VRAAGT VOORTAAN,.GROOT MODEITHOLLANDSCH-ZWITSERSCHE 5CTS.REEPEN VEEL ZWAARDER GEWICHT VRAGENBUS UIT DE OMGEVING FAILLISSEMENTEN ZATERDAG 31 JANUARI 1931 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 BU1TENL BERICHTEN ONGELUKKEN. SCHIP MET 21 OPVARENDEN VERGAAN? Uit Kopenhagen wordt gemeld: De vrees dat het Noorsche vrachtschip „Ulv", dat sinds 20 Januari, toen het Siglufjord ver liet, wordt vermist, met man en muis is vergaan, schijnt bevestigd te worden door het feit, dat wrakstukken van het schip aan de kust van IJsland zijn aangespoeld. De bemanning van het schip bestond uit 17 koppen, terwijl er zich vier IJslandsche pas sagiers aan boord bevonden. „Tel." MEXICO OPNIEUW GETEISTERD. Door twee aardbevingen. Twee hevige aardbevingen, welke, naar men meent, 12 staten geteisterd hebben, hebben opnieuw een paniek veroorzaakt in Zuid-Mexico en nieuwe schade aange richt. I Lawine in een Zwitsch „Kurort". Naar uit Zurich aan de Berlijnsche bla den wordt gemeld, heeft bij het kurort Elm (kanton Glarus) een sneeuwlawine van meer dan 100 Meter breedte en 7 Meter hoogte plaats gehad, waardoor het plaatsje volkomen van de buitenwereld werd geiso- leerd. De straten- telefoon-, telegraaf- en spoor wegverbindingen zijn versperd. De sneeuwmasa's zijn deels in de Sern gestort, waardoor deze rivier buiten haar oevers i6 getreden. Verwacht wordt, dat nog eenige lawines zullen volgen. VERMISTE TOERISTENGROEP TERUG GEVONDEN. Uit Jungfraujoch wordt gemeld: Van daag voor acht dagen heeft een uit zes personen bestaande groep Engelsche toe risten zich met drie gidsen uit Adelboden van hier naar den Aletsch-gletscher bege ven, om van daar naar het kanton Wallis te trekken. Daar het weder nog dienzelfden dag om sloeg is de groep, naar men aanneemt, eenige dagen in de Concordia-hut geble ven. Van Jungfraujoch uit heeft men de touristen op den Aletsch-gletscher ter hoogte van de Olmenhorn gezien. Men ver moedt dat zij 't tijdelijk opklarende weder voor hun tocht naar Wallis heben willen benutten, doch daarna weder naar de Con cordia-hut zijn teruggekeerd. Gistermidag is een reddingscolonne naar de hut vertrokken, daar men vermoedt, dat de touristen daar ingesloten zijn. Nader seint het Zwitsersch Tel. Agent schap uit Moerel (kanton Wallis) dat de reddingscolonne de touristen heeft gevon den. Drie Engelschen (twee dames en 'n heer) en de gids Baertsch waren echter reeds overleden. DE ALPENJAGERS IN VEILIGHEID. Volgens naderè berichten zijn de Italiaan- sehe Alpenjagers, die bij Bardonecchia in gesloten waren, er in geslaagd, door een ondergrondsch kanaal te ontsnappen. Bij groepen tegelijk begaven de Alpenjagers zich, voorzien van rubberlaarzen, in het kanaal, om bij fakkellicht over een lengte van 8 K.M. door den 1.70 M. hoogen en 1 M. breeden tunnel te mareheeren. Aan het einde van het kanaal werden de uitgeputte Alpenjagers door den divisiecommandant ontvangen en per smalspoortrein naar Bar donecchia gebracht. Te middernacht was het reddingswerk geëindigd. De lijken van de slachtoffers der lawine zullen worden geborgen, zoodra er gunsti ger weer komt. Aangezien volgens de berichten de ba taljonsstaf en de ongelukscompagnie teza men ongeveer 80 Alpenjagers telden en er 21 bedolven werden, zijn er dus ongeveer 60 via het waterkanaal gered. