R.K.S.V. „MEERBURG" 1 Érg I - 5.1111 DE AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND SPORT Om Honderd Duizend Dollar! ZATERDAG 31 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 VOETBAL DE A.S. SPORTKERMIS. Volgende week Donderdag begint dan alweer de jaarlijksche kermis, welke ge organiseerd wordt door de R. K. Sportpro- paganda-club ten bate van de R. K. Sport hier in Leiden. Als we nu zien, hoeveel werk dat handje-vol propagandisten voor de goede zaak doen, dan vragen wij, hoe veel zouden nu alle leden der R. K. Sport verenigingen in Leiden tezamen niet kun nen doen voor dit werk. Als zij werkelijk willen, heel veel. Laat het eerst tot hen doordringen, dat zij dat dan o'k doen voor eigen vereeniging, want de sport-com- missie is voor alle verenigingen, dus ook voor de hunne. Hoe kunnen zij nu medewerken? Dat is heel eenvoudig. Wij tellen nu zoo onge veer 500 meisjes en jongens. Als iedere jon gen en meisje nu eens minstens één prijsje beschikbaar stelde .voor dit doel. welk een besparing zou dit nu al niet zijn voor ons bij den inkoop. Met een beetje goeden wil kan dat toch. Daarom, leden onzer Roomsche Sportverenigingen, toont nu eens, wie jullie zijt. Zorgt, dat uiterlijk Dinsdagavond bij den heer G. Bergers Dou- zastraat 23, jullie bijdrage is afgeleverd. Wie meer dan één prijs brengt steunt de zaak nog beter. Toonen jullie nu allemaal, dat je werkelijk wilt medewerken. Verder verwachten wij, dat al onze le den een bezoek aan de Stadsgehoorzaal zullen brengen. Zég tegen vader en moe der, dat zij Zaterdagmiddag met de klei ner broertjes en zusje ook komen. De prijzen zijn dan -heel laag. Vertel aan iedereen, die ge wilt van deze kermis en haalt familie, vrienden en ken nissen over eens te gaan kijken. Wij hebben voor veel vrolijks gezorgd. Het worden beslist leuke avonden. Dus, sportleden, allen vóór Dinsdag avond en of meer prijzen afdragen en ver der tot volgende week in de Stadszaal. DE COMMISSIE. De Leiden-junioren krijgen de junioren uit Alphen thuis. Wij verwachten, dat de onzen laten zien, dat zij zich goed thuis gevoelen op eigen terrein. Jongens zorgt er voor op tijd aanwezig te zijn, opdat de wedstrijd op tijd kan be ginnen, want na jullie speelt direct Lei den I. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse A. Kimbria—R. K. O. N. S.; R. K. V. V. L. O. V. C.; Sitt. BoysGrevenbicht; MarsanaChévremontCaesarValken burg. Eerste klasse B. VenloVenl. Boys; Kolping—R. K. T. V. V. V.; Wilhelmina—Union; D. E. V.— Mulo. Eerste klasse C. N. E. O.-S. D. O. U. C.; Quick—V. D, Z.; P. H.Grol; 's Hecrenberg—De Zweef. Eerste klassee D. H. M. S.—V. V. Z.; De Meer—P. V. C.; Limvio-R. K. A. V.; E. M. M.-V. I. C.; WilskrachtS. D. O. Eerste klasse E. D. H. L.Leonidas; G. D. A.Lisse; Graaf Willem-H. B. C.; D. O. N. K.-T. B. B.; D. E. M.-S. J. C. Tweede klasse O. ExcelsiorSpartaanLeidenTeijlingen Duiven—Blauw Zwart; Lenig en Snel Graaf Floris. Hooge Rijndijk Zondag 2 uur: Entree 25 cent iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiMiiii.BI DIOC. HAARL. BOND. R.-K. Sportver. 0. V. V. Zondag a.s. zullen onze jongens ten strijde trekken tegen D. S. S. uit Haarlem. Zondag j.l. waren de O.V.V.'ers in het veld heusch zoo slecht niet, maar voor het doel geraakten de hoofden op hol en waren zij de kluts totaal kwijt. Ook waren onze jongens ernstig gedupeerd door den tegen wind voor rust waardoor al met rust een 40 achterstand was verkregen. Zal het Zondag beter gaan? Wij zeggen ja, vast en zeker ja, want dio poets wordt is niet tweemaal gebakken. Zondag zullen onze jongens revanche nemen op verleden week. Doet dat dan, jongens en wij zijn weer tevreden. De reserves gaan naar Voorschoten en zullen het hard to verantwoorden hebben tegen V.V.L. II. Het beste beentje voor lui, en.... ook hier kan gewonnen worden, als er maar met ernst gespeeld wordt. Het derde ontvangt ten slotte'A.S.C. II uit Zoeterwoude en zal al het mogelijke in het werk stellen om toch ook eindelijk het zoet der overwinning te smaken. R.