud langs het P. H. Kanaal, af zonden en afzetten van den strandreep, af- Lisse, B. N. Loerakker te Hiilleigcvm en C. P. J. Pa ardekoper te O eg»t,geest. E.H.B.0. Gisteravond is de cursus voor eerste builp bij ongelukken beëindigd. Na dat d>oor den cursus--leider, den heer H. Ko.rtma.nin, smiarbs alhier, de laat «te lessen waren gegeven kwam hot Bestuur van de R.K. Vereeniging „Het Wit Gele Kruis" ter bijeenkomst. De heer Kortmaan gaf zijn volle tevre denheid te kennen over de ouristen en acht te de cursus goed te zijn geslaagd. Namens den cursisten bood oen der cur sisten den leden als bewijs van dank en tot herineriug aan dat werk een wandelstok met zilveren knop aan. De voorzitter en de se cretaris van „het Wit Gele Kruis" dankten den leider vam den cursus vertrouwen uit sprekende voor de beste resultaten. HAZERSW0UDE-D0RP. Uitvoering. Blijkens ©en elders in dit blad voorkomende ad-vertentie geeft de R.K. Vereeniging: „Ontwikkeling en Vreugd" op Dinsdag 3" en Donderdag 5 Fe bruari a^s. hare jaarlijk&ohe uitvoering in het VereenigdngisilokaaL Opgevoerd wordt: „De glorie van Zwin zetting Meerburgkade, uitdiepen van de Zanderij vaart, idem van de kleine watering bij Valkenburg, idem het Mallegat, verhar- don en eventueel verbreeden van den Vreugdeweg, zandvergraving langs beton pad ten Noorden van de Buitenwatering, verharding van de autobusroute langs de Binnenwatering, en 't aanbrengen van een lichte beschoeiing langs de Zanderijvaart, e-a. welke zich in dit verband nog mochten voordoen. In het vertrouwen dat de raad zich met het door B. en W. omschreven denkbeeld zal kunnen vereenigen, wordt den raad ge vraagd voor het beoogde doel aan B. en W. en crediet te willen verleenen, groot 12.000. Voor zooveel noodig merken B. en W. op, dat de kosten van de reeds tot dusver re uitgevoerde afgraving van den strand reep langs den Noord-Boulevard uit voor meld bedrag moeten worden bestreden. Bij de behandeling van dit punt vraagt de heer P. Guyt geheime zitting. De Raad blijft dan een uur in comité- generaal. Na opening stelt de voorzitter dit punt weer aan de orde. De heer Dubbeldam, wethouder, licht toe wat bedoeld wordt met het rooien van boomen langs den ouden Zeeweg. Vanaf de Tol tot het Water loopje staan verschillende dooie en zieke boomen die door nieuwe vervangen kun nen worden. Tegelijk kan daar de grond ge ëgaliseerd worden. De heer v. d. Zwitn dankt B. en W. voor hun medewerking ter bestrijding der werk loosheid. De heer v. d. Bent sluit zich hier bij aan doch ^egt het te betreuren, dat de gemeente een4'weg móet gaan verharden, die tot Rijnland behoort. De voorzitter zegt dezelfde meenig te zijn toegedaan, doch het moet in dit geval als een uitzondering be schouwd worden. De Raad gaat dan z.h.st. met het voorstel van B. en W. mee. De electriciteits-tarieven. Punt 6 voorstel tot vaststelling va'n een verordening, regelende de tarieven voor de levering van electriciteit. Dit in verba.ud met de voorgestelde wijziging in de tarie ven bij de begrooting van het bedrijf dienst 1931. Voor de lezers is het beljangrijkste daarvan het volgende: Lichttarief a. vol gens aanwijzing van een enkeltariefmeter 25 ct. per K W.Ü., b. volgens aanwijzing van een enkeltariefmeter 10 ct. per K.W.U. ver meerderd met 9 cent per Watt hoogste be lasting per jaar, aangewezen in de maan den Nov., Dec. en Januari, Vastrechtarief: c. volgens aanwijzing van een enkeltarief meter 10 ct. per K.W.U. Bovendien is ver schuldigd voor een aansluiting van 150 Watt 13.20 per jaar yoor elke 50 Watt meer 4.44 per jaar meer. De heeren Guyt en dr. Lodder vragen nos inlichtingen en de heer v. Tongeren wijst op het contract met Leiden, en meent dat Katwijk thans tamelijk gunstige prij zen heeft. Weth. v. Du.vn zegt, dat