UIT DE RIJNSTREEK Balans Tafel- en Huishouilgoeiieren §3. tiïe Kaniiifi KERKNIEUWS SPORT VRIJDAG 30 JANUARI 1S31 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Volksbond. Dim-sdag hield de afd. Voorschoten van de Ned. U.K. Volksbond haar jaarvergadering. Nadat de voorzitter de vergadering ge opend had en alle aanwezigen hart lijk wel kom ha-d ge heets n, inzonderheid den heer v. Akker, c-nze districtsbestuiirder, las hij allereerst een schrijven voor van den Gees telijke Adviseur, die om gezondheidsrede nen verhinderd was te komen. Hierna wer den dioor den secr. de notulen der vorige veng. voorgelezen, welke onveranderd wer den vastgesteld. Vervolgens gaf de penning meester den heer B. Hartog uitvoerig ver slag over de inkomsten en uitgaven, waar uit bleek dat over 1930 een batig saldo aan wezig was van ruim 40.De Voorzitter bedankte den penningmeester voor zijn ac curaat beheer en duidelijk verslag, waarna hij uit de vergadering 2 leden verzocht om de kas en beseheiden van den penningmees ter na te zien. Hiertoe verklaarden zich be reid de heeren L. v. Leuven en Th. Lam- boo. Hierna kwam in behandeling een schrij ven van het hoofdbestuur oveT de dit jaar in Utrecht te houden „Rerum Nova rum" herdenking. Besloten werd de leden in de gelegenheid te steken de kosten hiervoor over langer termijn bijeen te sparen. Na dat de voorzitter nog had medegedeeld, dat het Jaarfeest dit jaar gehouden zou wor den op Woensdag 4 Febr., werd overgegaan tot de best-u u re verkiezing. Aftredend wa ren de heeren N. v. Os, R. v. d. Burg, M. Opdam en N. Lam boo, die echter allen met algemeene stemmen werden herkozen. Bij de rondvraag werd door den heer L. v. Leeuwen o.a. verzocht ook dit jaar de over gebleven plaatsen bij het jaarfeest weer te verkoopen ten bate van „Herwonnen Le venskracht". Na eenige bespreking werd dit verzoek toegestaan. De heer v. Mij ga arden meende aanmerking te moeten maken op het werk van den secr. en penningm., daar deze hem niet als lid hadden erkend. Daar bleek dat deze aanmerking berustte op een misverstand, verklaarde genoemde heer zich met de verklaring van het bestuur te vreden. Nadat door den heer Klasen aan het bestuur had toegezegd dit punt te wil len overwegen, was het woord aan den heer P. v. Beek die dank uitbracht voor de me dewerking onzer R.K. Raadsfractie bij de verbetering der werkverschaffing hier ter plaatse en zijn afkeuring uitsprak over den door een hier aanwezig lid gebruikte, min- dergepaste uitlating hierover. Hierna gaf de voorzitter het woord aan den heer J. W. v. d. Akker, districtbestuurder te Den Haag, die als onderwerp zijner rede had geko zen: „De sociale beteekenis van ons georg. zijn". De mooie en zeer duidelijke rede werd door aMe aanwezigen met aandacht gevolgd. De voorzitter bedankte spr. namens de ver gadering en sprak de hoop uit, dat ook al len het gehoorde in raktijk zullen bren gen, waarna de voorzitter der R.K. Kies- veresrigiug den heer C Schippers nog even van de ge'egenheid gebruik maakte om al le aanwezigen aan te sooren hun kiesplicht trouw te vervulllen. Hierna sloot de voor zitter de vergadering met den Christelijken groet. ROELOFARENDSVEEN. Muziek- en Tooneeluitvoering. Wóens^ dagavond gaf de muziekvereeniging „Door Gunst Verkregen" van nieuwe Wetering een uitvoering in het café van den heer J. van der Geest. De Voorzitter de heer S >ring in 't Veld opende den feestavond met een woord van we'kcm aan de leden, waarna hij de leiding overgaf aan den heer De Haan uit Leiden, directeur van de muziek- vereenigmg. drie zijn programma opende met een marsch Souvenir de N. Wetering, gecomponeerd door den