-K. S. V. D.O.S. Morgen gaat D.O.S. I naar Bennebroek, om B. S. M. een tegenbezoek te brengen. Weliswaar klopte D. O. S. hen op eigen terrein, doch er zal hard gewerkt moeten worden om weer zoo'n uitslag te bewerken. Als D.O.S. echter flink aanpakt, zal een overwinning zeker niet onmogelijk zijn. Vertrek pl.m. 12 uur Noordhoek. D.O.S. II krijgt bezoek van S.N.A. II, dat tot heden over zeer goed papieren beschikt zoodat ze van harte gaarne beide puntjes mee naar Stompwijk willen nemen. Maar.... D.O S. II heeft ze zelf ook zoo graag, zoodat we veilig kunnen aanne men, dat hier een spannende strijd zal ge voerd worden. Het publiek kan dus hiervan profiteeren. Aanvang 2 uur. R.-K. Sportver. „St. Bernardus". A.s. Zondag is voor al de elftallen van „St. Bernardus" een wedstrijd vastgesteld. Het eerste elftal der Jun. speelt te 12.30 uur op eigen terrein tegen een dito elftal der R. D. W. uit Leiden. Daar dit elftal voor onze jongens een sterke tegenstander is, zullen zij al hun krachten in moeten spannen, om de puntjes van de Duivels af handig'te maken. Het tweede elftal Jun. moet te 12.30 uur op bezoek te Meerburg, alwaar het ten strijde moet tegen het eerste elftal der Jun. der Sportver. „Meerburg". Daar dit reeds de derde keer is, dat deze wedstrijd is vastgesteld, zullen wij hopen, dat deze nu doorgang zal hebben. Het vertrek is bepaald op uiterlijk 11.45 uur vanaf het ter- Het eerste elftal speelt te 2 uur op eigen terrein en wel tegen „DONK" II uit Gou da. Daar de Gouwenaars ook zullen trach ten de puntjes van V.V.B. afhandig te ma ken, zal het voor onze jongens, willen zij zulks voorkomen, aanpakken wezen en vol houden van begin tot het einde, dan zal DONK toch zeker de pntjes niet cadeau kriieen. Het tweede elftal moet op bezoek te Wassenaar, alwaar zij te 2 uur ton strijde moeten tecen het derde elftal der Sport ver. „BI. Zwart". Deze wedstrijd zal door het tweede elftal tenminste als do spelers er niet te licht over denken, wel gewon nen kunen worden. Het vertrek is bepaald op 12 uur. Groote dooden. Een geestige spotter beeft eens beweerd, dat journalis- liek niets anders is, dan het vermelden van het overlijden van personen wier na men men no£ nooit gehoord heeft bij hun leven. Dat is wel wat overdreven, maar in ieder geval wordt er wel aandacht ge schonken aan den dood van bekende man nen en vrouwenhetgeen natuurlijk is, want de dood van hen, die een rol in ons leven hebben gespeeld, treft ons altijd. Zoo heeft ons deze week de dood getrof fen van de Russische danseres Anna Pawlowa, die stierf ver van haar vader land in een vreemd land, terwijl zij nog groote plannen had voor haar kunst. Verder stierf deze week de Fransche generaal Berthelot, een der bekende figuren uit den wereldoorlog. En ten slotte werd dezer dagen de dood vermeld van den ZweeJschen vlieger ka pitein Lundborg, die zich een wereldnaam verwierf door de redding van generaal Nobile van de vermaarde ijsschots na de ramp van de „Italia". Dat was in Juni 1928, toen heel de we reld in spanning verkeerde en zich af vroeg of de ongelukkige Poolvaarders, die ronddreven op een ijsveld in de Poolzee, nog ooit gered zouden worden. Vele expe dities trokken er op uit o.a. onze jonge landgenoot van Dongen. Amundsen ver loor er het leven bij. Lundborg was toen de eerste, die op de ijsschots wist te landen en hij nam Nobile met zich mee. Men heeft het later Nobile zeer kwalijk genomen, dat hij zich het eerste liet redden. Een tweede maal mislukte de landing van Lundborg en was hij gedwongen om twee weken bij de gestrande Italiaansche luchtvaarders in de roode tent te blijven, totdat het ge- heeie uitgeputte gezelschap gered