het con tract met Leiden tot 1943 loopt. De Raad neemt het voorstel aan. De gastarieven. Punt 7 voorstel met betrekking tot volg- no. 1 van de aangeboden begrooting over het Gasbedrijf dienst 1931. Èen voorstel betreffende den gasprijs en opgenomen in de begrooting van het gasbedrijf werd in vorige zitting aangehouden omdat de stem men over dit voorstel staakten, 77. P>. en W. hebben thans een tusschenvoorstel dat aan de tegenwoordige verbruikers de keuze laat tusscken: a. een vastrecht van 4.75 per maand en een prijs van f 0.05 per M.3 en b. een vastrecht van 1.50 per maand en een prijs van 0.05 per M.3 en c. een al- gemeene prijs van ƒ0.11 per M.3. Degenen die na de inwerkingtreding van deze rege ling aangesloten worden, zullen slechts de keuze hebben tusschen het sub a. en sub b. vermelde tarief. Bij aanneming van dit voor stel zal de desbetreffende verordening moe ten worden gewijzigd hetgeen B. en W. te gelijk voorstellen. Dr. Eijkelenboom vraagt of de prijs van gas voor muntmeters 0.12 blijft, hetgeen de voorz. toestemmend beantwoordt. De heer v. d. Zwan zegt B. en W. dank voor dit nieuwe voorstel, dat thans aannemelijk is voor hen. Het voorstel wordt aangenomen. Punt 8. De stemmingen over de begroo tingen 1931, van de Bedrijven Electriciteit, Grond, Gas, Waterleiding, Vleeschkeuring en Schoolartsendienst, alsmede die van de gemeente. Hierna sluiting der vergadering met ge bed. gendain", eon blijspel in 3 bedrijven ve.n Jan Jan Grosfeld. Vervolgens hebben 3 leden der tooneelclub een humoristisch Terzet in gestudeerd voor tenor, bariton en ba®, ge naamd: „Studentemwraak". Met het oog op dit mooie progrmama wordt vooral den tweeden a-vond een groo- te opkemet verwacht. Teneinde dan ook te- leursiteUmgen in verband met de beschik bare plaatsruimte te voorkomen, verzoekt het Bestuur met aandrang, oro zooveel mo ge»! ijk de eerste avond te komen bijwonen. De aanvang is, gezien de tijdsduur der stukken, bepaald op des avond® zeven uur precies. Wij wenschen de vereeniging veel bezoek en veel succes. LEIDEN. Geslaagd: cand.-examen godgeleerdheid de heer W. v. d. Ven (Cülemborg); cand.-examen class, letteren mejuffrouw J. F. Franssen (den Haag). Onrustig en Overspannen. Öfebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 et. Bij Apoth. en Drogisten HET ZIEKEN-TRIDUUM Z. D. H. da Bisschop Dit jaar zal voor d© vierde maal het Eucharistisch Ziekentriduum worden gehouden op 22, 23 en 24 Juli, wederom in de St. Jo- sephkerk. Pastoor Vijverber heeft, evenals zijn voorgan ger, warme sympathie voor dit heerlijke werk van katholieke naastenliefde, dat zooals uit de ondervinding is gebleken door de zieken uit Leiden en omgeving zoo bijzonder wordt ge waardeerd. Wij kunnen hierbij de verblijdende raededee- ling voegen, dat Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. Aengenent, bij de sluitingsplech tigheid tegenwoordig zal zijn en het Lof zal celebreeren. Deze mededeeling zal, ongetwijfeld, in bree ds kringen met dankbare vreugde worden ver- Morgenavond zal in de Stadsgehoorzaal door de R. K. Gymnastiekvereniging „Jeanne d'Arc" oen uitvoering worden ge geven, waarvoor een uitgebreid en smaak vol programma is samengesteld. Men zi© de desbetreffende advertentie in dit nummer. Heden slaagde aan de R.