KERKNIEUWS UIT DE OMGEVING Agenda UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 31 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Accijns op gedistilleerd. De Minister van Financiën brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat in verband met de inwerkingtreding op 1 Febr. 1931 van de wet van 29 Januari 1931 (Stbl. no. 25) tot ver hooging vaD den accijns op gedist illcerd, enz. de gedeeltelijke vrijdom van accijns voor ge distilleerd bij vervaardiging van reuk- en toi letwater hier te lande en bij invoer van die goederen, voor zoover denatureering heeft plaats gehad overeenkomstig de daaromtrent bestaande voorschriften, van bovenvermelden datum of wordt bepaald op een bedrag van 50 in hoofdsom, verhoogd met 10 opcenten, per H.L. gedistilleerd, herleid tol de sterkte van 50 procent. Automaten na winkelsluiting te Utrecht Door het reeds in werking getreden winkel- werktijdenbesluit en de eerlang in werking tre dende winkelsluitingswet wordt door verschil lende winkels de tijd, dat zij geopend kunnen zijn, korter gemaakt. Naar aanleiding hiervan zouden B. en W. van Utrecht de plaatsing van automaten willen bevorderen en wel door het tarief te halveeren d.w.z. op 50 per jaar te brengen. Deze verlaging wordt echter al leen in die gevallen toegepast, dat de automaat gebruikt wordt om na winkelsluiting goederen te leveren, die ook in den winkel verkrijgbaar worden gesteld. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal a.s. Donderdag geen audiëntie verleenen. LISSE. Collecte. B. en W. dezer gemeente heben aan het bestuur van het Jaeger des Heils vergunning verleend tot het houden van een collecte langs de huizen der inga zeienen in het jaar 1031. Personalia. Mej. J. H. de Vries te Apeldoorn is benoemd tot onderwijzeres aan de Geref. School alhier. dienstplicht. Voor den dienstplicht der lichting 1932 zijn voor deze gemeente 77 personen ingeschreven. NOOTDORP. Feestvergadering Eierenveifing. Deze week hield de N.E.V. haar vierde jaar- en feestvergadering in het vedlinglokaal van den heer C. M. Sluijs. De voorz., de heer C. v. Leeuwen Jzn.. opende deze avond, en heette ale aanwezigen van harte welkom. Spr. gaf het woord aan den seor., den heer J. C. v. d. Helm. Deze las de notulen der aligemeene vergadering gehouden op 20 Jan. 1930, welke onveranderd werden goedge keurd. Nu was het woord aan den penning- meewter, den heer A. v. Leeuwen Jan. Deze bracht een schitterend jaarverslag uit en deed rekening en verantwoording over het gehouden beheer. In het. afgeloopen jaar werden geveild 361.237 kip eieren. 9408 eend- eieren, 65 ganzeneieren. 25 krieleieren en 69 Kieviteeieren. Totaal 370840 stuks, waar voor de hoogste prijs was best-eed op 5 No-v. voor 13 per 100 stork en de laagste prijs op 18 Juni voor 4.Er was een bedrag aan eieren geveild voor 22.103.05, waarbij nog kwam voor het geveilde pluimvee een be drag van 1.536.91. Het totaal bedrag was dois 23.639.96. De grootste aanvoerders wa ren in het afgeloopen jaar geweest de hee- ren Jac. Steene-veld, met 37959 stuks eie ren. Joh. Steeneveld met 28671 stuks en Nart v. d. Helm met 23.038 stuks. Er waren in 1930 4000 eieren meer geveild dan in 1929. Op de vergadering van het vorige jaar wer den twee premies vastgesteld, één voor den meesten aanvoer van eieren, welke was be haald door Jac Steeneveld en één voor de grootste aanvoer van pluimvee, welke was behaald door den heer A. v. Leeuwen Jzn. met ruim 200 stuks. Deze prijzen werden door den voorz. uitgereikt., en im dankbaar heid door de gelukkige winnaars aangeno men. Deze twee premies werden voor dit jaar ook vastgesteld. De penningm. las ook de algemeene bepalingen, welke werden goedgekeurd. Ook de oommissieregeling werd goedgekeurd, en de bestaande com missieleden werden in hun functie gehand haafd. Hierna bracht de voorz. een woord van dank aan de inzenders voor het ver trouwen, dat zij in de Commissie hebben gesteld; ook dankte hij zijn medeccmmis- sieleden voor de prettige samenwerking in dit jaar ondervonden en den heer Jac. de Vreede bedankte hij, die dit jaar eveneens dikwijls zijn medewerking had getoond. