EEN LAMP PHILIPS LAMP" raagt niet raagt een DONDERDAG 29 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 Na eenige discussie wordt aan B. en W. opgedragen een onderzoek in te stellen en te zijner tijd met voorstellen te komen. Besloten wordt tot het aanleggen van een voetpad van de halte Kerkdam naar de Van Zuylen van Nijeveltstraat. De kos ten ervan worden geraamd op 1000. Tenslotte worden behandeld enkele in gekomen vragen. De heer van Tol vraagt verbetering van de Raaphorstlaan. De Voorzitter zegt, dat hieraan binnen kort aandacht zal worden geschonken. De heer Boender heeft gevraagd of het niet mogelijk is, werk te verschaffen aan werklooze arbeiders. Hij beveelt aan het uitvoeren van werken in eigen beheer. De voorzitter zegt, dat aannemers 80 pet. van hun personeel uit de gemeente moeten betrekken. De heer Van Leeuwen geeft in over weging een onderzoek in te stellen naar middelen ter bestrijding van de werkloos heid, 'nu gebleken is, dat het geen crisis werkloosheid meer is. Hij acht een betere verzorging van de vakopleiding gewenscht. De heer Versteeg meent, dat de werk loosheid van buiten komt. Er is hier een teveel aan grondwerkers. De Voorzitter wijst erop, dat het vraag stuk de volle aandacht van B. en W. heeft. Hij hoopt binnen afzienbaren tijd met een voorstel te komen. SPORT SCHAKEN Schaakbond voor Leiden en Omstreken. Gisteravond speelde het tweede tiental van „Inter Nos" te Boskoop alhier een wedstrijd tegen het derde tiental van het Leidsch Schaakgenootschap, waarin ook een tweetal spelers van 1 et tweede tiental medespeelden. De volledige uitslag was de volgende: Boskoop Leiden J. P. C. BoumanA. G. de Blécourt 01 Johs. de RuyterL. J. Rutten 01 Jacs. SpruytIr. H. N. Francois 01 J. A. G. HarmsenW. B. Hofman 01 C. van VeenM. J. Dieben 10 J. van VeenTh. v. Wijk 1C M. SchrijverA. L. de Wolf 10 J. GoudkadeW. B. Thoolen 1/21/2 W. G. Gear'sK. van Herk 10 N. CokJacs. Tjalsma 01 Totaal 4 1,2—5 1/2 De Leidsche club behaalde derhalve een kleine overwinning. De stand in deze groep luidt thans als volgt: Philidor I 3322 —8 6 L. S. G. II-III 3 2 1 16 —14 5 Voorschoten I 2 1— 1 HM8M 2 Leiderdorp I 2 1 1 9M10 y2 2 Wassenaar I 3 1 2 13 17 1 Boskoop II 3 3 8 22 0 SCHERMEN ZESDE LUSTRUM K. 0. 0. S. De feestvergadering. Gisterenmorgen werd de wedstrijd sabel, afdeeling II, voortgezet. De einduitslag is ais volgt: 1. C. C. Wabete, 2e zeg. inf.; 2. R. van Zoelen le reg. inf.; 3. J. J. Ruwolda, lucht- vaartafdeeling; 4. W. J. B. J. Veldhuis, poli tietroepen; 5. P. J. Bingel, Den Haag. Vervolgens werd een aanvang gemaakt met den korpswedstrijd sabel. Ingeschre ven waren 40 deelnemers en als wissel- prijs was door den commandant van het veldleger voor dezen wedstrijd beschikbaar gesteld een zilveren beker. In verband met de jaarlijksche alge- meene vergadering van den Kon. Onder officieren Schermbond, moestt deze wed strijd echter afgebroken worden om he denochtend te worden voortgezet. In de gistermiddag gehouden jaarlijk sche algemeene vergadering van den K. O. O. Swerden, na een openingswoord van den voorzitter, den heer P. J. Berle- mon, eenige huishoudelijke zaken afge daan. Eenige voorstellen inzake de contribu tie-regeling, ingediend door de afdeelin- gen Genie te Utrecht en Harderwijk, wer den ingetrokken op verzoek van den