-K. Universiteit te Nijmegen voor het doctoraal examen in de klassieke taal- en letierkunde de wel- eerw. zeergel. heer C. J. Henningg (leraar aan lmt Klein Seminarie „Hageveld" te Heemstede). kinderen die een krant uit- geven. Do ©enige krant die in het kleine stadje Douglaston in den staat New York ver schijnt, wordt uitgegeven door twee kinde ren. De elfjarige Charles Bacon i® de re dacteur van hot bedrijf en zijn dertienjarig zusje Marcia is de hoofdredactrice. Zij lie ten het eerste nummer va.n dit weekblad drukken in oen oplage van 300 exemplaren, die zij tot he«t Laatste nummer verkochten. de moderne vrouwenbeweging in arabie, egypte en syrië. De moderne vrouwencman©ipa<tie begint in liet Oosten meer en meer uit te breiden. Ook op politiek terrein trachten de Oositeir- sche vrouwen steeds meer invloed te krij gen. Deze moderne vrouwenbeweging stelt zich niet alleen ten doel om de positie der vrouw in de Mohamme Laan&ehe wereld te verheffen, maar zij wil ook een werkzaam aandeel nemen aan de bevrijding van iedere achiteruitstollinig of o»udcrdiruikkiu.g door vree»mdeingen vanwege hun national iit-eiit. Deze vrouwenbond legt op het oogenblik ©en buitengewone activiteit, aan don dag in Syrië; ook in Pa'eetina, Egypte en Irak wonden geregeld vergaderingen gehouden. Binnen enkele weken zal in Damascus een groot, congres gehouden worden door de Arabische vrouwen. Op deze vergadering zal voornamelijk besproken worden het vraagstuk van de opvoeding dor vrouwe lijke jeugd, de wed er-opleving van de Ara bische litteratuur, de versterking va.n de sociale ver-houdingen de»r verschillende vrou wen dóe tot verschillende gcdslienetige richtingen behooren, alsmede op wel'ke wij ze de velschillende moeilijkheden op gods dienstig gebied overwonnen moeten wor den. Er zullen ook afzonderlijke besprekingen gehouden worden over hot. vraagstuk hoe de Moha-mmedaansche vrouw invloed kan uitoefenen o»p de buiiten-landaohe politiek. de oudste electrische spoor weg in europa. De oud®te elect risohe spoorweg van Europa is het 6 K.M. lango trajuct tusschen de stad Md dl ing en de zomer bad plaats Hinterbriihl: deze bestaat reeds sinds Augustus 1882 en zal thans tengevolge van de geweldige concurrentie der autobussen verdwijnen. De persstemmen, waarmee indertijd de opening van het nieuwe verkeersmiddel ontvangen werd, zijn zeer eigenaardige do cumenten. Zoo was destijds in een locaal blad van M.-idling heit volgende te lezen: „De opening van het tramverkeer MödlingKlausen is thans definitief vast gesteld op Maandag. Bij een der eerste proefritten had er reeds een klein ongeluk plaats. In de Feldstraa-t werd het paard van den tinime-rmam Hiifler schichtig en sloeg op hol. Wij willen geen ongelukspro feten zijn, maar wij vreezen toch, dat het ding gevaarlijker is, dan wel beweerd wordtIn Amerika heeft men kartonnen voor de wagens gespannen, opdat de paar den niet al te zeer zouden schrikken. De paarden laten zich daardoor misleiden. In dien het noodig blijkt zou men ook hier de vindingrijke Amerikanen kunnen navolgen." Maar ondanks alle bezorgdheid werd het spoorwegverkeer zeer druk. In 1888 was Hertog Wilhelm in Klaueen en Wil helm maakte in de nabijheid van den spoorweg een pleiziertoohitje; het paard schrok en de hertog kwam om het leven. Op herhaald en dringend verzoek van gemeentebesturen der plaatsen, langs den spoorweg mocht zij toen nog blijven be staan. Nu echter is het laatste uur geslagen. BIOSCOPEN. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor; Goedgekeurd voor volwassenen. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Goedgekeurd voor volwassenen. LAATSTE BERICHTEN DE GRIEP IN HET GARNIZOEN TE AMERSFOORT. De dienstplichtigen naar Ede. Te Amersfoort zijn vele militairen lijden de aan griep. Ofschoon de ziektegevallen niet van ernstigen aard zijn, heeft de mi nister van defensie uit voorzorg bepaald, dat de dienstplichtigen, die op 2 en 5 Febr. a.s. moeten opkomen en voor het garni zoen Amersfoort zijn bestemd, voorloopig te Ede zullen worden gelegerd. Voorzoover mogelijk ontvangen de hierbij betrokken dienstplichtigen opdracht om zich naar Ede te begeven in plaats van naar Amersfoort. Degenen, die te Amersfoort opkomen, zul len bij aankomst daelijk vandaar