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. Hierna nam de penningmeester het woord, en bracht hulde en dank aan den voorz. voor zijn gezellige samenwerking voor de vele steun van hem ondervonden, en voor de keUrige leiding der vergadering. De muziek van trio-Visser had tussohen de punten der agenda door, al eenige mooie stukjes piano- en strijkmuziek te hooren ge bracht, terwijl aan de feestvierende leden gratis consumpties werden aangeboden. En nu begon het feest pas. Velen geraakten reeds in een vroolijke stemming, en toen de bekende humorist C. Verhuist van Delft op trad met zijn mooie verzen en vroolijke voordrachten, kwamen ook de lachspieren goed in beweging. Nu werd nog een groote verloting gehouden. Door de N.E.V. waren 30 mooie prijzen gekocht, terwijl door de oliefabriek: CaJvé te Delft nog 5 zakken opfokvoeder voor de verloting beschikbaar waren gesteld. Hierna werden de prijzen aan de gelukkige winnaars uitgereikt. Na afloop sloot de voorz. de vergadering en bedankte alen Dog eens voor de goede me dewerking. Ge ruimen tijd bleven allen nog bijeen en genoten van den humorist en de bekende muziek, waarna men in een vroo lijke stemming en heel voldaan huiswaarts keerde. Uitvoering. L.l. Dinsdag gaf de R. K. Volksbond haar tooneeluitvoering in het vereenigingsgebouw aan den Veenweg. Zelden was de zaal zoo goed gevuld als de zen avond. De voorz., de heer Lindeman, opende dezen feestavond met gebed, en gaf zijn blijdschap te kennen over de zoo zeldzaam gevulde zaal. Spr. deelde mede, dat a.s. Dinsdag een vergadering plaats za.l hebben, en hoopte dan óók alle leden eens aanwezig te zien. Na dit gezegd ie hebben ,gaf spr. het woord aan Kapelaan Jos. Blankers. Deze sprak eenige oogen- blikken over het doel van den R. K. Volks bond en zijn onderafdeelingen en hoopte, dat nog velen zich zouden laten inschrij ven als lid van deze organisatie. Hierna werd het „Bondslied" gezongen met mede werking van het muziek-trio Visser uit Delft. Nog eenige mooie muzieknummers werden ten gehoore gebracht, waarna de spelers der tooneelclub voor 't voetlicht verschenen. Opgevoerd werd „De Ade laar", sociaal stuk in drie bedrijven. Dit stuk gaf een mooie kijk op het hedendaag- sche leven, en gaf vooral duidelijk te zien, wat de R. K. organisaties kunnen tot stand brengen en hoe een niet-georganiseerd fa brikant werd gestraft. Dit stuk hield al len in spanning, terwijl er een diepe stilte heerschte. Tusschen de bedrijven door liet het trio Visser mooie muzieknummers hooren. Na de pauze werd opgevoerd „De prins op stap", klucht in één bedrijf. Dit stuk veranderde de diepe indrukwekkende stilte, welke vóór de pauze geheerscht had, in een vroolijke stemming en bracht de lachspieren geducht in beweging. Na af loop sloot de voorz. dezen feestavond en bedacht op de eerste plaats de spelers der tooneelclub, die deze stukken met zoo'n succes hadden ten uitvoer gebracht. Ook bracht spr. een woord van dank aan de Kapelaan, die dezen avond ook de le den nog eens had aangespoord, om toch mede te werken tot groei en bloei van den R. K. Volksbond, terwijl hij verder allen bedankte, die zich maar verdienstelijk hadden gemaakt, voor dezen goedgeslaag den feestavond. Velen bleven nog gerui- men tijd bijeen, en genoten, door het maken van een walsje of lansje, waarbij het trio Visser natuurlijk niet weigerde