voor zitter. Het volgende wapenfeesfc zal te Maas tricht worden gehouden. Tot penningmeester werd daarna geko- zijn de heer H. A. Voskuil uit Breda. Vervolgens werd een feestvergadering gehouden, ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van den bond. De voorzitter, de heer Berlemon, hield een feestrede. Spreker heette in de aller eerste plaats de militaire en civiele auto riteiten welkom, en vervolgens de buiten- landsche sportvrienden en gasten van den bond. In enkele trekken gaf spreker vervolgens een overzicht van de voornaamste gebeur tenissen in de t'hans afgeloopen vijf jaren en besloot met een opwekking tot alle le den, om zich te scharen onder de schoone banier van den bond om de door den K. O. O. S. eenmaal ingenomen plaats te handhaven. Op voorstel van den voorzitter werd be sloten telegrammen te zenden aan het Koninklijk Huis. Daarna begaven de aanwezigen zich naar de aangrenzende zalen, waar gele genheid was het bestuur van den K. O. O. S. geluk te wenschen. Gisteravond was er een feest voor de leden en hunne dames. LUCHTREIS NAAR NED. INDIE. Passagiersvervoer op de lijn Amsterdam— Batavia. De K. L. M. heeft besloten om geleide lijk tot vervoer van reizigers op de lijn AmsterdamBatavia over te gaan. De tot nu toe opgedane ervaringen heb ben bewezen, dat deze lijn dank zij de ver beteringen, welke in dè organisatie op den grond zijn aangebracht, voldoende gerief biedt aan den reiziger. In de meeste plaatsen is behoorlijk onder dak en voedsel te verkrijgen en het vlie gen zelf, zelfs over deze uitgesterkte tra jecten, veroorzaakt geen bijzondere ver moeidheid. Bovendien biedt de reis per vliegtuig zoo buitengewoon veel belangwekkends, dat zij gerekend moet worden als een ervaring voor het geheele leven. Elk dagtraject brengt den reiziger over nieuwe schilderachtige landschappen en in steden, weike hij met andere middelen van vervoer zelden of nooit zal bezoeken. Hij heeft daardoor gelegenheid in de tua- schenliggende landen connecties aan te knoo pen of te vernieuwen. Daar zijn Athene, Cairo, Gaza, in de woestijn, de vlucht over het Suezkanaal en over het Heilige Land met de vruchtbare vlakte van Judea. De steden Jeruzalem en Bethlehem, de berg Golgotha, de diepliggende Doode Zee, waarin de Jordaan uitmondt, het stadie Jericho en dan aan den rand waar de woestijn in bergland overgaat, Laban. Er is wel geen landschap dat zooveel her inneringen wakker roept en zooveel in drukken opwekt als juist de vlucht over het oude Palestina. Dan zijn er Bagdad, de oase van dadel palmen waaruit 2 gouden koepels van mos keeën en een zee van witte huizen opsche meren. Daar zijn de typische kleine Perzische steden, dan geheel Britsch-Indië, Karachi met zijn vele Karavanen, Jodhpur een der oudste Indische steden, zetel van den Ma- haradja, Allahabad, Calcutta, Rangoon met zijn pagoden, ouder dan onze jaartelling, het Hoogland van Birma, al deze steden en de schilderachtige landschappen, de kusten met honderden groene eilanden, trekken aap den reiziger voorbij. De aankomst op de eindpunten van elk dagtraject is zoo gesteld, dat men nog vol doende tijd heeft om veel bezienswaardig heden te bezoeken. Voorloopig zal het aantal reizigers, dat genomen kan worden, slechts beperkt zijn. Wanneer echter dit najaar de groote vlieg tuigen