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Vraag: P. B. te V. Antwoord: Wij kunnen u niet zeg gen of er kans bestaat op meerdere uifc- keeringen. Voorzoover ons bekend is het faillissement nog niet afgewikkeld. Vraag: Omtrent vrijwillige motor- dienst en het opkomen voor herhalings oefeningen. Antwoord Waarschijnlijk zult u, wanneer u zich laat schrappen, toch nog voor herhalingsoefeningen op moeten ko men. Zonder nadere gegevens kunnen wij dat niet met zekerheid zeggen. Doch wend tot de secretarie van de plaats van uw inwoning, waar men u alle gewenschte in lichtingen kan geven. Vraag: Omtrent de Hanzebank. Antwoord Wanneer een volgende uitkeering zal plaats hebben is ons onbe kend. V raag Kunt u mij ook zeggen of Duitsche marken van 1922 nog geldig zijn? Antwoord Waardeloos. INGEZONDEN STUKKEN De werkverschaffing te Voorhout. Voorhout, 30 Jan. '31. Mijnheer de Redacteur. Inzake het schrijven in uw blad van he denavond over den gunstigen stand van de werkverschaffing te Voorhout kan ik het nu met den heer van der Voet niet eens zijn. Wel de menschen, die aan de wegen werken, hebben het loon van 4. per dag, maar de groep arbeiders in parti culier bedrijf, gesubsidieerd door de Gemeente, nu die hebben het harder te verantwoorden en verdienen geen 4 per dag, doch hebben zelfs weken meegemaakt van 15.per week en ook zelfs een van 12.66. Nu dat is heel wat anders dan 4 en het is ook een z.g. werkverschaffing. En wat de bouwvakarbeiders betreft zou ik meenen, daar er niet zooveel zijn, dat de gemeente het werk beter zou kunnen uit besteden en dat ze dan den aannemer ver plichtte de werklooze arbeiders, die hier in de gemeente zijn, het eerst aan het werk te stellen, daar dan die arbeiders toch ten minste dat loon verdienen, dat bij het lan delijk collectief contract is vastgesteld. Met beleefde dank voor de plaatsing, Een Abonné. Voorhout, 30 Jan. '31 Mijnheer de Redacteur, TER-AAR. Tragisch. -— De 17 jarige H. B. alhier wilde graag schipper worden en kreeg daar voor eindelijk toestemming van zijn ouders. Hij verhuurde zich als knecht bij schipper d. D. en bevond zich op een zijner eerste rei zen nabij Gorinohem. Gisteren kwam be richt binnen van de poliltie aldaar diat de jongen dood in de kajuit gevonden was, ver moedelijk tengevolge van kolendamp vergif- biging. Voor het gezin B. waarin hij de oud ste zoon was, een zware slag. De kleine brug. Gisteren is de ldeine brug, die geheel vernieuwd is, voor het verkeer geopend. Dank zij den aannemer den heer v. 1PJ., die alles in het wenk stelde, om het werk zoo spoedig mogelijk klaar te krijgen, om verdere onaangenaamheden te voorkomen met het passeeren van de nood brug, dat somtijds wel eens gepaard ging met ongepaste woordenwisselingen. Geboren: G er rit Willem, zoon va-n N. den HartogVoordouw. Gehuwd: L. Th. Mur, 23 jaar met Th. J. v. cL Kleij, 22 jaar. Gevestigd: C. de Vos van Hillegoan, J. A. Spoeistra van Amsterdam, J. Smit van Terschelling. Vertrokken: C. M. Otto naar Veuir, J. M. Dobber naar Woerden. Gl. M. Dobbe naar Leaderdorp. C. M. van Dam naar Lisee. G. A Verhoef naar de Bilt. Berichten reeds in een groot deel onzer vorige oplage geplaatst. BINNENLAND. MOORDAANSLAG TE GRONINGEN. Hedenmiddag te ruim 12 uur heeft te Groningen de 55-jarige P. v. d. Tuut een aanslag gepleegd op de 40-jarige mej. E. Koorts, werkster bij de familie ter Borg, die bezig was, het portiek te dwijlen. De man stortte zich plotseling op de vrouw en bracht haar met een mes verschillende ste ken toe in armen, beenen en in den rug, waardoor de vrouw ernstig werd gewond. Hevig bloedend is zij in het Academisch Ziekenhuis aldaar opgenomen. Intusschen was de man, die woest om zich heen sloeg door omstanders gepakt, waarbij hij met de klomp op 't hoofd werd geslagen, waar door hij bloedend werd gewond. Hij is over gebracht naar het hoofdbureau