werd door den Russischen ijsbreker „Krassin". De vluchten van Lundborg waren waag stukken, doch hij kwam er goed af. Thans vliegt hij over een exercitie-veld, valt en sterft. Een tragisch einde. Duitschlan dP o 1 e n. Zoo ge beurt het meermalen. Een gewaagde onder neming gelukt tegen ieders verwachting in en een op het oog gevaarlooze tocht wordt noodlottig. In het ministerieele leven gaat het evenzoo. Men had weinig verwachtingen van de successen, welke dr. Curtius, de Duitsche rijksminister van buitenlandsche zaken, be halen zou te Genève, waar hij de kwestie van de onderdrukking der Duitsche min derheden in Opper-Silezië aanhangig had gemaakt bij den Volkenbondsraad. De op positie in Duitschland had zich reeds ge spitst op een hinderlaag, waarin men den terugkeerenden Curtius zou kunnen van- gen. De Duitsche minister kwam echter met een overwinning terug; het conflict was geëindigd op een wijze, die Duitsch land voldoening gaf en die in het algemeen de voorstanders van een krachtiger be scherming der minderheden, als waarvan tot dusver de Volkenbond blijk gaf, tevre den kan stellen. De VolkenbondsraAd sprak zijn afkeu ring uit over de flagrante schending van het minderheidsverdrag door Polen en van de Poolsche regeering werd verlangd, dat zij voor de volgende raadszitting, in Mei, een uitvoerig gedetailleerd exposé zal geven van het door haar ingestelde onder zoek en van de maatregelen, die zij ter be straffing der schuldigen en ter schadeloos stelling van de benadeelden heeft geno men. Bovendien kreeg de Poolsche regeering een vaderlijke vermaning om in 't vervolg beter op te passen. Zoo heeft de heer Curtius dus in hooge mate succes gehad, dank zij de zeer tege moetkomende houding van den Poolschen FEUILLETON Uit bet Amerikaansch van FRANK L. PACKARD. (Nadruk verboden). 13) Millman boog zich weer over de toon bank met een boek in den hand. Zou je m ij vertrouwen, Dave 1 fluis terde hij kalm. Jou? Het bloed steeg Dave naar het hoofd. Meen je dat Charlie Zou j ij me willen helpen Ja, zei Millman als je me wilt ver trouwen, zal ik het geld voor je gaan ha len. Morgen ben ik vrij. Zeg het vlugDe wachter kijkt naar ons; hij wordt onrustig. Waar is het? In de oude duiventil in de schuur achter het huis van Tooler, je weet wel, ik heb het je verteld waar ik gewoond heb. Uit de steeg naast het huis kon je in den schuur komen. Millman legde het boek op den toon bank en schoof het naar Dave toe. Uitstekend, zei hij. Ik zal het wel vinden en in New-York zullen ze er niet naar zoeken. Je moet hier nog twee maan den blijven. Laten we zeggen den vier-en- twintigslen Juni. Den vier-en-twintigsten Juni vind je mij in het St. Lucian Hotel in New-York 's avonds om acht uur. Dan zal ik het je geven. En.... Zeg eens nummer vijf-ho'nderd-vijftig minister Zaleski, die vermoedelijk wel be greep in dit geval zeer zwak te staan, na alles wat omtrent de toestanden in Polen onder het militaire regime-Pilsoedski in den laatsten tijd aan het licht is gekomen. Een onverzoenlijke houding zou de sym pathieën voor Polen in den Raad, ook on der de meer speciale vrienden van dit land niet hebben bevorderd en in deze omstan digheden heeft Zaleski zich zeer toegevend getoond en in hoofdzaak de Duitsche eischen aanvaard. Voor den Volkenbond, die hier in een zeer netelige kwestie had in te grijpen, is deze loop van zaken eveneens een succes. In dit geval bleek wel zeer duidelijk van hoe groote waarde het bestaan van deze organisatie is voor de regeling vau inter nationale conflicten. Kabinetscrisis. Frankrijk heeft weer eens een kabinetscrisis meegemaakt. Verleden week duikelde plotseling het kabinet- Steeg na een kortstondig bestaan te hebben beleefd En, zooals dat in Frank rijk wel meer gebeurt, het duurde niet lang of Laval, die met de kabinetsforma tie werd belast, had een nieuw ministerie bij elkaar. Briand bleef natuurlijk en Tar- dieu keerde weer aan de regeeringstafel terug. Deze beide" manne drukken thans hun stempel op de regeering. Briand zet zijn bekende politiek voort op buitenlandsch gebied en Tardieu op binnenlandsch ge bied. De „Msbd."