mede Ie werken. KATWIJK AAN DEN RIJN. Telefoon. Onder no. 273 is aan het Rijkstelefoonnet aangesloten Pastoor J. Schiphorst, R. K. Pastorie, Zeeweg. Brand. Een weerspannige auto no. H 84437, merk Chevrolet, die in „De Mient" eerst dienst weigerde en met geen moge lijkheid weer was op gang te brengen, dreef het ten slotte zoo ver, dat hij m brand vloog. Er was in de nabijheid geen water verkrijgbaar, zoodat hij geheel uit brandde. Tentoonstelling. Het zal vele lezers interesseeren op welke loten de hoofdprij zen der tentoongestelde prijzen van de Bazar zijn gevallen. Donderdag viel de hoofdprijs op no. 81, terwijl deze op Vrij dagavond viel op no. 863. Zaterdagavond laatste trekking. Bovendien verschillende nieuwe attracties. N00RDWIJK. „De Rozenkrans". Donderdagavond voerden de Vereenigde Schouwspelers in Hotel Royal onder Directie van Pierre Mols het prachtige Tooneeïstuk in 4 be drijven „De Rozenkrans" op. Het stuk werd op een schitterende wijze weergege ven en uit het gegeven spel, kwam goed tot uiting, dat de acteurs en actrices met gevoel hun rol speelden. Het flinke getal belangstellenden heeft ten voile kunnen genieten van het prachtige stuk en het goede spel. Gaarne zien wij dit gezelschap nogmaals in Noordwijk terug. „De Blijde Wereld". De Darnes-too- neelvereeniging „De Blijde Wereld" zal a.s. Dinsdag-, Woensdag eD Donderdaeavomï een tooneeluit voering in het Juvenaatsge bouw geven, waarbij zal worden opgevoerd „Maria's macht te Lourdes". Gezien de successen der vorige uitvoeringen, ver wachten wij een drietal schitterende avon den. St. Josephs-gezeilen. Doordat Woens dagavond de groote zaal is afgestaan, voor de uitvoering van „De Blijde Wereld" zal de wekelijksche Gezellen bijeenkomst niets plaats hebben. Lezing. Vrijdag 6 Februari zal de zeereerw. heer Dr. Wagenaar te 8 uur in het Juvenaat een lezing houden, met als onderwerp „De plaag van het Communis me". De lezing is toegankelijk voor alle volwassenen. Wij vertrouwen dat velen de zen interessanten avond zullen bijwonen. Personalia. Voor het examen afgeno men door dr. Mendes de Lion en mevr. DV. Stokvisch, slaagden ter verkrijging van di ploma „Kraamverzorging", mej. L. v. d. Weijden en M. Zandwijk beiden uit Noord- wijk. De opleiding tot dit diploma is ge schied door de R. K. Kraamverzorging met het Wit Gele Kruis te Haarlem. GEMEENTERAAD VAN STOMPWIJK WARMOND. Tooneelconcours. De R.K. Volksbond kan met zijn tooneelconcours op een zeer groot succes bogen. De tot heden opgetre den to on cel clubs mochten er wezen en de thans opgetredenen n.l. de R'.K. Tooneel- vereeniging „Nut en Genoegen" te Lisse en de R.K. Tooneehereeniging „Adolf Kol- ping" te Leiden hebben ons wederom van huns pel doen genieten. De eerste vereeni- ging trad met een tooneelspel voor het voetlicht getiteld: „Scheurende muren". Er werd werkelijk zee.r mooi spel geleverd en de volle zaal volgde met gespannen aan dacht den loop van het. stuk. Bij het einde van elk bedrijf werd krachtig geapplaudi- seerd, wel een bewijs dat het stuk insloeg. Na de pauze werd opgevoerd nDe Schoon zoon uit Amerika" door de Tooneelvereeni- gimg „Ado'lip Kolping". Ook dit stuk werd buitengewoon goed gespeeld en de vele grappige momenten in dit stuk deden de aal schaterlachen. In beide stukken was al- Donderdagavond te 7.15 kwam de Raad der Gemeente Stompwijk in openbare vergadering bijeen. Voorz. wethouder van Wijk, secr. H. J. van Delft, aanwezig alle leden. De voorz. opent de vergadering met gebed, waarna na een kleine opmerking van den heer Small de no tulen onveranderd worden goedgekeurd. Een welgemeende wensch. De voorz. deelt mede, dat de burgemeester wegens ziekte niet aanwezig kan zijn, hij spreekt de hoop uit, dat hij spoedig hersteld moge