van politie. De reden van den aanslag is nog niet be kend. De toestand van de vrouw is ern stig. DUïTSCHLAND EN NEDERLAND. Besprekingen over tariefsverlaging. Naar wij vernemen zullen a.s. Woens dag 4 Febr. te 's-Gravenhage besprekingen plaats vinden over tariefsverlaging door Duitschland tusschen Nederlandsche en Duitsche gedelegeerden. De botsing van de Gooische stoomtram. Op 1 Nov. j.l. had in de nabijheid van het St. Janskerkhof tusschen Laren en Hilversum een botsing plaats tusschen twee tramtreinen van de Gooische stoom tram. De 28-jarige Wagenbestuurder J. J. K. had zich als gevolg van deze botsing te verantwoorden voor de Amsterdamsche rechtbank wegens sckuldmisdrijf. Verd. zou volgens de dagvaarding hoogst roekeloos en onvoorzichtig hebben gereden. De of ficier van justitie eischte een hechtenis van 7 dagen, rekening houdende met het. feit, dat verd. reeds is gestraft door zijn Uitgesproken: A. Schouten, koopman, te A1 h e n a. d. R ij n; cur.: mr. A. J. Romijn te Leiden. H. C. Heidbuurt, rijwielhandelaar, te Bos koop; cur.: mr. C. M. Loef te Boskoop. M.. Hendrinks, metselaar en aannemer, te Wassenaar. LEIDEN. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND. AFD. LEIDEN. (Secretariaat Leliestraat 7). Maandag. Rechtskundig Bureau van 6.30 —8 uur voor de leden van de afd. Leiden en Omstreken. Bondsgebouw Steenschuur no. 15. Zij die gebruik maken van het Rechts kundig Bureau worden verzocht op tijd aan wezig te zijn. Voor leden van buiten de stad rijwiel stalling in het Bondsgebouw. Dinsdag. Ledenvergadering R. K. Me taalbewerkers St. Eloy 8 uur. Woensdag. Vergadering Propaganda^ Commissie uit Vak- en Onderafdeelingen, 8 uur. De vak- en onderafdeelingen worden verzocht een afgevaardigde te zenden. Donderdag. Vergadering Bestuur Comité Herwonnen Levenskracht. Donderdag. Jaarvergadering Bakkers gezellen St. Hubrecht, 8 uur. Vrijdag. Repetitie R. K. Gein. Zangver- eeniging Pulchri Studio 8 uur, tevens aan melden van nieuwe leden. Zalprdag S. r - - e 1 "-k 7- S uur. Sluiting kantoor precies 8 uur. Sparen voor de Reiskas van 78 uur. Bibliotheek van 7.308.30 uur. Brandstoffencommissie houdt zitting van 78 uur in het kantoor. De jaarvergadering van den R. K. Volksbond zal plaats hebben op Donder dag 19 Febraari a.s. Candidaten voor het bestuur indienen tot Woensdag 18 Febr. a.s. iNTERPAROCHIëELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIG ING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in- 8c' 'jven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen IIIeD Maandag van de maand, 's avonds om half 9 in de Presi dentskamer vaD het Gezellenhuis. Heden Zaterdag van 89 uur plaatsbe spreking op de bovenzaal, verder is de zaal gesloten. Ook geen bibliotheek. Zondag. Eerste der zeven Zondagen die het feest van St. Joseph voorafgaan. Te half 7 uur in de St. Lodewijkskerk Gez. H. Mis, waaronder plechtige Algem. H. Communie. Na de H. Mis wordt gezongen „Knielt, Ohristenschaar, bladz. 24, en na de luide dankzegging, van den eerw. vice- praeses H. Joseph trouwe hoeder, bladz. 32, waarna in het Gezel!enhuis Gemeen schappelijk ontbijt, waarbij wordt gezon gen „Gezellenlied" bladz. 9 en „Kolpings- glorie" bladz. 10 uit de Liederenbundel. Van 1 tot 2 uur zitting St. Joseph Spaar kas welke wordt waargenomen door de heeren Bayer en C. van Oerle. Van 12.30 tot 1-30 bibliotheek, 's avonds te 8 uur precies eerste feestavond, voor de Gezel- 1 len en hun ouders. Maandag. Van 8—9 uur plaatebespreking bij loting. 8.30 uur aspirantencursus op de boven zaal. Dinsdag te 8 uur 2de feestavond voorde Gezellen met hun ouders. Woensdag van 8—9 uur plaatsbespre king bij loting. 