-correspondent te Parijs noemt dil ministerie een kabinet van per soonlijkheden van beteekenis in tegenstel ling met het ministerie-Steeg, waarin veel minder persoonlijkheden zalen. Merkwaar dig is nog, dat men voor het eerst een neger als onder-staatssecretaris voor kolo niën in het kabinet heeft opgenomen. Thans wachten we maar, wanneer ook dit ministerie ten val zal worden gebracht, want in Frankrijk is het spelen met mini steries een even geliefkoosde bezigheid als elders bridgen bijv. Gandhi. Het resultaat van de Ronde Tafel-conferentie heeft tot gevolg gehad, dat de onder koning van Britsch- Indië, lord Irwin, Gandhi en verschillende andere gearresteerde Congres-leiders heeft vrijgelaten. In de Engelsche conservatieve pers, die de besluiten der Ronde-Tafel conferentie toch reeds met een groote gereserveerdheid had aanvaard, heeft dit besluit slechts ma- tic e instemming kunnen wekken. De „Daily Mail"' en de „Moming Post" twijfelen a-an de wijsheid van dit experiment en vreezen, dat de reeds ernstige toestand in Britsch- Indië door de actie, welke de extremisti sche leiders nu weer zullen kunnen ont plooien, nog verscherpt zal worden. De vrijlating van Gandhi en van de lei ders der nationalistische beweging, even zeer als de weder-erkenning van de con gres commissies is inderdaad een waag stuk, vooral wijl Gandhi een onbereken bare persoonlijkheid is. Hij is in staat groo te gematigdheid te betrachten, maar ook is het mogelijk, dat hij in een fanatieke on verzettelijkheid vervalt. Toen hij na zijn vrijlating te Bombay aankwam, verklaarde Gandhi dat de bewe ging van burgerlijke ongehoorzaamheid niet afgelast zou worden, voordat alle 23.000 gearresteerde Indiërs waren vrijgelaten. Nu Engeland binnenkort weinig belang meer zal hebben bij de handhaving van het zont-monopolie, zal vermoedelijk de bur gerlijke ongehoorzaamheidsactie weinig meer uitrichten. Zal Gandhi thans gaan medewerken aan den opbouw van de nieuwe constitutie voor Indië? de wachter kwam op het tweetal toe heb jij je boek? Dave Henderson nam het boek en liep naar de deur. Tot ziensriep hij over zijn schouder. Tot ziensantwoordde Millman. Brood op de wateren. Het was donker in de cel, heelemaal donker. Alleen 'n zwak lichtschijnsel kwam van den hoofdgang, twee verdiepingen la ger en drong onder den reet van de deur door. Het scheen Dave uren geleden, dat hij in de bibliotheek was geweest en met Millman gepraat had. Hij hief zijn handen tot boven zijn hoofd en balde zijn vuisten. Idioot die hij geweest was, hij zag het nu duidelijk in Zijn lach klonk hol het was een grim mige lach vol bittere ironie. Ja, hij zag het nu in nu het te laat was. Millman Zoo'n sluwe, schijnheilige kwezel bestond er geen tweedeZe haddeu een val voor hem open gezet en hij was er ingevlogen Dat was Millman's vooropgezet plan ge weest: om in die twee jaren met duivelsche list zijn vertrouwen te winnen om dan in een onbewaakt oogenblik te weten te ko men waar die honderd duizend dollar ver stout waren Dave geloofde van Milman's geschiede nis nu ook geen woord meer en evenmin in Millman's onschuld. Een en zestig dagen voorsprong had MillmanDave kon geen rust vinden Telkens spronk hij weer van zijn brits op. Vijf jaren in dit duivelshol te vertoeven, een geschandvleklen naam te hebben, voor eeuwig een gebandmerkte te zijn en nu dit nog! Verraden door een Judas! Maar hij zou hem wel krijgen en dan.... Zou de politie Millman gebruikt K. K. FEDERATIE. Overzicht Als steeds bekruipt ons weer de vrees, dat er vele wedstrijden van het voor mor gen vastgestelde