zijn. Ofschoon de burgemeester zelf niet de vergadering kan leiden, wilde hij toch gaarne zelf zijn Nieuwjaarswensch tot de Raadsleden richten en heeft deze daarom op papier gesteld. De voorz. leest de Nieuwjaars- wensch voor, waarin hij o.m. de leden dank brengt voor den ondervonden steun in het af geloopen jaar. Hij wenscht de leden en verder de geheele bevolking een gelukkig jaar toe en hoopt, dat 1931 voor allen een voorspoedig jaar moge zijn en de werkloosheid spoedig een einde moge nemen. De bevolking nam toe met 90 zielen; geboren werden 73 m. en 78 vr. Er vestigden zich 281 m. en 284 vr. Er overleden 22 m. en 13 vr. en er vertrokken 295 m en 295 vr. De bevolking bedroeg op 31 December 1930: 5163 zielen, Hij bespreekt de vooruitgang der bedrijven, de nieuwe O. L. School, de waterleiding, de ïeconstructie Veenestraat en Achterom, enz. enz., wat ales dit jaar met medewerking der heeren is geschied. Er zal echter nog meer van de heeren gevraagd worden en hij hoopt 6teeds op aller medewerking te kunnen rekenen De voorz. zegt, hieraan niet veel meer be hoeven toe te voegen. Hij zou alleen bij Ged. Staten willen aandringen op spoed en op een definitieve uitspraak inzake de vereeniging der gemeenten Stompwijk en Veur. De heer Small drukt er zijn spijt over uit, dat de burgemeester zelf niet aanwezig is; hij dankt hem intusschen voor zijn wenschen en wenscht hem wederkeeng alle goeds en een spoedig herstel. Ingekomen zijn: Verdaging Gem.begrooting. Goedkeuring Ged. Staten inzake heffing op centen Pers, belasting, enz. Wijziging boek- houdvoorschriften Gem. ontvanger. Dankbetui ging Consultatiebureau Tuberculose voor ont vangen subsidie. Verslag Comm. tot wering van schuilverzuim, enz. enz.; alle stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 3. Voorstellen in verband met verzoekschrif ten ingevolge artikel L. O. Wet 1920. De heer Willemse meent uit het praeadvies van B. en W, te mogen opmaken, dat B. en W. niet af- keerig staan, doch afwijzend hebben beschikt, omdat de zaak nog niet voldoerde is afge sproken; hij wacht nieuwe voorstellen. De heer van Dam zegt het met een en ander lang niet eens te zijn; z.i. hebben de ouders geen recht op subsidie, omdat de kinderen meer dan 4 K.M. van 'de school afwonen en daarom recht hebben op vervoerkesten; dit is z.i. niet juist en hij zet in deze zijn meening duidelijk uiteen. Er worden over deze zaak lange en breed voerige besprekingen gehouden, welke wij ge voegelijk achterwege kunnen laten. Alle spre kers drongen aan op afdoening dezer zaak en willen gaarne meegaan met het voorstel van B. en W. om afwijzend op het verzoek der ouders te beschikken, mits B. en W. met nieu we voorstellen komen. De voorstellen van B. en W. worden dan z.h.st. goedgekeurd. 4. Het voorstel tot onbewoonbaarverklaring der woning Veenestraat 136 wordt z.h.st. goed gekeurd, evenals punt 5: het voorstel tot wij ziging Bouwverordening. 6. Bij het voorstel betreffende verzekering tegen verlies van geld en geldswaardig papier vraagt de heer Small eenige inlichtingen, wel ke hem door den voorz. worden verstrekt, waarna het voorstel z.h.s. wordt aangenomen. Steunregeling werklooxen. 7. Voorstel inzake steunregeling werkloozen. De voorz. zegft, dat B. en W, met het oig op den abnormalen toestand voorstel'en aan het Burgerl, Armbestuur te adviseeren aan alle uitgetrokken werkloozen tot 1 April 1931 2.50 meer uit te keeren en de benoodigde gelden hiervoor te voteeren. De heer Verheijen zegt, dat het voorstel van B. en W. alle hulde verdient. Hij vertrouwt, dat het Armbestuur op het bedrag, wat door den Raad wordt voorgesteld, zal ingaan en hoopt, dat dit bedrag de volgende jaren zoo blijven zal en desnoods nog hooger wordt, in dien de financiën dit