8.30 uur vergadering Raad van Bestuur. Donderdag. Geen R. K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen. Te 8 uur precies 3de feestavond voor de Donateurs. Vrijdag. Symphonic Frans Schweitzer repetitie om 8.30 uur. Van 8—10 uur turnclub Oranje-Zwart lokaal Pieterskerkhof. Allen op tijd aanwezig. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden. Zaterdag van 8—9 uur plaatsbespreking voor Zondag en Maandagavond. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Geen kegelen. Iederen Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Leesbibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. leJ.eren Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Vordere mededeelingen: Het is voor de Gezellen van groot belang om nu reeds te- sparen voor de retraite. Het kaarten rui len voor de feestavonden moet onderling gebeuren na het ontbijt of bij het plaatsbe spreken. Men wordt beleefd verzocht niet aan de Pastorie en ook niet Witte Singel no. 46. R. K. PATR0NATENB0ND (District Leiden). Secretariaat: Heerenstr?at 23. Donderdag van 8 tot 9 uur R. K. Ar beidsbeurs voor onze Patronaat sjongens in het Gebouw der St. Joseph's-Gezellen- Vereeniging, Rapenburg 52. Tel. 1168. ST.-PETRUS-PATR0NAAT. Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leerlingen van de St. Joseph's Gezellen- Vereeniging, Augustus 1887September 1920). Zaterdag Leesbibliotheek van 8—9 uur. Zondag van 1 tot 1.30 uur bibliotheek, half 5 Conferentie, 5 uur contributiebeta- len, spaarkas en ontspanning. SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 910 uur H. Mis met predikatie Onder de H. Mis Algemeene H. Communie 10—10.15 uur ontbijt; 10.15—10.45 uur bij zonder godsdienstonderricht ter voorberei ding voor de 1ste H. Communie, 10.15 11.30 uur ontspanning. Afd. I 5.306 uur catechismus, 6.006.30 uur Lof, 6.307.30 uur ontspanning; Afd. II, III en IV, 6.30 8.30 uur ontspanning Afd. I. Maandag 5.306.30 Spaarbank en biblio theek. 8.00—9.30 uur Handt eekenen. Dinsdag 6.157.3C Vleoht- en Cartonna- gewerk; 7.30—8.45 Lijn. projectie- en ma- chineteeken; 8.459.00 Recreatie. Woensdag 4.305.45 uur Vlecht en Kar- tonagewerk6.457.30 Zaüg7.30—8.00 Lof. van 8.008.30 uur recreatie afd. I, II, III; afd. I tot 9 uur. Donderdag 7.308.45 uur Bouwkundig teekenen, Sloyd, 8.459.00 Recreatie. Vrijdag 8.309.00 uur Debatingclub, 9.00 9.30 Recreatie. Zaterdag 6.007.00 Gymnastiek jongste afdeeling; 7.00—8.00 idem hoogste afdee ling; 8.0010.00 Recreatie, afd. I. ZITA-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 810.30 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8—10.30 uur. Bemiddelings-bureau. Inschrijving voor dienstboden kosteloos. Voor werkgeefsters wordt berekend 1.25 bij inschrijving en 1.25 bij plaatsing van een meisje. Het bureau is geopend iederen werkdag, be halve Zaterdag, van 9.3011 uur des morgens. R. K. DAMES GYMNASTIEK-VEREEN. „KLIMOP". Vrijdag. De lessen worden gegeven als volgt: 4.305.30 Kleuterstukje (meisjes van 8 tot 10 jaar). Adspiranten: 5.306.30 uur groep I 6.45—7.45 groep II. 89 uur groep III en leden. Aangeven nieuwe leden N. Rijn 32. R K. REIDANSCl UB „UTILE DIILCP. Maandagavond half negen repetitie (Mare). Nieuwe leden kunnen zich aanmel den Oude Vest 101. ST. JOSEPH'S GEZELLEN-VEREEN. Oegstgeest Zondag. Jaarfeest, 's Morgens na de H. Mis van 7 uur, algemeene H. Communie, i waarna gemeenschappelijk ontbijt, in de l Gezellenzaal. Half elf Hoogmis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van het be stuur en leden, deze H. Mis zal worden opgedragen door onzen vice-Praeses, kap; N. van Schaik. 