programma, wegens af keuring van terreinen, zullen uitgesteld worden. Het natte weer in de afgeloopen week heeft de terreinen doorweekt en als er de twee laatste dagen niet een frissche wind wat verbetering brengt, ziet het er niet al te best uit. Het programma wordt intusschen bij de week interessanter en vooral is zulks het geval nu morgen de groote strijd tussohen D. H. L. en Leonidas zal gestreden wor den. We geven den Delftenaars de beste kans op de overwinning. Lisse moet op bezoek bij G. D. A., en hoewel G. D. A. Zondag danig teleurstelde en Lisse voor een verrassing zorgde door een gelijk spel tegen H. B. C., gelooven we toch, dat Lisse morgen in Loosduinen niet veel succes zal kunnen boeken. Dit zal echter nog wel kunnen geschieden, in dien Lisse volledig zal opkomen. Graaf Willem heeft weer een gelegen heid om zich wat verder van de laatste plaats te brengen, nu H. B. C. op bezoek komt. D. O. N K. achten we thans wel in staat, om T. Y. B. B., dat blijkbaar op retour is, te slaan, terwijl S. J. C. aan haar positie op de ranglijst verplicht is van D. E. M. in Beverwijk te winnen. Toch gelooven we, dat daarloe alle krachtsinspanning noodig is, want D. E. M. raakt in het nauw... Voor de tweede klasse O is wederom vastgesteld de wedstrijd LeidenTeijlin gen. De roodzwarte Leidenaars gaan hard bergafwaarts en bestuur en elftalcommissie zullen goed doen eenige wijzigingen in het elftal aan te brengen. Van een der leden ontvingen wij deze week een proeve voor een gewijzigde opstelling welke aldus luidt: DoelKraan. Achter: H. Goddijn en Bekkering. Midden: v. d. Klauw, F. Goddijn en Lek. Voor: Breedeveld, Belt, Kerkvliet, Bra- kel en P. Goddijn. Wij zijn het met dezen inzender niet eens. Men moge aan het elftal verande ren wat men wil, maar het lijkt ons abso luut verkeerd om Brakel van de midhalf- plaats te halen. Nergens dan op deze plaats voldcet Brakel beter. Overal elders mis lukt hij, omdat het een sjouwer is over het geheele veld. Dan dunkt ons beter H. Goddijn in de voorhoede en F. Goddijn in de verdediging. Wij bevelen het de elftal commissie gaarne aan. Dan zijn we ge ruster óp den uitslag, al willen we ons niet ontveinzen, dat de gasten morgen wel kunnen winnen. Blauw Zwart gaat op bezoek bij de Dui ven. Dat wordt een harde strijd, waarin de de Wassenaarsche club niet veel kans geven. Excelsior ontvangt verder Spartaan en Leni0 en Snel speelt thuis tegen Graaf Floris. R.-K. S. V. „Leiden". Morgen zal Leiden I Teylingen ontvan gen. Een zware, maar prettige wedstrijd staat den Leiden-spelers te wachten. Enthousiast spel en een beetje geluk dan komen de puntjes binnen. Leiden II gaat naar Alphen om de Al- phensche Boys te bekampen. Een elftal, dat niet mis is. Als de Leiden Il-spelers nu maar opkomen, dan kunnen de onzen hun mannetjes staanvertrek om kwart voor één per autobus vanaf Korevaarstraat. Leiden III gaat naar A. S. C. te Zoe terwoude. Zullen de onzen nu weer de pun tjes cadeau geven zooals verleden Zóndag? Jongens, denkt een beetje om de eer, er moet voor gewerkt worden. Als jullie sjouwen van begin tot einde dan betwij felen wij niet of jullie moeten succes heb ben; vertrek één uur per fiets vanaf Kore vaarstraat. hebben of was Millman misschien zelf van de politie. Dave sloeg in wilde opwinding de vuis ten tegen zijn slapen. Barjan en Bookie Skarvan en nu Millman Baldy Vic- kers mei zijn trawanten, een samenspan ning van alles en allen tegen hem Hij draaide plotseling het hoofd om en zijn handen vielen omlaag. Hij had een kreet gehoord. Het was gean luiden kreet, maar het geluid drong ver door in de nacht stilte van de gevangenis. Daar was het wéér. Dave Henderson ging naar de deur en sloeg met zijn vuisten tegen de tralies Hij zou wel straf krijgen, maar hij had dien kreet herkend. Tony was vanavond stil geweest het was beslist