toelaten. De heer Willemse zegt, dat de R.K. fractie dit voorstel toejuicht. Het komt echter de frac tie voor, dat op andere wijze in de werkloos heid kan worden voorzien en er werk voor de werkloozen moet worden opgezocht, omdat het beter is, dat de menschen werken dan 'angs de straat loopen. Hij wijst op de verbetering der wegen, o.m. de Achterweg, welke z,i. nog niet is, zolas het behoort. Hij geeft B. en W. in overweging, dat zij spoedig met voorstellen ko men om den Achterweg tot verkeersweg te ma ken om daardoor de Veenestraat van veel ver keer te ontlasten; hij wil dan een eenrichting verkeer daarstellen. Zeer zeker zal de Achter weg veel werk vragen ,doch dit is juist iets voor de werkloozen. De R.K. fractie stelt voor om voor opgezocht werk 3.50 per dag te betalen. Er is nog meer werk, als steenkloppen, uit diepen Stompwijksche Vaart, enz. De voorz. is het met den heer Willemse eens, dat het goed is, dat de werkloozen werk verrichten, doch het is dikwijls zoo moeilijk werk te vinden. Wat de Achterweg betreft is hij het niet geheel met hem eens, doch hij wil deze zaak gaarne bespreken en bespoedigen. De heer Willemse zegt, dat de verbetering Achterweg urgent is. Als dit een goede ver keersweg is, zal daar ook gebouwd worden en dan komt er nog meer werk. Men moet toch steun betalen en men krijgt dan toch nog werk voor zijn geld, terwijl het voor de werkloozen beter is, wanneer zij werk hebben. Hij dringt daarom ook aan op de reconstructie van den Broekweg. De voorz. antwoordt, dat aan de reconstruc tie Broekweg met alie spoed gewerkt wordt en spoedig voorstellen in den Raad zullen ko men, doch men ontmoet dikwijls zooveel moei lijkheden; hij zegt echter alle spoed toe. De heer de Lange zegt verheugd te zijn, dat B en W. gekomen zijn met verhooging steun werkloozen. Hij is het met den heer Willemse eens, dat werkverschaffing noodzakelijk is. Ook de heer Small sluit zich aan bij de R.K.- fractie en wil het voorstel tot werkverschaf fing gaarne ondersteunen. De heer Verheijen zegt blij te zijn, dat de wind nu ook eens uit een anderen hoek waait. Hij is steeds voor verbetering Achterweg ge weest, al is het dan des noods ieder jaar maar 100 M. Hij wil echter voor werkverschaffing het minimum-loon der gemeente-werklieden uitbetalen. Er ontspinnen zich dan eenige discussies, wat nu als opgezocht en wat als productief werk moet worden beschouwd, daar men voor opgezocht werk 3.50 per dag en voor pro ductief werk het bovengenoemde minimum loon betalen wil. De heer Verheijen merkt op, dat de Raad dit heeft uit te maken. Het voorstel-Verheijen om voor productief werk het minimum-loon der gemeentewerklie den uit te betalen, wordt in stemming gebracht en verworpen met 65 stemmen, terwijl het voorstel-Willemse om voor opgezocht werk 3.50 per dag te betalen, wordt aangenomen met 92 stemmen. De stichting van een grondbedriji. 8. Praeadvies in verband met besluit van den Raad d.d. 11 December 1930 inzake grond bedrijf en onderzoek woningtoestanden. De heer Willemse zegt, dat het prae-advies hem heeft bevreemd, omdat het aan den eenen kant zegt „wel doen" en aan den anderen kant „niet doen", dit in verband met even- tueele vereeniging der beide gemeenten. Hij is er van overtuigd, dat met het stich ten van een grondbedrijf een begin moet wor den gemaakt. Hij wil een Commissie uit den Raad benoemen om tot de Stichting van een Grondbedrijf te komen. In deze comirissie wil hij benoemen 1 wethouder en 2 raadsleden; de Raad dient te besluiten tot stichting van een grondbedrijf, daar uitstel niet gewenscht is. De voorz. zegt, dat B. en W. gemeend heb ben, dat er in de gemeente geen grond :s om een grondbedrijf te stichten; zij willen wach ten op een eventueele vereeniging der gemeen