directeur. De le den der veresniging bliezen er lustig op los en de stemming onder het publiek zat er terstond in. De muzieknummers werden keurig weergegeven en getuigden van een ernstige studie. Het is bij deze vereeniging dan ook nog al altijd crescendo, we zulHen hopen dat het zoo mag blijven want de plaats heeft werkelijk gebrek aan goede corpsen. Na het eerste muzikale gedeelte werd ten gehoore gebracht een voordracht van A. Los „Hanes op de Rottèrdamscbe Toren" en een voordracht ran Th. van Ha meren „Jochem de Dorpsbarbier". Beide stukjes oogsten luiden bijval. Hierna trad de tooneelvereeniging voor het voetlicht met een blijspelT„Johan als rentenier". De lachsalvo's waren niet ran de lucht en de aanwezigen hebben werkelijk genoten van den fijnen humor. Na de pauze kregen we wederom een viertal muzieknummers te hooren. Ook deze werden vlot gesneeld. Het slotwoord ran den voorziter, aan het einde van d-en avond was dan ook zeer ze ker op zijn plaats en de muziekvereeniging kan dan ook wedeom met voldoening op deze zeer geslaagde uitvoering terugzien. Van de gelegenheid om een dansje te ma ken werd nog door velen gebruik SASSENHEIM. Hanze. Dinsdagavond vergaderde de plaatselijke afdeeling van de Hanze in het café Schrama. De 2e voorz., de heer G. Otte, opende voor een klein aantal leden en heette allen welkom. Spr. memoreerde, dat deze vergadering wat is verlaat en de samenloop van vele vergaderingen moet de reden zijn van slecht bezoek. De notulen werden onveranderd vastge steld Als ingekomen stuk werd behan- deeld een schrijven van de R.-K. Federa tie, dat er in Lisse een propagandaverga- dering wordi gehouden met als spreker de heer mr. Bach, dir. van het Cenlr. Hanze- Bureau, ieder wordt uitgenoodigd deze ver gadering bij te wonen. Inmiddels komt de geest, adv ter vergadering en wordt door den voorzitter verwelkomd. Daar de advi seur weer spoedig weg moest, werd hij met eenige woorden geïnstalleerd. De advi seur dankte voor de mooie woorden tot hem gericht en gaf eenige wenken aan het bestuur en de leden, dat zij trouw mogen blijven aan hun organisatie en deze tot grooter bloei mogen brengen. Als adviseur hoopt hij zijn medewerking te geven, zoo veel hij vermag. Hierna werd door den secr. het jaarver- GEMEENTERAAD VAN WOUBRUGGE Onder voorzitterschap van den burge meester kwam de Raad der gemeente in openbare vergadering bijeen. Afwezig met kennisgeving weth. Boot. Na opening op de gebruikelijke wijze gaf de voorz. allereerst een breedvoerig overzicht van de gedane werkzaamheden gedurende het jaar 1930. Als belangrijkste punt hieruit stippen we aan de geslaagde electricteitstentoonstel- ling, opheffing van de tol en aanleg nieu we begraafplaats. Onder de mededeelin- gen was o.m. een besluit van Ged. Staten, dat de overdracht van den weg Hoogmade Woubrugge aan de provincie is verdaagd en dat het verzoek van de gemeente Haar lem om stadsvuil te storten in wateren langs het Braassemermeer is afgewezen. Ingekomen was het verslag van de Comm. tot Wering van Schoolverzuim en een verzoek van het Algemeen Neder- landsch Verbond, houdende het verzoek een verordening in het leven te roepen ter beteugeling van het gebruik van vreemde namen en woorden. Een en ander werd voor kennisgeving aangenomen De keurloonen. Bij punt 4 gaven B. en W. praeadvies op het voorstel van den heer Noordam om trent verlaging van keurloonen. De voorz. toonde met cijfers aan dat dezen dienst geen winst doch verlies voor de gemeente kas oplevert, waarom dit College voorstel de niet over te gaan tot eene verlaging over de geheele linie. De heer Noordam wilde algeheele onh heffing van keurloon