in geregeld verkeer worden gebracht zal het aantal reizigers per vliegtuig ook grooter kunnen zijn. LAND- EN TUINBOUW DE TOESTAND. De Landbouwmedewerker van de .,Tijd" schrijft: De klaagzangen over de uitkomsten van het akkerbouwbedrijf over het jaar 1930 zijn niet van de lucht. Wel schijnt de perio de van crisisvergaderingen te zijn afgeloo pen, tenminste voorloopig, in afwachting van de dagen, welke de Regeering alsnog zal stellen. Met dit betrekkelijke rust is het er echter verre van dat in harten en gemoederen der akkerbouwers ook de ge rustheid is teruggekeerd. Geen wonder, want het ziet er donker uit. De akkerbouw. Bij een indexcijfer van 100 voor de ja ren 19101914, waren die in het laatst van 1930 gedaald voor tarwe tot 69, voor gefwt tot 55, voor stroo tot 64, voor suiker tot 64. Een geweldige daling, waartegenover dan nog komt staan, dat de onkoslencijfers slechts voor enkele onderdeelen een ver mindering, voor andere tegenover diezelf de jaren een aanzienlijke vermeerdering hebben ondergaan. Zoo staat het index cijfer voor stikstofmeststoffen op 80, voor fosforzuur- en kalimeststoffen op ongeveer 100, dat voor arbeidsloonen op ongeveer 200. Terecht is opgemerkt, dat de absol ite prijzen der akkerbouwproducten sedert 1804 niet zoo laag rijn geweest als thans. En indien ook nog rekening wordt gehou den met de geldswaarde, dan zijn ze vol gens dr. Bierema ontstellend laag; ze zijn dan nog slechts 40 tot 60 pCt. van die van vóór 1914. Men kan den toestand voor den akker bouw dan ook niet anders da" bedroevend slecht typeeren. Men kan bij de boeren in die streken niets meer dan een doffe stem ming constateeren, moedeloos en zorgenvol vraagt men zich af, van waar de gelden ge vonden zullen worden om de in deze om standigheden zoo zwaar drukkende lasten van loonen, hypotheken, uachten, repara tiekosten enz., te betalen. Zonder krachtige hulp van de Regee ring moeten velen het loodje leggen, d'e thans reeds gedwongen zijn door gebrek aan contanten scherpe bezuinigingen in te voeren op den aankoop /an kunstmeststof fen en op het doen verrichten van arbeid, waardoor de werkloosheid bij de landar beiders op onrustbarende wijze toeneemt. Gemengde bedrijven. De gemengde bedrijven hebben gelukkig niet zulke ongunstige uitkomsten te boe ken over het afgeloopen jaar, omdat zij in ruime mate hebben kunnen profiteeren van goedkoope voedermiddelen. Bij den aanvang van het jaar begon de markt voor mais, gerst, haver en rogge in vrij sterke mate te dalen; met onderbre king in April, is die daling vrijwel voortge zet tot prijzen, die men de laatste 40 ja ren niet meer heeft gekend. Voederkoeken en afvalproducten volgden, aanvankelijk wat trager, in den zomer met groote snel heid den prijzenval. Daarbij kwam een overvloedige gras- en hooioogst onder gunstige weersomstandig heden. De factoren waren dus wel aanwezig om zeer gewenschte en zeer bevredigende uit komsten te verwachten, indien de prijzen der producten niet eveneens een groote da ling hadden ondergaan. Volgens de Leeuwarder commissie-notee ringen was het jaargemiddelde van boter over 1930 1.66 tegenover dat van 1929, 1928 en 1927 resp. ƒ2.05, 2.10 en 2.03. De kwartaalnoteering van 1930 was resp. 1.91 ƒ21.50, 1.65 en 1.58. Kaas heeft zich over 1930 beter gehand haafd en sloot in December