's Avonds te 8 uur zullen de leden een tooneelstuk opvoeren, welk is getiteld: „De Juweelen Cassette", een klucht in drie bedrijven. Plaatsen kunnen besproken worden na de Hoogmis, in het St. Willibrordusge- r gebouw. Donderdag Verplichte vergadering in de Gezellenzaal van. 810 uur. Vergun ons s. v. pl. nog eenmaal een kleine ruimte in uw geëerd blad, waarvoor bij voorbaat onze dank. M. de Red., met verwondering hebben wij kennis genomen van het ingezonden stuk, hetwelk als ant woord op ons sohrijven van Donderdag 11. moest gelden en onderteekend is door J. H. van der Voet. Maar, M. de Re-d., is Van der Voet 't dan niet eens met onze ziens wijze omtrent het te werk stellen van ar beiders in productief werk. Wij zijn nog eenmaal zoo vrij onze zienswijze hier nog eens duidelijk tegenover te stellen. Waar de heer Van der Voet spreekt over de be hoeften van een bouwvakarbeider, dat deze toch niet grooter zijn dan van een landarbeider, dan geven we zulks volmon dig toe, als de toestand van de bouwvak arbeiders in gelijke geest te beschouwen was als van de landarbeiders, maar dit is 't juist, waar 't om gaat. En het is ge-heel geen nieuws voor Van der Voet noch voor een der andere Raadsleden, dat de toe stand voor de bouwvakarbeiders vaak heel wat ongunstiger is, doordien zij 't maar al te vaak meemaken, dat, wanneer de land arbeiders geregeld werken en hiermede bedoelen wij den zomer tot diep in de herfst (wanneer zij loonen verdienen die zoodanig zijn dat wij bouwvakarbeiders er naar watertanden), juist in dien tijd de bouwvakarbeiders op het platteland, met werkloosheid te kampen hebben, zoodat zij op het einde van het jaar in veel ongun stiger omstandigheden zijn dan de land arbeiders. M. de Re-d., ik durf niet verder door gaan daar wij bang zijn te veel van uwe goedheid te vergen, 't Wil ons voorkomen, daar wij gewezen hebben op de werken in het Boerhaavekwartier, waar toch zeer zeker vakmenschen moeten werken, dat deze werken toch zeker buiten het ge bied van „Werkverschaffing" behooren te blijven. Al 't andere werk, waar dan ook bouwvakarbeiders aan het werk gesteld zouden worden, nemen wij volgaarne aan als Werkverschaffing. Hopende, Mijnheer de Redacteur, dat dit schrijven juist beoordeeld zal worden, en niet door de bril van achterdocht of wangunst veroordeeld wordt, verblijven wij, u nogmaals dankend, Het Bestuur v. d. R. K. Bouwvak arbeidersbond. Afd. Voorhout. Het Nieuwkoopsch oog wil ook wat hebben. Geachte Redactie! Mag ik voor het onderstaande een klein plaatsje vragen in uw orgaan? Bij voor baat daarvoor mijn hartelijken dank. Aan mijn medeburgers! Onze gemeenteraad zou graag den Sta tionsweg willen verfraaien, maar oordeelt het thans, in dezen malaisetijd, juist niet het geschiktste moment. Dat is alleszins te billijken, en toohdeze voor ons dorp eenige wandelweg, die door een groot deel onzer wandelaars druk bezocht wordt, ga op mooie Zondagmiddagen maar eens zien! moet m. i. worden beplant, en dan niet alleen met elzenstruiken. Maar dat kost eenig geld. Zouden er nu onder de 3300 Nieuwkoo- pers geen 50 personen kunnen worden ge; vonden, die elk een rijksdaalder willen of feren? Dan zou, met steun uit de Gemeen tekas, al in dit voorjaar het plan kunnen worden uitgevoerd. Mijn dorpsgenooten zullen daarbij een blijk van burgerzin ge ven, de gemeente een mooi aangelegen toe gangsweg van het station naar het dorp bekomen, en de Nieuwkoopsche werkloo- zen een arbeid verrichten, die in mijn oog, meer verheffend is, dan baggeren of sloot- graven. Wie iets voor dit plan voelt, stelle zijn voornemen nu eens niet uit, maar sture mij zijn twee en een halve. pop. Alle giften ook grootere en kleinere, zijn welkom en zullen te gelegenertijd worden verant woord. P. DE GRAAF. Nieuwkoop, 29 Jan. '31. SASSENHEIM. Kindertoeslag. Gisteravond is in het K.S.A.