voor nood slachtingen, omdat de wet is ontstaan in het belang van de volksgezondheid en daarom de kos ten door de gemeenschap behooren te wor den gedragen. De heer Tondu was van meening, dat deze dienst moet sluiten en geen verlies mag opleveren voor de ge meentekas. Wilden B. en W. echter veria ging van keurloon dan gaf spr. in overwe ging geen terugbetaling van keurloon bij afkeuring meer te verleenen. Het voorstel-Noordam, als zijnde het verststrekkende, werd aangenomen met 4 tegen 2 stemmen, tegen de heeren Ton du en Van Ruiten. Bij het punt verhuring tuingrond waarvoor een gegadigde is voor 34 per jaar, gedurende 3 achtereenvol gende jaren, vroeg de heer Tondu inlich tingen, omdat dit stuk land eerst maar 5 per jaar heeft opgebracht, daarna 15 en nu wil men daarvoor 34 per jaar geven, terwijl de huurprijzen in het algemeen zich in dalende lijn bewegen. De voorz. ant woordde hierop dat bedoelde een andere bestemming zal krijgen, doordat de huur der er vermoedelijk een bollenschuur zal plaatsen. Z.h.st. werd besloten de grond te verhuren aan Math, van Zaal alhier voor het genoemde bedrag. Vervolgens werd tot partieele herziening der verorde ning op de heffing van leges ter secreta rie besloten, wat hierop neerkwam, dat in het vervolg voor een "verleende bouwver gunning voor een gebouw met een waarde van minder dan 250 een bedrag aan leges is verschuldigd groot 50 cents en voor een gebouw met een waarde van ƒ250500 1 Het voetpad langs de Woudwatering. Alsnu werd voorgesteld een wijziging der A. P. V. houdende het verbod om het voet pad ten Oosten van de Woudwatering met rijwielen te berijden gedurende het tijdstip, gelegen tusschen een half uur na zonson dergang en des avonds 10 uur. De heer Tondu was in het algemeen tegen uitbrei ding van verbodsbepalingen en zag gaarne dat deze op een andere wijze was te onr dervangen. De heer Van Ruiten was tegen vrijheids beperking voor weggebruikers en vreesde, dat doorvoering van het verbod remmend zou werken op de winkelstand en neering- doenden. Nadat de voorz. het standpunt van B. en W. had toegelicht werd besloten het voorstel in te trekken. Daarna volgde benoeming van leden voor de stembureaux, waarop de Raad overging in geheime zit ting, ter behandeling van punt 10 der agenda: benoeming gemeente-werkman. B. en W. bevolen in alphabetische volgorde aan een drietal, bestaande uit de heeren J. G Boer, L. C. Lie verse en W. G. Ter horst. Na heropening werd op voorstel van den heer Anker het salaris voor de te be noemen gemeentewerkman vastgesteld op 1200 per jaar, zulks voor een proefjaar. Op grond van het bepaalde in de gemeen tewet onthield de heer Lieverse zich van stemming, waarna uitgebracht werden 3 stemmen op den heer Boer en 2 stemmen op den heer Lieverse, zoodat eerstgenoem de werd gekozen. - Bij de rondvraag verzocht de heer van Ruiten inlichtingen omtrent de overdracht van den weg naar het veer in verband met het parkeerterrein aldaar, waarna de voor zitter de vergadering sloot. slag voorgelezen, waarin beschreven was hetgeen in het afgeloopen jaar is geschied. Er blijkt in de Hanze-organisatie geen vol le activiteit aanwezig te zijn, daar er zeer dikwijls is vergaderd, doch met slechte op komst. Ook werd gememoreerd, dat twee voorzitters haddeu bedankt. In verband met dit jaarverslag spoort de voorzitter de leden aan hun organisaties te steunen en vele leden mede te brengen. Door den penningmeester werd verslag uitgebracht van de financiën, waaruit bleek dat ontvangen was ƒ372.42 en uit> gegeven 270.95. Het batig saldo was ƒ101.47. De bescheiden werden nagezien door de heeren Teernstra en Olislagers en in orde bevonden, waarvoor hun dank werd gebracht. Intusschen had de gedachtenwis- seling een aanvang genomen over de ver kiezing van een voorzitter waarvan het slot was, dat bij stemming de heer G. Otto als le voorzitter en de heer W. Krom als 2e voorz. gekozen werd. Deze keuze wordt door de vergadering met applaus begroet. Vervolgens komt de spreker van dezen avond, den heer J. Mol. uit Den Haag, aan het woord en behandelde als onderwerp: „Wat hebhen wij aan onze organisatie". De heer Mol, propagandist van den R.