op prijzen, die ongeveer 20 pet. lager waren dan in 1929. De veeprijzen bleven hoog, zoodat de rundveefokkerij zeer bevredigend uitkom sten kon boeken, evenals de vetweiderij. De melkveehouderij heeft zich tevreden moeten stellen met matige resultaten. Maar van crisis was daarin in het afge loopen jaar toch nog geen sprake. De varkenshouderij. De varkenshouderij, een zeer beteeke- nend onderdeel van het gemengde bedrijf, zag de prijzen met groote sprongen achter uitgaan. De conjunctuurstudies, die vooral in Duitschland met groote zorg worden ver richt, hadden voorsneld een groote inzin king in de opbrengsten in de tweede helft van het, jaar 1930. Die voorspellingen zijn juist gebleken terwijl de prijs voor zou ters in Dec. 1929 nog bedroeg 0.80 per K.G., in de eerste maanden van 1930 nog ongeveer 0.75 per K.G., was die prijs ge vallen in Dec. 1930 tot omstreeks ƒ0.45 per K.G. Het was voorzien, dat door de c— stige verhouding tusschen vleesch- en *oe- derprijzen de markt zou overvoerd wor den, te meer omdat de andere takken van bedrijf weinig vooruitzicht boden. Zoo wordt van Denemarken bericht, dat het aantal wekelijksche slachtingen zelfs tot 50 pet. hooger ging dan in normale tijden. In verband met het gunstige verloop ge durende de eerste 8 maanden van 1930 is dat jaar voor de varkensfokkers en -mes ters als geheel nog te beschouwen als een goed jaar. Thans is echter een moeilijke tijd aangebroken en blijkens de recente mededeelingen van de Directie van den Landbouw ziet het jaar 1931 er donker uit voor dezen tak van bedrijf. Pluimvee. Voor de pluimveehouderij, op welker groote economische beteekenis werd gewe zen bij de behandeling van het Tarwewetje in de Tweede Kamer door niemand minder dan door den heer dr. Colijn, mag 1930 nog als een goed jaar worden aangemerkt. Bij de Coöp. Roermondsche Eierenmijn wer den aangevoerd ruim 221 1/2 millioen eieren, een stijging met ruim 36 millioen stuks of 20 pet. boven den omzet van 1929. In Arnhem steeg de aanvoer van 93 in 1929 tot 120 millioen in 1930, of nog meer dan met 20 pet. De netto-uitbetalingen van Roermond waren in de jaren 1929 en 1930 resp. 6.39 en 5.12 per 100 eieren en resp. f 1.08 en 0.87 per K.G., alzoo een daling met 20 pet. Door de sterke daling der voederkosten werd echter deze vermin dering in opbrengst wel grootendeels ge compenseerd, te meer als men daarbij in aanmerking neemt, dat teneevolee van doeltreffende maatregelen de rentabiliteit van den hoenderstapel daardoor ook gun- stiver is geworden. Als van groot belang wordt door de pluimveehouders geacht de wettelijke re geling van den uitvoer van eieren, welke is ingegaan op 13 October en waarvan de uitvoering is opgedragen aan het Neder- landsch Eierecontrole Bureau. Zij zijn daarvoor de Regeering oprecht dankbaar en zullen dat eveneens zijn voor het invoe ren van een Eierbesluit, dat in ver gevor derden staat van voorbereiding is en waardoor ook de binnenlandsche handel zal beschermd worden tegen ongerechtigd heden. Een schaduw op de zich steeds uitbrei dende kippenteelt wordt geworpen door het dreigend verhoogd invoerrecht in Duitschland, waarvan de datum is vastge steld op 1 Juli en door de groote verminde ring in koopkracht van verschillende lan den, waarheen onze export zich in hoofd zaak moet richten. Tuinbouw. Met uitzondering van de bloembollencul tuur is het met den tuinbouw slecht geloo- pen in het afgeloopen jaar. Het harde fruit was, wat hoeveelheid betreft, 'n misluk king en voor 't zachte fruit, speciaal kruis bessen en zwarte bessen, vooral ook aard beien, waren de prijzen vrij slecht. Vroege aardappelen leden ontzettend veel van ziekte. Met de groenten was het over het algemeen treurig gesteld, zoowel wat op brengst als wat prijzen betreft. Een .