naar Ede worden vervoerd. Mislukte roofoverval. Gisteravond omstreeks 9 uur was een drietal uitvoerders van de Beton-Mij. „Aehillee" te Eiod'hnven in een directie keet aan de Bennekomseho akker bezig met het gereed maken van de loonsta- ten voor de arbeiders van deze onderne ming. Plotseling drongen twee gemas kerde mannen, gewapend met revolvers, de keet binnen. Eén van hen riep: „Je geld of je leven; handen omhoog!" Toen één van de uitvoerders vroeg, wat de mannen wilden, gaven de indringers ten antwoord: „Al het geldl" Nadat de uit- voerderr hadden medegedeeld, dat het geld nog moest worden gehaald, hebben de indringers hot huis doorzocht. Toen zij niets vonden, zijn zij weggegaan met de waarschuwing, dat zij zouden schie ten, wanneer de politie werd opgebold. De reoheruhe, die na het vertrek van de beide mannen was gewaarschuwd, stelt een uitgebreid onderzoek in, dooh was er tot hedenmorgen nog niet is geslaagd, de bandieten op te sporen. De PH.-A.G.R. te Bandoeng aangekomen. Bij de K.L.M. is bericht ingekomen, dat de E.H.-A.GR. heden om 5.15 uur uit Me- dan is vertrokken en om 11.14 te Palembang is aangekomen. Vandaar vertrok het toe stel om 11.34 uur en arriveerde om 14.20 uur te Batavia. Daarna startte het weer en landde om 16 uur in Bandoeng. de do X naar zu1d-amerika. Hedenmorgen gestart. BERLIJN, 31 Januari (V.D.). Uit New-York wordt gemeld, dat de Duitsche Dornier-vliegboot Do X hedenmorpen te 8.48 uur Anisterdamsche tijd uit Lissabon is gestart voor de voorgenomen vlucht naar Zuid-Amerika. De eerste étappe van de reis gaat van Lissabon naar Funchal op het eiland Madeira. Meisjespensionaat afgebrand. LONDEN 31 Januair. (V.D.) In den af- geloopen nacht heeft een groote brand ge woed in de Battle Abbey Meisjesschool to Hastings. Toen de brand werd ontdekt had den de vlammen al ver om zich heen ge grepen. De kreet „brand" wekte alle in terne leerlingen en het personeel. Met de grootste haast bracht men zich ordelijk in veiligheid. In nachtgewaad moesten do 120 interne meisjesleerlingen het gebouw verlaten. De school werd door het vuur geheel vernield. LEIDEN, 30 Jan. Groentenvoiling. Per 100 stuks: andijvie 510, roodekool 10 16, savoyekool 6—12, groenekool 1 4, pieterselie 59, prei 46, selderie 24, knolselderie 46, per 100 kg. kroten 6—8, kroten gek. 812, witloof 2028, uien 13, wortelen 1015, spruiten I 1015, spruiten II 28, aard appelen 4.006.50. 31 Jan. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter (controle) 1.75 prima boerenboter 1.70—1.80 per kg. Aangevoerd 30/8 en 9/18 vaten, wogonde 680 kg. Handel goed. Eioron. Aangevoerd 5511 stuks. De prijzen waren: kippeneieren f 5.00R.30 per 100 stuks. Handel matig. Turfmarkt van 26 tot en met 31 Jan. Lange turf geen aanvoer, prijs 75.0—8.00 per 10C0 stuks. AARLANDERVEEN, 30 Jan. Eioren- veiling. Aangevoerd 3296 stuks. Prijzen: kippeneieren 4.306.20 en eenden 6.20 5.30 per 100 stuks. W0UBRUGGE, 30 Jan. Eiorenveillng. Prijzen: kippeneieren 5.00—5.95 en een deneieren 5.605.75 per 100 stuks, boter 1.801.84 per kg. BOSKOOP, 30 Jan. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks. Butterfy 5070 cent; Diversen: Asparagus 23 cent, Tulpen 1529 cent, Prunus triloba 75—100 cent, Narcissen 16 cent. ALPHEN a. d. RIJN, 29 Jan. Me'kveiling Aanvoer 7000 L. Hoogste prijs 8.00, laag ste prijs 8.10 en middenprijs 8.40. Eieren. Prijzem kippeneieren 4.80 6.20 en eendeneieren 5.00—6.10 per 100 stuks. 30 Jan. Groetenveiling. Per 100 kg.: knolrapen 1.30—1.50, spruitkool I 14.00 14.40, idem II fo.10, uien 1.602.00 per 100 bos: selderie 4.50—5.50, knolra pen 6.10, prei 1.00—1.20, per 100 stuks: bloemkool I 18—23, savoyekool 7.00— 7.60, roodekool 4.705.00, groene kool 6.40—5.60.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3