-K. Middenstandsorganisatie, wees op de nood zakelijkheid van de organisatie, want de belangen der leden worden hierdoor ge baat. Spreker gaf toe, dat de tijd niet gun stig is maar de geest van organisatie is nog veel te slap. Met eerlijke middelen moet het grootkapitaal worden verdrukt. Voorbeelden hiervan werden aangehaald. Middelen om de middenstand te dienen werden genoemd b.v. inkoopcombinatie, welke hier te lande reeds bij een drietal van verschillende branches bekend is. Dit werkt zeer zeker tot aller tevredenheid en kunnen stroppen van massale inkoop niet worden gemaakt, doordat de inkoop niet grooter is dan de aanvraag. Spr. waar schuwt tegen een groot gevaar van de so cialistische coöperatie, waaraan de mid denstand ten gronde gaat. De practijk heeft geleerd hoe de melkhandel in Amsterdam door de S. D. A. P. werd aangevallen. Hun plan had zeker doorgang gehad als de Kath. middenstand zich hiertegen niet met hand en tand had verzet. Goddank is hierdoor de organisatie erkend, maar toen de malaise voorbij was, liepen ook de leden weer, zoo hard ze gekomen waren en von den de organisatie overbodig. Laat toch de bezwaren v. contributie achterwege; 't kan geen bezwaar zijn, als we nagaan wat hier voor wordt gedaan. Laten de middenstan ders toch elkaar leeren begrijpen en zich afvragen: wat heeft de organisatie aan ons. In groote trekken geeft spreker weer wat er voor den middenstand is tot stand ge komen, zooals brand- en glasverzekering, rechtskundig advies en belastingzaken gr* tis. Tot slot vraagt spr. vooral het SAN- TOS-fonds, waarvan ook door de gezinsle den kan gebruik worden gemaakt. Ten laat ste spoort bij de leden aan zich beter aan de zaak van den Kath. Midenstand te wij den, opdat deze organisatie, welke vroe ger een groote organisatie was, weer zal herleven in het belang voor de leden zelf. De voorz. dankt den heer Mol voor de leerrijke uiteenzelling en hoopt dat deze woorden in vervulling moge gaan. Hierna werd de gebruikelijke rondvraag gehouden en werden eenige huishoudelijke onderwerpen behandeld, waarna de verga dering werd gesloten en men nog eenigen tijd gezellig samen bleef. ZOETERMEER. Geboren: Johanna Jcsephina, doch- rer van H Bolleboom en J. J. Koot. Hen drik, zoon van L. Koetsier en N. Paul. Cornefe Franciseus- Willem, zoon van J. B. Heg gelman en F. M. J. Rijneveen. Cor- ne is, zoon van M. Bos en Y. Scbenke- i veld. Johanna Barbara, dochter ran M. i Verbeek en W. ran Staveren. Jannetje, J dochter van J. Olivier en N. van Mullem. j Overleden: Een als levenloos aan- j gegeven kind van het vrouwelijk geslacht van M. Bos en Y. Sohenkeveld. ZEGWAART. Geboren: Bastiaan, z. van H. Merbis en ran L. van Vliet. i ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanrijding. Door den heer C. v. M. van Zwammerdam werd bij de politie aan gifte gedaan, dat een hem toebehoorena gespan, een wagen met twee daarvoor ge spannen paarden, gistei en op den Ziende- weg werd aangereden door den autobe stuurder G. de R. uit Nieuwkoop. Wagen en auto werden beiden beschadigd. Door een handige beweging, wist de bestuurder paarden en wagen uit het water te houden. De politie stelt een onderzoek in. Gevestigd: Adriana C. Costeris, Nieuwstraat 9, van Leiden. J. Roest, Kortsteekterweg 37, van Canada. G. Bubberman, boekdrukker, Tolstraat 16, van Rotterdam. Janna de Rooij, Dorpstraat 65, van Ede. Antonie Noordhoek, Raad huisstraat 44, van Renswoude. V ertrokken: Hendrika van den Hoek, Hofzichtstraat 40, naar Sneek. Krina P. Klink, Jongkindt Coninckstr. 