-paar cijfers ter demonstratie: de veilingomzet- ten in Noord-Holland waren over 1929 nog 22 millioen, over 1930 zullen ze nog nauwelijks 16 millioen gulden bedragen. En de vooruitzichten blijven donkerde be schermende politiek van het buitenlaad stelt steeds meer moeilijkheden in den weg bij den afzet, de sterk dalende koopkracht is een ongunstige factor van groote betee kenis, de met regeeringsmaatregelen in het buitenland gesteunde tuinbouw vergroot in niet geringe mate de toch reeds scherpe concurrentie. ALLERLEI. De teelt van Gladiolen. In Holland neem»t de teelt der Gladiolen in den tuin bouw een vooname plaats in, zoo zelfs da>t hier en daar speciale gladiolen veilingen worden gehouden. De tuinders leggen ©r zich thans op toe de cultuur te verbeteren en minderwaardig niet meer in teelt en handel te brengen. Ook heeft de Ned. Gla diolen vereeniging besloten om in het bui tenland meer reclame te gaan maken, waar door de teelt van deze bloem in de toekomst zal gaan toenemen. De eerste spinazie aan de veiling. Op de Delftsohe veiling werd door den heer v. L. de eerste spinazie op Vrijdag 23 Jan. jj. aangeboden. De handel in Boerenkool. Deze winter is in uitzondering met tal van andere kool soorten de prijs der boerenkool voortdurend hoog in weerwil van het vorstvrije winter weer. Op tal van W©&tla.nd©ohe veilingenen ook te Delft en Loosduinen is de aanvoer lang niet onbelangrijk, daar in den zomer veel is uitgezet. Op enkele tuinen heeft het poduct te lijden van duiven, welke het blad enetig beschadigen. Overvloed van tulpen. Er is thans een overvloed van tulpen aan de meeste veilin gen waardoor vele partijen ernstig in prijs worden gedrukt. Het vraagstuk van den vroegbroei der tulpen is in de laatste jaren wel urgent peworden. Daar het. vervoer veel met de K.L.M. plaats heeft en het goed vlug ter plaatse aankomt, blijft de handel niog levendig, anders was de druk veel groo ter. Zaadboonen. De zaadboonen, welke voor de vroege kasteelt nu reeds ter voort- kieming warden üitgelegdi, ai ju diit jaar goedtkooper dan het vorig jaar. Hoewel men met veel moeite de boonen heeft kunnen teelen wordt door den natte zomer voldoen de kiemecht gegarandeerd. Alleen de tuin- boonen of de z.g. groote boonen staan ta melijk hoog in zaadprijs. De nieuwe Aadappelen. Hoewel menig kweeker veel te klagen heeft over de uit komsten van het bedrijf, worden thans de vroege a arda po el variété i te n iu kisten bak ken op warme plaatsen uitgezet om deze te laten spruiten of ontkiemen. Aau het zaadigoed stellen de tuinders hooge eischen; dat te koopen is een werk vau vertrouwen, vele partijen worden voor dit doel te velde aangekocht, en veelal koopt men de zaad- aardappelen gezamenlijk. De vroege soor ten zijn dit voorjaar tamelijk vertrouwd. Jaarvergadering Centrale West'andsche snijbloemenveiling. De