ten. Inzake de benoeming van een Commissie wenscht hij dit eerst toch in een wethouders vergadering te bespreken en te onderzoeken. De heer Verheijen zegt, dat de grond, welke door B .en W. in hun praeadvies is genoemd, zeer geschikt is voor een bedrijf, ofschoon Veur zich hiervoor beter zou leenen, doch dit mag geen bezwaar zijn, evenmin als de finan ciën. Hij stelt voor, dat B. en W spoedig ter tafel komen met een overzicht, wat de kosten zullen zijn, en dan kan z.i. het voorstel-Wil lemse in behandeling komen. Er volgen hierover nog lange besprekingen; een voorstel Willemse, dat B. en W. in de volgende vergadering met voorstellen komen, of zij het noodzakelijk achten, dat LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentdus- Bibliotheek, geopend 's avonde van 7.308.30 uur. De Zondagsdienst der huisartsen tal worden waargenomen door de doktoren de Jager, Kist, Poortman en Timmermans. De Geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, Tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 26 J a n. tot en met Zondag 1 Febr. a.s. waar genomen door apotheek: M. Boekwijt, Visohmirkt 8, Telefoon 552. aanleggen van de Hofzichtstraat, een verbindngsstraat met de Jongkindt Co- ninckstnat, en het doortrekken van de Toussaiistraat werd gegund aan de aan nemers hesman, Turkenburg en Oudenes alhier. Harmnie Leo XIII. Woensdag a.s. zal de K. Harmonie Vereeniging Leo XIII ee uitvoering geven in de St. Jo- sephszaa Het duo de Laat uit Tilburg zal deze: avond zijn medewerking verlee nen. Gevonen voorwerpen: 1 portemonnaie met inhad, 1 gouden broche, 1 ketting met harlot en 1 belastingplaatje. BOSKOOP. Gemeeteraadsverkiezing. Naar wij vernemer zijn als candidaat gesteld voor de a.s. bmeenteraadsverkiezing voor de Ger. Sta:k. Partij groep Kersten de hee ren: 1. i A. Steijkoop, 2. C. Bos, 3. D. Verburg. De hee A. A. Steijkoop onder voorbe houd. Toonoeitvoering. Dinsdag- en Woensdajvond a.s. zal de tooneelclub „St. Genesius'wederom haar tooneelavonden geven. Dnaal zal gespeeld worden een der werln van Ghéon, getiteld: „De drievoudij Wijsheid van Vader Wang". Dit stuk eelt in China tijdens den groo- ten Boksopstand van 1901 en behandelt een ware ïschiedenis. Zelfs de namen der toenmalig personen zijn in het stuk on- veranderckebleven. Alleen de duivel, die in werkelbeid bij de voorvallen van 1901 betrokkens geweest, moet natuurlijk zichtbaar sn tooneele gevoerd worden. Waar genmd werk elders volle zalen trok verwachte we, dat ook in Boskoop's Pa tronaat gn plaats onbezet zal zijn, om van dit 9lieme werk te genieten. Een blijspel v?:t natuurlijk als toegift. I JsciubBoskcop". Donderdag jl. vierde deJsclub „Boskoop" haar 40-jarig bestaan. :s namiddags werd er vcwr de kinderen en bioscoopvoorstelling gehou den in Eel „Klaassen". Om 8 uur des avonds bmen de leden met hun dames bijeen. Cheer Mossel opende met een hartelijk elkom. Vervolgens gaf spreker een korlersla.g van de in die 40 jaren gedane rkzaamheden. Eenige films wer den vertod, waarna de humoristen Kees en Koosdraden, die de lachspieren danig in werk; brachten. Om ongeveer 12 uur werd d< den voorz. dezen recht gezelli- gen a\d gesloten. Hierna bleef men nog gemen tijd bijeen. BODEGRAVEN. K. Si. Door de K. S. A. werd Don- derdajyeder een volkszangavond gege- mmedewerking van het R. K. kerk- Commissie inzake stichting Grondbedrijf wordt koor, meskoor en strijkorkestje, onder benoemd, wordt met 92 stemmen aangeno men, terwijl het praeadvies aan B. en W. wordt teruggezonden. Een voorstel van den Voorz. om bij Ged. Staten op spoed en een definitieve Uitspraak aan te dringen inzake Vereeniging der Ge meenten, wordt z.h.st. aangenomen. Het praeadvies van B. en W. inzake onder zoek woningtoestanden wordt na enkele be sprekingen en toelichtingen z.h.st. goedge keurd. 