22, naar Oosterland. G. van Reenen, Sta tionstraat 42, naar 's-Gravenhage, 2e Schuijlstraat 223. M. van Kooijk, Raad huisstraat 44, naar 's Gravendeel. H. de Blanken en gezin, timmerman, Hoorn 31, naar Hillegom. J. de Blanken, arbei der, Hoorn 31, naar Zoeterwoude. BOSKOOP. Muziek-uitvoering. Woensdagavond j.l. gaf de Harmonie „St. Caecilia" een muziekuitvoering welke wederom bijzonder goed geslaagd mag heeten. Om 7.30 uur opende de voorzitter, de heer Schalkwijk, dezen avond, heette alle aanwezigen har telijk welkom, in't bijzonder het „Trio de Laat" uit Tilburg en gaf daarna het woord aan den Weleerw. adviseur, Kapelaan Franssen, die eveneens aan allen een har telijk welkom toeriep. Het met zorg samen gestelde programma werd schitterend uit gevoerd. Tusschen de verschillende mu zieknummers, gaf het trio de Laat eenige voordrachten ten beste welke bijzonder in den smaak der aanwezigen vielen. Het was jammer dat het, zooals gewoonlijk bij de muziekuitvoering, zeer rumoerig was in de zaal. Niettegenstaande dit, kan „St. Caecilia" toch met tevredenheid terug zien op dezen welgeslaagden avond. KOUDEKERK. Keuring van Waren. Gedurende het afgeloopen jaar werden door den Keurings dienst van waren 43 winkels en broodbak- kerijen in deze gemeente geïnspecteerd. Er werden 1915 monsters genomen, waarvan 1798 ter plaatse en 117 in het laboratorium werden onderzocht. Afgekeurd werden: een keer visoheen keer boekweitenmeel en grutten; een keer gnesmeel; een keer ha vermout; een keer diverse meelsoorten; vijf keer gedroogde vruchten; een keer cacao poederproducten; een keer peper; twee keer aizijn; een keer vruchtensappen en een keer Huishoud jam. Dienstplicht Bij de op 28 dezer gehou den inschrijving voor de Dienstplicht lich ting 1932 dezer gemeente, hebben zich 19 personen aangemeld. Hiervan hebben zich er 10 opgegeven voor Broederdiienst. Politie. Met ingang van 1 Jan. jJ. is de gemeenteveldwachter alhier telefonisch aangesloten onder no. 13. Geboren: Gerrit en Maria, z. en d. ran Oomelis van der Bijl en Maria de Bruijn. Overleden: Wilhelmus Gerardue Tegelaar, 69 jaar. NIEUWKOOP. Griep. In verschillende gezinnen be ginnen zrioh alhier gerallen ran griepziek- te voor te doen. Verbaliseerd. Tegen een zestal veehou ders alhier is door een ambtenaar van den Warenddenst te Leiden procesverbaal op gemaakt wegens onreinheid in de melk. Werkverschaffing. Het aantal werk- loozen, dat door de Gemeente te werk ge steld is aan het maken van een vaart be draagt thans 26. Op excursie. De leden van den Tuin bouw cursus voor ouderen, maakten giste ren een excursie naar Aalsmeer. Het was voor hen een prettige en leerzame dag. Geboren: Maria Cornelia, dochter van C. van Houten en J. M. Compier. Ali- da Petronelia, dochter van Joh. van Ca.pel en A. Kwakkenbos. Geert-ruida Cathari- na, dochter van M. Maarsseiveen en M. van den Helder. Arnolda Catha.rina, dochter van G. J. Zijerveld en A. G. ran der Tol. Ondertrouwd: A. J. Goes, 28 ja ren wonende te Kamerik en C. K. van Vel- zen, 25 jaren. J. Verleun, 56 jaren en E. van der Meer, 48 jaren wonende te Bode graven. WOERDEN. Feestavond Volksbond. De R. K. Volksbond gaf Woensdagavond een feest avond voor haar leden en huisgenooten. De