algemeene jaar vergadering van de Centrale Westtandsehe snijbloemenveling zal gehouden wordein op Woensdag 18 Februari a.s. Bespuitingen van insectennesten. In het centrum van Boskoop is men thans be zig met de wiuterbesmiitingen. Geen kwee- kerij hoe klein ook verzuimt thans de gele genheid zich van insecten a.d. te bevrijden. De pogimigen van verleden jaar tegen het verdelgen de nesten der bastaardisatijn- vlinder hebben een prachtig succes gehad, zoodat thans elk nest zorgvuldig wordt op geruimd. Winterbloemententoonstelling te Haar lem. Het jaar 1931 is nauwelijks begon nen of wij kunnen reeds melding maken van heit houden van een tentoonstelling. Op Woensdag 11 Februari zal te Haarlem door minister Ruys de Beerembrouok de eerste tentoonstelling in dit jaar .geopend worden. De tentoonstelling blijft daarna onafgebro ken geopend tot Woensdag 18 Februari. RECHTZAKEN GERECHTSHOF TE 'S-GRAVENHAGE. G. M. W., chauffeur eener autobuson derneming van Leiden op Haarlem, heeft op 12 April 1930 te Oegstgeest, nabij de Kapelsbrug, den 19-jarigen wielrijder J. Bueher uit Aalsmeer aangereden, waardoor deze onder een juist passeeren- de stoomtram terecht is gekomen en over de beenen is gereden. Tengevolge van deze aanrijding kan B. zijn beroep van schippersknecht niet meer uitoefenen. De Haagsche Rechtbank heeft W., ver li //i en Uw stroom rekening blijft laag! oordeeld tot één maand gevangenisstraf wegens het veroorzaken door •chuld van zwaar lichamelijk letsel. Van dit vonnis kwam verd. heden in hooger beroep. Na verhoor van den deskundige en drie getuigen, vroeg de procureur-generaal be vestiging van het gewezen vonnis. Mr. van Zutphen uit Amsterdam, pleitte een voorw. veroordeeling. Arrest 11 Februari a.s. Smaadschrift. De Amsterdamsohe Rechtbank heeft gister den 45-jarigeh koopman A. P., die terecht had gestaan wegens smaadschrift tegen den Amsterdamschen notaris mr. L. A. M., tot een geldboete van 100 subs. 10 dagen hechtenis veroordeeld. De offi cier van justitie, mr. Massink, had 300 subs. 50 dagen hechtenis geëiseht. Verd. had een geschil met den notaris en had naar aanleiding hiervan een arti kel doen opnemen in het dagblad De Tri bune van 22 Febr. jl. getiteld ,.Diof en diefjesmaat". Voorts had hij dit artikel doen afdrukken in vele exemplaren en op verscheidene plaatsen had hij het ver spreid o.a. op de beurs. Ook had hij het naar Indië gezonden. Beschuldiging tegen een Haarlemsch Hoofdambtenaar. In de vergadering van den Haarlem- schen gemeenteraad deelde de heer van Kessel mede, dat in aannemerskringen de meening heerscht, dat de directeur van Centraal Vervoer bij een bepaalde aanbe steding niet geheel vrij stond ten aanzien van een der inschrijvers. Hierop stelde de heer Reinalda voor, gezien het ernstig karakter van deze beschuldiging tegen een hoofdambtenaar der gemeente B. en W. een onderzoek te doen instellen. Bij monde van den wethouder mr. Heer- kens Thijssen verklaarde het college zich hiertoe bereid. Relletjes bij „Allerzielen". Voor do arr.