niet goed met den ouden bommengonier. Hel schoot Dave te binnen hoe vreemd de oude man er dien middag uitgezien had. Hij rammelde weer aan de staven van de deur. Hij hoorde den ouden Tony kreunen. Voetstappen klonken op de ijzeren ga lerij. Een wachter liep voorbij, een andere bleef bij zijn deur staan. Houdt op, gromde de wachter. Ga naar je brits terug. Dave Henderson liep achteruit. Hij hoor de Tony's deur open gaan. Toen dof stem- mengemurmel. En daarna duidelijk de stem van den wachter: Ik geloof, dat de oude jongen er ge weest is. Haal den dokter en ja, waar schuw den directeur als hij ten minste nog niet naar bed is. Geloop van vele voetstappen Klonken nu op de ijzeren galerij, maar het geluid kwam van den anderen kant en de voetslappen gingen naar Lomazi's cel Dat dat vanavond nu gebeuren mpestIn de dagen die hem I nog resten zou hij alleen zijn alleeu 1 dood-alleen. Een wachter deed zijn celdeur open. Achter den wachter kwam de directeur. Dave mocht hem graag lijden; hij was streng, maar altijd rechtvaardig. Maar waarom kwam de baas nu in zijn cel Dave zou het suoedig hooren. Lomazzi is stervnd, begon de direc teur. Hij heeft verlof gevraagd om af scheid van je te nemen. Ik heb geen be zwaar. Ga mee Ikik dacht dat ik hoorde zeggen, dat hij al dood was, stamelde Dave. Hij was bewusteloos, was het korte antwoord. Een hartaanval. Kom vlug het loopt af. Dave Henderson stapte de cel uit en bleef een oogenblik voor de deur van To ny's cel staan. De oude man lag op de brits met een gelig gezicht en gesloten oogen. De gevangenis-dokter stond met een injectiespuit je in de hand terzijde. Dave veegde met de hand over zijn oogen het was. alsof een plotselinge nevel hem even het gezicht benam toen liep hij resoluut naar de brits en viel op zijn knieën neer. Een hand werd uitgestoken, een beven de, slappe, koude hand, die zwakjes de zijne greep, de donkere oogen van den sterven de openden zich zich met een opflikkering van het oude vuur op Dave's gezicht; om de lippen speelde een vage glimlach. De oude Tony fluisterde de oude To ny had steeds in zichzelf gemompeld en gefluisterd maar het was altijd moeilijk geweest om hem te verstaan, zelfs als men zijn ooren inspande. Maar nu was hij vrij wel heelemaal onverstaanbaar. Dave Hen derson veeide weer niet de hand over de oogen en boog zijn hoofd tot voor den mond van den ouden man. Brave jongen, dat je hier bent geko- |l lllllll llllll II! Illllll MIMI llllll II Mill III II men, Dave. Oude Tony vergeet nooit iemand, die goed voor hem geweest is. Oude Tony weet dat je hulp noodig hebt.... als je vrij bent. Luister Nicolo Capriano San Francisco. Begrijp je? Tony Lo mazzi stuurt je. Tony Lomazzi kreeg le venslang voor hem. Nicolo zal het Tony's vriend vergelden. Ga maarzijn stem stierf weg, brak. Iemand maakte Dave Henderson's hand los uit de hand die haar omklemde. Als uit de verte hoorde Dave de stem van den gevangenis-dokter zeggen: Het is afgeloopen Een zacht klopje op zijn schouder wek te Dave Henderson uit zijn wakenden droom. Het was een wachter, die een hoofd beweging maakte in de richting van de deur. PADEN DER ONDERWERELD. De deur in het slop. Sedert hij dien middag in San Francisco was aangekomen, had Dave Henderson voortdurend de overtuiging gehad, dat hij werd gevolgd. Hij kon niets beginnen voor hij zich er van vergewist had, wie hem volgden, en waar zijn vervolgers zich pre cies bevonden. Als hij daarin geslaagd was zou het hem niet moeilijk vallen hen op een valsch spoor te brengen, zoodat hij dan gelegenheid kreeg eens naar de dui ventil in Tooler's schuur te gaan om zich te overtuigen dat het geld zich daar niet meer bevond, of, wat in de gegeven om standigheden nog belangrijker was, den vriend van Tony Lomazzi te gaan bezoe- I keu Capriano. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 13