geestelijke adviseur opende met den christelijken groet en sprak een welkomst- woord tot alle aanwezigen, waarin hij ook de leden nog eens een riem onder het hart stak. Aangespoord werd om toch vooral trouwe leden te zijn door niet alleen de feestavonden maar ook de vergadering te bezoeken. Verder moest spreker nog eens wijzen op 't rondgaan met steentjes voor 't gebouw van „Herwonnen Levenskracht". Woerden toch is bij de andere af deelingen, wat betreft deze opbrengst, zeer ten ach ter. Hierna wenschte spr. aleln een zeer genoeglijke avond. Zooals altijd deze Volksbondavonden zich kenmerken door een genoeglijk onder ons zijn, bleef deze daarbij niet ten achter. Een groote factor voor het welslagen van deze avonden is natuurlijk de tooneelvereeniging „Utile Dulci" onder de welbekende leiding. Door ijverige studie zorgt deze vereeniging er steeds voor goed voor den dag te kun nen komen. Maar ook het strijkje „Aurora" verelent een onmisbare hulp, waar de Zang- vereenigihg haar krachten nog heelt komen bijvoegen. Vandaar clat het succes van deze avonden bijna altijd verzekerd is. De Zangvereeniging kwam meer naar voren dan anders. Door eenige leden wer den op niet onverdienstelijke wijze, al of niet in combinatie, eenige aardige liede ren gezongen. Het is toe te juichen, dat men de leden op deze wijze ook eens apart hoort. Ofschoon de zang „en bloc" niet achter bleef en, onder de eminente leiding van den heer W. Visser, liet hooren dat het met haar steeds crescendo gaat. Zooals in de aankondiging reeds eerder vermeld, zou de tooneelvereeniging, onder regie van den heer G. v. a. Vlist, een blij spel opvoeren in drie bedrijven, getiteld „De Oceaanvl,ieger". Dit blijspel leent er zich op voortreffelijke wijze toe bij het publiek tranen in de'oogen te doen schie ten van de lach, door de alierkoddigste tooneeltjes, die erin voorkomen. We zullen niet de geheele inhoud verklappen, om aan de verrassing van eventueele bezoekers niet te kort te doen. Alleen zij vermeld, dat een „zeker iemand", die het niets doen za' is, graag Oceaanvlieger zou willen zijn om de roem van zijn dorp te kunnen ver- grooten. Hij is op dit idee gebracht door een ander, die het meer als een grap be schouwde. De bewuste persoon echter, die in ernst over de Oceaan wil vliegen, krijgt later de schrik in het lijf als hij hoort de gevaren, die eraan verbonden zijn. Ieder een denkt dan ook, dat de vlucht voor- loopig uitgesteld zal zijn, als plotseling, op onverklaarbaer wijze, de „vlieger" is verdwenen Later blijkt, dat hij werkelijk een vlucht heeft gemaakt, tegen wil en dank. Maar dat weet niemand, voordat hij op even geheimzinnige wijze weer terug is. De ontknooping is allerkostelijkst. Wie wil lachen, moet niet verzuimen dit stuk te gaan zien. De opvoering wordt her haald Zondag 1 Februari a.s. des avonds te 7 uur, ook voor belangstellenden. ZOETERWOUDE. Zwerver verdronken. De alhier en omgeving bij groot en klein zeer bekende Jan van Steijn, bijge naamd Jan Pang, is vermoedelijk door de duisternis misleid te water geraakt en ver dronken. Deze zwerver heeft ongeveer 40 jaren te Stompwijk en Zoeterwoude gebi- vakeerd en was een plaag voor het ver keer over den weg. Vooral de automobilis- Laatste dagen restanten voor minder dan de helft Haarl.str. hoek Donkersteeg 2-4-6 ten hebben veel last van Jan gehad, die steeds, zoodra hij slechts een claxon hoor de, een dreigende houding met zijn knuppel aannam. Vermoedelijk is Jan 92 jaar oud geworden. Met zekerheid valt omtrent zijn naam en ouderdom niets te zeggen, om dat hij daaromtrent steeds het diepste stilzwijgen bewaarde. L. T. B. In plaats van