-rechtbank te Alkmaar ston den terecht een achttal inwoners van Berkhout terecht wegens het storen van een tooneeluitvoering door de soc. dem. tooneelclub te Berkhout (bij Hoorn), wel ke „Allerzielen" opvoerde. Er werd een inval in het café gedaan, waar de opvoe ring plaats vond en het kwam tot een formeele vechtpartij. Tegen ieder werd 50 boete of 50 dagen hechtenis geëiseht. Het „Volk" schrijft hij dit bericht: „De verdachten waren allen roomsch-katho- liek" 't kan waar zijn, maar dan hebben ze toch niet begrepen, hoe ze als katholie ken behoorden te handelen! I Leiden *ve t L. Biesel, Rijswijk Z.-H., Haagwog 178. D. Boelee, Haag, v. Dijkstr. 113. L. Boe- lee, Haag, v. Dijkstr. 113. L. Boelee, Haag, v. Dijkstr. 113. J. C. van den Broek, Haag, Mijdrechtsstr. 16. S. Dragten, Berlijn. E. de la- Fontaine Verweij, Rotterdam, Henegouwerlaan 29b. A. van Linimen- Geerekink, Noordwijk, Jan Kroonsweg 60. E. Goudriaan, Uibhoorn, Thamerwég. G. Groenendijk en fam,, Reeuwijk. O. J. Chr. Haverkorn, Haarlem, Burgwal 10 td. R. H. Hendricks, Haag, v. Zaeckstr. 4. J. J. H. M. Seck-Hohmunn, Zoeterwou- de, H. Rijndijk 55f. A. D. Jansen, Haag, Nassau Odijckstr. 14. A. Kessels en fam., Amsterdam. Mercatorstr. 41 ITT. H. van Klaveren, Koudekerk. H. J. Knevoets, Deventer, Grootburgerstr. 60. I. Kooren- hof, Amsterdam, Rapenburg 98. J. M. Lansen, Deventer, J. P. Rweelinckstr. 23. W F. Louwrier en fam., den Helder, v. Galenstr. 70. J. J. Oosterom, Haar lemmermeer, N. Vennep, Slotew. 1489. J. H. Ooijendijk, Eindhoven, Bergstr. 38. E. J. Schipper en fam., Wassenaar, Haven- plein 6. W. J. Stipdonk, Hazerswoinle, D. 94. M. J. Visser, Oegsteeest. Rijn- zichtweg 126. Ch. C. van der Vlis en fam., Leeuwarden. Gouverneurspl. 35. A. H. Zonderop, Hazerswoude, A. 390. ij Leiden S. K. Arbouw en fam., chauffeur, Dahlia- straat 4a. G. A. Arentz, verpleegster, Rijnsb.weg 10. J. A. van den Berg, met selaar, Hooigr. 4. P. Bernard, Leven- daal 96a. J. R. Bloot cn fam., handels agent, Lammeschansweg 37. M. E. G. Buers, Witte Singel 48. L. B. van Bom mel, off. v. gez. 2e kl. Ind. Leger, Rijnab. weg 10. J. de Bruijn, dienstbode, Sta tionsweg 35a. A. H. Burgers, verpleeg ster, Meezenstraat 2. J. W. A. Bijl, ver- pleegsler, Rijnsb.weg 10. C. Jansen Delfos, Gasstraat 80. J. L. van der Doe3, dienstbHooigr. 100. W. J. El- berg, kantoorbediende, Oegstgeesterluan 29 J. C. Elsgeest cn fam., Verz.-insp., War- monderstr. 12. C. Faas, kantoorbedien de, de Wetstr. 30. G. Freese, dienstb., Vischmarkt 6. J. van Gemerden, hulp in de huish., Rijnsb.weg 10. J. de Graaf, reiziger, II. Rijndijk 182a. A. Chr. M. de Groot, dienstb., Sophiaslraat 54. M. 't Hart, nachtstoker, Magd. Moonsstraat 68. Th. G. M. van de Kamp, etaleur, Sta- tionsweg 20. J. Kern, Apothekersdijk 18. E. D. de Koker, verpleegster, Rijnsb.weg 10. Th. van Laar, koopman, L. Agnieten- straat 9. S. B. Lie, Groenhovenstraat 18. J. H. van Maarschalkerweerd, Magd. Moonsstraat 7a. P. Molenaar, Mariën- poelstr. 37. Th. C. van Noort, Kraaier- straat 20. H. M. von Oven, Morschw. 11. H. J. van Oijen, postbode, Joubertstraat 9. Chr. Pelt, Waardgr. 8. E. C. Pou- wels, dienstbode, Volmolengracht 6. G. Sirach, koffiehuisbediende, Oosterstr. 6a. J. Soboleswki, dienstb., Witte Singel 6. A. van LeeuwenSpierenburg, Tollensstr. 10. F. F. Thie, meelfabr., II. Rijndijk 2. L. M. van der Velden, koopman, Janvos- Bensteeg 44. G. Verheul en fam., tim merman, Merelstraat 16. W. H. Verkerk, dienstb., Lijsterstraat 1. J. Wolting, Ja- vastraat 22. H. KuiperZwart en fam. Narmstraat 35.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7