-gebouw door de besturen van de land- en tuinbouworganisatie voor de 2de maal zitting gehouden voor het kimdertoe- slagfonds. In totaal iis aan 83 gezinnen een bedrag van 1364.uitgekeerd. WASSENAAR. Opening Openbare School. Gistermor gen is de nieuwe Openibare school aan de van Zuylen van Nijeveltstraat op plechtige wijze in gebruik geateild. Omstreeks half elf kwamen in de school bijeen enkele gemeenteraadsleden, Leden van de Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs en van de Ouder- commissie. Toen allen in het Gymnastieklokaal bij een waren aam de Burgemeester Wiegman het woord. Hij sprak er zijn leedwezen over uit, dat de Inspecteur van het. Lager Onderwijs niet bij de opening aanwezig kon zijn. Ook de beide Wethouders waren verhin derd de plechtigheid bij te wonen. Hij bracht dank aan den Inspecteur v.h. Lager Onderwijs, alhoewel niet aanwezig voor zijn medewerking tot het oprichten van deze school. Het hoofd van de school, de heer M. Pee reboom, wenschte hij geluk met deze ge beurtenis daarbij de hoop uitsprekende dat deze fróssnbe school' den kinderen tot heil zou zijn. Verder bracht hij dank aan den archi tect, den aannemer en den opzichter over den bouw, voor de zorgen aan de tot stand koming van deze school gewijd. Zij mag in alle opzichten geslaagd hee- ten. Aan het slot zijner rede droeg hij de school over aan het Hoofd, hem toewen- schende, dat hij nog enkele jaren in goede gezondheid de belangen van het onderwijs mocht dienen. Bij afwezigheid van den Voorzatter van de Plaatselijke Commissie van Toezicht spaak de heer De. Borst. Hij bracht dank aan Burgemeester en Wethouders voor de verleende medewerking en ook aan den heer Peereboom voor de vele moeite welke hij zich getroost heeft. Hierna nam de heer Hnibregtse het ■woord, waarna de heer Peereboom als laat ste spreker, allen aanwezigen dank bracht voor het gesprokene. De leerlingen van de vier hoogste klassen der school kwamen daarna de zaal binnen. Onder leiding van het Hoofd zongen zij een lied van Cath. van Rennes, getiteld: „Een giroote Feestdag". Dit lied maakte op de aanwezigen een aangenamen indruk. Na afloop daarvan bood een der meisjes leerlingen onder enkele gevoelvolle woor den den heer Peereboom een bloemstuk aan. Zij bracht daarbij aan hem dank voor alles - wat hij gedaan heeft, om dezen da-g voor de leerlingen een feestdag te maken. Door een anderen leerling werd daarna namens alle kinderen een bloemstuk aan geboden aan den heer A. Bontenbal, Ge meente-architect (den ontwerper van de sohool), als bewijs van dank voor het groot- sche werk door hem gewrocht. Na deze officieele plechtigheid werden de kinderen onthaald. In den namiddag werd aan de ouders gelegenheid gegeven om de nieuwe sohool te bezichtigen. Hier van werd een zeer ruim gebruik gemaakt.. Geboren; Maria Johanna, d. v. A. OolijnN. A. Bergman. Theodoras Nioo- laas, z. v. G. A. van der DriftP. M. van der Velde. Overleden: Willem Lodewijk Haen- tjens, oud 60 jaren, oingehuwd. Francis- ciis Sormi, oud 1 jaar, ongehuwd. Wil lem Wins, oud 75 jaren, echtgenoot van Ma rie Sibilla de Veer. Cornells Koster, oud 53 jaren, echtgenoot van Johanna PieterrW- la van Vuuren.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10