den heer M. Th. Kompier, die zich niet meer voor een herverkiezing beschikbaar stelde, is tot voorzitter van den plaatselijken Boeren bond gekozen de heer A. Paardekooper al- bier. MGR. DR. L. BERKVENS. f De Hoogeerw. Heer M.g.r. Dr. Leona.rdus Benkvens, ouid-paresrid'en't van het Groot Se- menarie te Haaren, is gisteren in het kloos ter der Brigi'tineS'Sen te Uden, na een zeer verdienstvel priesterlijk Leven, in den Heer ontslapen. De Hoogeerw. Heer Dr. L. Berkvens, werd 'in 1854 geboren en bereikte dus den leeftijd raai 77 jaar. VOETBAL LEIDSCHE VOETBALBOND. Zaterdagmiddag-competitie. Wedstrijdprogramma voor morgen: 3.15 uur.: S. L. F. 1Terleede 1; RijnsB. Boys 1A. R. C. 2; F. Parta 1Quick B. 1; A. R. C. 3—S. C. O. 2; Terleede 2— Rijnsb. B. 3; Quick B. 2Rijnsb. B. 2; D. V. E.F. Pacta 2; S. C. O. 3Quick B. 3. Corruptie in de Schotsche voetbalwereld. De Schotsche voetbalspeler Archibald Kyle is te Glasgow veroordeeld tot drie maanden tuchthuisstraf, omdat hij ge tracht heeft de club Hamilton te bewegen zich voor een belooning van 100 Pond per jaar in de volgende ontmoeting te laten verslaan. SCHERMEN HET SCHERMT0URN00I VAN DEN K. 0. 0. S. Gisteren was het de voorlaatste dag van het vijfdaagsc'he tournooi van den Ko ninklijken Onderofficieren Schermbond. Om half negen stonden de schermers op den looper voor den ko'rpswedstrijd op sabel. Onafgebroken werd tot 12 uur aan de voorronden gewerkt en op dat -uur is men tot de samenstelling van de equipes voor de finale kunnen komen. De strijd was uiterst spannend. De uitslag luidt: 1. 5e reg. infanterie te Amersfoort met 15 gewonnen partijen en 22 ontvangen treffers; 2. Rijschool Amers foort met 15 gewonnen partijen, 43 ont- vangen en 59 gegeven treffers; 3. 3e Half regiment Huzaren te Den Haag met 15 gewonnen partijen, 43 ontvangen en 58 gegeven treffers; 4. Politietroepen Breda met 12 gewonnen partijen; 5. School voor Verlofscfficieren der Infanterie te Kam pen met 12 gewonnen partijen; 6. 6e Reg. Infanterie Breda met 12 gewonnen par tijen; 7. 21 Reg. Inf. Harderwijk met 11 gewonnen partijen; 8. le Reg. Inf. Assen met 9 gewonnen partijen; 9. 2e Reg. On bereden Artillerie te Naarden met 7 ge wonnen partijen. Na den korpswedstrijd op sabel werd doorgegaan met personeel-degen. De uitslagen hiervan luiden als volgt: 1. J .Schriever, wachtmeester le Reg. V eld-art. te Utrecht, niet 5 gewonnen par tijen; 2. Wabeke. adj. onderoff., 5e R. V. A. te Harderwijk, met 4 gew. part.; 3. De Vos, sergeant-vlieger, Soesterberg, met 2 gew. part.; 4. Sweyers, serg. -7e Reg. Inf. te Harderwijk met 2 gew. part.; 5. Mol, 8erg.-m.9j. Landstorm te Den Haag, met 2 gew. part. Korpswedstrijd Geweer: 1. 20e Reg. Inf. te Harderwijk. (Scholten, Moraal en Ne vel ink) 16 gew. part.; 2. 2e Reg. Onb. Artillerie te Naarden met 12 gew. part.; 3. 7e Reg. Inf. te Harderwijk niet 11 gew. partijen. Pers. Degen. (Internationaal): 1. Van Dijk, Holland, 10 gew. part., 6 ontvangen en 21 geg. treffers; 2. Faber, Holland, 8 gew. part., 7 ontv. en 18 geg. treffers; 3. Glud, Denemarken, 8 gew. part., 10 ontv. en 17 geg. treffers; 4. v. d. Horst, Holland, 7 gew. part.; 11 ontv. en 16 geg. treffers; 5. Desta, Holland, 7 gew. part., 13 ontv. en 16 geg. treffers. Pers. Sabel (Internationaal): 1. Peawell Engeland, 4 gew. part., II ontv. en 19 geg. treffers; 2. Faber, Holland. 3 gew. part., 10 ontv. en 15 geg. treffers; 3. Desta Holland, 3 gew. part., 13 ontv. en 18 geg. treffers; 4. ICerckhoven, Holland, 3 gew. part., 14 ontv. en 15 geg. treffers; 5. Bur- gel, Holland, 2 gew. part,, 17 ontv. en 11 gegeven treffers.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6