9. Het voorstel tot verhooging weduwepen sioen weduwe C. N. C. Grootveldt, wordt, na dat de heeren Willemse, Verheijen en Small aan B. en W. lof hebben gebracht voor hun royale houding in deze, z.h.st. aangenomen. 10. Een vraag is ingekomen van den heer Willemse, waarom een gezegeld adres, gericht aan den Raad van Stompwijk door den heer de Vreede van den Veenweg, den Raad niet heeft bereikt, ofschoon dit aan de Secretarie als ontvangen staat ingeboekt. De voorz. antwoordt, dat dit op een misver stand berust; het betreft n.l. een verzoek in zake gas, enz., zoodat dit bij de stukken der bedrijven is geraakt. pperljeclen, 16 losse werklieden, 1 sto- aanee„hdar, ÏÏÏLtSjr1 2 worden doorgezonden. De voorz. zegt, dat dit steeds geschied. Hij leest het betreffende request voor. Na enkele besprekingen wordt het request, dat in een gecombineerde vergadering der bei de gemeenten thuisbehoort, ook naar deze ver gadering teruggezonden ter behandeling. Hierna sluiting, leidinjan den heer J. M. Kouwenhoven. Bij opening deelde de voorzitter me de, dae eerstvolgende K. S. A.-avoncL zal gegev worden op 24 Febr. a.s., waarop de h' Jan Beerendse zal spreken over Ober.iiergau en lichtbeelden getoond over passie-spelen. Heïrkestje begon met een mooi stuk je mek ten gehoore te brengen. De lie- dereverden door de koren goed gezon gen .-b Ave Maria van Gounod, gezongen doo mej. C. v. Niekerk, begeleid door vioi'an den heer Kuypers en piano van derer Kouwenhoven was zeer mooi. Ook de'ol-solo van den heer Kuypers werd goigespeeld. De verschillende liederen, dipor allen werden meegezongen, vielen zem den geest. Aan het eind dankte de vcifcter allen voor hun medewerking en o< de toehoorders, die helaas niet in g;e getale waren opgekomen, en sloot nden chr. groet. 'beidsbeurs. Bij de gemeentelijke ,eidsbeurs alhier staan als werkloos in- ihreven: 6 timmerlieden, 2 metselaars, j kers, 1 bakkersknecht, 2 fabrieksarbei- s, 1 landarbeider en 1 fitter. Inlichtin- aan heeren werkgevers worden gaarne strekt. Gevonden voorwerpen. Een sleutel, reservewiel, een heerenrijwiel, en een zenkrans. Aan komen loopen een hondje, ïrloren: een aardappelbak. Inlichtingen r secretarie. les keurig verzorgd en het was dan ook een succesvolle avond voor den Volksbond. Voorloopig kunnen wij niets a-nders dan een woord van lof brengen aan den Voor zitter van den Volks/bond met zijn staf van helpers die hebben blijk gegeven een bui tengewoon organisatie talent te bezitten, want allee liep op rolletjes. Rest ons nog mede te deel en, dat de Voorzitter een woord van warmen dank bracht aan den heer J. W. Schrijvers, die geheel belangloos de aanwezigen tusschen de bedrijvn door heeft vergast op een mooi stuk muziek, her geen gegeven werd door middel van een ver sterkte granaaphoorL Geboren: Franciscus Vincentius, z. in F. Bekker en A. M. Kluitman. Jan, -an der Meer 48 j. ALPHEN AAN DEN RIJN. G„6 t r o u dS: J- Steenbergen 30 j. •n H. J. bmits 24 j. Trap van een paard. De landbouwei Overleden: K. Sausenthaler 82 j C. V. kreeg gisteren van een in het lan^ehuwd met E van der gchans c de loopend paard een trap, dat hij bewusteKnoop 77 j. geh. met P. van Dam. loos bleef liggen en heelkundige hulp va; Gevestigd: M. van Vulpen van Lan- dr. Schr. moest worden ingeroepen. geruigeweide. D. van Vliet en gezin van Gemeentewerken. Het maken va^wammerdam. J. De Groot van Am- een betonschoeiing aan de Dorpsstraat e sterdam. het Noordeinde wijk Aarlanderveen wei Vertrokken: A. van Vliet naar Loos door B. en W. opgedragen aan den aann duinen. W. Jacobi naar Leiden. J. mer J. van Wielingen alhier, terwijl h Ma Broekgerrits naar Raalte.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2